Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  TCL LCD és LED TV-k

Hozzászólások

(#14451) Bizsu1st válasza F.B.I. (#14445) üzenetére


Bizsu1st
aktív tag

A vicc az, ha jobb oldalról nézem, csak balról látom és fordítva,tehát a betekintési szög befolyásolja!
A VA akkor nem ilyen alapból?
A másik, minden ki-bekapcsoláskor(gyor indítás kikapcsolva) visszakapcsolja a képbeállítást(mozgás+túlpásztázás), miért? Ez is bug?
Néztem, de frissítést nem talált!

[ Szerkesztve ]

(#14452) bostone


bostone
addikt

58p635 bolti módba kapcsolt, állítólag magától. Ez lehetséges?
Egyébként viszonylag körülményes eljutni ebbe a menüpontba, ha a felhasználó nem ezt keresi éppen.
Ezzel, lehet meg is válaszoltam magamnak a kérdést...

(#14453) Bizsu1st válasza bostone (#14452) üzenetére


Bizsu1st
aktív tag

Van a menüben ilyen funkció, hogy auto üzlet mód!

Kérdezhetek pár dolgot privátban?

[ Szerkesztve ]

(#14454) bostone válasza Bizsu1st (#14453) üzenetére


bostone
addikt

Miért ne?

(#14455) F.B.I. válasza Saccco (#14449) üzenetére


F.B.I.
veterán

Ismerősöm srácai örültek volna neki. :DDD :R

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#14456) Saccco válasza F.B.I. (#14455) üzenetére


Saccco
nagyúr

Sajnos ez ilyen. A hangja viszont eléggé jó. :K

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#14457) vrsptr


vrsptr
aktív tag

Hello! Tudnátok segíteni a TCL 50C735 valamivel butább mint a nagyobb méretű testvérei? És ha igen mivel? És megér egy újracsomagolt ~160ezer Ft-ot? (Külföld)

[ Szerkesztve ]

A kivétel léte bizonyítja a szabály létezését a nem kivételes esetekre.

(#14458) vlacko válasza gabo91 (#14446) üzenetére


vlacko
csendes tag

Én is így jártam... ma még volt 2db. C835-ből az Alzán, az volt a kiszemelt...
Remélem, hogy lesz még karácsony előtt valahol készleten és nem horror áron. :Y

(#14459) Gino20 válasza golan7 (#14230) üzenetére


Gino20
őstag

Csak érdeklődés szinten (már nem vagyok érintett a témában/topikban :(). Gondolom már megkaptad az új HDMI kábelt. Megjavult az ARC vagy továbbra is eldobálja a jelet?

(#14460) golan7 válasza Gino20 (#14459) üzenetére


golan7
tag

Igen megkaptam, de most sem jó! Próbálgatok a beállításokkal játszani, de nem akar jó lenni!
Már arra is gondoltam, hogy az erősítővel (JBL AVR 101) van gond, mivel azt kell kihúzni a konnektorból, hogy jó legyen, a tv-t hiába indítom újra!

[ Szerkesztve ]

(#14461) Gino20 válasza golan7 (#14460) üzenetére


Gino20
őstag

Sajnálattal olvasom és nem akarlak elkeseríteni, de ha eddig jó volt, akkor szerintem nem az AVR-el lesz a gond. A beállítás meg sajnos végképp nem fog segíteni, mert nincs olyan beállítás, ami által egy ideig működik, aztán eldobja a kapcsolatot..
A FW frissítést esetleg próbáld meg. Nálam részben segített, vagyis a CEC semmit nem javult, de az ARC-t már csak nagyon ritkán vagy el sem dobta és menet közben a 20-30 másodperc helyett már "csak" pár másodpercre ment el a hang.

(#14462) golan7 válasza Gino20 (#14461) üzenetére


golan7
tag

Melyik FW volt ez?

(#14463) Gino20 válasza golan7 (#14462) üzenetére


Gino20
őstag

A 469 javított a dolgon

[ Szerkesztve ]

(#14464) golan7 válasza Gino20 (#14463) üzenetére


golan7
tag

Azzal nem valami kép probléma volt?

(#14465) gbela


gbela
senior tag

Sziasztok,
megjott vegre C835. Gyarilag 468as szoftverrel, nem is bantom ezt egyelore.
Kerdes: optikai kabellel van 2.1-es hangrendszerre kotve. TV taviranyitojaval igy nem lehet hangot allitani, jol sejtem h ezzel nem tudok mit kezdeni? Kulon kell nyulkalni a hangszorok tavjahoz igy.

Illetve ramijesztett a tv tegnap allitgatasok kozben. Kikapcsoltam egyszer, majd par mp mulva vissza is, es ekkor a kepernyo felso fele/harmada sotetebb volt, jol lathatoan joval alacsonyabb fenyereje volt mint also felenek. Menuben is, appokban is stb. Ki be kapcsoltam parszor, aztan kikapcsolva otthagytam 20 percre, azota jo...legalabbis este meg ujra probanal me ma reggel gyors ranezve jo volt. Tapasztalt mar vki ilyet?

Netflix, xbox es halozatrol (SMB) lejatszas lesz a felhasznalas mod. Utobbihoz Kodi jo lesz, vagy van valami mas ajanlott lejatszo? TV alap lejatszojan nem lattam SMB lehetoseget csak DLNA-t.
Koszi

[ Szerkesztve ]

(#14466) Geza74


Geza74
tag

Frissítettem a táblázatot (11:52).
5 tévé ára változott tegnaphoz képest (lásd sárga mezők).
Újdonság, hogy lehet újra kapni a C835-öt és a C839-et is (ami ugyanaz). Most az Alzánál az olcsóbb.
__________________________

Akit érdekel: csináltam egy (ár)összehasonlító táblázatot a TCL tévékről.
Igyekszem kiegészíteni egyéb információkkal is, ahogy az időm engedi.
(Egyelőre még kezdetleges fázisban van, de az ár összevetések miatt remélem van akinek így is hasznos lesz.)
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1UEJq3BTCglbJAhH9xkN1R-ZtTTYxNcEDDe0flf-hAbc/edit?usp=sharing

Egyelőre csak az 55 és 65 collos verziók vannak rajta, lehet ez így is marad (bocsánat).
Jelmagyarázat a táblázat alján.
Az adatokat a TCL oldalairól vettem.
Délelőttönként igyekszem frissíteni.

(#14467) lazara007 válasza gbela (#14465) üzenetére


lazara007
csendes tag

2 het alatt 1x kellett kihuznom, bar az igaz jopar IPTV es egyebb appot kiprobaltam rajta egyszerre.
Kodi Nerd kb elvisz mindent ( kiveve losless dolby es DTS), usb-s giga lannal meg se akad.
Igaz nem SMB-t, hanem NFS-t hasznalok, NAS-al.
Emby,Plex,Jellyfin is szepen mukodik, ezeknek ugyebar szerver kell.
Van meg fent vagy 3-4 player, de igazabol nem hasznalom oket.

(#14468) confuser válasza gbela (#14465) üzenetére


confuser
senior tag

Én is pont tegnap próbáltam meg a HDMI CEC-et egy CoreElec-es box-szal, de a korábbi kommentek alapján meglepetést nem okozva nálam sem működött (szintén 468-as szoftverrel). Tegnap még olvasgattam róla, hogy van-e valami megoldás rá, de nem találtam átütő módszert (néhányat azért kipróbálok majd, hátha).
A megoldás nálam is valószínűleg a Kodi lesz direktben a TV-re telepítve (már fent van, és SMB-n el is éri a filmeket és sorozatokat), úgy tűnik rendben lesz, de még nem néztem végig egy filmet sem így.
@lazara007: usb-s gigabit lan milyen felbontás/bitsűrűség felett kell vajon? 4K-t nem szoktam nézni SMB-n keresztül, max FHD-t.

(#14469) lazara007 válasza confuser (#14468) üzenetére


lazara007
csendes tag

4K alatt jo a beepitett LAN, inkabb 50-70 mbit/s utan kezd elefogyni a gyari LAN csati.
Pl 4K h264+DTS-HD filmnel
Nekem volt itthon 2db USB3-giga adapterem, meg FireTV cube-hoz vettem anno.

Karacsonyra jon az Nvidia Shield pro 2019, talan akkor lesz kesz a rendszer. Bar 2 taviranyitom lesz, ez a CEC sajnalatos nagyon.

(#14470) Gino20 válasza golan7 (#14464) üzenetére


Gino20
őstag

Nekem nem tűnt fel, de van már újabb is (V473 OTA)

(#14471) zsozsi67


zsozsi67
csendes tag

Feltette már vki c728-ra a V473 firmware-t? Tapasztalat?
Csak azért kérdezem, mert a jelenlegi V469-nél TV adásoknál van egy furcsa arc "elmosódás". Igaz csak közelebbről nézve.

(#14472) jaanoo89 válasza Mystery230 (#14226) üzenetére


jaanoo89
aktív tag

Nem tudom, miért mondják ennyire jónak ezt a tv-t, én elsők közt vettem meg az Emagról és annyira örültem, hogy azt a különbözetet el tudom költeni másra, főleg, hogy sok mindent kellett vegyek a költözés során. De most nagyon vegyes a véleményem, igazából benne lettem volna, ha én csúszok le és Te megkapod, amit szerettél volna.

Ez a tv maximum egy közepes. Focit nézni rajta valóságos kínzás, folyamatosan látom a kamera jobbra-balra mozgatásánál a függőleges sávokat, amit egy 4 éves Panasonic LED tv-n is láttam, csak az 240 ezer volt, ennek meg az új ára fél millió. A fekete egyébként nem rossz, illetve a beépített hangszóró teljesen jó egy lakásba, de ennyi a pozitívum. A rendszer nagyon gagyi, wifiről már 3szor ledobott az 1 hét során, úgy, hogy egyik laptop, telefon, tablet se dobott le az 1 hónap alatt, amióta itt lakom. Az egy dolog, hogy ledob, nem szólna, nem próbálna újra csatlakozni, ha kikapcsolom a wifi-t majd vissza, akkor csatlakozik újra. A képernyőkímélő képek mintha egy 10 éves telefonnal készültek volna, alacsony felbontásúak, rossz ránézni. A Youtube néha be-be akad, a régi lakásból volt egy Apple tv, amit gondoltam eladhatok, ha már nem kell okosítani a tv-t, hiszen 2022-es modellem van, Androiddal, de az marad, mert az nem dobál le a wifiről és nem akad vele semmi. A képernyő pedig elég sok helyen foltos, játék, film közben nem igen veszem észre, szerencsére, de ezt is jobbnak gondoltam volna. Amiért nem állok el a vásárlástól, 4.-en lakom, lift nélkül, annyira elegem lett a fel-le cipekedéstől, így maradni fog, megpróbálom kihozni belőle a maxot és úgy felfogni, hogy ekkora méretű tv kellett pontosan, 400-t még talán megért, de egy fillérrel se adnék érte többet, illetve mai fejjel inkább rááldoztam volna a többletet és LG C2, haveromnak az van, annyira más liga...

(#14473) golan7 válasza Gino20 (#14470) üzenetére


golan7
tag

Most azzal próbálom!

(#14474) RVR400 válasza jaanoo89 (#14472) üzenetére


RVR400
veterán

Mondjuk tekintve, hogy az egyiknek a legolcsóbb ára 420 volt, míg a másiknak 620, így szerintem nem is elvárható, hogy azonos szint legyen a kettő... Annyira nem rossz a TCL, de tekintve a CEC és ARC szarakodást, valamint a nyomorék FW-eket (az ARC pl csak az R815-ös FW-vel jó a P715-ön, de azzal meg már nem túl acélos a sebessége), nem éppen a legjobb vétel, ha az ember nem techbuzi.

(#14475) Geza74 válasza Geza74 (#14466) üzenetére


Geza74
tag

Frissítettem a táblázatot (19:05).


Napközben lejjebb ment az 55C735 ára (6,6%-kal, Euronics).

__________________________

Akit érdekel: csináltam egy (ár)összehasonlító táblázatot a TCL tévékről.
Egyelőre csak az 55 és 65 collos verziók vannak rajta, lehet ez így is marad (bocsánat).
Igyekszem kiegészíteni egyéb információkkal is, ahogy az időm engedi.
(Egyelőre még kezdetleges fázisban van, de az ár összevetések miatt remélem van akinek így is hasznos lesz.)
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1UEJq3BTCglbJAhH9xkN1R-ZtTTYxNcEDDe0flf-hAbc/edit?usp=sharing


Jelmagyarázat a táblázat alján.
Az adatokat a TCL oldalairól vettem.
Délelőttönként igyekszem frissíteni.

(#14476) jaanoo89 válasza RVR400 (#14474) üzenetére


jaanoo89
aktív tag

Igen, azért is szőttem bele a mondandómba, hogy ennyiért elfogadom, elnézem, 400-ért 65"-os tv közepes képminőséggel nem rossz, a hülyeségeit pont ki tudom védeni egy apple tv-vel (de ha nem lenne, ez is eléggé problémás lenne) és elfogadom, hogy a képe az Oled szintje alatt van. Amúgy azt nem tekintem elérhető árnak, ami csak 5 percig az, szóval ennek az ára 505 ezer, az LG-jé pedig 640, azaz 135 ezer a különbség az átlagos napokon. Nos, aki ilyen áron venne, javaslom, hogy a C2 felé menjen.

Én csak azt sajnáltam ebből a storyból, hogy valaki nagyon ezt szerette volna, nekem meg összejött úgy, hogy most macerás tőle szabadulni, így lényegében egyikünk se járt túl jól. Persze ez legyen a legnagyobb gondom... :)

(#14477) Mystery230 válasza jaanoo89 (#14472) üzenetére


Mystery230
csendes tag

Köszi a választ.Már vettem egy példányt az Alzán, igaz felbontott, de 450 ért sikerült lecsapni.Most fog jönni pénteken kíváncsian várom már.

(#14478) zazenke


zazenke
őstag

azt szeretném kérdezni akinek van média lejátszója is hogy vettem egy c835 tv-t és igazából csak kíváncsiságból kérdezem hogy mivel tud többet egy külső igényesebb média lejátszó ha csak a képminőséget nézzük mint pl a plex tv kombó?. szebb jobb képet produkál mely jól látható vagy csak más kényelmi funkciója van neki?

(#14479) alázógyík


alázógyík
őstag

Most kaptam üzenetben.

#AKCIÓ 309.990.- TCL 55C825

(#14480) mrmft válasza jaanoo89 (#14472) üzenetére


mrmft
senior tag

A C2 turkor felulete mennyire szavaro nem sotetiett szobaban?

(#14481) milu44


milu44
aktív tag

Sziasztok
Van egy 1 éves TCL 55P715-öm.
Láttam írtátok van már új szoftver rá de a tv nem ad be frissítést.
Leírnátok hogy kell frissíteni meg egy linket a legújabb frissítéshez?
Amúgy semmi bajom a tvvel működik rendesen.
Mellékelem a tvmről készült képet.

Xiaomi redmi note 11NFC spesn

(#14482) sanyik81


sanyik81
csendes tag

Sziasztok!

Most vásároltam egy c725-t. Tudtok segíteni hogyan tudom a csatornákat szerkeszteni számítógépen? Már a tv-ről le töltöttem a .tar fájlt.
Nagyon köszönöm a segítséget.

(#14483) alázógyík válasza milu44 (#14481) üzenetére


alázógyík
őstag

Hi!

Egy Pendrivera másold rá ezt a filet.
Majd settingsen belül kell egy frissítést elindítani a Pen-ről.

(#14484) milu44 válasza alázógyík (#14483) üzenetére


milu44
aktív tag

Szia köszi
Nem lessz gond a frissítéssel/ vissza tehető a 645 ha gond van?
Miért nem jelzik a tcl weboldalán hogy van újabb mint a 645?
Csak az android frissül 11 re vagy van más újdonság is?
Én ezt [link] a 718ast töltöttem le az nem a legújabb, vagy az nem jó?

Sok kérdés lett bocsi.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi redmi note 11NFC spesn

(#14485) alázógyík válasza milu44 (#14484) üzenetére


alázógyík
őstag

Az ugyanaz, csak a 718 az IMG, azt máshogy kell frissíteni.

(#14486) erahurka


erahurka
félisten

43C639 vagy 43C635 van valakinek? Meg vagytok elégedve vele? Van valami típushibája? :R

(#14487) mrmft válasza erahurka (#14486) üzenetére


mrmft
senior tag

Itt egy teszt rola. Vannak gyengei, he ezeket elfogadod jo is lehet.

(#14488) milu44 válasza alázógyík (#14485) üzenetére


milu44
aktív tag

Köszi
Akkor feldobom pendrivera amit adtál és mehet is.
Van valami új ami a friss szoftverral jött?

Xiaomi redmi note 11NFC spesn

(#14489) erahurka válasza mrmft (#14487) üzenetére


erahurka
félisten

Huh azért a mozgásmegjelenítéses rész meredek.

(#14490) Geza74


Geza74
tag

Frissítettem a táblázatot (15:04).

2 tévé ára változott tegnaphoz képest (lásd sárga mezők).
A C825 ára az Árukereső oldalán még nem frissült (amikor én néztem), ki kell hozzá nyitni a trikós cég oldalát.
(A trikósoknál földszinti lakhely előnyt jelent...!)

__________________________

Akit érdekel: csináltam egy (ár)összehasonlító táblázatot a TCL tévékről.
Egyelőre csak az 55 és 65 collos verziók vannak rajta, lehet ez így is marad (bocsánat).
Igyekszem kiegészíteni egyéb információkkal is, ahogy az időm engedi.
(Egyelőre még kezdetleges fázisban van, de az ár összevetések miatt remélem van akinek így is hasznos lesz.)
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1UEJq3BTCglbJAhH9xkN1R-ZtTTYxNcEDDe0flf-hAbc/edit?usp=sharing


Jelmagyarázat a táblázat alján.
Az adatokat a TCL oldalairól vettem.
Délelőttönként igyekszem frissíteni.

(#14491) gorgocska


gorgocska
tag

TCL 55C735 és TCL 65C635 közöl melyik jobb választás csak 26000 ft a különbség ,elég lenne az 55" ha jobban megéri az árát.
ps 5 is menne a tv-n és disney,netflix,és Hbo is.

Tcl 55c835, xbox 360,xbox SS 512gb,,Ps5

(#14492) Hitch válasza gorgocska (#14491) üzenetére


Hitch
aktív tag

Ha kell a 120hz a 735, ha nem akkor a nagyobb c635.

(#14493) gorgocska válasza Hitch (#14492) üzenetére


gorgocska
tag

Akkor csak a 120hz szól a 735 ös mellet?

Tcl 55c835, xbox 360,xbox SS 512gb,,Ps5

(#14494) Hitch válasza gorgocska (#14493) üzenetére


Hitch
aktív tag

Főképp.
ezek alapján más érdemi különbség nincs, talán fényerő még de arról nem írnak….
[link]

(#14495) Saccco válasza gorgocska (#14491) üzenetére


Saccco
nagyúr

Dolby Vision IQ is van a C735-ben.
A C635 tudja a 120Hz-et 1440p-n és 1080p-n.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#14496) Hitch válasza Saccco (#14495) üzenetére


Hitch
aktív tag

Nem tudja.
14203-as részletes leírás a szakértőtől.

(#14497) Geza74 válasza gorgocska (#14493) üzenetére


Geza74
tag

Itt találsz két teszt cikket a két tévéről (ha megy az angol), elég jól összevetik a C73x-et és a C63x-et.
A 735 (vagy 739 - eMAG verzió) mindenben sokkal jobb.

[ Szerkesztve ]

(#14498) gorgocska válasza Geza74 (#14497) üzenetére


gorgocska
tag

köszi a segítséget :C

Tcl 55c835, xbox 360,xbox SS 512gb,,Ps5

(#14499) jaanoo89 válasza mrmft (#14480) üzenetére


jaanoo89
aktív tag

Ezt így külön nem néztem a haveromnál, de ha nagyon zavaró lett volna, kiszúrtam volna. Nem volt sötétítve, igaz most felhős az idő. Neki egyébként sima fal meg kanapé van a Tv-vel szemben, ahogy nekem is, érzésre ugyanaz. Nekem még a sötétítő nem érkezett meg a nappaliba, a fehér függönyt azért látom én is. A mértékét sajnos nem tudom összehasonlítani, csak akkor ha visszaküldeném és azt vennék.

Egyébként mai újabb furcsasága, bluetooth füles után visszaváltottam a tv hangszóróra és semmi hang nem jött belőle, csak recsegés. Kikapcsoltam, vissza és jó lett. Szóval ezt is a google TV-re írom.

Tegnap még picit szöszöltem vele, most játékhoz elég jól be tudtam állítani, lehet jóban leszünk, de sok türelem kell hozzá + egy Apple TV.

(#14500) Geza74 válasza Geza74 (#14490) üzenetére


Geza74
tag

Frissítettem a mai frissítést...
A MALL levitte ma 15 óra után három 65"-os tévé árát (minimálisan), a P635, C935 és a P725 árát. Lásd sárga mezők.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  TCL LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.