Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  TCL LCD és LED TV-k

Hozzászólások

(#20001) Scale válasza Parmezan77 (#20000) üzenetére


Scale
őstag

Ez hogy profile7 release az honnan derül ki, meg ez mit jelent? (Nfo-ban nem szoktam ilyen infót látni)

(#20002) tomp válasza Parmezan77 (#20000) üzenetére


tomp
félisten

"Már csak azt kellene valahogy kideríteni, hogy a FEL layert is lejátsza-e"
Nem!
FEL lejátszáshoz nem elég a szoftveres támogatás, az SoC-nek is tudnia kell. Azaz a processzorban 2 video decodernek kell lennie. Ilyen SoC-t TV-be NEM raknak. Kivéve azt hiszem az LG C1 vagy C2. Egyedül abban volt olyan SoC ami tudta a FEL-t.
Ha MEL típusú a Profile 7 akkor nincs gond mivel a MEL gyakorlatilag olyan mint egy Profile 8.1. Ha viszont FEL típusú filmet indítottál el akkor kizárólag az RPU-t dolgozza fel(ez van a MEL-ben és a Profile 8.1-ben) azaz nem lesz pontos a kép. Ergo a FEL-t felejtsd el.
Amúgy szedd ezt és nézd meg mit látsz.
Tiszta piros képet látsz vagy szellemképes piros képet?
Erősen kétlem, hogy szellemképes videót fogsz látni.

Scale
HDR FORMAT....: Dolby Vision, Version 1.0, dvhe.07.06, BL+EL+RPU

(#20003) nicu71 válasza Parmezan77 (#20000) üzenetére


nicu71
addikt

Már annyiszor meg akartam kerdezni,mi ez a Neo barátnője,Neo csaja release,amit mindenki vág?Még gugliztam is de nem esik le😅

"-Te jó ég,mindjárt 8 óra!!! - Amilyen éjszakám volt,még jó hogy nem 9 !?"

(#20004) ricsi0307 válasza nicu71 (#20003) üzenetére


ricsi0307
senior tag

Trinity :))

(#20005) Parmezan77 válasza Scale (#20001) üzenetére


Parmezan77
junior tag

Nfo-ban benne van. Az is, hogy RPU+BL+EL.

(#20006) Parmezan77 válasza tomp (#20002) üzenetére


Parmezan77
junior tag

Már rájöttem, hogy hülyeséget írtam. Nincs honnan legeyen hardweres támogatás. Viszont az még mindig furcsa, hogy mit változtathattak a Vimuban, hogy hirtelen Dovi-ban játsza le ezeket a releseket, mikor eddig ugyanúgy HDR10-et írt ki mint a többi lejátszó.
BTW amit küldtél azt HDR-ben játsza le :D (Trinitys filmek azok MKV konténerben vannak)

(#20007) tomp válasza Parmezan77 (#20006) üzenetére


tomp
félisten

Szimplán a Vimu nem veszi figyelembe, hogy a mögötte lévő hardver milyen DV-t támogat. Elindítja aztán vagy jó lesz a DV vagy sem.
A Plex viszont nézi mit támogat.
A TV saját lejátszója pedig soha nem fogja támogatni az mkv DV-t.

(#20008) Perillustris válasza Perillustris (#18356) üzenetére


Perillustris
senior tag

Ma bejelentettem szervizre a tévét, mert az 582-es sem hozta vissza az Airplay-t (85C735). Nagyon furcsa, kíváncsi vagyok, mi lesz ebből... :U

(Beüzemelést követően egy ideig működött.)

[ Szerkesztve ]

Perillustris

(#20009) Swami


Swami
senior tag

Segítsetek. Tegnap megjött a 65c835. Megvettem Viktor Dolby Vision és HDR beállításait, be is vittem őket. Valamit viszont biztosan még kell állítani rajta, ugyanis a Netflix és Apple TV Dolby Vision, pl Alapítvány képe iszonyú sötét. Ha beletekerek, akkor az alsó kis képen tökéletesen világos, de az egész képernyős full sötét. Vajon mitől lehet ez? Köszi!

Eladom TCL65C805 tv-m. Prohardver hirdetés. - Vannak emberek, akik eljátszák a halálukat. Én eljátszom az életemet... (Julia Leigh)

(#20010) szkutyi válasza Swami (#20009) üzenetére


szkutyi
őstag

Tedd dv vilagosra...bug-os szar az egész:/ sajnos
Ill van még egy szerviz menüs megoldás, mindjárt linkelem.
Meg is van: [link]
De közel sem hiszem hogy ez lenne..inkább ami nálam.volt..streaming nem.valo.dv-re...
De ma megnezem az oleden milyen...mert ha ott.is ilyen sötét akkor kuka a stream, ha nem, akkor tv bug..
Esetleg mondjnegy filmet egy adott jelenettel és lefotozom.

[ Szerkesztve ]

(#20011) Swami válasza szkutyi (#20010) üzenetére


Swami
senior tag

Ha Dolby Vision, nem engedi másra állítani.
Egyébként a hangja is nagy csalódás: muszáj hozzá a soundbar...
Egyszerű felhasználó vagyok, csak csak érkezni akarom a szerző képet, jó hangot, nem buzizni minden bekapcsolásnál a készüléket.
Mindjárt visszacsomagolom, aztán visszaküldöm a fenébe.

Apple TV: Alapítvány,
Netflix: Éljünk ezer évig: A kék zónák titkai.

[ Szerkesztve ]

Eladom TCL65C805 tv-m. Prohardver hirdetés. - Vannak emberek, akik eljátszák a halálukat. Én eljátszom az életemet... (Julia Leigh)

(#20012) Vhiktor válasza Swami (#20009) üzenetére


Vhiktor
veterán

melyik fw van rajta?

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#20013) Swami válasza Vhiktor (#20012) üzenetére


Swami
senior tag

V8-T615T03-LF1V474
V5.2.0(V8-2210310-MF1V520)

[ Szerkesztve ]

Eladom TCL65C805 tv-m. Prohardver hirdetés. - Vannak emberek, akik eljátszák a halálukat. Én eljátszom az életemet... (Julia Leigh)

(#20014) szkutyi válasza Swami (#20011) üzenetére


szkutyi
őstag

De engedi...dv vilagos, dv sotet, dv IQ....
Jó lenne fenykepeznel egy jelenetet, és le írjad melyik másodperc...így még tudom.en is nézni...
Azért kicsit túl reagalod nézd mit tud ez a tv: [kép]
Még fotózni sem tudtam mert nem bírta a.kamera....

[ Szerkesztve ]

(#20015) BlackJack21 válasza szkutyi (#20014) üzenetére


BlackJack21
tag

Azért kicsit túl reagalod

:DDD :DDD :DDD

(#20016) szkutyi válasza BlackJack21 (#20015) üzenetére


szkutyi
őstag

Jó tudom vicces ezt pont tőlem látni..xd..de ennyi erővel vehet bármit is, ha épp a streaming a szar, az összes megjelenitőn ugyan azt a dv-t fogja kapni....
Azért előtte kellene tesztelni legalább egy belső lejátszón a.dovi-t hogy hello tényleg szar a tv vagy a stream....

(#20017) Swami válasza szkutyi (#20014) üzenetére


Swami
senior tag

Nem, nem reagálom túl.

Eladom TCL65C805 tv-m. Prohardver hirdetés. - Vannak emberek, akik eljátszák a halálukat. Én eljátszom az életemet... (Julia Leigh)

(#20018) szkutyi válasza Swami (#20017) üzenetére


szkutyi
őstag

Akkor ne is bajlódj vele,nem tetszik, küldd vissza!

(#20019) Swami válasza szkutyi (#20018) üzenetére


Swami
senior tag

Nem arról van szó, hogy tetszik vagy nem tetszik, hanem Dolby Visionben nézhetetlen minden tartalom.

Eladom TCL65C805 tv-m. Prohardver hirdetés. - Vannak emberek, akik eljátszák a halálukat. Én eljátszom az életemet... (Julia Leigh)

(#20020) szkutyi válasza Swami (#20019) üzenetére


szkutyi
őstag

Saját lejatszoja usbrol?szerviz menüben csináld meg azt amit írtam...mondtam szarok a stream appok!

(#20021) Vhiktor válasza Swami (#20013) üzenetére


Vhiktor
veterán

Pedig ez jó fw.
Ha nem tudsz váltani a képmódok között, akkor valami hülyeség be van kacpsolva.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#20022) Swami válasza Vhiktor (#20021) üzenetére


Swami
senior tag

Lehet váltani, Mozin van, de amikor elindítod pl a For all mankind-ot az Apple tv-n, az Dolby Visionben jön. Nem tudom mi lehet bekapcsolva, de így élvezhetetlen. A 14 éves sima Samsung LCD tv-mnek milliószor szebb képe van.

Eladom TCL65C805 tv-m. Prohardver hirdetés. - Vannak emberek, akik eljátszák a halálukat. Én eljátszom az életemet... (Julia Leigh)

(#20023) szkutyi válasza Swami (#20022) üzenetére


szkutyi
őstag

Az okés hogy dv-ben jön....de azon belül kepmodot kellene váltani...nem raknál be egy két fotót mi is lássuk amit te letasz..illetve mondtam csinálj egy adott jelenetről képet és megnézem másik két megjelenitőn ott milyen... lehetőleg inkább netflix-disneyplus,hbomax legyen

(#20024) rumkola válasza Swami (#20019) üzenetére


rumkola
veterán

Üdv!
Ez megoldja, most próbáltam 5 perce. Nálam is újra beragadt és nézhetetlenül sötét volt a DoVi, de ez egyből helyretette.

1. Activate Quick Start (EVEN if you have this option ON, just do TURN OFF AND TURN ON THIS OPTION once AGAIN)
2. Turn off (hold power button on remote control 5 seconds and say YES/ OK to turn off question and unplug the TV and of course after 10-15 sec, plug in powercord to TV again)
3. Turn on the TV
4. Let it load all the GTV UI
5. Turn off the TV with the remote control button (but not completly, just one short click - to quick start standby mode)
6. Turn the TV back ON with the button on the remote
7. Put the movie or series with Dolby Vision
8. Enjoy, finally, the movie or series without brightness changes in the scenes

(#20025) Swami válasza szkutyi (#20023) üzenetére


Swami
senior tag

Fátyolos, sötét ( a telefon még világosított is rajta). Olyannak kellene lennie, mint a kis kép. Sötét jeleneteknél kb semmit nem látsz...

[kép]

[ Szerkesztve ]

Eladom TCL65C805 tv-m. Prohardver hirdetés. - Vannak emberek, akik eljátszák a halálukat. Én eljátszom az életemet... (Julia Leigh)

(#20026) szkutyi válasza Swami (#20025) üzenetére


szkutyi
őstag

Este még tudom nezni!

(#20027) Parmezan77 válasza tomp (#20007) üzenetére


Parmezan77
junior tag

Ez érthető, én is arra gondoltam, hogy ez valamiféle "placebo" hatás. Viszont valami változhatott mert eddig a Vimu is HDR-ben játszotta le ezeket a tartalmakat. Az lehetséges, hogy valamit megoldottak szofveresen? Ugye a Vimu az Exoplayert használja, nem tudom a mi van a többi lejátszó mögött, viszont az Exoplayer change logjában nincs semmi DoVi-val kapcsolatos változás tavaly óta. Viszont ezt megtaláltam:
Prefer other tracks to Dolby Vision if display does not support it.
Try alternative decoder for Dolby Vision if display does not support it.

(#20028) ricsik válasza Swami (#20025) üzenetére


ricsik
őstag

Eszerint a videó alapján kapcsolj ki minden automata és javító és egyéb funkciót és jó lesz.

(#20029) mikrofon válasza Swami (#20011) üzenetére


mikrofon
addikt

"Mindjárt visszacsomagolom, aztán visszaküldöm a fenébe."

Ha ez megfordult a fejedben, akkor szerintem tedd meg!
Keress csak vissza @szkutyi HSz-eire.
Pont igy érzett az elején, aztán túl hosszú ideig szenvedett, mire lecserélte. Közben meg eljutott erre a szintre...

[ Szerkesztve ]

(#20030) Swami válasza ricsik (#20028) üzenetére


Swami
senior tag

Vhiktor kalibrált beállításai vannak a TV-n, mindhiába.

Eladom TCL65C805 tv-m. Prohardver hirdetés. - Vannak emberek, akik eljátszák a halálukat. Én eljátszom az életemet... (Julia Leigh)

(#20031) szkutyi válasza Swami (#20030) üzenetére


szkutyi
őstag

Megcsináltad amit Rumkola írt?

(#20032) Swami válasza szkutyi (#20031) üzenetére


Swami
senior tag

Igen, de maradt a fátyolos hatás.
A Young Sheldon és a Better call Saul a Netflixen majd lejön a képernyőről. Egyik sem DV. Amúgy a Dolby Visiont nem lehet valahol kikapcsolni?
Vagy lehet hogy az azért felelős chip vagy mi a fene hibás.
Az a szomorú, hogy akárhány tesztet olvastam, néztem erről a tv-ről, senki nem említette a DV hibás működésének előfordulását. Szóval nem túl korrekt dolog valamiről csak a jót mondani... Namindegy.

Eladom TCL65C805 tv-m. Prohardver hirdetés. - Vannak emberek, akik eljátszák a halálukat. Én eljátszom az életemet... (Julia Leigh)

(#20033) Coradiel válasza beach head (#19988) üzenetére


Coradiel
csendes tag

Szerintem igen.
Valószínűleg hibásan küldik az információs adatokat.
Amiket akkor tudsz megnézni ha a műsornál az info gombot nyomod meg.
Ahogy néztem kb fél óra csúszásban van a csatorna lista és az információ a valós műsorhoz mérten.

(#20034) rumkola válasza Swami (#20032) üzenetére


rumkola
veterán

A DoVi ezeknek a tévéknek a rákfenéje. Vagy megszokod vagy vidd vissza, ne maradjon benned a rossz érzés.

(#20035) szkutyi válasza Swami (#20032) üzenetére


szkutyi
őstag

Semmi baja a tvdnek..most néztem LG c3-on ugyan ilyen!
Mondtam undorító a streamingen a dv!!!!
Sőt...nálam is mozi és az otthoni mozi hiába ugyan az a beállítás az igazi fényerő az otthoni mozival jön meg!...ahogy nalad a dv vilagos!!!

[ Szerkesztve ]

(#20036) mikrofon válasza szkutyi (#20035) üzenetére


mikrofon
addikt

Nézzétek meg Disney+ -on a Préda (2023) filmet!
Az is undorító?

Ha igen akkor a DV nem nektek való. De attól még nem lesz sz@r.

Fényképezésben is van egy hasonló jelenség. Van akinek a túl szaturált túl élesített agyon dolgozott mobilos képek jönnek be. Nekik hiába magyarázod, hogy pedig ez a fényképezőgép és objektív páros szuper és nagyon jó képeket készít. Nekik nem jön be így számukra sz@ar.....

[ Szerkesztve ]

(#20037) tomp válasza Parmezan77 (#20027) üzenetére


tomp
félisten

"Try alternative decoder for Dolby Vision if display does not support it. "
Itt a magyarázat. Gondolom a tv-ben lévő MTK/Realtek SoC-re is hozzáigazították a Vimu-t. Amúgy melyik Video Engine-t használod a Vimuban?

Itt van mkv-ban a teszt FEL videó. Nézd meg mit látsz :)

(#20038) Parmezan77 válasza Swami (#20022) üzenetére


Parmezan77
junior tag

Tudsz a For all mankind 3. évadábol képet küldeni ami nem jó neked. Szívesen ránézek hogy néz ki nálam. :)

(#20039) szkutyi válasza Parmezan77 (#20038) üzenetére


szkutyi
őstag

Azt nem tudod amit én fotóztam? :D

(#20040) Vhiktor válasza Swami (#20032) üzenetére


Vhiktor
veterán

Mert C835-n nem hibás a dolby vision. Lehet olyan modellt fogtál ki amihez kompletten más beállítások kellenek.
Egyébként meg a streamingen található dolby vision filmek nagy része kamu.

[ Szerkesztve ]

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#20041) Parmezan77 válasza tomp (#20037) üzenetére


Parmezan77
junior tag

Exoplayer 2. + tunneling, de mindhárom enginnel Dovi-t játszik le. Ha kikapcsolom a Vimu enginet akkor semmit nem tud lejátszani :D

(#20042) Parmezan77 válasza szkutyi (#20039) üzenetére


Parmezan77
junior tag

Az éljünk 100 évig, nincs meg Doviban

[ Szerkesztve ]

(#20043) szkutyi válasza Parmezan77 (#20042) üzenetére


szkutyi
őstag

Ja..streamingen van a hangsúly nem külső lejátszón.

(#20044) tomp válasza Parmezan77 (#20041) üzenetére


tomp
félisten

Ha tudná a FEL-t a TV akkor ezt látnád.
Látszik a FEL sáv szellemképe.

(#20045) Parmezan77 válasza szkutyi (#20043) üzenetére


Parmezan77
junior tag

Elméletileg nem kell legyen különbség. A WEBDL releasek csak simán a streamről letöltött anyagok, nem kellene benne legyen semmi minőségi változás.

(#20046) Parmezan77 válasza tomp (#20044) üzenetére


Parmezan77
junior tag

Az már tiszta, hogy nem játzsza le a FELT. Már csak az a furcsaság maradt, hofgy a Vimu hirtelen mitől kezd el profil 7 mkv-t Doviban lejátszani, ha a TV nem támogatja. A többi lejátszó meg nem...

(#20047) Swami válasza Vhiktor (#20040) üzenetére


Swami
senior tag

Ok, de nincs arra lehetőség, hogy kikapcsoljam a DV-t a televízión? Abban adja a Szolgáltató, de én csak mondjuk hdr-ben akarom nézni. Végülis nézem az öreg LCD tv-n is, ahol aztán nemhogy DV, de semmi hasonló sincs (megjegyzem kiváló képminőségben).

Eladom TCL65C805 tv-m. Prohardver hirdetés. - Vannak emberek, akik eljátszák a halálukat. Én eljátszom az életemet... (Julia Leigh)

(#20048) Parmezan77 válasza Swami (#20025) üzenetére


Parmezan77
junior tag

Nálam Az alapítvány így néz ki. Dovi Webdl. Kalibrált C935

(#20049) tomp válasza Parmezan77 (#20046) üzenetére


tomp
félisten

Szerintem ez mindegy.
Shielden is elindítja a FEL-t a Vimu de még a Plex is pedig az se képes rá hardveresen.
A lényeg, hogy csak az RPU-t fogja kolvasni a FEL sávból amivel nem lesz pontos a kép azaz hibás lesz. A többi dolog nem lényeg itt.

(#20050) szkutyi válasza Swami (#20047) üzenetére


szkutyi
őstag

Nem lehet!tedd már át dolby vision vilagosra!!!!

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  TCL LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.