Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  TCL LCD és LED TV-k

Hozzászólások

(#14901) saelin


saelin
veterán

Pfü, egy hónapos sincs a Tv és máris megjelent rajta egy pixel hiba... Ráadásul középen alul. A többi tv/monitor gyártót ismerve gondolom egyetlen egy halott pixelért nem cserélnek tv-t vagy nem érvényesíthető rá gari. Ez azért eléggé idegesítő.

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#14902) szjoci válasza nagymolnar (#14899) üzenetére


szjoci
őstag

Nekem magyarra van állitva, és ha angolul keresek (vagy amilyen nyelvre a Google hangasszisztens be van állítva a támogatott nyelvek közül) vagy mondok parancsot (pl.: set volume to 10, open play Store, switch channel to 4) akkor meglepő módon teljesíti... Ez nem a tcl f@szsága, a Google nem hajlandó a magyar nyelvet betenni a hangvezérlésbe.

[ Szerkesztve ]

(#14903) kutyuska válasza mrmft (#14893) üzenetére


kutyuska
aktív tag

Végül V488 lett. Sosem bízok a legutolsó verziókban. :)
Reset nélkül is újra be kellett állítani mindent előlről, kivétel a képbeállítások és a satellit beállítások. Ezek megmaradtak, de a csatornalista törlődött.
A képminőség javult valamelyest, főleg a TV csatornáknál lehet észrevenni.
Kodi-ból a korábbi 19.4-es verzió telepítése már hibára futott ( adb-vel), a 19.5-ös verzió símán felment.
Remélem a lefagyások is eltűntek.

" Babra munka, de megéri! "

(#14904) szjoci válasza szjoci (#14902) üzenetére


szjoci
őstag

De mondok jobbat, kíváncsiságból kipróbáltam :D
Ha a parancsot kiadod angolul, de a keresendő mezőt magyarul, úgy is működik ;) Pl.: Play a jedi visszatér

(#14905) Kiskutya válasza Márton (#14900) üzenetére


Kiskutya
veterán

Hát végül is nézhető rajta hdr film csak nem olyan látványos mint nagyobb hdr fényerővel.

[ Szerkesztve ]

hmm...

(#14906) Márton válasza Kiskutya (#14905) üzenetére


Márton
nagyúr

igaz, köszi!

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#14907) masystem


masystem
csendes újonc

[kép] [kép] Sziasztok. Nemrég tulajdonosa lettem egy TCL 65C739 tvnek. Eddig nagyon meg vagyok elégedve. Kisebb kalibrálás után számomra nagyon megfelelő. Én a tévézést mindig sötétben tudom élvezni, ott pedig szerintem teljesen megfelelő a HDR fényerő. Ugyan a Dolby Visionnal akadtak problémáim, de a fekete szint beállítása után teljesen élvezhető.

Az lenne a kérdésem, hogy Ti hogy vagytok a Google TV funkciókkal? Használom a Google Home-ot, próbáltam linkelni a Netflixet, Disney+-t, de egyszerűen nem engedi... Ezek után utana olvastam, es sajnos nálunk Szlovákiában egy csomó Google TV funkció nem elérhető.. például ajánlások, vagy akár a Hands free hangvezérlés... Maga a főképernyő is sokkal gyérebb mint a más országban elérhető.. próbáltam VPN-en keresztül, ugy sokkal több funkció elérhető, viszont a Disney es Netflix nem indul el pont a VPN miatt..
Kérdésem, hogy nálatok Magyarországon hogy működik a Google TV, esetleg erre a problémára tudtok-e valami megoldást?

Köszi szépen 🤗

[ Szerkesztve ]

(#14908) saelin válasza masystem (#14907) üzenetére


saelin
veterán

A streaming platformokkal idehaza semmi gond. Egyébként miféle Google Home linkelésről beszélsz? Én úgy emlékszem csak be kellett írni a bejelentkezési adatokat és max a streaming szolgáltató oldalára kellett elmenni a Tv-n megjelenő kódot beírni. Persze nem tudom kint milyen támogatottsága van ezeknek a platformoknak, de azt nem hiszem hogy böngészőből megy a streaming login míg android alól nem. Max az fordulhat elő hogy régió lockolt az apk és nem lehet storeból letölteni.

De ha mégis a régióval lenne gond akkor passz.

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#14909) masystem válasza saelin (#14908) üzenetére


masystem
csendes újonc

Szoval, ahhoz, hogy a Google TV "Saját szolgáltatások" beallitas alatt be tudjam kapcsolni a Disney+, vagy Netflix streaming ajánlásokat, először a Google Home appban hozza kell linkelni-párositani a "Videó" menupont alatt . Csak akkor jelenne meg a "Sajat szolgáltatások" menüpont alatt. Mivel SK-ban nem tamogatott, igy a Google Home app nem is engedi linkelni... Sajnos ez van...
Nektek a főoldalon adja az ajanlasokat, videok folytatását stb. A Disney+, vagy pl a Netflixre? Remelem érthetőbb voltam. 🙂

(#14910) Andree601


Andree601
csendes tag

Sziasztok!

Van egy 40ES560-unk, ami kissé akadozós lett az utóbbi időben, a Netflix bazi lassan idnul és a GeforceNow el sem indul, véletlenszerűen kilép, pedig gond nélkül felment.
Próbáltam hálózatról és csatornánként is frissíteni, de szerinte up to date a rendszer.
A jelenlegi szoftver V8-R41KT01-LF1V190.006863
Letöltöttem egy 2022.08. dátumú frissítést (V8-R41KT01-LF1V374.009210) a tcl oldaláról, aminek a readme-je azt írja, hogy V155 előtti szoftra ez nem megy fel, frissítsem azt előbb V216-ra.
Nem szeretném letéglázni a tévét, nem merek nekiugrani anélkül, hogy áment mondanátok a frissítésre.
Ráadásul van egy olyan sor is a menüben? hogy:
TV+op.rendszer verziója: V5.2.0(V8-1909161-MF1V520)
Na ezzel teljesen bizonytalanná váltam :)
Most akkor mi van ezekkel a verziókkal és tudok-e usb-ről firmware frissítést csinálni?

Köszi:
Andree

(#14911) saelin válasza masystem (#14909) üzenetére


saelin
veterán

Jaaa, így már értem. Ajánlásokat ad, folytatni is lehet onnan de én sosem használom ezt a feature-t. Szerintem bőven lehet élni nélküle.

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#14912) proradeon válasza cd930 (#14886) üzenetére


proradeon
őstag

Ezúttal házhoz rendelhető formában van TCL 65C839 430k-s áron az eMAG-nál.
Mivel piros betűs a "raktáron" felirat, így feltehetőleg csak 1 db.

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#14913) zsolt20


zsolt20
tag

Sziasztok. P615 tv-m van v718 V8-R851T02-LF1V718.000038 firmware van rajta. Gondom sounbar felé nem megy ki az 5.1 hangzás! Erre van valami megoldás? Másik kérdésem gyári alkalmazásokara van valami app amivel ki lehet kapcsolni nem használt alkalmazásokat hogy ne fusanak?

(#14914) bulek válasza Andree601 (#14910) üzenetére


bulek
tag

Itt fent vannak az ota és img verziók.
Ota letöltöd, pendrivera másolod. Tvn a beállítások eszközbeálliátosk névjegy szoftverfrissítés helyi frissítés

[ Szerkesztve ]

(#14915) bulek válasza zsolt20 (#14913) üzenetére


bulek
tag

Nekem még a 715 van fent, nincs ota 718ból.
A hang beállításokban a Digitális hangkimenet Auto?
Nekem is néha rossz volt a régi verzióval. Ilyenkor átváltottam másra, pl HDMI majd vissza. Ilyenkor megjavul

(#14916) zsolt20 válasza bulek (#14915) üzenetére


zsolt20
tag

Köszi megoldódott ! Nem használt apokat tiltottam , 5.1 is okés lett. De lenne egy másik problémám is amit v701, v715, v718 firmware sem oldott meg. Plex clienst használok jó pár videó-nál akadozik a kép pedig a formátum megfelelő elméletileg (nem net hiba) direc play .
A másik plex menüben lépkedve film nézés után néha lefagy a tv ! Teljesen várratlanúl nem csak plex esetén egyéb iptv, kodi nál is előfordúl. Lejátszás közben soha csak ha lépkedek a menük között.

Ram tisztítás segít néha, de van hogy bekapcsolás után közvetlen az első 10 percben lefagy , gyorsindítás kikapcsolva!

Egyébként minden rendben a tv vel csak zavaró hogy 8-10 órás használat esetén biztosan egyszer lefagy !

(#14917) Andree601 válasza bulek (#14914) üzenetére


Andree601
csendes tag

Köszönöm szépen!

Akkor innen elég a legfrissebb verziót leszedni, vagy végig kell nyüstölni lépésről lépésre?

(#14918) DroneZ^


DroneZ^
őstag

Sziasztok! Nem rég lettem én is TCL tulaj. 65C839-re esett a választásom. Nagyon meg vagyok vele elégedve, sikerült nagyjából mindent beállítani rajta. Faterom meglátta és vett egy 939-est :D Van egy kisebb zavaró dolog, ami sajnos mindkét TV-nél fenn áll: homogenitással van egy kis hibázás, enyhén felhős a kép. Szürke és hasonló halvány színeknél látszik a legjobban. Erre van megoldás? Vagy lehet kicsit javítani rajta? Mindkét TV a legújabb szoftverrel érkezett :R

Apukám megjegyezte, hogy HDR üzemmódban nagyon melegszik a TV, így ő kikapcsolta :D

[ Szerkesztve ]

(#14919) Vhiktor válasza DroneZ^ (#14918) üzenetére


Vhiktor
veterán

Local dimmong legyen magasra állítva.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#14920) Vhiktor


Vhiktor
veterán

C735 kicsomagolás:
[link]

Ebben az évben már csak ennyire jutott időm. :R

[ Szerkesztve ]

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#14921) saelin válasza Vhiktor (#14920) üzenetére


saelin
veterán

Nem baj, várjuk.

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#14922) pepimama válasza Márton (#14896) üzenetére


pepimama
tag

Szia! Cseréltem 65"P635-re, de nekem (25 év CRT után) este, szemből függönnyel sötétített szobában tökély.

(#14923) Márton válasza pepimama (#14922) üzenetére


Márton
nagyúr

este persze, ahogy írtam.
de nappal? ahogy besüt egy nagy ablakon a nap derült időben? :U

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#14924) pepimama válasza Márton (#14923) üzenetére


pepimama
tag

Olyankor olvasok ;) ... esetleg függöny? ;] Békásmegyeren megnézheted, HA...

(#14925) Márton válasza pepimama (#14924) üzenetére


Márton
nagyúr

köszi, de sajna csúszni fog a vétel

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#14926) Mystery230 válasza DroneZ^ (#14918) üzenetére


Mystery230
csendes tag

Nálam is ez a probléma, minden más okés.

(#14927) bulek válasza Andree601 (#14917) üzenetére


bulek
tag

Szerintem elég a kért 216s majd mehet a legfrissebb. Nem kell az összest feltenni :)

(#14928) bulek válasza zsolt20 (#14916) üzenetére


bulek
tag

Ebben nem tudok segíteni, nem használom a plexet.
Ha nézek néha letöltött filmet akkor a NAS-n lévő minidla kiszolgálja az igényeim. Tv-n meg a VimuPlayer látja a hálózati megosztást is. Igaz, puritán a felület, de a célnak megfelel

(#14929) DroneZ^ válasza Vhiktor (#14919) üzenetére


DroneZ^
őstag

Arra volt állítva. Megnéztem kikapcsolt, alacsony és magas beállításoknál. A homogenitás alig változott valamit.. :)) Megpróbálom megmutatni képen, de nem adja át úgy, mint élőben. Bal oldalt alsó saroktól kicsit visszább van pl egy sötétebb folt. PC üzemmódban pedig egyáltalán nem állítható a local dimming. Esetleg firmware upgrade nem TV-n keresztüli letöltéssel? (azt írja a legújabb van rajta, de hátha van neten újabb) :U

[ Szerkesztve ]

(#14930) Vhiktor válasza DroneZ^ (#14929) üzenetére


Vhiktor
veterán

Látom így is a képeden.

Az a kérdés hogy filmeknél látszik e. Ha csak teszt ábrán akkor nem kell vele foglalkozni

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#14931) DroneZ^ válasza Vhiktor (#14930) üzenetére


DroneZ^
őstag

Film közben ennél sokkal komolyabb hibákat sem lehet észrevenni :U

(#14932) AxBattler


AxBattler
félisten

Üdv!
A kisebb, 43" és 50" méretű C635-ös TV-k támogatják a VRR-t?
Illetve mit lehet tudni a háttérvilágításukról; PWM mentes, vagy legalább magasabb frekis (480-960Hz)?
Köszi!

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#14933) AxBattler válasza AxBattler (#14932) üzenetére


AxBattler
félisten

Csak mert van ahol azt írják (1-2), hogy 55" alatt nem tudják a VRR-t, máshol meg pont fordítva... :F

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#14934) Vhiktor


Vhiktor
veterán

Egy kis sneak peek.
Eddig nagyon elégdett vagyok a C735-el :)

A mérések és kalibráció megvolt, hátra van a panel uniformitás, input lag, stb és a tartalmak tesztelés esaját szemmel :)

UI.:
Az adaptív fényerőt mindenki kapcsolja ki.

[ Szerkesztve ]

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#14935) AxBattler válasza AxBattler (#14933) üzenetére


AxBattler
félisten

Visszaolvasva látom (1-2), hogy a 43C735 tudja a VRR-t, akkor gondolom az 50"-os is (kérdés, mekkora képfrissítéssel). Vajon a C635-nél is ez a helyzet?

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#14936) Stealth válasza Vhiktor (#14934) üzenetére


Stealth
aktív tag

Szuper!
Majd nézel Lan port sebességet kérlek ? :R

-= Stealth =-

(#14937) F.B.I. válasza Stealth (#14936) üzenetére


F.B.I.
veterán

Most már mondom is neked: max 90.

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#14938) Stealth válasza F.B.I. (#14937) üzenetére


Stealth
aktív tag

:O

-= Stealth =-

(#14939) Vhiktor válasza Stealth (#14936) üzenetére


Vhiktor
veterán

Természetesen nézek, de még 1 tv-vel sem találkoztam amin gigabites lett volna.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#14940) Saccco válasza Stealth (#14938) üzenetére


Saccco
nagyúr

Veszel pl.: egy TP-Link UE300-at és máris lesz gyorsabb neted. ;)

[ Szerkesztve ]

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#14941) Vhiktor válasza Saccco (#14940) üzenetére


Vhiktor
veterán

Nekem nem vált be minden tv-nél, van itthon egy kipróbálom a C735-el is.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#14942) szjoci válasza Stealth (#14938) üzenetére


szjoci
őstag

Ha hiányzik a gigabit, vegyél párezerért hozzá egy USB-LAN adaptert. Bár wlan-on wifi5-el nem valószínű hogy lett volna olyan tartalom amin kifog a sávszélesség, de mivel jobban preferálom a vezetékes kapcsolatot, így én is ezt tettem ;)

(#14943) Stealth


Stealth
aktív tag

Köszi az ajánlásokat, 5Ghz wifivel működök, de egyszerűen nem hiszem el, hogy 2022/23-ban nincs tv gigabites porttaL. Érthetetlen. :Y

Egyébként egy usb port van a C735-ön, de vettem egy ilyet, és így már jó vagyok.

-= Stealth =-

(#14944) eisento válasza Stealth (#14943) üzenetére


eisento
addikt

Elarulod mihez kell a gigabites port? :F

eleinte en is wifin hasznaltam de nekem allandoan kiirta, hogy nincs wifi vagy, hogy kapcsolodott a halozathoz wifin igy maradtam kabelen.... de nincs bajom megy hbomax disney+ youtube twitch

[ Szerkesztve ]

Motorola Edge 40 | PSN ID: HUN_Ejzi

(#14945) SztiviVander válasza Stealth (#14943) üzenetére


SztiviVander
őstag

mondjuk gigabithez usb3 aljzat kell (usb3-as hub-on át sem lesz gigabit közeli sebesség se), ez meg egy usb2-es hub. illetve ha a 735-on se usb3 az aljzat akkor eleve tök fölösleges az usb-lan adapter mert lassabb lesz mint az ac-s wifi.

[ Szerkesztve ]

(#14946) Stealth válasza eisento (#14944) üzenetére


Stealth
aktív tag

Csak az én hülyeségem. Nálam biztosabb a kábelezés, mint a wifi.
Elég közel vagyok a routerhez és kábellel is meg tudnám oldani úgy, hogy ne látszódjon a kábel.

-= Stealth =-

(#14947) Stealth válasza SztiviVander (#14945) üzenetére


Stealth
aktív tag

Helyes észrevétel. :K A TV-n is csak usb 2.0 van.

Mondjuk az érdekelne, hogy a gigabit adaptert USB 2.0-ba dugva milyen sebesség van. :DDD

[ Szerkesztve ]

-= Stealth =-

(#14948) eisento válasza Stealth (#14946) üzenetére


eisento
addikt

nalam a tv mellett van a szamitogep asztal azon van a router ezert nem latszik a kabel :Dmeg amit irtam hogy kabellel nem irkalja ki allandoan hogy csatlakozott stb :D

Motorola Edge 40 | PSN ID: HUN_Ejzi

(#14949) Stealth válasza Saccco (#14940) üzenetére


Stealth
aktív tag

Akkor inkább ezt venném. :D

-= Stealth =-

(#14950) Saccco válasza SztiviVander (#14945) üzenetére


Saccco
nagyúr

Stabilabb, legalábbis C728-on.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  TCL LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.