Hirdetés

2024. június 9., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-09-06 22:56:53

LOGOUT.hu

Ezt a topik azért került létrehozásra, hogy a fórumon megforduló elektroműszerészek és tápokkal hivatásszerűen foglalkozó szakemberek megoszthassák értékes tapasztalatukat és szakmai, valamint magánvéleményüket az ebben a témában kevésbé járatos fórumtársaikkal.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4882) #19617792 válasza #19617792 (#4881) üzenetére


#19617792
törölt tag

Ha jól tudom, akkor a Gigabyte GE-R460-V1 táp az egy-az-egyben egy FSP 400-60GLN (jól tudom?), amiről találtam egy tesztet, amiben kimérték a ventilátor hidegindításkor kapott feszültségét, illetve kis terheléskor kapott feszültségét. FSP Green PS FSP400-60GLN 400W PSU - Page 4

"The fan controller was quite unusual, because it varied the fan voltage throughout the output range, not just above a certain threshold. The fan started cold at ~3.7V (close to inaudible at 21 dBA@1m), but even at the extremely low load of 40W it climbed to 4.3V."

Sajnos nem nevezném nem hallhatónak, mert próbaképpen lefogtam a ventilátorokat a gépben és a táp bizonyult a legzajosabbnak, a többi ventilátor zaja nem volt annyira jelentős. Az idézet alapján úgy tűnik, hogy ha olyan ventit tennék bele, aminek ~3.7V-nél kisebb feszültség kell az indításához, akkor az a gép bekapcsolásakor el fog indulni és vezérelni fogja a táp.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.