Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  TCL LCD és LED TV-k

Hozzászólások

(#15751) Zoleee83 válasza G.I.JOE (#15709) üzenetére


Zoleee83
addikt

Nálam is frissült az 55C735, frissítés után kellett egy kis idő míg összeszedte magát, gondolom a háttérben még futottak dolgok.
Azóta azt vettem észre, hogy érzésre sokkal gyorsabb a menü, gyorsabban vált forrást.

* You can't stop me to love the world with all its lies - Guano Apes *

(#15752) Kiskutya válasza #48613632 (#15747) üzenetére


Kiskutya
veterán

Miért ne lehetne összehasonlítani? Akkor hogy döntöm el melyik a megfelelő nekem? Engem nem az érdekel hogy ki és holi gyártja hanem hogy milyen a minősége számomra ár érték arányba.

[ Szerkesztve ]

hmm...

(#15753) vezse válasza F.B.I. (#15750) üzenetére


vezse
tag

Nem hiszem, hogy kellett volna, de talán ezek közül valamelyik segíthet neked is. :)

[videó]
[link] [link]

(#15754) #48613632 válasza Kiskutya (#15752) üzenetére


#48613632
törölt tag

Kina erősen lejtős pályán játszik. Most mondhatod te azt, hogy nem erdekel, de akkor téves következtetést fogsz levonni. Nem mindegy ugyanis, hogy a cégem alaptokejet innovációba fektetem, vagy ipari kémkedésbe. És itt most nem az a kérdés, hogy ez kit mennyire üt szíven, mert sok dolog van itt még, ami különbözik. Hanem az, hogy adott problema esetén, milyen módszerrel lehet korrigálni egyik, illetve masik esetben. 😁
Két különböző szatyor hal, csak mindkettő másként büdös.

(#15755) Mr.Iksz válasza peternac (#15733) üzenetére


Mr.Iksz
kezdő

Nekem le sem frisitette es fel se dobta h van uj :F
Automata frissites ki van kapcsolva es kabelen van osszekotve a vilaghaloval.
55c728

(#15756) lasse001 válasza F.B.I. (#15750) üzenetére


lasse001
senior tag

Nem minden tv-n működik. A c725-ön már hónapok óta. De a c715 -ön még mindig nem pedig tegnap frissült.

(#15757) Kiskutya válasza #48613632 (#15754) üzenetére


Kiskutya
veterán

Igazából ezek a dolgok nem érdekelnek. Mindig azt veszem ami ár érték arányba a legjobb nekem. Semmi gondom nincs más gyártókkal. Majd meglatjuk mit hoz a jövő.

hmm...

(#15758) Saccco válasza Mr.Iksz (#15755) üzenetére


Saccco
nagyúr

Nálam a 463-ra nem adja be. Legalábbis egyelőre.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#15759) Bellami


Bellami
csendes tag

Nekem (55C825), mikor vettem, a gyárilag rajta levő szoftverrel nem észlelte a kamerát(gesztus vezérlés), majd, mikor feltettem - talán - a 436 fw-t, akkor megjavult! Ha elindítottam egy filmet a médialejátszó progijával, használni lehetett. Majd OTA-n frissült a 463-ra és megint nem volt jó! Most, hogy az 503 került fel, most sem működik! Esetleg másnál szintén ugyan ez?

[ Szerkesztve ]

(#15760) Mr.Iksz válasza Saccco (#15758) üzenetére


Mr.Iksz
kezdő

Nekem am.megvettem akk frisitette azota nem.
Hulye kerdes:
Hol latom h milyen verzio van rajta? :F

(#15761) Saccco válasza Mr.Iksz (#15760) üzenetére


Saccco
nagyúr

[link]

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#15762) #48613632 válasza Kiskutya (#15757) üzenetére


#48613632
törölt tag

Azt hiszed, hogy nem érdekel, mert nem tudod, minek mire van hatása pontosan. Ezek a készülékek nem fognak megfelelni egyetlen minőségbiztosítási rendszernek sem, illetve a gyártás folyamata szintúgy nem. Láttál Te kínai termékeken bármilyen ISO certificatet, ami garancia a minőségbiztosításra? Nem, és vélhetően nem is fogsz.

Nem akarok nagyon mélyen belemenni, voltam pár ilyen auditon egy korábbi cégnél még mikor MO.-n éltem, és dolgoztam. Nagyon komoly dokumentálási követelmények vannak a gyártásra vonatkozólag, igy gyakorlatilag bármilyen hiba visszakereshető, és az adott lépéstől újragondolható.

Na ez egyszerűen nem létezik egy olyan termék esetén, ahol az innováció helyett az ipari kémkedés az alap, amire építkeznek. Ennek okai nyilvánvalóak, viszont így egy-egy hiba nehezen küszöbölhető ki, maximum szoftveresen patcholgatják, aminek egyenes következménye az olyan össze-vissza működés , mint amit itt olvasol a 15759 kommentben. Egyszer működik, egyszer nem.

Ez persze csak egy példa a sokból, meg elég általános ahhoz, hogy bele lehessen kötni. De nem is ez volt a cél, hogy feketén fehéren megállapítsuk, hogy a kínai egy fos, a nyugati meg arany, mert ez nem igaz. Csak azért nem árt tisztában lenni azzal, hogy mi honnan jön, és miért annyi az annyi. Olcsó is, meg valahol jó is, de máshol azt úgy is visszafizeted.

Aztán tudnék még mondani mást is, de szerintem hagyjuk. Nem akarlak sem téged, sem mást lebeszélni a kínairól, vagy a TCL-ről, meg nekünk is van pár echte kínai cucc itthon, még olyan is ami egyértelműen hamisítvány, nem csak sejthetően használnak mások által finanszírozott technológiát, hanem direktbe lopták. :) ;]

(#15763) Mr.Iksz válasza Saccco (#15761) üzenetére


Mr.Iksz
kezdő

Aha. Danke :R
Ezexerint V5.2.0.
Szerk: rakerestem es nem dob ki ujabb vezriot. V frisitette magat ez is sutyiba,v nrm tudom :U

[ Szerkesztve ]

(#15764) Saccco válasza Mr.Iksz (#15763) üzenetére


Saccco
nagyúr


A V utáni számot nézd! :)
A példán V081.

[ Szerkesztve ]

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#15765) cd930 válasza rumkola (#15742) üzenetére


cd930
aktív tag

Naponta több tucatszor is, azzal keresek és váltok más csatornát is.
A Samsung komfortja után hatalmas visszalépés, de a tévé képe nagyon szép, ezért morogva bár, de beletörődtem. Ha legalább ne kapcsolna arra a csatornára, aminek csak a tartalmára vagyok kíváncsi..

20+ éve a Prohardveren

(#15766) Mr.Iksz válasza Saccco (#15764) üzenetére


Mr.Iksz
kezdő

Ahha. Bocsi,ezt beneztem :W
Akkor viszont V418 lesz.
Ja,ez mar gyarilag googletv,nem tudom szamit-e...

(#15767) butyu


butyu
csendes tag

Van egy 65C839 tv-m ami az kikapcsolt automata frissítés ellenére frissült erre v8-t615t03-lf1v503. Azóta a tv 3 percenként eldobja a wifi kapcsolatot... youtube halott, netflix nézhetelen Van rá mód hogy letakrítsam a tv-ről ezt az ótvar szart és a régi (nekem) hibátlanul működö verziót visszarakjam? A nehézség hogy fogalam sincs milyen verze volt rajta, de nem frissítettem mióta black friday keretébe az emagtól megvettem.

Tedd vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#15768) Kiskutya válasza #48613632 (#15762) üzenetére


Kiskutya
veterán

Szerintem hanyagoljuk a témát már fentebb írtam mi a véleményem és amit írtál nem változtat rajta. A kémkedés benne van a pakliban más gyártónál is a minőség meg idővel kiderül. Huawei telefonom van lassan 6 éves mate 10 pro azóta is tökeketesen müködik pedig van használva és még akku se volt cserélve és még mindig bír 1 napot! Ha ennyire parázol tényleg kerüld a kínai cuccokat vagy xanax esetleg frontin jó megoldás lehet. :DD :DD :DD

hmm...

(#15769) Mr.Iksz válasza butyu (#15767) üzenetére


Mr.Iksz
kezdő

Resetet es hard resetet megcsinaltad?

(#15770) neo-geo válasza F.B.I. (#15731) üzenetére


neo-geo
aktív tag

Viszont C728-on, asszem neked is az van, a Home-ba nem hozza elő.

PSN-ID:Putyesz-HUN

(#15771) F.B.I. válasza neo-geo (#15770) üzenetére


F.B.I.
veterán

Az, film alatt sem. :(

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#15772) butyu válasza Mr.Iksz (#15769) üzenetére


butyu
csendes tag

Hát azt még nem, de nem is találom őket a menüben. Gondolom a reset gyalul minden kép és hangbeállítást a hard meg mindent.

Tedd vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#15773) Mr.Iksz válasza butyu (#15772) üzenetére


Mr.Iksz
kezdő

Reset all reset shop. Visszakeresve ezt találtam h kell (fejbol nem ment).
Viszont h torli-e a kép és hang beallitast,passz. Vard meg amig valaki arra ir valamit...

Press the Settings button
Press OK on the icon: Picture.
in the remote control:
Then go to the line Advanced settings.
Scroll down to the line: Brightness settings.
Scroll down to the line: Contrast.
With the remote control, do the key sequence: 6425
The special menu appears.
Go to the line "Reset All" and press OK.
Go to the line "Reset Shop" and press OK.
Now unplug the main power cord.
Wait for ~2 minutes.
Plug back the main power cord and perform complete instal

(#15774) mrmft válasza Mr.Iksz (#15773) üzenetére


mrmft
senior tag

Ez torol mident.
OTA frissites nem torli ezeket es nem kell resetleni sem...

(#15775) #48613632 válasza Kiskutya (#15768) üzenetére


#48613632
törölt tag

Dehát te szólítottál meg engem, nem én téged. Én csak valaszoltam, illetve kijavitottam pár tévedésed.
Meg ahogy nézem, xanax sem nekem kell ;]

(#15776) mikrofon válasza nagymolnar (#15722) üzenetére


mikrofon
addikt

Már csak 560e ... lehet pont a rossz epg kezelés miatt ;]
Amúgy meg szerintem az emberek 99% kijelzőként használja, aki ilyen tv-t vesz és normális tartalommal eteti...
De ezt már sokszor megbeszéltük ;)

(#15777) jeni


jeni
félisten

látom vissza olvasva,most ez a heti sláger :C
korábban linkeltem,hogy melyet ma reggel vettem észre,hogy automatikusan a korábban linkelt képen is látható,hogy a 436-ról a ....503-ra frissült a tv rendszerre.
párom nem örül ennek, majd,aprók ,kicsik és alul egy sorban.
Netflix,Disney,Wifi bug van rajta?
van akinek sikerült vissza tenni a korábbira?

[ Szerkesztve ]

(#15778) Mr.Iksz


Mr.Iksz
kezdő

Na nálam uj problema jott elo:
Eltunt a kep es hangmod valasztasi lehetosege (hdr,sport,mozi,stb)
Nem tudom koze van-e ahhoz,h nemreg rakotottem a X-boxot a tv-re,de ez igy eleg vicces :DDD :F

(#15779) F.B.I. válasza jeni (#15777) üzenetére


F.B.I.
veterán

Semmilyen bug nincs, 2 napja megy nonstop - szabin fekszünk itthon - Netflix, YouTube, Prime, Disney, HBO meg az M2 SSD is jól tolja VLC-el. :C

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#15780) peternac


peternac
tag

ugy nez ki, hogy megtalaltam a nalam tapasztalhato uj fw (v503) fagyasi okat
a v20-as Kodi-t (Nexus) ha elinditom, es kilepek belole, akkor utana egy masik alkalmazast elinditva lefagy az egesz tv es par sec utan ujraindul
a store-bol telepitett hivatalos v20-as Kodi is ezt csinalja meg az apk-bol felrakott v20-as Maven Kodi is :O
v19-es Kodi (Matrix) az jo
c728 es c735 is ugyanezt produkalja, factory reset+reset all reset shop utan is
valaki probalja mar ki legyszi, hogy nala is lefagy-e a tv v503-as fw-vel a 20-as Kodi megnyitasa majd bezarasa utan
koszi!

(#15781) #48613632 válasza peternac (#15780) üzenetére


#48613632
törölt tag

V21 Omega Kodit is próbáltad?
Nekem ez van fent sticken, és tökéletes. Igaz én nem pakoltam fel semmilyen firmwaret, de nem is igazán ez lett volna a lényeg.

(#15782) Mr.Iksz válasza Mr.Iksz (#15778) üzenetére


Mr.Iksz
kezdő

na megtaláltam: beallitasok - rendszer: ott van a sport mód. Ha az be van kapcsolva,akk nem enged se kép se hangmódot allitani. Kikapcsoltam es azota lehet mind a 2-t valtoztatni :W :W :DDD

(#15783) Kiskutya válasza #48613632 (#15775) üzenetére


Kiskutya
veterán

Istenem! :U :U :U Ez egy tcl topik és nem kellene butaságokat írni csak finoman jeleztem. A többi csak kényszer képzelgés, maradjunk ennyibe a részemről a témát zártam!

hmm...

(#15784) #48613632 válasza Kiskutya (#15783) üzenetére


#48613632
törölt tag

A beszélgetésünk során egyetlen érv sem hangzott el a szádból, mindössze annyit jeleztél, hogy ez, vagy az téged nem érdekel, úgy hogy nincs mire forgatnod a szemeid.

(#15785) Stealth válasza peternac (#15780) üzenetére


Stealth
aktív tag

Nekem nem fagy le.
Kodi v20, 55c735 fw503.

-= Stealth =-

(#15786) neo-geo válasza F.B.I. (#15771) üzenetére


neo-geo
aktív tag

Ajha, az marha érdekes. :Y

PSN-ID:Putyesz-HUN

(#15787) Kiskutya válasza #48613632 (#15784) üzenetére


Kiskutya
veterán

:C

hmm...

(#15788) neo-geo válasza Mr.Iksz (#15778) üzenetére


neo-geo
aktív tag

Kapcsold ki a játék módot, és utána tudsz a kép módok közűl választani!

PSN-ID:Putyesz-HUN

(#15789) rumkola válasza neo-geo (#15788) üzenetére


rumkola
veterán

Mi az a játék mód? 1000x láttam leírva, de mi az? GAME képmód van, plusz a gamebar ahol fast-ra lehhet állítani a válaszidót.
De mi az a játék mód, amit ki lehet kapcsolni? A régebbi típusokon van a gamebar helyett?

[ Szerkesztve ]

(#15790) Mr.Iksz válasza neo-geo (#15788) üzenetére


Mr.Iksz
kezdő

Jatek mod nem volt bekapcsolva. Azt automatikusan kapcsolja be ha bekapcsolom az X-et,ha kikapcsolom kiirja h kikapcsolva. A sport mod volt a ludas

(#15791) F.B.I. válasza Mr.Iksz (#15790) üzenetére


F.B.I.
veterán

Nekem sport mód sincs bekapcsolva, semmi nem jön be a gombok megnyomására. :W

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#15792) peternac válasza Stealth (#15785) üzenetére


peternac
tag

koszi
akkor nalam van valami rossz csillagallas
csak ket kulonbozo tv-n is ugyanaz?
nalad meg nem, erdekes
tovabb nincs kedvem es idom mar ezzel foglalkozni
hasznalom a 19-es Kodit, oszt majd lesz valahogy

(#15793) #48613632 válasza peternac (#15792) üzenetére


#48613632
törölt tag

Azt próbáltad, amelyiket linkeltem?
Ez mellett, ha teheted, ne a TV rendszerét használd, hanem dugj rá pl egy Firesticket, és minden problémád megoldódik.

(#15794) peternac válasza #48613632 (#15793) üzenetére


peternac
tag

köszi, lehet, hogy kipróbálom majd
csak az omega elvileg még nem stable, mennyire használható már?
gondolom ha ajánlod, akkor már egész jó
van Fire TV stick 4k Max egy másik tévén, meg egy Xiaomi Mi box S, meg érkezik egy Xiaomi Stick 4k is
de amúgy meg vagyok elégedve a tévékkel és nekem bőven elég streaming-re, játékra meg egy-két virágbolti HDR10/DV filmre
csak idegesít, hogy nem tudom mi lehet a gond, miért fagyasztja ki a 20-as Kodi (vagy tök más miatt fagy le, passz)
amúgy filmeket és sorozatokat a Vimu-val szoktam nézni, a Kodi-t csak library menedzselésre használom meg egy-két videós kiegészítőre

(#15795) #48613632 válasza peternac (#15794) üzenetére


#48613632
törölt tag

Nálam full stable (Maven nem volt az) egy OMV media serverről etetem, plusz stream (Ezra add-on) Firestick 4k, még a régebbi, nem a plus. HDR10+ -ról le kell mondanod, cserébe van statikus HDR és DV SL/DL egyaránt. (van kompatibilitási mód a beállításokban)

A TV-t kijelzőként használom, belépő C725, annyit bőven ad, amennyit fizettem érte, de a szoftver egy kalap ... na de van jobb, így nem érdekel.
Nem tudom már, mik voltak a gondjaim vele. Kezdetben próbálkoztam, aztán dobtam az egészet a francba. A FS hibátlan ebből a tekintetből, az előző plazmámon azt használtam "okosítónak" nem gondoltam volna, hogy visszakerül, de így utólag nem bántam meg.

Sztem felejtsd el Te is, tódozott-fótozott vacak, ha visszaolvasol, szinte mindenkinek szoftveres gondjai vannak. Szedd le a TV-t netről, tolj bele valamit okosítót, ami szimpatikus, és nem lesz több problémád vele. A kijelző már az én belépő modellemen is gyönyörű képet ad. Azzal kell foglalkozni, ami érték benne, ami meg nem úgy sikerült, azt el kell felejteni. Szerintem ennyi a titok :) Sok sikert

(#15796) nagymolnar


nagymolnar
tag

Érdekes ez a frissítés, mert kiírta, hogy van új, elhalasztottam, és tegnap ránéztem, de ezt mondja nincs új szoftver, maradt a régi... Automata frissítés kikapcsolva.

(#15797) Louro válasza peternac (#15794) üzenetére


Louro
őstag

A TV saját médialejátszóját nem próbáltad? Én max a nagyon régi videókat, amiket az nem játszik le, ahhoz használok Kodit.
Igaz nekem külső HDD van a TV-re kötve és simán viszi a 4K-s tartalmakat akadásmentesen a saját médialejátszójával. (Majdnem lehagytam: Nekem C735 van.)

Mess with the best / Die like the rest

(#15798) peternac válasza Louro (#15797) üzenetére


peternac
tag

a gyari tud Samba megosztasrol is lejatszani? majd megnezem
en smb-rol jatszok le jelenleg vimu-val meg kodival
van egy kis szerverem es smb-vel meg vannak osztva a letoltott filmek/sorozatok
mert max dlna-t szoktak tamogatni a gyari lejatszok, de azt meg utalom, mert mindenki szarul implementalja es vagy mukodik vagy nem :DDD

(#15799) Rendo84


Rendo84
senior tag

Sziasztok!

Beüzemeltem a TCL 55C735 4K QLED TV-t és kb 20 perc használat után egyenlőre nagyon tetszik.
PC-hez szántam elsődlegesen, de pár dolgot nem értek.
HDMI 1 (144 Hz) foglalatba kötöttem össze vga-t, Illetve 2.1-es csatlakozóval. De ennek ellenére csak 120 Hz-re állítható a win 11-ben, szerintetek miért?
Valamint a tv beállításainál nekem úgy tűnt elsőre, mintha Gamer módban a VRR, ALLM stb... nem aktív. Már bent vagyok éjszakásban a munkahelyen és most nincs lehetőségem tesztelni, de mintha úgy emlékeznék, hogy azt írta ki hogy konzol esetében kapcsolható csak?
FreeSync-es a tv, de Nvidia vga-val is működnie kellene ugyan úgy, mint egy monitor esetében?

Illetve kérhetnék egy kis segítséget, ki milyen beállításokkal használja PC-hez? Mit hová kell állítani, stb...? Akár privátban is.
Köszönöm szépen előre is a tanácsotokat, segítségeteket. :R

(#15800) rumkola válasza Rendo84 (#15799) üzenetére


rumkola
veterán

144hz-et kézzel kell hozzáadni a nvidia driverben.
Gamebarben állítsd FAST-ra a válaszidőt, így egyből lesz ALLM, VRR, G-SYNC.

Próbáltam, de a 4k/2k 144hz HDR nem megy hibátlanul egyszerre, néha-néha bevillan a képernyő. Sok kábellel próbáltam.

2K 120hz 8bit HDR (PC ezt nagyon jól kezeli ditheringgelÍ), G-SYNC-el használom szerencsére, és így jó is.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  TCL LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.