Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  TCL LCD és LED TV-k

Hozzászólások

(#4001) darius09 válasza Kiskutya (#4000) üzenetére


darius09
tag

Az engem is érdekelne az Alita nekem se dvbe ment...

(#4002) Kiskutya válasza darius09 (#4001) üzenetére


Kiskutya
veterán

Én csak álmodok az ilyen anyagokról mivel a településen egy fos a net és 4g gyorsítás se lehetséges. Nyíregyházáról költöztem ahol 1000es digi volt most meg 16m. Annak örölök hogy legalább a netflix megy normálisan, ezért nálam csak ott megy a dv. Ahogy írtam korábban tomp viszont tesztelte mindennel és ő ahogy kivettem a szavaiból legtöbbet dv filmeket néz!

[ Szerkesztve ]

hmm...

(#4003) tomp


tomp
félisten

Na igen a Dolby Vision egy eléggé elcseszett HDR szabvány...
Különféle profilok, megoldások...
Gyári lemezen lévő Dolby Vision-t nem fogja vinni!
A TV a Profile 4, 5-öt tudja mp4 és TS-ből. Profile 7 Single Track Dual Layerből pedig a TS-t de itt már vannak gondok.
Az se mindegy, hogy FEL vagy MEL típusú a gyári Dolby Vision! MEL-t egyszerűen át lehet dobni Profile 5-be és máris megy a TV-n. FEL-t viszont előbb át kell alakítani MEL-re amihez python script kell. Nem nehéz, de kell kb 1óra neki.

Alita nálam:

Gyári DV-ből készített saját Profile 5-ös mp4. Az Alita egy könnyű dolog mivel gyárilag MEL típusú!

(#4004) feriferi12 válasza tomp (#4003) üzenetére


feriferi12
csendes újonc

Egy kicsit azért bonyolultnak hangzik :D .
Azt hittem letöltött dv filmekhez max csak valami app-ot vagy dekodert le kell szedni és működik külső hdd-ről vagy csak rosszul állítottam be valamit.
De köszönöm a segítségeket :R

[ Szerkesztve ]

(#4005) darius09 válasza Kiskutya (#4002) üzenetére


darius09
tag

Netflixen ami dv azokat mind ki írja Alitánál nem írta.... de érdekes mert talán pc-ről lejátszva meg írta is.. de lehet nem jót szedtem le más volt a trailer meg a teljes verzió amit letöltöttem

(#4006) Botika89 válasza darius09 (#4005) üzenetére


Botika89
tag

Nekem netflixen alitat is dv jelzi!konkrétan minden amit dv jelez a netflix azt a tv is dv jelzi! :)

(#4007) tomp válasza feriferi12 (#4004) üzenetére


tomp
félisten

Bonyolultnak hangzik de tényleg nem az. Én 2-3nap alatt minden infót összeszedtem.
Azóta sűrűn látom a parancssor ablakát benne futni a DV paranccsal. :DDD

FEL->MEL konvertálás

Profile 7 mp4 készítése.
Külső médialejátszóval nézem a Profile 7-et.

(#4008) #58033152 válasza tomp (#4003) üzenetére


#58033152
törölt tag

Hogy hogy "fényes" a képmód? Az biztos, hogy jó beállítás? Kép alapján nem tűnik jónak.

[ Szerkesztve ]

(#4009) tomp válasza #58033152 (#4008) üzenetére


tomp
félisten

A kép nem adja vissza a valódi hatást! A fényes DV mód a teljes fénytartományt használja.
Azaz ha egy képen belül van nagyon világos és nagyon sötét terület akkor tökéletesen szétválik. Azaz hiába világít a kijelző fele max fényerőn, a sötét terület összes részlete megmarad.
Ezt sötét módban már nem igazán lehet élvezni.

Az Alita amúgy tökéletes demó film a HDR szabványokra! Láttam HDR10, HDR10+ és Dolby Vision minőségben is. Dolby Visionben gyakorlatilag többet látsz!

Pár napja szó volt a TV fényerejéről. Szerintem DV módban brutál fényerőt tol!
The Matrix Construct jeleneténél gyakorlatilag leégek. Mint egy szolárium! :DDD :DDD

(#4010) Botika89 válasza tomp (#4009) üzenetére


Botika89
tag

Így van!DV allatt komoly a tartalom főleg fényes módban! :K

(#4011) pucu9011 válasza Botika89 (#4010) üzenetére


pucu9011
csendes tag

Hát nem tudom, nekem a sötét mód sokkal látványosabbnak hat. Mondjuk én magamnak a Netflixes Our Planettel kalibráltam.

(#4012) Kiskutya válasza pucu9011 (#4011) üzenetére


Kiskutya
veterán

Sötétbe kellemesebb nekem is a sötét mód.

hmm...

(#4013) pucu9011 válasza Kiskutya (#4012) üzenetére


pucu9011
csendes tag

Aha, nálam a szobában folyamat sötét van lehet akkor innen fúj a szél. :D

(#4014) feriferi12 válasza tomp (#4007) üzenetére


feriferi12
csendes újonc

Nem tudnál egy linket küldeni tomp ahol le van írva a dv filmek formázása?
Mert én így azt se tudom hogy kezdjek neki a dolognak. :DDD
Le kell hozzá szedjek valamit vagy parancssorban megoldható?
Ha azt mondod nem nehéz akkor bepróbálnám hátha meg tudom csinálni. :K

(#4015) tomp válasza feriferi12 (#4014) üzenetére


tomp
félisten

Igen kell hozzá pár program.
Max holnapra összerakok egy packot leírással együtt, hogy miként lehet megcsinálni. :)

(#4016) redati válasza tomp (#4015) üzenetére


redati
tag

Azt én is megköszönöm :C

(#4017) feriferi12


feriferi12
csendes újonc

Az hatalmas segítség lenne. :R

(#4018) Deadpool73


Deadpool73
csendes tag

Sziasztok!Ha minden jól megy hétfőn vagy kedden érkezik az uj Tv-m a TCL 715-söm! :DD Lehet most butaságokat fogok kérni illetve írni de nekem eddig egy "buta"Tv-m volt amit használtam így szeretném a segítségeteket kérni..Láttam pár képet ahol a csatlakozók(USB,HDMI,Antenna stb)vannak,az lenne a kérdésem,hogy melyik USB foglalatba kell a 2 TB-s külső HDD-t csatlakoztatni?Ugy láttam mind a kettő USB 2.0 de az egyik fehér a másik fekete..Mind a kettőre lehet?A másik kérdésem pedig ha megnyitom a Pendrivét vagy a külső HDD-t akkor mutatja a fájlokat kép formában is vagy csak annyi,hogy van ott valami kép vagy video formátum?Leginkább MKV és Mp4 formátumok vannak a HDD-n..Bocsi a hülye kérdésekért de totál uj lesz nekem egy ilyen Tv.. :D :D

(#4019) #58033152


#58033152
törölt tag

Egy talán két éves 43" méretű TCL tv-t ellenőrzés alá vetettem, ez egy Direct LED-es + FALD-es készülék. Sajnos a fekete nagyon nem megfelelő rajta, nagyon sok a bevilágítás! Ennek eredményképpen olyan, mintha világos jeleneteknél is kevesebb lenne a kontraszt.
Megjegyzem, újkorában tökéletes volt a fekete, abszolút semmi bevilágítás nem volt!

Egy belépő szintű Full HD 5 éves Samsung tv-vel hasonlítottam össze, ami Edge LED-es, meg nagyon belépő szintet képvisel (Samsung UE40J5100), és a Samsung-nál semmi bevilágítást nem tapasztaltam, a fekete tökéletes, a kép kellően kontrasztos, legalább ami ebben a kategóriában elvárható. Ennek a tv-nek elég gyengék a paraméterei, viszont érdekes módon képminőségben szerintem ma is bőven megállná a helyét! - pedig nagyon kritikus vagyok OLED után!

Nos, a mostani modelleknél is tapasztaltatok ilyet, hogy az idő előrehaladtával a panel felhőssé válik? Ezért félek az LED-től... :R

[ Szerkesztve ]

(#4020) Kiskutya válasza #58033152 (#4019) üzenetére


Kiskutya
veterán

Ez nem márka függő hanem a technológiából adódik. Ezt előre nem lehet tudni akár egy lg vagy sony vagy Samsung modellnél is előfordulhat bármikor. Nekem a tcl c715 teljesen ok ilyen téren az hogy később mi kész majd kiderül. Sok Samsung vagy lg már kibontást után mutat ilyen problémákat.

hmm...

(#4021) tomp


tomp
félisten

Dolby Vision készítése!
katt

Közben a Plexből kijött az a verzió ami már a STDL Profile 7-et is tudja! Sőt! MKV-s Profile 7 Dolby Vision-t is tudja!
Viszont Plex esetében marad a sztereó PCM hang!

(#4022) Kiskutya válasza tomp (#4021) üzenetére


Kiskutya
veterán

Igen ezt én sem értem a régi lg tévémen plexen is 5.1 volt a hang. Azt nem értem a plex ki is írja az audio formátumot rendesen akkor miért nem úgy jön ki..... Nem tudom ezt miért nem tudják megoldani.

hmm...

(#4023) tomp válasza Kiskutya (#4022) üzenetére


tomp
félisten

Az oka, hogy a Realtek nem Android API-t használ a bitstream hanghoz hanem sajátot.
2opció lenne:
1, Plex felkeresi a Realteket és belerakják a Plex appba a Realtek API-t.
2, TCL összeáll a Plexel és belerakja az appot mint gyári app.

(#4024) feriferi12 válasza tomp (#4021) üzenetére


feriferi12
csendes újonc

Köszönjük! :R :R :R
Hétköznap majd próbálgatom a műveletet.

(#4025) Kiskutya válasza tomp (#4023) üzenetére


Kiskutya
veterán

KB ugyan az mint a dts akkor...

hmm...

(#4026) tomp válasza Kiskutya (#4025) üzenetére


tomp
félisten

Mármint?
DTS-t is ki fogja adni a Plex ha benne lesz a Realtek API.

(#4027) Kiskutya válasza tomp (#4026) üzenetére


Kiskutya
veterán

A dts és a ps4 este tcl tévén.

hmm...

(#4028) tomp válasza Kiskutya (#4027) üzenetére


tomp
félisten

Azt továbbra is a Sony-nak kell megoldani mivel ps4 gond. A TV még mindig tökéletesen fogadja a DTS, DTS HD, TrueHD, Atmos hangot. :D

(#4029) AtaWrc


AtaWrc
tag

A tévé tényleg csak 5.1-ben tudja lejátszani a hangot netfleixen /saját alakalmazás/, vagy én bénázok?

(#4030) Kiskutya válasza AtaWrc (#4029) üzenetére


Kiskutya
veterán

Állítsd pcm-re a hangot ha sztereó kell.

hmm...

(#4031) AtaWrc válasza Kiskutya (#4030) üzenetére


AtaWrc
tag

Inkább az atmos érdekelne

(#4032) Kiskutya válasza AtaWrc (#4031) üzenetére


Kiskutya
veterán

Arra még én se jöttem rá hogy elméletileg tudja az atmost a netflix mégis csak dd 5.1. Mondjuk azért nem érdekel mert az erősítőm úgy sem tudja.

[ Szerkesztve ]

hmm...

(#4033) tomp válasza AtaWrc (#4031) üzenetére


tomp
félisten

Saját lejátszója ts-ből tudja az Atmost.
Illetve HDMI-n is tudja fogadni.

(#4034) AtaWrc válasza Kiskutya (#4032) üzenetére


AtaWrc
tag

Az enyém tudja, csak még nem sikerült atmost kicsikarni, csak az 5.1-et
Valakinek összejött vajon?
Hátha jelzi, hogy hogyan.
Most csak a NETFLIX érdekel.

(#4035) Kiskutya válasza tomp (#4033) üzenetére


Kiskutya
veterán

Netflix-röl beszéltünk. Netflix app is mivel a tv tudja ki kellene hogy jelezze.

hmm...

(#4036) tomp válasza Kiskutya (#4035) üzenetére


tomp
félisten

Igen tudom. Én csak leírtam, hogy jelenleg mivel megy a TV-n az Atmos. :)
VodafoneTV boxon a Netflix Atmos hangot tud. TV ki is rakja az Atmos logót.

(#4037) Rysen


Rysen
friss újonc

Sziasztok,

Egy kis segítséget kérnék; egy 65DP600 (nem túl) boldog tulajdonosa vagyok. Sajnos nagyon sok a problémám vele. HDR módban nagyon elsötétül a kép, forrástól és tartlomtól függetlenül. Eleinte nem csinálta, de hard reset után 1-2 nappal ismét. Sok film szó szerint nézhetetlenné válik.
A menüje elég lassú, sajnos az enyémen Smart OS 3.0 van, így jóformán semmire sem jó.
Netflix kb 2-3 hétig képes működni, utána nem képes belépni, mintha elfelejtené a felhasználó/jelszó párost.
DLNA lejátszás gyakran akadozik, sokszor egyszerűen csak kilép film közben.
Hálózaton keresztül alkalmatlan 4k tartalom lejátszására. Pontosan 12 másodpecet képes lejátszani, utána befagy.

Volt reset, frissítés minden amit csak a fórumok ajánlanak.

Az lenne a kérdésem, hogy szerintetek van-e rá mód, hogy Smart OS helyére Androidot telepítsek? Talén megoldaná pár problémámat, de már egy Plex-Netflix-HBOGO kombónak is nagyon örülnék :)

Előre is köszi!

(#4038) tomp


tomp
félisten

Nem tudom ki használja rajtam kívül a Play Movies-t de a friss verzióval nem indul el a kölcsönzött/vásárolt film!
Törölni kell a frissítést és máris indul a film!
Ready Player One Dolby Vision+magyar DD 5.1 :C

(#4039) Kiskutya válasza Rysen (#4037) üzenetére


Kiskutya
veterán

Nézz rá neten hogy a legujabb szoftver van e rajta, ha igen akkor annyit tudsz csinálni hogy veszel valami külső boxot hozzá és azon keresztül okosítod. A tévén nem tudsz rendszert cserélni.

hmm...

(#4040) erzol válasza Rysen (#4037) üzenetére


erzol
őstag

Nálam az azonnali bekapcsolás kavart össze - vissza.
Ahogy kikapcsoltam, helyreállt minden.
A netflix elfelejtette a jelszót, a beállításaim folyton elállítódtak.

(#4041) _PetZ_


_PetZ_
csendes tag

Sziasztok!

TCL 65c715 -nél valahogy ellehet menteni a rendezést külső meghajtónál? Mindig visszaáll idő szerint rendezettre :R.

(#4042) Kingcold


Kingcold
aktív tag

Sziasztok!

A 55C715K modellről mi a véleményetek? Gondolkozom a vásárlásán. Főleg játékra (PS4Pro), olykor filmezésre használnám.

Előre is köszönöm a rekaciókat! :R

(#4043) Kiskutya válasza Kingcold (#4042) üzenetére


Kiskutya
veterán

Nekem a 65c715 van Ps4 tökéletesen megy annyi a negatívum hogy a hang dd5.1ben szól a dts nem jó egyelőre.

[ Szerkesztve ]

hmm...

(#4044) da.


da.
tag

Sziasztok,

Elgondolkodtam, hogy egy TCL 65c715-re cseréljem a 11 éves buta és kicsi Philips TV-met.
Soha nem használtam, nem láttam android rendszerű TV-t, mennyire fáj a lassúsága?
Amazon review-kat olvasgatva nagyon anyáznak, hogy:
- nagyon lassú (pl bekapcsolásra: "I have to turn my tv on 5 minutes before being able to use it. "). de azt írják, hogy bármit nyomkodna az ember, zavaróan sokat kell várni.
- hang - kép elcsúszik
Ez utóbbival találkozott valaki?

köszönöm,
Attila

(#4045) darius09 válasza da. (#4044) üzenetére


darius09
tag

A bekapcsolasnal lassabb de ez szerintem nem zavaró... Megszokás kérdése... En hang es kep csúszást 1x tapasztaltam de egy ki es bekapcsolas megoldotta. En megvagyok a tvvel elégedve.

(#4046) Kiskutya válasza da. (#4044) üzenetére


Kiskutya
veterán

Bekaocsolásnál van gyorsinditás de én nem használom napi 1x 2x kell megtenni. Azt a pár másodpercet kibirom. Hang csúszás volt az elején optikai kábelen nem tudom ez hogy áll most mert hdmi arcon keresztül hallgatom és semmi csúszás! A lényeg hogy fel kell rakni az új frissítést mert sokat javult a tv a kezdetek óta! Maga az android meg nem lassú nekem lg webos rendszer volt előtte és nem érzem lassabbnak.

[ Szerkesztve ]

hmm...

(#4047) da.


da.
tag

köszönöm a válaszokat!
kodit használ esetleg valaki a TV-re telepítve? vagy a beépített lejátszót használjátok?

90%-ban NAS-ról néznék filmeket, sorozatokat, ezzel kapcsolatban van vkinek tapasztalata?
persze ha a TV ezt nem szereti, vmi külső box gondolom jó erre. jelenleg is egy ócska amlogic kütyüt használok, teljesen jól működik a dolog, de nem bánnám, ha kihagyható lenne a mediabox.

köszönöm

(#4048) Sanya8832


Sanya8832
friss újonc

Sziasztok, nekem van egy tcl 65C715 ös televiziom. Olyan problémám van h szeretném a telefonom öszekapcsolni, vagyis k~pernyö megosztást szeretnék, de nem sikerül mivel nem látja a telefonom és a tv beállitásban sem találok semmi ilyesmit. Elöre is köszönöm.

(#4049) belashx válasza Sanya8832 (#4048) üzenetére


belashx
senior tag

A tévén az alkalmazások között van olyan, hogy Magic cast. Ezt elindítod, ott pedig lejjebb van egy kapcsoló, azt átkapcsolod. A régi fw verzióknál előbb fent ki kell választsni a vezetéknélküli kijelzőt (vagy hasonlót). Ezután máregtalálja a telefon.
Ha nem, telepîtsd a telóra is ugyanezt az alkalmazást.

[ Szerkesztve ]

"Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel."

(#4050) Kiskutya válasza Sanya8832 (#4048) üzenetére


Kiskutya
veterán

Nekem így sikerült:

hmm...

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  TCL LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.