Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  TCL LCD és LED TV-k

Hozzászólások

(#15951) #48613632


#48613632
törölt tag

Tisztelettel kérdezem a topikgazdát, hogy nem-e lehetne a topikot átnevezni TCL Bugreport-ra? ;]

(#15952) Saccco válasza #48613632 (#15951) üzenetére


Saccco
nagyúr

Ez mondjuk bármelyik topikra igaz.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#15953) #48613632 válasza Saccco (#15952) üzenetére


#48613632
törölt tag

Részben ja, de erre különösen.

(#15954) flash-


flash-
veterán

ha Android rendszer van a tv-n és google rendszert szeretnék akkor az ota frissités a váltásnál ugyanúgy működik? legutóbbi ota-t pendrivera-fel és névejegynél válasszam ki és ennyi?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#15955) #48613632 válasza flash- (#15954) üzenetére


#48613632
törölt tag

Erről sem ártana pl egy összefoglaló, különösképp, hogy egy erősen problémás rendszerről beszélünk, ahol kb minden 5. hozzászólás erről szól.

(#15956) flash- válasza #48613632 (#15955) üzenetére


flash-
veterán

hát meglehet, akkor lehet inkább ne váltsak?problémás a google tv rendszer? mi a baj vele?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#15957) saelin válasza flash- (#15956) üzenetére


saelin
veterán

Röviden bugos. Nagyon sok gond van vele még úgy is, hogy ha a gyári friss rendszer van rajta (értsd, frissen dobozból kibontva). Írtam reddit-re párszor és mindig jött valaki hogy neki is vannak ilyen gondjai. Nálam most az a baj hogy instabil lett az android rajta és időről időre megrogyik. Este az istenért sem akart reagálni a kikapcsoló gombra se röviden, se hosszan. Végül úgy oldottam meg hogy beállítottam egy alvás időzítőt hogy kikapcsoljon. Sajnos akármilyen jó hardver van a tv-ben ha szoftveresen ennyire gyenge és tök régi hibák nincsenek kijavítva benne...

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#15958) flash- válasza saelin (#15957) üzenetére


flash-
veterán

óh hát ilyen gond nekem nincsen Android fw-vel, lehet inkább nem váltok, jó ez nekem egyenlőre mindenképpen és ezt is frissitgetik csak ritkábban

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#15959) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Ezek a bugok minden típust érintenek?
C835 vagy C935 közt vacilálok, bár utóbbi előnye tudtommal "csak" a több dimming zóna. :U

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#15960) Vhiktor válasza Bici (#15959) üzenetére


Vhiktor
veterán

Meg a nagyobb fényerő és a jobb hangrendszer.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#15961) Bici válasza Vhiktor (#15960) üzenetére


Bici
félisten

Jogos, igen. :K
Viszont a DTS:X annál sincs feltüntetve.
Ennyire ritka szabvány, hogy nincs rá szükség, vagy az a feltételezés, hogy úgyis az erősítőn lesz átvezetve?

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#15962) saelin válasza Bici (#15959) üzenetére


saelin
veterán

A 43"-os c735-öt ami nekem van biztosan. Barátomnak egy 65" c835-e van és ő is panaszkodik erre-arra. Neki múltkor olyan gondja volt hogy rest módból nem bírt felkelni a TV és csak áramtalanítás segített. Előtte meg a Dolby fényerő ugrálással kínlódott, de azt az itt leírt módszerrel meg tudta oldani ideiglenesen. Amúgy ehhez a bug-hoz találtam még egy workaround-ot majd ma fogom kipróbálni.

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#15963) Bici válasza saelin (#15962) üzenetére


Bici
félisten

Köszi az infót!

Azért elég baljós dolgok ezek. :(
Örülök, hogy nem siettem el a vásárlást, mert így el tudok gondolkodni azon, hogy esetleg más márkával jobban járnék-e.
Csakhát QLED, miniled, alacsony input lag a játékhoz, stb. :F

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#15964) #48613632 válasza flash- (#15956) üzenetére


#48613632
törölt tag

Hát jó kérdés. Az a baj, erre én sem tudok válaszolni. nekem is még a régi Android van fent, és nem is kötöttem netre a TV-t.
Egyébként, azért azt el kell mondanom, hogy összességében elégedett vagyok a képminőséggel. Amennyit adtam érte, annyit bőven megért.
Szubjektív véleményem, hogy ezeket a termékeket belépőkategóriában lehet, és érdemes vásárolni, mint pl a mi C725-ünk.
Egy felső kategóriás terméknél is jelentkeznek ugyanezek a szoftveres gondok, csak ott már lehet, hogy jobban idegesítene.

(#15965) saelin válasza Bici (#15963) üzenetére


saelin
veterán

Tudom mit jársz most meg. Nagyon sokáig kerestem én is azt a TV-t ami játékra és filmre is egyaránt megfelel papíron, amit a c735 képében meg is találtam, csak ne lennének ilyen gondok vele. Sajnos az a baj, hogy egy cikk megírásakor ezek a gondok nem feltétlen jönnek elő, mert out of the box nekem sem volt gondom a készülékkel. Ahogy ketyegett rajta az android úgy kezdte összerosálni magát szépen apránként.
Az a baj hogy egyáltalán nem számítottam én sem erre. Tudtam, hogy ha droidos a TV akkor lesznek hóbortjai, de azt nem hogy USB sticket kell keresnem hogy frissen rakjam rá az OS-t hátha akkor nem lesz ennyi baj vele. Az én fejemben TV = csak működik és el van felejtve. De a valóság ezzel a márkával az, hogy biza az alacsony árnak ez a hátulütője. Vehettem volna én is más márkát, de ilyen árban PAPÍRON közel sem volt tudásban semmi. Használtan amiben már öregedett valamennyit a panel meg nem hiszek.

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#15966) flash- válasza #48613632 (#15964) üzenetére


flash-
veterán

összeségében én is elégedett vagyok vele! jó ár érték arányú tv.
(esetleg az időzitett bekapcsolást ha valaki megmutatná, nem találom hol lehet napokra lebontva megdani a taskokat hogy mikor hánykor kapcsoljon magától be ki mint pl egy régi buta samsungon ahol tudtam 5-6 ilyen taskot hozzáadni..)

van egy két release film ami valahogy nem az igazi, de meg kell próbálni többet vagy hdr+-t.semmivel sem rosszabb mint a DV, tele a yt hdr+ vs dv összehasonlító videókkal, nekem az jött le hogy tényleg csak izlés dolga ha egyáltalán látszik a különbség...
(de szerintem szarok eleve a remux relasek is, azért van hogy 1-2 sötét)

tényleg ha már relase:
Aquamanból tud valaki nekem linkelni vagy release nevét megadni (n**e) hdr+ vagy dv változatot amivel ez a tv megbírkózik?(vimu)

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#15967) Bici válasza saelin (#15965) üzenetére


Bici
félisten

A médialejátszós topikban feltettem a kérdést, hogy mivel lehet kikerülni ezt a gondot, mert ha ugyanannyiból, vagy nem sokkal drágábban kijövök plusz egy lejátszóval, mint egy jobb rendszerű TV-vel, akkor ezt fogom választani, mert a lejátszót le tudom cserélni olcsóbban, ha eljön az ideje.
A játék pedig mehet egyből a TV-re, és akkor a hiányzó DTS formátumok problémája is megszűnik. :U
A kérdés, hogy miért félek, hogy nem létezik ilyen médialejátszó emberi áron... :DDD

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#15968) #48613632 válasza flash- (#15966) üzenetére


#48613632
törölt tag

"esetleg az időzitett bekapcsolást ha valaki megmutatná"
Van ilyen feature? :Y Sosem találkoztam vele. Mondjuk én Firestick 4k-val használom, ilyen téren nem érdekel a TV OS

HDR10+ az nekem nincs. A filmeket, streameket Kodi Omega release-zel játszom. Az tudja a statikus HDR-t, és nagyjából az összes DV szabványt is. Viszont nincs HDR10+ :(

edit:
Aquamant még nem próbáltam, de este ránézek, és küldöm az infot. Bár mondom, én nem a TV szoftverét használom, és a lejátszó is más, így nem tudom, ez számodra mennyire lesz releváns info.
De vélhetően az én OS+MP kombómmal kb bármelyik release működne

[ Szerkesztve ]

(#15969) saelin válasza Bici (#15967) üzenetére


saelin
veterán

Ugyan nem médialejátszó, de a Chromecast with Google TV-t tudom ajánlani! Nagyon jó kis cucc és sűrűn kap frissítéseket is.

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#15970) Bici válasza saelin (#15969) üzenetére


Bici
félisten

Köszi, olyanom van a hálóban a buta Hitachi TV okosítására, ami nem is rossz oda, de ha már a nappaliba veszek valamit, akkor szeretnék Ethernet csatit és kevésbé kényelmetlet távirányítót.
Amúgy a Chromecst topikban is nagyon sokan panaszkodnak arra, hogy a 12-es frissítés óta belassult az is. :DDD
Nekem csak a GUI lett kicsit darabosabb, de állítólag azért, mert fullHD TV-re van kötve, 4K-n rosszabb lenne a helyzet ismerős szerint.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#15971) F.B.I. válasza Bici (#15967) üzenetére


F.B.I.
veterán

Én csak annyit tudok mondani, hogy mióta kaptam egy második készüléket, lassan 1 éve semmilyen szoftveres problémám nincs vele. 65C728, pedig úgy az egy régebbi modell. Kollégámnak 65C839-ezt vettünk, megvette, beállította a képet….semmi baja nincs vele, minden streaming szolgáltatás, reklám mentes YouTube hibátlanul üzemel. A kép minőségről meg csillogó szemekkel beszél ( Samsung Q60-ról váltott).

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#15972) saelin válasza F.B.I. (#15971) üzenetére


saelin
veterán

Hát ha nagyon befosik rajta a rendszer én felküldöm szervizbe majd, hátha. szerviz itt hogyan működik? Az eladót kell keresni ezzel (esetemben Alza) vagy van valami partner nekik kijelölve?

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#15973) lasse001 válasza Bici (#15963) üzenetére


lasse001
senior tag

2 tcl tv van itthon kb 2 éve vettem az elsőt. Sony-ról váltottam. 1 percet sem bántam meg. A Sonyk is Androidosok voltak.

(#15974) saelin válasza lasse001 (#15973) üzenetére


saelin
veterán

Neked nem kínlódik rajta a rendszer? Mely típusok vannak meg? Lehet nekem is egy friss telepítés után pendrive-ról probléma mentes lesz. Hátha csak valami elbaszódott vele vagy alapból valami kétes képfájlból lett rá telepítve, de simán lehet a "sok" update ahogy egymásra halmozódott nyírt ki valamit.

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#15975) zsolt501 válasza saelin (#15969) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Nézz át ide és rá fogsz jönni, hogy az utolsó fő verzió frissítés után igen sok gond lett a lejátszóval, és bizony ezt a hibát hónapok óta nem orvosolta a google.
Szóval nem túl tökéletes a Google TV rendszer, egy előnye volt a frissítésnek hogy megy a kadencia helyes lejátszás (ez sem minden applikációban), más pozitívumot nem tudok említeni.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#15976) saelin válasza zsolt501 (#15975) üzenetére


saelin
veterán

Pfü, majd megnézem. Nekem mióta megvan a TV nem volt bekapcsolva a chromecast, mert minek is, hiszen ugyan azt tudja a TV is... Azt amúgy nem tudja valaki hogy chromecasthoz hozzá lehet e adni a TCL bluetooth távirányítóját? Nagyon jó lenne ha nem kellene cserélgetni a vezérlőket.

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#15977) lazara007 válasza Bici (#15935) üzenetére


lazara007
csendes tag

TrueHD, Atmos megy eARC-on passthrough, DTS-X-nel pedig a core DTS megy at. Nvidia Shield-en lejatszva. Szoval a legjobb ha direktbe menne a media lejatszo az erosito/soundbarba, vagy egy HDMI spliitter kellene.

(#15978) zsolt501 válasza saelin (#15976) üzenetére


zsolt501
nagyúr

HDMI CEC-en tudják egymást kezelni.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#15979) lasse001 válasza saelin (#15974) üzenetére


lasse001
senior tag

65c715 és 50c725. Mindkettőn a legfrisseb Fw

[ Szerkesztve ]

(#15980) TIT válasza saelin (#15972) üzenetére


TIT
veterán

Fehérváron van a szerviz sajna,de azt írják a tcl-nek kell jelezni.
Mondjuk beviheted az alzához is,lehet nekik saját szervizük van.

(#15981) Albert.Tamas


Albert.Tamas
tag

Sziasztok!

TCL C725 tv-m van ma vettem meg nem frissitettem meg , nem is dobott fel semmit ,pontosan mit kell felraknom friss legyen hol tudom letolteni ? Pontosan ,hogyan kell? Elor eis koszonom szepen.

(#15982) nagymolnar válasza Bici (#15959) üzenetére


nagymolnar
tag

Csak az a különbség, hogy több a dimming zóna? Ha 100 helyett 120 lenne az több, de itt 4x-es a különbség, plusz a hangszóró, újra frontsugárzó meg nagyobb teljesítmény meg további 2 hangszóró... :C

(#15983) Bici válasza nagymolnar (#15982) üzenetére


Bici
félisten

A beépített hang engem nem érint, ezért nem is figyeltem rá.
de valóban sokkal több a dimming zona. :K

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#15984) TIT válasza Albert.Tamas (#15981) üzenetére


TIT
veterán

Beállítások,rendszer...

(#15985) Bandus99


Bandus99
őstag

Sziasztok
Vásároltam egy Blitzwolf Airaux sar3-as soundbart TCL tv mellé. BT alapon sikerült párosítani, de én HDMI kábellel szeretném. Beszereztem egy 2.0 szabványú kábelt, osszedugtam, de semmi.
Aztán a beállításokban a hangoknal az automatikus helyett beállítottam, hogy ARC Hangkimenet az ARC eszközről. De így se működik. Mit rontok el? A kabeles kapcsolat él látszólag. Ha BT kapcsolat kozben bedugom a TV-be a HDMI kabel masik veget, akkor erzekli a soundbar es átvált arra a bemenetre, de hang nem jön ki belőle.

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#15986) Saccco válasza Bandus99 (#15985) üzenetére


Saccco
nagyúr

ARC feliratú csatlakozóba dugd, illetve a HDMI-CEC-et is kapcsol be, ha nem lenne!

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#15987) Bandus99 válasza Saccco (#15986) üzenetére


Bandus99
őstag

Abban van. Ez a HDMI CEC ez merre van? Ezt nem talaltam a hangnal

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#15988) Saccco válasza Bandus99 (#15987) üzenetére


Saccco
nagyúr

Nem a hangnál van. Fejből nem tudom melyik menüben van. :DDD

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#15989) saelin válasza Bandus99 (#15987) üzenetére


saelin
veterán

Az hiszem a Channels and Input vagy mi alatt, ahol át tudod nevezni a HDMI portokat.

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#15990) Slyer


Slyer
senior tag

Visszatérve erre az 5 év garis promóra! A TV-m hátulján lévő serial numbert nem fogadta el, nekem ezt írta: Sustav ne prepoznaje upisanu vrijednost, molimo kontaktirajte podršku.

Viszont, a TV dobozán van egy olyan matrica, amin rajta van nagy betűkkel hogy TCL, meg a típusa, 2 vonalkód, stb... Na azon a matricán van 3 sor a közepe fele, amiből a legalsó az ami a TV hátulján is van. Ezzel nem fogadta el, viszont a középső sor utolsó 14 karakterét igen (igazából az első 2 karaktert vettem le, mert innentől ugyanúgy kezdődött mint a legalsó sor).

Nem tudom hogy ez így jó e, de csak így fogadta el. Remélem tudtam segíteni.

(#15991) FJC válasza Slyer (#15990) üzenetére


FJC
aktív tag

Én egy hete regisztráltam, látszólag elfogadta, de nem kaptam még visszaigazolást...
Az sem egyértelmű, hogy milyen képet kell a végén feltölteni...
Én a számláról csináltam képet, mert a promó pdf-ben a végén mintha azt írná...

"A tudományban az ellentétes bizonyítékok megkérdőjelezik az elméletet. A vallásban az ellenkező bizonyítékok megkérdőjelezik a bizonyítékokat."

(#15992) TIT válasza Slyer (#15990) üzenetére


TIT
veterán

A tv hátán a matricán van a serial,az a gyári szám.
Én a tv képét tettem fel,mert itt azt írták,a képem után,mondjuk semmi értelme egyiknek sem mert kérték a számlaszámot,dátumot,mást ne akarjanak,de nagyon nem egyértelmű,majd ha nyügjük van szólnak.
Mozillával nem sikerült még a dátum se,azt írta kifutottam a promocióból,persze mondom biztos,Microsoft Edge-vel ment,ott a tv-t is kitöltötte,a másiknál csak üres volt minden.

(#15993) Slyer válasza TIT (#15992) üzenetére


Slyer
senior tag

Én beírtam azt ami a tv hátulján van serial n néven, de nem fogadta el.

(#15994) FJC válasza Slyer (#15993) üzenetére


FJC
aktív tag

A dobozon van két szereial, naggyából egyformák, az egyik rövidebb, az kellett (van benne 3 db betű is).

"A tudományban az ellentétes bizonyítékok megkérdőjelezik az elméletet. A vallásban az ellenkező bizonyítékok megkérdőjelezik a bizonyítékokat."

(#15995) TIT válasza Slyer (#15993) üzenetére


TIT
veterán

Az érdekes,nekem elfogadta,asszem2-vel kezdődött.
Amilyen bugos az egész oldal nem csodálkozom semmin.

(#15996) Bandus99 válasza Saccco (#15988) üzenetére


Bandus99
őstag

Megtaláltam a csatornák és bemenetek résznél van

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#15997) Saccco válasza Bandus99 (#15996) üzenetére


Saccco
nagyúr

Segített is?

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#15998) Derek V. válasza FJC (#15991) üzenetére


Derek V.
tag

Szia!

Én egy 55C735 Tv-t szeretnék regisztrálni. Emag vásárlás,február 25. Böngésző: Chrome.
Beirok minden adatot, a végén a számla fotóként csatolva és ez fogad:
Innen hogyan lehet véglegesíteni a garancia hosszabitást? Hogyan lehet tovább jutni?

[ Szerkesztve ]

(#15999) rainman72 válasza Derek V. (#15998) üzenetére


rainman72
nagyúr

Hova akarsz tovább jutni?
Le van írva a lényeg.

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#16000) rumkola válasza Derek V. (#15998) üzenetére


rumkola
veterán

Ki van írva a képernyőre!

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  TCL LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.