Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  TCL LCD és LED TV-k

Hozzászólások

(#14951) SztiviVander válasza Saccco (#14950) üzenetére


SztiviVander
őstag

Nyilván router-tol is függ hogy mennyire stabil az ac kapcsolat, ha valakinek van egy jó ac68u-ja annak szerintem fölösleges költeni barmire (bár tény hogy nem ismerem a TV típust hogy az mire képes), de az tv-tol fuggetlenul igaz hogy egy bármilyen tplink router (meg az ax72 is egy tragyahalom) melle akár az usb2-be dugott lan adapter is jobb megoldás lehet :K

[ Szerkesztve ]

(#14952) zazenke válasza eisento (#14944) üzenetére


zazenke
őstag

vannak 100 Mb/s feletti kodolasú filmek is na ezeket a filmeket àtvinni más eszközről már gyenge a kàbeles megoldás

(#14953) DroneZ^


DroneZ^
őstag

Sziasztok!

A TV használata közben felmerült pár extra kérdésem, hátha túl vagytok már ezeken:

- Az USB port HUB-bal szétosztható? (Kevés az 1 port)

- Transmission (szerű) torrent alkalmazás van AndroidTV-re, de nem igazán tudtam működésre bírni. A böngésző fix helyre tölti le a torrentet, de valahogy nem tudtam onnan megnyitni a torrentet. Az volt az ötlet, hogy mi lenne, ha TV-vel tölteném le a filmet USB HDD-re és így kizárhatnám a PC-t a folyamatból. Valahogy ki lehet ezt okoskodni? Böngészők is vannak, ezt az 1 torrent alkalmazást is megtaláltam. Ha HUB-bal szétosztható az USB-port, akkor egy keyboard+USB HDD kombóval kizárható lehetne a PC :U

[ Szerkesztve ]

(#14954) Stealth válasza DroneZ^ (#14953) üzenetére


Stealth
aktív tag

Én használok usb hubot, de nekem csak egy LED szalag van bedugva a toshiba HDD mellé.
Ez megy egy passzív hubbal.
Routerrel is lehet torrentezni, a letöltött adatot meg DLNA-n keresztül lehet nézni.
Nincs PC, csak a letöltés elindításakor.

-= Stealth =-

(#14955) lazara007


lazara007
csendes tag

LAN-on kb 70-80 Mbps-ot tud a C835, ua USB-Giga adapetter ( 2 felevel neztem ) kb 130-140 Mbps.
Wifi-t nem probaltam.

Ugyanitt Nvidia Shield 1000. :Y

(#14956) szjoci válasza lazara007 (#14955) üzenetére


szjoci
őstag

Szia!

Elárulod hogy hogyan, mivel mérted? Tegnap próbáltam volna iperf-el, de a tv-re nem találtam olyan klienst ami működik.

(#14957) mrmft


mrmft
senior tag

Kodival es Dolby Visionnal kudok: elvleg a Maven's budnak tudnia kellene, de nem igazan jatsz le oket. Melyik verziot probaljam?

(#14958) woof52 válasza mrmft (#14957) üzenetére


woof52
csendes tag

Igaz nem ez az a topic, de szerintem a Kodi-Builds für Android - 77.98 MB - Matrix. Abból indulok ki hogy a sima 19.3-19.4 kodi lazán viszi a DV- t
De mivel nem használtam még, nem tuti :)

[ Szerkesztve ]

(#14959) Stealth válasza woof52 (#14958) üzenetére


Stealth
aktív tag

A 19.3 matrix eddig nekem minden DV mp4-et vitt.
Mkv-t csak hdr10-ben.

Vimu media player erosen ajanlott alkalmazas, 1500 penz. :K Vitte az mkv-t is DV-ben.

Nyilvan szamit milyen DV profilrol beszelunk.

[ Szerkesztve ]

-= Stealth =-

(#14960) mrmft válasza woof52 (#14958) üzenetére


mrmft
senior tag

Ujrainditas utan magahoz tert, megy a DV, viszont szerintem 60Hz-en megy minden mert be-be szaggat a kep... Info-n semmit sem birok kicsikarni belole, igy ez csak tipp. Lehet nem uszok meg egy kulso eszkozt ha kadenciahelyes lejatszast szeretnek a mkv, mp4 tartalmakra is? Evvel probalkozom: kodinerds.maven.kodi20.armeabi-v7a-202301030127-1e1a4138-Nexus.
Melyik lenne a helyes topic?

@14959 Stealth
Itt is csak mp4 megy DV-ben. Mkv nem. DL DV-t nem szereti.

[ Szerkesztve ]

(#14961) Repsol600 válasza mrmft (#14960) üzenetére


Repsol600
addikt

Sziasztok.
Kinéztem egy TCL 58P635 tv-t újracsomagoltan 101900ft-ért lenne. Nem volt betervezve a tv csere ezért nem is nézelődtem, illetve nem ismerem a típust sem, mennyire ajánlott?

[ Szerkesztve ]

(#14962) Brandynew


Brandynew
őstag

Sziasztok,

C715-re melyik most a legjobb firmware?

(#14963) mrmft válasza Repsol600 (#14961) üzenetére


mrmft
senior tag

En csak qledet - C szeria vennek, ha mar nekem irtad.

(#14964) Slyer válasza Repsol600 (#14961) üzenetére


Slyer
senior tag

Szüleimnek vettem egy ilyet 2-3 hónapja amikor 140 volt. Ők imádják, mondjuk nem hatalmasok az elvárások, de ennyiért ekkora tv-nél szerintem nem is lehetnek. Szerintem ennyit bőven megér.

(#14965) Pí7k3


Pí7k3
csendes tag

Üdv!
A szakértelmetekre lenne szükségem.
Nagyon szemeztem tcl 65c839-el. De sajon emagon nincs már jó pár napja.
Helyette gondolkodtam hogy esetleg 65c735-739-et vegyek vagy egy Samsung QE65Q80BATXXH-t. Samsung mennyivel lenne rosszabb választás?

(#14966) rankesz válasza Pí7k3 (#14965) üzenetére


rankesz
veterán

Szerintem várj a 839-re, én úgy látom hogy kb rendszeresen utántöltik a készletet, és 430 körül ki lehet fogni kb havonta. Eddig egyszer volt 400, BF-kor

(#14967) mrmft


mrmft
senior tag

TCL IJP RGB OLED.

(#14968) Vhiktor válasza Pí7k3 (#14965) üzenetére


Vhiktor
veterán

Várd meg, a többi említett tv a kanyarban sincs hozzá képest. Butaság lenne nem várni.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#14969) neo-geo


neo-geo
aktív tag

Sziasztok.
Olyan gondom lenne, hogy C728-ast kikapcsoltam, mert nem jött elő gyors menü ahol az elalvás időzítő van. Visszakapcsoltam, bebootolt de ismét nem jött elő a gyors menü. Most hosszan nyomtam a kikapcsot, úgy állítottam le, bekapcs TCL lógó után, csak forog a google TV. Ilyenkor mi a teendő? Kihúztam vagy öt percre, de semmi. Lehet valami alaphelyzetbe rakni valahogy a TV-T? Vagy szerviz?

PSN-ID:Putyesz-HUN

(#14970) neo-geo válasza neo-geo (#14969) üzenetére


neo-geo
aktív tag

Hát ez nagyon-nagy para volt, kb 6-8 alkalommal próbáltam kihúzni, várni pár percet és vissza, de semmi. Mondom mostmár eldölök, bedugom és 3-4-et fordult a google TV ikon, és elindult a TV. :C :R Ez most mi lehetett?

PSN-ID:Putyesz-HUN

(#14971) proradeon válasza Pí7k3 (#14965) üzenetére


proradeon
őstag

Szerintem kérdezd meg az eMAG facebook oldalán (messengeren), hogy várható-e 65C839-ből újabb készlet. Eddig mikor elfogyott, mindig "Nincs raktáron" felirat került feltüntetésre, most viszont "Nem elérhető" van kiíva. Feltételezem van különbség a kettő között.

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#14972) Stealth válasza neo-geo (#14970) üzenetére


Stealth
aktív tag

Nem lehet, hogy frissített a háttérben?

-= Stealth =-

(#14973) Pí7k3 válasza proradeon (#14971) üzenetére


Pí7k3
csendes tag

Köszi a tippet és mindenkinek a válaszokat, írok nekik mindenképp aztán vàrok😬

(#14974) neo-geo válasza Stealth (#14972) üzenetére


neo-geo
aktív tag

Hát, ez jó kérdés. Elvileg ki kapcsoltam, hogy ne tudjon frissíteni. Nekem nagyon jó így ahogy most be van lőve, asszem V469 van rajta.

PSN-ID:Putyesz-HUN

(#14975) Pí7k3 válasza proradeon (#14971) üzenetére


Pí7k3
csendes tag

Azt a választ kaptam hogy valószínüleg nem lesz ismét készleten. Így viszont várok tavaszig. Most debütálnak a gyártók új tvkkel. Talán lesz jobb árarányértékű készülék.🤷🏼

(#14976) Repsol600 válasza mrmft (#14963) üzenetére


Repsol600
addikt

Ok. Ja, az véletlen volt. :DDD


Slyer
Köszi.

(#14977) Stealth válasza neo-geo (#14974) üzenetére


Stealth
aktív tag

Akkor alkalmazásfrissítés lehetett? Bár az nem tudom, hogy megy TV-n... :F
Nálam a C735-ön V438 van, és nem talál frissítést. Érdekes ez.

Lényeg, hogy megy már. :)

-= Stealth =-

(#14978) neo-geo válasza Stealth (#14977) üzenetére


neo-geo
aktív tag

Az mondjuk lehetett, mivel azt szerintem nem lehet letiltani ha a netre van kötve. Én nem is kerestem újabbat, Nekem ez eddig teljesen megfelelt.
Igen a lényeg az, nem is tudom mi lett volna ha szervizbe kellett volna adni.

PSN-ID:Putyesz-HUN

(#14979) nagymolnar válasza Pí7k3 (#14975) üzenetére


nagymolnar
tag

Nézz körbe tisztességes országokban is, én is így vettem a 935-öt akcióban most egyébkén 1099 eur, ami most 436e forint, de itt is lehet akció, meg a készletük is nagyobb, meg esetleg ausztria is szóba jöhet.

[link]

(#14980) lazara007 válasza szjoci (#14956) üzenetére


lazara007
csendes tag

Csak valamilyen internet speed testerrel, giga internetre dugva.
Illetve pl Kodiban NFS megosztas olvasast NAS-rol.
Amugy szerintem nagyjabol a 4K-s filmek nagy reszet ( 10+ es DV) lejatsza DV-ben Maven fele kodi, azonban h264-es nagy bitrataju filmekkel nem bir el a TV.

Nyilvan losless audio mar mas kerdes, de sajnos az meg az Nvidia Shieldemnek ig gondot okoz ( audio stuttering, Dolby TrueHD 8-9000 Kbyte/s, DTS-X meg akar 24.000).
Ha valaki rendben le tud jatszani losless audiot, lecci sugjon okosat.

[ Szerkesztve ]

(#14981) Pí7k3 válasza nagymolnar (#14979) üzenetére


Pí7k3
csendes tag

Köszönöm. 1099euróért is olcsóbb sokkal mint itthon.

(#14982) nagymolnar válasza Pí7k3 (#14981) üzenetére


nagymolnar
tag

Ráadásul most egy picit összekapta magát a forint, bár ez a nagyok játszótere. Nézegetni kell mert én 1200 eurért vettem akcióban a 65c935-öt a nay.sk-n de lehet hogy megér kiugrani egy pandorfi shoppingra és akkor asszonyt is kielégíted :DD ja amikor még én vettem akkor 5 év gari volt rá, utólagos regisztráció al és ment magyar címmel is. Viva EU! [link] itt regisztrálható

[ Szerkesztve ]

(#14983) AxBattler válasza nagymolnar (#14982) üzenetére


AxBattler
félisten

megér kiugrani egy pandorfi shoppingra és akkor asszonyt is kielégíted
:DDD

Egyébként ja, EU garanciát adó cégk/bolthálózatok esetében megrhati hosszabb távon külföldön vásárolni.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#14984) Pí7k3 válasza nagymolnar (#14982) üzenetére


Pí7k3
csendes tag

😅 nem lenne rossz. De január 12.-re van kiírva szűlni az asszony. Nem merészkedek most hosszú útra. Ahogy néztem elvileg playshow.sk-n dpd-vel házhozszállítják.

(#14985) Gstyler válasza neo-geo (#14969) üzenetére


Gstyler
senior tag

Hol van az elalvás időzítő gyorsmenüben?
Pont tegnap kerestem, de nem találtam.

(#14986) neo-geo válasza Gstyler (#14985) üzenetére


neo-geo
aktív tag

Ha bemenet a TV, HDMI1, ......, akkor a settings gomb alatt egyel. Viszont ha a home-ba vagy, ott nekem nem jeleníti meg.

PSN-ID:Putyesz-HUN

(#14987) cd930 válasza Gstyler (#14985) üzenetére


cd930
aktív tag

Beállítások / Rendszer / Áramellátás és energia / Akkumulátorkímélő

20+ éve a Prohardveren

(#14988) Tizedes1


Tizedes1
aktív tag

Urak, én mindent megpróbáltam, de a hdmi4-en, az arc nem megy át a nem 4K-s erősítőbe ,1.4hdmi kompatibilitási beállításokkal. Csak optikán tudok digitális hangot az erősítőbe küldeni.
c835 a delikvens.
Sok mindenre gyanakszom, mert az Onkyo erősítőm CEC,ARC stb mindent on-ra állítva, ha be van kapcsolva, továbbítja a dd+ hangot is a TV felé - ki is íja, hogy Atmos hangot talált.
Ha bekapcsolom a Dune-t, szépen bekapcsolja a TV-t, majd az erősítőt is.
De.
Passthrough:
Ha kikapcsolom az erősítőt, akkor csak DD, sima DTS megy át.
DTS HD-MA és TrueHD hangokkal a TV nem tud mit kezdeni. Akkor sem, ha közvetlenül a dune van rákötve a TV-re.

Most ott tartok, hogy marad a fullhd, és egy HDMI exctractort rendeltem, jövő héten le is tesztelem.
Ehhez vettem 2db 2.1-es hdmi kábelt is.
Bízom benne, hogy azzal már jó lesz.
Front Height adja a 6 és 7 csatornát a 7.1-hez, nem szívesen mondok le a TrueHD és a DTS-MA-HD hangokról.

(#14989) nagymolnar válasza cd930 (#14987) üzenetére


nagymolnar
tag

Ennél jobban nem lehetett volna eldugni :C bezzeg a T gomb az a távirányítón van, meg sok más felesleg :W

(#14990) cd930 válasza nagymolnar (#14989) üzenetére


cd930
aktív tag

Na igen, én sem bánnám, ha át lehetne programozni pár ilyen gombot.
Ahogy azt sem, ha a kisebb méretű modellben is be lehetne kapcsolni olyan tudást, ami a nagyobbakban van (ha nem hardveres a különbség).
Pl a C83-as sorozatból csak a 75"-ös tudja a Timeshiftet/PVR-t.

Nekem most egy alapműködést nem sikerül megoldanom, ebben segítsetek kérlek: be szeretnék lépni YT fiókomba a tévén. Hogy a ménkűbe kell? Rányomok a YT-ra, majd a Bejelentkezésre, rádob a Google TV / Önre szabott szórakozás oldalra, ahol két dolog közül lehet választani: Google TV beállítása és Folytatás a normál tévé használatával.
Mindkettőre a Kezdőképernyő menübe dob, ahol kezdődik minden elölről..

[ Szerkesztve ]

20+ éve a Prohardveren

(#14991) cd930


cd930
aktív tag

A műsorújságban is remélem választható lesz előbb-utóbb, hogy ha csak keresgélek a műsorok között és a tartalmukat szeretném megnézni, ne kapcsoljon át erre a csatornára.

+ugyanitt a Samsung guide áttetsző volt, keresgélés közben lehet nézni a műsort

Ha van ezekre már megoldás, kérlek osszátok meg! :R

20+ éve a Prohardveren

(#14992) Bear válasza cd930 (#14991) üzenetére


Bear
aktív tag

Szerintem csoda lesz, ha ezen változtatnak. Nekem 2 éve van egy 43"-os TCL a hálóban, és én még akkor megírtam az angol supportnak, hogy milyen problémákat látok a szoftverrel, köztük ezt is. "Persze" nem válaszoltak. És azóta is minden ugyanígy van.....

(#14993) lazara007 válasza Tizedes1 (#14988) üzenetére


lazara007
csendes tag

Melyik HDMI extractort rendelted meg?

(#14994) Tizedes1 válasza lazara007 (#14993) üzenetére


Tizedes1
aktív tag

Ezt itt
Házimozi topicban ajánlották.
Húzós ára van ennek a kicsi kütyünek, de még nem tudom kipróbálni, mert a 4K kábelek nem jöttek meg, Azért FullHD-val ma még teszek egy próbát.

Azért a emag-ról, mert a Netdigi van olyan kedves, hogy a gyárilag , a dobozba csomagolt USB-C adapter zsinórért felárat kér.
Easyboxba ingyen kihozták.

(#14995) Gabis válasza Tizedes1 (#14994) üzenetére


Gabis
őstag

Szia! Amit linkeltél az is a Netdigitől van, vagy én értettem félre valamit? Az adapter mindkét esetben feláras.

(#14996) Tizedes1 válasza Gabis (#14995) üzenetére


Tizedes1
aktív tag

Ja, akkor én értettem félre :D
Adapter nem is kellett volna, annyi van, mint égen a csillag.

Teszt: 1.4 Hdmi kábelek mellett hogy mutathatja a tv, hogy 4K a felbontás ????
Erősítő DD+t viszi, jön a többi is .

[ Szerkesztve ]

(#14997) mrmft válasza Bear (#14992) üzenetére


mrmft
senior tag

Probalj meg ide irni.

(#14998) Tizedes1 válasza Tizedes1 (#14996) üzenetére


Tizedes1
aktív tag

Dune beállítási félreértés volt.
TrueHD 7.1 is megy, az eszköz tökéletesen működik.

Aki NEM akar Atmos/DV erősítőre áldozni, szívből ajánlom ezt az eszközt.

Már csak arra kell rájönnöm, főleg, ha segítetek :D , hogy a 4. ARC -be HDMI kábelt az erősítőbe kell dugnom és akkor az adott bemenetet, ha HDMI-re állítom, ARC/CEC-eket bekapcsolom, akkor mennie kellene az ARC hangtovábbításának ?

(#14999) masystem


masystem
csendes újonc

Sziasztok. Szerintetek a C735/739-ben van PVR funkció? En nem találom sehol sem. HDD-t csatlakoztattam, de ugy sem jön elő. 🤔

(#15000) Vhiktor válasza Tizedes1 (#14996) üzenetére


Vhiktor
veterán

1.4-es kábelen is átmegy a 4K HDR max 30 Hz képrfrissítés mellet :)

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  TCL LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.