Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  TCL LCD és LED TV-k

Hozzászólások

(#21001) Mizol29 válasza Tier78 (#20999) üzenetére


Mizol29
senior tag

Ezt inkább a milyen tv-t vegyek topikba tedd be.

(#21002) Vhiktor válasza Parmezan77 (#21000) üzenetére


Vhiktor
veterán

Köszi. :)

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#21003) boborján2


boborján2
tag

Tcl esetén hol lehet megnézni mennyi üzemóra van benne?

ignored users : snyper990 | SlayR0113

(#21004) hunaqua


hunaqua
addikt

Amennyiben gond van a készülék belső Wifi-vel (55c635) akkor tud kezelni usb-s WIFI sticket? Kábelt nem tudok vinni oda.

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#21005) Tier78 válasza Mizol29 (#21001) üzenetére


Tier78
csendes tag

Szia. Igen oda akartam írni csak ezt a fórumot is olvastam és véletlenül ide került. :F

(#21006) zotosz


zotosz
tag

Sziasztok,

Eddig egy elég régi LG tvm volt, ami gyakorlatilag megjelenítőként volt használva. 1 denon X1400 erősítőbe ment minden eszköz HDMIvel (media lejátszó, tv box), majd az erősítőbe volt bekötve a TV.

Nemrég vettem 1 C645-öt. Azt szeretném kérdezni, hogy a kábelezésnél mit hogy lehet megoldani?

A TVn sokat használok streaming appot, a hangot szeretném valahogy az erősítőbe eljutattni.
Ezt hogy lehet megoldani? Az optikai kábel nem opció az újabb dolby szabványokkal nem küzd meg.
A TVn van valamilyen beállítás, h HDMIn nem bemenet hanem kimenet legyen? Az erősítőn nyílván van HDMI bemenet, csak azt nem tudom hogy a TV-n mit hogy kell állítani (ha lehet egyáltalán...).

Köszönöm!

-Isten hozta.... -Meg egy nagy fekete autó....

(#21007) Celtis válasza zotosz (#21006) üzenetére


Celtis
veterán

Úgy hívják, hogy HDMI-ARC.

A kábelezés ugyanez marad, csak be kell kapcsolnod a funkciót, hogy a tv hangja az audiorendszeren szólaljon meg.
Annyi, hogy az erősítő kimenetéről jövő HDMI kábelt a tv HDMI-ARC jelű HDMI bemenetére kell kötni, mert csak azon a porton működik a visszirányú hangcsatorna.

[ Szerkesztve ]

(#21008) haxxika válasza haxxika (#20977) üzenetére


haxxika
senior tag

Erre esetleg tudtok mondani valamit?
Köszi

OnePlus 10 Pro | Eladó cuccaim: https://hardverapro.hu/tag/haxxika

(#21009) Morph76 válasza Celtis (#21007) üzenetére


Morph76
aktív tag

Inkább eARC lesz az. Azt kéne használni.

(#21010) joebacsi4


joebacsi4
tag

Sziasztok!
Eddig Lg tv-t használtam és ott működött, hogy ios rendszerű telefonokról indítottuk a YouTube, netflix, spotify stb. Itt is működne? Nem ismerem az android rendszerű tvket.

(#21011) Celtis válasza Morph76 (#21009) üzenetére


Celtis
veterán

A lényeg ugyanaz. Az e betű csak a nagyobb sávszélesség és több támogatott formátum jelölése. Mint HDMI-nél a verziószám.

(#21012) Atis45 válasza joebacsi4 (#21010) üzenetére


Atis45
aktív tag

Igen működik. Az asszony azzal szórakozik, hogy én tv-zek, ő meg a telójáról benyomja közbe a YouTube-ot nekem.

(#21013) joebacsi4 válasza Atis45 (#21012) üzenetére


joebacsi4
tag

😂😂😂😂😂
Köszönöm.

(#21014) mihaly13 válasza hunaqua (#21004) üzenetére


mihaly13
tag

Én nekem egy 50C635-s van már egy jó 10 hónapja és azt tanácsolom hogy tedd fel a legújabb firmwaret a LF1V576-t és utána csinálj egy gyárivisszaállítást és akkor állítsd be a tévét !

(#21015) boborján2


boborján2
tag

Végül Lg 55 c2 helyett egy Tcl 65C835 lett a befutó.

Brutál jó képe van és még a hang sem a legrosszabb.

Vhiktor videója alapján megcsináltam a beállítást ,kb ugyanúgy.Annyit változtattam hogy nekem az a kép túl "meleg" és elmozdultam a normál irányba.
De nem is ez a lényeg.

Hanem hogy azt jól gondolom e hogy pl. Disnye+ DV filmből kilépve pl. Magas fényerőn marad a disney menü fénye is. Holott az nem dv tartalom.
Ha pedig voda boxot néztem , akkor utána alacsonyam maradt a youtube HDR fényerő.
Vagy bekapcs után a menü fénye is 100%. Vagy a menüt is egy adott forrásként kezeli a tv.
Én rontok el valamit vagy ez egy bug?

Egyébként moat hogy láthatom rajta a sötétben is a tartalmat ,absuolút nem bánom hogy nem oled lett.

[ Szerkesztve ]

ignored users : snyper990 | SlayR0113

(#21016) Vhiktor válasza boborján2 (#21015) üzenetére


Vhiktor
veterán

Az automatikus fényerő legyen kikapcsolva.
Ezen felül néha van olyan hogy beragad az előző képmód fényereje, ekkor csak szimplán egy pillanatra keomodot kell váltani majd vissza arra amit használsz és helyre áll.

De legtöbbször azbintteligebs fényerő és intelligens kepmod okozza.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#21017) szkutyi válasza boborján2 (#21015) üzenetére


szkutyi
őstag

Mi az oka hogy oled helyett mini LED lett?köszi.

(#21018) rumkola válasza szkutyi (#21017) üzenetére


rumkola
veterán

Gondolom az ár és a fényerő. Én a fényerő miatt nem merek OLED-et, nem bírom a sötét szobában fetrengést :D

(#21019) szkutyi válasza rumkola (#21018) üzenetére


szkutyi
őstag

Értem. :)
Nem akarom senkit sem meggyőzni, de én is ettől féltem...Vhiktor kb 100x le is írta nekem hogy emiatt NEKEM nem ajánlja az oledet...xd aztán azóta mióta megvettem, 100x kimondták már hogy innentől kezdve csak oled... :).
De persze ez csak én vagyok...igen árban verhetetlen a tcl jelenleg..

(#21020) hunaqua válasza mihaly13 (#21014) üzenetére


hunaqua
addikt

Köszönöm!

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#21021) boborján2 válasza szkutyi (#21017) üzenetére


boborján2
tag

Nagyon sokat rágódtam a témán.
Végül gyűzött a fényerő/méret/ár.

Egyébként épp majdnem megrendeltem reggel az emagon az oled55C2-t 399-ért. Aztán ránéztem, hogy a 65C835 még mindig megvan 370 -ért (ezt pár nappal korábban találtam). Ha ez nem ilyen olcsó , akkor az oled lett volna.

Igazából egyik sem volt még nekem. De ez tényleg olyan , hogy ha elbóbiskol az ember és hirtelen kinyitja a szemét , majdnem fáj ránézni. :)
Talán legközelebb majd kipróbálom az oledet.

+extra poén számomra , hogy már jól körbejártam a C2 lejátszási képességeit.
Csináltam mkv-ból , sample anyagokat mkvtoolnix+dolby vision tool (megnézettem ezeket kissebb C2 modellen), hogy minden tuti legyen. Aztán most az van , hogy ami ott DV mp4 volt , az ezen HDR10, ami ott DV helyett volt HDR10, az meg ezen DV -ben megy. Kezdhetem előről kihámozni mit és hogyan. :DD

[ Szerkesztve ]

ignored users : snyper990 | SlayR0113

(#21022) boborján2 válasza Vhiktor (#21016) üzenetére


boborján2
tag

Pontosan hol vannak ezek az opciók?

Csak mert nekem nonstop beragad a hdr max fényereje sdr -hez is. A szemem meg kifolyik a sötétben :)

ignored users : snyper990 | SlayR0113

(#21023) Morph76 válasza boborján2 (#21022) üzenetére


Morph76
aktív tag

A hdr sajnos néha beragad nekem is. Ilyenkor a quick menüben állítok egyet más képi üzemmódba és utána vissza a kalibráltra.

(#21024) ojpenge


ojpenge
csendes tag

Sziasztok. Van egy 55C825 tv-m, ami eddig rendben működött, de most egyik pillanatról a másikra eltűnt a net. Wifinél azt írja, hogy korlátozott kapcsolat. Router újra indítva, de ugyanezt írja ki. Vezetékkel sincs net. Mi lehet a gond? A routerhez minden mással tudok csatlakozni. Köst előre is

(#21025) boborján2 válasza Morph76 (#21023) üzenetére


boborján2
tag

Nekem az sem segít, persze lehet én rontok el valamit.

Azt nem tudod hogy a tv közepén a panel alatti led világítást hol lehet szabályozni, már ha lehet?
Halvány narancs-citrom átmenet a fénye de teljesen fölöslegesen világít.

ignored users : snyper990 | SlayR0113

(#21026) Solymi81


Solymi81
aktív tag

Én most néztem, hogy az én FW verzióm az V8-T653T01 és egy MT9653-S1 van alatta, a MT Pentonic 700?
Ezek szerint sikeresen (?) belenyúltam egy X2-es verzióba?

(#21027) mrmft válasza Solymi81 (#21026) üzenetére


mrmft
senior tag

Miert nem nezed meg az adattablat a hatuljan vagy a dobozat, ott rajta kellne lennie.

(#21028) mikrofon válasza szkutyi (#21019) üzenetére


mikrofon
addikt

Neked sikerült már megfelelő TV-t találnod?

(#21029) szkutyi válasza mikrofon (#21028) üzenetére


szkutyi
őstag

LG c3 szeptember vége felé vettem.ra egy hétre Vhiktor be is kalibralta :)

(#21030) Solymi81 válasza mrmft (#21027) üzenetére


Solymi81
aktív tag

Ott van rajta, hogy X2, meg amit írtam az alapján is ez, csak az érdekel, hogy gondolom akkor ez nekem jó, mert fejlettebb cuccot kaptam.

Viszont azt nem tudom, hogy ez az FW mit javít, miben különbözik a többitől és h ez nekem jó-e.
Nem egy HDR10-es tartalom sötét az én szememnek, így át kell váltanom mozi módba és állítani a gammán.

(#21031) mrmft válasza Solymi81 (#21030) üzenetére


mrmft
senior tag

Ez akkor a C805 plattformal megegyezo, azaz az FW is. Anno kerestem de nem talatam ra letoltheto verziot, csak a TV tudja frissiteni sajat magat a jelenlegi ismereteim szerint.
Changelog nemigen van, volt es nem is nagyon lesz, szerintem.
Eleve mozi mododt hasznalok mindenhol. DV-nal pedig a sotetet.

(#21032) krepp válasza Morph76 (#21023) üzenetére


krepp
tag

Érdekes ezt az egy hibát én meg nem láttam, konkrétan soha. A jelenet váltás előtti fényerő változást viszont igen, de elmúlt.. V652

"Mi nem szenvedünk! Mi így élünk!" ...Hofi

(#21033) Mizol29


Mizol29
senior tag

Üdv! Fényerő állításnál ezt a felugró energiatakarékos szöveget hol lehet kikapcsolni? Idegesít már nagyon. Menüben nem látom sehol sem.

(#21034) Vhiktor válasza boborján2 (#21025) üzenetére


Vhiktor
veterán

Azt hiszem youtubeon a c835 beállítás videómban benne van.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#21035) mikrofon válasza szkutyi (#21029) üzenetére


mikrofon
addikt

Azzal nem voltak/vannak problémáid?

(#21036) szkutyi válasza mikrofon (#21035) üzenetére


szkutyi
őstag

Nincs semmi vele :D minden rendben van vele.
Kippkopp

[ Szerkesztve ]

(#21037) mikrofon válasza krepp (#21032) üzenetére


mikrofon
addikt

Régebbi FW-vel volt nekem is. Aztán megszűnt.
Mondjuk én külső lejátszót használok...

(#21038) mikrofon válasza szkutyi (#21036) üzenetére


mikrofon
addikt

Nah ez tök jó.
Akkor úgy tűnik aki elégedetlen a TCL-lel annak az LG c3 az ajánlott.

(#21039) rumkola válasza mikrofon (#21038) üzenetére


rumkola
veterán

+150K :)

(#21040) szkutyi válasza rumkola (#21039) üzenetére


szkutyi
őstag

Meg ha csak annyi lett volna.xdd
Gyakorlatilag dupla annyi volt. De nem baj.jo ez így. Kb 2 nap volt megszokni a fenyerőt. :)

[ Szerkesztve ]

(#21041) mikrofon válasza rumkola (#21039) üzenetére


mikrofon
addikt

Hát akinek nem elég a tcl annak úgy tűnik még ennyit rá kell szánni.... Jobb mint a folyamatos elégedetlenkedés...

Pedig szerintem egy c835/845 már igen jó szint. Mondjuk én a c825-ömre se panaszkodom. A c728 után úgy gondolom igazán látványos előre lépés volt. Azóta is elégedetten használom. Persze néha felmerül bennem hogy az újabb fényereje valószínűleg megérne egy frissítést... De aztán leülök és nézek egy jó minőségű DV vagy HDR filmet és megnyugszok hogy jó ez így...

[ Szerkesztve ]

(#21042) szkutyi válasza mikrofon (#21041) üzenetére


szkutyi
őstag

Hidd el nem jó kedvemből adtam ki mégegyszer ennyit....egyszerűen nem ment a megszokás, mindig volt valami gond, húzta a szemem stb stb stb.plussz aztán már jött az is hogy minnel natívabban és a fekete...hagyd a fenyerő keresését...nem kell....Vhiktor is kb 100nitre kalibral..eszméletlen kellemes a szemnek ez a fényerő :)(hdr dovi az más)

(#21043) rumkola válasza szkutyi (#21040) üzenetére


rumkola
veterán

2X annyi??
Uffbakker....
Akkor nem is mérvadó ill. helyes az összehasonlítás, nagyon más árkategória. :D

(#21044) szkutyi válasza rumkola (#21043) üzenetére


szkutyi
őstag

850 volt extra biztositassal...anélkul 750

(#21045) mikrofon válasza szkutyi (#21042) üzenetére


mikrofon
addikt

Szinte csak HDR vagy DV tartalmat nézek mostanában...
Így nekem a fényerő fontos és igen jelentős különbség már néhány száz nit is nem hogy a többszöröse. Ki kell próbálni normális tartalommal...
SDR TV adásokhoz biztos nem vennék ilyen tv-t. Mondjuk semmilyet se mert olyat nem nézük.

100nit az elég alacsony. Mondjuk lehet hogy az LG-nek ez áll jól.... Vagy legalább ez megnyugtató....

Fényképszerkesztésnél is 120ni-re kellene kalibrálni. De én itt is inkább 160 nit-re kalibrálom a monitorjaimat, mert utálok tök sötét szobában ücsörögni órákon át....

[ Szerkesztve ]

(#21046) mikrofon válasza szkutyi (#21044) üzenetére


mikrofon
addikt

HUF/nit arányban akkor biztos nem a legjobb ;)
Ennyi pénzből meg van a TV-m a lejátszóim, meg jó néhány évre a streaming szolgáltatásaim is....
Tudatos fogyasztónak lenni se rossz ;)

[ Szerkesztve ]

(#21047) szkutyi válasza mikrofon (#21045) üzenetére


szkutyi
őstag

Én is fényerő mellett voltam, mostanra teljesen atfordult ez a dolog nálam...csak Tv adás és egy kettő mese megy nálam sdrben, többi hdr és dv.valahogy jobban esik a szemnek ha egy robbanás fényes, legfényesebb de nem annyira hogy vakít...egyszerű komfort...márpedig ha le ülök tvzni, ne bassza már ki a szemem..moziban sincs ez másképp. :) ..jelenleg nálam 822nit a csúcs, 20% ablakban aztiszem.bőven jó egy robbanásban stb :)
Ja pont lesz*rom a tudatos felhasznalóságot, ha én azt akarom hogy jó legyen, és az dupla annyiba kerül, akkor az úgy is lessz...nem azért gurizik az ember, szopja le magát nap mint nap hogy aztán nap végén leukve a kanapéra rá nézzen a tvre és aztmondja hogy hmm jók szép nem aegszebb de nem baj mert olcsó volt...aha..hát én nem ez vagyok.. :)utána olvastam kérdeztem, mennyire gáz a beeges, mennyire szokhato egy miniled után az oled, és eldöntöttem hogy márpedig nekem egy oled lessz..mert az a lég natívabb(amit meg tudok fizetni) lég kontrasztosabb stb stb stb. :)
HUF/nit? Szerintem nagyon rá vagyunk függve erre a fényerő dolog témára...nem azért mondom mert "kicsi" fenyeros tv-m van, hanem mert rájöttem hogy Qrvara jó tud lenni hatalmas fényerő nélkül is.

[ Szerkesztve ]

(#21048) szkutyi


szkutyi
őstag

HUF/nit....jól jegyezzétek meg. :)az új irányadó arányszám ;)

(#21049) Vhiktor válasza szkutyi (#21047) üzenetére


Vhiktor
veterán

10% ablakon mérve. :)

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#21050) szkutyi válasza Vhiktor (#21049) üzenetére


szkutyi
őstag

:R köszi

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  TCL LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.