Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  TCL LCD és LED TV-k

Hozzászólások

(#15901) Khaosz55 válasza Zsoltpeter (#15900) üzenetére


Khaosz55
addikt

Ha jól értem emagos vásárlás esetén.

(#15902) Khaosz55 válasza mandju (#15899) üzenetére


Khaosz55
addikt

Ez elnne a Fw verzió? [kép]

(#15903) gorgocska


gorgocska
tag

Tegnap jött meg a Mall.hu tol az 55c835 tv.elsőre minden szuper a kép tökéletes akár a tv adás de a hbo maxon mondjuk a Last of us az brutális ahogy ki néz.a ps5 is nagyon szuper igaz még nem nagyon állítottam rajta.egydül a menü fura az LG után.

Tcl 55c835, xbox 360,xbox SS 512gb,,Ps5

(#15904) Khaosz55 válasza mandju (#15899) üzenetére


Khaosz55
addikt

Nos most ismét kipróbáltam a Hdmi4-et és minden ok. A fekete szint is normális nincs kifakúlva. Nem tudom mi volt...

(#15905) mrmft válasza vrsptr (#15897) üzenetére


mrmft
senior tag

55"-tol van a masik processzor / rendszer a C735-on. A kisebbek az altalad is linkelt plattformon vannak. Ettol meg gondlom felsobb polcos a C735, valamiben eselyesen, kulonben nem lenne a modell, hogy miben mas azt ne kerdezd.

(#15906) mrmft válasza Zsoltpeter (#15900) üzenetére


mrmft
senior tag

Sz@rjak ossze magukat, hogy az nem ugyfel aki nem az emagnal, hanem mas viszonteladojuknal vasarolt. De az emagost sem tudtuk regisztralni. Rohejesek.

(#15907) rumkola válasza vrsptr (#15897) üzenetére


rumkola
veterán

Az 50c735 egy "átcímkézett" 50c635, nem az a panel van benne mint az 55c735-ben. Szerintem a benne lévő CPU is más, gyengébb.

[ Szerkesztve ]

(#15908) Lordus


Lordus
senior tag

Help: akinek van 65c735 tv-je, megmérné nekem, hogy hajszál pontosan milyen széles?
sajnos a hivatalos leírás alapján nekem hiányzik kb. 2 cm. De ugye... :U köszi!

DIGITÁLIS NYOMTATÁS, DEKORÁCIÓ! Plakátok, matricák, járműdekor, molinó, zászló, öntapadó fólia, keretezett vászonkép, sajtófal, világítódoboz, tábla, plexi, szórólap, kiadvány, roll-up, pop-up, kiállítás, rendezvény, póló, stb.

(#15909) kuthim


kuthim
tag

Akit erdekel, az Euronics-ban az 55C735 most 220 ezer Ft
[link]

[ Szerkesztve ]

(#15910) Zsoltpeter


Zsoltpeter
tag

[kép] és boldogság🍸

(#15911) rainman72 válasza kuthim (#15909) üzenetére


rainman72
nagyúr

A 75s-t sose tudják akciózni :DDD :DDD

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#15912) rumkola


rumkola
veterán

.

[ Szerkesztve ]

(#15913) T95Z válasza mrmft (#15906) üzenetére


T95Z
csendes tag

Vigyázzatok aki 65 C735 nézz az emag oldalán és látja a [link] .

Nincs rá 5 év,csak a 43,50,55 colosra.Beszéltem az emag ügyfél-szolgálattal,de lepattintottak.Én beszéljek a TCL-lel hogy miért van így. Röhej :W De rendesen félrevezetnek!!!

(#15914) Lord Norbert válasza mandju (#15846) üzenetére


Lord Norbert
csendes tag

Jogos felvetések. Egy filmnél tűnt fel, mintha nem lenne tök fekete a fekete, de nem volt időm tesztelni. Viszont nekem is kérés nélkül tette fel az új verziót, hiába van kikapcsolva az automata frissítés. Valahogy vissza kell majd rakni az előző verziót, ami a 474-es volt. Ott 100%, hogy lekapcsolt mindent feketénél és nem volt coil whine.

[ Szerkesztve ]

(#15915) flash-


flash-
veterán

na megcsinaltam a v337 re való frissitést TCL C725-nél
ugyan utána nem mentem bele a reset shop ba mert most nincs kedvem mindent ujbol beallitani, de az 1000% hogy a DV filmek most már világosak 4es gamma mellett is sőt olyan mintha a világosabb részek max niten fényerőn világítanának
de az is árulkodó hogy ha dv film alatt bemész a menübe akkor rendes erős fémyes fehér színnel láthatóak a betűk es a menü resz.
A látható fényerő váltás világos sötét jelenet váltás között megvan még legalábbis Black Adam DoVi filmnél igen(de van olyan film aminél már nincs ez a bug sem pl mimdem mindenhol),de szerintem ez már release gond hiszen a nyugaton a helyzet változatlan filmnél (DoV) például eleve nincs ilyen váltakozási bug

de valami új beállítás is bekerült-speciális videó-mozgás- Természet mozi angolul "Nature cinema" néven irja("optimalizálja a kép minőséget hogyjobban megfeleljen a hollywoodi mozi szabványbak")
jelentsen ez bármit szerintem jól hangzik:)

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#15916) gorgocska


gorgocska
tag

Srácok próbáltam ezt az 5 éves regisztrációt de mikor oda jutok hogy hol vettem a tv ott csak a telekom és az emag van,de én a Mall.hu rol rendelten.akkor nekem nem jár az 5 év gari .A tv 55c835

Tcl 55c835, xbox 360,xbox SS 512gb,,Ps5

(#15917) gorgocska


gorgocska
tag

Közbe megkaptam a választ. :R

Tcl 55c835, xbox 360,xbox SS 512gb,,Ps5

(#15918) FJC


FJC
aktív tag

Az 5 éves gari regisztrációnál milyen képet kell feltölteni???
Nem találok róla infót...

"A tudományban az ellentétes bizonyítékok megkérdőjelezik az elméletet. A vallásban az ellenkező bizonyítékok megkérdőjelezik a bizonyítékokat."

(#15919) ETOM válasza Khaosz55 (#15895) üzenetére


ETOM
addikt

PC módba nekem meg se jelenik a beállításokba a local dimming. Vagy ott kellene lennie?

[ Szerkesztve ]

(#15920) rumkola válasza FJC (#15918) üzenetére


rumkola
veterán

önarcképet

(#15921) flash-


flash-
veterán

redditen utána is néztem akit érdekel az új feature , a Nature Cinema jelentése:

mármint tcl supportos válasza
"Here is TCLs response.

"Agent Response By Email (Mario C) (10/17/2019 08:53 AM)

Hi ******,

Sorry for the delay in getting back to you and the unclear response earlier.

To answer your original question the answer is True. Natural Cinema will auto switch the TV to 48Hz to deliver a more natural presentation of movies that are delivered in 24 Hz.

Regards,

Mario""

tehát a 24p filmeket (vagy 23.976 filmeket ami talán 99.999%ban ua ) ezeknek pontosan a többszörösével (e szerint a kétszeresével,legalábbis ez a tévé ugye háromszorosával már nem képes hiszen 60hz-es) játsza le, ami ugye feltétele a folyamatos lejátszásnak. talán ez okozza a judder-stuttert legalábbis nekem dell monitoron 72hz mód ebben segitett
eddig akkor nem tudom min játszhatta le, mert vimu leirás szerint mindig azt irja ki a lejátszó mikor pause-t nyomsz amilyen fpsben játszod le a filmet de az meg mindig 24 vagy 23.976-ot írt,vagy pedig hibás a vimu leírása és igazából az csak a forrás fps,nem a tényleges ahogy nézed,de akkor viszont azt nem tudom mivel lehetne kijelezni :F (pc-n mpc-hc tudja de tv-s androidon nem tudom)

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#15922) mrmft válasza flash- (#15921) üzenetére


mrmft
senior tag

Ezt hol latod a C725-ben, mert en ilyen menuponttal nem talakoztam.

(#15923) tobias40


tobias40
veterán

OFF,BOCS! :R
Ha valakinek lenne eladó tv-je 40" és afelett akkor legyen kedves keressen meg PÜ-ben,nekem csak arra kell a droidos tv hogy ezen tudjam futtatatni a KODI-t,más eszköz nélkül!

Köszi,hátha nem zavar senkit az off de itt hamarabb találok megoldást mint az apró... :DD

[ Szerkesztve ]

(#15924) rumkola válasza flash- (#15921) üzenetére


rumkola
veterán

Én ezeket már rég végigzongoráztam 3 TV-n és a létező összes lejátszóval. 24hz-en sem szűnik meg a 24fps film judder, kiég tőle a szemem.
Csak a TV judder reduction menüje tudja megszüntetni (vagy a mozi mód ahol ez alapból be lesz kapcsolva).

(#15925) neo-geo


neo-geo
aktív tag

Sziasztok.
Azt lehet valahogy kivitelezni C728-on, ha PS4-et indítok akkor átváltson arra a HDMI-re, vagy ha egy kűlső média lejátszót indítok, akkor az a HDMI kapcsoljon be?

PSN-ID:Putyesz-HUN

(#15926) G.I.JOE válasza Zsoltpeter (#15900) üzenetére


G.I.JOE
senior tag

Óóó, hogy bmeg! 01.28-as vásárlás! :W

(#15927) cd930 válasza G.I.JOE (#15926) üzenetére


cd930
aktív tag

30 napon belül vagy.. ;)

20+ éve a Prohardveren

(#15928) G.I.JOE válasza cd930 (#15927) üzenetére


G.I.JOE
senior tag

Na igen, csak ez újracsomagolt volt 50-nel olcsóbban!

(#15929) TIT válasza Zsoltpeter (#15910) üzenetére


TIT
veterán

Nekem nem sikerül,valami cseh szöveg van a dátumnál,pedig 21-én vettük.

(#15930) flash- válasza mrmft (#15922) üzenetére


flash-
veterán

V337 es fw ben a beállítások -kép-speciális-mozgás
és ott a természet mozi

rumkola: én nekem mondjuk ezelőtt se volt ilyen tünet filmeknél vimu-val(nameg vimuban is be van nekem ez kapcsolva (automatikus képernyő frissitési gyakoriság engedélyezése)

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#15931) mrmft válasza flash- (#15930) üzenetére


mrmft
senior tag

Nem forditottam, igy megvan... Te hogyhogy nem GTV FW-t hasznalsz?

(#15932) atthany


atthany
aktív tag

akkor ezek szerint EURONICS-nál vásárolt tv-re nincs garancia hosszabbítási lehetőség?

(#15933) cd930


cd930
aktív tag

EMAG-nál 270k a 65C735

[ Szerkesztve ]

20+ éve a Prohardveren

(#15934) gorje válasza cd930 (#15933) üzenetére


gorje
senior tag

Én is ezt akartam írni és az 55C735 pedig 200e Ft.

(#15935) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Ha egy TV (C835) nem tud bizonyos audioformátumokat (Dolby TrueHD, vagy a DTX:X, DTS-HD Master Audio) a specifikáció szerint, attól még tovább tudja küldeni eARC-on egy erre alkalmas erősítőre?

Kössz!

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#15936) flash- válasza mrmft (#15931) üzenetére


flash-
veterán

"Te hogyhogy nem GTV FW-t hasznalsz"

hát gondolkodok rajta, azt így csak simán tegyem rá a legutóbbi androidosra? vagy androidosról hogy kell gtvre váltani? (na és a gari nem fog ugrani? android rendszerrel vettem a tv-t..)
mi az előnye, illetve nincs valami hátránya?(pl lasabb, vagy magyar hangvezérés hiánya?, vagy android programok? illetve ugyanúgy a kezdőképernyőre ki lehet tenni az ajánlott, kapcsolódó, stb. youtube videókat?

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#15937) Lord Norbert


Lord Norbert
csendes tag

Ma volt egy kis időm, így YouTube-on HDR10-es videónál csekkoltam, hogy az 55C835-ön az 503-as firmware-rel teljesen jól működik a local dimming, minden zónát teljesen lekapcsol, és nincs coil whine.

[ Szerkesztve ]

(#15938) mrmft válasza flash- (#15936) üzenetére


mrmft
senior tag

Passzolom, nekem GTV-vel jott a C725, a dobozon is GTV felirat van. Nem hinnem, hogy a garanciaban barmit szamitana, hiszen gyar FW ez is. Hanfelismeres megy rajta, a tobbit amit irtal nem hasznalom.

(#15939) Gino20 válasza Bici (#15935) üzenetére


Gino20
őstag

Ha valóban nem támogatná, akkor nem képes rá, de szerintem ezeket a TCL / C835 mind támogatja.

Pontosítanék: displayspec szerint van TrueHD, Atmos és DTS támogatás is. Mivel képes dekódolni a sima DTS-t, így ha nem tévedek DTS-X esetén is lenne hangod csak sima DTS-ként szólalna az meg. Amúgy ehhez van egy .2 vagy .4 atmos rendszered és ezért fontos?

[ Szerkesztve ]

(#15940) FazekasRo


FazekasRo
friss újonc

Sziasztok!

Van egy TCL 65C728 TV-m a mai napon olyan problémája lett, hogy játék közben elsötétült és azóta semmi nem jön be rajta. Nem találtam értékes információt a jelenségről vagy a megoldásról. Nincs sok tapasztalatom ilyen eszközökkel így abban reménykedem, hogy ti találkoztatok már hasonlóval.

(#15941) Vhiktor válasza FazekasRo (#15940) üzenetére


Vhiktor
veterán

Aramtalanitsd.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#15942) Bici válasza Gino20 (#15939) üzenetére


Bici
félisten

Most tervezgetem még csak az új rendszert, de szeretnék 5.1.2 rendszert, kinéztem már az audió részt, és a C835 a kinézett TV. Sosem volt még térhatárú/hdr/stb. rendszerem, sima fullhd sztereo párosításom van jelenleg.
Nem tudom, hogy és mikor működik a TV-ken a passthrough, ezért puhatolózom.

Pl. sehol nem találok infót arról, hogy a TV-k hangformátum kezelése csak arra vonatkozik, hogy a beépített hangrendszeren megszólal-e, vagy arra is, hogy tovább tudja-e küldeni eARC-on.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#15943) Vhiktor válasza Bici (#15942) üzenetére


Vhiktor
veterán

Mindenre vonatkozik.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#15944) FazekasRo válasza Vhiktor (#15941) üzenetére


FazekasRo
friss újonc

Az már megtörtént párszor. Bekapcsoláskor háttérvilágítás van de semmi kép.

(#15945) Vhiktor válasza FazekasRo (#15944) üzenetére


Vhiktor
veterán

Garancia

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#15946) SPeti1984


SPeti1984
senior tag

Sziasztok!

Adott egy TCL 43P615 TV, aminél ha jól látom a távirányítónál nincsen mikrofon, így pl youtube videó keresésekor nem tudom beszéddel megkeresni a videót, hanem csak pötyögni tudok karakterenként. Van esetleg bármi olyan megoldás, amivel lehetőségem van beszéddel is keresni?

(#15947) kcsa válasza SPeti1984 (#15946) üzenetére


kcsa
veterán

Ha van BT modul a tvben, meglepően olcsón van gyári BT táv pl. Aliexpressen

(#15948) masystem


masystem
csendes újonc

Sziasztok. Nektek hogy működik a hangalapú keresés google tvn? C735-ösöm magyar nyelvre van állítva, es a magyar szöveget szépen értelmezi, be is írja a keresőbe, majd mikor rányomok a keresésre azonnal "Sorry something went wrong" szöveget szépen elmondja magyarul... Nem értem, hisz szépen működhetne, de mégsem.. Ha angolra állítom a TV nyelvet akkor a magyar beszédet nem jol értelmezi. Nálatok?

(#15949) zsolt501 válasza masystem (#15948) üzenetére


zsolt501
nagyúr

A google elcseszte a keresőt, ugyan ez a gond Chromecast with Google TV esetén is ha magyarra van állítva.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#15950) saelin


saelin
veterán

Hétvégén picit össze rogyott a rendszer a TV-n. Fagyott, random újraindult, az options-t nem töltötte be stb. Csináltam egy resetet, de nem vagyok biztos benne sokáig jó marad. Mit nézzek a service menüben hogy tudjam melyik rom kell rá? 43"-os c735-öm van. Felpakolnám frissen USB-ről az egészet. Ez így friss telepítésnek minősül vagy csak egy patchnek? Mert ha az utóbbi akkor nem leszek vele előrébb.

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  TCL LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.