Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#57451) Chereiose válasza dj79 (#57450) üzenetére


Chereiose
addikt

Szerintem se, és ugye egyáltalán nem tudni mikor kerül hajóra. Legszívesebben visszamondanám, szánalmas és nevetséges, hogy más meg olyanok kapják meg, akik jóval később rendelték meg. Mit nem tudnak megoldani azon, hogy év vége óta felrakják egy nyamvadt hajóra? Mást érdekes feltudnak rakni. Gondolom jó esetben áprilisra lesz itt, de majd benyögik a júniust is szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#57452) Gyöször


Gyöször
senior tag

Mikor megyünk vezetéstechnikai tréningre? ;)

ez a háesz aláírás nélkül is hiteles.

(#57453) Janusz001


Janusz001
őstag

Scross gl+ felszereltség melyik Toyota Yaris Cross felszereltséggel van nagyjából egy szinten?

(#57454) Gyöször válasza Gyöször (#57452) üzenetére


Gyöször
senior tag

Nézegettem, hogy ezek csak hétvégén vannak, nekem az nem igazán jó, akkor én nyilván nem megyek. Pedig kitaláltam, hogy beíratkozom és gyertek ti is, de még átgondolom mi férhet bele.

ez a háesz aláírás nélkül is hiteles.

(#57455) hemaka válasza Janusz001 (#57453) üzenetére


hemaka
nagyúr

Nem nagyon tudod összerakni, de talán a comfort + tech csomag. De van itt is eltérés mindkét oldalon pro-kontra. El kell dönteni neked melyik a fontosabb kiegészítő/funkció.

(#57456) 2ozzmexy válasza Gyöször (#57454) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

Nem tudom melyeket nézted, de groupama van hétköznap is, talán 20 főtől vannak kedvezmények is...

De holnap megkérdezem aki nálunk szervezi hogy mit lehetne intézni.

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#57457) Janusz001 válasza hemaka (#57455) üzenetére


Janusz001
őstag

Asszony nézegeti, Scross gtk lett, kíváncsi leszek, hogy a roncsot összekalapálják -e vagy szétszedik alkatrésznek.
Toyotának ahogy hallom 40+ hét a várakozási idő, holnap bemegyünk, rákérdezünk, aztán lehet marad az új Scross automatával, arra azért belátható időben van esély, én is cserélem a 2019.11 havit beszámítással az újra, szóval lehet egyből kettőt rendelünk.

(#57458) hemaka válasza Janusz001 (#57457) üzenetére


hemaka
nagyúr

idehaza? valaki megveszi a roncs árverésen és csinál belőle "csak meg volt húzva" állapotú autót pár héten belül... érdemes nézegetni a hahut, hamarosan feltűnik. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#57459) Gyöször válasza 2ozzmexy (#57456) üzenetére


Gyöször
senior tag

Szerintem csak cégeknek van külön flottás idöpontra. Az ilyen privát pöcsök mint én jobbára hétvégén érnek rá. Kivéve én.
De nem baj, lehet beáldozom egyszer egy napi bevételem, vagy bekunyerálom magam valahová.
Vagypedig: #profivagyok #nemiskellaznekem #vérembenavezetés #ilyenrecsakbénákmennek #jobbvagyokmintsumaher :))
Meg nem is a járműkezeléssel van baj, nem szoktam leesni az útról, lehet egy forgalmi oktatásra plusszra vagy inkább forgalmi³-re kéne elmennem mert olyan gyökér helyzetekbe tudok kerülni a kis jóhiszemű naivitásom miatt...

ez a háesz aláírás nélkül is hiteles.

(#57460) Moleman válasza Gyöször (#57459) üzenetére


Moleman
addikt

Jók ezek a tréningek, csak rövidek. Voltam autóval is, robogóval is, nagymotorral is. Egyedül a nagymotoros 2 napos ért valamit, a többin nem sok újat mutattak, főleg, hogy előtte is tudtam vészfékezni. :DDD

Viszont ha van valami jó kis kanyargós útszakasz télen behavazva, ott sokat lehet tanulni. Csak ne legyen mellette árok, mert drága lesz, tapasztalat. :D Nem mondom, hogy megérte, de ott sokkal többet tanultam, mint bármilyen tréningen.

Akinek viszont új dolog a vészfékezés, a csúszkálás, annak mindenképpen nagyon hasznos, az asszonyt pl mindenképpen elvinném valami ilyesmire, ha lenne a közelben.

A forgalomban én akkor fejlődtem ugrásszerűen, mikor Pesten robogóztam 4 évig, a halálfélelem jó tréner. :D Azóta sokkal nyitottabb szemmel vezetek autót is, és sokkal jobban meg tudom jósolni mások viselkedését, főleg, ha az éppen hülyeség lesz. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#57461) skristof


skristof
tag

sziasztok!

mik a tapasztalatok, BP-n melyik markaszerviz ajanlott( vagy eppen nem ajanlott)?

illetve ha valaki vitt mostanaban nemhibrid scross-t 105ezres szervizre, milyen arral talalkozott? :B

(#57462) eami válasza skristof (#57461) üzenetére


eami
addikt

milyen az a 105 ezres szerviz? 7 éves? vagy 1 éven belül már a 7. alkalom?

(#57463) tboldi válasza eami (#57462) üzenetére


tboldi
nagyúr

:F

1 év vagy 15k km, amelyik előbb eljön. Ha valaki pl. évi 20k-et megy, akkor nem egész egy évig “tart ki” az olaj.

(#57464) slett27


slett27
addikt

Egy ilyen vásárlásakor milyen költségekkel lehet számolni ? Ez manuális váltós, nem automata. 2.8M (még). 2012-es évjárat.

"Ismerősöm szerint az ő Logitech Z-623-as rendszere (bizonyos esetekben) jobban szól, mert felére feltekerve is adja a mélyet, szétveri a házat a gettób@szó számokban !" by Rasiel :DDD

(#57465) tboldi válasza slett27 (#57464) üzenetére


tboldi
nagyúr

Nem rémlik, hogy lenne itt bárki is Kizashival. :B
De az általános alkatrészek (gumik, fék, szűrők, lengéscsillapítók, kuplung, stb.) árait te is megnézheted egy tetszőleges alkatrészbolt oldalán, illetve adókat, biztosítást is tudsz számolni. ;)

(#57466) slett27 válasza tboldi (#57465) üzenetére


slett27
addikt

Lengéscsillapító van 12e-75e-ig. :D Majd megkérdezem autószerelőt. Valószínű felejtős mert nem nagyon lesz hozzá alkatrész. Hiába Suzuki.

"Ismerősöm szerint az ő Logitech Z-623-as rendszere (bizonyos esetekben) jobban szól, mert felére feltekerve is adja a mélyet, szétveri a házat a gettób@szó számokban !" by Rasiel :DDD

(#57467) eami válasza tboldi (#57463) üzenetére


eami
addikt

ha valaki hetente megy 1000k akkor mivan? ha esetleg taxinak használja akkor mivan? mi az a 105k szerviz?

(#57468) skristof válasza eami (#57467) üzenetére


skristof
tag

Intervallum: Az intervallum végének elérését a kilométer-számláló állása, vagy az eltelt hónapok száma alapján kell megállapítani, amelyik előbb következik be, azt kell figyelembe venni.

a 105k szerviz a 105 ezer km-t jelenti, ami esetemben hamarabb kovetkezett be, mint a 84 honap

(#57469) eami válasza skristof (#57468) üzenetére


eami
addikt

ja, és mennyivel hamarabb? 1 év alatt vagy mennyi? xD

csak mert külön kiemelted hogy nem hybrid scross,,,, szóval gondolom nem 2016 végi a dolog.

[ Szerkesztve ]

(#57470) tboldi válasza eami (#57467) üzenetére


tboldi
nagyúr

Akkor 15 hét után csere. :K

Vagy a km-t, vagy az időt kell figyelembe venni, nem feltétlenül esik egybe a kettő. Minden a felhasználás módjától függ (és akkor még a szigorított periódust - városozás sok hidegindítással - nem is említettük).

Nálunk a WagonR évi ~22k km-t fut, van, hogy egy évben 2x is szervizelünk.
De ha csak évi 3000-et futna, akkor évente cserélnénk (vagy éppen félévente, ha az mind városban gyűlt össze), nonszensz lenne, ha várnánk vele 5 évet, mire meglenne a 15k km.

[ Szerkesztve ]

(#57471) eami válasza tboldi (#57470) üzenetére


eami
addikt

igen, csak arra lettem volna kíváncsi, hogy mennyi idő alatt hozta össze :))

(#57472) SyMbioTe válasza slett27 (#57466) üzenetére

A kocsi alapvetően jó, nincs vele sok gond, de ha valami van, az biztos húzós, mert nem túl gyakori, ezért nincs is hozzá alaktrész.
TC MűhelyPRN-ba volt Kizashi, azt érdemes megnézni szerintem: link

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#57473) AMD Power válasza slett27 (#57464) üzenetére


AMD Power
titán

De rohadt jó ez az autó! :R

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#57474) slett27 válasza AMD Power (#57473) üzenetére


slett27
addikt

SyMbioTe : :R

AMD Power : ezt is megnézik azért szerintem, ritkaság. :)

"Ismerősöm szerint az ő Logitech Z-623-as rendszere (bizonyos esetekben) jobban szól, mert felére feltekerve is adja a mélyet, szétveri a házat a gettób@szó számokban !" by Rasiel :DDD

(#57475) slett27


slett27
addikt

Ma volt feleségem autója (Suzuki Swift 2007 1.3 GLX) olajcsere, olajszűrő, ...stb szokásos + gyertyacsere+váltóolaj+teljes átvizsgálás (200e km). És ennyi. Nem történt más, nincs x-aktás hiba, nincs 600e-es probléma, csak annyi volt hogy "Minden rendben ! Jah nem várjon...gumiharangot lassan cserélni kell". :D

"Ismerősöm szerint az ő Logitech Z-623-as rendszere (bizonyos esetekben) jobban szól, mert felére feltekerve is adja a mélyet, szétveri a házat a gettób@szó számokban !" by Rasiel :DDD

(#57476) mefistofeles válasza slett27 (#57464) üzenetére

Régebben néztem/olvastam teszteket a kizashiról, egyáltalán nem rossz autó de abban mindenki megegyezett, hogy borsos áron mérik hozzá az alkatrészeket.

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#57477) slett27 válasza mefistofeles (#57476) üzenetére


slett27
addikt

Igen, beszéltem a szerelővel, azt mondta szép, és jókat hallott róla de ilyen kocsi még nem volt nála. :D

"Ismerősöm szerint az ő Logitech Z-623-as rendszere (bizonyos esetekben) jobban szól, mert felére feltekerve is adja a mélyet, szétveri a házat a gettób@szó számokban !" by Rasiel :DDD

(#57478) 2ozzmexy válasza slett27 (#57477) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

Akkor csapj fel egy autodocot vagy unixot és kezdj el keresni kopo-forgo alkatrészeket, lengescsillapito, rugó, fekbetet, fektarcsa, szilentek, kerekagycsapagy,klíma kompresszor, szijjak,vezérlés készlet, stb.
Az elerhetoseguket is nézd és nézd mennyi az utángyártott. Karosszéria panelt is kereshet,meg fogsz lepődni... :R

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#57479) AMD Power


AMD Power
titán

Kicsit elcsúsztam az olajcserével... :( Csak jövő hónap elején tudom vinni az autót. Most februárban járt le az 1év.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#57480) Gyöször válasza AMD Power (#57479) üzenetére


Gyöször
senior tag

Ha a méter közelében sem jársz akkor ebből semmi gond sincs.

ez a háesz aláírás nélkül is hiteles.

(#57481) AMD Power válasza Gyöször (#57480) üzenetére


AMD Power
titán

Kb most fog elérkezni a 10e km a csere óta.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#57482) Gyöször válasza AMD Power (#57481) üzenetére


Gyöször
senior tag

Ha jól gondolom ebben sok város is van, ami jobban eszi azért a műszert, de mivel nemturbós, faék motorról van szó nem lesz ott baj. Én ha ajánlhatnám, és ebben tényleg sok város van, olyan 8,5-9ezernél már magamnak lecserélem az olajat. A turbósomba sok városnál meg még hamarabb tenném (de nekem ez nem jellemző). Környezet károsító, de én így megyek biztosra.

Tisza-tónál milyen programokat találtatok ki, megírod privátba?

ez a háesz aláírás nélkül is hiteles.

(#57483) AMD Power válasza Gyöször (#57482) üzenetére


AMD Power
titán

Igen, főleg sok rövid városi felhasználás miatt "ég" a pofám az olajcsere miatt.

Jövőhéten csütörtökön tudok menni olaj cserélni..

:R

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#57484) 2ozzmexy válasza Gyöször (#57482) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

"A turbósomba sok városnál meg még hamarabb tenném (de nekem ez nem jellemző). Környezet károsító, de én így megyek biztosra."
Bocsánat hogy belevaú, de egy költői kérdést feltennék: Nem környezetkárosítóbb a várható élettartama felénél kukába dobni egy motort mint kétszerannyi motorolajat elhasználni ezidőalatt? Nem kötözködöm, csak kérdezem...

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#57485) 2ozzmexy válasza AMD Power (#57483) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

Simán bírja, sok autóban 3-4 évente cserélnek olajat, mert "longlájf olaj bírja 30ezerig is", vagy pusztán csak azért, mert évi 3000km-t mennek, cserélni meg 10ezrenként kell...
Szerinted kisnyugdíjas papó a piacra meg orvoshoz járós Ignisben évente cserélteti? Ne legyenek illúzióid. ;)

[ Szerkesztve ]

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#57486) Moleman válasza 2ozzmexy (#57484) üzenetére


Moleman
addikt

Feltételezve, hogy kuka lesz a motor, igen.
De az öreg olaj miatti kopások szerintem orvosolhatók hengerfalsíkolással, néhány dugattyúgyűrű és egy szatyornyi csapágy cseréjével, ami 15 évente egyszer csak a pénztárcának fáj, a környezeti terhelése nem sok. Csak a műszaki vénájú emberek szívfájdalma nagyobb. :D

(#57487) beef válasza 2ozzmexy (#57485) üzenetére


beef
őstag

A fékolaj is még az eredeti 15 évesen is, ami azért lássuk be, értéknövelő tényező :)

(#57488) Gyöször válasza 2ozzmexy (#57484) üzenetére


Gyöször
senior tag

Nyilván azért cserélgetem én is, hogy ne dobjak ki még drágább alkatrészeket, meg a szervízzel kiesett időt. Egyébként gondolkodás nélkül elmegyek 2 évet is a Zsiguliban meg a motorban egy olajjal, Ladában olyan 3e szokott összejönni 2 év alatt, a motorban meg most másfél év után van ezer. Azt is ki kéne cserélgetni de nem. Mindkettő blokkfelújítás küszöbén. Azért 2 év után azokból is leengedem akármi van.

ez a háesz aláírás nélkül is hiteles.

(#57489) tboldi válasza AMD Power (#57483) üzenetére


tboldi
nagyúr

Neked nincs előírva felezéses, városozós, szigorúbb periódus? A WagonR (M13A motor) kezelési útmutatójában bent van.

(#57490) Janusz001


Janusz001
őstag

Ma foglalóztam le egy készleten lévő Scross gl+, 4wd, at -t, kedden hozhatom is el. Gyöngyház fehér, de volt még pár színben elérhető 4wd at -vel rövid határidővel, illetve március második felére bármilyen színben.
Párom szintén rendelt 2wd at. -t szintén ebben a színben, de április vége májust mondtak.
Nagyjából 1 hónapja linkelt Scross -a gtk lett.

(#57491) slett27 válasza 2ozzmexy (#57478) üzenetére


slett27
addikt

Igen, drágábbak a kellékek. De talán ha egyszer rendbe van téve, akkor meghálálja. :)

"Ismerősöm szerint az ő Logitech Z-623-as rendszere (bizonyos esetekben) jobban szól, mert felére feltekerve is adja a mélyet, szétveri a házat a gettób@szó számokban !" by Rasiel :DDD

(#57492) pigmeus


pigmeus
tag

Akkor én mekkora gyökérnek számítok, hogy város és elővárosi használat mellett 1 év vagy 15-20 ezer között cseréltetem, ahogy le van írva? XD

(#57493) tboldi válasza pigmeus (#57492) üzenetére


tboldi
nagyúr

Eléggé. ;]

(#57494) Moleman válasza pigmeus (#57492) üzenetére


Moleman
addikt

Jóvanaz, ha nem tartod meg az autót évtizedekig, ha lesz is gond, nem nálad. :D

Az előző kocsimban most van 216 ezer km, 16 év után még mindig bontatlan a motor, most kezdi csipegetni az olajat. Pedig ő aztán mindent kapott az élettől, sokszor 2 éves olajcserét, jobbára alacsony fordulatot, de alkalmanként üvegelést is, néha hidegen.
Nem tudom, mit kell csinálni ahhoz, hogy ezek idő előtt tönkremenjenek, de biztosan nagyon meg kell dolgozni érte.

Városban 15-20k mondjuk tényleg nem kevés, annyit már lehet én se mennék vele. :)

(#57495) SyMbioTe válasza pigmeus (#57492) üzenetére

Távozz, sátán ;]:P

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#57496) Siriusb válasza pigmeus (#57492) üzenetére


Siriusb
veterán

Kell cserélni az olajat a kocsiban? És ezt csak most mondjátok?! :Y

:DDD

(#57497) dj79 válasza Siriusb (#57496) üzenetére


dj79
senior tag

Nem, elég öt évente a motort cserélni :D

(#57498) 2ozzmexy válasza dj79 (#57497) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

Vagy német módszertan szerint a kocsit 5 évente egy újra ha lejár a lízingszerződés... :DD
Aztán 5 évig megint lehet ütni-vágni, hidegen üvegelni, 30ezrenként olajat cserélni, stb. ;]

[ Szerkesztve ]

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#57499) beef válasza 2ozzmexy (#57498) üzenetére


beef
őstag

Mondjuk egy ilyen lízingeltnél pont nem hagyják, hogy kihagyd a kötelező karbantartásokat.

(#57500) tatararpad válasza beef (#57499) üzenetére


tatararpad
őstag

Egyedül a CASCO a feltétele.

Amúgy igen, 4-5 évente eladod, mikor még van ára is, és onnantól majd a következő tulajdonos szenvedjen vele.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.