Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  TCL LCD és LED TV-k

Hozzászólások

(#22001) Gotiz


Gotiz
csendes tag

Ez a sárga - kék ellentét amúgy abból is eredhet ha a kolléga szemüveges és kék fény szűrő réteg van a szemüvegén. Minimálisan de az is ad egy plusz sárga réteget ha olyan a szemüveg, nekem is ilyen.

(#22002) Vhiktor válasza ricsik (#21993) üzenetére


Vhiktor
veterán

El kell menni egy jó moziba, ha szerencséd van akkor ott elég közel van a kép a kalibralthoz (lehet még egy kicsit melegebb is D65-nél, pl.6300k). Ha az nem tetszik(persze a kontrasztot és a fekete szintet leszamitva) akkor nem Neked való. Hozzáteszem az országban sok mozi kritikán aluli ilyen szempontból (is).

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#22003) Stealth válasza Vhiktor (#21998) üzenetére


Stealth
aktív tag

Én például a kék fény szűrőt bekapcsolom, nekem úgy jó.

-= Stealth =-

(#22004) Vhiktor válasza Stealth (#22003) üzenetére


Vhiktor
veterán

Na az viszont valóban nagyon meleg. :)

[ Szerkesztve ]

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#22005) rainman72 válasza Stealth (#21979) üzenetére


rainman72
nagyúr

Volt :D :D
Annyiért nagyon jó választás.

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#22006) Stealth válasza rainman72 (#22005) üzenetére


Stealth
aktív tag

Igen láttam, hogy már nincs meg.
Ki vehette meg? :D

-= Stealth =-

(#22007) Swami


Swami
senior tag

Tudom, hogy most megy a C805 őrület és valóban ár/érték arányban verhetetlen, de talán érdemes egy pillantást vetni az Euronicsban kapható 65c935-re 485 ezerért. Mégiscsak egy 2000 nites, 1000 + zónás TV ( a 805 1300 nit, 384 zóna). Vagy mi a véleményetek?

[ Szerkesztve ]

Eladom TCL65C805 tv-m. Prohardver hirdetés. - Vannak emberek, akik eljátszák a halálukat. Én eljátszom az életemet... (Julia Leigh)

(#22008) rainman72 válasza Swami (#22007) üzenetére


rainman72
nagyúr

Ha 300e lenne újra a C805 akkor felesleges a drágább C935 annyit nem nyújt,egy soundbar meg most 46e az eMagon szintén TCL.
Az úgy jobb kombó.
Ha meg lenne felesleges 500ezrem 65s tvre akkor inkább oledet vennék.

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#22009) Celtis válasza Swami (#22007) üzenetére


Celtis
veterán

A 75-öst néztem anno belőle, azokban van valami szériahiba. Ha szélesvásznú a film, a felső fekete sáv alatt van egy világosabb csík. Így nekem kiesett.
A 65-öst ugyan nem érinti, viszont ennyiért tényleg inkább OLED.

(#22010) ricsik


ricsik
őstag

Mindenkinek köszönöm az infókat színekkel kapcsolatban!

(#22011) Fecni 65


Fecni 65
újonc

Tisztelettel kérdezném hogy valaki felrakta c735 re a V592-es frissitést.
Mik a tapasztalatok? Előre is köszönöm. :R

(#22012) Stealth válasza Fecni 65 (#22011) üzenetére


Stealth
aktív tag

Igen, én fel. 55".
Nekem ez a legjobb FW eddig. Képileg is javulást látok, nálam ez az etalon eddig.

-= Stealth =-

(#22013) Imi1981 válasza Stealth (#22012) üzenetére


Imi1981
veterán

Ez gyári frissítés vagy valahonnan letöltött?

(#22014) Stealth válasza Imi1981 (#22013) üzenetére


Stealth
aktív tag

Letöltött.

-= Stealth =-

(#22015) ricsik válasza Fecni 65 (#22011) üzenetére


ricsik
őstag

c835-re is bevált a V592, minden hibát, ami zavart javított.

Mondjuk egy maradt az Apple Air lfaszt még mindig nem tudom végleg megszüntetni, minden bekapcsolás után feljön az értesítés...

[ Szerkesztve ]

(#22016) Stealth válasza ricsik (#22015) üzenetére


Stealth
aktív tag

Igen. Ez az egy, ami C735-ön is zavaró... :(((

-= Stealth =-

(#22017) boborján2 válasza ricsik (#22015) üzenetére


boborján2
tag

Jaja , rohadt idegesítő.
Semmi szükségem rá, nem értem miért nem opcionálisan kapcsolható.

ignored users : snyper990 | SlayR0113

(#22018) rumkola válasza Stealth (#22016) üzenetére


rumkola
veterán

Én C735-ön simán kikapcsoltam az értesítést, talán az airplay kikapcsolásával a settingsben. Már eladtam azt a TV-t , de tuti hogy ki tudtam kapcsolni.

(#22019) Stealth válasza rumkola (#22018) üzenetére


Stealth
aktív tag

v592-nél nem lehet kikapcsolni.

-= Stealth =-

(#22020) mikrofon válasza Swami (#22007) üzenetére


mikrofon
addikt

Szerintem nagyon jó. Venném ha nem lennék elégedett a 65c825-tel...
Jó a c805 is nagyon, de ez azért más, még egy nagy ugrással jobb.

(#22021) mikrofon válasza ricsik (#22015) üzenetére


mikrofon
addikt

Én c825-ön használom már jó ideje és minden jól működik. Persze én a saját rendszerét a TV-nek nem használom csak HDMI-ről táplálom.

Nekem nincs ilyen air... értesítés, nem is volt így nem kapcsoltam semmit!
Helyette van egy olyan, hogy Soundbar-t csatlakoztattam e-ARC felületen így álltsam be.
Csak nem értem mit szeretne, mert minden be van állítva...
Ezzel találkozott már valaki?

[ Szerkesztve ]

(#22022) kicsi444 válasza Gotiz (#22001) üzenetére


kicsi444
csendes tag

Sőt, maga a szemlencse is befolyásolja hogy milyennek látjuk a színeket.
Minél öregebb, annál sárgább. És mivel lassan változik az adott egyénnek fel sem tűnik.
Nekem műtötték az egyik szemem, műlencse van benne. Teljesen más színeket látok a két szememmel.

(#22023) Imi1981 válasza Stealth (#22014) üzenetére


Imi1981
veterán

Honnan töltitek ezeket? C745-re van fw? Körülnéznék ott ha linkelted az oldalt. Kösz előre is!

(#22024) sirarcheer


sirarcheer
senior tag

Sziasztok!

Ma érkezett meg a 65c805 t.
Euronicstól vettel, GW hozta ki, ki is bontották, nagyon rendesek voltak.
TV nagyszerű, fantasztikus képe van., minden beállítás sikerült, appok indulnak, (Netflix stb..)
Viszont a PS5 képe nem jelenik meg. Amikor bekapcsolom a TV érzékeli, és kiítja a Game mode-t, de kép jele nem jelenik meg.
Próbáltam másik HDMI portot, és a PS5-öst safe modeban a felbontást változtatni de nem ad képet. Mit kellene még beállítani?

Segítséget előre is köszi.

PSN: sirarcheer

(#22025) sirarcheer válasza sirarcheer (#22024) üzenetére


sirarcheer
senior tag

Lejért a szerkesztési idő. Kábelcsere kellett végül.

PSN: sirarcheer

(#22026) Nikeri


Nikeri
friss újonc

Sziasztok!

Vettem egy 65c805-t. Első benyomás, szép kép, gyors reagálás mindenre. A menüjét szokni kell, még logisztikázok rajta....

Sokat visszaolvastam itt a fórumon, de nem találkoztam a mikrofon használattal kapcsolatos témával.
Problémám, hogy a mikrofon használattal a google beírja amit szeretnék, viszont kiírja, mondja angolul, hogy "sajnálja, valami nem jó". Lehet valamit valahol be kellene állítanom? Kezdek kicsit aggódni :((

Előre is köszönöm a segítséget.

(#22027) Jefedrin


Jefedrin
kezdő

Ez gyors volt.
Meg is jött a plusz gariról az email. :)

(#22028) Fecni 65 válasza Stealth (#22012) üzenetére


Fecni 65
újonc

Köszönöm az infót már rakom is fel.👍🙂

(#22029) Nikeri válasza Jefedrin (#22027) üzenetére


Nikeri
friss újonc

Rájöttem, csak béna voltam :C

(#22030) Stealth válasza Imi1981 (#22023) üzenetére


Stealth
aktív tag

Telegram-ról.
Csatorna neve: tclupdates. TCL Android TV Updates.
Linkelni nem tudom közvetlenül, úgy látszik már csak alkalmazásban nyitható meg.
Két féle update van: OTA és IMG. Az ota-t egyszerű feltenni: csak felmásolod a zip fájlt egy pendrivera és a tv-n kiválasztod a manuális frissítést. Az IMG-t nem tudom hogyan kell, nekem jó az OTA az egyszerűsége miatt.
Nem hivatalos updatek ezek, de eddig nekem eggyel sem volt gondom.

[ Szerkesztve ]

-= Stealth =-

(#22031) Parmezan77 válasza Celtis (#22009) üzenetére


Parmezan77
junior tag

75C935 van már kb fél éve. Kalibrálás után a csik eltünt, nekem nem látszik vagy nem veszem észre. Persze ha kimerevítek eggyes DV filmeket pontosan megadott képkockáknál akkor talán észre lehet venni, de ez már megint olyan ami a mindennapos használatnál nem látható.
Viszont a fekete szép mély, a HDR/DV tartalmaknak olyan kontrasztja van, hogy lemászik a tvről és nem mellesleg a szélesvásznú filmeknél a csík az fekete :D

(#22032) Imi1981 válasza Stealth (#22030) üzenetére


Imi1981
veterán

Itt [kép] látom az én tévé típusom c745 X2 akkor ez elvileg jó ugye? Pendrive exfat -ra formázva? Felmásolom a zip fájlt kicsomagolás nélkül? Visszatérés lehetséges gyári most rajta lévő firmware-ra? Ha igen hogy? Bocs a sok kérdésért.

(#22033) Imi1981 válasza Imi1981 (#22032) üzenetére


Imi1981
veterán

Ja és frissítés után megmarad minden vagy nulláról kell beállítani? Bedugva tévébe látja a frissítést és tudná telepíteni de még nem mertem rányomni. Valaki frissítette már ezzel a c745 X2 -t?

(#22034) ETOM válasza Stealth (#22019) üzenetére


ETOM
addikt

Nekem kivan kapcsolva és nem dobálja fel. C835 v592

(#22035) Stealth válasza Imi1981 (#22033) üzenetére


Stealth
aktív tag

Miért akarsz frissíteni? Ha mindennel elégedett vagy, nem ajánlott.

Ha a te tv-d C745X2, akkor jó a képen látható frissítés.
OTA esetén nem kell nulláról beállítani semmit, IMG esetén kell.
Visszatérés nem tudom, hogy lehetséges-e.

-= Stealth =-

(#22036) winters123 válasza ricsik (#22015) üzenetére


winters123
tag

mik voltak azok a zavaró hibák?

(#22037) Imi1981 válasza Stealth (#22035) üzenetére


Imi1981
veterán

Azért mert nem vagyok elégedett mindennel. Nem működik az élesség állítás, képjavító funkciók egyik se, fekete sáv sötétítés, dinamikus fényerő, meg ami most nem jut eszembe. Ezek egyáltalán nem működnek! Persze nem azt jelenti hogy most mindegyiket használni fogom de ha akarom működjön.
nem tudom javítja e ez a firmware de hátha. Akkor éjjel megpróbálom és addig szünetmentesre rakom a tévét, hogy áramszünet véletlenül se zavarja meg a frissítést.
Kösz mindent! :R
Azért kicsit parázok nehogy tégla legyen a tévé.

(#22038) nicu71 válasza Imi1981 (#22037) üzenetére


nicu71
addikt

én is mindig felteszem az ujat egyszerűen nem birom megállni :)bár volt olyan hogy egykettőt kihagytam ,amikor valaki elégedetlenkedett az aktuálissal.

"-Te jó ég,mindjárt 8 óra!!! - Amilyen éjszakám volt,még jó hogy nem 9 !?"

(#22039) Celtis válasza Imi1981 (#22037) üzenetére


Celtis
veterán

Ugyan sokadszor írod le, de fekete sáv sötétítés funkció nincs. Az egy hibás fordítás. Ettől függetlenül én sem veszem észre, hogy bármit csinálna.
Az élesség alig-alig észrevehető változást okoz végállásban is. Amúgy is tökéletesen felesleges.

Számomra teljesen feleslegesek a funkciók amiket hiányolsz, de megértem az elégedetlenségedet.
Ugye, valaki kifogásolta, hogy low costnak minősítettem a készüléket...

(#22040) Imi1981 válasza Celtis (#22039) üzenetére


Imi1981
veterán

Viszont írtad ( ha jól emlékszem te írtad) hogy lehet lehúzza a fekete sávokat is sötétebbre. DV esetén nem lenne baj. Meg ezek alap funkciók és működjön már szerintem. Lehet túlreagálom de jelenleg így érzem, hogy zavar. Azért örülnék neki ha javítaná legalább egy részét ez a firmware.
Amúgy amíg nem vettem észre, hogy nem működnek semmi problémám nem volt 😄.

(#22041) Celtis válasza Imi1981 (#22040) üzenetére


Celtis
veterán

Igen, elvileg olyasmit csinálna.

Nekem ma másodszor fordult elő, hogy egy YT videó képe egyszerűen kifagyott. A hang megy tovább, de a kép megáll.

(#22042) Imi1981 válasza Celtis (#22041) üzenetére


Imi1981
veterán

Nekem ilyen fagyás még egyáltalán nem volt. Egyszer volt az, hogy apple tv 4k 2021 - en nem volt hang de megoldotta az hogy megnyomtam tévé távirányítón a home gombot majd vissza váltottam apple tv -re és jó lett. Semmi más problémám nem volt eddig. Igazából stabil és elég gyors is a Google tv rendszer rajta eddig.

(#22043) Imi1981 válasza nicu71 (#22038) üzenetére


Imi1981
veterán

Frissítettem! Nagyon paráztam de nem volt gond. Sokminden nem változott. Most már van élesség állítás de minimális. Úgyis mondhatnám nagyon finoman állít ellenséget ami nem is rossz. A fekete sáv sötétítés mintha sdr-nél működne de franc tudja. Mindegy mostmár nyugodt vagyok hogyha sokat nem is javított ez a firmware de azért picit javított itt ott.

(#22044) Morph76 válasza Celtis (#22009) üzenetére


Morph76
aktív tag

Nekem is az van és hála az égnek nincs az a hiba.

[ Szerkesztve ]

(#22045) szkutyi válasza Imi1981 (#22043) üzenetére


szkutyi
őstag

Anno vihar közben indítottam el...csak mikor már ment, akkor jottem rá hogy bammeg....de szerencsére nem volt áramszünet.xddd

(#22046) Gabes13


Gabes13
tag

Üdv mindenkinek! 43 645K tv-m van, próbáltam hozzá frissítést keresni OTA nincs. Olvasom, hogy sokan pendrive-on keresztül frissitik vagy androidot cserélnek Google tv-re. Tudna erről valaki infót, hol talalok hozza frissítést (ha van)? A hogyan az menni fog szerintem. Köszönöm!

Stay Free-Stay Rebel! Fuck the systems!

(#22047) petikeke


petikeke
tag

Sziasztok!
Van akinek elrontották az 5 éves gari papírt a TCL promócióban? Nekem egyetlen dátum sem stimmel rajta.

OnePlus 7t

(#22048) Imi1981 válasza szkutyi (#22045) üzenetére


Imi1981
veterán

Nekem van szünetmentes táp ami pillanatnyi vagy pár perces áramszünet esetén véd. Alapból nem volt rákötve a tv de frissítés előtt bedugtam a szünetmentesbe. Rajta is hagyom szerintem.

(#22049) DroneZ^


DroneZ^
őstag

Sziasztok! Tudja valaki, hogy mi történt a TCL Update telegram oldallal?

[link]

[ Szerkesztve ]

(#22050) mikrofon válasza Imi1981 (#22048) üzenetére


mikrofon
addikt

Csak aztán nehogy a szünetmentes aksia legyen zárlatos és az nyírja ki a TV-det...

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  TCL LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.