Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  TCL LCD és LED TV-k

Hozzászólások

(#1001) bikfic1


bikfic1
tag

Bocs ha volt már, de nem találtam nagyon véleményeket erről a tv-ről.

TCL 55EP660 alza.hu-n 130 ezer most. Máshol nem is árulják itthon.

Olvastam olyat róla hogy lassú az op rendszere.
Annyira nem szempont mert mediaboxot kötök rá és hangprojektort, de azért érdekel a véleménye akiknek van tapasztalata ezzel a tévével.
Ismerem már a tcl márkát a mostani tévém is az, a legalapabb 43 colos, de szeretnék nagyobbat és jobbat már.
55 colban gondolkodom. Ez a ep600as tünik a legjobb vételnek ennyi pénzért.
Köszi előre is.

(#1002) bikfic1 válasza bikfic1 (#1001) üzenetére


bikfic1
tag

tévé és filmnézés a fő cél.
játékra nem használnám.

(#1003) KRoy19 válasza monchichi20 (#1000) üzenetére


KRoy19
őstag

Azt megköszönném.

Egyébként én tök mindegy milyen profilba rakom, mindegyikkel ezt csinálja.

(#1004) bikfic1 válasza Vagany (#931) üzenetére


bikfic1
tag

Szia! Ird le légyszives a tapasztalatod, véleményed az 55EP660 -os tévédről.

Az android rendszere tényleg nagyon lassú?
wifi vétel elég jó vele 4k netflixhez esetleg?
köszi.

(#1005) #53667584 válasza kisspepe (#997) üzenetére


#53667584
törölt tag

Ha androidos tv-t veszel, akkor már nincs szükség a chromecastre. De az androidos tv-t ne úgy képzeld el ahogy leírtad, hogy sok alkalmazás elérhető a play storeból. Ha szó szerint vesszük amit mondtál, akkor igen, nyilván elérhető sok alkalmazás, de pl. egy normális böngészőt nem tudsz letölteni a storeból, vagy ilyen-olyan játékokat. Az android TV az nem az mint az androidos telefon vagy tablet.

(#1006) kisspepe válasza #53667584 (#1005) üzenetére


kisspepe
tag

Köszi a választ. Bár közben kiderült, hogy amit néztem TV-t az még nem androidos. Az oprendszere SmartTv 3.0. Az androidos az drágább, legalábbis ami a UPC-nél van.

SmartTV 3.0-ról mi a vélemény?

(#1007) #53667584 válasza kisspepe (#1006) üzenetére


#53667584
törölt tag

Az én tv-men is Smart tv fut. Van ezen is néhány alkalmazás, aminek a 99%-a (véleményem szerint) semmire nem jó. Én a Netflix, YouTube és DLNA klienst használom csak, a többi számomra teljesen felesleges és ismeretlen alkalmazás. Nem akartam androidos tv-t, egy xiaomi mi box van a tvre kötve, azon fut android tv os.

(#1008) monchichi20 válasza KRoy19 (#1003) üzenetére


monchichi20
aktív tag

Szia.
Azzal a képpel néztem amit beraktál és nekem is lecsökken a fényerő ha be van kapcsolna a dinamikus ha nincsen többször is megnézem és a menün látszik igazán hogy elkezd sötétedni, ha meg rendes nézetben nézem akkor meg világosodik.

Mások: mi a legújabb frissítés a x2 hőz aminek van értelme? 544 van fent

(#1009) LML


LML
tag

Sziasztok!

Adott egy TCL 50ep640 TV.
A legújabb szofttal vásároltam, ami V8-R851T02-LF1V179.008029.

Horizon GO futna rajta kizárólag, ami 5 másodperc után megakasztja a képet. Hang fut tovább, az alk nem fagy le, mert tudok orientációt, műsort stb-t váltani. 3 buildet kipróbáltam, mindegyik csinálja. Előzeteseket tudok vele nézni, de az "éles" adás nem megy. Egy szobával odébb egy Sony Androidos TV-n tökéletesen fut, tehát csak a TCL TV szoftvere maradt mint hibaforrás.

Próbáltam orosz, olasz,ausztrál fórumról összeszedni más szoftvert, de semmit nem találtam amit fel tudtam volna rakni a TV-re (2 pendrive, minden usb slot, szoftverből és bootloaderből, ) mindenhonnan az az üzenet hogy nem talál a TV-vel kompatibilis elérhető szoftvert.

Kérdés: Tudtok-e elérhető olyan szoftvert linkelni amivel tudok próbálkozni (régebbi és újabb egyaránt érdekes lehet). A TV soha semmi másra nem lesz használva mint a horizon go futtatása (esetleg netflix, hbo go) tehát nem érdekel ha a szoftver miatt nem fog menni a tv tuner, vagy a médialejátszás stb.

Van értelme szenvednem vele, vagy vegyek inkább egy boxot és ne kínlódjak tovább. (bár akkor teljesen feleslegesen vettem androidos tv-t)

Köszönöm!

(#1010) KRoy19 válasza monchichi20 (#1008) üzenetére


KRoy19
őstag

Köszi.

Akkor valószínű ezek is úgy működnek, mint a Samsung TV-k hogy a szervíz menüben kell kikapcsolni a PC Mode Dimming funkciót.

Valaki tudja, hogy a TCL tv-knél hogyan érhető el a szervíz menü?

(#1011) redati válasza csacsi77 (#993) üzenetére


redati
tag

Menüs frissítés, valószínűleg csak a hivatalos oldalon megjelent lesz. A lentebb linkelt frissítést a TCL adta, a saját Facebook oldalukon, egy panaszkodó usernak.

[link]

CSAK 2019-ES MODELLEKRE !!!!!!!!!!!!!
Mindenki csak saját felelősségre!!!
Én kb 1 hete tesztelem. ( 65EC780 )
Tapasztalataimat fentebb leírtam.
Azóta is stabil, akadásmentes a rendszer.
Azóta az újabb észrevételeim:
Az Amazon Primeon is megy a 4k HDR10+ -al
Előtte a v179-el csak full hd volt.
A Bluetooth kapcsolat azonnal létrejön a gamepaddal, előtte 10-15 mp -ig is várakozott.
Bluetooth fülessel nem késik a hang.

(#1012) Elektrosokk válasza KRoy19 (#999) üzenetére


Elektrosokk
addikt

Ha ezt a felhősödés miatt csinálod nézz be samsung topicba , sokkoló dolgokat fogsz látni.

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#1013) Bobby G.


Bobby G.
senior tag

Sziasztok!

Egy lassan 10 éves Samsung LE32D450G1W 32" LCD TV-t szeretnék lecserélni egy újabbra, a UPC kínálatából. A mostanit megkapnák a fiaim, a Chromecast-al együtt, így olyan készülékeket néztem, amiben már van beépített, de nem akarnék 6 ezernél többet fizetni érte havi részletben.

Két készülékre esett a választásom, mindkettő TCL. Az egyik a Thomson 50UD6406 TV, a másik a TCL 40ES560. Sajnos mindkettőről olvastam negatív dolgokat amik kissé aggasztanak, főleg az androidos menü akadozásai, vagy a random be és kikapcsolások. :Y

Van köztetek esetleg olyan akik esetleg próbálták mindkét modellt, és van szubjektív véleménye? Esetleg más alternatíva? Mondjuk egy olcsóbb típus és egy új chromecast hozzá?

Ja, és BUÉK mindenkinek! :)

(#1014) Gino20


Gino20
őstag

Sziasztok!

Olvasgattam a hsz-eket és nagyjából az a kép állt össze, hogy ár/érték arányban jó ez a TCL plusz egyébb helyeken olvastam még, hogy Amerikában a legtöbbet eladott márka, sok teszten az első helyen végez plusz a ,,TCL egy óriási konszern, jelenleg a világ harmadik legnagyobb televíziógyártója, amelynek kínálatában megtalálhatóak a kifejezetten innovatív modellek is." szóval mindent összegezve elég meggyöző, de azért vannak kételyeim.

~4 éves 55 colos samsung UEj6300-at cserélnék. 1 évvel ezelőttig ~2.5 méterről néztem és baromi elégedett voltam vele pedig ,,csak" FHD, viszont már közel 5m-ről nézem és nem tudom megszokni, egyszerűen kicsi lett. Anno írták, hogy ne ilyet hanem H6400-as szériát vegyek, mert szebb a képe stb csak nem ívelt (de gondoltam kipróbálom és nem bántam meg). Tapasztalatom szerint sima SD vagy esetleg HD csatornáknál is valahogy (szerintem) szebb a képe mint pl ismerősnél az 1 éves 55 col Panasonic-on vagy a 2 éves 65 col Sony-n, így gondolom elég jó lehet benne a képjavítás.

Konkrétan ezt választottam: TCL 75EP660. Emagon jelenleg ,,csak" 280 ezer forint, ami ekkora TV-ért baromi jó ár, de valójában mégis csak 280 ezer, így kicsit aggasztó, hogy nem tudom megnézni élőben. Vagy tudtok helyet ahol meg lehet nézni?
Személyes tapasztalatok alapján ez tényleg jó döntés lehet és nem fogja bánni az ember, vagy nem lett volna jobb választás egy szintén belépő kategóriás (az ár miatt itt már kisebb méretű) Samsung UE65RU7102, UE65RU7172?

Továbbá nem rég beujítottam egy One X-et is, ami ugye támogatja a 4K-t, HDR10-et stb. A rendelt tévén tapasztalható lesz a javulás esetleg a Xbox tesztekben olvasható FHD - UHD közötti jelentős javulás? Nem lesz hiába a jobb felbontás, jobb HDR stb mivel a 140 helyett már 190cm a képernyő?

Kicsit hosszúra sikeredett.
Válaszotokat előre is köszönöm :R

(#1015) dargelot válasza Bobby G. (#1013) üzenetére


dargelot
senior tag

Thomson is TCL, tehát mindegy.
Az androidos rendszernek tényleg vannak hátulütői, de összességében én pl nem cserélném el egy saját márkás OS-re, mert ott hiába gyorsabb a rendszer, az app-ok java haszontalan, s nem is lesz a saját márkás OS hosszú ideig támogatva. Nekem pl 49UC6406 van ami eléggé közel van a 50UD6406-höz, s a mostani android builddel teljesen jó, viszonylag gyors is.

(#1016) Noctilux válasza KRoy19 (#961) üzenetére


Noctilux
csendes tag

Szia,

A soudbarra tudok külső mélyet kötni?

(#1017) KRoy19 válasza Noctilux (#1016) üzenetére


KRoy19
őstag

Szia,

Nem hinném, mivel én nem látok rajta semmiféle csatlakozót.

(#1018) Bobby G. válasza dargelot (#1015) üzenetére


Bobby G.
senior tag

Igen, tudom, hogy a Thomson név alatt is TCL "szív" dobog. :) Mennyire foglalkoznak a rendszer fejlesztésével, finomításával? Van rá frissítés gyakran?

(#1019) csacsi77 válasza redati (#1011) üzenetére


csacsi77
senior tag

Köszönöm!
A telepítés menete az amit már korábban leírtál itt vmelyik hozzászólásban?

Öreg fater megoldja!!!!

(#1020) KRoy19 válasza Elektrosokk (#1012) üzenetére


KRoy19
őstag

Igen láttam pár nagyon durva példányt.

Igazából megbékéltem vele, mert egyrészt nincs kedvem visszaküldözgetni, másrészt lehet, hogy kapnék egy sokkal rosszabbat.

Mindazonáltal annak ellenére, hogy egyébként nagyon tetszik a TV megfogadtam, hogy ez lesz az utolsó LCD tv amit vettem, mert azért mégis csak durva, hogy az ember kifizet több száz ezer forintot egy ilyen készülékért és nem várhatja el, hogy normális minőségű összeszerelést kapjon.

A következő vagy oled, vagy hamár lesz emberi áron micro led (kétlem, hogy 10 éven belül lenne) lesz az tuti.

(#1021) dargelot válasza Bobby G. (#1018) üzenetére


dargelot
senior tag

Kb 2 havonta jön frissítés, s emellett tudsz komolyabb appokat is tenni a tv-re ami egy saját márkás OS-nél elképzelhetetlen. Pl.: GTA San Andreas tiszta konzol hangulatot kölcsönöz a tv-nek.

(#1022) Noctilux válasza Bobby G. (#1018) üzenetére


Noctilux
csendes tag

Köszönöm! Annyi jutott még eszembe, hogy nekem előfizetői kártyás/CI modul kártyaadapteres TV előfizum van
Van ezen ilyen aljzat, vagy rendelhetem a settopboxot?

(#1023) redati válasza csacsi77 (#1019) üzenetére


redati
tag

Igen.
1 zippet kicsomagolod egy fat 32 -es pendrive-ra, semmi más ne legyen rajta!!!
2 servicemenü, reset all / reset shop. Ekkor újraindul minden adatot törölve, és kezdi a beállítások elejéről.
3 kihúzod a konnektort, pendrive a service usb portba be (ez nálam a felső).
4 A tv-n lévő bekapcsoló gombot nyomva tartod, közben csatlakoztatod az áramforráshoz, a gombot még mindig nyomva tartod, amíg el nem indul az update.

Noctilux:
Az enyém simán viszi a Digis ci+ modullal a kártyát

(#1024) redati válasza redati (#1023) üzenetére


redati
tag

Lemaradt a service menü :
Elnavigálsz a képbeállításoknál a kontraszt menüre ( erre már nem kell rákattintani )
Majd itt megnyomod a 6425 billentyű kombinációt, és felugrik a service menü. Itt először reset all, majd reset shop. Én a telepítés előtt és után is meg szoktam csinálni.
Van egy másik service menü is, 9735.
Itt lehet klónozni a beállításokat pendrive-ra, ezt még a mostani 9-es droidon nem próbáltam, de a tavalyi modellen 8-as androidon nekem nem sikerült.

Mindenki csak saját felelősségre!
És a service menükben csak óvatosan! Ha valamit nem tudsz, hogy mire való, inkább ne bántsd!

(#1025) Fleed


Fleed
aktív tag

Sziasztok! Tcl 55ep640 tvről van valakinek tapasztalata ? Nem találok semmi infót itt a fórumonkban. Köszi

(#1026) K4jusz válasza subset (#992) üzenetére


K4jusz
tag

Nekem a V176 van rajta, ezzel vettem. Nincs rá panaszom, nem tudom megérné-e frissíteni v179-re. Van egyáltalán changelog?

(#1027) csacsi77 válasza redati (#1024) üzenetére


csacsi77
senior tag

Nagyon köszönöm! :)

Öreg fater megoldja!!!!

(#1028) Fleed válasza Fleed (#1025) üzenetére


Fleed
aktív tag

Végülis megvettem, elég jó árban van az emagnál. [TLC 55EP640] MM-ben 185k ugyan ez a típus. Remélem nyúltam mellé.

(#1029) Gino20


Gino20
őstag

Sziasztok!

Ezek szerint túl hosszúra sikeredett, így tömörítek :)
Hazánkban nem túl régi márka a TLC így gondolom sok jelenlegi tulajnak volt korábban hasonló Samsungja, LG-je,.......
Kérédsem az lenne, hogy hozza azt a tudást, képminőséget mint a hasonló kategóriás samsungok, LG-k,......? vagy ha belefér x % többlet, akkor azért inkább pl Samsung RU7100-as széria jobb választás lehet?
TCL képjavító Smart HDR funkció a konkurenciához képest tényleg karcsú?

Rendeltem egy 75EP660-at, de sajnos élőben nem láttam. Alza áruházban ehhez [link] volt ma szerencsém, ami igen meggyőző volt, de persze ez egy jobb típus, így nem tudom mennyire lehet mérvadó. Ezt a készüléket nyomkodva a menü, android sebessége jónak tűnt, 4K tartalomnál igen korrekt a képminősége, de a betekintési szög valóban kicsit gyatra, igaz sosem állt szándékomban oldalról nézni a TV-t, így ez nem is lényeg.

Köszi :R

(#1030) redati válasza Fleed (#1028) üzenetére


redati
tag

Sztem jó választás volt.
Nekem az előző modell egy 55dp660 volt. Eleinte elég sok gyerekbetegsége volt, de folyamatosan javították a hibákat. A gyártó hozzáállása miatt mertem választani egy nagyobbra - drágábbra, (65EC780) már csak az itteni hsz-ek, és saját tapasztalatok alapján is. Csak akkor még nem mertem egy nálunk, majdnem ismeretlen gyártó termékére annyit áldozni. Most már tudom hogy a TCL, a legjobb ár értékű készülékeket kínálja. Engem legalábbis megvettek, persze csak addig amíg így törődnek a felhasználókkal.

Gino20:

Sztem nézd meg a konkurenciáknál mennyibe kerülnek a többi 75"os tvk. Én is sokat töprengtem hogy a méret, vagy a tv tudása közt válasszak ( majdnem egy árban van az általad említett tv, és amit választottam). Végül én a tudás mellett döntöttem. Én kb 3 méterről nézem, megjegyzem el tudnám viselni a 75"-os méretet is, de ilyen távolságból ezen a méreten jól kijönnek Hdr10, Hdr10+, Hlg, Dolby Vision közti különbségek. Így nem bánom hogy a kisebb méret, de nagyobb tudás mellett döntöttem. Netflix Dolby Vision, Prime videó Hdr10+, BBC HLG. Na de közbeszólna az a tényező, ha messzebbről nézném. Akkor mindenképp a 75"-ost választanám. Ja és az EC780-as szériában újabb a képfeldolgozó rendszer is.
Ha messzebbről nézed mindenképp jól döntöttél :C

[ Szerkesztve ]

(#1031) Gino20 válasza redati (#1030) üzenetére


Gino20
őstag

Szia!

Nézegettem, de az alap belépő kategóriák is kb 340-380 ezer forintba kerülnek szóval akár egy 100-asal több, ami nagyon sok ha nincs érdemi különbség a termékek között. Konkrétan 4.5 - 5 méterről nézem (korábban 55 colt néztem ~2.5m-ről, ami kielégítő volt, de a megszokás miatt, így már botrány). Ebben az árban csodát nem várok (igaz ugyan ez a TV Media-ban vagy Alza-nal túlárazva, de 520), de azért nem bánnám ha komolyabb tartalmaknál vagy One X-en is 4K-val röccenésmentes lenne.
Amúgy kb 800 hsz-ig jutottam a topikban és valójában kiábrándító a márkával kapcsolatosan az olvasottak jelentős része, de valószínűleg a legtöbben csak, akkor kerülnek ide ha gondjuk van és lehet a felhasználok másik akár 90%-a meg csak élvezi a jó minőséget korrekt áron. Nem tudom :U , de az biztos, hogy boldog samu UE55J6300 tulaj vagyok viszont ha samu topikban lennék valószínűleg tapasztalatom alapján el sem akarnám hinni a leírtakat :) .

Netflix Dolby Vision, Prime videó Hdr10+, BBC HLG
Ezek szerint ezeket nem tudja az EP660? (nem vagyok egy nagy guru) A HDR10 és 10+ között jelentős a különbség?
A közel 5m-re és is a 75"-t érzem jó döntésnek, de valójában nem bánnám ha a mostani TV-mhez képest a méreten kivül érezhető minsőgű javulást is kapnék, így lehet mégis a jobb, de 65" lenne a jó döntés :U

Köszi :R

(#1032) Gino20 válasza redati (#1030) üzenetére


Gino20
őstag

Tudás szempontjából lehet inkább el kéne engedni a méret/távolság arányt, rendelést lemondani és venni egy pl ilyet :) [link] ? Mai alza-s TV-k nézegetésével a 75"-t érezném jó döntésnek ~5m-re, de valahol ezek nem valós élmények a hatalmas terek, Demo videók, agyonvilágított környez miatt, szóval lehet a 65" is elég lenne :U

Amúgy a korábbi Dp660-od PPI: 1500-at tud, az EC780: 2000, de az általam kinézett EP660 csak 1200-at. Ezek szerint az Ep660 széria még butult is Dp-ehz képest?

[ Szerkesztve ]

(#1033) subset válasza Gino20 (#1032) üzenetére


subset
senior tag

Az EP660 széria csak a Dolby Vision-t nem támogatja a drágább modellekhez képest.
HDR10, HDR10+, HLG van benne.

Viszont a drágább modellek sem 12bites panellel (ami a Dolby Vision-höz kellene) hanem csak 10bitessel jönnek ....így az egyik ha nem a legnagyobb előnye el is veszik...
(Mellesleg egy Bluray lemez is csak 8bites színtérrel rendelkezik)

A másik előnye a DV-nek a csúcsfényesség
HDR10+ (1000-4000nit)
DV (4000-10000nit) (a legtöbb tartalom manapság még 4000-re van belőve)
Hát nem tudom, nekem így is annyira vissza kell venni a fényerőt sötét, mozizós estén, hogy ez aztán végképp nem fáj :)
Forrás:
https://www.rtings.com/tv/learn/hdr10-vs-dolby-vision

[ Szerkesztve ]

Használj Te is szabad szoftvert !

(#1034) subset válasza K4jusz (#1026) üzenetére


subset
senior tag

Changelogot nem látok a 179-es frissítőben....
Az android menüből amúgy feldobja, hogy van frissítés ?

Köszönöm redati kollégának, ez alapján frissítettem ma....
https://prohardver.hu/tema/tcl_lcd_es_led_tv-k/hsz_1011-1011.html

Egyenlőre, bár előtte sem volt gondom, minden oké.
A képbeállítások között lett egy "digitális képsimítás" menü ami eddig nem volt, illetve több lépcsőben lehet állítani a DNR értékét is ha jól látom....

Használj Te is szabad szoftvert !

(#1035) buktam válasza subset (#1033) üzenetére


buktam
csendes tag

ALZA két év garit ad, MM és Emag öt évet a TCL-re.

(#1036) redati válasza subset (#1033) üzenetére


redati
tag

Ez a csúcs fényesség, sztem egy kicsit túl van tolva.
Egy jelenetet idézve a jurassic world film elejéről:
Amikor a víz alatt szembe fordul velem a tengeralattjáró lámpája, már az előző tvmnél is majdnem elforditottam a fejem, mert este vakitott lecsökkentett fényerő mellett is. A mostani tv még erősebb, itt már hunyorgok. Még erősebb fényerőnél már lehet be is csukom a szemem, de akkor meg már inkább alszok is eggyet :D Nyilván kicsit kisarkosítottam a szituációt, meg lehet csak az én szemem olyan mint a bagolyé. :)) De verőfényes nyári napon, az udvar közepén kiállított tvnél lehet tényleg kell a 600 millió-csillió nit/m², de aki általában este mozizik, (nekem csak ekkor van rá időm) annak szerintem még sok is ez a fényerő. A Dolby Vision formátumnál pl van sötét, meg világos mód. Ezeket lehet konfigurálni is, bizonyos határok közt. De kimondottan tetszene egy night dark mód is, merthogy a hdr10 - 10+ nál jobban le tudom venni a fényerőt, ami este nekem üdvözlendőbb. A színmelység:
A 8 bit vs 10bit közti különbség az én szemem számára elég nagy ugrás. A 10 vs 12 viszont már inkább matematikai. Persze van különbség, főleg az élénkebb színeknél, de számomra nem akkora az ugrás, mint az előbbinél. A Dolby Vision sztem nagyon nagy előnye a magas képfrissítési ráta, szemmel láthatóan folyamatosabbak az így forgatott filmeknél a gyors jelenetek. Emellett a netflixen is csak ez a dinamikus Hdr formátum van, illetve ha jól tudom az xbox-on sincs Hdr10+, csak Hdr10 - Dolby Vision páros

[ Szerkesztve ]

(#1037) Elektrosokk


Elektrosokk
addikt

Xess X2 u55x9006-hoz melyik a legstabilabb frissítés ? Jelenleg 5.0.0. van a készüléken.

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#1038) K4jusz válasza subset (#1034) üzenetére


K4jusz
tag

Menüből nem talál frissítést.

Más: a diagnosztikai adatok küldését kikapcsoltam, illetve a nem használt appok törölve/tiltva vannak. Nem tudom ez mennyit segít az alaphelyzeten (első lépésben ezeket elvégeztem), de talán hozzájárul ahhoz, hogy nincs problémám a készülékkel.

(#1039) fabri07


fabri07
aktív tag

Sziasztok!

Szerintetek ezek közül TCL 43ep660 vagy Philips 43pus6704 vagy Samsung ue43ru7102
melyik lehet a legjobb? A tcl andorid tv, meg annyira nem ismerem a márkát, de az jó választás lehet?

(#1040) dargelot válasza fabri07 (#1039) üzenetére


dargelot
senior tag

Android jó választás lehet ha a tv-n nem csak tv-zni akarsz hanem más egyéb funkciókra is akarod használni, lévén sok-sok android app elérhető. Az összehasonlítást pedig a" Milyen TV-t vegyek?" topikban lehet érdemes felvetni.

(#1041) Bobby G. válasza dargelot (#1040) üzenetére


Bobby G.
senior tag

Amúgy milyen applikációkat használtok az androidos TV-n? Gondolom HBO GO-Netflix (akinek van előfizetés), YouTube, Spotifly, Deezer alap. Meg mondjuk VCL lejátszó. De van még esetleg ami hasznos lehet? Ja, és létre kell hozni egy külön google fiókot, vagy tudja szinkronizálni a meglévővel?

(#1042) LilProphet90 válasza Bobby G. (#1041) üzenetére


LilProphet90
senior tag

Plex. Működik a meglevővel.

Zenei alapok, remixek: http://www.reverbnation.com/lilprophetmusic

(#1043) Bobby G. válasza LilProphet90 (#1042) üzenetére


Bobby G.
senior tag

Közben elgondolkodtam, hogy nem biztos, hogy jó, ha mindenki az én fiókomat használja mindenre. :D

(#1044) Bobby G.


Bobby G.
senior tag

Érdekes. A 40ES560 az UPC szerint 3840x2160 felbontás, de a külföldi oldalak 1920 × 1080-at írnak... Lehet mégis megvárom amíg újra lesz az 50UD6406-os Thomson. :(

(#1045) LilProphet90 válasza Bobby G. (#1044) üzenetére


LilProphet90
senior tag

Igen, az valsz FHD lesz.

Zenei alapok, remixek: http://www.reverbnation.com/lilprophetmusic

(#1046) Gino20 válasza subset (#1033) üzenetére


Gino20
őstag

Köszi az infót :R
Ez alapján [link] biztos tudja a HDR10+ t? :U
Más TV-knél a specifikációk azon részénél a HDR10 mellett külön a HDR10+ is fel van tűntetve az oldalon. Amúgy a Pixelsűrűség:1200 vagy 1700-2000 között ~5m-ről szemmel látható a különbség vagy inkább a 60Hz-es képfrissítés helyett a 120Hz ami látványos lenne?

(#1047) Gino20


Gino20
őstag

Ha valakinek van EP660 készüléke melyik a valós infó? :)
[link] vagy [link]
A TV alján teljesen eltérő a kialakítás

(#1048) Gino20


Gino20
őstag

Sorry a sok hsz-ért, de a displayspecifications oldalt használva megnéztem a jelenlegi TV-met [link] és ezek szerint az 120Hz-es panellel van szerelve szóval a jóval újabb TCL ep660-on érezhetően lassabb lesz a képfrissítés vagy a sok egyéb extra HDR, magasabb PPI érték, stb miatt nem lesz élvezeti/minőségi romlás?

[ Szerkesztve ]

(#1049) redati válasza Gino20 (#1048) üzenetére


redati
tag

Ha 5 méterről nézed, akkor sztem a 75" is kevés mozira.
De hogy jól összezavarjalak, én a következő döntést hoznám a helyedben:
Megtartanám a jelenlegi 55"-os samut. Jó kis tv az is. Főleg híradóra, egy két dokumentum filmre, meg hogy nap közben szóljon valami. Az esti filmezésre meg beszereznék egy 4k Hdr projektort, már olyan 400 körül kaphatóak. Na azzal ami képátlót tudsz tolni, az kárpótol mindenért :DD :)) :DDD

(#1050) Sziasz1


Sziasz1
friss újonc

Sziasztok,
segítségetekre lenne szükségem, mert már teljesen elvesztem.
Nem tudom melyiket válasszam:
TCL 65EP640et 180ért
TCL 65EP680at 245ért (megéri +65öt)
Vagy nagyon meggyőző indokokkal
65EC780ami már majdnem 300

Kb. 3m-ről nézzük a TVt
Időnként DIGI tv adás nézésre és legfőképpen NOSrol filmezésre/sorozatokra használnánk.
Ez utóbbi megy mindegyiken ugyan úgy? Csak a kép minősége változik?

Segítségeteket előre is nagyon nagyon köszönöm!

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  TCL LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.