Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  TCL LCD és LED TV-k

Hozzászólások

(#25001) Neil Watts válasza Mr.Iksz (#25000) üzenetére


Neil Watts
veterán

Jo otlet :) Koszi!

(#25002) Birki válasza (ex)Cat (#24998) üzenetére


Birki
tag

Köszönöm a vélenyeket!
Akkor elvetem az Ambilight-ot és sima ladszalaggal csinálom meg a szekrényt. A méretek megvannak, lehet nekiállni. :)

Szerintem...

(#25003) Extremex


Extremex
tag

Sziasztok!
Olvasgattam hogy pendrive-ról frissítik sokan a tv-T itt.
Nekem egy 55c645 tv-m van. Arra esetleg van valami frissítés amit érdemes rá raknom?Ha igen valaki tud róla linket küldeni honnan tudom letölteni? :R

(#25004) joydrv válasza Extremex (#25003) üzenetére


joydrv
tag

Én is akartam a héten kézzel frissíteni a C645-re, de jelezte, hogy van elérhető frissítés és a netről magától felment rá az 559-es végű. Ez teljesen jó. Nem találtam semmi problémát benne. De majd megmondják a többiek, hogy esetleg van e ettől már jobb.

(#25005) Extremex


Extremex
tag

Nekem ez van rajta,és nem talál újabbat

(#25006) kenicsab válasza Extremex (#25003) üzenetére


kenicsab
csendes tag

Szia!
Ha stimmel a verzió, akkor innen tudsz letölteni OTA frissítéseket:
[link]
[link]
:))

[ Szerkesztve ]

(#25007) rumkola válasza Extremex (#25005) üzenetére


rumkola
veterán

Ezzel nekem rengeteg bajom volt, a v599 mindent megjavított és nagyot gyorsult a rendszere is.
75C645
Itt a link, zip-et a pendrivera, és a frissításnél helyit válaasz a netes helyett.

[link]

(#25008) rumkola válasza kenicsab (#25006) üzenetére


rumkola
veterán

Ezek nagyon régiek és egyik sem jó a 2023-as 645-re. Arra csak a 5xx-ek jók.

(#25009) Atis45 válasza rumkola (#25007) üzenetére


Atis45
aktív tag

Én is úgy vettem észre mintha gyorsult volna a v599-el. 55c645

(#25010) Vhiktor


Vhiktor
veterán

C805 kalibrálása után pár infó.

A tv maximális fényereje HDR és DV esetében kalibráltan 850 nit 10% ablakban mérve.
A P3 színtér 93%-át fedi le.

[ Szerkesztve ]

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#25011) Swami válasza Vhiktor (#25010) üzenetére


Swami
senior tag

Ezek szerint meglesznek az ajánlott beállítások. 😀👏

Eladom TCL65C805 tv-m. Prohardver hirdetés. - Vannak emberek, akik eljátszák a halálukat. Én eljátszom az életemet... (Julia Leigh)

(#25012) zodo


zodo
nagyúr

Sziasztok!

Ma rendeltem, jövőhéten érkezik egy TCL 43C645.
Nincs tervben játék, filmek is csak nagy ritkán lesznek nézve.
Hálószobába lesz és 99% este lefekvés előtt megy majd míg elalszunk.
Talán nagy ritkán néznék youtube vagy twitch-et.

Gyorsindítás lehetőség ki-be kapcsolása hatással van pl. az usb aljzatra?
Pl.: Engedélyezem a gyorsindítást (igaz többet fogyaszt) akkor az usb aljzatra kötött led háttérvilágítás sem kapcsol le vagy ez az opció csak a panelre vonatkozik?

Van valami amire figyelnem kellene a beüzemelés/beállítások során?

Alza vásárlás.
Extra garancia érvényesítés a tcl-promo.com/hu oldalon regisztrálom a terméket és kész?
Ettől függetlenül alza-t kell keresni ha problémám lenne?

(#25013) Vhiktor válasza Swami (#25011) üzenetére


Vhiktor
veterán

Megvannak. 1-2 nap és felteszem :)

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#25014) Vhiktor válasza Vhiktor (#25013) üzenetére


Vhiktor
veterán

Valaki pár hete szenvedett azzal, hogy az sdr és hdr felulirts egymást. Ebbe most én is belefutottam. Melyik fw oldotta meg? Megkoszonnem a linket :R

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#25015) Extremex válasza rumkola (#25007) üzenetére


Extremex
tag

Köszönöm,kipróbálom

(#25016) Imi1981 válasza Vhiktor (#25014) üzenetére


Imi1981
veterán

Az adaptív fényerő kikapcsolása oldja meg ha jól emlékszem. Néha rá kell nézni mert valamelyik képmód újra tudja aktiválni.

(#25017) vonSux válasza Vhiktor (#25010) üzenetére


vonSux
őstag

Nem karcsú az a 850 nit?

(#25018) zsoltip


zsoltip
őstag

Üdv Fórumtársak!
TCL 55C805
FW: V8-T653T01-LF1V028
Arra lettem fiygelmes, hogy néhány naponta, ha nem kapcsolom be a TV-t, a következő bekapcsolásnál fekete képernyő, majd kikapcsol a készülék.

Visszahozni következőképpen sikerült eddig:
- áram megszüntetés, visszakapcsolás
- kijelző tükrözés elindítása amíg a feketén világító képernyő van, és nem kapcsol ki

Másnál is előjött már ilyen jelenség? És mi lett a megoldás?

Valami ilyesmi lehet...
#24923 LiteCross91

[ Szerkesztve ]

(#25019) Stealth válasza Vhiktor (#25010) üzenetére


Stealth
aktív tag

Csak? :Y Nekem ez csalódás... :U
Lesz kalibrálási videó?

-= Stealth =-

(#25020) Vhiktor válasza Imi1981 (#25016) üzenetére


Vhiktor
veterán

Az ki van kapcsolva. Nem csak a fényerőt állítja el hanem mindent, a feheregyensulyt mindent. Bugos a fw, az sdr és hdr mód felülírják folyamatossn egymást.

[ Szerkesztve ]

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#25021) Stealth válasza Vhiktor (#25020) üzenetére


Stealth
aktív tag

A v062-ről írják C805 esetében, hogy bugos.
A test version 1 és 2-ről jókat olvastam.

-= Stealth =-

(#25022) pictigjis válasza Vhiktor (#25020) üzenetére


pictigjis
senior tag

egyebkent melyik adaptiv fenyerorol beszeltek? az altalanos beallitasokban, a kijelzonel van egy "intelligens" beallitas, ami automatikusan allitgat, de peldaul a dinamikus kepmod reszletes beallitasainal kulon is van egy adaptiv fenyero opcio, ami eco modban eleg eco

(#25023) classic B válasza Vhiktor (#25020) üzenetére


classic B
aktív tag

Talán én is szenvedtem vele, hogy a HDR-nél nem maradt meg a fényerőszint. Az automatikus áruház módot és az adaptív fényerőt kapcsoltam ki, ha jól rémlik. Azóta jó. A gyári firmware-en vagyok.

(#25024) Vhiktor válasza vonSux (#25017) üzenetére


Vhiktor
veterán

Attól függ, honnan nézzük. Egy Lg C3-as oled szintje. Miniledhez képest valóban nem sok.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#25025) Vhiktor válasza Stealth (#25019) üzenetére


Vhiktor
veterán

Videó sajnos nem, de a beállítások pdf formában elérhetőek lesznek.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#25026) Swenk


Swenk
tag

Üdv! A tv 65C805

A tv csatornákat abc sorrendben adja. Lehet más szisztémában is beállítani a csat. sorrendet? Pl. Digi szolgáltatói csat.sorrend, vagy csat.tartalom szerinti csoportosítás vagy csak egyenként lehet
"huzigálni" a csatornákat, a kívánt helyre.

(#25027) Stealth válasza Vhiktor (#25025) üzenetére


Stealth
aktív tag

A fenébe, kár. :(
A C835-tel összehasonlítva milyennek látod a tv-t? Azt tudjuk már, hogy a fényereje kisebb sajnos... :U

-= Stealth =-

(#25028) Vhiktor válasza Stealth (#25027) üzenetére


Vhiktor
veterán

Rövid ismeretség alapjan a C835 jobb.

[ Szerkesztve ]

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#25029) mikrofon válasza Vhiktor (#25028) üzenetére


mikrofon
addikt

Ami logikus is hiszen egy szinttel lejjebb minőségben és árban is.
C7x vs. C8x

(#25030) Stealth válasza mikrofon (#25029) üzenetére


Stealth
aktív tag

A C805 vs C835-ről beszélünk épp. :K

-= Stealth =-

(#25031) pictigjis válasza Stealth (#25027) üzenetére


pictigjis
senior tag

nem c845-ot akartal kerdezni?

(#25032) pictigjis válasza pictigjis (#25031) üzenetére


pictigjis
senior tag

mar rajottem, hogy jo volt a kerdes, de erdekes, hogy rovid benyomasok alapjan a c835 tunik jobbnak

(#25033) mrmft válasza Stealth (#25030) üzenetére


mrmft
senior tag

Egyeb piacokon C755=C805... O is inkabb a C745hoz hasonlitja.

(#25034) Stealth válasza pictigjis (#25031) üzenetére


Stealth
aktív tag

Nem. A C845-ről tudható, hogy jobb, mint a C805.
A C805-ről terjedt, hogy a C835 utódja...
Igazából nem lenne butaság látni egy C805, C845, C835 sorrendet. :B

-= Stealth =-

(#25035) Stealth válasza mrmft (#25033) üzenetére


Stealth
aktív tag

Szerintem nem lehet összehasonlítani egy miniledet egy nem minileddel. Vagyis lehet, de értelmetlennek gondolom.

-= Stealth =-

(#25036) Celtis válasza Stealth (#25034) üzenetére


Celtis
veterán

Ne feledjük, hogy a 845 megjelenésekor Vhiktor azt mondta, hogy sokkal gyengébb, mint a 835.

(#25037) mikrofon válasza pictigjis (#25032) üzenetére


mikrofon
addikt

Miért érdekes?
Az hogy eggyel korábbi de egyel magasabb kategóriájú termék a jobb ez normális. Különben mi értelme lenne a magasabb kategóriának?

#25030 Stealth:
Tudom ezért írtam.

#25034Stealth:
A C805-ről terjedt, hogy a C835 utódja.
Ez téves következtetés. Egyértelműen a C745 utódja a C805 ezért is a hivatalos típusa: C755. Csak egyes területeken marketing okokból C755 helyett C805 néven árulják.
A C835 utódja a C845.
Általad kért sorrend: C805 << C835 < C845; ú
A C805 és C835 között egy kategória ugrás is van.

[ Szerkesztve ]

(#25038) mikrofon válasza Celtis (#25036) üzenetére


mikrofon
addikt

Erre nem így emlékszem. Nem jelentette ki ilyen egyértelműen és kategorikusan.
Máshol sem ezt olvasom, hanem azt, hogy valóban nincs olyan nagy előrelépés a C83->C84 között mint korábban a C82->C83 között, de azért van.

(#25039) Vhiktor válasza mikrofon (#25038) üzenetére


Vhiktor
veterán

Ha jól emlékszem azt írtam, hogy hiába nagyobb a fényereje mégsem annyira dinamikus a képe, illetve a tone mapping hülyén működik/működött akkor rajta.

[ Szerkesztve ]

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#25040) mikrofon válasza Stealth (#25035) üzenetére


mikrofon
addikt

Ezért merték megtenni, hogy marketing okokból C80-ra nevezték... De nem véletlenül a sokévvel korábbi C81 alá nevezték....

(#25041) pictigjis válasza Vhiktor (#25039) üzenetére


pictigjis
senior tag

(#25042) mikrofon válasza Vhiktor (#25039) üzenetére


mikrofon
addikt

Valami ilyesmire emlékszek én is.. Hogy inkább szoftveres, meg kalibrálási problémákat említettél. Legalábbis bennem így maradt meg...

(#25043) Celtis válasza Vhiktor (#25039) üzenetére


Celtis
veterán

@Mikrofon: Könnyedén vissza lehet keresni. Meglehetősen negatívan lett a 845 lefestve. Én azért is mondtam le a rendelést.
Szóval a 805-845 összehasonlítás igencsak érdekes lehet. Főleg azok fényében, amik a 845-re kritikaként elhangoztak, betekintési szög, kontraszt, fekete stb.

[ Szerkesztve ]

(#25044) Stealth válasza pictigjis (#25041) üzenetére


Stealth
aktív tag

Hát ennyiért ez tuti 100%, hogy best buy!

-= Stealth =-

(#25045) HF77


HF77
senior tag

805 képest leginkább ár értékben nagyon nem hozza az elvártakat a 845

xiaomi, tcl...csakis eredeti kínait

(#25046) Vhiktor válasza Celtis (#25043) üzenetére


Vhiktor
veterán

Kíváncsi lennék, hogy azóta a fw-ek hatására mennyit változott.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#25047) pictigjis válasza Vhiktor (#25046) üzenetére


pictigjis
senior tag

háááát... sajnos a v999-ből a test version 2-t tettem fel, mert akkor még nem írtak róla semmi "rosszat". azóta kiderült, hogy dolby vision tartalom alatt produkálhat némi villódzást, ez nálam is előjött. az 1-est pedig már csak img-s frissítéssel tudom valószínűleg feltenni, mert pendrive-ról zippelve már nem tekinti frissítésnek

szóval ezekben a teszt fw-kben lehetnek aknák

[ Szerkesztve ]

(#25048) mikrofon válasza Celtis (#25043) üzenetére


mikrofon
addikt

Nekem van c845 és semmilyen kritika nem éri... sőt...
C805 akkor lett felkapott amikor nagyon akciós volt.
Annyiért, amikor akkor ment valóban bestbuy volt, de ez nem azt jelenti, hogy jobb, vagy hasonló mint a c835 vagy c845

(#25049) L4mie válasza mikrofon (#25048) üzenetére


L4mie
veterán

Sziasztok!
Mennyi volt a 805 akciósan?

Most válogatok TV-t (ráérek szerencsére) 65c745-tel indultam, de a c805 felé kacsingatok éppen. Ősszel volt a 745 235k-ért is emagon...most meg 275k körül mennek.
Ha a 805 lemmenne ebbe a 250-300 közötti sávba akkor BB lenne az tutti. Ha már volt itt akkor lehet májusra megint itt lesz (ha jól tudom általában akkor jönnek az új szériák)

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#25050) HF77 válasza L4mie (#25049) üzenetére


HF77
senior tag

65 mérteben 300e volt talán a legjobb ár... (én annyiért vettem emag) :K

xiaomi, tcl...csakis eredeti kínait

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  TCL LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.