Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  TCL LCD és LED TV-k

Hozzászólások

(#14501) lazara007 válasza zazenke (#14478) üzenetére


lazara007
csendes tag

Odroid N2+ -om van/volt Kodival, de nem adott tul sok extrat, meg DV-t se tudott.
Nvidia Shield-tol varok nemi gyorsasagot, es Dolby True HD-t.

(#14502) RVR400 válasza alázógyík (#14483) üzenetére


RVR400
veterán

A V715 az egyik leghasználhatatlanabb FW a P715-ön sajnos. Én az R815-öt ajánlom inkább.

(#14503) alázógyík válasza RVR400 (#14502) üzenetére


alázógyík
őstag

Semmi gond nincs vele, néha a Disney+ nem tud csatlakozni.
Soundbar is faja vele. :K

Itt nincsenek elájulva a 815-től.

[link]

[ Szerkesztve ]

(#14504) Saccco válasza Hitch (#14496) üzenetére


Saccco
nagyúr

Jajaja, vagy mégis. #14418

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#14505) golan7


golan7
tag

Lehet hogy vissza viszem a 55c835 - öt, előbb már az optikai kábelen is eldobta a hangot!

(#14506) paulkaresz


paulkaresz
aktív tag

ONem tetszik hogy ha Dolby Vision tartalom van a tévén (55c739), váltogatja a fényerőt. Kikapcsolni nem tudom. Másnak is feltűnt?
Korábbi verzióval nem vettem észre. Hol találom meg az augusztusi kiadást? Most V438 van rajta, ezt a legutóbbi OTA tudomásom szerint.

[ Szerkesztve ]

Az élet olyan mint egy tekercs WC-papír ... Minnél közelebb van a vége annál gyorsabban fogy!

(#14507) paulkaresz válasza paulkaresz (#14506) üzenetére


paulkaresz
aktív tag

A verzió helyesen MF1V520

Az élet olyan mint egy tekercs WC-papír ... Minnél közelebb van a vége annál gyorsabban fogy!

(#14508) djhir


djhir
tag

Azt be lehet valahogy állítani a C725-ön, hogy az EPG műsorújság nézése közben a tévé ne váltson vissza a nézett tv csatorna műsorára 5-6 másodperc után?

(#14509) RVR400 válasza alázógyík (#14503) üzenetére


RVR400
veterán

Értem, de én a saját használatnak jobban hiszek. ;)

(#14510) Varszegig válasza golan7 (#14505) üzenetére


Varszegig
veterán

Én napok óta használom egy Samsung Q930-assal, HDMI eARC-al, és tökéletesen működik, soha nem dobja el a hangot.

(#14511) golan7 válasza Varszegig (#14510) üzenetére


golan7
tag

Irigyellek, én már két hete küzdök vele! A JBL avr101 erősítőmmel nem szeretik egymást! Megkérdezhetem melyik FW van a TV-n?

(#14512) r3dwo0d válasza Korosiat (#10422) üzenetére


r3dwo0d
tag

Szia! Neked ez milyen FW mellett működik? Próbáltam a service menüben ON-ra tenni a tunnert, a keresésnél ausztriát kiválasztani, se kép se hang nem talál semmit. Az antenna jó, egy 6 éves samsungon hibátalnul megtalál mindent és a jel is stabil...
Esetleg bárki másnak ötlete, miért nem működik a DVB-T2, vagy mivel lehetne tesztelni a HW-t?
Előre is köszönöm!

(#14513) Hitch válasza Saccco (#14504) üzenetére


Hitch
aktív tag

Akkor passz....
Vhiktor leírásából úgy értelmeztem, hogy ez egy szoftveres maszatolás....

(#14514) Geza74


Geza74
tag

Frissítettem a táblázatot (12:52).

__________________________

Akit érdekel: csináltam egy (ár)összehasonlító táblázatot a TCL tévékről.
Egyelőre csak az 55 és 65 collos verziók vannak rajta, lehet ez így is marad (bocsánat).
Igyekszem kiegészíteni egyéb információkkal is, ahogy az időm engedi.
(Egyelőre még kezdetleges fázisban van, de az ár összevetések miatt remélem van akinek így is hasznos lesz.)
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1UEJq3BTCglbJAhH9xkN1R-ZtTTYxNcEDDe0flf-hAbc/edit?usp=sharing


Jelmagyarázat a táblázat alján.
Az adatokat a TCL oldalairól vettem.

(#14515) Varszegig válasza golan7 (#14511) üzenetére


Varszegig
veterán

469-es, azzal jött, nem piszkáltam.

[ Szerkesztve ]

(#14516) doggie válasza Geza74 (#14514) üzenetére


doggie
aktív tag

Szia!

Nagyon szépen köszönjük a munkádat!
Nagyon sok plusz munkával járna, ha esetleg a 75"-ösöket is lekövetnéd?
2 virtuális sör és örök élet cserébe! ;-)

"Hát minden, minden e világon csak álomba ködlő furcsa álom..." EAP

(#14517) golan7 válasza golan7 (#14505) üzenetére


golan7
tag

Ma felraktam rá a 432 fw-t, úgy néz ki ezzel jó lett!
De hiába volt kikapcsolva az automata frissítés egy újra indítás után frissült! Ezt hogyan lehet elkerülni, hogy kikapcsolt frissítéssel ne töltse le az újabbat?

(#14518) golan7 válasza Varszegig (#14515) üzenetére


golan7
tag

Nem azzal van valami local dimming probléma?

(#14519) Varszegig válasza golan7 (#14518) üzenetére


Varszegig
veterán

Ilyen szemmel nem néztem, de elvileg igen.

(#14520) golan7 válasza Varszegig (#14519) üzenetére


golan7
tag

Nemrég posztoltak egy teszt videót, amivel le lehet tesztelni!

(#14521) parijani


parijani
tag

Sziasztok!

TCL 55C635 típusú TV-nk.Akármilyen alkalmazásra keresek semmit sem talál. Amikor vettük (kb 3 hónapja), akkor még simán megtalálta pl a Kodit is. A keresés is elég furcsn működik, mert rákeresek, majd szép magyarosan felolvassa Sorry, something went wrong! üzenetet. Bár az is fura, hogy a keresésnél nem tűnik el a bilentyűzet, csak felvillan.
A kodiban keresve plugin-ekre ki is fagy, azzal nem is próbálkozom, de azt betudtam a Kodi hibjának, de most a Tv-n akartam telepíteni egy alpaklmazást, de a már említett hibát dobja, olyankor is ha már egy telepített alkalmazásra keresek rá. Remélem nem kell full reset és kezdeni elölről az egész állítgatást...
Van valami javaslat, hogy mit próbáljak?

Köszi!

(#14522) Bear válasza parijani (#14521) üzenetére


Bear
aktív tag

Esetleg a gyorsindítást kapcsold ki, és indítsd újra a TV-t. (ha még nem próbáltad)

(#14523) parijani válasza Bear (#14522) üzenetére


parijani
tag

nem oldotta meg. A rendszer/újraindítás figyelmen kívül hagyja a gyorsindítást, de a biztonság kedvéért megicsináltam a gyorsindítás tiltással is, illetve áramtalanítás. A telepítés működik, ha kézzel nyomok rá egy alkalmazásra, illetve a már telepítettek is elindulnak, de a keresője nem talál semmit.

(#14524) Gino20 válasza golan7 (#14517) üzenetére


Gino20
őstag

Ha hosszabb teszt esetén is ilyen, akkor szerencsés vagy. Nekem a 432 sem orvosolta teljesen. Most optikával vagy már HDMI-vel is jó?
frissítés után én csináltam egy reset shop -allt és utána nem engedélyeztem a frissítést és nem is frissült magától. Megnéztem 462-ig talált fw-t, de nem engedtem rá.

[ Szerkesztve ]

(#14525) golan7 válasza Gino20 (#14524) üzenetére


golan7
tag

Nem tudom mit rontok el, de azzal kezdem, hogy ellenőrzöm a beállításokban, hogy ki van kapcsolva az automata frissítés, de még is letölti és egy újra indítás után fel is települ a 462!
Most próbálom a v999 teszt verziót, amit a Vhiktor használt, hátha....

(#14526) Gino20 válasza golan7 (#14525) üzenetére


Gino20
őstag

Na ezt "v999" hol a búbánatos fenében találtad? :D Én nyomokban sem találtam.

@ Na várj. Ő ezzel kapta a C835-öt [link] és ilyen T03-LF1X172, az ami nem létezik neten :)

[ Szerkesztve ]

(#14527) djhir


djhir
tag

Azt be lehet valahogy állítani a C725-ön, hogy az EPG műsorújság nézése közben a tévé ne váltson vissza a nézett tv csatorna műsorára 5-6 másodperc után?

(#14528) golan7 válasza Gino20 (#14526) üzenetére


golan7
tag

Igazad van ez nem az! Ez valami teszt FW, hagyom is! Próbálgatom a 432-t továbbra is!
A telegram-os oldalon találtam, a 440 linkje, itt meg van egypár verzió: [link]

[ Szerkesztve ]

(#14529) vrsptr válasza parijani (#14521) üzenetére


vrsptr
aktív tag

Keresd meg alkalmazásoknál a google play-t nyisd meg és ott keress rá manuálisan alkalmazásra. Szóba nekem is ezt csinálja, semmit se talál. /65C825/

[ Szerkesztve ]

A kivétel léte bizonyítja a szabály létezését a nem kivételes esetekre.

(#14530) parijani válasza vrsptr (#14529) üzenetére


parijani
tag

Köszi! Én simán gépelem, a mikrofon tiltva/kikapcsolva van. A play store-t nem is találtam a home oldalon, csak a beállítások/rendszer/alkalmazások alatt. Onnan megy, meg találja, de ez valóban ennyire körülményes? Elég vicces, mert kb pont az a része nem működik, amire ki lett találva, teljesen felesleges ez a google tv, lehetne rajta sima android is...

(#14531) Mr.Iksz


Mr.Iksz
kezdő

Sziasztok.
Tcl c728as tv-m van.
Optikai kábelen kötöttem össze erositovel,de késik a hang,kb 0,5mp 1mp-t a képhez képest. Akartam allitani a kesleltetesen,de ah nezem,az optikai kimenetet nem allitja. Van valami ötlet - esetleg valami szervizmenű (?),amiben ezt lehetne állitani?

[ Szerkesztve ]

(#14532) Stealth válasza parijani (#14521) üzenetére


Stealth
aktív tag

Helló,

Én úgy oldottam meg, hogy ugyanazzal az email címmel jelentkezem be a tv-re, mint a telefonra. Így telefonon megkeresem az alkalmazást, kiválasztom, hogy a TV-re kérem telepíteni és ennyi. Felteszi, használom. Telón gyorsabb az ügyintézés mint TV-n. :))

-= Stealth =-

(#14533) rankesz


rankesz
veterán

Most szólt az emag app hogy a 65c839 ára 430 lett, ha valakit érdekel [link]

(#14534) vrsptr válasza parijani (#14530) üzenetére


vrsptr
aktív tag

Én se értem hogy ez mért így van.

Stealth: Hol lehet kiválasztani telefonon hogy a tv-re telepítse? És pl. A Telekom TV GO-t hogy tudom feltenni tv-re? Mert azt én tv-n nem találtam. Ugyanazzal az e-mail-el vagyok készülékeken.

[ Szerkesztve ]

A kivétel léte bizonyítja a szabály létezését a nem kivételes esetekre.

(#14535) Stealth válasza vrsptr (#14534) üzenetére


Stealth
aktív tag

Play áruházban a telón megkeresed a progit, rámész, majd az eszközöknél kiválasztod a TV-d.
Ha van a tv-re alkalmazás, akkor telepíted.
[link]

-= Stealth =-

(#14536) mikrofon válasza vrsptr (#14534) üzenetére


mikrofon
addikt

Telekom tv go nem megy.

(#14537) Stealth válasza mikrofon (#14536) üzenetére


Stealth
aktív tag

Nekem van T-mobile TV GO, TV-re.

-= Stealth =-

(#14538) parijani válasza Stealth (#14532) üzenetére


parijani
tag

Na ezt nagyon köszi! :R

(#14539) mikrofon válasza Stealth (#14537) üzenetére


mikrofon
addikt

Ezt kérlek írd le hogy hogyan lehet megoldani?

Eddig én így tudtam hogy csak mobiltelefonon megy máshol nem lehet életre kelteni. Korábban többször is próbáltam és nem sikerült.

Nagyon jó lenne has megosztanád hogy hogyan lehet megoldani.

(#14540) lasse001 válasza Stealth (#14537) üzenetére


lasse001
senior tag

Szia. Engem is érdekelne.

(#14541) vrsptr válasza Stealth (#14537) üzenetére


vrsptr
aktív tag

Engem is érdekelne hogyan megy tv-n.

[ Szerkesztve ]

A kivétel léte bizonyítja a szabály létezését a nem kivételes esetekre.

(#14542) Stealth válasza mikrofon (#14539) üzenetére


Stealth
aktív tag

Félreérthető voltam, elnézést. :R

Azt próbáltam leírni, hogyan lehet telefon segítségével TV-re alkalmazást telepíteni.

Telekom TV Go nincs TV-re, de nálam megjelent a T-mobil TV Go, amit fel tudnék tenni. Viszont én ezeket nem használom.

Elnézést még 1x. :B

-= Stealth =-

(#14543) Geza74


Geza74
tag

Frissítettem a táblázatot (18:00).

4 tévé ára változott tegnaphoz képest (lásd sárga mezők).
__________________________

Akit érdekel: csináltam egy (ár)összehasonlító táblázatot a TCL tévékről.
Egyelőre csak az 55 és 65 collos verziók vannak rajta, lehet ez így is marad (bocsánat).
Igyekszem kiegészíteni egyéb információkkal is, ahogy az időm engedi.
(Egyelőre még kezdetleges fázisban van, de az ár összevetések miatt remélem van akinek így is hasznos lesz.)
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1UEJq3BTCglbJAhH9xkN1R-ZtTTYxNcEDDe0flf-hAbc/edit?usp=sharing


Jelmagyarázat a táblázat alján.
Az adatokat a TCL oldalairól vettem.

Délelőttönként igyekszem frissíteni.

(#14544) djhir


djhir
tag

Kicsit nyomatékosítanám a kérdésem, mert nem hiszem el, hogy valaki ne tudná a választ. Tudom, másoknak nem fontos ez az opció, talán nem is használják, de nekem igen.
Tehát: Azt be lehet valahogy állítani a C725-ön, hogy az EPG műsorújság nézése közben a tévé ne váltson vissza a nézett tv csatorna műsorára 5-6 másodperc után?

(#14545) mikrofon válasza Stealth (#14542) üzenetére


mikrofon
addikt

Igen az megjeleni, de sajnos a T-Mobile tv go alkalmazás a cseh Telekom alkalmazása. Sajnos csak a cseheknél működik. Nálunk ez nem engedélyezett. Mármint hogy a Telekom Tv go alkalmazást lehessen tv-kre telepíteni....

(#14546) crm


crm
csendes tag

Sziasztok! A vb meccsek közben azt vettem észre, hogy amikor mozog a kamera, a fű teljesen elmosódik, egy zöld massza lesz belőle. Amint megáll a kamera, újra normálisan jelenik meg. Lehet ezen valami beállítással javítani? C728-as tv, 473-as szoftverrel. Köszönöm.

(#14547) Saccco válasza crm (#14546) üzenetére


Saccco
nagyúr

Kapcsolj ki minden mozgásjavítót!

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#14548) crm válasza Saccco (#14547) üzenetére


crm
csendes tag

Köszönöm, abban még tudsz segíteni, hogy pontosan mi ezeknek a beállításoknak a neve?

(#14549) Saccco válasza crm (#14548) üzenetére


Saccco
nagyúr

Intelligens kép ki.
Kép / speciális videó / képtisztaság alacsony minden
Mozgás / kép tisztaság ki, mondjuk nekem ez be van kapcsolva

Vagy csak játsz egy sort ezekkel, amíg olyan kép és mozgás lesz belőle, ami tetszik.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#14550) rankesz válasza crm (#14548) üzenetére


rankesz
veterán

Az is lehet hogy köze nincs a tv-hez, hanem a jel van túl tömörítve azért van blokkosodás

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  TCL LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.