Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  TCL LCD és LED TV-k

Hozzászólások

(#24001) ρσгτσ válasza Atis45 (#24000) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Sok mindenen múlik ez is. Milyen hangszórókat használnak, hogy vannak elhelyezve, a környező elemeknek milyen az anyagminősége vagy az összeszerelesése, hogy/hol van elhelyezve a TV...stb.

Meg egyáltalán milyen a szoftveres beállítás, milyenek a hangprofilok. Szóval bőven akad olyan tényező, ami eltérő minőséget nyújthat egy-egy modell között.

Ráadásul ez is tökre szubjektív dolog.

ZX Spectrum - Commodore 64

(#24002) szkutyi válasza ρσгτσ (#23999) üzenetére


szkutyi
őstag

Hallottál már élőben xiaomi 33" soundbart?a fa dobozost? Eszmetlen hang abból a kicsi dobozból..
És a nagy xiaomi soundbart wifis subbal?na hát brutál.

(#24003) Atis45 válasza ρσгτσ (#24001) üzenetére


Atis45
aktív tag

Levettük az LG-t és a helyére raktuk a TCL-t. Próbálgattam állítgatni, nem tetszett sehogy a hangja. Vettünk egy soundbart, és azzal nagyon tetszik nekünk. Pedig csak egy alap 2.1-est vettünk. Igaz eleinte volt azzal is pici gond, hogy nagyon sok volt a mély, dübörgött a szoba. De lehet hogy csak kicsi a szoba neki. De a reflexnyílást bedugóztam szivaccsal és úgy már tökéletes nekünk.

(#24004) ρσгτσ válasza szkutyi (#24002) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Nem ismerem, de elhiszem, hogy jó.

ZX Spectrum - Commodore 64

(#24005) Snoop27 válasza Celtis (#23984) üzenetére


Snoop27
őstag

Nekem egy JBL bar 5.1 vagy rákötve a Sonyra (XF9005) de sokszor megesik, hogy a tv nem.tudja rendesen kezelni, pl. a tv hangja kapcsol be, vagy pedig mindkettő hallatszik s be kell lépni a menübe s kiválasztani a jblt, pedig ez is ARC-ra van bekötve s a menüben is kiválasztottam, hogy külső hang menjen.

[ Szerkesztve ]

LG Optimus G Black --> LG G2 32 GB Black --> LG G4 Brown Leather --> Note 5 Black Sapphire --> Samsung S8 Orchid Grey + Moto 360 --> Huawei P40 Pro --> iPhone 11 Pro Max

(#24006) Öcsielvtárs válasza Atis45 (#24003) üzenetére


Öcsielvtárs
aktív tag

Kb. ugyanez. Egy hétig néztem (hallgattam) a 645-öst, majd inkàbb előkotortam egy régebbi komplett házimozit. (nem hasznàltam, mert eltűnt a tàvja, a régebbi tv megy kis soundbarral lett kiegészítve) Csak a két front, a center és a sub lett bekötve próba képpen. Na, azóta én jól elvagyok, a szomszéd kevésbé... Teljesen más élmény filmezni.

Samsung A54

(#24007) mrmft válasza szkutyi (#24002) üzenetére


mrmft
senior tag

Cikszamok, tipusszamok? Megneznem mi ez...

(#24008) szkutyi válasza mrmft (#24007) üzenetére


szkutyi
őstag

Itt a nagy: [link] sógor vett ilyet még egy jó haver..nagyon ott van ....elbujhat az összes többi hasonló arban lévő márka.
Itt a kicsi: [link] (ezt már nehéz beszerezni.)
Mindegyikrol vannak saját videoim ha valakit érdekelne.

(#24009) Celtis válasza DaVE-1 (#23993) üzenetére


Celtis
veterán

Nem tudom fejből, de a C805-ön láttam ilyet. Persze végigpörgethetném a beállításokat neked, de szerintem te is meg tudod csinálni.
Ha mégsem sikerül írj és megnézem én is.

(#24010) rainman72 válasza szkutyi (#24008) üzenetére


rainman72
nagyúr

90e volt a TCL TS8132 az is nagyon szól :D

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#24011) istvan887


istvan887
csendes tag

Sziasztok! tlc65c645 és c745 ről szeretném a véleményeteket kérni.
Ár/érték
(netflix, telefon, laptop képernyő megosztás, home office, használnám)
Köszönöm szépen!

(#24012) istvan887


istvan887
csendes tag

Sziasztok! TLC 65C645 és C745 tv-ről szeretném a véleményeteket kérni.
Ár/érték?
Netflix, telefon laptop képernyő megosztás, home office, amire használnám.
Köszönöm Szépen!

(#24013) Dopii válasza rainman72 (#23994) üzenetére


Dopii
csendes tag

Koszi, most nézem, hogy a 65C805 meg csak 322 ezer forint.. az a plusz 10 col meg megint nem er 170 ezerrel tobbet. :N

(#24014) Celtis válasza Snoop27 (#24005) üzenetére


Celtis
veterán

Bosszantó lehet, Nálam sokféle márka kombinációban voltak már ezek az eszközök. Nem mondom, hogy soha nem fordul elő olyasmi amit mondasz, de szerencsére csak elvétve.

(#24015) Vhiktor válasza szkutyi (#24008) üzenetére


Vhiktor
veterán

Hallottam én is a nagyot, brutal.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#24016) Snoop27 válasza Celtis (#24014) üzenetére


Snoop27
őstag

Tudod mi a legrosszabb? Nem működik a taviranyitoja csak néha s jól felnyomtam a basszust +15re s most pedig nem tudom levinni. Letöltöttem egy appot is de az sem csatlakozik rá, szóval sakk-matt. Kisbabám van emiatt kénytelen voltam kihúzni a mélynyomót. :(((

LG Optimus G Black --> LG G2 32 GB Black --> LG G4 Brown Leather --> Note 5 Black Sapphire --> Samsung S8 Orchid Grey + Moto 360 --> Huawei P40 Pro --> iPhone 11 Pro Max

(#24017) flash- válasza boborján2 (#23800) üzenetére


flash-
veterán

android tv rendszeren nem volt ez a bug hogy meg meg lagoltak a filmek.

most van itt ez gtv-n nem tudom mi az oka..

v559 fw ből írtátok hogy azt tegyem fel, de azt nekem nem írják az telegram-on hogy jó lenne a tcl c725 höz..

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#24018) Celtis válasza Snoop27 (#24016) üzenetére


Celtis
veterán

Ez gondolom a soundbar saját távirányítója. Ennek akkor nincs köze a tv-hez. Meg kell javítani.

(#24019) zsoltip válasza zsoltip (#23977) üzenetére


zsoltip
őstag

Hogyan lehet biztonsági mentést készíteni a TCL TV beállításairól?

(#24020) ssj81


ssj81
aktív tag

Szerintem egy nagyon jó összehasonlító videó, nem annyira szakmai és precíz mint Vhiktor, de rendkívül hasznos tapasztalatokat oszt meg.

https://www.youtube.com/watch?v=gAlRqRRK68Q

(#24021) Celtis válasza zsoltip (#24019) üzenetére


Celtis
veterán

Sehogy
Felírod, lefényképezed a beállításokat.

(#24022) gorgocska válasza szkutyi (#24008) üzenetére


gorgocska
tag

szia engem érdekelne a videó a nagy-ról.köszi

Tcl 55c835, xbox 360,xbox SS 512gb,,Ps5

(#24023) DaVE-1 válasza Celtis (#24009) üzenetére


DaVE-1
tag

Ezen a tv-n én semmit nem találok nekem totál átláthatatlan a menü..
Ha nem nagy kérés légyszíves írd le

(#24024) Öcsielvtárs válasza DaVE-1 (#24023) üzenetére


Öcsielvtárs
aktív tag

645-ön címszavakban: beállítás, rendszer, áramellàtás, bekapcsolás, és ott kiválasztod bekapcsoláskor mivel induljon. Ha jól értettem a kérdést.

[ Szerkesztve ]

Samsung A54

(#24025) zsoltip válasza Celtis (#24021) üzenetére


zsoltip
őstag

Jó vicc.... :U

Más: Google TV launcher, ha letiltásra kerül, hiába van telepítve FLauncher, nem indul el, csak fekete képernyő, minden nélkül.
Miként lehet vajon launchert cserélni, úgy, hogy az működjön is?

Számomra a Goolge TV launcher sokszínűsége helyett egy egyszerű alkalmazás listát szeretnék látni. Se több, se kevesebb nem kellene...

(#24026) rumkola válasza zsoltip (#24025) üzenetére


rumkola
veterán

Remdzserbeállításokban beállítható hogy csak az appokat lásd a főképernyőn.

(#24027) boborján2 válasza flash- (#24017) üzenetére


boborján2
tag

Én csak 835 (sajátomat követem), tg-n meg kell keresni a hozzávaló utolsót és azt feltenni.

ignored users : snyper990 | SlayR0113

(#24028) Celtis válasza Öcsielvtárs (#24024) üzenetére


Celtis
veterán

Igen, erre gondoltam én is.

(#24029) Celtis


Celtis
veterán

Korábban szó volt róla, hogy a 805-ön HDR-ben a szélesvásznú filmek fekete sávja nem olyan feket mint amit a tv tud.
Most néztem meg a Netflixen a Légi csibészeket (DV). A film nem sok említést érdemel, de érdekes, hogy a fekete sávok tök feketék voltak.

(#24030) 7Heads Drago


7Heads Drago
veterán

Használ valaki JBL soundbart TCL tv-vel? Rendesen kapcsol a tv távirányítóval?

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#24031) Snoop27 válasza Celtis (#24018) üzenetére


Snoop27
őstag

Igy igaz, csak megjegyeztem, mint zavaró dolgot.
#24029 : egyszer nézhető kategória.

[ Szerkesztve ]

LG Optimus G Black --> LG G2 32 GB Black --> LG G4 Brown Leather --> Note 5 Black Sapphire --> Samsung S8 Orchid Grey + Moto 360 --> Huawei P40 Pro --> iPhone 11 Pro Max

(#24032) DaVE-1 válasza Öcsielvtárs (#24024) üzenetére


DaVE-1
tag

Ott az van alapból hogy a legutolsó bemenet..Tehát akkor szar a tv értem :W

(#24033) Imi1981 válasza rumkola (#24026) üzenetére


Imi1981
veterán

Hol lehet ezt beállítani? Én kerestem de semmi ilyet ( még csak hasonlót sem) találtam.

(#24034) Celtis válasza DaVE-1 (#24032) üzenetére


Celtis
veterán

Az nem újdonság, hogy sz@r a tv-d.

Ettől a beállítástól sem fog a tv bekapcsoláskor automatikusan az épp aktív HDMI bemenetre kapcsolni (ezt a monitorok tudják, a tv-k nem), csak arra amelyik bemenet a tv kikapcsolásakor volt kiválasztva.

(#24035) 7Heads Drago válasza Celtis (#24034) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Amúgy csak 1 gombbal lehet a tv-t bekapcsolni? Nekem a Samsungnál nem mindegy mivel kapcsolom be. Nekem ettől is függ hogy mivel kapcsol be alapból.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#24036) rumkola válasza Imi1981 (#24033) üzenetére


rumkola
veterán

Minden Google TV-n beállítható.
(megmutatni nem tudom, mert már sima TV módban használom):

Turn on Apps only mode from the Google TV home screen, select Settings Settings and then Accounts & Sign In. Select your profile and then Apps only mode and then Turn on.To browse in "Apps only mode," on your remote, select Home Home.

Exit Apps only modeFrom the Google TV home screen, select Settings Settings and then Accounts & Sign In.Select your profile.Turn off Apps only mode.

(#24037) DaVE-1 válasza Celtis (#24034) üzenetére


DaVE-1
tag

(ezt a monitorok tudják, a tv-k nem)
Szomorú hogy egy 20 ezres monitor tudja a 300 ezres elvileg "über" tv-k meg nem...

Nem mellesleg az utolsó amire rá volt kötve a tv képét se adja be.. a tv menüjét tolja be mindig..

[ Szerkesztve ]

(#24038) Celtis válasza 7Heads Drago (#24035) üzenetére


Celtis
veterán

Nem próbáltam. Esetleg a szám gombok vagy a tv gomb közvetlenül a tv-t indítják.
Nekem nincs rajta külső forrás.

@DaVE-1 Attól is függhet a viselkedés, hogy a quick start engedélyezve van-e vagy sem, azaz a power-off mennyire kapcsolja ki a készüléket.

(#24039) Imi1981 válasza rumkola (#24036) üzenetére


Imi1981
veterán

Megvan kösz! Nem gondoltam, hogy a fiók beállításokban találom.

(#24040) Celtis válasza DaVE-1 (#24037) üzenetére


Celtis
veterán

Sőt, kávét sem tud főzni, pedig a 30-ezres kávéfőző tud. :D

Az egyik tv, a másik monitor. Lehetne konfigurálható, de valamiért nem teszik bele. Van olyan monitor aminek van tv funkciója. Olyat kellett volna venned.
Esetleg a konzolon engedélyezed a HDMI-CEC-et és akkor a konzol bekapcsolja a tv-t és arra a bementre vált.

(#24041) boborján2


boborján2
tag

:)

Én kicsit azt érzem , hogy ha DaVE-1 kollégánál minden jó lenne, akkor is rossz lenne.

ignored users : snyper990 | SlayR0113

(#24042) DaVE-1 válasza boborján2 (#24041) üzenetére


DaVE-1
tag

Rosszul érzed. Ezeket a tv-ket ami 4k 120hz gamer stb nem arra gyártották hogy bedugod az antenna kábelt azt nézed rajta only a tv-adásokat..szánalom hogy nem ismeri fel a csatornát ami aktív ha fáj valakinek ha nem.. Én meg ami szánalom azt bizony szóvá fogom tenni

Stealth: Minek küldjem vissza? most írták ez ilyen alapból "mert nem monitor" :DDD

[ Szerkesztve ]

(#24043) Stealth válasza boborján2 (#24041) üzenetére


Stealth
aktív tag

Írtam is már neki korábban, hogy küldje vissza. Mióta itt irkál csak fikáz mindent, közben meg nem találja meg a számlát a saját fiókjában.

-= Stealth =-

(#24044) Peter.70


Peter.70
őstag

Szisztok,
Bocs, ha hülyeséget kérdezek. A TCL fióknak van valami értelme?

(#24045) rumkola válasza Peter.70 (#24044) üzenetére


rumkola
veterán

nincs

(#24046) boborján2 válasza DaVE-1 (#24042) üzenetére


boborján2
tag

A hdmi egy szabvány , azon belül van a hdmi cec , szerintem az felel érte hogy a bemenetre váltson automatikusan. Ezt kell engedélyezni mindkét oldalon.

Ugyanúgy mint scart időkben is volt egy láb bekötve ami ezért felelt, csak itt már digitális a megoldás.

De ez csak az én tippem.

ignored users : snyper990 | SlayR0113

(#24047) Celtis válasza boborján2 (#24046) üzenetére


Celtis
veterán

Ezt írtam neki én is. De ez egy aktív vezérlés. Csak attól, hogy bekapcsolod a tv-t nem fog ara e bemenere váltani. A konzol bekapcsolásakor fogja a tv a konzol bemenetet választani.

(#24048) DaVE-1 válasza Celtis (#24047) üzenetére


DaVE-1
tag

Én pedig azt írom amit látok. Mindig a konzolt kapcsolom be először és mikor már megy akkor a TV-t, ami mindig a google alap rendszerét hozza be nem a konzol képét. Hiába van bekapcsolva hogy az utolsó használt bemenet opció.

(#24049) Imi1981 válasza DaVE-1 (#24048) üzenetére


Imi1981
veterán

Kapcsold be a tévét és majd utána a konzolt és oda vált a tv. Nekem van Apple-TV és ha akkor kapcsolom be mikor a tévé már be van kapcsolva akkor oda vált. Persze ehhez engedélyezni kell a hdmi cec funkciót mindkét eszközön. Nem tök mindegy melyiket kapcsolod be először?

[ Szerkesztve ]

(#24050) LÁZ válasza DaVE-1 (#24048) üzenetére


LÁZ
addikt

pedig ez nem atomfizika, kiváncsiságból megnéztem (55c728), és bekapcsoltam a pst, bekapcsolt a tv, és váltott a ps bemenetre...

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022)

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  TCL LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.