Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  TCL LCD és LED TV-k

Hozzászólások

(#8001) Kiskutya válasza turho (#7997) üzenetére


Kiskutya
veterán

Azért is lehet mert béta szoftvereket is lehet találni de nem kell félni a c715 esetében soha nem okozott problémát a béta illetve ha valami nem tetszett bármikor vissza lehet tenni a régit.

hmm...

(#8002) Levente1991


Levente1991
tag

Sziasztok!

Nézegettem teszteket egy P715-ről illetve egy C725-ről.

Jól látom, hogy a P715 sima Android TV rendszert futtat, a C725 meg Google TV-t? P715 esetében lehet váltani Android TV és Google TV között, vagy így jön gyárilag?

Jelenleg ezen is gondolkozom, én a 2.1 HDMI nélkül meg tudok lenni, nem vagyok hardcore gamer, és jelen állás szerint a P715 43.000 forinttal olcsóbb a C725-nél.

(#8003) Kiskutya válasza Levente1991 (#8002) üzenetére


Kiskutya
veterán

C az qled a p hagyományos nem egy kategória a 2 tv. A c725 már android 11 van a p-n a 9.

hmm...

(#8004) aradebil2 válasza Kiskutya (#8001) üzenetére


aradebil2
senior tag

C715-nél (50esben lenne) mennyire észrevehető egy átlagfelhasználónak a különbség C725-höz képest? Főleg TV és Netflix/HBOGo menne rajta. Sokkal gyorsabb a C725?

(#8005) turho válasza Kiskutya (#8001) üzenetére


turho
őstag

Nos, megy a 4k120hz, vrr, és allm. És a hdr10.
2m hdmi2.1 kábel.
Cod:Vanguard. Hát, úgymond pazar :DD
Ezzel a fw-rel megszűnt a 120 hz kis homályosodás.
Köszi az eddigieket, mindenkinek is :K

[ Szerkesztve ]

(#8006) jimmy74


jimmy74
őstag

Üdv!
Itt valakinek van 65C825 vagy esetleg valaki látta milyen a tv minősége.
Olvasva új mini LED az ára elég húzós beépített Onkyo hangrendszer bár gondolom soundbar jobban adja..
Egy c728 -hoz kepest nem éri meg szerintetek se?!

WoT:jimmbo

(#8007) Kiskutya válasza aradebil2 (#8004) üzenetére


Kiskutya
veterán

C725 kB ugyan az mint a c715 annyi hogy abban van memc és android 11 amit elméletileg meg kap a c715 is. A memc akkor érdekes ha szereted a szappanopera effektet. Elméletileg sporthoz is jó de mivel a c715be nincs én nem használom. Az előző lg tévémbe volt hasonló de ott is mindig kikapcsoltam.

hmm...

(#8008) Levente1991 válasza Kiskutya (#8003) üzenetére


Levente1991
tag

Köszönöm szépen, szépen lassan haladok a cél felé. Mindenféleképpen a "C" szériából lesz valamelyik, de még várok valamiféle akcióra.

(#8009) Kiskutya válasza Levente1991 (#8008) üzenetére


Kiskutya
veterán

Ha konzol van vagy lesz én a c728-at venném. A 65-ös változat volt már 279 is remélhetőleg a bf alatt legalább annyira lemegy.

hmm...

(#8010) Levente1991 válasza Kiskutya (#8009) üzenetére


Levente1991
tag

Ha lesz is konzol, akkor is csak használt Xbox 360 jöhet szóba, komolyabban nem tervezek játszani, sokadlagos szempont. A tévét is max. 180.000-ből szeretném megúszni, legfeljebb 55", annál nagyobb nemigen férne el, a jelenlegi 43"-hoz képest az is előrelépés lesz. Várom a Black Fridayt én is.

(#8011) Kiskutya válasza Levente1991 (#8010) üzenetére


Kiskutya
veterán

Akkor jó a c715 is. Nekem egy ps4 is van mellé és amire nekem kell tökeketes az élmény.

hmm...

(#8012) edeleny válasza Kiskutya (#8001) üzenetére


edeleny
őstag

Béta szoftverek!

Általában miket változtatnak ezekben a szoftverekben?

A DLNA lejátszás továbbra is olyan mint az időjárás, vagy jó, vagy nem!

Az interneten előtt is ugyan ennyi hülye volt mint most, csak a világ nem tudta róluk, hogy azok.

(#8013) Kiskutya válasza edeleny (#8012) üzenetére


Kiskutya
veterán

Sajnos nagyon ritkán írnak a változásokról a legtöbbszőr nem lehet tudni semmit.

hmm...

(#8014) bzoltan1972


bzoltan1972
csendes tag

Sziasztok!

Egy tv-t szeretnék vásárolni a tesómnak ajándékba.
Jelenleg a C725 -öst nézegetem. Ezzel kapcsolatban kellene egy infó. Működik-e rajra rendesen a HBO Go?
(Egyáltalán letölthető-e rá a HBO Go?)
Régi philips androidos tv-re nem volt elérhető. (De azóta eltelt egy pár év.)
Érdekelne még, hogy mennire gyors, vagy lassú a menürendszere?
Szintén régi android TV-s tapasztalat, hogy a rendszer egy idő után belassult.
C725 esetében mi a helyzet?

(#8015) Kiskutya válasza bzoltan1972 (#8014) üzenetére


Kiskutya
veterán

Hbo tökéletesen működik. Nincs lassulás.

[ Szerkesztve ]

hmm...

(#8016) earthworm


earthworm
csendes tag

Sziasztok. 55c728-an gondolkozok már egy ideje. Series X konzol miatt venném főleg. Egy pár éves Samsung edge LED-es tv-t cserélnék le. Jó vétel lehet?

(#8017) Vhiktor válasza earthworm (#8016) üzenetére


Vhiktor
veterán

Pontosan mi a Samsung típusa?

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#8018) bzoltan1972 válasza Kiskutya (#8015) üzenetére


bzoltan1972
csendes tag

Köszi.

Érdekelne még, hogy mi az Android verziója? A TCL oldalon Android P, de máshol meg android 11-ről írnak.
Egyáltalán mi a legfrissebb, használható szoftver verzió, és honnan tölthető le?

(#8019) Yeti42


Yeti42
csendes tag

Sziasztok.Ezt a tv-t néztem ki. [link]

Kábel tv-t néznék rajta. Meg pendriveon filmeket.
Mi a véleményetek róla? Köszi előre is a választ.

(#8020) Kiskutya válasza bzoltan1972 (#8018) üzenetére


Kiskutya
veterán

C715 android 9 a 725, 728 android 11.

hmm...

(#8021) mikrofon válasza turho (#7997) üzenetére


mikrofon
addikt

Pedig ott van az a gyártói honlapon minden típusnál: [link]

(#8022) Brandynew válasza Kiskutya (#8020) üzenetére


Brandynew
őstag

De azon kívül, hogy a 11 nagyobb szám a 9-nél, nem jobb semmiben. Évek óta csak új skineket és előretelepített appokat kap csak az Android, semmi lényegi változás nincs benne. Ugyanaz, mint a Windows 10 --> 11 esetében.

(#8023) mr.tamasbiro


mr.tamasbiro
őstag

Van olyan tcl ami fel is tud venni külső tárhelyre?

(#8024) Kiskutya válasza Brandynew (#8022) üzenetére


Kiskutya
veterán

Elméletileg 11-el kapja a c715 az allm-et + abban reménykedem hátha kapja az earc-ot is. Elméletileg az erőforrás igénye is kevesebb a 11-nek de ezt akkor hiszem ha látom.

hmm...

(#8025) Brandynew válasza Kiskutya (#8024) üzenetére


Brandynew
őstag

Jó, nekem azokra biztosan nincs szükségem, de szerintem más sem vesz velük észre semmi változást, újabb betűszó, amit ki lehet írni a hirdetésekre.

(#8026) Kiskutya válasza Brandynew (#8025) üzenetére


Kiskutya
veterán

Itt van amúgy leirva pár dolog [link].

hmm...

(#8027) Brandynew válasza Kiskutya (#8026) üzenetére


Brandynew
őstag

Az a baj, hogy a tévém ezektől nem lesz gyorsabb és a képminőség sem lesz jobb, így számomra irreleváns :D

(#8028) Kiskutya válasza Brandynew (#8027) üzenetére


Kiskutya
veterán

Az még nem biztos hogy nem lesz gyorsabb. Majd ha valamikor betartja az ígéretét a tcl és megkapom a 11et beszámolok róla hogy gyorsebb e!

[ Szerkesztve ]

hmm...

(#8029) turho


turho
őstag

Elkiabáltam ezt a hurrá v083 fw dícséretet.
Ha egyáltalán az a gond.
Szakadozik a HDMI :((
Mintha kihúznám egy pillanatra...egy-két mp-re elmegy a kép, néha meg csak "glitchel" egyet. Van hogy rájön és percenként ötször megcsinálja ezt. Van hogy 5-10 percig is stabil, mielőtt egyszer beadja.
Nem függ a vga-tól (kettővel is próbáltam, tökmás gyártmány és szint).
Nem függ a felbontástól (800x600-on is csinálja, 4k-n is).
Nem függ a képfrissítési frekitől. (24, 50, 60, 120 Hz-en ugyanúgy csinálja).
Nem függ a HDR-től.
A v083 óta éles a 4,k120 Hznis, előtte v082-n 120 hz-en homályos volt a kép.
3 kábellel próbáltam, a vadonatúj 2.1-es kábel vastag, drága, és csak 2 méter.
Szerintetek tv szoftverhiba, vagy hardver (input modul)?
Szerettem volna kifogni egy hibátlan tv-t, erre most ez a jelenség keserít el.
Elég fos úgy játszani, hogy el-elmegy a kép. (Bármilyen fekin és felbontáson).
VRR és ALLM bekapcsolva.
Vélemények? :F

(#8030) bzoltan1972 válasza turho (#8029) üzenetére


bzoltan1972
csendes tag

Először kapcsold ki a VRR-t. Teszteld úgy.

(#8031) turho válasza bzoltan1972 (#8030) üzenetére


turho
őstag

Szerintem már oróbáltam, de le fogom újra tesztelni...

(#8032) balkoger


balkoger
tag

Tegnap estétől a C728-as felhasználók táborát gyarapítom, köszönöm a fórumtársak hozzászólásait, sok befutó volt éppen ezért, de a C728-as levett a lábamról.

Felkészülten 15 különböző sample fájlal felvértezve érkeztem az Euronics-be, merthogy ott volt a Hisense u8gq ami elég jól le volt akciózva.
Nálam elég hátrányos a helyszín, sarokban hátulról és oldalról is 240cm-es magas ablakok eresztik a fényt a TV-re, ezért elég erős fényerejű TV-t kerestem.
Kb 8 éve használok nas-t, elég nagy gyűjteménnyel, komoly hálózattal, így a medialejátszás is nagyon fontos, Plex, DLNA, stb.
A menürendszer átláthatósága-testreszabása és gyorsasága is fontos, hozzászoktam a LG webOs könnyű kezeléséhez, de ha az android kellően jó, akkor eltekintek a magic-remote-tól is.
Hisense hangjával, a vidaa rendszerével és videók lejátszásával elvérzett, habár a képe nagyon szép volt.
C728 minden teszten átment, az általatok tapasztalt lejátszási anomáliákat nem tapasztaltam, mindent lejátszott, kivéve a divx-et.
Pack: SD divx ac3
SD xvid ac3 sd tartalmaknál a felskálázás minőségére voltam kíváncsi
720p x264 ac3
1080p x264 ac3 és DTS
1080p HDR x265 dts
1080p BD x265 DD 7.1
2160p HDR10 x265 DD+TrueHD
2160p HDR10+ Hevc 52,3Mbps TrueHD Atmos 7.1
2160p HDR10+ Hevc 76,3Mbps DTS-HD 5.1
2160p HDR WEB VP9 DD Atmos 5.1 (HBO MAX, Netflix)
2160p HDR10 x265 Dolby Vision 5.1
4K MP4 DJI Osmo Action kamera saját felvétel
Habár a TV Onkyo hangja jobb mint a társaké, azért belehalgattam pár soundbar hangjába, szerencsére a TCL RAY-DANZ-e is ki volt rakva, ez a 3.1-es jószág 540W-jával és Hans Zimmer Interstellar zenéjével kiadta amit hallani akarok, azután már nem is hallottam olyan szépen szólni a többieket, így méltó kombót alkotva hazavittem Őket.
Tegnap a csatorna szkennelése bizony eltartott vagy 10 percig, végre lehet csatornákat teljesen szabadon rendezni ez el is vitte az időmet.
Ma egész nap nyúztam, le is ment egy frissítés, saját DLNA-s lejátszójával is tökéletesen megy minden hálózaton, automatikusan felismeri a hang illetve HDR fajtákat, Én lan-kábellel csatlakoztatom a TV-t is, a legdurvább 4K-s tömörítetlen anyag is oda vissza tekerve kipróbálva, minden tökéletesen megy.
Természetesen a plex-et is felraktam, mivel a nasson plex szerver fut, ott is minden röccenés nélkül megy, ehhez képest a 3 éves 4K-s LG tvm sokkal lassabb.
A fényereje már kicsit tolakodó, egyből 50%-ra leállítottam, ma viszont napsütésben kellett a 100, de mennyire élvezhető !!! :R
Az egyik fórumtárs által közölt tükröződés valóban jelen van, de nekem az LG-m is ugyanennyire tükröződött, vagyis ekkora besugárzásnál más TV sem tudja jobban megoldani, PL az oled-del nem jártam volna sehogy sem, mivel annak full fényes volt a felülete, illetve azt a részt kell árnyékolni aminek a tükörképe belekavar.
Amit eddig furcsaságot tapasztaltam az a hang elcsúszása, amit lehet korrigálni, bizony valahol -50-et kellett beállítanom annyira késik a hang és az a fura, hogy minden csatornánál egyedi a beállítás, vagyis még rá kell jönnöm mi okozza.
Aki gondolkozik a vételén ne habozzon, vigyen magával filmeket, izzassza meg, tesztelje le a TV-t és ha átmegy a vizsgán vegye meg, mert szerintem egy jó termék.

(#8033) littlejoe1


littlejoe1
újonc

Sony Bravia KD-49XH8596 vagy TCL50c725 tv-t vennétek?
A méret miatt ez a kettő esélyes, a sony 216ezer a tcl 189 ezer lenne.
A sonynak állitólag jobb a képprocesszora de 2020as modell és csak andoid 7 van rajta.

(#8034) Kiskutya válasza littlejoe1 (#8033) üzenetére


Kiskutya
veterán

Mivel a sony ips azt én kizárnám. Soha többet ips volt hozzá szerencsém.

hmm...

(#8035) balkoger válasza littlejoe1 (#8033) üzenetére


balkoger
tag

Szia, ha van lehetőséged, akkor nézd meg élőben, szerintem amennyivel drágább a c728-as, annyit megér a felár.
Itt egy összevetés, tv-t nem 3 évre vesz az ember, a sony képfeldolgozója valóban példás, a 725-höz képest pl 120hz-es.
https://www.displayspecifications.com/en/comparison/f2371d74ff

(#8036) zolda válasza littlejoe1 (#8033) üzenetére


zolda
tag

Szia, ebben a méretben (49) elvileg a Sony is VA:
https://www.displayspecifications.com/en/comparison/d3ac1d153a
Nekem elvileg ma jön egy ilyen Sony, majd beszámolok róla a másik topicban.

(#8037) Saccco válasza balkoger (#8032) üzenetére


Saccco
nagyúr

Mondtam én, hogy jó! :DDD

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#8038) AxBattler


AxBattler
félisten

TCL X925, C825 and C728 Mini LED QLED TV-s offer unrivaled gaming experience
Not bad. Ha nem fog eléggé esni az idei Philips-ek ára, akkor lehet inkább C728-at veszek jövő tavasszal.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#8039) turho válasza bzoltan1972 (#8030) üzenetére


turho
őstag

Vrr-ben is megvan. Minden módban, mind a 4 hdmi bemeneten jelentkezik ez a szakadozás, amit lentebb írtam.
A napokban ugye feltettem a v083-at, img-ből.
Most viszont próbálnám visszatenni la v082-est, de nem engedi :F hátha jobban reagál a HDMI gondra.
A feissítési csomag nem a legújabb, ellenőrizze.
Na most ilyenkor is mi van? :((
Amúgy figadok még ötleteket a hdmi fibrillációra, túrom a netet, de nem igazán van fórumokban....

[ Szerkesztve ]

(#8040) mikrofon válasza turho (#8039) üzenetére


mikrofon
addikt

hdmi vibrálás az tipikusan kábel, vagy kontaktprobléma. Na most azt nehezen hiszem hogy mindegyik hdmi port egyszerre lett kontakthibás. Ahonnan a béta verziójú szoftvert letöltötted ott nézd meg a hsz-eket, hogy írnak-e ilyen tapasztalatot.

Az új normális hdmi2.1 kábellel próbáltad a 4K120Hz-et a régi szoftverrel is, vagy akkor már az új béta szoftver volt fent.

amúgy még lehet kimeneti probléma is a lejátszó eszközön, vagy ha átmegy pl egy AVR/sondbar egységen akkor azé is.

[ Szerkesztve ]

(#8041) turho válasza mikrofon (#8040) üzenetére


turho
őstag

Sajnos az kimaradt, hogy új normális kábel/régi szoftver(ek).
De most nem tudok downgradelni v083-ról :F ugyanis a tv kiírja a v82-re, hogy nem újabb...
Kábel rövid, vastag és drága is volt.
Simán kapcsolja a Windowsból is a tv a 4k120-at, hdr10-zel. Kábelt kizárnám.
Kontakthibát élből kizárnám, új tv, új kábel, új rtx3080 hdmi2.1 vga.
De próbáltam gtx1080 vga-val. Vele 1440p-ig játékban is.
A jelszakadás-szerű jelenség nem függ a vga-tól, se a felbintástók, se attól hogy 50, 60 vagy 120 hz van beállítva.
Vrr, Allm-től se függ.
A Vrr amúgy dolgozna, jobb felső sarokban kiírja "i" gombra hogy 3840x2160@változó frekvencia, 90-120 közt folyamatosan ugrál. Vrr nélkül meg a konstans, épp beállítottakat.

Amitől fosok: tv panelhiba.
Ami még baj: nem tudok még egy v082--est se visszarakni (ha lehet, akkor meg nem tudom, hogyan kell).
A v081, v082, és v083 img frissítéseket itteni linkről csináltam. Konkrétan Kiskutya linkjeivel és a fórumtársak segítségével.
Ez van, és el vagyok keseredve....

[ Szerkesztve ]

(#8042) Kiskutya válasza turho (#8041) üzenetére


Kiskutya
veterán

Kell img 82 vagy 81böl majd nézek neked hátha találok. Érdekes hogy nem lehet régebbit visszatenni. Lehet már az android 11 miatt vagy a tcl bekeményített...

[ Szerkesztve ]

hmm...

(#8043) fojtviki


fojtviki
senior tag

Sziasztok. En jelkepesen elkoszonok a topiktol :DDD Megjott az uj szerzemeny, a C715 pedig ment.
O valtotta a TCL-t:

(#8044) mikrofon válasza Kiskutya (#8042) üzenetére


mikrofon
addikt

A vissza rakás valószínűleg azért nem megy, mert img-böl lett felrakva és úgy is kéne újra.

(#8045) Kiskutya válasza fojtviki (#8043) üzenetére


Kiskutya
veterán

Szuper! Azért egy oledet én is elviselnék. :D Mennyibe vetted?

[ Szerkesztve ]

hmm...

(#8046) Kiskutya válasza mikrofon (#8044) üzenetére


Kiskutya
veterán

Lehet, én eddig úgy nem frissítettem.

hmm...

(#8047) fojtviki válasza Kiskutya (#8045) üzenetére


fojtviki
senior tag

520 volt Vodafone-nal.

(#8048) Vhiktor válasza fojtviki (#8043) üzenetére


Vhiktor
veterán

Jelenleg szerintem ettől nincs jobb vétel Oled terén ár értéket tekintve.
Kalibrálással referencia szintű képre képes.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#8049) Brandynew válasza Vhiktor (#8048) üzenetére


Brandynew
őstag

Na ja, csak miért vesz valaki OLED-et ugyebár... nekem nem kell, hogy beégjen a tévé, annál több időre tervezek vele.

(#8050) Zoleee83 válasza Vhiktor (#8048) üzenetére


Zoleee83
addikt

Tényleg, mi van már a teszteddel?!
Lassan olyan mint Columbo felesége. :DDD
Nagyon várom.

* You can't stop me to love the world with all its lies - Guano Apes *

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  TCL LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.