Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  TCL LCD és LED TV-k

Hozzászólások

(#15251) Vhiktor


Vhiktor
veterán

Van 2 jegyem a mai 13:30-as Avatar Imax 3D vetítésre.
Aki a legelőször jelentkezik ingyen megkapja.
Csak az jelentkezzen aki valóban elmegy rá, a moziból kérek egy szelfit:)

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#15252) lasse001 válasza MaiTai21 (#15249) üzenetére


lasse001
senior tag

Nekem van egy c715 és c725 mind a 2 gyors indíttassál használom. Sosem volt ilyen hibám. Csak több fórumban is találkoztam ezzel a hibával.

(#15253) MaiTai21 válasza lasse001 (#15252) üzenetére


MaiTai21
csendes tag

Lenne még egy utolsó kérdésem mert halistenek a másik tv n is elkezdte ezt a hibat :((( :D Ugye az volt a megoldás hogy kapcsoljam ki a gyors indítást . De viszont egy korábbi hiba miatt ( amikor a háttér vilagitás bugolt be es sötét világos képnel össze vissza valtozott a kép) akkor az volt javasolva hogy kapcsoljam be . Ez nem kicsit kellemetlen . Ha egyik bugot megcsinalom akkor jön elő egy masik ?😀

(#15254) kricsar


kricsar
csendes tag

Sziasztok, adott egy C635, a legkisebb. A korábban ajánlott visszaállítást (14749 hsz.) megcsináltam, azóta eltűntek a képmódok és a hangbeállítások jelentős része is. Cserébe a Netflix képe ugyanolyan szar, mákos. A hálózati sebesség rendben van.
Legszívesebben kib.sznám.
Én használni vettem a tv-t, nem hekkelni.
Ja, és a betekintési szögek... olyan nincs is. Csak szemből élvezhető.
Most megpróbálok egy gyári visszaállítást, hátha visszajönnek legalább a képmódok.

(#15255) kricsar


kricsar
csendes tag

A gyári visszaállítás visszahozta az elveszett menüket.

(#15256) lasse001 válasza MaiTai21 (#15253) üzenetére


lasse001
senior tag

Hát erre nem tudom a választ. Próbáld meg frissíteni a szoftvert. Vagy menj vissza felé arra a szoftverre amin még nem volt hiba.

(#15257) MaiTai21 válasza lasse001 (#15256) üzenetére


MaiTai21
csendes tag

Eddig sajnos nagy csalódás a TCL pedig csak jót olvastam róla :/

(#15258) rumkola válasza MaiTai21 (#15257) üzenetére


rumkola
veterán

állj el tőle ha még lehet

(#15259) Saccco válasza MaiTai21 (#15257) üzenetére


Saccco
nagyúr

Ez garanciális hiba lesz szerintem. Esetleg tényleg küldd vissza.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#15260) MaiTai21 válasza Saccco (#15259) üzenetére


MaiTai21
csendes tag

Hát nem tudom nem irtak h masnak is ez a bug volt es vissza vittek gariba :/ ha szoftveres a hiba akkor a fejlesztőknek kellene tudni róla és egy updatet kiadni vag is mas cégeknél ez szokás . Nem tudom mit tudnanak a szervizbe tenni ez ügyben

(#15261) Saccco válasza MaiTai21 (#15260) üzenetére


Saccco
nagyúr

3db TCL van a közvetlen környezetemben, ilyen hiba egyiken sincs.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#15262) MaCS_70


MaCS_70
félisten

Üdvözlöm a Topiclakókat!

A Milyen tévét... topic terrorizálása után itt kötöttem ki, mivel a TCL tűnik a legjobb ár/értékarányú választásnak.

65, talán 75"-os készülékben gondolkozom.

Odáig a másik topic tagjai segítségével már eljutottam, hogy a C főszéria lenne a szimpatikus, és azon belül vélhetőleg megfelelne a 635. (Játék nincs, tulajdonképpen egyéb nagy igényekről sem tudok.)

Mégis piszkálja a csőrömet, hogy mit tudhatnak a 7-esek, 8-asok. Van erre valami táplázatos összefoglaló?

A másik nagy kérdés a tévék saját rendszere. Jelenleg mediaplayert használok Kodival, HBO Maxszal. Kérdés, hogy mennyire váltja ki ezeket a TCL tévé.

A HBO Maxra hallottam már panaszt, vajon mennyire lehetett reális?

A Chromecast mennyire működik stabilan?

NAS (tahát Ethernet-kapcsolat) SMB-megosztásáról lehet lejátszani? (A DLNA-t, bár van, nem szeretem. Mivel sok a saját videó, ami nem katalogizálódik, könnyebben keresek a könyvtárszerkezetben.)

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#15263) rumkola válasza MaCS_70 (#15262) üzenetére


rumkola
veterán

Mivel google tv rendszer van rajta, egy az egyben integrálva van bele a chromecast.

[ Szerkesztve ]

(#15264) tomisanzero válasza MaCS_70 (#15262) üzenetére


tomisanzero
tag

Szia. Nem elriasztani akarlak, de az HBO Max nálam is szenvedés C728-on. Bár hozzá kell tennem, hogy más gyártók készülékein is bugos ismerősi körben több embernél is, szóval inkább a szolgáltatás problémás, nem a TCL.

(#15265) MaCS_70 válasza rumkola (#15263) üzenetére


MaCS_70
félisten

Igen, azt tudom, hogy van benne, ezért kérdeztem, hogy mennyire stabil. Mert a Mecool mediaplyeremben hónapokig olyan meseszerűen ment: hol volt, hol nem volt. Aztán a Google javította a hibát.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#15266) MaCS_70 válasza tomisanzero (#15264) üzenetére


MaCS_70
félisten

És miből áll a szenvedés? Amolyan sokszor kell megnyomni, hogy egyszer jó legyen, vagy inkább sokszor nem működik jellegű?

Magyarán: mennyire lehet vele élni?

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#15267) mrmft válasza MaCS_70 (#15262) üzenetére


mrmft
senior tag

Ime. Ennel jobban nincs osszeszedve sehol, legalabbis jobbal nem talakoztam meg.

(#15268) tomisanzero válasza MaCS_70 (#15266) üzenetére


tomisanzero
tag

Semmilyen DV formamtumot nem játszik le normálisan amit próbáltam eddig. Vagy megy a hang jól és a kép akad, vagy minden együtt akad, vagy van aminél csak magyar hangsavval játsza le jól, eredeti nyelven már nem. Supporttal már végig próbáltam mindent, nem működik jól. Más streaming szolgáltatonal nincs ilyen gondom, illetve offline tartalmak is mennek tökéletesen.

(#15269) rumkola válasza mrmft (#15267) üzenetére


rumkola
veterán

Ez sem teljesen jó. A C7X-hez nem ír gamebart, pedig van benne.

(#15270) cd930 válasza MaCS_70 (#15262) üzenetére


cd930
aktív tag

Itt egy összehasonlító táblázat, igaz, nem tűpontos, mert pl USB csak 1 darab van a legtöbb 2022-es készüléken, ez meg ketőt ír több helyen.

20+ éve a Prohardveren

(#15271) flash- válasza MaiTai21 (#15260) üzenetére


flash-
veterán

a magyar torrentes Dolby Vision relase-ek (remux is) is eleve szarok van olyan film aminél csinálja van olyan aminél nem főleg az ufo971 releaser videóinál van ez a villogás, Trinity általában rendben van.

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#15272) mrszekely válasza MaCS_70 (#15262) üzenetére


mrszekely
csendes tag

835 - nél 1 hónap használat után nem tapasztaltam hibát. Hbo és a netflix is megy hibátlanul. Kodi viszi a többit 2db 3TB - os merevlemezről, itt is minden megy HDR, HDR10 +, DV. Küldő Onkyo Avr - el használom, megy a CEC és az Arc is. Ami nem tetszik, hogy a gyári TV műsor szerkesztő nekem buta a Samsung után illetve hogy az ajánlott alkalmazások (Spotify, youtube feliratozás, stb.) sorrendjét nem lehet változtatni. Egyébként én nagyon szeretem és naponta racsodalkozom hogy mennyire durva képe és fénye van. Remélem tudtam segíteni.

(#15273) MaCS_70 válasza cd930 (#15270) üzenetére


MaCS_70
félisten

cd930, memft, tomisanzero, mrszekely, nagyon köszönöm!

Közepesen örülök...

A HBO Max fontos, mivel ez a nejem filmforrása.

Ami még meglepőbb, hogy nem találtam Ethernet-csatlakozóra utaló bejegyzést. Létezik, hogy kizárólag wifin csatlakozik a LAN-hoz???

Köszönettel: MaCS

[ Szerkesztve ]

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#15274) cd930 válasza MaCS_70 (#15273) üzenetére


cd930
aktív tag

Természetesen van rajta lan csati

20+ éve a Prohardveren

(#15275) F.B.I. válasza MaCS_70 (#15273) üzenetére


F.B.I.
veterán

728, semmi bajom sem az HBO-al, sem a DV lejátszással, majd holnap megírom, hogy melyik szoftveren vagyok (jól működik minden, nem frissítek), annyi, hogy a filmek nekem egy M2 SSD-ről mennek a sima USB2 bemenetre dugva.

Szóval szoftveresen lehet van baj de a jól működő verziót feltève, semmi ilyen baja nincs, android miatt, nem holnap lesz elengedve a keze.

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#15276) mrmft válasza rumkola (#15269) üzenetére


mrmft
senior tag

5:30-tol van a gaming, es irja...

(#15277) szjoci válasza MaCS_70 (#15273) üzenetére


szjoci
őstag

Hébe-hóba nézünk hbo max tartalmat is, eddig nálam nem volt vele gond (c728) :F
100Mbites lan csatlakozó van rajta.

[ Szerkesztve ]

(#15278) mrmft válasza cd930 (#15270) üzenetére


mrmft
senior tag

A C835-tol van Imax enanched. C735ben csak a 98"-ban. Ez is hiba.

(#15279) rumkola válasza mrmft (#15276) üzenetére


rumkola
veterán

Fogalmatlanok mint a weboldaluk.
Itt az összefoglaló képen már csak a 8 és 9-es sorozathoz írják. :D
Arról nem is beszélve, hogy a 144Hz-et meg sem említi a C73x-nél!

[ Szerkesztve ]

(#15280) cd930 válasza mrmft (#15278) üzenetére


cd930
aktív tag

Nem egyszerű összegyűjtögetni a különböző sorozatok tudásait, mert a TCL oldalon is alapból a legmagasabb tudást mutatja (pl a C83x-nél azt írja, hogy van Timeshift, holott csak a 75"-osban van, a kisebbekben nincs).
Ti láttatok már TCL tévékatalógust? Nem találok, pedig keresgéltem már.

20+ éve a Prohardveren

(#15281) saelin válasza F.B.I. (#15275) üzenetére


saelin
veterán

C725-ön nekünk sokat mennek a streaming-ek és semmi bajom nem volt velük eddig. Szokásos androidos bugok (itt ott egy kis fagyás vagy gondolkodás) fordultak eddig elő de azok is szuper ritkán. Azt az egy pixel hibát és a Dolby bugot - amit lehet orvosolni - semmi bajom a készülékkel. Árához mérten igen nagy tudású. Nekem speciel gaming-re van ps5-höz, és egy rossz szavam nincs hozzá ilyen téren. Annyira nem vagyok nagy tv guru, de ahogy keresgéltem magamnak készüléket ilyen felszereltet nem találtam csak jóóóval drágábban.

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#15282) MaCS_70 válasza F.B.I. (#15275) üzenetére


MaCS_70
félisten

Srácok, nagyon köszönöm!

Máris jobban érzem magam!

Bár számomra vélhetően érdektelen, de megkérdezném: mi az a game bar?

A 65/75" 635/735 viszonylatban van már USB-n rögzítző/timeshift lehetőség?

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#15283) mrmft válasza cd930 (#15280) üzenetére


mrmft
senior tag

Katalogust nem. Ez a lengyel mondja el eddig leginkabb, tetelesen osszeszedve a jellemzoket. TCL oldalak sem tul reszletesek leirasban.

@15279 rumolka
Mar leirtam, hogy nezd vegig. 5:30-tol van a gaming, ott van... itt pedig kulon mondja is, de a logo it sincs kint, a leirasban viszont ott van.

[ Szerkesztve ]

(#15284) Krivy1


Krivy1
kezdő

Nekem is C728 van, de soha nem volt probléma az HBO MAX-al. Mindig működik rendesen :)

(#15285) cd930 válasza MaCS_70 (#15282) üzenetére


cd930
aktív tag

A TCL Global oldalán tudod előcsalogatni a készülékek valós tudását.
Alapesetben a legnagyobb méretű tévé tudása látható lentebb, ezt értik sokan félre, mert megörülnek, hogy a sorozat minden tagja tudja az itt láthatókat, pedig nem. :(

Tehát először kattints a téged érdeklő méretre, majd
Specifications > View more > scrollozz le az Additional feature részig és már látható is, hogy egyáltalán megjelenik-e a PVR/Timeshift és ha igen, akkor Yes vagy No az értéke.

A C635-ösnél meg sem jelenik, így ez a sorozat nem tudja.
A C735-ösnél és C835-ösnél megjelenik, de csak 75"-nál Yes :O
Érdekesség (vagy hibás specifikáció), hogy a C935 egyik méretében sem tudja..

Az már más kérdés, hogy ez vajon hardveres vagy csak szoftveres különbség és valahogy előhívható a kisebb méreteknél is.

[ Szerkesztve ]

20+ éve a Prohardveren

(#15286) mrszekely


mrszekely
csendes tag

Na kár volt dicsérni... A v20-as kodi-val valami para van. Szetesett a library, nem látja a filmeket (a sima média lejátszó igen) szóval aki Kodi-t használ ne frissitsen. Holnap visszarakom a 19.3-at és jelentkezem. :W

(#15287) Stealth válasza mrmft (#15278) üzenetére


Stealth
aktív tag

Mi ez az imex izé? Képmód?
Nekem a c735 képmódnál bejön az IMEX, ha olyan filmet nézek.

-= Stealth =-

(#15288) Stealth válasza mrszekely (#15286) üzenetére


Stealth
aktív tag

Én azért nem frissítettem, mert a telóm kiírta, hogy problémás lehet a v20 a C735-tel.

-= Stealth =-

(#15289) rumkola válasza Stealth (#15287) üzenetére


rumkola
veterán

de mekkora a tv mérete?

(#15290) Stealth válasza rumkola (#15289) üzenetére


Stealth
aktív tag

55".

-= Stealth =-

(#15291) hepi62 válasza mrszekely (#15272) üzenetére


hepi62
csendes tag

Szia!
Megkerdezhetem, hogy melyik firmware van a TV-n es melyik Onkyo erositod van?
Nekem egy 65c835-om van egy Yamaha RX-V675-tel, a CEC csak bekapcsolni tudja az erositot, mast nem es hang sincs, ami a nagyobb gond. Jelenleg optikai kabellel van osszekotve, hogy legyen hangom, de az meg egy kicsit kesik. Ha a TV-n is fel van veve a hangero, olyan mintha visszhangozna az erosito hangja, a TV hez kepest.

(#15292) Geo19870322


Geo19870322
tag

Sziasztok.
Az normális ha a TCL 55C728 tvm random bekapcsol?
Párom most hívott h ment a kicsit altatni a tv meg ment. A távkapcsolók a komódon, senki sem volt rajta kívül otthon... :Y

(#15293) rumkola válasza Geo19870322 (#15292) üzenetére


rumkola
veterán

szerinted normális?

(#15294) Varszegig válasza Geo19870322 (#15292) üzenetére


Varszegig
veterán

Nincs rádugva egy nvidia shield? Az szokta néha random bekapcsolni a rendszert.

(#15295) Saccco válasza Geo19870322 (#15292) üzenetére


Saccco
nagyúr

Áramkimaradás is tud olyat. Akár pillanatnyi.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#15296) Stealth válasza Geo19870322 (#15292) üzenetére


Stealth
aktív tag

Ghostbusters? :D

-= Stealth =-

(#15297) mrszekely válasza hepi62 (#15291) üzenetére


mrszekely
csendes tag

Szia! A legutóbbi OTA frissítés (468).Az AVR egy TX NR 676. A TV-ből a 4-es Hdmi kijaratrol megy az erositobe a jel egy az erositon is feltűntetett Arc bejáratra. A TV - n audio output ARC.

A visszhang azért van mert a TV-d is kiadja a hangot és az erősítő is.

(#15298) Geo19870322 válasza Varszegig (#15294) üzenetére


Geo19870322
tag

Nincs...

(#15299) Geo19870322 válasza Saccco (#15295) üzenetére


Geo19870322
tag

Lehetséges szerintem is!

(#15300) hepi62 válasza mrszekely (#15297) üzenetére


hepi62
csendes tag

Szia!
Koszi a gyors valaszt. Nekem a 470-es firmware van fent gyarilag, nem ajanl fel hozza frissitest. Lehet megprobalom en is a 468-ast.
Osszekotve ugyanugy van, mint neked es az erositon is be van kapcsolva a HDMI ARC, a TV-n is ARC az output, de nincs hang. Probaltam tobb kabellel is, de eredmenytelenul.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  TCL LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.