Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  TCL LCD és LED TV-k

Hozzászólások

(#26001) classic B válasza lasse001 (#26000) üzenetére


classic B
aktív tag

De úgy döntse már el, hogy tudja miről dönt... :U

(#26002) Swenk válasza classic B (#25999) üzenetére


Swenk
tag

Ez hamarosan kiderül. Fel fogom keresni a márka szervízt , a fehérvárit, az egyetlent, a tv-n a 062-vel és a képhibával, meg a 2x hang elnémulással, ami még a 028-nál jelentkezett. ezért lett a fw csere. Amúgy meg nem értem, hogy miért lenne főben járó bűn, ha valaki a menüben felkínált usb frissítést alkalmazva fw-t frissít.
Amúgy a szervíz honlapján van olyan tétel az árjegyzékükben, szoftver frissítés, 5000Ft. Ha van alap fw-jük, akkor 10 perc alatt alapra állíthatják a tv-t és mehet minden előről. Ha nem, akkor nem tudom mi van.....Annyi a tv-nek, nincs két hónapos. Amúgy az usb-s ota frissítésnél a tv ellenőrzi a fw-t, és csak ha ok, kezdi a flashelését.. Akkor, ha nem hivatalos, miért fogadja el? Én azt hittem, hogy hivatalos, miért fogadta el a rendszer, ha nem az.

(#26003) ETOM válasza Swenk (#26002) üzenetére


ETOM
addikt

Na erre kíváncsi leszek mit mondanak. Szerintem azt, hogy nem zavaró.. :DDD
Nekem ugye arra, hogy ciripel a tápegység vagy a jó ég tudja mi azt mondták. (bár ugye kicserélték egy még szarabbra legalább) :DDD

[ Szerkesztve ]

(#26004) mikrofon válasza classic B (#25999) üzenetére


mikrofon
addikt

Ez csak a te tájékozatlanságodat bizonyítja!
:C

(#26005) Celtis válasza mikrofon (#25997) üzenetére


Celtis
veterán

Ja, ha egy anonim fórumozó állítja, akkor az biztos tényleg hivatalos.
Tudod én olyan maradi vagyok, hogy a hivatalos tcl szoftvert csak a tcl.com oldalról tudok letölteni.

[ Szerkesztve ]

(#26006) pictigjis válasza Swenk (#26002) üzenetére


pictigjis
senior tag

nem fognak tudni segiteni a problemadon. javaslom, rendelj egy tevet barmelyik webshopbol, biztosan 028 lesz rajta, teszteld, amit szeretnel, aztan kuldd vissza, ha 100 szazalekosan megvan a valasz

[ Szerkesztve ]

(#26007) Swenk válasza pictigjis (#26006) üzenetére


Swenk
tag

:R :C

(#26008) Swenk válasza Celtis (#26005) üzenetére


Swenk
tag

És ismersz olyan embert, csak egyet, aki a hivatalos tlc oldalról letöltött valamilyen fw-t ? körbecsodálnám.
Aztán most az jön, hogy minek a frissítés, mert minden 100%-os, működik, ha meg a gyártó nem ad ki frissítést, akkor biztosan nincs is szükség rá. Na persze.

[ Szerkesztve ]

(#26009) Cartmenn válasza vata666 (#25961) üzenetére


Cartmenn
tag

Hát OLED-el nem kell hasonlítani LCD tv-t :) Nagyobb az biztos :) szerintem ha nem rakod mellé azért nagyot nem csalódnál--mindenütt nem kell várni olyan feketét--fényerő viszont jóval nagyobb---ha a samsung qn90-95 qled-el kellene hasonlítani azokat ha jól emlékszem hozza ,jobb is a háttérvilágítás szabályozása -------de nekem egyik sincs,így ez a látatlan véleményem----nekem a 75 c805 van bőven meg vagyok elégedve 420e ért ,ekkora alap oled 740e felé volna,annyit nekem nem ér :)

(#26010) mikrofon válasza Celtis (#26005) üzenetére


mikrofon
addikt

Hát akkor minek látogatod ezt a a topikot is? Vagy akár bármelyiket? Hiszen ha itt kérdezel és kapsz választ az pont ugyan ilyen.... Nem a gyártó kommunikációs csatornája...

Sajnálom aki nem tudja megkülönböztetni a hiteles és nem hiteles forrásokat és akinek egyenértékű a képeden látható szituációval. Így sok mindenről lemarad vagy gyakran jár pórul.

Akkor tényleg ne csinálj mást mint amit a gyártó ír/mond. De még a szerviznek se higyj, mert a szervizt is csak a profit szerzés hajtja....

[ Szerkesztve ]

(#26011) Celtis válasza Swenk (#26008) üzenetére


Celtis
veterán

Mondjuk amit a tv felajánl frissítést, az hivatalos. Másrészt ne adj a számba semmit, amit nem mondtam vagy gondoltam, mert a legkevésbé sincs úgy.

Mindössze kezeljük helyén ezeket a firmware-eket. Sajnos a 805 egyetlen hivatalos verziója sok hibával küzd, magam is többet jeleztem itt. Nagyon kéne egy jó FW. Én is szívesen tesztelnék amúgy, de a visszaállás lehetőségének hiánya miatt nem vágtam bele, és a jelek szerint ez eddig jó döntés volt.

(#26012) Celtis válasza mikrofon (#26010) üzenetére


Celtis
veterán

Akkor esetleg olvasd el, hogy miket írok és rá fogsz jönni.

(#26013) Swenk válasza Celtis (#26011) üzenetére


Swenk
tag

Kétségtelen, hogy Te döntöttél jól én pedig rosszul, bár sokkal több példa van arra, hogy ezek a fw-ek jobban használhatók és sokkal kevesebb esetben okoznak problémát. Nekem pechem volt.

(#26014) classic B válasza mikrofon (#26010) üzenetére


classic B
aktív tag

Hát akkor minek látogatod ezt a a topikot is? Vagy akár bármelyiket? Hiszen ha itt kérdezel és kapsz választ az pont ugyan ilyen.... Nem a gyártó kommunikációs csatornája...
Tehát pont ugyanúgy nem hivatalos ez sem, mint ahogy az sem az. :)

[ Szerkesztve ]

(#26015) Benito187


Benito187
csendes tag

Sziasztok!

TCL 55c805-höz használ valaki esetleg Kingston XS1000 SSD 1TB külsőt?

Erre konkrét infót nem találtam, de a fórumokat olvasgatva úgy látom van amit simán olvas, de van amit nem ismer fel Egy PremiumCord USB-C to USB 3.0 A (USB 3.2 generation 1, 3A, 5Gbit/s) 1m kábellel cuppantanám össze.

Vagy tudnátok ajánlani esetleg másik külsőt amivel biztosan nem lesz gond?

Előre is nagyon köszönöm! :R

(#26016) Celtis válasza classic B (#26014) üzenetére


Celtis
veterán

:C

(#26017) Bazsi81


Bazsi81
tag

Sziasztok! Már egy ideje szemezek a márkával. Melyik lenne jobb választás:C745 vagy c805? Javarészt xbox series x-hez lenne használva meg streaming(netflix, disney, hbo). Méretre elég az 50 max 55.

[ Szerkesztve ]

(#26018) Vhiktor válasza Bazsi81 (#26017) üzenetére


Vhiktor
veterán

Egyértelműen a 805.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#26019) HF77 válasza Bazsi81 (#26017) üzenetére


HF77
senior tag

805 főleg ha árban nincs is nagy különbség :K

xiaomi, tcl...csakis eredeti kínait

(#26020) Bazsi81 válasza Vhiktor (#26018) üzenetére


Bazsi81
tag

Köszönöm szépen!

(#26021) redbiro


redbiro
őstag

sziasztok!

55C835 az alany, AppleTV 4K-val használom.
hosszú svenkeknék (tehát pl ha egy tájon mondjuk keresztbe pásztáz a kamera) hajlamos diavetítéssé válni a kép. amikor a képen mozog valami, akkor semmi baj a megjelenítéssel.

más képhibát nem tapasztalok, de itt érdekelne, hogy ezt valamilyen beállítás okozza-e, akár appletv, akár tv oldalon.

(vikthor fizetős C835 beállításaival megy a tv, amúgy hibátlan a cucc)

it never gets easier, you just go faster

(#26022) Rolika109


Rolika109
kezdő

Sziasztok. Ezt most tették ki a Telegram csoportba. Ez a v098 nak az újabb kiadása? Vagy ez egyáltalán c805 höz van? [kép]

(#26023) pictigjis válasza Rolika109 (#26022) üzenetére


pictigjis
senior tag

pont oda van írva, hogy mikhez jó...

(#26024) Rolika109 válasza pictigjis (#26023) üzenetére


Rolika109
kezdő

Akkor ez nem a c805 höz való

(#26025) ETOM válasza redbiro (#26021) üzenetére


ETOM
addikt

Szia
Ha erre gondolsz: [link]

Judder reductiont állítsd feljebb, de 7 felé ne ott már fura.

(#26026) Vhiktor válasza redbiro (#26021) üzenetére


Vhiktor
veterán

Apple tvnel legyen bekapcsolva a tartomány és frekvencia egyeztetés. Egyébként a 24p-nek ez a hátránya, hogy darabos a mozgas az alacsony képszám miatt.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#26027) Swenk válasza Rolika109 (#26022) üzenetére


Swenk
tag

Nem. A ....fingerprint TCL/G07, a C805 meg TCL/G08. Ne tett a C805-re.

[ Szerkesztve ]

(#26028) redbiro válasza ETOM (#26025) üzenetére


redbiro
őstag

igen, erre, de ennél általában látványosabb, valahogy nagyobb lépcsőkben szaggat, vagy hogy mondjam, mintha egy képkockát egy tizedmásodperce "odaragasztana" valaki a képernyőre :)

@Vhiktor, ezek be vannak kapcsolva a kezdetek óta, igyekeztem utánanézni mik az ideális beállítások, gyakorlatilag ez az egy gondom maradt.

it never gets easier, you just go faster

(#26029) Rolika109


Rolika109
kezdő

Én akkor szerencsésnek mondom magam mert Viktor hoz vittem személyesen kalibrálni a c805 ös tv-m és semmi probléma nincs azóta semmivel. 999v3 volt akkor rajta amikor megcsinálta és most frissítettem a v098 ra és ugyan úgy semmi probléma. A telekom tv adások is szépek. Nyílván ami rossz minőségbe van az nem lesz teljesen tiszta. Egyedül a Game módot nem teszteltem még, de azon kívül minden tökéletes!

(#26030) HF77 válasza Rolika109 (#26029) üzenetére


HF77
senior tag

detto..
mondjuk én hozzá sem nyúltam, novemberben megvettem, gyári minden, kivéve a beállítások...és hibátlanul muzsikál :K

xiaomi, tcl...csakis eredeti kínait

(#26031) balu1977 válasza Rolika109 (#26029) üzenetére


balu1977
senior tag

Viktor és mindenféle basztatás nélkül is megy kb mindenkinek. ✌️

(#26032) Rolika109 válasza balu1977 (#26031) üzenetére


Rolika109
kezdő

Hát azért elég sok ember írja hogy elmosódások vannak nekik az emberek fején. Nekem ilyen problémám nincs, se a telekom boxon, se netflix és társain

(#26033) kenicsab


kenicsab
csendes tag

Sziasztok!
Tegnap.végre megkaptam a c805 ösöm a szervízből készen javítva.
A munkanapon alaplap csere olvasható és így igaz ahogy már írták előttem , Székesfehérváron a Videoton-ban volt.
Jelenleg a gyári 028-as fw van rajta, de szeretném az új 098 ast , viszont nekem is dilemma, hogy mi tévő legyek!?

(#26034) Stealth válasza kenicsab (#26033) üzenetére


Stealth
aktív tag

Kezd el használni!
Minek cserélnél FW-t, ha nem is tudod, milyen a tv?

[ Szerkesztve ]

-= Stealth =-

(#26035) kenicsab válasza Rolika109 (#26029) üzenetére


kenicsab
csendes tag

Azt kérdezném, hogy ilyenkor kap a tv kalibrációs file-t, vagy egyszer s mindenkorra be lett állítva a paneljén?
Gondolok arra ha kap egy gyári visszaállítást, akkor hogyan,,,

(#26036) Imi1981 válasza kenicsab (#26033) üzenetére


Imi1981
veterán

Ne frissíts mert aki frissített mindenki megbánta! Kivéve én de engem nem a Google tv rendszer érdekel hanem a képminőség.

(#26037) Bazsi81


Bazsi81
tag

Sziasztok! Az 50c805-nek mi a vesa mérete? Ahány oldalt néztem, mindenhol mást írnak. :F

(#26038) kenicsab válasza Bazsi81 (#26037) üzenetére


kenicsab
csendes tag

Én úgy tudom hogy 300x300, de nincs előttem!
[link]
[link]
És szerintük is

(#26039) HF77 válasza kenicsab (#26033) üzenetére


HF77
senior tag

ha meg vagy elégedve a gyárival akkor (szerintem) ne piszkáld! :N
vagy a 098 annyival extrább...? (ezt kérdem attól aki váltott..)

[ Szerkesztve ]

xiaomi, tcl...csakis eredeti kínait

(#26040) kenicsab válasza Imi1981 (#26036) üzenetére


kenicsab
csendes tag

Nagy kincs lenne egy v028 as img file, ill. Ha lenne egy szaki aki tudna GLS dumpot letölteni egy működő tv-ről, GSM eknél már láttam olyat .

(#26041) onedroid válasza ssj81 (#25979) üzenetére


onedroid
csendes tag

Kösz szépen, a hivatalos TCL.com-on csináltam végig a garancia kitöltést, onnan nem jött visszaigazoló e-mail, de a tcl-promotion.com-on végigvíve már meg is jött a gari kiterjesztésròl az igazolás! :R

(#26042) ssj81 válasza onedroid (#26041) üzenetére


ssj81
aktív tag

2x megcsináltam és semmi. Két különböző email címmel.

https://www.youtube.com/watch?v=gAlRqRRK68Q

(#26043) classic B


classic B
aktív tag

Most, hogy újra V028-on vagyok, feltettem a Kodit, de a 60 fps-es videók akadoznak. Gyanítom, hogy a hangtovábbítás miatt, mert soundbart használok és muszáj bekapcsolnom ezt a funkciót, különben nem jó a hang. Mindeközben az a gagyi fapados gyári media player tökéletes képileg és hangilag egyaránt. Ennyit a Kodiról. A moviesharkhoz jó lesz, máshoz nemigen.

[ Szerkesztve ]

(#26044) LLKobe válasza classic B (#26043) üzenetére


LLKobe
veterán

Nincs azzal baj, csak nem az androidost kell használni.

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#26045) pictigjis válasza classic B (#26043) üzenetére


pictigjis
senior tag

Most, hogy újra V028-on vagyok

mármint hogyhogy újra?

(#26046) classic B válasza LLKobe (#26044) üzenetére


classic B
aktív tag

Milyet kell telepíteni androidos rendszerre, ha nem androidosat? :)

@picitigjis: alaplapot cseréltek nekem, amire azt tették vissza.

(#26047) pictigjis


pictigjis
senior tag

nálad mi volt a hiba?

(#26048) mikrofon válasza Rolika109 (#26032) üzenetére


mikrofon
addikt

Az az elég sok az mennyit jelent számszerűen?

[ Szerkesztve ]

(#26049) Imi1981 válasza classic B (#26043) üzenetére


Imi1981
veterán

Alapból 60 hz-en megy annak nem kéne akadoznia ( nem próbáltam csak mivel egyezik a Hz nem szabadna akadozni). Nem 50 Hz-es videók azok?

Én amit észrevettem ( nem most már régebben is) hogy mikor gyorsabb mozgás kicsit hosszabb ideig akkor jobban szappanoperás a mozgás. Mintha akkor kicsit rátolna a mozgás simításra automatikusan. Mivel ez kezd zavarni szerintem rákötök egy amazon fire stick 4k maxot a kadenciahelyes lejátszás miatt.

[ Szerkesztve ]

(#26050) mikrofon válasza classic B (#26043) üzenetére


mikrofon
addikt

Újabb téves általánosítás és értékítélet tőled csak most nem a TV-re, FW-re hanem a Kodira.
A Kodi többeknél rendben működik beleértve magamat is.
Ez valami egyedi probléma lehet.... Beállítás vagy kábel vagy egyéb

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  TCL LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.