Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  TCL LCD és LED TV-k

Hozzászólások

(#14001) tomp válasza lazara007 (#13999) üzenetére


tomp
félisten

Shieldet kizárólag streamingre használom és offline HDR10-re.
Offline DV-re Ugoos AM6B Plus box Plexel és Vimuval. A Ugoos tudja a Profile 7 FEL-t.
Igen script.
Profile 7-ből bármit lehet csinálni.
Mivel nekem Ugoosom van így csak a DTDL-t muxolom össze STDL-re.

[ Szerkesztve ]

(#14002) Naibu


Naibu
csendes tag

Sajnos a délután folyamán valószínűleg frissítés után meghalt a 65C728 tv-m. Felajánlott a tv egy szokásos frissítést. Mondom oké max. 10-15 perc és kész. Ehelyett 2 órája ez pörög. Szóval most kikapcsolom. Ez szervíz lesz. Látott már valaki ilyet???

[ Szerkesztve ]

(#14003) Kaba válasza Naibu (#14002) üzenetére


Kaba
veterán

Áramtalanítsd és indítsd újra.

(#14004) Stealth válasza tomp (#13996) üzenetére


Stealth
aktív tag

Köszi, ez elég fasza magyarázat!

Összefoglalva: a TV-k olyan dolby vision-t tudnak dekódolni, ahol nincs extra layer (enchansment layer) alkalmazva a kódolásban.

Ezen dolby vision profilok pedig a dvhe.05, dvhe.08 és dvhe.09.

Az, hogy ilyen extra layert tartalmaz-e az adott média "fel van tüntetve az interneten" pl ilyen formában:

HDR FORMAT....: Dolby Vision, Version 1.0, dvhe.08.06, BL+RPU

Ez pedig:

dvhe.08.06-ból a 08 jelenti: 08-as dolby vision profil, 10bit HEVC codec, extra layer nélkül
dvhe.08.06ból a 06 jelenti a felbontást: 3840x2160@24fps

Ez is hasznos: [link]

Jól gondolom? :)

-= Stealth =-

(#14005) Naibu válasza Kaba (#14003) üzenetére


Naibu
csendes tag

Köszönöm a segítséget. Másodszorra magához tért szerencsére.
Pedig már a tartalék hálószobai lg-t is áthoztam a meccs miatt. :)

(#14006) Stealth válasza Naibu (#14005) üzenetére


Stealth
aktív tag

Csak a VASAS! ;)

-= Stealth =-

(#14007) FegyaPeti


FegyaPeti
csendes tag

Sziasztok! Szretném megkérdezni, hogy 55c635 nél hogyan lehet beállítani a csatornasorrendet. Alapból abc sorrendben vannak a csatornák, lehet ezen változtatni?

(#14008) Redneck válasza F.B.I. (#13994) üzenetére


Redneck
veterán

Az egy dolog, nekem is írja, de az volt a kérdés natív panel van-e benne vagy valami 60Hz-es, extra interpolációs kamu.

Saccco:
Box kábelével 4K@120Hz, a gépével csak 1080p@120Hz, de az nekem elég is. Jelenleg nincs dVGA, de ha lesz sem 4K a cél.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#14009) flash- válasza tomp (#13996) üzenetére


flash-
veterán

úúh köszönöm a mindenre kiterjedő választ ez igen :)

"A legjobb minőséget Profile 7 FEL típusban kapjuk! De ehhez olyan külső lejátszó eszköz kell!"
az mit takar? coreelec képes tv okosító, vagy pc? (más eszköz nekem nincs)

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#14010) F.B.I. válasza Redneck (#14008) üzenetére


F.B.I.
veterán

Ha interpolációs kamu lenne, az X nem engedélyezné, nagyon szigorúan tesztel a hardver, a Samu 4K tévémet és egy Sony 4K-t kiröhög pl.

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#14011) Albi001 válasza Naibu (#14002) üzenetére


Albi001
tag

Sziasztok!

Nálam ugyan ez.

Áramtalanítottam már 5x és semmi.
Valakinek ötlete, hogy mit lehetne tenni?

(#14012) Naibu válasza Stealth (#14006) üzenetére


Naibu
csendes tag

Nem foci! Isten ments.

Női Kéziladba EB.

[ Szerkesztve ]

(#14013) tomp válasza Stealth (#14004) üzenetére


tomp
félisten

Az első mondatra: igen, de vannak bizonyos LG modellek amelyekben olyan SoC van ami képes a FEL dekódolásra így azokat a TV lejátssza.

Igen a 08 az a Profile 8.1! A 05 a Profile 5.

flash-
Sajnos Windowsra és Coreelec-re nincs DV.
Androidos box megfelelő DV licensz+hardver.
A lemezes lejátszót ne említsük mert az értelem szerűen viszi a Profile 7-et mivel a gyári lemezeken úgy van rajta a film.

(#14014) Albi001


Albi001
tag

#10135

Valaki tudna egy működő linket a v407 img-hez?

[ Szerkesztve ]

(#14015) alexander12


alexander12
aktív tag

Érdeklődni szeretnék tcl 55x815 tv-re melyik a legfrissebb firmware?
Ha lehet linket is kérmék 😉 :R

kíváncsi, OP8T

(#14016) Saccco válasza Albi001 (#14014) üzenetére


Saccco
nagyúr

Itt azt írják, hogy a discussion részben benne van.
Utóbbi erre van, de a PC-n nincs Telegram telepítve nekem. :D

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#14017) nagyas


nagyas
csendes tag

Sziasztok!
Akinek 43C635 tévéje van, mondja már meg legyen kedves, hogy van benne PVR/timeshift funkció vagy nincs? Van, ahol azt írják, hogy nincs és van, ahol azt, hogy van. :F Köszi előre is!

15 éves az autóm de ha lemosom, csak 14 évesnek néz ki!

(#14018) Albi001


Albi001
tag

Sziasztok!

A játékmód mit változtat, ha bekapcsolom?

Beállítottam a TV-t úgy, ahogy Vhiktor a csatornáján részletezi (C728).
Külön a játékmódot nem kapcsoltam be.
Mi lesz más tőle, kell az nekem?

(#14019) Lordus válasza Stealth (#14006) üzenetére


Lordus
senior tag

Most mondja, hogy megjavult, akkor minek vinnéd a vasashoz? :DDD

DIGITÁLIS NYOMTATÁS, DEKORÁCIÓ! Plakátok, matricák, járműdekor, molinó, zászló, öntapadó fólia, keretezett vászonkép, sajtófal, világítódoboz, tábla, plexi, szórólap, kiadvány, roll-up, pop-up, kiállítás, rendezvény, póló, stb.

(#14020) pepimama válasza Albi001 (#14018) üzenetére


pepimama
tag

Ha újgenerációs konzolt használsz, csak akkor van értelme bekapcsolni (PS5, XBOX Series S és X), de Google a barátod :P

(#14021) Redneck válasza Albi001 (#14018) üzenetére


Redneck
veterán

A játék mód, a bemeneti késés csökkentésére, a képjavító algoritmusok kikapcsolására szolgál. Ha nem játékra használod, nincs értelme bekapcsolni.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#14022) Albi001


Albi001
tag

Köszönöm a válaszokat.

PS4 Pro van rádugva. Akkor ezek szerint nincs hasznos belőle, ha arra a bemenettel más képbeálításokat használok, mint filmre. A VRR-t viszont bekapcsoltam.

(#14023) mikitot


mikitot
csendes tag

Sziasztok,

65C639 260e vagy érdemesebb 65C739 419e, nekem soknak tűnik az ár.....

(#14024) Saccco válasza mikitot (#14023) üzenetére


Saccco
nagyúr

65C735 379eft, ez is elég drága.

[ Szerkesztve ]

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#14025) pepimama válasza Albi001 (#14022) üzenetére


pepimama
tag

Lehet, hogy a Pro már használja, de inkább itt érdeklődj: [link]

(#14026) Albi001 válasza pepimama (#14025) üzenetére


Albi001
tag

Igen, közben már utánna olvastam. Nem profitál a VRR-ból. Erre utaló jel az is, hogy csak HDMI 2.0 van rajta.

(#14027) Gino20


Gino20
őstag

Azt hiszem majd lesz pár kérdésem a napokban :D
MALL-on, most bitang jó áron van 75 C835 [link] . Kb egy éve nem nézegettem utoljára TV-ket. Azt tudtam, hogy egyszer ha lesz igazán jó TCL 75"-ban és az ára is rendben lesz, akkor beruházok rá (Hisense kiesett az IPS panel miatt és ilyen minőség egyéb gyártóknál manapság horror áron megy) és tegnap gondoltam ránézek. Akkor még az árukeresős ár volt a MALL-on is, (amit szintén már egész jó árnak gondoltam), erre most ránézek és még olcsóbb :D
Remélem tényleg olyan jó, mint amit gyors olvastam és láttam [link] Vhiktor: köszi, nagyon jó teszt :K

(#14028) confuser válasza Gino20 (#14027) üzenetére


confuser
senior tag

Szóval most akciós 55" (470e -> 350e, Alza) és 75"-ban (700e -> 600e, Mall és Euronics) is a C835, egyedül az általam keresett 65" nincs (mindenhol 500e). Tipikus... :D

(#14029) bentami válasza confuser (#14028) üzenetére


bentami
csendes tag

Euronics? Konkrét kerestem de nem találom ott, Arukeresőn is csak 2 helyen van. (mall, alza

(#14030) xavi


xavi
csendes tag

Sziasztok!
Most vásároltam egy 65c728-as tv-t de nem tudom a falra rakni, mert csak két lyuk van a hátulján a csavaroknak szerintem az kevés egy ekkora tv-nek. Akinek ilyen tv-je van segíthetne, hogy sikerült. :)

[ Szerkesztve ]

(#14031) Kiskutya


Kiskutya
veterán

Hali! Szerintetek mi lehet a gond? A lényeg végre van optika 1000es net. Számítógép faszán tudja is az 5 éves telefonom 500/500at simán hozza. A c715 meg 62/10..... Megnéztem a routerben elméletileg 5g-én kapcsolódik de ennyit hoz. Letöltöttem egy sebesség mérőt az is meg a netflix hálózat elkenörzője is kB ennyit mutat. A router közvetlenül a tv mögött van.

hmm...

(#14032) xavi


xavi
csendes tag

Közben valszeg megvan megoldás! :K Be van csavarozva a másik két lyuk. :W Ki tudja miért? :U

(#14033) Gabis válasza Kiskutya (#14031) üzenetére


Gabis
őstag

Biztosan 5GHz-re csatlakozik a TV? Külön SSID-n van az 5GHz?

(#14034) Kiskutya válasza Gabis (#14033) üzenetére


Kiskutya
veterán

Routerben minden automatán van. Mással nincs gond még most ismerkednek vele. 2 napja kötötték be. Beállításokba 5g-nek írja. Azt nemtom hogy tudom megnézni hogy külön ssid-n va e.

hmm...

(#14035) Gabis válasza Kiskutya (#14034) üzenetére


Gabis
őstag

Ha pl. a 2,4-et MyWifi-nek az 5GHz-et MyWifi5-nek nevezed el (SSID) akkor a TV-n a Wifi listából ha a MyWifi5-re csatlakozol, akkor biztos lehetsz benne, hogy azon vagy. Ez persze egy egyszerű megfogalmazás. A Router fórumban segítenek ha kell.

(#14036) Kiskutya válasza Gabis (#14035) üzenetére


Kiskutya
veterán

Megnéztem a mac címet a tv 5g-re van csatlakozva a router szerint.

hmm...

(#14037) confuser válasza bentami (#14029) üzenetére


confuser
senior tag

Igen, bocsi, elírtam, az 55-ös van ugyanúgy 350e-ért az Euronicsban.

(#14038) FDénes


FDénes
újonc

Sziasztok vásároltam egy TCL C739-es tévét rákötöttem a házomozi erősitőmet és nem jeleníti meg az erősitő menüjét azt írja ki a tv OSD signal is not supported on yout tv, van ötlete valakinek mit lehet ezzel kezdeni?

(#14039) turho


turho
őstag

Tegnapi napon, a hónapok óta lustaságból v083-on hagyott :DDD c728-am kiírta, hogy volna egy frissítés. Nagyot néztem.... Feltett egy v098-at.
Van pár változás. Pl. a vrr működni latszik, de szerintem csak kapcsol (az info ablakban stabil 120 Hz marad) , illetve a mediaplayer háttere kék lett. Még nem volt időm elemezgetni....

(#14040) Redneck válasza turho (#14039) üzenetére


Redneck
veterán

VRR-rel van azért ghosting, legalábbis XSX-en 60 és 120Hz-en is. Nem annyira drasztikus mint a megjelenéskor, de azért látható.

Vajon lehet ezzel kezdeni valamit, vagy a panel technológiából adódó sajátosság, ahogy külföldi fórumokon írják?
A Game módnak van valami trükkel előhozható szerviz menüje?

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#14041) H-Mano válasza turho (#14039) üzenetére


H-Mano
tag

Nekem a V098 sötétebb tónusúnak tűnik (kép beállítások a menüben maradtak), összességében kevésbé tetszik, mint a V083....
(És egy "érdekesség":A 4 órás kikapcsolás nem működött, míg oda-vissza át nem állítottam.
Ennek kapcsán:előfordulhat, hogy a menü LÁTSZÓLAG a korábbi beállításokon van, de nem az használja???)

[ Szerkesztve ]

(#14042) lazara007 válasza Gino20 (#14027) üzenetére


lazara007
csendes tag

Köszi, hogy írtad, le is csaptam egy 75c835-re.

(#14043) Gino20 válasza lazara007 (#14042) üzenetére


Gino20
őstag

Nincs mit ;). Azért is írtam, hogy lehet mást is érdekel :)

(#14044) jozsef83


jozsef83
tag

Sziasztok!
TCL 55C835 TV mennyire alkalmas monitorként való használatra? 1m-es távolságból használnám. Elég élesek rajta a feliratok, nem fárasztja a szemet? Valakinek van ilyen irányú tapasztalata? Sok jót olvastam róla és eddig qn90b néztem ki monitorként való használatra, de lehet ezt a típust választom, függ a véleményetektől is. Köszi az infókat.

(#14045) F.B.I. válasza jozsef83 (#14044) üzenetére


F.B.I.
veterán

Ha anno a régi CRT nem fárasztotta, ez sem fogja, fényerőt vedd lentebb és jó lesz….nekem egy 43"-os Samsung a monitor, évek óta.

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#14046) turho válasza Redneck (#14040) üzenetére


turho
őstag

Régi v083-mal nekem nem volt Ghosting, de legalább tudtam, hogy működik a mód. Váltakozott a freki az info gomb ablakában, plusz ugralt, villogott a kép mint a veszedelem. :D
Most mintha nem történne semmi. Bekapcsolom és ugyanaz minden. Marad a 120 Hz kiírása.is.
Mondjuk én még mindig pc-ről.játszom, és még mindig RTX3080.
Emberek, ilyen derült égből kapitt OTA frissítés után is.kell(ene) resetelgetni valamit? (Mert az átlaguserek otthon kötve hiszem, hogy élnek ezzel).
A kép nekem mintha picit szebb lenne, de ez lehet hogy pszichoszomatikus :DDD placebó.

[ Szerkesztve ]

(#14047) Kiskutya válasza turho (#14046) üzenetére


Kiskutya
veterán

Érdemes a reset szerintem!

[ Szerkesztve ]

hmm...

(#14048) turho válasza Kiskutya (#14047) üzenetére


turho
őstag

Megcsináltam a procedúrát, nemigen változott semmi. Vrr látszólag nem csinál semmit :) kiírás 120. Hz. A hdmi 2.1 kábelem is ugyanaz. De "mintha" picit szebb lenne a kép. Ordító változás igazán sehol.
A boot animáció változott :DD

(#14049) H-Mano válasza turho (#14048) üzenetére


H-Mano
tag

Jól értem?
A V098 után "picit szebb" lett a kép, majd a reset után még "picit szebb" ?

(#14050) Kiskutya válasza turho (#14048) üzenetére


Kiskutya
veterán

Nem nagy cucc megcsinálni és ajánlott! Rosszabb tuti nem lesz! :) Igazából megmarad minden csak a kép beállításokat kell újra belőni!

hmm...

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  TCL LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.