Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#34701) dnelb válasza dedike (#34700) üzenetére


dnelb
veterán

Ennyi erővel a fodrász/tetováló/kozmetikus/fogász/masszőr/pultos stb stb is cseléd mert annak is te mondod meg mit akarsz. Vannak gondok a fejedben.. De ha te szereted hogy átb*sznak, lehúznak, az a te bajod. Ilyenekből élnek meg mint te, akik sz*rnak bele, lenyelnek, elfogadnak mindent amit eléjük tesznek ! Remélem a kocsidnál se állsz ott amikor szervizen vagy, akkor tényleg "tökéletes" vásárló vagy ;)

Minek javítanám én? Nem az én dolgom, arra vannak ők. Nyújtanak egy szolgáltatást, kifizetem és kész, mindenki megy dolgára.

[ Szerkesztve ]

(#34702) Kornel válasza dedike (#34697) üzenetére


Kornel
veterán

Aha.
Gondolom követted a topicot, és ismered az eddigi márkaszerviz tapasztalataimat, hogy ilyen kijelentéseket teszel.
Emellett ha van aki így is vállalja, az miért fáj neked?
Vagy egyszerűen muszáj beleugatni, mert jobban esik.
:W

(#34703) Motion_Blur válasza dedike (#34700) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Szinte minden szakma felhígult. És igen, a legalapabb dolgokra is oda kell figyelni, egy rohadt olajcserére is...

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#34704) Sza_Sa


Sza_Sa
senior tag

Érthető dedike viselkedése is, egy magára adó, tényleg jó szakember lehet ilyen, sőt, legyen is önérzet.
Ti sem veszitek jó néven, ha olyan dologba osztogatnak tanácsot, amit szerintetek jól csináltok. Pláne még a munka elején. Pontosabban, láthatóan ti sem veszitek jó néven a kritikát, ;)
Aztán tényleg vannak olyanok akik nem a szakma tetején helyezkednek el, de még csak nem is a közepén. Na, őket kell kerülni ami azért nehéz, van belőlük bőven. Jó szakemberből meg kevés.
Egyébként már megfigyeltem, majdnem minden jó szaki átvált paraszt módba, ha elkezdesz okoskodni.

Egyébként Krisz és Kornél is érthető, én sem voltam boldog mikor egy szögegyszerű olajcsere nem jött össze a "márkaszerviznek". Mindegy, nem megyek oda, ez a tanulság. Meg gondolkodom az otthoni olajcserén a kötelezők között.

[ Szerkesztve ]

"Van három rágóm, pont hárman vagyunk. Egy kell holnapra..."

(#34705) tboldi válasza Sza_Sa (#34704) üzenetére


tboldi
nagyúr

Hozd el hozzánk a tanfolyamra. :DD
Januárban a Jazzben is saját kezűleg fogom. :)

(#34706) Harkovz válasza dedike (#34700) üzenetére


Harkovz
aktív tag

Egy jó szakembernek nincs mit titkolnia,nem akar átverni ott lehetsz a kocsinál.Amilyen filléres "szakemberek"vannak már a szalonokban érdemes ott lenni annak aki ért hozzá persze.Amég garis muszály oda vinni.Én egyszer voltam szalonban 30 ezernél ott lehettem jól elbeszélgettem a szerelő sráccal.És én vittem az olajat is.Előre megbeszéltük nem volt gond.Az olajcserét és mindent amihez elég a szerszámom én csinálom már amit műhelyben kellett ahhoz találtam olyat aki normális volt és ott voltam a kocsival és nem is kellett egy szót sem bele szólnom,sőt még tanulni is lehet.Én a műszakit is végig néztem érdekelt mit mutatnak a mérések.Ez ne legyen már gond,persze az okoskodó fajtát is ismerem azt én is elhajtanám.

(#34707) tm5


tm5
tag

Debrecenben nem tudtok véletlenül ajánlani egy megbízható SUZUKI szerelőt?
Van a családban egy nem induló Ignis, azt szeretnénk megnézetni.

(#34708) Sza_Sa válasza tboldi (#34705) üzenetére


Sza_Sa
senior tag

Inkább én mennék el hozzátok a tanfolyamra, mathára érdekel az autószerelés.

"Van három rágóm, pont hárman vagyunk. Egy kell holnapra..."

(#34709) dedike válasza Kornel (#34702) üzenetére


dedike
addikt

Na. Olvasd el még egyszer, amit írtam! Aztán rájössz, hogy ugyanazt mondjuk mind a ketten, csak a szemközti oldalról... :Y :W

Te megmondod ő mit csináljon, én meg azt mondtam, hogy így én nem vállalnám. Ennyi.

A stílusodon meg csiszoljál, mert azzal, hogy vagdalkozol és megpróbálsz mást hülyének beállítani, attól az még nem lesz az.

(#34701) Krisztián:

Sajnos rosszak a példáid, mert azokat sorolod, akik valóban úgy dolgoznak, ahogyan azt az ügyfél kéri. De neked is csak azt mondhatom, amit Kornelnak, te is ugyanazt mondod, amit én. Csak a nézőpont más...

Jó szerencsét!

(#34710) Kornel válasza dedike (#34709) üzenetére


Kornel
veterán

Olvass vissza kicsit, aztán írj kiselőadást a stílusról.

(#34711) dedike válasza Kornel (#34710) üzenetére


dedike
addikt

+1

Jó szerencsét!

(#34712) dnelb válasza dedike (#34709) üzenetére


dnelb
veterán

Sajnos rosszak a példáid, mert azokat sorolod, akik valóban úgy dolgoznak, ahogyan azt az ügyfél kéri.
Miért, a szerelő hogy? Beviszed a kocsit, nem szólsz egy szót se, aztán csinál amit akar, gondol? Eskü nem értelek hogy mit akarsz ebből kihozni. Szerintem alap dolog hogy megmondom mit csináljon. Nem azt mondom meg, hogy milyen szerszámot használjon/hogy, mi módon eressze az olajat, hanem hogy milyet kérek. Azért ezt hadd döntsem már el én mit tegyen a kocsimba, nem?
Jah egyébként azért hordom márkaszervizbe mert a sok b*zi a szervizkönyvre van ráfüggve, aztán legyen :)

[ Szerkesztve ]

(#34713) dedike válasza dnelb (#34712) üzenetére


dedike
addikt

:R :R

Én mondtam, hogy ugyan arról beszélünk!

Jó szerencsét!

(#34714) Hego válasza tm5 (#34707) üzenetére


Hego
tag

Limuzin autóház - márkaszervíz :)

i5 3450, 2x8GB @1600mhz, 1050 Ti

(#34715) Sza_Sa


Sza_Sa
senior tag

Ma voltunk autót nézni a feleségnek. Hát, ha az autószerelő szakma felhigult, akkor a nepperé pláne, ami amúgy is a magyar kereskedelem legalja. Nem baj, ráérek, csak már előre látom, hogy kb 1000km-t el fogok utazni mire lesz valami vételre érdemes.

"Van három rágóm, pont hárman vagyunk. Egy kell holnapra..."

(#34716) tboldi válasza Sza_Sa (#34715) üzenetére


tboldi
nagyúr

Ha meglenne már a kártérítésem, lehet, hogy rárepülnék erre és eladnám a Jazz-t. :B
Az egyik fórumtárs hirdeti (bár leginkább az általános autós topikban találkozni vele).

[ Szerkesztve ]

(#34717) focvis


focvis
veterán

TPMS-téma.
Pénteken írtam a tpmsbypass-nek, hogy van-e európai Suzukihoz kamujeladójuk; ma jött a válasz: még nincs, de nézzek vissza a weboldalukra 2-3 hónap múlva, addigra talán lesz.
Szóval most tuti nem veszek 40-45-ért 4 db TPMS-szelepet.

(#34718) Sza_Sa válasza tboldi (#34716) üzenetére


Sza_Sa
senior tag

Ha automata lenne, lehet venném. Ez alapfeltétel.

"Van három rágóm, pont hárman vagyunk. Egy kell holnapra..."

(#34719) tboldi válasza Sza_Sa (#34718) üzenetére


tboldi
nagyúr

Emlékszem, beszéltünk róla. Csak ehhez kapcsolódóan megemlítettem. :)

(#34720) tm5 válasza Hego (#34714) üzenetére


tm5
tag

Köszi, lehet az lesz, ha más nem,
Márkaszervízen kívül amúgy más ötlet?

(#34721) dnelb


dnelb
veterán

kajakjó lett :D

(#34722) Sza_Sa válasza dnelb (#34721) üzenetére


Sza_Sa
senior tag

Kishazánkban is működnek hasonló "műhelyek" , csak itt romból varázsolnak makulátlan paripát.

"Van három rágóm, pont hárman vagyunk. Egy kell holnapra..."

(#34723) Hego válasza tm5 (#34720) üzenetére


Hego
tag

Nekem nincs más ötletem, nem voltam egyik szakival se elégedett, a márkaszervízben viszont korrekt áron dolgoznak.

i5 3450, 2x8GB @1600mhz, 1050 Ti

(#34724) Keil Walker


Keil Walker
aktív tag

Tegnap óta boldog scross tulaj vagyok. Gyárilag a 1850-es firmware van benne, sőt a kezelési útmutatóban is az Android Auto-t mutatják be :)

(#34725) tboldi válasza Keil Walker (#34724) üzenetére


tboldi
nagyúr

Grat! Jöhet a 40 db kép. :))

(#34726) Keil Walker válasza tboldi (#34725) üzenetére


Keil Walker
aktív tag

Egyelőre legyen csak 2 :)

(#34727) Kornel válasza Keil Walker (#34726) üzenetére


Kornel
veterán

Merre laksz?
Enyém is ilyen.

(#34728) Thome válasza Kornel (#34710) üzenetére


Thome
addikt

Na neked se kell a szomszédba menni. :)

(#34729) Kornel válasza Thome (#34728) üzenetére


Kornel
veterán

Lehet, de én leírok valamit, nem másba kötök bele.
Szerintem fontos lenne más véleményének tiszteletben tartása, nem csak itt a fórumon, hanem az egész közéletben is.

(#34730) Keil Walker válasza Kornel (#34727) üzenetére


Keil Walker
aktív tag

Szigetszentmiklós :)

(#34731) Kornel válasza Keil Walker (#34730) üzenetére


Kornel
veterán

Király, akkor lehet néha összefutunk az utakon, Bp.

(#34732) dnelb válasza Kornel (#34727) üzenetére


dnelb
veterán

en minden ilyenre azt hiszem te vagy de soha :(
(magyar nyelvtan 5*)

[ Szerkesztve ]

(#34733) Kornel válasza dnelb (#34732) üzenetére


Kornel
veterán

Haverod oktatáspolitikája látszik már itt is :C

(#34734) HKorn


HKorn
addikt

Tudni lehet már, hogy mikor jön a Vitara facelift? Vajon 2018 elején, vagy csak később?

Azt se tudom, hogy érdemes-e várni rá.

[ Szerkesztve ]

Run&Ride

(#34735) blakey válasza HKorn (#34734) üzenetére


blakey
titán

2018 ősz, így tudom.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#34736) dReFiX válasza HKorn (#34734) üzenetére


dReFiX
senior tag

Szeptember-Október, ha turbóst akarsz akkor érdemes.

[ Szerkesztve ]

(#34737) HKorn válasza blakey (#34735) üzenetére


HKorn
addikt

Ehh az messze van, jó lett volna a turbós, valahogy a sima 1.6 nem az igazi, persze nem rossz az sem.

Run&Ride

(#34738) blakey válasza HKorn (#34737) üzenetére


blakey
titán

Én direkt szívót akartam és nagyon elégedett vagyok, megy az, mint a meszes. Turbósat most is vehetsz. Azt viszont nem tudni, hogy mennyi lesz az ára.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#34739) Sza_Sa válasza HKorn (#34734) üzenetére


Sza_Sa
senior tag

Nekem azt mondták, hogy tavasszal befejezik a régi gyártását, utána már csak raktárkészletről lehet venni. Leghamarabb nyár elején lehet az újat megvenni.
Aztán lehet, hogy tévesek az infók, ezt akkor mondták mikor bementem érdeklődni az 1.6-osok gyártási idejéről.

"Van három rágóm, pont hárman vagyunk. Egy kell holnapra..."

(#34740) HKorn válasza blakey (#34738) üzenetére


HKorn
addikt

Ki kellene megint próbálnom, megjelenéskor próbáltam.

Átlagfogyid mennyi?

Persze 1.4T van most is 5+ millióért :)

[ Szerkesztve ]

Run&Ride

(#34741) blakey válasza HKorn (#34740) üzenetére


blakey
titán

Épp tegnap tankoltam (először V-Power 95-t) és a BC szerint 6,9 volt az átlag, tankoláskor 6,95-re jött ki, nem olyan rossz, szerintem. Mondjuk sok volt a városi közlekedés.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#34742) Tomics


Tomics
addikt

Megjártam Gyöngyös-Bécs-Gyöngyös távot, ráfért már a pályatempó. 1 L-el evett többet a hétköznapi használatnál a kis 1.2es 2014es Swift. 6,1 lett az átlagom (BC szerint 5,8).
Google maps helyett waze volt a segítsémre, nagyon hasznos ha trafiról, dugókról van szó, rá fogok szokni

[ Szerkesztve ]

PH! addikt since 2004

(#34743) Kornel válasza Tomics (#34742) üzenetére


Kornel
veterán

Én waze (Android autóval) nélkül el sem indulok. :K

(#34744) tboldi válasza Kornel (#34743) üzenetére


tboldi
nagyúr

Apumra bízták most a borszállítást a bécsi karácsonyi vásárba, ezért kipróbáltunk egy csomó navi szoftvert. A Waze volt messze a legjobb minden tekintetben. :K
Ennek ellenére neki a TomTom Start 60 vált be. :D

[ Szerkesztve ]

(#34745) HKorn válasza Kornel (#34743) üzenetére


HKorn
addikt

Vitarán megy a waze kivetítése a központi kijelzőre?

Run&Ride

(#34746) Kornel válasza HKorn (#34745) üzenetére


Kornel
veterán

Megy, a 1850-es SW verzióval.
Szerintem próbáld ki az 1.0T-t, az 1.4T-t és az 1.6 szívot egymás után, én biztosan az első kettő közül választanek.

(#34747) HKorn válasza Kornel (#34746) üzenetére


HKorn
addikt

Ja csak 1.0t nem elérhető jelenleg Vitarához, 1.4t meg drága, persze én is inkább turbósat szeretnék.

Run&Ride

(#34748) Kornel válasza HKorn (#34747) üzenetére


Kornel
veterán

Próbáld ki egyelőre sccross-ban, ugyanaz az autó, futómű, kormánymű, súly, dimenziók hellyel közzel.

(#34749) Sza_Sa


Sza_Sa
senior tag

boosterjet támogatói tartalom

[ Szerkesztve ]

"Van három rágóm, pont hárman vagyunk. Egy kell holnapra..."

(#34750) tboldi válasza Sza_Sa (#34749) üzenetére


tboldi
nagyúr

Ahhoz képest, hogy fizetett reklám, egész korrekten leírták a dolgokat. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.