Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  TCL LCD és LED TV-k

Hozzászólások

(#6001) erzol


erzol
őstag

Végre jönnek a konkrét kép beállítások. :C

Ezek vajon mennyire alkalmazhatók egy 50dp600-on?

(#6002) Brandynew válasza erzol (#6001) üzenetére


Brandynew
őstag

Szerintem ezen bármelyiken alkalmazhatóak, legfeljebb bizonyos típusokon bizonyos beállítások nincsenek meg a leírtak közül vagy vannak még további beállítási lehetőségek is.

@junior19: köszi, hasznos adalék, ha van még valami, amivel szerinted ki lehetne egészíteni, írd le, ha gondolod, aztán megpróbálom egybegyúrni a leírásainkat.

(#6003) Tomacko válasza Botika89 (#5909) üzenetére


Tomacko
senior tag

Én ezt alapból kaptam az X815 szériához, a másikkal együtt. Telekom-n keresztül vettem.

Ha nem ismered meg a barátság titkát, igazán nem is tudsz semmit. Tomi ---ZTE Grand X IN--->Motorola Atrix 4G--->Sony Xperia S--->Huawei Ascend P6 ---> Asus Padfone S --> Xiaomi MI-A2 Lite

(#6004) laci1892


laci1892
senior tag

Üdv egy kérdésem lenne. Még nem néztem jól utána, de a c715-n lehet valahogy használni net böngészőt?

(#6005) penge111 válasza laci1892 (#6004) üzenetére


penge111
addikt

persze a tv-n leszedsz egy erre való androidos appot és kész...

PSN: Dragonmage1980, http://huncritic.hu/

(#6006) embe válasza laci1892 (#6004) üzenetére


embe
nagyúr

Akár a Crome-t is. Csak az a baj, hogy apk.-ból telepítés után nem látod a telepített alkalmazások között, hanem csak beállítás menüből éred el, így kényelmetlen.
Viszont ahogy penge111 is írta, ha a tévén szeded le a Play-ből, akkor utána azt használhatod.

[ Szerkesztve ]

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#6007) mikrofon válasza embe (#6006) üzenetére


mikrofon
addikt

még talán annyi infó hogy ha nem a play-böl szeded le, hanem úgynevezett sideloader megoldással, akkor érdemes olyan böngészőt keresni, ami úgy van kialakítva, hogy klasszikus távirányítóval is lehessen használni.
Ezek közül szerintem a legjobb a fireTV firefox (firefox tv apk) böngészője.
Én még két alternatívát ismerek, ezeket számomra nehéz volt megszokni, de legalább tényleg lehet sima távirányítóval használni:
Puffin Browser
TV Bro
Amúgy szerintem a böngészés már az a szint, amihez érdemes az ali-ról egy "air mouse"-t rendelni....

(#6008) embe válasza mikrofon (#6007) üzenetére


embe
nagyúr

Én nem használok böngészőt a tévén, de ennek ellenére vettem egy ilyet. Igaz én még többért.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#6009) mikrofon válasza embe (#6008) üzenetére


mikrofon
addikt

Aztaa ez még jól is néz ki.
Nekem g30-as fantázia nevű van. Nem egy gyöngyszem de legalább használható.
Mikor én vettem ez illetve ilyen még nem volt. egyedül a G30-as volt, aminek sok gombja IR tanítható volt. Pont mint ennek.
Érdekes ez a A B és C gombkiosztás választási lehetőség. Nem teszi túl bonyolultá hogy megjegyezd, hogy melyik gomb mire jó?

(#6010) Kiskutya


Kiskutya
veterán

Régen jött béta frissítés lehet már a 11re gyúrnak? :))

hmm...

(#6011) embe válasza mikrofon (#6009) üzenetére


embe
nagyúr

Nem is használom azokat a gombokat. :DDD

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#6012) rainman72


rainman72
nagyúr

[65C725] ára teljesen korrekt ahhoz képest hogy új :D

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#6013) mikrofon válasza rainman72 (#6012) üzenetére


mikrofon
addikt

Kár hogy nem a c728 akciós. ;)

(#6014) Kiskutya


Kiskutya
veterán

fw 640: [link]

hmm...

(#6015) embe


embe
nagyúr

Új FW van kint a 715-re, V640-es.
Nem próbáltam...majd ha hazaérek, este.

szerk:
Kiskutya: Na amíg a linkkel szórakozgattam beelőztél. :DDD

[ Szerkesztve ]

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#6016) Kiskutya válasza embe (#6015) üzenetére


Kiskutya
veterán

:DD

hmm...

(#6017) Kiskutya válasza Kiskutya (#6014) üzenetére


Kiskutya
veterán

Felraktam sok időm nem volt tesztelni de úgy vettem észre hogy nőtt a fényerő, mozi módba is látható. Nyilván nem műszeres mérés csak szubjektív szemem alapján látott vélemény. A hdmi arc hang meg mintha halkabb lenne. Egyelőre ennyit vettem észre.

hmm...

(#6018) Dyraxx válasza mikrofon (#6013) üzenetére


Dyraxx
tag

Majd lesz az is.
Én is itt vettem, az Euronics-ben folyamatosan sokkal olcsóbbak a TCL-ek, mint a többi kevéske kis helyen, ahol egyáltalán lehet kapni.

Szerintetek nincs rá mód, hogy a karácsonyra vett, még jócskán garis 65C715-öst becseréljék nekem egy 65C728-ra, a két készülék közti árkülönbség, illetve esetleg még némi plusz felár kifizetésével?

[ Szerkesztve ]

(#6019) Kiskutya válasza Dyraxx (#6018) üzenetére


Kiskutya
veterán

Add el és pótolj rá más lehetőség nincs. Az üzletek nem szoktak ezzel foglalkozni. Amiket hirdetnek néha csere akciót is inkább árverés.

hmm...

(#6020) RVR400 válasza Kiskutya (#6017) üzenetére


RVR400
veterán

Nekem a Telekomos beltéri van rádugva HDMI-vel, majd a TV-be megy a hang, onnan optikán az LG házimoziba.

Azt vettem észre, hogy korábban (634-es FW előtt) a beltéri hangját hiába vettem lejjebb vagy feljebb, az optikán kijövő hangerőn ez nem jelent meg, tehát ha 1-esen, ha 30-ason volt a beltéri, akkor is ugyanúgy szólt, az erősítőn kellett mindig hangerőt szabályoznom. A 634-essel viszont már a beltéri hangját szabályozva is halkul vagy hangosodik a házimozi.

Nem tudom, hogy másnak is feltűnt-e ilyen ,de valamit azért csak tákolgatnak a szoftvereken. Bár fura, hogy ennek már a kezdettől fogva így kellett volna működnie, de csak a 634-esnél sikerült megcsinálni, hátha később a többi banális problémát is orvosolják (pl. a 4K-ban továbbra is képarányhibás gyári lejátszót).

Meg mondjuk továbbra is idegesítő, hogy a TV-t 1-es hangerőn kell hagynom, ha a házimozin megy a hang, mert amúgy kint marad a néma ikon...

[ Szerkesztve ]

(#6021) mikrofon válasza RVR400 (#6020) üzenetére


mikrofon
addikt

" marad a néma ikon..."
Ez minden készüléken mostanában így van pl az AVR-emen is. Borzasztóan idegesít engem is.....

"beltéri hangját hiába vettem lejjebb" ez inkább valami beállításbeli dolog lehet. Ha jól van beállítva minden (CEC , HDMI vezérlés) és kompatibilisek is egymással a cuccok CEC funkciói akkor ennek az a rendeltetése hogy az egymás után kötött cuccok közül bármelyik távirányítót is használod a hangerő állítására akkor mindig a hangadó eszköz ( AVR, Soundbar, TV) hangját állítja). Tehát szerintem nálad az egyik firmware frissítés után ez a funkció kikapcsolódott....

(#6022) mikrofon válasza Dyraxx (#6018) üzenetére


mikrofon
addikt

Igen így van. biztos lesz majd az is. Bár egyelőre nem sürgetem mert jó ez a c715 is nekem. Csak nagyon kéne nekem az e-arc a füles miatt. Megjött ez a hdmi hang leválasztó kütyü de sajnos a fülesemm nem kompatibilis. Mert az a füles csak akkor szólal meg ha megy a CEC (HDMI vezérlés) is. Az meg ugye ezen a kütyün nem megy át. Kipróbáltam AVR-rel az tökéletesen megy vele és tényleg átmegy rajta és Dolby Vision kép is és leválasztja Dolby Atmos hangot is. Szóval akit ilyen érdekel írjon rám privátban..
Így marad az számomra hogy kell egy e-arc-os TCL tv...

[ Szerkesztve ]

(#6023) Dyraxx válasza mikrofon (#6022) üzenetére


Dyraxx
tag

Hát vagy ahogy írták itt, egy szoftver frissítés a C715-re ami az ARC-ból eARC-ot csinál. Némiképp olcsóbb lenne úgy ^^

(#6024) embe válasza Kiskutya (#6017) üzenetére


embe
nagyúr

Nézd már meg légy szíves, hogy tudsz-e a tévénél csatornát léptetni!
Feltettem ezt a V640-est, de nem lehet léptetni, csak ha beírom a csatornaszámot, akkor vált.
Most ha így váltok, akkor kiírja a csatorna nevét, de a száma halvány.
Lehet kellene neki egy reset.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#6025) embe válasza embe (#6024) üzenetére


embe
nagyúr

Csatorna újrakereséssel megoldódik a probléma.
Csak az a nyűg - ez valszeg Voda kártya probléma - hogy a keresés random leáll "kódolt csatorna" címszóval.
Ilyenkor kezdem előlről, és előlről, és ... Majd sokadjára sikerül a teljes keresésnek lefutnia-

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#6026) Brandynew válasza embe (#6024) üzenetére


Brandynew
őstag

Még nem próbáltam, mert nem nézek klasszikus formában tévét, de most eszembe jutott: külső antenna nélkül is tudnék tévécsatornákat fogni vagy ebben nincs beépített antenna?

(#6027) embe válasza Brandynew (#6026) üzenetére


embe
nagyúr

Milyen tévében van beépített antenna? :U Én még ilyennel nem találkoztam.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#6028) tomp válasza Brandynew (#6026) üzenetére


tomp
félisten

Ha kellően erős nálad a DVB-T akkor simán antenna nélkül is fogja a jelet az antenna csatlakozón keresztül a tuner!
Vagy rakjál rá egy réz drótot! ;)

(#6029) Brandynew válasza embe (#6027) üzenetére


Brandynew
őstag

Nem tudom, Netflixhez és DLNA-hoz még nem kellett :D

(#6030) Kiskutya


Kiskutya
veterán

Fw 640:

Változási napló:
- TV-csatornák optimalizálása
- GUI-rendszer optimalizálás + Új TV-ikon Dolby Vison

- SDK-kód frissítés (Pontosabb részleteket nem lehet tudni a Realtek SDK-kra vonatkozó „bizalmas” információi miatt)
- Hálózati lejátszás optimalizálása (csak a helyi lejátszó)
- Néhány alkalmazás frissült.

hmm...

(#6031) tomp válasza Kiskutya (#6030) üzenetére


tomp
félisten

Remélem van Dolby Digital logó mert nálam a 638-al sincs. :DDD

(#6032) Kiskutya válasza tomp (#6031) üzenetére


Kiskutya
veterán

Annyira nem zavar a hiánya az erősítő úgy is kijelzi.

hmm...

(#6033) mikrofon válasza Dyraxx (#6023) üzenetére


mikrofon
addikt

Én ebben nem hiszek. Yamaha kiadott jó néhány új AVR-t amit HDMI 2.1-gyel hirdetett mint az elsők akik tudni fogják. Aztán ígérgette hogy jön hozzá új firmware és majd azzal tudni fogja . Próbálkozott is. De nem jött össze. Olyannyira , hogy most már beismerte és bevállalta hogy szervizben kell bennük a megfelelő alkatrészt cserélni. Jah és nem csak belépő szintű erősítők érintettek ezzel.
Ezek után nem hinném hogy lehet arc-ból e-arc-ot csinálni szoftveresen. De nagyon örülnék ha tévednék.

(#6034) rainman72 válasza mikrofon (#6033) üzenetére


rainman72
nagyúr

Igen kiadott és nem csak a Yamaha.
A2-V4-V6.
Vissza hivás lesz belőle mint az autoknál és cserélik amit kell.
A Marantz meg a Denon viszont egy bumszli adaptert küld de az össze kötő kábelt ha jól tudom te állod :DDD

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#6035) mikrofon válasza rainman72 (#6034) üzenetére


mikrofon
addikt

én mondjuk az adapterezésnek jobban örülnék, de az gáz hogy a kábelt a felhasználónak kell megvenni. Ezen még szerintem változtatnak, mert nem túl vásárló barát...
Én azért örülnék az adapternek, mert v6a esetén a "csak" a 4K/120Hz-el van baj elvileg. Ez viszont engem nem érint. Emiatt én nem szívesen küldözgetném szervizbe meg vissza, meg még várnék rá hogy cseréljék. Viszont azt sem akarom, hogy ne kapja meg hiszen akkor a haszáltpiaci értéke nagyon leesne ha el akarom adni.... Meghát később még lehet szükségem lesz rá.
Pont emiatt az adapterezés szerintem felhasználó barátabb. Amikor megvan megküldik a felhasználóknak és aki akarja használja illetve a megérkezésik is tudja használni a készüléket ha már megvette valaki, nem pedig küldözgetéssel és szervizeléssel telik az idő. Hiszen nem minden felhasználó lakik Yamaha szakszerviz közelében.....

[ Szerkesztve ]

(#6036) embe válasza mikrofon (#6035) üzenetére


embe
nagyúr

Arról nem beszélve hogy allergiás vagyok a karcokra stb. Most kiadod a kezedből - és kitudja hogyan kapod vissza. Itt-ott 1-2 kis pici karc.
Mondjuk ez engem nem érint az Aventage RX-A880-al. :D

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#6037) Compika


Compika
aktív tag

sziasztok, c715.
van egy kodi boxom amit eddig hdmi-cec-el iranyitottam a samu tv-m taviranyitojaval.
itt is megtalaltam a t-linket. ha a T-Link Guide kis taviranyito be van kapcsolva akkor tudom iranyitani a kodi boxot, ha ki van kapcsolva akkor nem. Erre tud vki megoldast? eleg kiabrandito igy hasznalni

Compika felhasználónak 10 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#6038) hangya7


hangya7
tag

Hozzájutotam jutányosan egy használ 55P715-ös készülékhez. Eleinte minden jónak tűnt, aztán gondoltam megnézek egy-két 4k HDR youtube demót. Itt kezdőttek a gondok. A demó megkaadt a készülék reszetelt. Utána egy darabig boot küzben újra restartolt. Kikcsapcsoltam egy darabig, utána újra elindult, de újra előjött a reset-elős probléma. Frissítetem a frimware-t 636-ra, de még siralmasbb a helyzet, a Google account regisztrációnál lefagy/reset-el a TV.
Van valakinek esetleg ötlete???

(#6039) Kiskutya válasza hangya7 (#6038) üzenetére


Kiskutya
veterán

Próbáld meg a szerviz menüben resetelni hátha de erről a problémárol még nem hallottam. Van 640es fw azt is kiprobálhatod.

[ Szerkesztve ]

hmm...

(#6040) mikrofon


mikrofon
addikt

Szerintetek mennyiért tudnám eladni a pár hónapos 55c715 Tv-met?
Egyáltalán van ezekre igény használt piacon?

[ Szerkesztve ]

(#6041) rainman72 válasza mikrofon (#6040) üzenetére


rainman72
nagyúr

150e??
Hapróra rakd ki,hátha.Persze drágábban ugy is alkudnak :D
Most kezdődött az Eb nagyobb az esély.
Vagy a jofogas,csak hát ahhoz kell egy idegrendszer is :DDD

[ Szerkesztve ]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#6042) mikrofon válasza rainman72 (#6041) üzenetére


mikrofon
addikt

Egyelőre még csak gondolkodom. De én is pont az eb most gondoltam hátha most el is megy és becserélhetem a c728-ra

(#6043) rainman72 válasza mikrofon (#6042) üzenetére


rainman72
nagyúr

Nálam volt az elmult 1 évben kb 10 tv.
Bele lehet jönni ebbe az adok-veszek dologba is.Kipróbálsz új dolgokat.
Főleg ha Bp környéki vagy,vidéken picit összetettebb.

[ Szerkesztve ]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#6044) hangya7 válasza Kiskutya (#6039) üzenetére


hangya7
tag

Sajnos 640-el is csinálja. Néha a setup közben is lefagy (wifi setup/google account közben). Egyébként valaki tudja melyik a legstabilabb fw ehhez a típushoz?

(#6045) hangya7


hangya7
tag


Esetleg ez alapján van még ötlet?

(#6046) RVR400 válasza hangya7 (#6044) üzenetére


RVR400
veterán

Lehet, hogy nem véletlenül volt jutányos. :(

[ Szerkesztve ]

(#6047) rainman72 válasza RVR400 (#6046) üzenetére


rainman72
nagyúr

:D :D :D :U jajjj

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#6048) Saccco


Saccco
nagyúr

Kitele - ezt az oldalt eddig nem ismertem. TCL 65C728-at linkeltem, nagyon tetszik, már csak a 330nit zavar. :F :DDD
No és nem írnak FALD-ot sem a C728-rá. A Hisense U8QF 600nit-tel szerepel.

[ Szerkesztve ]

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#6049) rainman72 válasza Saccco (#6048) üzenetére


rainman72
nagyúr

Az elég gagyi oldal sztem :Y néha.
Tudnak baromságokat irni,de lehet már javitották.
Multkor alig tudtam itt vkinek elmagyarázni hogy a P715 sose lesz FALD ;]
Csak szerintük :W

[ Szerkesztve ]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#6050) Saccco válasza rainman72 (#6049) üzenetére


Saccco
nagyúr

Odaírták, hogy beta! Nem láttad? :DDD

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  TCL LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.