Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  TCL LCD és LED TV-k

Hozzászólások

(#15651) Khaosz55 válasza jeni (#15650) üzenetére


Khaosz55
addikt

Próbálják meg nem visszavenni...
Reggel siettem dolgozni és elfelejtettem megnézni... Tanultam belőle...

[ Szerkesztve ]

(#15652) proradeon válasza Khaosz55 (#15649) üzenetére


proradeon
őstag

Alzánál érdemes az alzaexpress szállítási módot választani, bár ez lehet, hogy csak Budapesten elérhető (?).

Gebrüder Weiss-el kapcsolatban sajnos tele van az internet hasonló tapasztalatokkal. :( Pont emiatt először nem mertem se Alzától se Mall-tól megrendelni a TV-t, de aztán kiszúrtam az Alzaexpress opciót, akik végül kiváló szolgáltatást nyújtottak.

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#15653) Khaosz55 válasza proradeon (#15652) üzenetére


Khaosz55
addikt

Mostanában ezt kapom a sorstól, csomó mindenemet összecseszték amit rendeltem, mély ládától elkezdve bútorig... Nem is értem miért nem néztem meg.

(#15654) Lackooo84


Lackooo84
nagyúr

Ezt ki sem bontottam volna, elég egyéretlmű...

The Truth is out there...

(#15655) mrmft válasza jeni (#15650) üzenetére


mrmft
senior tag

En at sem vettem volna, avval a lendulettel vihette is volna vissza. Sajnos ami igy be van szaktiva az eselytelen, hogy belul ep legyen.

(#15656) jeni válasza mrmft (#15655) üzenetére


jeni
félisten

megy majd a macera és bizonygatás,hogy kinél sérült meg a TV?
Alza? Gebrüder Weiss? vásárló?
csodálkoznék,hogy az Alza egyből jóvá írja majd a sérült szállíátsból vagy sérült TV átadását (eltitkolt) elhallgatva. bár ha a Gebrüder Weiss azt modta ,hogy már így kapták akkor miért vállalták be ennek a szállítását? ennyire hülyék vagy kellett a hír,hogy tudnak és képesek szállítani?

(#15657) saelin válasza proradeon (#15652) üzenetére


saelin
veterán

Az a Gebrüder Weiss egy gagyi költöztető cég szintjén van. Én láttam milyen kocsival és milyen muksákkal jöttek ki hozzánk decemberben... A merő retek platón voltak a dobozok pl az én TV-m dobozának az alja is sáros volt. Mondjuk én alapból mondtam páromnak hogy ha egy szakadás is van a dobozon át ne merje venni. Szerencsére mikor hozták ott voltam, de láttam rajtuk hogy nem tetszett hogy körbe néztem a csomagolást. Valszeg valami bérenc futárcég ez.

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#15658) Varszegig válasza proradeon (#15652) üzenetére


Varszegig
veterán

Nekünk agglomerációba Alzaexpress hozta, nagyon rendben volt.
A GW a bahaustól szokott dolgokat hozni, ott még nem volt velük baj, igaz, hogy csak nagyon ritkán, nagy dolgokat hozattunk ki, mivel itt van 10 percre egy Bauhaus, ami belefér a kocsiba, azt elhozom.

(#15659) xXxian válasza saelin (#15657) üzenetére


xXxian
senior tag

Én a királyi postától féltem, de most pozitívan csalódtam. Direkt figyelt rá a sofőr, hogy a furgon falánál legyen, hogy ne dőljön el.

Eladó ASUS RT-N53 Router (9k)

(#15660) Slyer


Slyer
senior tag

Sziasztok!

Milyen AV kábelt érdemes venni egy 65C635-höz ami működik rendesen, és árban is korrekt?

Köszi!

(#15661) jeni válasza Slyer (#15660) üzenetére


jeni
félisten

Hdmi 4K
de mihez is kötöd?

(#15662) Mr.Iksz válasza jeni (#15661) üzenetére


Mr.Iksz
kezdő

ps5? :Y :F

(#15663) radir01


radir01
tag

Létezik olyan beállítás 65C839-en hogy ha átváltok bizonyos app-ról (plex) pl youtube-ra vagy véletlenül tv adásra ne zárja be az app-ot (plex) hanem egyből vissza tudjak rá ugrani ahol voltam?! Van egy olyan hülye szokásom hogy pörgetem filmezés közben a távirányítot :DD és sokszor van hogy pl a youtube gombot véletlenül megnyomom. Utána tök idegesítő hogy hiába váltok vissza azonnal plexre már bezárta a tv és újra meg kell várnom még megnyitja és ki kell keresnem a filmet hogy folytatni tudjam! :DDD Ha a netflix feletti gombot használom ami a legutóbb használt appokat mutatja akkor is friss indítással indul az app.

(#15664) Saccco válasza radir01 (#15663) üzenetére


Saccco
nagyúr

Pörgesd a régi TV távirányítóját! ;]

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#15665) Slyer válasza jeni (#15661) üzenetére


Slyer
senior tag

A 7 éves unokaöcsémet elkapta a retro láz, és SNES-t szeretnék rákötni a TV-re. :DD

(#15666) jeni válasza Slyer (#15665) üzenetére


jeni
félisten

ez alapján HDMI kábelt

(#15667) Nwis86


Nwis86
aktív tag

Sziasztok, írtam korábban hogy nekem a 50C735 túl sötét szemből és pixel hibás monitorként használva, többen is írtatok, most lett időm ide írni, sajnos hétköznap semmi időm.

A gondok 1 része megtoldódott, a pixelhiba 1 új HDMI kábellel teljesen eltűnt.
A sötét képet is be tudtam úgy állítani hogy nézhető legyen, de totálisan más beállításokkal mint amiket Vhiktor ajánlott. Nekem minden tartalom SDR, HDR, DV is túl sötét, ha a jelenet eleve sötét, ott van pl az "1899" sorozat, ott rengeteg a sötét jelenet, SDR tartalom, az ajánlott beállításokkal pl mikor a hajón pakolják a szenet a kazánba, ott konkrétan csak az ember szemét látni semmi mást :Dés ezt szó szerint kell érteni, majdnem mintha ki lenne kapcsolva a TV, Erről fotót se tudok csinálni mert olyan sötét hogy semmi nincs rajta, be kell kapcsolnom a dinamikus fényerőn belül a "fényerő+" funkciót és úgy máris látni hogy ott lapátolja a szenet 1 ember :) De így viszont a nappali jelenetekkel lesz némi gond, amik amúgy tökéletesek lennének.

A HDR csak úgy jó ha mindenféle dinamikus és helyi kontrasztot bekapcsolok különben ott se látni semmit. De ahogy "pitepeti71" írta a HDR egyszerűen sötét, leszedtem én is kíváncsiságból a Fekete párducot DV-be, és sokkal jóbb mint a HDR verzió!

Lényegében teljesen nézhető lenne ha nem lenne nekem még valami + anomália is a tv-vel. Mégpedig hogy ha pontosan szemből nézem akkor sötétebb mint akár csak 10cm-el oldalról nézve, olyan mintha a panel betekintési szöge fordítva működne... pont szemből rossz és oldalról jó, szemből elvesznek apró részletek, ha csak megmozdítom valamelyik irányba a fejem máris változik a kép, nem hiszem hogy ez normális, de soha nem láttam még eddig VA panelt szóval nem tudom. Igazából ez a 1 gondom marat, mert a többit a fényerő+ beállításokkal megtudom oldani... De mindent összevetve még így is 10x jóbb ez a TV mint a kb 10 éves IPS monitorom amit eddig használtam :D Így továbbra se tudom mi legyen a TV-vel, nem igazán szeretném visszaküldeni, azóta már drágább és annyiért nem veszem meg újra... Esetleg Dorog, Esztergom környékén valakinek nincs ilyen TV-je, és ránézhetnék 5 percre? Ha sokkal jobbnak látnám akkor az segítene hogy rávegyem magam a visszaküldésre :)
Csináltam pár képet is, itt az üveg szarvas közepén a fekete résznél nézzétek a tükröződéseket. Vhiktor beállításait használtam.

A tv bal oldaláról szemből fotózva, nincs döntve a fényképező ezért log le a tv jobb oldala, de a lényeg középen van, a tükröződések. A kép tökéletes!


Középről szemből fotózva, a tükröződések nem látszanak, 1 fekete terület az egész :(


A fenti képen jól látni a problémámat, na most képzeljétek el ha az egész kép csak fekete és szürke árnylatokból áll 1 esti jelenetnél, na ott minden úgy eltűnik mint itt a tükröződések, azt le se tudom fotóznia, oldalról persze jó, szóval ha kirakom a fotelt a tv bal oldalára, akkor jó lenne, de kényelmetlen és idegesítő...

Ugyanerről csináltam 1 videót is, itt is látni hogy 2 oldalról és fentről is részletes, szemből pedig nem :(

(#15668) rumkola válasza Nwis86 (#15667) üzenetére


rumkola
veterán

ezt a szarvasos tesztvideót hol tudom elérni?

(#15669) Nwis86 válasza rumkola (#15668) üzenetére


Nwis86
aktív tag

Itt. De ez csak 1 pár másodperces részlet egy 3 perces videóban, itt tudtam a legjobban lefotózni, de a jelenség nekem minden videoba látható ahol fekete és szürke dolgok vannak a képen.

(#15670) junior19 válasza Nwis86 (#15667) üzenetére


junior19
senior tag

Nem ilyen teszt videókkal kell beállítani a megjelenítőt. Vannak erre megfelelő tesztábrák. Honnan tudod, hogy mit kellene látnod ezen a videón, s mit amit már nem? Senki nem teszi közzé, hogyan készítették az adott anyagot, minek kell láthatónak lennie, s minek már nem.
Ezért célszerű az erre készített anyagokkal beállítani a fekete vágási szintet, s ha jó a sötét részletek megjelenítése is, akkor azt látod, amit kell.
A panel teljesen jól működik, szemben sötétebbnek kell lennie, mint oldalról.
Én a fekete vágási szint alacsony értékére tippelnék elsősorban, ezt kellene normális, erre a célra készített mintával ellenőrizni, nem műsoros videóval.
Ha ez jó, akkor a sötét részleteknél a gamma értéke magas( minden dinamikus képjavítóval csak rontasz a helyzeten), ezt igazából kalibrálással lehet csak megfelelően beállítani. Lehet próbálkozni a több pontos fehéregyensúly alsó részén az értékek emelésével, de az a lottó húzáshoz hasonló. Bár ma szombat van, minden előfordulhat.

codec project

(#15671) rumkola válasza Nwis86 (#15669) üzenetére


rumkola
veterán

Nekem úgy van beállítva a tv, hogy abból a szürkéből én nem is láttam semmit a szarvas nyakán. :D
Ezt hívják "kurvajó a feketéje dolognak". :D

(#15672) Lord Norbert


Lord Norbert
csendes tag

Sziasztok! C835 tv-n a local dimming melyik firmware-rel működik? Tudna valaki egy működő linket küldeni az IMG-hez? Köszönöm!

(#15673) bostone


bostone
addikt

P635 naponta többször indul újra tv üzemben, amióta vodás kártya került bele. Eddig beltéri egységen keresztül folyt a műsorszolgáltatás.
A hang minőség is módusul, akár egy híradó megtekintése közben.
Mit tehetek ezen problémák ellen?

(#15674) radir01 válasza Lord Norbert (#15672) üzenetére


radir01
tag

Hali! Ezzel elvileg tutira már működik legalább is nekem a 468 van fent azzal már hibátlan.
https://mega.nz/file/a18giYSL#72aUw16lSM0R24qt1sgolxZHqTLgQNrZqdPgr2cnzkM

New TCL T615T03 Google TV Update available in V469.
MT9615 Platform ....C735 & C835/C935.......(C728 & C825)
V8-T615T03-LF1V469.000378

V469 OTA
build date= Sep 19 2022
build= 1663562055
security_patch= 2022-06-05
gmsversion= Android_11_GTV
product.build.fingerprint= TCL/G05_4K_GB/G05:11/AR2101/AR19:user/release-keys
revision= 000378
OTA size= 1.729 GB



(#15675) radir01 válasza Lord Norbert (#15672) üzenetére


radir01
tag

vedd úgy h nem szóltam , pont a 469től cseszték el a dolgot szóval inkább ne rakd fel. :))

(#15676) Louro


Louro
őstag

C735-ösön van arra lehetőség, hogy a hang kimenetének lehetőségeit ki lehessen tenni valami gyorsgombra? Elég macera mindig beállítások közé jó mélyre leásni. Néha fejhallgatóval használom, hogy ne zavara a többieket. A váltás nem túl kényelmes így.

+ a médialejátszónál folyton időrendi sorrendbe teszi a fájlokat és nem ABC szerintibe.

Próbáltam mindkettőre a beállítások között megoldást találni, de ezek nem lennének állíthatóak?

Mess with the best / Die like the rest

(#15677) Lord Norbert válasza radir01 (#15675) üzenetére


Lord Norbert
csendes tag

Köszi az infót! 474-es OTA-t felraktam és most már hibátlanul működik. Az adaptív fényerőszabályozás is jobb lett. Hibát nem tapasztaltam ennél a verziónál.

(#15678) ETOM válasza radir01 (#15675) üzenetére


ETOM
addikt

Nekem v470 fw érkezett és jó a local dimming. Coil whine van nálatok? Nálam van local dimming high akkor fekete képnél csinálja rendesen.

[ Szerkesztve ]

(#15679) Stealth válasza Nwis86 (#15667) üzenetére


Stealth
aktív tag

hello,
Erdekes. Nalam akkor sotet a hdr, ha a dinamikus kontraszt be van kapcsolva. 55c735 v474.
Nalad forditva megy minden, ugy tunik. :O

-= Stealth =-

(#15680) #48613632


#48613632
törölt tag

Azt valaki nem tudja véletlen, hogy ha HDR10 filmet nézek, és a TV Dynamic HDR módban van, akkor a Brightness miért ugrik vissza állandóan 30-ra? (Amint újraindítom ugyanazt a filmet)
TCL 55C725 a TV

szerk:
Tehát reflektálva a korábban felvetett HDR filmek sötét mivoltára. Sajnos a Vhiktor és egyébként Dharko beállításaiban is, a javasolt preset a Movie mód, ami egyébként Youtube videóknál tökéletes, de Kodi alatti HDR10 tartalmak lejátszáshoz élvezhetetlenül sötét képet ad az egyébként is sötét jeleneteknél.
Pár napja volt itt erről beszélgetés, az egyik kolléga linkelte is, a Wakanda Forever egyik éjszakai, tengerparti jelenetét.

Azóta bátorkodtam kicsit belemászni ezekbe a dolgokba, és azt vettem észre, hogy a Kodi alatti HDR tartalmak pont a Movie preset alatt a legélvezhetetlenebbek. gyakorlatikag az összes többi jobb nála.
Érdekes, mert a Youtube HDR tartalmai esetén ez nem igaz, de előre felmenteném Vhiktor kollégát az örök kárhozat tüzétől, az Ő beállításai tökéletesek, amennyiben Youtube videóról van szó.
A Kodihoz azonban sajnos nem, oda eddig nekem a Dynamic HDR beállításai voltak megfelelőek, természetesen finomhangolva.
Csakhogy, a Dynamic HDR Brightness beállítása ugyan állítható (kell a 100) de az összes film indításánál ez megint 30-ra ugrik vissza.

Nwis86 kolléga, ajánlom figyelmedbe ezt a hozzászólást is. Lassan dűlőre jutunk. nekem a HDR is egészen élvezhető már, de ez a visszaugrálás az agyamra megy.
Ugye Nálad is Movie módban van a TV?

[ Szerkesztve ]

(#15681) bostone válasza bostone (#15673) üzenetére


bostone
addikt

Ezek a problémák csak nálam jelentkeztek vagy mindenki együtt tud vele élni?

(#15682) Stealth válasza #48613632 (#15680) üzenetére


Stealth
aktív tag

Van azon a tvn intelligens fenyero beallitas?
A tv a fenyviszonyokhoz allitja a fenyerot.
Lehet amiatt van.

-= Stealth =-

(#15683) #48613632 válasza Stealth (#15682) üzenetére


#48613632
törölt tag

Azt hiszem ezen még nincs. De amúgy minden módban állítható, és úgy is marad, csak pont a Dynamic HDR esetén nem.
Szerintem az eco módot kellene kikapcsolni, mert ahányszor változtatni akarok a fényerőn, elkezd rinyálni, hogy ezzel megváltoznak a fogyasztási adatok .... De egyelőre még azt sem találtam meg.
Viszont a HDR már így is sokkal nézhetőbb, mint korábban movie mód alatt.

Érdekes, hogy általában ezek a presetek csak egyedi beállítások elmentve, de valamiért itt nem egészen, mivel a különböző módok azonos beállítás mellett különböző képet produkálnak.
Franc se érti :F

[ Szerkesztve ]

(#15684) Stealth válasza #48613632 (#15683) üzenetére


Stealth
aktív tag

Igen, ez az eco mod kikapcs jo otlet. Eleg nagy eselye van, hogy ez a hiba.

-= Stealth =-

(#15685) #48613632 válasza Stealth (#15684) üzenetére


#48613632
törölt tag

Már csak meg kellene találni, hogy egyáltalán van e ilyen lehetőség benne?
Am érdekes, mert az összes többi módban megjegyzi a beállításokat, kivéve a Dynamic HDR. És ott is csakis a Brightness az, ami visszaugrik 30-ra :W

Most betettem Standardba, sikerült egészen élvezhető képet összehozni statikus HDR alatt is, és végre mindent megjegyez.
Sajnos HDR10 (statikus HDR) tartalmak Kodi alatt történő lejátszáshoz nem jók a Vhiktor és Dharko által javallot Movie módok.

Azért hangsúlyozom ki, mert mindkét úriember külön kihangsúlyozza, hogy a preset legyen movie módban. De mégegyszer, ők Youtube HDR alatt tesztelték, és valamiért ott tökéletes is. (megnéztem, gyönyörű a kép a YT HDR 60fps videók alatt, külön teszteltem OLED black level videóval. Bámulatosan szép, ergo a Kodi körül lesz itt valami :F )

(#15686) Stealth válasza #48613632 (#15685) üzenetére


Stealth
aktív tag

Mas lejatszod nincs?
Vimu player 1500 penz, annyit boven meger szerintem.
Vagy a VLC, az ingyenes.
Egyebkent en sem a movie modot hasznalom, hanem a smart hdrt. Jobban bejon.

[ Szerkesztve ]

-= Stealth =-

(#15687) #48613632 válasza Stealth (#15686) üzenetére


#48613632
törölt tag

És nálad állítható a brightness?
Ami a lejátszót illeti, korlátozottak a lehetőségeim. Fire sticken vagyok

[ Szerkesztve ]

(#15688) Stealth válasza #48613632 (#15687) üzenetére


Stealth
aktív tag

Igen, de ez C735.
Nem ertem ezt a fire sticket. Tvre kozvetlenul teheto minden, amit akarsz.

-= Stealth =-

(#15689) #48613632 válasza Stealth (#15688) üzenetére


#48613632
törölt tag

A Fire stick hardvere messze jobb, plusz nemigen szerettem volna , ha egy kinai eszkoz folyamat a netemen lóg.
Egyébként is jobban bejön minden tekintetben.
De ez választható, kinek mi.

(#15690) Khaosz55


Khaosz55
addikt

Sziasztok,
ma visszavittem a sérülten szállított 65c835-öt. Jóváírták az összeget.
Nem tudtak adni másik TVt mert jövő héten érkezik be. Vagy várok rá vagy, veszek egy 65C935-öt ami van raktáron.
Az a kérdésem, hogy mekkora illetve mi a különbség a 835 és 935 között ? Mert árban +150K, ha jól látom a LED megvilágítás más ezen kívül még valami ?

(#15691) Nwis86 válasza #48613632 (#15680) üzenetére


Nwis86
aktív tag

Igen "movie" módba használom, és PC-módba, nekem ez monitornak is szolgál, most is erről írok :) Bár igazából egyik mód se tetszik. A mozi mód nekem túl fakó, de a többivel sokkal több a gondom, így marad ez...

A HDR módot én feladtam, ahogy írod youtubon tökéletes, filmeknél viszont bárhogy állítgatom katasztrófa, az eleve sötét jeleneteknél nézhetetlenül sötét lesz, semmi se látszik.
De DV-nél jó, így amit HDR-rel akarok nézni DV-be fogok leszedni ha van, és a probléma megoldva. Én nem használok Kodit, egyenlőre a tv gyári média lejátszóját használom, szóval nem hiszem hogy neked a kodi lenne a gond mert nekem a gyárival is sötét... Nálam HDR esetén a dinamikus 1 hajszállal talán még rosszabb is mint a mozi mód, szóval érdekes hogy nálad az jóbb. Viszont nekem nincs semmiféle fényerő visszaugrálás, 1x beállítom az úgy marad ameddig át nem állítom. Most direkt megnéztem dinamikus beállításoknál is, de nekem úgy marad. Viszont nekem a képarány állítódik el, nem minden egyes filmnél, hanem kb úgy 2-3 fájl lejátszás indítást követően, külső hdd-ről indítva, full képernyőre állítodik széthúzva, fekete sávok nélkül, mindig be kell mennem a beállításokba és beállítani, na engem ez idegesít... Mindegy hogy automatára vagy fix 16:9re állítom, akkor is ezt csinálja.

Visszatérve a HDR-re én se a mozinál se dinamikusnál nem találtam olyat hogy ECO mód és társai, az egész menüpont hiányzik HDR esetén. SDR-nél ott van az ECO mód, de szerintem nézhetetlen, nagyon sötét, de kikapcsolva tökéletes, a sötét filmeknél meg a fényerő+ mód a nyerő. Érdekes hogy nekem a SDR 1080p tartalom tetszik a legjobban, 2,8 méterről ágyból nézve ezzel van a legkevesebb gondom :D
A HDR sötét jelenetei nézhetetlenek, a nappali jelenetek szépek de kicsit fakók, dinamikus módba jók a színek de úgy meg eltűnnek részletek, a DV aránylag jó de 1 picit az is sötét és szintén fakó.... Az SDR közel 3 méterről nézve tökéletes, igaz nem olyan részletes mint 4k HDR 1,5 méterről fotelből nézve, ez lett volna az eredeti kialakítás a gamer sarokba :) De egyszerűen sehogy se tetszik igazán a kép... Így valószínűleg SDR 1080p tartalmakat fogok továbbra is leszedni és nem térek át a 4k-ra.
Csak így meg azon gondolkozok volt-e értelme ezt a 50C735-öt vennem. Ha már úgy is inkább távolabbról filmezek akkor a képátló a fontosabb, lehet jobban jártam volna egyszerűbb P635 szériával, olcsóbb és nagyobbat is vehettem volna, bár még mindig vissza küldhettem ezt :)

Valakinek van itt P635 széria 55-58 as méret? megvan vele elégedve?

[ Szerkesztve ]

(#15692) rumkola válasza Nwis86 (#15691) üzenetére


rumkola
veterán

55C735
Én vivid-ben használom streamre és külső vinyóra, de a low power is ugyanolyan jó.
MOZI mód nem jó!
Dynamic tone mapping kikapcsolva, mert bekapcsolva rohadtul besötétíti a képet.
Brightness és contrast 100-100
Black level 60
Dynamic contrast OFF
Micro contrast HIGH
A szobában jelenleg 2 lámpa ég, kb. nappali világosság van.

[ Szerkesztve ]

(#15693) rumkola válasza rumkola (#15692) üzenetére


rumkola
veterán

A legsötétebb jelenetet is lefényképeztem, addig játszottam a teló beállításaival, amíg azt nem láttam a kijelzőjén mint a valóságban.

[ Szerkesztve ]

(#15694) rumkola válasza rumkola (#15692) üzenetére


rumkola
veterán

Lemaradt:
Gamma -2

(#15695) #48613632 válasza Nwis86 (#15691) üzenetére


#48613632
törölt tag

Hát, pedig ha nálam be lehetett állítani, akkor Nálad is be lehet. Annyira hasonlóak voltak a tünetek, és még a film is, aminél előjött, hogy nem hagyott nyugodni a dolog. Persze nem tudtam azonnal elég időt szentelni a dolognak, no meg első körben elég hihetőnek tűnt az az információ, hogy a statikus HDR megjelenítésre nem alkalmas a készülék, az alacsony fényerő miatt.
Igazából az rántott ki a mélyalvásból, hogy valamiért eszembe jutott, hogy megnézzem a Youtube releváns HDR videóit, illetve rápróbáljak pár beállítóábrára.

Én azt mondom, a Youtuben található beállításokat felejtsd el, meg azt a PC módot is. Ezeket mindet kapcsold ki, vagy ha lehet ilyet, állíts mindent vissza gyári beállításokra. Felesleges másik típust venned, ez tuti beállítás lesz, innen már eléggé biztos vagyok benne.
Sok sikert, szerintem meg fog oldódni a problémád, ha rászánsz kis időt. :K

(#15696) Stealth válasza Nwis86 (#15691) üzenetére


Stealth
aktív tag

Én nem kötnék ennyi kompromisszumot, visszaküldeném. Vagíy egy másik firmwarrel megnézném. Most mi van fent?

[ Szerkesztve ]

-= Stealth =-

(#15697) Stealth válasza rumkola (#15692) üzenetére


Stealth
aktív tag

Melyik firmware van fent?

-= Stealth =-

(#15698) #48613632 válasza Stealth (#15696) üzenetére


#48613632
törölt tag

Én sem vacakoltam firmwarekkel, nincs is neten a TV. Mondjuk lehet ez is egy ok, mert szerintem a probléma összetett, és több forrása van. (nem megfelelő firmware, alapból gagyi, logikátlan szoftver, beállítási hibák, forrás különbözősége ...)

Viszont korábban senki nem említette itt, hogy problémás a HDR megjelenítése, (meg hogy a movie módot ne használjuk) így eleve nem erőltettem ezt az irányt.

Nem tudom, hogy a kolléga TV-je visszaküldhető e, (netes vásárlás e, mennyi idős ... stb) de én előbb azért szentelnék még egy kört a beállításoknak.

(#15699) rumkola válasza Stealth (#15697) üzenetére


rumkola
veterán

468

(#15700) #48613632 válasza Nwis86 (#15691) üzenetére


#48613632
törölt tag

Mondjuk én elsőnek levenném PC-ről, csak hogy lássam, lehet e vele valamit, bármit kezdeni.
Letöltenék egy aránylag sötét tónusú filmet, aminek pont a HDR képes kihozni az előnyeit.

Erre tökéletes pl a Godzilla első része. Az a film SDR módban borzalmas. Én moziban nem láttam, ott lehet, hogy jó volt. Plazmán élvezhetetlen volt, pedig annak aránylag jó a kontrasztaránya, mégis alig lehetett kivenni bizonyos részeket, és ez kb jellemző a film felére.
Tegnap megnéztem HDR-ben, teljesen élvezhető, sőt olyan részleteket láttam a filmben, amiket eddig nem.

Mondjuk a film ettől nem lett jobb, sőt az eddig megjelent 3 rész legrosszabbika, de arra jó, hogy kisilabizáld, hogy mi lehet Nálad a gond, és most ez a cél.

Szóval, ha van még türelmed ezzel küzdeni, akkor vedd le a PC-ről, töltsd le valamelyik HDR verziót (DV nincs is fent belőle) csinálj egy visszaállítást a TV-n, kapcsold ki az összes képjavító funkciót, brightness + contrast legyen 100, és nézd meg, melyik mód a legjobb.
A movie és a Dynamic HDR sztem felejtős, ezen felül még a Sport és game módokat sem erőltetném.

A film első 5 percében, mikor megtalálják a barlangban a csontokat meg a lárvát, már érezhető, hogy melyik mód lesz az igazi. Ez igazából 5 perc, ha a cucc le van töltve hozzá.

Sok sikert :K

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  TCL LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.