Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#57801) Bossi válasza DarkByte (#57800) üzenetére


Bossi
őstag

Igazad van, az automatára vonatkozik a májusig gyártás... én azt rendeltem. Hát nem tudomk mit csináljak gondolkozom azon is, hogy veszek egy előző szériás s cross-t.

(#57802) szabonagyur


szabonagyur
félisten

Első tankolás az új SCROSS-al, BC 5,6, számolt 5,53L fogyasztás, elég baráti :)

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#57803) AMD Power válasza DarkByte (#57798) üzenetére


AMD Power
titán

Nagyon kezd eldurvulni mindennek az ára. Az autókra is nagyon igaz ez. Egy épkézláb autó 8-9 millió Ft. Nem Suzuki. Bár ők sem lesznek sokáig "olcsók".

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#57804) mefistofeles

Azért ez elég hihetetlen szitu. Szeretne venni az ember egy autót, de nem tudja, hogy mikor kaphatja meg és mennyiért.....

Húú mekkora mázlim volt augusztusban a swiftemmel. :D

[ Szerkesztve ]

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#57805) DarkByte válasza mefistofeles (#57804) üzenetére


DarkByte
addikt

Az egész világ olyan lett 2019 óta, mintha valami Rick & Morty epizódban élnénk. :(

(#57806) Kolondrum

4-6 hónap várakozás? Problem Solved, mármint a típus felé, ennyi nem fér bele. Baszki anno az volt a baj h lesz e még lágy hybrid, most meg kiderül az lesz, hogy ha jön a keret rá, akkor meg várni kéne rá. Néha jó ide benézni :R

(#57807) szabonagyur válasza Kolondrum (#57806) üzenetére


szabonagyur
félisten

Meg így is leghamarabb kapsz autót a többihez képest… Vagy készletek autót kell nézni.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#57808) Kolondrum válasza szabonagyur (#57807) üzenetére

Sajnos abból csak egy adott szín felszereltség jöhet szóba. Pont az lenne pont nekem. Kétlem 😉
Meg ott van, hogy ha drágul akkor nem kell. És nem azért mert nem lenne rá keret, ennyit nem ér.

[ Szerkesztve ]

(#57809) szabonagyur válasza Kolondrum (#57808) üzenetére


szabonagyur
félisten

Utána kell nézni, ha rugalmas az ember szinte mindent találni :)

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#57810) Kolondrum válasza szabonagyur (#57809) üzenetére

Adok neki egy esélyt akkor amikor aktuális lesz.

(#57811) Gyöször válasza Kolondrum (#57806) üzenetére


Gyöször
senior tag

Mikor 2017ben kinéztük a kocsit, mi spec 3 hónapot vártunk rá. Ha a mostani időkben ugyan ilyen hadműveletre 4et kell várni, akkor tedd össze a 2 kezed.
Akkor hagytam ott a hondát 2016ban, mikor leültünk tárgyalni, hogy itt a pénz, mikor lesz kocsi? Mondták legjobb esetben 11 hónap. Fogtuk a pénzt a kereskedő nem tudott köpni nyelni és átvittük a suzukihoz, csak maradt pár év benzinre valóm is meg 4x4es radaros kocsit vettem a közepes honda helyett.

ez a háesz aláírás nélkül is hiteles.

(#57812) dReFiX válasza mefistofeles (#57804) üzenetére


dReFiX
senior tag

Amit láttunk kimutatást legutóbb az alapján minden harmadik új autó vásárló jelöltnek fog autó jutni a piacon idén. Az hogy szín meg felszereltség stimmeljen azt el kell felejteni, itt már annak is örülni kellesz ha új autóhoz jut az ember.

[ Szerkesztve ]

(#57813) beef válasza dReFiX (#57812) üzenetére


beef
őstag

Pedig elvileg javulni kellene ellátásnak, mert oroszokhoz már nem igazán szállít senki új autót.

Igaz, az ércek viszont akadozni fognak abból az irányból.

[ Szerkesztve ]

(#57814) .Szaki. válasza Bossi (#57797) üzenetére


.Szaki.
addikt

Január végén rendeltem meg, eleinte azt mondta az értékesító, hogy március vége, de mire elutaltam az előleget, addigra már április vége-május eleje lett az "ígéret". A szerződésen július szerepel.

Kíváncsi leszek tudják-e tartani, illetve az árra is, hogy emelnek-e vagy sem. Ha emelnek, akkor kötelesek egyébként arról e-mailben értesíteni és van 3 nap eldönteni, hogy ezek után is kéred-e, vagy sem.

[ Szerkesztve ]

(#57815) hemaka válasza beef (#57813) üzenetére


hemaka
nagyúr

Főleg, hogy a ruszkik nem vesznek Suzukit. Ott a Lada/Kia/Renault megy a legjobban. Egyébként sem egy erős piac, hiába nagy ország. Németbe jóval több kocsit el lehet passzolni.

(#57816) dReFiX válasza beef (#57813) üzenetére


dReFiX
senior tag

Azok az autók nem mehetnek az euba, vezetéstámogató rendszerek hiánya miatt.

(#57817) mefistofeles válasza joey7 (#37) üzenetére

" iszonyú sok hátránya van,többekközt a biztonság terén,"
Szerintem te az első szériás suzukikról beszélsz.
Amúgy sorold már léci azt az "iszonyú sok hátrányt".....

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#57818) mefistofeles

Ma éjjel megint bio patakvíz eső esett.... :W

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#57819) eami válasza mefistofeles (#57817) üzenetére


eami
addikt

szerintem 110% igaza volt!!! :))

(#57820) Cunaja válasza mefistofeles (#57817) üzenetére


Cunaja
addikt

+1

Azért jó időben reagáltál az üzenetre.
Ez engem is érdekel.
Ma a főnökömtöl megkaptam, hogy a BMW-je azért 1,8t mert van benne anyag. Balesetnél, sokkal biztonságosabb mint az új Swift.
Erre én azt mondtam, hogy legyen igaza, de láttam már én papírként összeroncsolt BMW-t is.
Nálunk is mocskos lett minden autó.
A hófehér Astránk, fekete lett a reggeli esőtől. :W

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#57821) rasky


rasky
senior tag

Sziasztok!

Nektek nem ciripel döcögős úton a vezetőoldali ablak még felhúzott állapotban is? Szilikonsprayt próbáltam, de hasztalan.

Új Scross.

(#57822) mefistofeles válasza Cunaja (#57820) üzenetére

Nézd, aki 1,8-as BMW-t hasonlít össze a suzukival az totál fogalmatlan, kár vesződni vele.
Még csak annyit, hogy a 2007-es swiftem motorjában 14 év alatt még egy tömítést sem kellett cserélni. Na ezt csinálja utánam az az 1.8-as BMW!

rasky. Nálam is meg van ez, de csak ha olyan 8-10 centire van leeresztve az ablak. Se feljebb, se lejjebb engedve nem jelentkezik a probléma.

[ Szerkesztve ]

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#57823) blakey válasza eami (#57819) üzenetére


blakey
titán

Így 17 év után már bármi lehet. :D De azért várjuk az indokokat.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#57824) Cunaja válasza mefistofeles (#57822) üzenetére


Cunaja
addikt

Mondtam neki, az enyém vadi új lesz és az övé meg már öreg dizel. :)
Suzuki motorja azért sokat bír.

Szerk:
mefistofeles #57826: Mert olcsó és jó. :)

[ Szerkesztve ]

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#57825) Gyöször válasza mefistofeles (#57817) üzenetére


Gyöször
senior tag

Bakki ezt a 2005ös hszt honnan ástad most elő?? :)) Illetve minek?

ez a háesz aláírás nélkül is hiteles.

(#57826) mefistofeles válasza Cunaja (#57824) üzenetére

Szerintem nincs megbízhatóbb erőforrás a suzukiénál....
Sokszor látni, összehasonlító táblázatokat, arról, hogy mennyi egyes típusok szervízköltsége adott időszakra. Mit gondolsz miért nem szerepel egyikben sem a suzuki?

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#57827) .Szaki. válasza rasky (#57821) üzenetére


.Szaki.
addikt

Ne idegesíts, hogy az S-Crossnak is ciripel...Az agyam eldobom, ha ez így van. A Swiftemnek is ciripelt, de annak lehúzott állapotban. Mondtam a szervizben, azt mondták ez ilyen, nem tudnak vele mit csinálni. Nem volt őszinte a mosolyom, de az S-Cross azért baromira más árkategória.

(#57828) mefistofeles válasza Gyöször (#57825) üzenetére

Bakker :W :W
Valahol ellavírozhattam az oldalak között. Nem is néztem, azt hittem friss hozzászólás. :R

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#57829) rasky válasza .Szaki. (#57827) üzenetére


rasky
senior tag

Kb 2 cm-t lehúzva szinte zörög, anyós ablak is :) lejjebb húzva hangtalan, viszont ez a felhúzott állapotban való ciripelés az agyamra megy.

(#57830) mefistofeles válasza rasky (#57829) üzenetére

Hát ha totál felhúzva is zörög az gáz.... Biztos megőrülnék.

Mondjuk az azért érdekes, mert akkor elméletben alul fölül meg van támasztva az ablak. Szóval lehet, hogy nem is az cicereg, hanem valami kilazult alkatrész a szerkezetben.

[ Szerkesztve ]

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#57831) Cunaja válasza rasky (#57829) üzenetére


Cunaja
addikt

Nekem is zörög, csak az a különbség, hogy 29-éves az autó. :D

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#57832) rasky válasza mefistofeles (#57830) üzenetére


rasky
senior tag

Az cicereg, mert az ablak felső sarkát megnyomva elhallgat. FB csoportokban is írták a jelenséget...én egyelőre keresem rá a megoldást, szerviz természetesen sosem hallott ilyet...hogy bármelyik suzuki ciceregjen.

(#57833) .Szaki. válasza rasky (#57829) üzenetére


.Szaki.
addikt

Azért ez finoman szólva is felháborító. Nagyon remélem, hogy nálam nem fog ez jelentkezni, mert ez az egy dolog, amit utáltam a Swiftben és mivel előtte használtam Vitarát és annak nem zörgött, ezért abban bíztam, hogy az esztergomi kocsiknak nem fog zörögni. De ha még felhúzott állapotban is ciripel azért az több a soknál.

(#57834) .Szaki. válasza rasky (#57832) üzenetére


.Szaki.
addikt

A Duna Autó szervizese a Swiftére konkrétan azt mondta tudják, hogy kicsit lehúzva zörög, folyamatosan keresik a megoldást, de nem találtak még rá, ez ilyen, használjam így.

(#57835) mefistofeles válasza rasky (#57832) üzenetére

Hót laikusként akkor abban a sarokban kéne jobban megtámasztani az üveget nem?
Azt elfogadom (nem szívesen), hogy leengedve cicereg, és ahogy a kollégákat olvasom nem is tudnak vele semmit csinálni, de felhúzott állapotban mikor elvileg körben meg van támasztva az üveg.... ezt kizárt, hogy nem lehet megcsinálni.

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#57836) Janusz001


Janusz001
őstag

MySuzuki kedvezmény kivezetéséről van valakinek infója? Vagy csak a szokásos pletyka.

(#57837) mefistofeles válasza Janusz001 (#57836) üzenetére

Nem hallottam efféléről de ez egy swiftnél is kapásból 8-900000 árnövekedést jelentene... :Y

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#57838) Cunaja válasza mefistofeles (#57835) üzenetére


Cunaja
addikt

Esetleg megtudnád nekem mondani, hogy mekkora a szélvédőd mérete? :R

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#57839) mefistofeles válasza Cunaja (#57838) üzenetére

Fuh, hát ez szerintem a gépkönyvben sem szerepel, de megnézem. Egyébként fingom sincs.....

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#57840) SirKero


SirKero
őstag

Ha esetleg valaki égő cserén gondolkodik [link]

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#57841) .Szaki. válasza Kolondrum (#57810) üzenetére


.Szaki.
addikt

Az az igazság, hogy most nem egyszerű a helyzet. Ha Vitara és S-Cross vonalon keresgélsz, akkor manuális váltóval fogod csak megkapni az 1.4T motort, mert az automata már Vitarából nincs, S-Crossból még talán pont el tudod csípni. Lesz helyette a robotizált váltó az 1.5-ös erőforrással, az pedig szerintem egy borzasztó kompromisszumos valami lesz. Ha manuálisat szeretnél, akkor még egy fokkal jobb a szituáció, de minél később rendeled meg, szerintem annál nagyobb lesz a várakozási idő.

Pár napja kétségbeesésemben körbenéztem, hogy milyen autók vannak készleten az országban, ha valami lenne az S-Cross megrendeléssel: Van pár Duster, Vitara, egy CH-R és néhány K Astra, de olyan szerény felszereltséggel, hogy nem is tudtam, hogy lehet még kapni Astrát radar és kamera nélkül. Ja és ez még nem is a full fapad, hanem Business Edition vagy mi. Apple CarPlay-ről már álmodni sem mernék.

Minden más autóra sokkal többet kell várni már most is, mint a Suzukinál. ~1-1,5 év.

Ezt az ablakmizériát illene már megoldaniuk. A Swift 2017 óta kapható, az enyém '20-as volt. Annyi idő alatt is megoldhatták volna ezt a problémát, de hogy még a most debütált kocsiban is jelen van ez és még hatványozottabban is, mert felhúzott állapotban is csinálja, az számomra azért felfoghatatlan. Mi lehet az a bonyolult alkatrész egy ajtó és ablak illesztésnél, ami ezt tudja generálni?

Egyébként milyen típusokat nézegetsz még? Azt írtad, hogy Suzukiból egy konkrét felszereltség és szín érdekel.

(#57842) Moleman válasza Cunaja (#57820) üzenetére


Moleman
addikt

Ebben pont igaza volt, minél nehezebb és magasabb építésű egy autó, annál biztonságosabb, a nagyobb mozgási energia fogja letarolni a kisebbet. Plusz egy nagyobb SUV szerkezeti merevítései kb ott vannak, ahol egy alacsonyabb autóban az utasok feje, az sem túl egészséges.
Ergo hiába ülsz egy 1.8 tonnás ötös BMW-ben, ha egy 2+ tonnás X5-ös tarol le, ugyanúgy meghalhatsz.
De ugyanígy önámítás minden kisebb SUV is, hiába magas építésűek, 1.2-1.3 tonnával egy X5-ös ugyanúgy letarol. :D

#57822 mefistofeles
Tömegről volt szó, nem motorméretről. :) 1.8-as BMW motor szerintem az N46B18 óta nem volt, annak meg már 17 éve.

#57843 tboldi
Én csak kínaiakat használtam, valóban sok elfüstölt idő előtt, főleg anno helyzetjelzőként a fényszóró mellett, de így is sokkal olcsóbban jött ki. Beltérre meg majdnem mindegy, úgysem ég sokat. Tűzveszélyességi szempontból sem gondolnám, hogy problémásak, a kiégetteket mindig szétszedtem, aránylag igényesen voltak összerakva az 1 dolláros kukoricák is.

[ Szerkesztve ]

(#57843) tboldi válasza SirKero (#57840) üzenetére


tboldi
nagyúr

En hanyagolnam az ilyen-olyan kinai LED-eket, nem egyet lattam mar elfustolni. Inkabb Osram, Philips, Tungsram - dragabbak ugyan, de legalabb van quality check.

En Philipset raktam a Hondaba.

[ Szerkesztve ]

(#57844) tboldi válasza mefistofeles (#57822) üzenetére


tboldi
nagyúr

Pont ehhez kapcsolodik, amit ejjel az iPhone off-ban irtam. :D
[link]

(#57845) mefistofeles válasza Moleman (#57842) üzenetére

Én hol beszéltem motorméretről?
Annyit jegyeztem meg, -és ezt tartom is- hogy egy 1,8-as (itt tényleg említek motorméretet, de csak azért mert az adott típusról ennyit tudunk) BMW-t összehasonlítani egy suzukival nevetséges dolog.

tboldi: :K

[ Szerkesztve ]

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#57846) KubanitoS válasza mefistofeles (#57845) üzenetére


KubanitoS
veterán

Pontosan ott, ahol most is említed…

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#57847) mefistofeles válasza KubanitoS (#57846) üzenetére

Ha nem érted, kár magyaráznom. Úgy volt említve, hogy "1.8-as BMW", mit kellett volna írnom, "az az autó"? Ráadásul nem is hasonlítottam össze a motorokat, mert az egész autó más kategória, és ez is volt az írásom lényege (ha nem esett volna le). Más kategóriájú autók összehasonlítása, butaság, értelmetlen, az eredmény pedig értelmezhetetlen. Legyen szó motorméretről, biztonságról, vagy bármi másról.

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#57848) Moleman válasza mefistofeles (#57845) üzenetére


Moleman
addikt

Pont ott. Az 1.8 az tonna, nem liter.

Amúgy szerintem teljesen összehasonlíthatóak, egy 5-10 éves BMW-t lehet kapni egy új Suzuki árából, legfeljebb a fenntartási költsége lesz magasabb. Mindenki eldöntheti, hogy melyiket választja.
És a fent leírtak miatt egy 10 éves 1.8 tonnás BMW valószínűleg valóban biztonságosabb, mint egy vatta új Suzuki, ami 900-1200 kiló. Az már más kérdés, hogy én sem vennék 10 éves BMW-t. :D

(#57849) Viktor X válasza rasky (#57832) üzenetére


Viktor X
tag

Én ma voltam 1000-es szervizen és megkértem, hogy csináljanak valamit vele mert elviselhetetlen. Azt mondták, nem tudnak ezzel mit csinálni az új Scross ilyen. Állítólag beszállítót váltott a Suzuki és egy olcsóbb alkatrészt használ, ami 2 helyett csak 1 ponton rögzíti az ablakot. Még le is rajzolták, hogy megértsem miért "normális", hogy zörög, bár ezzel sajnos nem vagyok előrébb... Azért azt nem gondoltam, hogy több ponton is visszalépésnek fogom érezni a 17-es Swift után :(

(#57850) rasky válasza Viktor X (#57849) üzenetére


rasky
senior tag

Felhúzott állapotban nálam csak a vezetőoldali cicereg, az anyós rész csendben van...akkor az összes csinálná, a lehúzott állapot az más tészta.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.