Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  TCL LCD és LED TV-k

Hozzászólások

(#14051) turho válasza H-Mano (#14049) üzenetére


turho
őstag

Nem.
Reset után semmi változás. Csak megcsináltam.
A picit azebbnek tűnő képs , és az alsó menü az újdonság számomra.
A vrr nem megy :DDD vagy nem kapcsol mert rájött hogy rtx3080.

(#14052) turho


turho
őstag

Jobban megfigyelve van egy kis ghosting jellegű valami.
De nálam a legjobb, legstabilabb, legélesebb képet az adja, ha 4k, 120 Hz, framesync on (játékban), limit 120 Hz.

(#14053) Poccc97


Poccc97
csendes tag

Akit érdekel: TCL 55C735 az Auchanba (Budakalász, Soroksár) 259.999 Ft (ismerős küldte a képet). :)

(#14054) lazara007


lazara007
csendes tag

Valaki meg tudná erősíteni, hogy a C835 képes eARC-on keresztül passthrough átadni a losless Dolby Atmos hangot soundbarnak True-HD? DTS, DTS-HD, DTS:X helyzet?
TV-n futó bármilyen programmal elérhető losless Atmos?

[ Szerkesztve ]

(#14055) Vhiktor válasza jozsef83 (#14044) üzenetére


Vhiktor
veterán

Monitorkent jobb mint a qn90b

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#14056) rolio1


rolio1
tag

Sziasztok!
Disney app megy mindenkinek rendesen? 55P715-ös típus, a legfrissebb v715 firmware-rel.
Film indítás után hibaüzenet, keresse a help.disney.....
Telefonos appról indítva mennek a filmek...
Valakinek esetleg ötlet?

(#14057) Gino20 válasza lazara007 (#14054) üzenetére


Gino20
őstag

Ugye nekem is csak úton a TV, de valami hasonló kérdés bennem is megfogalmazódott, vagyis leegyszerűsítve, ha van egy mindent is támogató eARC képes eszközöm, amire ráadásul akár telepítem mondjuk a KODI-t (amit a jelenlegi samu - tizen esetén nem tudom megtenni, így maradna a belső lejátszó), akkor vajon szükséges a külső médialejátszó? Házimozizok, így fontos számomra a passthrough meg alapvetően a kadenciahelyes lejátszás, de vajon ezek elérhetőek a google TV-re telepített KODI-n keresztül is?
Jelenlegi lánc HDMI-n keresztül: médialejátszó -> (HDMI 2.0 ARC képes) AVR és AVR -> TV, de a lejátszóm egy Beelink CoreELEC-el (KODI-val) használva, vagyis nem támogatott a DV.

(#14058) flash- válasza Kiskutya (#14047) üzenetére


flash-
veterán

ez a fajta reset jobb mint amikor a csak a tv beállítások menüben választom a visszaállitást?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#14059) Kiskutya válasza flash- (#14058) üzenetére


Kiskutya
veterán

Azért jobb mert nem gyalulja le az egész rendszert az appokkal együtt! Lehet néha nem árt azt se megcsinálni de eddig mindenhol azt olvastam frissítés után ezt érdemes!

hmm...

(#14060) kzolee216


kzolee216
aktív tag

Tegnap vettem észre, hogy bekerült a VRR a C725-be is. Ez most igaz, vagy valami bug lehet a rendszeben, hogy látom és be is tudom kapcsolni? :D
Azt még nem tudom, hogy működik tesztelésre nem volt időm, viszont bekapcsolni be tudtam.

(#14061) F.B.I. válasza rolio1 (#14056) üzenetére


F.B.I.
veterán

A készüléken, beállítások, alkalmazások, Disney, kényszerített leállítás.

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#14062) H-Mano válasza Kiskutya (#14059) üzenetére


H-Mano
tag

Arra van valamilyen lehetőség, hogy pl. a V098 helyett újra visszaállítani a V083-at?
Ha igen, hogyan?

(#14063) rolio1 válasza F.B.I. (#14061) üzenetére


rolio1
tag

Sajnos nem segít. "Hiba történt, próbálkozz újra..." Semmi hibakód, semmi.

(#14064) Louro


Louro
őstag

Nem tudom számít-e, de az alany: C735.

A HDR-t mikor érdemes bekapcsolni? Vagy inkább legyen mindig bekapcsolva?

Mess with the best / Die like the rest

(#14065) urobee


urobee
tag

Sziasztok!

TCL 65C728-nél én emlékszem rosszul, vagy tényleg nem tudja a VRR-t?
Playstation 5 beállításaiban nem tudom bekapcsolni, mert azt írja, hogy a TV nem alkalmas rá.
Vagy lehet, hogy az csak a 2.1es HDMI kábelen működik? (de akkor meg nem azt adnak a PS5-höz? :F )Viszont elvileg a 120Hz meg megy, vagy legalábbis nem írja, hogy azt nem kapcsolhatom be.

(#14066) LÁZ válasza urobee (#14065) üzenetére


LÁZ
addikt

Tudja a vrr-t, nincs véletlenül másikba dugva a hdmi (ami nem 2.1)?

Ps. Még a tv-n a csatornák/bemenetek-csatlakozók-hdmi fejlett szabványt kapcsold be ;)

[ Szerkesztve ]

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022)

(#14067) HELLAFLUSH válasza LÁZ (#14066) üzenetére


HELLAFLUSH
őstag

Meg az ALLM-et és a játékmódot se árt bekapcsolni.

(#14068) pepimama


pepimama
tag

P635-ről (58") : Ez az első 4K TV-m, de kb. 20 nap használat után nagyon jó minőségűnek (kép, hang) találom (el sem tudom képzelni hogyan szebb egy C835 :Y , de 150K-ért sztem tökély (bár most cserélném 65"-ra, mert az csak 180K) 2022-es modell, a Google TV is jól működik, de bekapcs után kb. 40 mp mire betölti a főmenüt. 2 távirányító jár hozzá, de ha csak streaming-re használnád és minimális tv-zésre, akkor elég egy is. 4-ből egy pendrive-ot nem ismert fel, de ezen kívül remek. Sok optimalizált képmód (pl. Játék, mozi, sport), jó erős fény (sötét szobában teszteltem SW-részekkel és T2-vel és F1-gyel, focival, kézivel is, de nem láttam mozgás-elmosó hibát sem). Sajna a menüpontokat sehol sem magyarázza és részletes kézikönyv is csak letölthető, de nem csomagolták mellé, most nem találom :(
Jó lenne, HA vki elmagyarázná/leírná (pl. mikor érdemes bekapcsolni a Képtisztaság (2-féle zajcsökkentés, képsimítás) és a Mozgás-almenüben (A kép tisztasága, LED mozgás törlés, Vibrálás csökkentése) lévő opciókat :R
Sajna magyar tesztet nem találtam, de az adatok itt (P635=P639): [link]
és egy spanyol nyelvű, DE ANGOL feliratos teszt itt: [link]
Fenti (kolumbiai :K teszt) alapján a fő adatok: HDR10 és HLG; SDR-247 nits, HDR-259 nits, VA-panel, Direct-LED, Kontraszt arány: 4,120:1; 10 bits (8 bits+FRC), 2GB RAM/GPU Mali-631, ARM-Cortex-A55 (4 mag) 9,2 GB tárhely, Játéknál 4K 60HZ (bár az adatlapok szerint csak 50 HZ :F )

(#14069) urobee


urobee
tag

Áh, a csatornák/bemenetek-csatlakozók-hdmi fejlett szabványnál nem volt bekapcsolva.Köszönöm, a tippet!

Úgy látom, a játék mód automatikusan bekapcsol, ha indítom a játékot, egyébként HDR módba lép ha indítom a PS-t.

(#14070) Vhiktor válasza pepimama (#14068) üzenetére


Vhiktor
veterán

Lényegében ezeket semmikor nem érdemes bekapcsolni :)
Ha mégis szeretnéd akkor úgy ahogy Neked tetszik.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#14071) pepimama válasza Vhiktor (#14070) üzenetére


pepimama
tag

KÖSZI szépen :R , csak azt nem értem, hogy akkor minek vannak? :F
Ha pl. SD-videót szeretnék feljavítani, arra se jók? De akkor majd próbálkozom, hátha látok tőlük vmi különbséget és ha nem, akkor hagyom.

(#14072) Lordus válasza pepimama (#14071) üzenetére


Lordus
senior tag

a tv-k extra funkcióinak 80-90%-a parasztvakítás. csak azért vannak, hogy ne a lényegre (képminőség) figyelj, hanem eltereljék a figyelmedet a felesleges/használhatatlan "tudás"-uk irányába és ezért válaszd...

DIGITÁLIS NYOMTATÁS, DEKORÁCIÓ! Plakátok, matricák, járműdekor, molinó, zászló, öntapadó fólia, keretezett vászonkép, sajtófal, világítódoboz, tábla, plexi, szórólap, kiadvány, roll-up, pop-up, kiállítás, rendezvény, póló, stb.

(#14073) Vhiktor válasza pepimama (#14071) üzenetére


Vhiktor
veterán

Nincs mi alapjá feljavítani, ha nincs információ a képen, akkor azt csak tippelni tudják, hogy minek kellene ott lennie, de ennek általában nincs jó vége.
A zajcsökkentéssel lehet próbálkozni, de az is el fogja mosni a finom részleteket.

Úgy kell ezt elképzelni, mint amikor játékfejlesztésbe arról álmodik a vezető, hogy ne kelljen 400 alkalmazott csak 1 generáló gomb amire az van ráírva hogy Generate AWSOME Game, aztán minden lesz csak nem AWSOME :D

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#14074) vrsptr


vrsptr
aktív tag

A kivétel léte bizonyítja a szabály létezését a nem kivételes esetekre.

(#14075) Kaba válasza vrsptr (#14074) üzenetére


Kaba
veterán

-

[ Szerkesztve ]

(#14076) PBA válasza vrsptr (#14074) üzenetére


PBA
aktív tag

Igen ám, de ezt valaki valamiért már visszaküldte... és ki tudja, miért, mi történt vele, stb.

(#14077) pepimama válasza Vhiktor (#14073) üzenetére


pepimama
tag

Ok, értem :N Köszönöm mindkettőtöknek, akkor nem várom a csodát ezektől a funkcióktól. :(

[ Szerkesztve ]

(#14078) HELLAFLUSH válasza pepimama (#14077) üzenetére


HELLAFLUSH
őstag

Pedig TV-nézéshez érdemes 1-2 funkciót bekapcsolni mert jelentős köztük a különbség. :K

(#14079) rankesz válasza PBA (#14076) üzenetére


rankesz
veterán

Van lehetőséged elállni ha nem felel meg

(#14080) PBA válasza rankesz (#14079) üzenetére


PBA
aktív tag

Csakhogy nem feltétlenül derül ki minden 14 napon belül.

(#14081) pepimama válasza HELLAFLUSH (#14078) üzenetére


pepimama
tag

Akkor légy szíves világosíts fel: Mikor érdemes bekapcsolni a Képtisztaság (2-féle zajcsökkentés, képsimítás) és a Mozgás-almenüben (A kép tisztasága, LED mozgás törlés, Vibrálás csökkentése) lévő opciókat?

(#14082) golan7 válasza pepimama (#14081) üzenetére


golan7
tag

Bocs, nem ide akartam!

[ Szerkesztve ]

(#14083) golan7


golan7
tag

Helló mindenkinek!

Tudja valaki, hogy 55c835 készüléken hány darab USB csatlakozó van?
Valahol egyet írnak, valahol kettőt!

(#14084) gbela válasza golan7 (#14083) üzenetére


gbela
senior tag

Egy darab 2.0-às.

(#14085) golan7 válasza gbela (#14084) üzenetére


golan7
tag

Köszönöm, az egy kicsit kellemetlen!

Az Euronics honlapján lévő kép szerint kettő!

[ Szerkesztve ]

(#14086) gbela válasza golan7 (#14085) üzenetére


gbela
senior tag

Hja, hat valsz ctrl-c ctrl-v a kep egy masik modellrol. 1 usb es 4 hdmi van rajta.

(#14087) golan7 válasza gbela (#14086) üzenetére


golan7
tag

Nekem van egy külső HDD-m, amit felvételre és műsor megállításra használok és van egy tv hátoldalára ragasztható LED sorom! Azt nehéz lesz egy USB-vel megoldani!

[ Szerkesztve ]

(#14088) LÁZ válasza golan7 (#14087) üzenetére


LÁZ
addikt

Usb hub?

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022)

(#14089) gbela válasza golan7 (#14087) üzenetére


gbela
senior tag

A ledsornak csak aram kell, szoval az megoldato konnektorbol akar egy usb hosszabbitoval, nem?
Persze egyszerubb lenne ha a tv-be mehetne de nem emiatt nem vennem ezt a tv-t :)

Szerk.: Vagy USB hub/eloszto. Bar oda kellhet extra kakako ha hdd meg ledsort kell arammal ellatni, az meg megintcsak konnektorhoz megy.

[ Szerkesztve ]

(#14090) HELLAFLUSH válasza pepimama (#14081) üzenetére


HELLAFLUSH
őstag

Tegyél egy próbát az alábbi beállításokkal valamelyik TV csatornán és érezni fogod, hogy miért érdemes.

Mozgás->A kép tisztasága:BE->LED mozgás törlés: KI-> Foltcsökkentés:5->Vibrálás csökkentése:10
(Csak filmeknél és TV adásoknál van értelme ezeket bekapcsolni)

Ezek nélkül számomra darabos lesz a képmozgás.

(#14091) golan7 válasza gbela (#14089) üzenetére


golan7
tag

A HUB lehet a jó megoldás, mert csak akkor kapcsol ki a TV-vel, de lehet hogy így meg kevés áramot kapnak!

(#14092) pepimama válasza HELLAFLUSH (#14090) üzenetére


pepimama
tag

KÖSZ szépen :R , de félreértések elkerülése végett, NEM nézek Tv-csatornákat, csak streaming-alkalmazásokat és pendrive-ról filmeket, sorikat, így akkor is érdemes ezeket bekapcsolni, vagy CSAK klasszikus Tv-adásra írtad?

[ Szerkesztve ]

(#14093) HELLAFLUSH válasza pepimama (#14092) üzenetére


HELLAFLUSH
őstag

Persze akkor is érdemes tenni vele egy próbát mert ott is látszik a mozgásokon a különbség. :K
Max ha nem tetszik akkor kikapcsolsz mindent.

(#14094) flash- válasza HELLAFLUSH (#14093) üzenetére


flash-
veterán

az miért van hogy egy 60hz-es dell monitoron mpc-hc vel ha nézem (+madvr) az 50fps videót amit én vettem fel kamerával, akkor abban a mozgások(az is ha valaki gesztikulál-beszél) nagyon folyékonyak úgy szinte folyik a kép(elmosódás nélküli szappanopera effektus szerűen mozog) de jó értelemben (mint a pc játékoknál).
Viszont ha ugyanazt a videót a firefoxban youtube-on nézem akkor változó, (régebben web böngészőben is tökéletes volt ez a dolog-mostanában már valamiért ott kezdett picit darabosabb lenni) nade android tv-n(youtube ) ott darabos a mozgás.. (ha annak a videónak az avi-ját Vimu-n nézem na akkor már jobb a helyzet majdnem tökéletesen folyékony a mozgás de pici darabosság akkor is látható..)

a tv ezek szerint nem képes átváltani 50hz-re? hanem 60 hz-en jeleníti meg a mozgást és azért darabos, vagy ez a tévés youtube android app hibája?

na és akkor ezek szerint nem értdemes kamerával 50 fpsben rögzíteni? vagy rögzitsek 50fpsben de de 50fps-es vidóként rendereljem ki hanem másba? (24,25,30?) cél az lenne hogy okostévén-böngészőn-telefonon is normális legyen a mozgás)

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#14095) golan7


golan7
tag

A 55c835 készüléken lehet külső HDD-re műsort rögzíteni és műsort megállítani?

(#14096) trafóóó


trafóóó
tag

Sziasztok
Adott egy 65c728 tv.
A problémám az, hogy folyamatosan újraindul a tv,és utána csak a google tv bejelentkező animációig jut.
Áramtalanítom, akkor eljut a tv adásig, vagy betölt a google tv, de ha váltok, megint újra indul, és kezdődik a procedúra, mert megint csak a google tv betöltő képernyő homokórázik és ismét csak az áramtalanítás segít.
Valakinek ötlet mi lehet a gond??
Kezdem elveszteni a higgadtságom. Kb 1 hetes a tv, amikor beüzemeltem rögtön frissített, azóta egy reseten is túl vagyok.
Gyors indítás ki van kapcsolva.
Előre is köszönöm

(#14097) rajzinho válasza trafóóó (#14096) üzenetére


rajzinho
csendes tag

hello
55c728on nekem is előfordult ez OS update után. A reset all/reset shop megoldotta, kb 3 hónapja nincs is ilyen problémám.

üdv,
rajzinho

(#14098) flash- válasza rajzinho (#14097) üzenetére


flash-
veterán

az a reset nekem is segített, talán olyan beállítás is előjött ami sima androidban lévő factory reset után nem.

apropó OS update:
TCL C725-nél R51MT02 -őt hozza fel nekem legfrissebbnek a tv netről, de googli -xda szerint van már egy ideje R51MT05 is..nektek?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#14099) rankesz válasza flash- (#14098) üzenetére


rankesz
veterán

Az R51MT02 a chipset ami a tv-ben van, erre készített romok mennek fel a tiédre

(#14100) trafóóó válasza rajzinho (#14097) üzenetére


trafóóó
tag

Megcsináltam ez alapján de utána vért izzadtam mire be tudtam lépni a google fiókba.
Nagy nehezen így este sikerült tévézni, de ma reggel pont ugyanott tartok mint tegnap.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  TCL LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.