Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  TCL LCD és LED TV-k

Hozzászólások

(#15051) Krivy1


Krivy1
kezdő

Sziasztok!

Ha most el akarnám adni, mennyiért lehetne?

TCL 55C728 fél éves

(#15052) F.B.I. válasza Krivy1 (#15051) üzenetére


F.B.I.
veterán

Gyorsan szerintem 150.000,-Ft ha ráérsz, 180.

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#15053) Kaba válasza F.B.I. (#15052) üzenetére


Kaba
veterán

180-ért nem valószínű, talán ha új és bontatlan lenne , több helyen is árulták 200K körül.
Van beárazós topik is.

[ Szerkesztve ]

(#15054) Saccco válasza Mardi (#15050) üzenetére


Saccco
nagyúr

Teljesen más készülékek azok.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#15055) Krivy1 válasza Kaba (#15053) üzenetére


Krivy1
kezdő

250-ért vettem újonnan plusz garanciával (nem emlékszem hogy 2 vagy 3 év)

(#15056) Mr.Iksz válasza Krivy1 (#15055) üzenetére


Mr.Iksz
kezdő

Én 260.000-ert vettem (ebben benne volt a 3 ev plusz gari ára is) Euronicsban 4 hónapja...

(#15057) doggie


doggie
aktív tag

Egész jó árak Euronicsben:
TCL 75P735 4K UHD Google TV 299.999
TCL 75C635 75" 4K QLED TV 359.990

"Hát minden, minden e világon csak álomba ködlő furcsa álom..." EAP

(#15058) cd930 válasza doggie (#15057) üzenetére


cd930
aktív tag

Igen, a tévés topicban is szóba került, hogy ma jó áraik vannak.
55C735 220k
65C825 430k

20+ éve a Prohardveren

(#15059) Mr.Iksz


Mr.Iksz
kezdő

Egy hülye kérdés:
55c728-nál hogy lehet elővarázsolni az equalizert?
Láttam tesztekben h van ilyen,,de nekem csak az előre telepített hangzások vannak (dinamikus,mozi,stb)
Google tv AR2101 van rajta (1.bekapcsnál frisitette, a 2 resetet megcsinaltam utana,azota nem nyultam hozzá)

(#15060) N3gro


N3gro
aktív tag

P635 TV-t szeretnék frissíteni. Próbáltam img és OTA módszerrel. Az előbbinél failedet ír ki, utóbbinál nem találja a frissítést. Több pendrive, rufussal formázva, fat32.

Ez a szoftver van most: V8-R51MT05-LF1V483.020703

Próbáltam a 047 és 057 IMG-t, de egyik se jó. Tudnátok ötletet adni? Lehet hogy nem jó frissítést töltök le?

[ Szerkesztve ]

(#15061) laci laci válasza N3gro (#15060) üzenetére


laci laci
addikt

Ne fat32-re formázd,nekem is az volt a gond..

Xiaomi mi3-4-5-6-8-pro8-9-9t-9tpro,mi note 10,10,10pro,redmi k30/4g,pocof2pro,mi 10 ultra,mi11 ultra,11pro,11t-pro,11 lite 5g,12x,12s

(#15062) N3gro válasza laci laci (#15061) üzenetére


N3gro
aktív tag

Megpróbáltam NTFS-el is, ugyanaz a helyzet. Először valami validation-t ír ki, de csak egy pillanatra, utána meg install failed. Exfat-et alapból nem is látja a TV.

(#15063) mrmft válasza N3gro (#15060) üzenetére


mrmft
senior tag

R51AT01 Platform a P635.
A teiden ezek szerint R51MT05 plattform FW van, ami a C635... Erre a legujabb a V508, mas nem is fog felmenni ra, csak ez a plattform.

(#15064) N3gro válasza mrmft (#15063) üzenetére


N3gro
aktív tag

Igen, közben én is rájöttem 5 perce. :DDD Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#15065) confuser


confuser
senior tag

Többen ajánlottátok a vimu-t, így bátorkodom itt feltenni a kérdést, bár kicsit off. Szóval smb megosztással szeretném elérni a külső winchesteremet (jelenleg egy Amlogic-os boxon lóg, CoreELEC van rajta). A megosztást azonnal látja, viszont ahogy rámegyek, durván sokáig tart, mire egyáltalán belép a gyökérkönyvtárba (lemértem, majd 3 perc volt). Utána kiválasztanám a winchestert, és semmi, üres oldal, perceken keresztül. Mi lehet a gond?

(#15066) Saccco válasza confuser (#15065) üzenetére


Saccco
nagyúr

DLNA nem mehet párhuzamosan? Azzal másodpercek alatt lát mindent.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#15067) eisento


eisento
addikt

skacok, lehet volt mar kerdes. Van mar valami megoldas arra, hogy bekapcsolom mondjuk a ps5-ot ugye bekapcsol a tv atvalt a hdmi-re amin a ps van jatszok majd mikor kikapcsolom a ps-t atvaltson pl tv adasra? a 12 eves samunal nem volt ez gond... 65c728-as keszulekem van

Motorola Edge 40 | PSN ID: HUN_Ejzi

(#15068) laci laci válasza N3gro (#15062) üzenetére


laci laci
addikt

Akkor sikerült és a profi volt a ludas 🤝👍

Xiaomi mi3-4-5-6-8-pro8-9-9t-9tpro,mi note 10,10,10pro,redmi k30/4g,pocof2pro,mi 10 ultra,mi11 ultra,11pro,11t-pro,11 lite 5g,12x,12s

(#15069) Geza74


Geza74
tag

Kb. másfél hónap után újra frissítettem a táblázatot.

__________________________

Akit érdekel: csináltam egy (ár)összehasonlító táblázatot a TCL 55-65" tévékről.

Igyekszem kiegészíteni egyéb információkkal is, ahogy az időm engedi.
(Egyelőre még kezdetleges fázisban van, de az ár összevetések miatt remélem van akinek így is hasznos lesz.)
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1UEJq3BTCglbJAhH9xkN1R-ZtTTYxNcEDDe0flf-hAbc/edit?usp=sharing


Jelmagyarázat a táblázat alján.
Az adatokat a TCL oldalairól, ill. a displayspecifications-ről vettem.

(#15070) Bellami válasza confuser (#15065) üzenetére


Bellami
csendes tag

Én is megvettem a vimut, de minek!? Nem jó semmire. A gyári média lejátszó visz mindent, a vimu meg nem. Még a Kodi, ami jó.Pld. a 4-k-s See-t a NAS-ról a vimu el sem indítja...

(#15071) Saccco válasza Bellami (#15070) üzenetére


Saccco
nagyúr

Nekem pozitív a tapasztalatom vele. Vimu + VLC mindent is megeszik nálam. Másnak meg a Nova Player a kedvence.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#15072) beverly


beverly
tag

C 839-re melyik software verziót érdemes felrakni?most 468 van fenn!

(#15073) Saccco válasza beverly (#15072) üzenetére


Saccco
nagyúr

Ha nincs vele bajod, akkor az maradhat.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#15074) Mardi


Mardi
tag

Nos, egyre inkább úgy tűnik, hogy sikerül meggyőznöm magam egy 55"-os c735-ös beszerzéséről, de még előtte, hogy nem legyenek túl magasak az elvárásaim, mik az igazán kirivó hátrányai? Mik a negatív tapasztalatok vele?

(#15075) Saccco válasza Mardi (#15074) üzenetére


Saccco
nagyúr

Ha FALD is lenne benne, akkor árában a legjobb vétel lenne. Viszont így is nagyon jó vétel. A Hisense U7HQ van párban vele, ami FALD-os, leírás szerint VA, de néhol IPS-t írnak. Ha VA, akkor jobb vétel, mint a C735. Ha kell az HBO Max is, akkor viszont kell mellé egy box vagy valami extra, ami a C735 mellé nem kell.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#15076) Mardi válasza Saccco (#15075) üzenetére


Mardi
tag

Mi az a FALD? Ha jól sejtem az utolsó kettő a local dimming.

(#15077) Geza74 válasza Mardi (#15076) üzenetére


Geza74
tag

FALD (Full Array Local Dimming), keress rá a neten. Ez egy háttérvilágítás típus, elvileg modernebb és jobb, mint a sima.

Ha elég az 55", akkor a C735 most kuuurva jó áron van a Euronicsban (220e), sose volt még ennyi.
A 7 poszttal lejjebb említett táblázatban találsz két linket, amik két (angol nyelvű) teszt cikkre mutatnak, amikben elég jól és korrektül kifejtik a C635 és C735 közti különbségeket, illetve mindkét típus tulajdonságait, előnyeit, hátrányait. Ajánlom.

Én a 65C735-nek a brutál áresésére várok már egy jó ideje, sajnos az még nem indult el.

(#15078) Mardi válasza Geza74 (#15077) üzenetére


Mardi
tag

Rendben, köszönöm szépen!

(#15079) mrmft válasza Geza74 (#15077) üzenetére


mrmft
senior tag

Arra hiaba, keves volt belole az orszagban. 65C635 viszont szepen megindult lefele (234ezer euronics, el is kapkodtak par nap alatt mindet...).

(#15080) masystem válasza Vhiktor (#15016) üzenetére


masystem
csendes újonc

Szia. Egy olyan kérdés, hogy C735 teszted mikor várható? Köszi 🙂

(#15081) Vhiktor válasza masystem (#15080) üzenetére


Vhiktor
veterán

2 hét.
Hamarabb terveztem, de költözés és az utána vo ügyintézés minden időmet elvitte :(

[ Szerkesztve ]

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#15082) gpapper


gpapper
friss újonc

Sziasztok!

Most egész jó áron lehet kapni az 55 C825-öt, ellenben a C735 is jó áron van, eközött a két tv között vacilalok, megéri a felárat a 825?

(#15083) F.B.I. válasza gpapper (#15082) üzenetére


F.B.I.
veterán

Meg.

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#15084) Mardi


Mardi
tag

Nah TV épp telepít, addig megérdeklődöm: hol tudom beállítani, hogy lássa az 5 ghz wifit? Mert a kisebbet látja, de a nagyobbat, amire lb minden eszköz csatlakozni szokott a telepítésnél nem adta ki.

(#15085) proradeon válasza Mardi (#15084) üzenetére


proradeon
őstag

Sajnos a TCL TV-k nem látják azokat az 5GHz-es WiFi hálózatokat, amik 100 feletti csatornákat használnak. Ha azt szeretnéd, hogy lássa, kénytelen leszel alacsonyabb csatornákra állítani az adott 5GHz-es hálózatot.

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#15086) Mardi válasza proradeon (#15085) üzenetére


Mardi
tag

Hűha és ezt hogy tehetem meg? Lassabb wifit eredményez ez?

(#15087) proradeon válasza Mardi (#15086) üzenetére


proradeon
őstag

A WiFi-t szolgáltató eszközöd (pl. router, vagy az internetszolgáltató által biztosított eszköz) WiFi beállításaiban át kell állítanod a vezérlőcsatornát például 36-ra. Az én Asus routeremben például így néz ki: [kép]

Lassabb WiFi-t alapvetően nem eredményez, de nekem az a tapasztalatom, hogy 36-os vezérlőcsatornát használva (a router-től távolabb) kisebb a jelerősség, mint 100-as vezérlőcsatornával.

[ Szerkesztve ]

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#15088) Gabis válasza proradeon (#15087) üzenetére


Gabis
őstag

"36-os vezérlőcsatornát használva (a router-től távolabb) kisebb a jelerősség" próbáltad esetleg, hogy ha a csatorna sávszélességet 20 vagy 40 Mhz-re állítod milyen?

(#15089) Mardi válasza proradeon (#15087) üzenetére


Mardi
tag

Köszi, ez működött! Esetleg konfigurációra ajánlást nem tudsz?

(#15090) flash-


flash-
veterán

nekem a TCL-C725 egyszercsak elkezdte a tv lejátszani a DV profile 7-es filmeket DV-ben(vimu) előtte azt csak hdr-ként játszotta le, talán ez fw frissités óta van(legutóbbi androidos fw).. viszont a profile 5ös filmet meg most már csak hdr-ként játsza le :D :D (vagy a vimu frissült és azért,ezt nem tudom pontosan..)

jó lenne már rendbetenni hogy az n**e -on most akkor melyik tartalmat tudjuk biztosan vinni..
de mondjuk én ezt már feladtam... sample először leszed, aztán próba és épp amit visz akkor happy...

(amit felismer az "EL" mondjuk lehet azért de nemtom az mit jelent a dv 07-nél)

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#15091) tomp válasza flash- (#15090) üzenetére


tomp
félisten

Vimuval eddig is ment a STDL P7 mp4 és mkv-ból. Természetesen csak az RPU-t is használva.
Profile 5-öt a gyári lejátszónak vinnie kell ts, mp4-ből mivel Profile 5-ben megy minden streaming szolgáltatás.

(#15092) flash- válasza tomp (#15091) üzenetére


flash-
veterán

hát pedig tuti volt olyan mkv (profile 7) amit nekem nem látott DV-ként

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#15093) haxxika


haxxika
senior tag

Visszajött az 55C728-am a szervizből (Videoton szerviz).
Jó hír: végre beindul a tv.
Rossz hír: Egyik távirányítót sem kaptam vissza, valamint a további problémát amit jelentettem nem foglalkoztak vele. Az egyik talpnak a menetje szar, szétnyírt egy csavart, bármelyik másik csavart berakva egyből akad a menet. Nem kaptam se másik csavart, se másik talpat.
Kíváncsi leszek mennyi időbe fog telni a távirányítók előkerítése és visszaküldése, mert nem volt annyira gördülékeny a folyamat.

OnePlus 10 Pro | Eladó cuccaim: https://hardverapro.hu/tag/haxxika

(#15094) cettlee


cettlee
őstag

Hali!
Az 55c735-nek mennyi a válaszideje?
16ms-ot irnak, van egy teszt ahol gaming modban 1ms-t mond a tesztelő de azt kizártnak tartom-
Monitorként használnám PC-hez egyelőre FullHD-ben később talán 4k-ban.
Köszi

(#15095) cd930


cd930
aktív tag

Emag újracsomagolt 55C739 204900 Ft.
Ha valaki ilyen típust szeretne, csapjon le rá.

20+ éve a Prohardveren

(#15096) Vhiktor válasza cettlee (#15094) üzenetére


Vhiktor
veterán

Nemsokára kint lesz a tesztem, game módeban 120 Hz esetén a 2 között valahol. Az 1ms túlzás.
De bőven jó az input lagja, ne kell tőle tartani.

[ Szerkesztve ]

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#15097) cettlee válasza Vhiktor (#15096) üzenetére


cettlee
őstag

nagyon köszi!

(#15098) Brada:D


Brada:D
tag

Sziasztok!

Vettem egy 55" TCL 55P635-ös és vissza kellett küldenem, mert homogén színeknél mindkét oldalt és felül erősebben világított/felhősödött. Leginkább fehér háttérnél illetve szürkénél látszódott.

Az lenne a kérdésem, hogy érdemes rászánni több pénzt(200 ezer) és venni egy másik szériát TCL-ből,vagy nézzek másik márkát? Esetleg ugyan ezt a szériát venni mert lehet csak pont kifogtam egy hibás darabot. (Az alap keret 150 ezer volt.)

Előre is köszönöm a segítséget!

Okosabb úgy leszel, ha okosabb ellenféllel játszol!

(#15099) AxBattler válasza Vhiktor (#15096) üzenetére


AxBattler
félisten

Esetleg C635-ről is várható Tőled teszt? :B

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#15100) vrsptr válasza Brada:D (#15098) üzenetére


vrsptr
aktív tag

3-al feletted, én azt megvenném.

A kivétel léte bizonyítja a szabály létezését a nem kivételes esetekre.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  TCL LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.