Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  TCL LCD és LED TV-k

Hozzászólások

(#14751) H-Mano válasza laci laci (#14746) üzenetére


H-Mano
tag

Talán nem is Android, inkább Windows alapú a rendszer? :)

(#14752) mrmft válasza saelin (#14749) üzenetére


mrmft
senior tag

V8-R51MT05-LF1V501 a legfrisseb, ugyanaz az FW-d mint a C725 szerian.

(#14753) Sandros112 válasza saelin (#14749) üzenetére


Sandros112
csendes tag

Kipróbáltam, de nem változott semmi a C635-nél, ugyanúgy változtatja a fényerőt Dolby Visionnél.

(#14754) saelin válasza mrmft (#14752) üzenetére


saelin
veterán

Érdekes. Kezdjek aggódni?

Sandros112
Sajnálattal olvasom. Esetleg előtte próbáld meg gyárira állítani a kép beállításokat. És utána menj végig a fenti módszeren. Én lekopogom nálam több rest módba kapcsolás után sem jött vissza.

[ Szerkesztve ]

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#14755) Sandros112 válasza saelin (#14754) üzenetére


Sandros112
csendes tag

Azt még lehet, hogy megpróbálom. Köszi a tippet.

(#14756) mrmft válasza saelin (#14754) üzenetére


mrmft
senior tag

Miert kellene aggodnod? Butitott verziok az 55" alattiak..

(#14757) saelin válasza mrmft (#14756) üzenetére


saelin
veterán

Értem én hogy ez a szuper olcsó készülék, de attól még lehetne ugyan az a fw rajta mint a többi c725-ön. Persze nem szóltam hogy ha több készülék típuson is ez a szoftver van. De mindjárt megnézem mit tartalmaz a te általad írd fw.

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#14758) laci laci


laci laci
addikt

Üdv.Váltottam Google tv-re c725.488 img-ben simán ment,utána már a 496 és az 501 kiterjesztèsi hibát hoz..

Xiaomi mi3-4-5-6-8-pro8-9-9t-9tpro,mi note 10,10,10pro,redmi k30/4g,pocof2pro,mi 10 ultra,mi11 ultra,11pro,11t-pro,11 lite 5g,12x,12s

(#14759) mrmft válasza saelin (#14757) üzenetére


mrmft
senior tag

43C735, 50C735 a C725-os szeria FW-jet hasznalja. C735-on 55"-tol van komolyabb chipset, mas FW-el. Ezert sem vettem meg a kicsi C735-ot (43"ban gondolkodtam a valtason).

(#14760) saelin válasza mrmft (#14759) üzenetére


saelin
veterán

Értem. Sajna nálam nem volt nagyobbra hely és csak 50" alatti képátló jöhetett szóba. A Dolby bugot leszámítva eddig kellemes csalódás a Tv.

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#14761) Zoleee83 válasza mrmft (#14759) üzenetére


Zoleee83
addikt

Miben "gyengébb"/különbözik a 43C735 az 55C735-től? Elgondolkodtam a kisebben.

A jelenlegi helyre csak 120*81 centis tv fér be, különben át kell variálni az elemes bútorokat, ami bontással jár, így az 55" ki is esik mert 122centi hosszú. :F

* You can't stop me to love the world with all its lies - Guano Apes *

(#14762) Phoenixy válasza Zoleee83 (#14761) üzenetére


Phoenixy
senior tag

Biztos, hogy csak 60Hz, nem tud 144 Hz VRR-t, és Dolby Vision IQ-t sem támogat.

TCL oldalán ezt írják 43"-nál: Ráadásul a Game Master és a legújabb HDR formátumok támogatásával (beleértve a HDR10+-t, a Dolby Visiont) ez a TCL TV a legjobb társ a HDR filmek, sportok és játékok élvezetéhez.

Ezt 55-nél: A Game Master Pro, HDMI 2.1, ALLM, 144 Hz VRR, Freesync Premium, TCL Game Bar és a legújabb HDR formátumok (beleértve a HDR10+, Dolby Vision, Dolby Vision IQ) által támogatott TCL TV a legjobb társ a sport, játék vagy HDR filmekhez.
https://www.tcl.com/hu/hu/tvs/c735-43

Motorola Edge 20 Pro

(#14763) Zoleee83 válasza Phoenixy (#14762) üzenetére


Zoleee83
addikt

Uhh, nagyon köszönöm az infót! :R
Akkor ezt el is engedem.
Nextgen konzol + film az elsődleges felhasználási szempont.
Ez így szerelés lesz, hacsak nem találok 50"-ban valami használható alternatívát.

[ Szerkesztve ]

* You can't stop me to love the world with all its lies - Guano Apes *

(#14764) Gino20 válasza Zoleee83 (#14763) üzenetére


Gino20
őstag

Nem vagyok napra kész, de emlékeim szerint 55" alatt "húznak egy vonalat" vagyis 55" alatt fordul elő minden gyártónál, hogy butít egy nagyot az adott modellen (ez lehet nem igaz az összes modellre), vagyis az 50"-al nem biztos, hogy előrébb vagy 50C735 [link] . Pl a 120Hz-es panel helyett 60Hz-es panellel van szerelve vagy ha mondjuk az 55-ön van speckó tükröződésmentesítő bevonat, akkor az alatta levő modelleken ez már nincs.........A volt TV-m esetén is ez van [link] 49" 60Hz, jóval alacsonyabb kontraszt és 8 bits + FRC
Amúgy e szerint [link] nincs eltérés, de úgy fest az oldal tényleg egyre pontatlanabb és gyanítom, hogy ha támogatná mondjuk a VRR-t, akkor azt a 43 és 50"-nál is feltüntetné a gyártó a honlapján.

Sorry :D már látom, hogy 50"-ban alternatíva, de a leírtak alapján erre lehet kicsi az esély.

[ Szerkesztve ]

(#14765) Zoleee83 válasza Gino20 (#14764) üzenetére


Zoleee83
addikt

Ha nem játszanék nem is lenne nehéz választás. :DDD
Viszont így meg el kell gondolkodni, mert az 55C735~300k de akkor meg már ott az 55C835~350k-ért.
Az lényegesen komolyabb készülék +50k felárért.
De ezért jó a topic, mert majdnem megrendeltem csípőből a kisebbet, nem gondolva, hogy gyengébb panellel szerelték.

[ Szerkesztve ]

* You can't stop me to love the world with all its lies - Guano Apes *

(#14766) Gino20 válasza Zoleee83 (#14765) üzenetére


Gino20
őstag

ha már 55" TCL, akkor viszont kipréselném azt a +50-et. A C735 egy sima DLED (még csak nem is FALD) a C835 meg egy egészen más liga a miniLED-jével. Ez már nem csak egy szaros marketing, mint LG nanocell, meg samsung crystal uhd és egyéb maszlagok, hanem ténylegesen egy jelentős fejlődés a LED technológiában.
Gondolom tudsz róla, de ha már ~300 környékire emelkedik a keret, akkor viszont 43"-ban van VRR képes LG OLED is akár [link]. Persze az más kérdés, hogy ekkora TV-ért Én sosem adnék ennyi pénzt :) , de mondjuk nem is konzolozok és szerencsére bútorok sem korlátozzák a lehetséges TV méretét csak a fal, de az 90-100" környékéig még jó lehet ;]

(#14767) F.B.I. válasza Zoleee83 (#14763) üzenetére


F.B.I.
veterán

Egyszer élsz! 55C835 játékra, én is ilyen csere előtt állok SeriesX-nél. :C

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#14768) mrmft válasza Gino20 (#14764) üzenetére


mrmft
senior tag

Nem feltetlen. 43"on Philipsben es Sonyban is van 120Hz paneles. Igaz 2xer annyiert. 43C725 vs 43C735 kozott nem nagyon latom az elorelepest...

(#14769) N3gro


N3gro
aktív tag

Sziasztok!

Adott egy TCL 58P635 csudaTV. Problémám az, hogy TV adásoknál gyors mozgások közben a dolgok kontúrvonalai "szétesnek". Tapasztalt valaki ilyesmit, beállításokkal lehet orvosolni? Tudom hogy ez egy alapszéria, de azért ennél többet várna el az ember...

(#14770) Stealth válasza saelin (#14749) üzenetére


Stealth
aktív tag

Nem is tudtam, hogy a power gomb máshogy viselkedik ha röviden vagy ha hosszan nyomom. :Y

-= Stealth =-

(#14771) Urguru válasza saelin (#14749) üzenetére


Urguru
tag

Én is kipróbálta 55c635-nél nekem működött a dolog :R

(#14772) milu44 válasza alázógyík (#14483) üzenetére


milu44
aktív tag

Szia
Most van időm frissíteni de problémába ütköztem.
Felmásoltam zipként felmásoltam kicsomagolva, teszteltem fat32/ntfs/exfat, 2 usb nyílás van mind 2 be bedugva is teszteltem, de ha rámegyek hogy helyi frissítés akkor ezt írja:

[ Szerkesztve ]

Xiaomi redmi note 11NFC spesn

(#14773) cd930


cd930
aktív tag

Sziasztok!
Az ábécé csatorna sorrenden szeretnék változtatni.
Pendrivera exportáltam a fájlt a tévéről, ez egy .tar kiterjesztésű fájl lett.
Ez kitömörítve lett egy cloneCRC.bin fájl és egy userdata könyvtár, amiben két database fájl van DtvData és satellite névvel.
Mit lehet ezzel kezdeni? Remélem, hogy gépen egyszerűen lehet valamit vele mókolni, amit visszatöltve a pendrivera importálható a fájl a tévére.

Előre is kösz! :R

20+ éve a Prohardveren

(#14774) golan7 válasza milu44 (#14772) üzenetére


golan7
tag

Szerintem ez .img fájl, ezzel nem lehet menüből frissíteni! Ki csomagolva kell a pendrive-ra másolni, a tv-t ki húzni és úgy vissza dugni, hogy közben nyomva tartod a bekapcsoló gombot a tv-n (nem a távirányítón)!

(#14775) milu44 válasza golan7 (#14774) üzenetére


milu44
aktív tag

Rendben megpróbálom úgy.

Xiaomi redmi note 11NFC spesn

(#14776) Saccco válasza cd930 (#14773) üzenetére


Saccco
nagyúr

Esetleg ChanSort?

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#14777) rankesz válasza cd930 (#14773) üzenetére


rankesz
veterán

Talán így [link]

(#14778) Saccco válasza rankesz (#14777) üzenetére


Saccco
nagyúr

Én is ezt az oldalt találtam, de nem megy. Error-t dob.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#14779) rankesz válasza Saccco (#14778) üzenetére


rankesz
veterán

Akkor esetleg B tervnek ez

(#14780) kutyuska válasza cd930 (#14773) üzenetére


kutyuska
aktív tag

Sziasztok!
Vásárlás előtt én is szerettem volna tudni részleteket a TCL-ek csatornakezeléséről és a tuner minőségéről, de mély hallgatás volt a válasz a topicban.

(Aztán szembejött egy fél éves 43C725 baráti áron)

Így utólag látom, hogy talán nem véletlenül. Volt egy kisebb vita nem olyan régen, melynek része volt hogy TV vagy megjelenítő-e bármelyik TCL.

A csatornakezelését látva ne nevezzük TV-nek! Megjelenítőnek elég jó, de ennyi.

A műholdas SD csatornákat is elfogadható módon megjeleníti 2m-nél távolabbról nézve. :)
Az 5+ éves CI+ modulommal gond nélkül együttműködik.

A csatornalista szerkesztése viszont embert próbáló feladat, legjobb ha egeret/billentyűzetet teszel rá. Vagy fizetsz 30 Eurót a SetEditTCL-ért.

Ha szolgáltatásként DVB-T2/S2 tunert raknak egy eszközbe, illene felkészülni az ott megjelenő csatornahalmaz kezelésére. Itthoni DVB-T2 csatornalista még véges, de az S2-es tuner több műholdat is kezelhet, több ezer csatornával.
"Szerencsémre" csak egy műholdat kellett ( ami 3 - Thor 5/6/7) lekeresnem, alig 600 csatorna.
- Egy frekvenciát nem tudsz lekeresni, csak a teljes műholdat. De a kereséshez egy jelenleg élő csatorna frekvenciadatait meg kell adnod ( freki, szimbólumsebeség, polaritás, stb.)
- ABC listában jeleníti meg a csatornákat. 3-4 azonos nevű is lesz, mert az adott csatorna több Mo-i, és kelet európai szolgálatatónál is előfordul, de a néven kívül más infó nincs megjelenítve (pl. frekvencia, szolgáltató).
- Az ismert nevűeket végig kattintgatod, amelyiknél bejön az adás, azt beteszed a kedvencek közé.
-A Kedvenc listán állva megpróbálod behívni a csatorna szekesztőt, beadja ismét a teljes listát. A "beszúrás/mozgatás" menüpontban kijelölhetnéd a "kedvenc" csatornáidat, de a kijelöléshez szükséges mező pont eltakarja a kedvenc jelölésed. Célszerű még ez előtt felírni a kedvenc csatornák sorszámait. Néha a jobbra-balra lapozás megakad, van amikor csak egy újraindítás segít.
- Ha sikerült a kedvenceket átmozgatni, jöhet a csatornaszámok átírása. / Oldalbordád azt igényli, hogy ugyanott legyenek ahol az előző TV-n ) Végig kell kattingatnod a csatornaszámot, csatornanevet,stb, különböző virtuális billentyűzeten, ha nem szeretnél változtatni az adott mezőn, akkor meg kell keresned az Entert, nem oda ugrik alapértelmezetten.
- Nagy kérdés, ha a szolgáltató módosít a csatorna kiosztáson évente 2x-3x ( új, megszűnő, másik frekire áthelyezett csatorna) mi fog történni a megszenvedett csatornalistáddal.

A ChanSort-ot már ismerem, LG TV-m csatornalistáját azzal kezelem.
Megkerestem a fejlesztőjét a GitHub-on, hogy a TCL-t tervezi-e berakni a támogatott típusok közé. Van már több androidos TV közöttük.
Itt a válasza:
"So far I only received a single TCL channel list in this format and with that little demand it's simply not worth the effort to put dozens of hours of work into it. Especially since there is a free alternative available "made" by TCL (which seems to be a web-based specialized clone of ChanSort)".

A webes csatornaszerkesztő jó ideje elérhetetlen.

A csatorna adatbázisát megnéztem egy SQL browserrel, minden adat ott van, ami kell, de én nem értek az SQL-hez. Ez valamilyen SQLite adatbázis.
Lehet megkörnyékezem, valamelyik SQL-es kollégát, hátha a bejglikóma alatt tudna valamit kezdeni vele.

Bocs a hosszú szösszenetért :)

[ Szerkesztve ]

" Babra munka, de megéri! "

(#14781) Saccco válasza kutyuska (#14780) üzenetére


Saccco
nagyúr

#14779 - ez sem jó?

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#14782) rankesz válasza Saccco (#14781) üzenetére


rankesz
veterán

Szerintem erre gondolt a 30 eurós megoldással

(#14783) milu44 válasza golan7 (#14774) üzenetére


milu44
aktív tag

Sikerült a P715 frissítése így:

Frissítés img:
Pendrivere az update.img
TV kikapcs a távirányító kikapcs gombja hosszan nyomva majd kikapcsolásra ok.
Pendrive bedug TV-be.
TV bekapcsolása a TV hátulján lévő bekapcsológombal úgy hogy 5 másodpercig nyomvatartod.
Majd a TV lefrissíti magát.

Majd reszeteltem a tv menüjéből ez a kép alapján amit itt a fórumon találtam:

Majd TV restart és működik.
És felismeri a 128 GB os pendrivemet úgy hogy NTFS-re formáztam 4096 byte-os foglalási egységgel "ha jól írom". Se exfat se fat32 nem műxik bármit állítok rajta de az a gyári androiddal se ment.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi redmi note 11NFC spesn

(#14784) kutyuska válasza rankesz (#14782) üzenetére


kutyuska
aktív tag

"Vagy fizetsz 30 Eurót a SetEditTCL-ért." :K

" Babra munka, de megéri! "

(#14785) samu2062


samu2062
aktív tag

Sziasztok!
Kislányom kapott karira, egy 43P615-öst.
Ez egy alap TV (11 évesnek teljesen jó lesz), ennek ellenére van rá ajánlott kép és egyéb beállítás valahol? Vagy ilyen alsó polcosnál nem érdemes törődni ezzel és állítsak be valami képmódot, ami tetszik?
(Keresésre nem találtam semmit ezügyben, az összefoglaló meg nem nyílik meg, ha van egyáltalán.)
Köszönöm előre is!

(#14786) saelin válasza Phoenixy (#14762) üzenetére


saelin
veterán

Tud VRR-t. Nálam a PS5 gond nélkül felismerte. ALLM is van benne. A game master pro az valszeg nincs benne, csak a sima ott kell bekapcsolni az ALLM-et is.

Itt vagy egy összehasonlítás is róla. Kb ugyan az a kettő, csak az egyik nagyobb.

[ Szerkesztve ]

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#14787) cd930 válasza kutyuska (#14784) üzenetére


cd930
aktív tag

Hm, vajon van a SetEditTCL-re gazdaságos megoldás?

Az SQL-es kolléga bejglikómáját én is segítenék egy sörrel elmulasztani, ha segít :)

[ Szerkesztve ]

20+ éve a Prohardveren

(#14788) kutyuska válasza samu2062 (#14785) üzenetére


kutyuska
aktív tag

43P615 teszt, igaz lengyelül, de a google a barátod :)
[link]

" Babra munka, de megéri! "

(#14789) mrszekely


mrszekely
csendes tag

Sziasztok!

Valaki esetleg használ C835/839-en Kodit? Mennyire megbízható?
Van egy 2017-es Shieldem (szintén Kodi-t futtatok rajta), de úgy érzem, hogy azzal nem tudnám kihasználni a TV képességeit. (DV,HDR10+,stb)
Azt gondoltam, hogy TV-re felrakom a KODI-t és a külső tárolót a USB-re kötöm,így kiváltva az nVidiát.

Köszi a választ.

(#14790) Varszegig válasza mrszekely (#14789) üzenetére


Varszegig
veterán

Használok Kodit C835-ön, igaz csak az RTL Most pluginra. De arra hibátlan.

(#14791) confuser válasza mrszekely (#14789) üzenetére


confuser
senior tag

Én használtam már párszor, eddig rendben volt. Én Sambán megosztott HDD-ről érem el rajta a HD/FHD filmeket, Wifi-n keresztül, igaz elég közel van a Routerhez. Egyszer próbáltam a TV USB-jére csatlakoztatva is a belső lejátszót, az sem tűnt rossznak, persze nem egy Kodi.

(#14792) Saccco válasza mrszekely (#14789) üzenetére


Saccco
nagyúr

Pl.: a Vimu jobban ki tudja használni a tv képességeit.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#14793) mrszekely válasza Saccco (#14792) üzenetére


mrszekely
csendes tag

Ohhh.. Köszönöm. :R Én nagyon szeretem a kodi-t, hogy rendszerezni a filmeket, borítók, kereső, stb. (asszonyfaktor kompatibilitás)
Amúgy mit jelent, hogy jobban ki tudja használni a TV képességeit az általad ajánlott szoftver?

(#14794) Saccco válasza mrszekely (#14793) üzenetére


Saccco
nagyúr

Jelenleg nem követem, de korábban a Dolby Vision tartalmakat nem tudta a Kodi lejátszani, vagy nem helyesen.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#14795) Kiskutya válasza samu2062 (#14785) üzenetére


Kiskutya
veterán

645-ös szoftvert tedd fel ha valami nem ok! Nálam előtte szaggatott szinte minden külső eszközről.

hmm...

(#14796) mikrofon


mikrofon
addikt

TCL c825-ön szeretném a hozzá adott kamerát beüzemelni videó híváshoz. Messengerrel össze lehet kötni vagy melyik alkalmazással használható?

(#14797) ETOM válasza ETOM (#14731) üzenetére


ETOM
addikt

Nem tudja még sajnos. V470 fw

(#14798) samu2062 válasza kutyuska (#14788) üzenetére


samu2062
aktív tag

Köszönöm!
Jól indultam el, mert én is mozi módba raktam, az tűnt a legjobbnak. Sokat akkor nem kellett vele vesződni, azt a két értéket beállítottam még amit írt, azt kész.
Kipróbáltam azt is, amiről írta, hogy ha bekapcsolom villódzhat tőle a képernyő. Bizony villódzik, elég frankón, ki is kapcsoltam gyorsan. :))

Kiskutya köszönöm, de nálam úgynéz ki jó minden. Nem tudom melyik verzió van fönt, majd megnézem, mert üzembehelyezés után, frissített is egyből, ha jól láttam. Azért észben tartom az ajánlásod.

(#14799) Black&White válasza mikrofon (#14796) üzenetére


Black&White
addikt

Én se próbáltam még, de ezt találtam Redditen:

[ Szerkesztve ]

(#14800) Vhiktor válasza saelin (#14739) üzenetére


Vhiktor
veterán

Dolby alatt is van minden beallitas ami kell.
A dolb vision dark van legközelebb a szabványhoz.

UI: csak 55 coll és afeletti méretű TCL-ekkel találkoztam.

[ Szerkesztve ]

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  TCL LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.