Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  TCL LCD és LED TV-k

Hozzászólások

(#15301) eisento válasza tomisanzero (#15264) üzenetére


eisento
addikt

nekem 65c728 van hbomaxot napi rendszeresseggel hasznaljuk nincs akadas semmi ilyesmi...

Motorola Edge 40 | PSN ID: HUN_Ejzi

(#15302) Geo19870322 válasza Saccco (#15295) üzenetére


Geo19870322
tag

Kipróbáltam, hogy lekapcsoltam az áramot majd vissza de semmi ilyesmi. Kihúztam a dugót, de semmi. Egyéb ötlet? :F

(#15303) rumkola válasza Geo19870322 (#15302) üzenetére


rumkola
veterán

időzítő a menüjében, hdmi cec valami másik géppel

(#15304) tocijozsi00


tocijozsi00
csendes tag

Űdv mindenkinek.A c835 ős tulajokat szeretném kérdezni:van e Bekapcsolás időzittő?55 ős méretben szemezek vele.A másik jelőlt a Hisense H8HQ lenne.Azért Fontos számomra mivel nem hallok,az ébresztene reggeli meloba.Előre is Kőszőnőm!

(#15305) AtaWrc válasza Geo19870322 (#15302) üzenetére


AtaWrc
tag

Nekem energiatakarékos izzó okozott annak idején ilyet

(#15306) Mr. Csonti


Mr. Csonti
tag

Sziasztok!

Tudnátok segíteni, hogy C728-hoz melyik a legfrissebb verzió amit le tudok tölteni és frissíteni rá a tv-t? Előre is köszi!

Üdv

[ Szerkesztve ]

(#15307) tomisanzero válasza eisento (#15301) üzenetére


tomisanzero
tag

Elhiszem, valószínűleg több embernek jó, mint rossz, de nálam használhatatlan minden, ami DV. Kénytelen vagyok a PS5-on keresztül nézni, mert az csak HDR 10-et tud és úgy egyből működik jól.

(#15308) MaiTai21


MaiTai21
csendes tag

Hali! Olyan kérdésem lenne hogy a Dolby Visiont valamilyen módon kilehet kapcsolni? Gondolok hbo max re hogy azt ne DL be játssza le ?

(#15309) Tas válasza Geo19870322 (#15292) üzenetére


Tas
tag

Nekem az apple tv csinált ilyet. Valamelyik eszköz “betelefonált” a hubnaknak és ez valamiért felkeltette a standby funkcióból és a tv a hdmi cec miatt bejapcsolt. A legfrissebb 16.2 már nem csinál ilyet (asszem a sima 16tól már jó volt) Nincs valamilyen smart rendszered otthon, ami a Tvvel is össze van kötve?

(#15310) MaCS_70 válasza tomisanzero (#15307) üzenetére


MaCS_70
félisten

A DV, gondolom, a Dolby Vision.

Ez mit csinál valójában?

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#15311) Tas válasza MaCS_70 (#15310) üzenetére


Tas
tag

Ez engem is érdekel, hogy pontosan mi történik a TV-vel, mert annyira lag-os lesz btooth fülessel a DV tartalom, hogy engem idegesít (korábban van a hang a képhez képest). SD és HDR tartalomnál minden OK. Azt próbáltam, hogy DV módban is csináltam A/V resyncet a streaming eszközzel, de nem hatotta meg.

(#15312) Notar


Notar
csendes tag

Van valakinek tapasztalata arról, hogy az 55C635 lejátssza a flac fájlokat?
A fórumokon és az adatlapokon rákeresve nem egyértelmű. Van, ahol a TLC azt írja igen, máshol meg hogy nem...

(#15313) MaCS_70


MaCS_70
félisten

Továbbra is a 65/75" számomra a nagy kérdés.

A TCL-ek kialakítása az oldalpanelnél milyen? Kb. mennyi szabad helyre van szükség az eléréséhez?

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#15314) kharpi


kharpi
csendes tag

Sziasztok, Google rendszeres tv-n valakinek sikerült (vagy egyáltalán próbálkozott) valami shortcutot beállítani a sound only mode-nak? Meló közben zenehallgatásra használnám, csak ugye elég körülményes mindig nyomkodni, ha pl hangerőt állítasz utána.

(#15315) Alc válasza kharpi (#15314) üzenetére


Alc
tag

Még régebben, itt ajánlotta valaki ezt a programot:
[link]
Ezzel lehet rá tudod állítani valamelyik gombra.

(#15316) F.B.I. válasza MaCS_70 (#15313) üzenetére


F.B.I.
veterán

Ezt nem értem? Elérésükhöz? Nálam a 65 kerete 2 mm kb. ha erre gondoltál?

Egyébként egy 10 cm hely jó a szélén, hogy le tudd tenni rendesen.

[ Szerkesztve ]

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#15317) nagymolnar válasza kharpi (#15314) üzenetére


nagymolnar
tag

Sosem értettem ezeket az értelmetlen gyártókat, telerakják szar gombokkal a távirányítót, de az alapvető energiatakarékossági gombokat olyan mélyre mentik a menüben, mintha Lölőtől kapnának kenőpénzt, hogy a dupla rendszerhasználati díjból Andival vehessenek még egy két szigetet. :W Pl. A kikapcsolás időzítő is el van dugva és az automatikus kikapcs is 4 órás, mígy a Sony 60 percet is tud...

[ Szerkesztve ]

(#15318) MaCS_70 válasza F.B.I. (#15316) üzenetére


MaCS_70
félisten

Az a gondom, hogy oldalról nem férek hozzá a tévéhez, mivel az körbe van szekrényezve. Tehát szemből tudok benyúlni, erősen nőgyógyászi kézmozdulattal.

Az LG tévéinken a ház széléhez elég közel vannak az oldalsó csatlakozók ahhoz, hogy így derékszögben benyúlva elérjem őket, egy Samsungon viszont már nem értem el.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#15319) MaCS_70 válasza nagymolnar (#15317) üzenetére


MaCS_70
félisten

Amikor 3-4 éve legutóbb arról érdeklődtem a MM-ban, hogy egy kinézett tévén van-e kikapcsolt képernyő mellett bekapcsolt hang, az eladó nem értette, hogy milyen hülyeséget akarok. Aztán megnézte, és kiderült, hogy van rajta...

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#15320) beverly


beverly
tag

C 839 tv-n hbo maxon miért szaggat a last of us mindkét része?de csakis ez a film!az első részt a múlt héten még hiba nélkül vitte most az is szaggat de piszokul!

(#15321) proradeon válasza beverly (#15320) üzenetére


proradeon
őstag

Ha be van kapcsolva a TV-n a gyors indítás, akkor esetleg próbálj meg egy újraindítást nyomni a TV-n: Beállítások -> Rendszer -> Újraindítás (legalul)

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#15322) MaCS_70 válasza beverly (#15320) üzenetére


MaCS_70
félisten

Más esetben, más eszközön nekem a következők már segítettek: pillanatállj (pause), illetve előre, majd visszaugrás a filmben. Ezektől nekem helyreállt az időzítés.

MaCS

[ Szerkesztve ]

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#15323) rumkola


rumkola
veterán

55C735 natív 120/144Hz ugye? Nem MEMC-es vakítás?

(#15324) Vhiktor válasza rumkola (#15323) üzenetére


Vhiktor
veterán

natív.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#15325) rumkola válasza Vhiktor (#15324) üzenetére


rumkola
veterán

:R

(#15326) F.B.I.


F.B.I.
veterán

A 835 olyan hiánycikk, hogy csak alza, 30K-al drágábban? :F

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#15327) flash-


flash-
veterán

élesség milyen érteken a normal ?
ha 0 vagy ha 50?
erdekes sdr en 50 re kell dv-n 0
miert ?nem értem mi különbség vam ketto forras kozott elesseg szempontjából

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#15328) hepi62


hepi62
csendes tag

Sziasztok!
Gondoltam megosztom a tapasztalataimat, hatha masnak is segit. Megoldodott a HDMI ARC problemam. A TV egy 65C835, es egy Digi TV muholdas belteri egyseg volt csatlakoztatva az erosito elso bemeneti HDMI portjara, ami a gondot okozta. Ezt athelyezve az utolso HDMI bemeneti portra, minden mukodik. A HDMI ARC es CEC is. Azt is erzekeli, ha bekapcsolom a belterit, a TV es az erosito is atvalt ra, majd mikor kikapcsolom, vissza.
Szoval akinek hasonlo gondja van, probalja meg, hogy minden eszkozt eltavolit az erositobol.
Ja es a TV firmware verzioja 470-es, ezzel kaptam a TV-t.

(#15329) Gino20 válasza hepi62 (#15328) üzenetére


Gino20
őstag

Szerencsés vagy ;) . Nekem, ha csak a TV és AVR volt összekötve HDMI-n, akkor sem működött megfelelően :( .

(#15330) haxxika


haxxika
senior tag

Nemrég kaptam vissza a szervizbol a tv-t (55C728) alaplapcsere miatt, de olyan mintha kozepen vilagosabb lenne fekete kepnel.

Gondolom ez nem normalis es kuldhetem vissza...

OnePlus 10 Pro | Eladó cuccaim: https://hardverapro.hu/tag/haxxika

(#15331) F.B.I. válasza haxxika (#15330) üzenetére


F.B.I.
veterán

Igen, mehet vissza. :(

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#15332) Stealth


Stealth
aktív tag

Helló,

Hogy van ez a 120Hz a C735-nél?
Xbox one S-sel összekötve a felbontást 4K-ra állítva a képfrissítés csak 60Hz. Ha átállítom 120Hz-re, akkor a felbontás nem 4K, hanem 1440p.
Ilyen kábelem van.

-= Stealth =-

(#15333) haxxika válasza Stealth (#15332) üzenetére


haxxika
senior tag

One S nem is fog tudni neked 120Hz-et 4K-n, csak 1440p-n. One X tudja a 120Hz-et 4K-n.
[link]

OnePlus 10 Pro | Eladó cuccaim: https://hardverapro.hu/tag/haxxika

(#15334) Stealth válasza haxxika (#15333) üzenetére


Stealth
aktív tag

Ahh, cégtől nem tudom megnyitni. :W
De akkor valszeg ezt tudja a rendszer és nincs hiba sehol sem.
Köszi.

[ Szerkesztve ]

-= Stealth =-

(#15335) rumkola válasza Vhiktor (#15324) üzenetére


rumkola
veterán

TCL 55C735
4K 12bit RGB 120hz megy, de a 144 nem jelenik meg sehogy, felbontás csökkentéssel sem.
NVidia panelben létre kellett hoznom, így megjelenik a 4K 144Hz 10bit RGB! Ezt a videódba illik majd.

[ Szerkesztve ]

(#15336) Vhiktor válasza rumkola (#15335) üzenetére


Vhiktor
veterán

Igen, a 144 Hz-et manuálisan kell hozzáadni.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#15337) rumkola válasza Vhiktor (#15336) üzenetére


rumkola
veterán

Nem jó, néha bevillan, elsötétül. Veszek másik kábelt, bár ez is 2.1 8K HDMI. Alza power.

(#15338) gorje válasza Vhiktor (#15336) üzenetére


gorje
senior tag

Szia!

Egyébként mikor várható teszt és beállítások (olvastam, költözés stb.)? Én már 1 boldog tulaj vagyok de ismerős is nagyon kacsintgat a készülék felé.
Egyébként ha nem megy a hgig az lehet valami firm jellegű probléma vagy user error? Xbox Series S.
Játék mód csak akkor elérhető ha azon a bemeneten kapcsolom be az xboxot? Bemenetet átváltva nem tudom aktiválni.
V468-as firm.

(#15339) rumkola válasza gorje (#15338) üzenetére


rumkola
veterán

Beállítások->Csatornák és bemenetek->Csatlakozók
Itt menj legalulra és engedélyezd az alacsony késletetést és a váltakozó frissítést. Ezek után ha a gép és a játék is támogatja, akkor mennie kell a HGIG-nek. Én pl. PC-n is be tudom kapcsolni. V468

(#15340) gorje válasza rumkola (#15339) üzenetére


gorje
senior tag

Köszi szépen! Ezek szerint akkor a játék nem támogatta mert ezeket én is beállítottam.

(#15341) rumkola válasza gorje (#15340) üzenetére


rumkola
veterán

A HGIG csak HDR-nél müködik.

(#15342) Vhiktor válasza gorje (#15338) üzenetére


Vhiktor
veterán

Jovoheten biztosan felkerul. :)

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#15343) MaCS_70


MaCS_70
félisten

Nagyjából megszületett a döntés:

Elég a 65", mivel 75" esetén oldalanként csak 3-3 cm maradna a szekrényig, ami okozhat kellemetlenséget.

A kérdés az, hogy feltételezve, hogy Wii-nél/C64-nél komolyabb játék nem várható, érdemes-e 40e Ft-tal olcsóbban a 635-öst venni, vagy ennyi felárat megér a 735.

A mall.hu-t meg szabad kockázattni?

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#15344) Jankó31


Jankó31
csendes tag

A képfrissítést lehet valahogy befolyásolni? 60 hz-s az enyém, de mintha csak 20 lenne ahogy nézem. Röcög kissé, nem szép egyenletes se stream-nél, se médiaboxról. Mozira van állítva a kép, kikapcsolva a mozgás funkciók, intelligens funkció. Szabvány beállításnál ott hozza a szép egyenletes képet a mozgás funkcióval, de úgy a kontúrok ölik meg a képet. Ennyit nem baszakodtam még tv-vel. Please help! :U

(#15345) cd930 válasza MaCS_70 (#15343) üzenetére


cd930
aktív tag

Nem tudom, van-e akkora különbség a 635 és a 735 között, mint a 735 és 835 között. Valószínűleg nincs, de akkora külnbség nitos van, hogy megérje a 40k felárat.
Jövő héten kijön Vhiktor 735-ös tesztje, én megrendelném a Mall-nál a 735-öset, ha nem okoz gondot a szállítás. Egy kombiba befér még a 65" méret.

20+ éve a Prohardveren

(#15346) Zoleee83 válasza cd930 (#15345) üzenetére


Zoleee83
addikt

Vasaló (kettes) Swiftbe is befért az 55C735, én elhoztam! :DDD
Egyedül intéztem, mivel átértem a dobozt nem kellett plusz egy ember sem.

[ Szerkesztve ]

* You can't stop me to love the world with all its lies - Guano Apes *

(#15347) cd930 válasza Zoleee83 (#15346) üzenetére


cd930
aktív tag

Az 55-ös sokkal kisebb, egyemberes.
A 65-ös nekem még épp kényelmesen befért a kombiba, ketten tettük be-ki.
A 75-ös nem férne be már, azt tetőtartón szállítanám.

20+ éve a Prohardveren

(#15348) F.B.I. válasza cd930 (#15347) üzenetére


F.B.I.
veterán

Nálam simán befért a 75” dobozostól, az első ülés mögé, a lehajtott ülésekre, csomagtartó rendesen lezárva, Lancia Phedra. :DDD

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#15349) proradeon


proradeon
őstag

~1 hónap kihagyás után újra kapható a TCL 65C839 eMAG-nál 429990 Ft-ért. :)

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#15350) cd930 válasza proradeon (#15349) üzenetére


cd930
aktív tag

A Mall-nál 19-én volt belőle 440-ért, csak kb aznap ki is fogytak belőle.
Tegnap óta megint van, írták is a tévés topicban (van 65C735 is 300k-ért).

Vegye-vigye, aki ilyet akar, tényleg nagyon jó az ára!
+ az Emag mellett szól a 30 napos gari és hogy nem neked kell visszavinni a boltba probléma esetén.

[ Szerkesztve ]

20+ éve a Prohardveren

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  TCL LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.