Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  TCL LCD és LED TV-k

Hozzászólások

(#15451) gorje válasza Vhiktor (#15450) üzenetére


gorje
senior tag

Nagyon szépen köszönöm a segítséged és munkásságod!:R Hamarosan otthon és megnézem egy jó C735-ön?!:))

(#15452) rainman72 válasza Vhiktor (#15450) üzenetére


rainman72
nagyúr

[Itt van Vhiktor C735 tesztje :D :D ]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#15453) mrmft válasza Vhiktor (#15450) üzenetére


mrmft
senior tag

Ez a dynamic tone mapping bekapcsolas a kisebbekre is all (C635)?

(#15454) Stealth válasza Vhiktor (#15450) üzenetére


Stealth
aktív tag

Köszönjük ! :R
Úgy tűnik nem vettem rosszat. :DD
Nekem a hdr javítás képmód jön be 4któl kisebb felbontású filmeknél.

-= Stealth =-

(#15455) Vhiktor válasza mrmft (#15453) üzenetére


Vhiktor
veterán

99% hogy igen.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#15456) SPeti1984


SPeti1984
senior tag

Sziasztok!

Szeretném megkérdezni, hogy mennyire megbízható, jó választás a TCL 43P615 típusa? Az okos rendszere használható, pl youtube?

(#15457) agent11 válasza nickjames (#15449) üzenetére


agent11
tag

Szia! Nekem csak az IMG-s firmware flash segített! Csak azzal tudtam visszahozni az életbe. Az OTA-s verziókkal nem jött ki a bootloop-ból.

(#15458) nickjames válasza agent11 (#15457) üzenetére


nickjames
tag

Köszi, akkor ezt fogom megpróbálni. Egyszerűen nem tudom mi történhetett vele. Tegnap még ment minden, ma meg mindig visszaugrik a régió beállításra, vagy a TV csatornák beállítása után, vagy még odáig sem jut el. Ez van :W

(#15459) agent11 válasza nickjames (#15458) üzenetére


agent11
tag

Nekem még olyan gondom is van, hogy az IMG-s flash-elés után felteszek egy újabb OTA frissítést és kikapcsolon a Gyorsindítást (ami valamiért ajánlott itt a topicban) akkor ismét bootloop-ot kapok...

(#15460) nickjames válasza agent11 (#15459) üzenetére


nickjames
tag

Volt hasonlóm nekem is, de csak egyszer. Azóta nyugi volt, jól sikerültek a frissítések. Erre jött ma a loop. Holnap kiderül, ma nincs itthon pendrive

(#15461) cd930 válasza Vhiktor (#15450) üzenetére


cd930
aktív tag

A C735-ös 356 nites fényerejéhez képest a C835-ösnek 2-4-szeres a fényereje a tesztjeid szerint.
Emiatt ugyan nincs tökéletes fekete, de ha nem teljesen sötétben nézed, ez nem feltűnő, ugye?
Milyen kiugró különbségek vannak még, melyek lényegesek (értsd láthatóak-érezhetőek) egy átlagos felhasználó számára?
Hétköznapi tévénézés és némi streaming esetén megéri a másfélszeres árat a C835?
Úgy tűnik, gazdaságos megoldásként megállja a helyét a C735.

20+ éve a Prohardveren

(#15462) Stealth válasza Vhiktor (#15450) üzenetére


Stealth
aktív tag

Nekem nem igy neznek ki a menuk... :Y
Nincs olyan, hogy dinamikus hangterkepezes...

Mozi kepmod, Speciális video, Fenyero-beallitasok vonalon van
dinamikus kontraszt, fekete sav, dinamikus fenyero, helyi kontraszt, gamma .
Fw nalam v474.

[ Szerkesztve ]

-= Stealth =-

(#15463) Vhiktor válasza cd930 (#15461) üzenetére


Vhiktor
veterán

Igen a c835-nek sokkal nagyobb a fenyereje. Ezt nem csak sötétben látod hanem nappal is.

De nem értem igazán a kérdést. A fényerő vagy a feketeszint a kérdés és melyik tv-nel? Szóval melyiknél nincs igazi fekete? A C735 -nél nincs, de egyik ennyibe kerülő tvnel sincs. A fekete hiányát sötétben vezsed észre, nappal nem.

A c835 javára a különbség a sokkal nagyobb fényerő és a sokkal nagyobb kontraszt arány, valamint a mély fekete. De hát más árkategória.

A kontraszt arány a képminőség egyik legfontosabb, talán a legfontosabb paramétere.

[ Szerkesztve ]

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#15464) Adorex


Adorex
friss újonc

Szervusztok! Tanácsot kérnék, a tesztek és itt olvasottak alapján gondoltam vennék egy TCL 65C835-ös tv-t, de felmerúlt új lehetőségnek a HISENSE 65U8HQ. Melyik lenne a jobb választás, kizárólag tv nèzés, film nézés, gyerekeknek mese, nappal is, este is. Esetleg jobb altarnstíva ebben az àrkategóriában??? Előre is köszönöm a válaszokat, tanácsokat! :R

(#15465) Vhiktor válasza Adorex (#15464) üzenetére


Vhiktor
veterán

Ahogy a tesztben is említettem nincs alternatíva ebben az árban, csak drágábban.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#15466) Adorex válasza Vhiktor (#15465) üzenetére


Adorex
friss újonc

Köszönóm a megerősítést, hogy jó felé indultam.. A kettő közúl melyik az inkább ajánlott? Beleéretve akár a szervízt is. Hosszú távra tervezem, a jelenlegi tv-m is 7 éves..

(#15467) gurus válasza Adorex (#15466) üzenetére


gurus
aktív tag

HISENSE 65U8HQ. Eu változata ami itthon is kapható IPS-ADS, gagyi kijelző és a ViDAA OS is gagyi.Amerikai változata a VA panel és Google tv.Az szuper lenne, sajnos nekünk a rosszabbat adják, pofátlan áron. Itt írnak is erről: [link]
TCL 65c835 ezerszer jobb Eu-s HISENSE 65U8HQ tévénél

[ Szerkesztve ]

(#15468) MaCS_70 válasza rankesz (#15443) üzenetére


MaCS_70
félisten

A Miracastról ír, a Chromecastról hallgat...

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#15469) Vhiktor


Vhiktor
veterán

Most van időm, úgyhogy megosztom mégegyszer itt is, kicsit igényesebben :)

Felkerült a YouTube csatornámra a TCL C735 teszt

Remélem segít a választásban :)

[link]

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#15470) rainman72 válasza Vhiktor (#15469) üzenetére


rainman72
nagyúr

:D :D :D
Jó a link is :P

[ Szerkesztve ]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#15471) Zoleee83 válasza Stealth (#15462) üzenetére


Zoleee83
addikt

Nálam is full más a menü. :K
Azt nem tudom milyen sw van fent.
Lehet nem buherálom, le is tiltottam azonnal a frissítéseket a vásárlás után, most stabil, nincs kedvem sw totót játszani, jó az úgy egyelőre.

* You can't stop me to love the world with all its lies - Guano Apes *

(#15472) Stealth válasza Zoleee83 (#15471) üzenetére


Stealth
aktív tag

Szuper. :O

De mi a dinamikus tone mapping magyar megfelelője? :F

-= Stealth =-

(#15473) agent11


agent11
tag

Esetleg valakinek C835-höz van újabb IMG formátumú frissítése a V440-nél?
t.me/tclupdates oldalon ez az utolsó verzió.

(#15474) emzeperix válasza agent11 (#15473) üzenetére


emzeperix
tag

V474 is van ott.

[ Szerkesztve ]

(#15475) agent11 válasza emzeperix (#15474) üzenetére


agent11
tag

De az OTA, az sajnos nem jó nekem.

(#15476) saelin válasza Stealth (#15472) üzenetére


saelin
veterán

Dinamikus hangtérképezés. :C

Én angolul használom az OS-t és csak pislogtam a magyar opciók nevein.

[ Szerkesztve ]

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#15477) Vhiktor válasza saelin (#15476) üzenetére


Vhiktor
veterán

Az :)

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#15478) Stealth válasza Vhiktor (#15477) üzenetére


Stealth
aktív tag

De nálam ilyen nincs... :Y

-= Stealth =-

(#15479) Vhiktor válasza Stealth (#15478) üzenetére


Vhiktor
veterán

Aramtalanitsd a tvt és nézd meg utána.
Csak HDR forrás esetén van ilyen beállítás.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#15480) Stealth válasza Vhiktor (#15479) üzenetére


Stealth
aktív tag

:Y :C
Ez azért elég hasznos infó volt. :DD

-= Stealth =-

(#15481) Geza74 válasza saelin (#15476) üzenetére


Geza74
tag

Nem akarok beledumálni, de a tone mapping biztos hogy HANG térképezés?

[ Szerkesztve ]

(#15482) kcsa válasza Geza74 (#15481) üzenetére


kcsa
veterán

Ja hát a fordítás elég borzalmas, hálószobai extralowend TCL is gyönyörű (félre)fordításokkal van tele.

(#15483) Stealth válasza saelin (#15476) üzenetére


Stealth
aktív tag

Én is úgy használtam, a teszt miatt váltottam magyarra.
De most visszaváltok angolra, jobb az úgy. :))

-= Stealth =-

(#15484) Geza74 válasza kcsa (#15482) üzenetére


Geza74
tag

Bocsánat, nem értettem a viccet. :U :W

(#15485) Pí7k3 válasza fauv (#15425) üzenetére


Pí7k3
csendes tag

Napsütötte nappaliban tvzek, ezért is vettem ezt a tvt. Megnèztem dv tartalmat is nekem dv sötét módban 70%-os fényerőn bántották bizonyos effektek a szemem(Black Adam). De ez én vagyok. Lehet a készülékkel van a gond, vagy a gyàri kalibrálás rossz, ebben egy szakértő segíthet.

(#15486) rumkola válasza kcsa (#15482) üzenetére


rumkola
veterán

Nesztek GAME MASTER:

:DDD :DDD

Am mi az a BFI ami a videóban emlegetve van? Miaaaz?

[ Szerkesztve ]

(#15487) saelin válasza Geza74 (#15481) üzenetére


saelin
veterán

Igen. :DDD
Csak valami batár módon félre van fordítva. Angolra állítva Tone Mapping-et ír amúgy.

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#15488) mrmft válasza rumkola (#15486) üzenetére


mrmft
senior tag

OTA-t tegyel fel es nem lesz ilyen.

(#15489) rumkola válasza mrmft (#15488) üzenetére


rumkola
veterán

:F

(#15490) nokia3650365


nokia3650365
aktív tag

Gtx1650 4gb hdmi 2.0 4k 60hz et tud a laptopom. Monitornak ajánlotok valamelyik típust? 50-55colból? Köszi

(#15491) nickjames válasza agent11 (#15459) üzenetére


nickjames
tag

Sikerült életet lehelni a TV-be a v440 Recoveryvel. Az alkalmazásokat törölte, de legnagyobb meglepetésemre a beállításaim maradtak...Köszi még egyszer a segítséget!

(#15492) Slyer


Slyer
senior tag

Sziasztok!

most vettem át a C635-öt, és setup közben elaladtam… nyelvet kell állítani a google home appban, és ezt a hibát dobja:

A múvelet végrehajtása sikertelen volt. (kGSKErrorDomain hiba -83902.)

Offoljam a telós beállítast?

köszi!

(#15493) nickjames válasza Slyer (#15492) üzenetére


nickjames
tag

Nekem is ezt csinálta ma egy C728, távirányítóval folytattam a beállítást, sikerült is.

(#15494) Saccco válasza Slyer (#15492) üzenetére


Saccco
nagyúr

A TCL Login bypass is fontos lehet: [link]

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#15495) Slyer


Slyer
senior tag

Köszönöm mind a kettőtöknek, távirányítóval sikerült!

Lenne még egy kérdésem: digi kábellel használom a TV-t. Egy Hisenseről váltottam, és ott a guide gombbal bejött a műsorlista, és ment kicsiben a kép. Itt is van ilyen gomb, de nem megy a kép csak hang van, ami viszont idegesítőbb, hogy ha kb 2 mp-ig rajta hagyom az egyik adón a kiválasztást, akkor autómatikusan átvált. Elég idegesítő, mert az előző Hisense, és a hálóban lévő Samsung is tudja. Van erre valami megoldás?

köszönöm!

(#15496) nickjames válasza Slyer (#15495) üzenetére


nickjames
tag

Én nem tudok rá megoldást.

(#15497) mrmft


mrmft
senior tag

Adott 2db TCL - C725, C635 gyakran vannak azonos kulos drive-rol hasznalva. De csak akkor ismerik fel a drive-ot ha az android mappakat elozoleg torlom. Amint rajta maradnak az "idegen" TV mappai nem ismeri fel az USB eszkozt a masik TV. Erre van valamilyen belallitas amivel meguszhatnam a mappak allando torolgeteset?

(#15498) Saccco válasza mrmft (#15497) üzenetére


Saccco
nagyúr

Tedd írásvédetté a lemezt!

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#15499) mrmft válasza Saccco (#15498) üzenetére


mrmft
senior tag

Van rajta egy fizikai kapcsolo amivel megodlhato, este megprobalom, koszi a tippet.

(#15500) SPeti1984


SPeti1984
senior tag

Végül egy TCL 43P615 tv-t rendeltem meg. Ez Andorid 9-es vagy frissíthető újabbra? Telefontükrözés ha jól gondolom, akkor lehetséges?

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  TCL LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.