Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  TCL LCD és LED TV-k

Hozzászólások

(#14551) SztiviVander válasza crm (#14546) üzenetére


SztiviVander
őstag

Azért mert egy agyontomoritett 1440*1080i -s az m4 (is). Nekem is minden tv-n (hisense, lg) ilyen, ha nincs bekapcsolva a mozgás javítás akkor még a labda is csíkot húz. Királyi tv 2022-ben a töménytelen pénzből ezt tudja...

(#14552) erahurka válasza SztiviVander (#14551) üzenetére


erahurka
félisten

Nem lehet hogy valami zajszűrés csinálja?

(#14553) Szabmester03


Szabmester03
csendes tag

Sziasztok!
TCL C728-casom van . Dolby Visionban a kép nagyon fakó , színtelen . Állítani nem sokat enged rajta. Valahogy ki lehet kapcsolni , hogy magától lépjen be egy-egy kép módba? Pl ha xboxot bekapcsolom automatikusan játék üzemmódba lép és nem is tudok váltani.

(#14554) LÁZ válasza Szabmester03 (#14553) üzenetére


LÁZ
addikt

csatornák/bemenetek-csatlakozóknál van az auto játék mód kikapcs, a DV-t nem vágom, nekem nem tűnik fakónak a sajáton. ;)

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022)

(#14555) Vhiktor válasza Szabmester03 (#14553) üzenetére


Vhiktor
veterán

Nyomj egy resetet a dv kepmodra.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#14556) erahurka válasza Szabmester03 (#14553) üzenetére


erahurka
félisten

Q60B-n is elég fakó és sötét a HDR film lejátszása, konkrétan világosabb az SDR pedig pont fordítva kéne lennie ha jól értem. :F Valami kontraszt emeléssel jobb lett a helyzet de jobb lenne ha ilyesmi nélkül működne. Lényegében olcsóbb tévén el kell felejteni a HDR-t mert csak ront? :F

[ Szerkesztve ]

(#14557) Vhiktor válasza erahurka (#14556) üzenetére


Vhiktor
veterán

Tévesen hiszik azt a felhasználók, hogy a hdr arról szól hogy minden világosabb. Csak az vilgaosabbb aminek annak kell lennie. Nem világosabb, mert a filmben levő tartalmak nagy része pont ugyanolyan fényerovel rendelkeznek mint sdr esetében, ez 100 nit körül van, felette minden hdr effektnek számít, de ez csak a fényekre, csillanasokra, tűzre, stb vonatkozik. Ha valaki nem 100 niten nézi az sdr tartalmat akkor összességében világosabb képet fog kapni mint hdr esetében.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#14558) Szabmester03


Szabmester03
csendes tag

Nyomtam egy resetet , de nem változott . Ennek már valós 10bites a panelja , nem? A HDR részével nincs bajom , azt be tudtam állítani. Legalábbis sokkal szebb mint a 8bites Sony XF7005 ami a gyerekeknél van :DDD

(#14559) gbela


gbela
senior tag

Sziasztok,

szenvedek mar az uj C835-ommel egy ideje, felek h gariztatni kell.
Az van, hogy brightness allitasa semmit nem csinal, 0-tol 100-ig tekerve egy fikarcnyit sem valtozik a fenyero. Mindenfele inteligens cucc kikapcsolva, nincs automatikus allitas, dinamikus allitas semmi. SDR, HDR modban is tesztelve.
Erre rajon (es gondolom osszefugg), hogy ha quickstart be van kapcsolva, akkor a kep felso fele el van sotetedve. Nem full sotet, de alig van fenyereje. Feher kepen latszik legjobban (kep alant).
Csinaltam mar factory restetet, firmware frissitest, teljes aramtalanitast.
Barkinek barmi otlet?

(#14560) Saccco válasza gbela (#14559) üzenetére


Saccco
nagyúr

Garanciális ügynek látszik, illetve a leírásod alapján is! :(

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#14561) Kiskutya válasza gbela (#14559) üzenetére


Kiskutya
veterán

Gyorsinditást soha ne kapcsold be!

hmm...

(#14562) Vhiktor válasza gbela (#14559) üzenetére


Vhiktor
veterán

Garancia :(

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#14563) flash- válasza Vhiktor (#14557) üzenetére


flash-
veterán

nekem az a bajom ezzel a tv-vel DV filmeknél hogy ahol nincs világosabb tartalom hanem olyan félhomályos,felvilagos helyeken pl. beltérben este vagy felsotetben felig megvilagitott arcok(valahogy igy tudnám leirni a jelenetet) akkor ott sötétebbbek az arcok jópár expozicioval attól mint amilyennek kellene lennie.
ezt sok filmnél latom.mondhatom mindegyik DV filmnél.
ha sok a világos resz akkor viszont jó az arcbőr világossága is.
tehet ha nincs kifejezetten világos jelenet akkor aláexponál a kép fényereje de érthetetlen hogy miért.
a tokeleteskep youtu.be videon ajanlott dolby Vision kalibrációhoz képest C725-nél mindenképpen magasabbra kell tenni a gammát 1-2vel hogy ne legyenek az arcok(persze nem csak az arcok csak ott egyértelműen latszik ilyenkor )alulexponáltak.(es akkor a feketevel talan oar egysegnyit jatszani kell lejjebb de mem feltetlen)

az már csak a kisebbik gondom hogy kamerakép váltásnal pl ugyanabban a jelenetben ha egyik emberről egy másik emberre vált a kamera es vissza akkor nem pont ugyanabban az expóban lesz mint amielőtt még elváltott volna pedig ugyanarra a kamerakepre vált vissza ugyanabban a szögben,stb.. (illetve ha egyik emberről vált a kamerakéo egy masik emberre total ugyanabban a megvilagitasban akkor is mas lesz a fényerő)másnál hogy van ez a dolby Vision?ti nektek nem villog látványosan a fenyero egy adott jelenetben ha valt a kamerakep masik emberre-temara?

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#14564) tomp válasza gbela (#14559) üzenetére


tomp
félisten

A gyorsindítást nem szabad bekapcsolni mert panel meghajtási gondot produkál. Sajnos kernel szinten hibás amit a Realteknek kellene fixálnia.

(#14565) bajtokarpi válasza gbela (#14559) üzenetére


bajtokarpi
senior tag

Szia!
Bocs az offért, de ha jól látom a tv-den egy Govee féle T1-es van? Mi a véleményed róla? Köszi

Remélem a tvddel rendeződni fog a dolog. Kitartás.

[ Szerkesztve ]

battletag: bossi#2666

(#14566) gbela válasza bajtokarpi (#14565) üzenetére


gbela
senior tag

Nem rossz a Govee, nekem bejon alapbol az ambient light. Szinhelyessege nem az igazi, de meg csak par napja van fent, probalom majd meg kalibralni, megprobalni lenti kameraval. Osszessegeben mar igy is bejon, ha hatarozott szinek vannak a kepernyon akkor szepen lekoveti, ha sotetebb/kevesbe szines akkor mintha random lenne, altalaban lilas beutessel :)

Hja, gyorsinditast mindig kikapcsoltam, egy reset utani veletlen kikapcskor vettem csak eszre a hibat. Utana mar csak tesztelni allittottam be.

[ Szerkesztve ]

(#14567) vrsptr


vrsptr
aktív tag

Van Emag 2 db újracsomagolt 55c739(735) 222.900 Ft, ha valakit érdekel.

[ Szerkesztve ]

A kivétel léte bizonyítja a szabály létezését a nem kivételes esetekre.

(#14568) doggie válasza bajtokarpi (#14565) üzenetére


doggie
aktív tag

Govee-t elég szépen színhelyesre lehet kalibrálni, csak a white balance-szal kell kicsit játszani.

"Hát minden, minden e világon csak álomba ködlő furcsa álom..." EAP

(#14569) tomisanzero válasza doggie (#14568) üzenetére


tomisanzero
tag

Ez pazar. Nekem közelébe sem sikerült érnem ennek. Pedig sokáig szórakoztam vele. Folyamatosan rózsaszín, ami fehér kellene legyen. :F

(#14570) flash-


flash-
veterán

tcl c725 nél
usbről fw-t hogy kell frissiteni? kell valamire figyelni?
315 van rajta, ugynézem 325 az utána lévő.
csak simán ráteszem egy formázott pendrivera és menüből kiválasztom a fw update-t?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#14571) Geza74


Geza74
tag

Frissítettem a táblázatot (11:23).

2 tévé ára változott a legutóbbi frissítéshez képest (lásd sárga mezők).
Frissítettem (javítottam) a 2022-es széria PVR/Timeshift infóit.
__________________________

Akit érdekel: csináltam egy (ár)összehasonlító táblázatot a TCL tévékről.
Egyelőre csak az 55 és 65 collos verziók vannak rajta, lehet ez így is marad (bocsánat).
Igyekszem kiegészíteni egyéb információkkal is, ahogy az időm engedi.
(Egyelőre még kezdetleges fázisban van, de az ár összevetések miatt remélem van akinek így is hasznos lesz.)
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1UEJq3BTCglbJAhH9xkN1R-ZtTTYxNcEDDe0flf-hAbc/edit?usp=sharing

Jelmagyarázat a táblázat alján.
Az adatokat a TCL oldalairól vettem.

Délelőttönként igyekszem frissíteni.

[ Szerkesztve ]

(#14572) lasse001 válasza flash- (#14570) üzenetére


lasse001
senior tag

Van annál frissebb is

(#14573) -Rolika-


-Rolika-
senior tag

Mit tudnék azzal kezdeni, hogy a 835-öm nem látja az 5ghz-es wifit? Az elején jó volt, de már egy ideje nem.(a C715-el is ugyanez volt)
Sajnos YT 4K videókhoz sokszor kevés a 2.4ghz. :(

(#14574) peternac válasza -Rolika- (#14573) üzenetére


peternac
tag

a wifit allitsd at kisebb csatornara
100 alatt legyen fixen es ne auton

(#14575) F.B.I. válasza gbela (#14559) üzenetére


F.B.I.
veterán

Ha 14 napon belül vagy, akkor küldd vissza. Garanciát felejtsd el, alkalmatlanok rá.

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#14576) ioles


ioles
csendes tag

Kis közérdekű infó.
Ha bármi probléma lenne az értékesítésekkel/reklamáció, akkor ő kereshető TCL kontakt:
robert.kovacs@tcl.com
Illetve, Technikai jobbító javaslatokat várnak itt:
info@tclhungary.com
Ide örülnek ha leírjátok részletesen a problémákat, melyik model, melyik SW és mi volt a gond pl: Local dimming nem működik, Fényerő szabályozási gondok, XY videó lejátszása nem megfelelő stb.
Ezen kívül ugye a TV a crash-dumpokat küldi magától a SW fejlesztőknek (ha be vagytok lépve a TV-n a TCL accountotokba és engedélyezve van a diagnosztikai adatküldés), de ezek mellett örömmel veszik a részletesen leírt hibalistákat, problémákat és továbbítják a fejlesztésre. Érdemes élni vele és bombázni mailek-kel őket ;-) Ezért vannak.

(#14577) flash- válasza lasse001 (#14572) üzenetére


flash-
veterán

androidos változatot én nem találtam.

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#14578) Geza74 válasza ioles (#14576) üzenetére


Geza74
tag

Ő az (ők azok), akire egyszer írta valaki itt, hogy "hivatalból" semmilyen e-mailre nem válaszolnak?

(#14579) pepimama válasza ioles (#14576) üzenetére


pepimama
tag

KÖSZI. Pl. olyanra tudtok magyarázatot, hogy HDR-tartalomnál, ha választanék nézési módot, akkor pl. a Vivid (Élénk) megjelenik (sport, játék stb. mellett), de a Smart HDR (Okos HDR) nem :O (de néha véletlenszerűen igen).
Bájdövéj a Filmek-módot érdemes választani HDR-tartalomnál is, vagy olyanokhoz van a Smart HDR?
Ugye a Filmek-módban 60 a fényerő? (félek, hogy elállítottam). Előre is KÖSZ

(#14580) F.B.I. válasza pepimama (#14579) üzenetére


F.B.I.
veterán

Téves.

[ Szerkesztve ]

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#14581) pepimama válasza F.B.I. (#14580) üzenetére


pepimama
tag

Kösz, de ez melyik kérdésemre vonatkozik? :F

(#14582) kecsawi válasza pepimama (#14581) üzenetére


kecsawi
senior tag

Valószínű nem ide szánta, téves helyre ment.

(#14583) lasse001 válasza flash- (#14577) üzenetére


lasse001
senior tag

Akkor Google tv nem jó? Az is Android

(#14584) eisento


eisento
addikt

Jott egy ujabb frissites. Ha volt mar akkor bocsi.
MT9615 Platform ....C735 & C835/C935.......(C728 & C825)
V8-T615T03-LF1V474.000418

V474 OTA

Link

build date= Nov 23 2022
build= 1669174746
security_patch= 2022-06-05
gmsversion= Android_11_GTV
product.build.fingerprint= TCL/G05_4K_GB/G05:11/AR2101/AR19:user/release-keys
revision= 000418
OTA size= 1.734 GB1.6K

Motorola Edge 40 | PSN ID: HUN_Ejzi

(#14585) golan7 válasza Gino20 (#14461) üzenetére


golan7
tag

Pedig valószínűleg a házimozi erősítő-m lesz a hibás (JBL AVR101) Kaptam kölcsön egy soundbar-t, és ezzel semmi gond! Elég idegesítő!

(#14586) Gino20 válasza golan7 (#14585) üzenetére


Gino20
őstag

És eddig működött? :) Nekem egy 4-5 éves Arcam AVR390-em van, ami a TCL-el nem működött, de előtte a samu Q70R-el igen, sőt a mostani samu QN90A-val is működik az ARC és a CEC is. Sőt CEC esetén a lánc HDMI-vel összekötve: TV -> AVR és AVR -> médialejátszó, szóval a láncban 2. eszközt (médialejátszót) is vezérli a TV táv a Q70R és a QN90A esetén is.
Az, hogy az ARC-t eldobálja szerintem borzasztó szégyen. Az, hogy a CEC nem tökéletes már más kérdés, mert a CEC, szabvány ide-oda egy misztikum és vagy szerencséd van, vagy nem, de esetemben már az AVR hangerő szabályozása is problémát okozott a TCL-nek.

(#14587) golan7 válasza Gino20 (#14586) üzenetére


golan7
tag

A régi Lg-vel működött, mondjuk láncban nem volt! most kb 4 órája megy egy Samsung soundbarral, egyszer sem ment el a hang!
Akkor kezdtem el gyanakodni a JBL-re, amikor tegnap a beállításaiban ki be kapcsoltam a hdmi link opciót és vissza jött a hang! (Nem kellett ki húzni a konnektorból)
És a soundbar-t ki be kapcsolja, a JBL-t csak ki kapcsolata be nem!

[ Szerkesztve ]

(#14588) Gino20 válasza golan7 (#14587) üzenetére


Gino20
őstag

A lényeg szerintem ezen van: "A régi Lg-vel működött".

Nekem is működik minden is a régi és az új samuval is, de a C835-el ez nem ment, ahogy neked sem. Elégettem a HM-re a TV-nek a többszörös árát, ami eddig jó volt, de a TCL-el nem működött, vagy agyon mókolva eljutottam oda, hogy már csak pár másodpercre dobálta el a hangot..........ne, köszönöm, egy pillanatra se menjen már el, ne csússzon és a CEC-nek is örülnék. Ez szerintem egyértelműen a TV bűne.
Félre ne értsd / értsétek, pont az volt a cél, hogy a samut váltsam egyéb gyártóra és ez esetben már szeretném megnézni a DV-t is (amit a samu nem támogat) és régóta TCL-re / Hisense-re gyúrok a best buy / budget "címkéi" miatt, de nem jött össze. Hisense miniLED IPS panelos, szóval esetemben felejtős. Sony-t néztem ~ 2 éve (XH9000), de az egy blooming tenger és manapság végképp röhej az ára, főleg a miniLED-jének.

[ Szerkesztve ]

(#14589) mrmft válasza Gino20 (#14588) üzenetére


mrmft
senior tag

Akkor merre tovabb? Nekem ilyen gondom nincs mint neked, de lepnek feljebb de csak minosegi termekre, es hat ugy tunik mindenhol van valami ami nem klappol. Vagy PWM-es, vagy nincs DV, vagy tularazottnak tartom, az OLEDekben ha nem tintingel - panelek es alaplapok hullanak..

(#14590) Gino20 válasza mrmft (#14589) üzenetére


Gino20
őstag

Az előbb leírtak miatt Én maradok a samunál. Volt ~1 hétig DV-m, tényleg jó, de köszönöm nekem a HDR/HDR10/HDR10+ is "megteszi" :) . A felhasználási szokásaim miatt az LG/Hisense kilőve (nem kell IPS panel). A sony-t istenítik, de ahogy írtam szerintem egy blooming tenger a VA FALD-ja (topikjában anno azt a választ kaptam, hogy nem vészes, nem azt kell nézni, állítsam a fehér feliratot pl sárgára.........hogy mit csináljak több mint fél millért? :Y, meg ez az általános jelenetős bloomingon amúgy sem segít) a miniLED-je meg végképp vicc áron megy. Lehet, hogy bele is nyúltam valami panel lottóba és azért volt egy híg fos (fényes jelenet esetén is sávosan virágzott a nap körüli fény és szürke, fekete esetén meg sírhatnékom volt).
Szóba jöhetne esetleg az OLED, de a felhasználási körülmények miatt nem érzem jó választásnak a "belépő" kategóriáját (fényes nappali, TV-vel szemben ablak) és a méret növekedésével sajnos exponenciálisan növekszik az ára is (77" talán min 1.1 mill) :Y .
Mindent összegezve úgy fest, hogy nálam egyenlőre marad a samu.....

(#14591) HELLAFLUSH válasza eisento (#14584) üzenetére


HELLAFLUSH
őstag

Ezen a linken pedig az összes frissítést megtaláljátok IMG formátumban (nem OTA) :)) [link]

(#14592) Stealth válasza HELLAFLUSH (#14591) üzenetére


Stealth
aktív tag

Ki az, aki ilyen forrásból letölt bármit is? :N

Nem értem egyébként ezt a firmware frissítést.
Én V438-cal vettem a tv-t, azóta nem frissít. Itt meg már írtok V474-et is...
Hogy van ez az egész? :F

-= Stealth =-

(#14593) lasse001 válasza Stealth (#14592) üzenetére


lasse001
senior tag

Ha nem frissíted ilyen és hasonló forrásból akkor neked teljesen mindegy. Mert itt fent van minden amire szükséged lehet.

(#14594) HELLAFLUSH válasza Stealth (#14592) üzenetére


HELLAFLUSH
őstag

Ezt maga a TCL teszi közzé mivel nagyon ritka az az eset, hogy a TV majd lefrissíti magát.
Egyébként meg nem erőszak a disznótor.
Aki akar lefrissíti aki nem az nem. :R

(#14595) -Rolika- válasza peternac (#14574) üzenetére


-Rolika-
senior tag

Köszönöm a segítséget. Alapból 100-on volt. Levettem 64-re, de akkor sem volt jó. Most levettem 44-re és így jó lett.:R
Minél venném észre annak a hátrányát, hogy lejjebb vettem? (Noob vagy a hálózatokhoz)

(#14596) Stealth válasza HELLAFLUSH (#14594) üzenetére


Stealth
aktív tag

Akkor miért nem a tcl honlapon teszi közzé?
Mind1, nem kötözködés, csak ez az eljárásrend elég furcsa.

-= Stealth =-

(#14597) HELLAFLUSH válasza Stealth (#14596) üzenetére


HELLAFLUSH
őstag

Ezt tőlük kérdezd. :)
Szerintem azért lehet így, mert így egyszerűbb számukra mint fent tartani egy külön szervert a frissítéseknek ahonnan leszedné a TV magának.(de ez csak tipp)

(#14598) Stealth válasza HELLAFLUSH (#14597) üzenetére


Stealth
aktív tag

Világos, a kérdés igazából nekik szólt. :R

De ha már itt tartunk, nekem nincs bajom a V438-cal, gondolom ne tegyek fel semmit, vagy van javasolt verzió, ami látványos javulást hoz akármiben? :U C735-ről beszélek.

-= Stealth =-

(#14599) Geza74


Geza74
tag

Frissítettem a táblázatot (12:36).

5 tévé ára változott a legutóbbi frissítéshez képest (lásd sárga mezők), illetve változatlan áron, de újra raktáron van az eMAG-nál az 55C739.

Bővítettem a táblázatot pár új oszloppal (DV/HDR, Kontraszt, Fényerő), habár sajnos a gyári specifikációkban se szerepel mindegyik tévénél minden érték.
__________________________

Akit érdekel: csináltam egy (ár)összehasonlító táblázatot a TCL tévékről.
Egyelőre csak az 55 és 65 collos verziók vannak rajta, lehet ez így is marad (bocsánat).
Igyekszem kiegészíteni egyéb információkkal is, ahogy az időm engedi.
(Egyelőre még kezdetleges fázisban van, de az ár összevetések miatt remélem van akinek így is hasznos lesz.)
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1UEJq3BTCglbJAhH9xkN1R-ZtTTYxNcEDDe0flf-hAbc/edit?usp=sharing


Jelmagyarázat a táblázat alján.
Az adatokat a TCL oldalairól, ill. a displayspecifications-ről vettem.

Délelőttönként igyekszem frissíteni.

(#14600) Stealth válasza Geza74 (#14599) üzenetére


Stealth
aktív tag

Tuti, hogy nem TCL-t veszel majd. :D

-= Stealth =-

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  TCL LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.