Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#57551) lugosi válasza sp3rhead (#57549) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Többszörös tapasztalatom van velük. Ez alapján csak a legjobbakat tudom róluk mondani mind a hozzáállásuk, mind a munkájuk minőségét illetően. Kiemelkedő minőségű munkát végeznek, a családban ha nem márkaszerviz-köteles az autó garancia miatt, csak hozzájuk viszünk minden festés-karosszéria dolgot hosszú ideje és sohasem csalódtunk.

(#57552) Ted_Beneky válasza sp3rhead (#57549) üzenetére


Ted_Beneky
senior tag

"egy új alvás építéséhez"

Nem tudsz aludni? :)

Csillagkaput a Csillag térre!

(#57553) fokukac


fokukac
nagyúr

Szegeden tud valaki egy jó számtech-boltot, ami nyitva van vasárnap?
Köszi

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#57554) tucsok. válasza FIREBLADE78 (#57543) üzenetére


tucsok.
senior tag

Te dolgod, csak kíváncsi voltam rá, hogy mit adnak ennyi pénzért....

"So say we all"

(#57555) hodigy válasza fokukac (#57553) üzenetére


hodigy
csendes tag

Plázában és a Napfénypark tescoban van egy társaság (mind2-t ugyanaz üzemelteti), szerintem nyitva vannak. Egyszer már sikerült kicseréltetni velük valamit szóval nem reménytelenek.

Írj emailt, a privátot sokszor nem látom...

(#57556) maláj


maláj
őstag

ki szeretne nekem szerezni 1 Samu 320-as HDD elektronyikát ??? :DDD

(#57557) lugosi válasza fokukac (#57553) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Media Markt is nyitva van vasárnap. És ma van valami vasárnap akciójuk, hogy 16:00 után -10%

(#57558) pmheros


pmheros
senior tag

Érdekes.

Dorozsmán volt eddig netszolgáltató a helyi Szélmalomktv, (meg minimális csomagokkal az invitel telefonosan).
A napokban hirtelen jelentősen megugrott náluk az elérhető sebesség a csomagokban, ezzel együtt az áruk is jelentősen csökkent. Mifene? Ilyen nem volt hosszú évek óta!

Aztán ma megvilágosodtam mikor becsöngetett a Szemernetes optikás néni.

[ Szerkesztve ]

nem vagyok tökéletes

(#57559) totya694 válasza pmheros (#57558) üzenetére


totya694
őstag

A Szemernetes néni kp adott át? ;]

Üdv:Attila

(#57560) fokukac válasza lugosi (#57557) üzenetére


fokukac
nagyúr

Sajna a media markt-ban nem árulnak ddr3-as memóriát... :(
A napfênyparkos két kis üzetben sem volt ;(

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#57561) lugosi válasza fokukac (#57560) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Nem vagyok egy hozzáértő, de a DDR3-as az melyik? Mert én annak idején a mm-ban vettem laptopba való memóriát, ami az álmoskönyv szerint ritka, és drága.

(#57562) r0by válasza pmheros (#57558) üzenetére


r0by
addikt

Szemernetes optika? Azt hogy? Milyen paraméterek?
Nem Invitel lesz az amúgy és bérli tőlük a Szemernet?

(#57563) Rhino666 válasza fokukac (#57553) üzenetére


Rhino666
őstag

Nálunk hétvégén is van ingyenes kiszállítás Szegeden belül, viszont raktárkészletet nem igazán tartunk (DDR3 nincs is épp). :(

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#57564) pmheros válasza r0by (#57562) üzenetére


pmheros
senior tag

Annyi volt, hogy aláírásokat (hozzájárulásokat) gyűjtött a néni a lakóktól a cég megbízásából, hogy a Szemernet optikai gerincét az épületen rögzíthessék. Konkrét technikai paraméterekkel (az aláírás gyűjtő) nem tudott szolgálni.

(#57559) totya694
Természetesen adott át, kis címletekben jelöletlen készpénzt. Alig bírtam az előszobába belapátolni.
Nekem az anyagi haszna már most meglett, azzal hogy Szélmalomktv ijedtségből jóárasított.

Most már csak a jó öreg Linksys-t kell lecserélni egy olyanra amin átmegy "a Zadat"

[ Szerkesztve ]

nem vagyok tökéletes

(#57565) sp3rhead válasza Ted_Beneky (#57552) üzenetére


sp3rhead
csendes tag

benéztem, késő volt :DD alváz :)

Szeretem a Löwenbräu-t :) -- sp3rhead felhasználónak 13 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#57566) sp3rhead válasza lugosi (#57551) üzenetére


sp3rhead
csendes tag

köszönöm. kocsim nem éppen mai gyerek, és annó elég hitvány anyagból csinálták meg, és ha módom adódik akkor meg kellene csináltatni :)

[ Szerkesztve ]

Szeretem a Löwenbräu-t :) -- sp3rhead felhasználónak 13 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#57567) Thom!


Thom!
veterán

Ki mennyi rezsit fizet 50-60nm panel után?
Gondolok itt a közösktg.+fűtés+melegvíz érdekelne elsősorban...

(#57568) Rhino666 válasza Thom! (#57567) üzenetére


Rhino666
őstag

55nm, panelprogram, utolsó éves átlag 42k/hó. Kk 8k, fűtés és melegvíz együtt 10k.

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#57569) Thom! válasza Rhino666 (#57568) üzenetére


Thom!
veterán

KK 8eFt+fűtés+melegvíz az 10e/hó=18eFt...a 42e/hó abba mi is van benne vagyis milyen egyéb rezsi?

(#57570) Rhino666 válasza Thom! (#57569) üzenetére


Rhino666
őstag

32k/hó, csak elírtam. Villany 6k, net 5k, víz 2k, gáz 1k.

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#57571) Thom! válasza Rhino666 (#57570) üzenetére


Thom!
veterán

:R

(#57572) macilaci78 válasza Rhino666 (#57548) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A közös költségben vannak olyan tételek, amik az ingatlan tulajdonosát terhelik.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#57573) Rhino666 válasza macilaci78 (#57572) üzenetére


Rhino666
őstag

Ahogy az összes rezsi költség is a tulajt terheli. Más kérdés, hogy áthárítja a bérlőre, ha már ő a haszonélvező. Tiszta sor.

[ Szerkesztve ]

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#57574) macilaci78 válasza Rhino666 (#57573) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A szemétszállítás, lift, villany, stb a lakás használóját, a lakásfelújítási alap, panelprogramos költségek, stb a tulajt.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#57575) Rhino666 válasza macilaci78 (#57574) üzenetére


Rhino666
őstag

lakásfelújítási alap, panelprogramos költségek

Ezek eleve nem is képezik a közös költség részét... :F

Szép is volna, ha havi 8k-ba ezek is beleférnének. :DDD

[ Szerkesztve ]

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#57576) PazsitZ válasza macilaci78 (#57574) üzenetére


PazsitZ
addikt

Szerintem ez kettős.
Egy mondjuk teljes szigetelés vagy egyéb hosszútávú dolog miatt törlesztett részlet nem a bérlő dolga, mert ez a lakás értékét jelentősebben növelő tényező.

Viszont egy alap felújítás/amortizációra fordított összeget, miért ne fizethetne a tényleges lakó?

- http://pazsitz.hu -

(#57577) pepe091 válasza Rhino666 (#57575) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Ezek eleve nem is képezik a közös költség részét

Dehogynem. Nálunk pl lehetett választani a panelprogram kezdetén, hogy ki az aki fizeti egyben kp-ban, és ki az aki 8 évre lebontva megemelt közös költséget akar fizetni. Így van akinek 7-8k a közös költsége, van akinek bőven 10k fölött.

(#57578) Rhino666 válasza pepe091 (#57577) üzenetére


Rhino666
őstag

Hát mi havi 8k-t fizetünk közös költségre, ebben az árban garantáltan nincs benne egyik sem. :)

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#57579) ShadowX válasza Rhino666 (#57578) üzenetére


ShadowX
őstag

Nálunk a felújítási alap ktg-e van benne. Így havi 9ezer párszáz ft. Panelprogramot kihagyta a ház.

(#57580) macilaci78 válasza Rhino666 (#57575) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Nálunk a közös költségben benne van a gáz, központi fűtés és a víz is.
Szóval lakóközösségenként, lakásonként eltérő lehet, hogy milyen tételekből épül fel a közös költség.

Nekem anno úgy tanították, hogy PTK szerint az lakás értéknövelő beruházásai a tulajdonost terhelik. Minden esetre amikor egész lakást béreltem, akkor erre hivatkoztam 5k/hó összeget lealkudtam a bérleti díjból. :D
Amikor meg albérlőtársaim voltam, adtam minden hónapban (1-2k-val magasabb) fix összeget, de hanyagoljanak azzal, hogy pl egy Domestos harmadának hó közbeni fizetgetésével hanyagoljanak.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#57581) Rhino666 válasza macilaci78 (#57580) üzenetére


Rhino666
őstag

Szerintem indoklás nélkül is lehet havi 5k-t lealkudni. :) Csak legyen valaki aki kiveszi a lakást és fizet. :D Na mindegy, a lényeg hogy a közös költség fő tételeit (lépcsőház világítás, -takarítás, -karbantartás stb.) valamiből finanszírozni kell és ezeknek a hasznát egyértelműen a bérlő élvezi. :K

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#57582) DarkByte


DarkByte
addikt

Hol érdemes egyébként ingatlanok után kutatni szegedi viszonylatban? Nyilván Google dobja az ingatlan.hu-t, de ezen kívül? Valószínűleg idén én is szeretnék lakást venni de még csak most kezdek nézelődni mit merre. Szóval igazából majdnem minden tanács jöhet ami ezzel kapcsolatos.

(#57583) Rhino666 válasza DarkByte (#57582) üzenetére


Rhino666
őstag

ingatlan.com, olx.hu, ingatlanrobot.hu, ingatlantajolo.hu

[ Szerkesztve ]

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#57584) FIREBLADE78


FIREBLADE78
addikt

Kérdés,ugye közös költség fizetve stb,felszámolják benne a világítást is,de arra lusták,hogy kicseréljék a kiégett égőket. Simán reklamálhatnék?

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#57585) macilaci78 válasza FIREBLADE78 (#57584) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A közös képviselőnél lehet kilincselni. Ha van albérleti szerződés, akkor minden gond nélkül. :K

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#57586) lugosi válasza macilaci78 (#57585) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Szerintem akkor is, ha nincs szerződés. Attól még a társasházban égett ki, tök mindegy attól, hogy ki a lakás használója.

(#57587) DarkByte válasza Rhino666 (#57583) üzenetére


DarkByte
addikt

Köszi! :R

(#57588) pschio


pschio
őstag

Szegeden hol vegyek telefont? Xperia Z3-at akarok megbízható boltból, ahol nem szórakoznak, ha gond van a telóval.

''Én nem süllyedek a hülyék szintjére, mert ott legyőznének a rutinjukkal''

(#57589) Rhino666 válasza pschio (#57588) üzenetére


Rhino666
őstag

130k-ért tudok hozni, ha gondolod.

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#57590) macilaci78 válasza lugosi (#57586) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Nincs arra szüksége egy bérlőnek, hogy a közös képviselő miatta a lakástulajjal összehajtson. :U

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#57591) lugosi válasza macilaci78 (#57590) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Nem látom, hogy ezért miért veszne össze a közös képviselő és a tulajdonos. A közös képviselő dolga, hogy az ilyeneket elvégezze. Más megközelítésben, ez nem szabad, hogy a közös képviselő részéről egyáltalán gondot okozzon. (Ha meg úgy viselkedik a bérlővel, akkor úgy viselkedik a tulajdonossal is szerintem.)

(#57592) FIREBLADE78


FIREBLADE78
addikt

Ikv-s a lakás,bérletijogunk van és közös képviselő nem tudom hogy ki,habár sejtem,de utálom a vén majmot :D (kb mindenki utálja a házban),na majd akkor bemegyek az irodába cirkuszolni úgyis elhajtanak

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#57593) Rick4 válasza FIREBLADE78 (#57592) üzenetére


Rick4
félisten

Közös képviselőt le kell cserélni a következő lakógyűlés alkalmával a blokk 2000-re, saját szakembereik vannak a javításokra, saját szerződött partnereik mindenre, gyorsan reagálnak, minden látható, visszakereshető, és számlás.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#57594) FIREBLADE78 válasza Rick4 (#57593) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Lakógyűlés? Nem tudok ilyen összeröffenésről. Hol van ez jelezve?

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#57595) lugosi válasza FIREBLADE78 (#57592) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Ikv-s lakásnál kicsit másképp vannak a dolgok, nem vagytok tulajdonosok, hanem bérlők ahogy írod. Így a közös kepviseletet, társasházkezelést is másképp látják el. Ebben az esetben az ikv-nak kell szólni a javítások miatt.

(#57596) FIREBLADE78 válasza lugosi (#57595) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Legszebb még a takarítás. Annyiból áll,hogy lesöpri és felmossa nagyjából a közlekedőt és lépcsőt. Van az ajtón ez a berántó szerkezet,na abból már ezer éve elszállt az olaj és úgy beránt,hogy letépi a kezed,ezt sem képesek kicserélni,de fizesd paraszt a havi 10 rugót közös ktls néven

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#57597) lugosi válasza FIREBLADE78 (#57596) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Ti közös költséget is fizettek lakbér mellett?

(#57598) macilaci78 válasza FIREBLADE78 (#57594) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A lakóközösség hasonlóan működik, mint egy nonprofit szervezet: minden tavasszal kell neki csinálnia egy előző üzleti év zárást és egy aktuális évi költségvetési tervet, amit a lakóközösség elfogad.
Ez IKV-nál is megvan, gondolom, de mivel bérlők vagytok, így lehet, olyan súllyal nem tudtok beleszólni. Én azért mégis azt tippelem, hogy a fejetek fölött nem döntenek.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#57599) FIREBLADE78 válasza lugosi (#57597) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Vettünk bérletijogot anno 3-4 miskáért,no és minden hónapban fizetem a 28 ezer ft bérleti díjat,amiben benne van a lakás és a világítás,szemét stb és minden évben emelik :(((
Újépítésű ( vagyis az volt 10 éve :) )

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#57600) Rick4 válasza FIREBLADE78 (#57594) üzenetére


Rick4
félisten

Anyámék pár éve költöztek az Űrhajós u-ba, 2x 60 lakás közös képviseletét egy ott lakó xy láta el, természetesen gyanús dolgok, soha időben le nem adott papírok, fecnikre írt dolgok jellemezték a munkáját. anyám elkezdte összeszervezni a lakógyűlést, hogy legyen már, mindig mindenre nyűgösködés volt a válasz. Egy éven belül le is váltották, (pedig előtte 119 családnak megfelelt a papírkupac) akkor vette át a blokk 2000, korrekten csinálják, gyorsan intézkednek, elég telefonálni, és már a szakember jön, nem kell magyarázkodni, hogy ki jöjjön, meg mikor tud jönni. Anyám intézi ezeknek a kulcskiadásoknak, meg a blokkol kapcsolattartásnak a nagy részét, ha velük baj lenne, már nem ők csinálnák a dolgokat az tuti.
Nincs infóm, hogy lakógyűlést milyen sűrűn, és milyen indokkal kell összehívni, de bizonyos helyzetek egészen biztosan indokolják, ahol akár kézfeltartással is lehet dönteni másnapi hatályba lépéssel dolgokról.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.