Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Steam topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:08:43

LOGOUT.hu

NEM TUDOD, HOGY MI EZ A KÁRTYÁS DOLOG? OLVASD EL EZT!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#109150) ollie


ollie
MODERÁTOR

(rögzített hsz)

Vigyázzatok, megint scam/phising oldalakkal próbálkoznak! Ha valaki megkeres, hogy szavazz valamire, ne tedd! Akkor sem, ha régi ismerős keres meg, mert valszeg feltörték a fiókját. Ne is nyisd meg az oldalt, amit belinkel neked!

***

Hozzászólások

(#101351) maross válasza s7evcsenko (#101346) üzenetére


maross
veterán

:DDD

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#101352) wjbhbdux


wjbhbdux
veterán

Elindult a Steam Remote Play Together

több mint 4000 játék ingyen megosztható az interneten keresztül coop játékhoz.

/s

(#101353) Serpiko válasza wjbhbdux (#101352) üzenetére


Serpiko
addikt

Nem rossz nekem tetszik :D :K

A titok akkor marad titok, ha arról három ember tud és ebből kettő halott. Névtelen kínai bölcs

(#101354) Golden9 válasza wjbhbdux (#101352) üzenetére


Golden9
addikt

"Még a billentyűzetet és az egeret is megoszthatjátok."

Ezt hogy kell érteni? Hogy lehet egy billentyűzetet megosztani, online kölcsönadni? :F
Aperture Science portálkapun keresztül?

:R

[ Szeretkezve ]

(#101355) ollie válasza Golden9 (#101354) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Kb így: [link]

***

(#101356) Šolaire válasza ollie (#101355) üzenetére


Šolaire
veterán

:DDD

“Praise The Sun” \[T]/

(#101357) Golden9 válasza ollie (#101355) üzenetére


Golden9
addikt

:Y Akkor ezzel várok inkább, amíg a lánya át nem veszi tőle a céget. :B

[ Szerkesztve ]

[ Szeretkezve ]

(#101358) Golden9 válasza Golden9 (#101354) üzenetére


Golden9
addikt

Közben leesett, hogy miről van szó. :B :W
Először az a kép volt előttem, hogy nekem egér + billem van, amit odaadok egy kontrolleres havernak online.

[ Szeretkezve ]

(#101359) dangerzone


dangerzone
addikt

Sziasztok! Valaki találkozott már olyan problémával, hogy a program betölt, viszont a fejlécet kivéve sötét a képernyő? Nem tudok így játékokat elindítani. Korábban tökéletesen működött, de most hirtelen semmi. Újra is telepítettem már, de nem lett jobb. (Laptopról van szó egyébként, Dell 7559, win 10 op)

(#101360) Joshi


Joshi
titán

Itt is érdeklődnék, hogy ha egy webshopban legálisan megvásárol az ember egy játékot, kifizeti és meg is kapja a kulcsot amit aztán aktivál és telepíti a játékot, akkor az törölhető utólag?

Ezt azért kérdezem, mert a hét első felében a Muve.hu oldalon a Dirt Rally 2.0-t 1655Ft-ért árulták. Sokan megvették többek között én is és minden rendben volt. Aztán egyik fórumban írták, hogy ez egy tévedés volt és hogy visszavonják a kulcsokat.

A Steamen aktivált és telepített játékokat gondolom nem fogja törölni a Steam?

(#101361) Out válasza Joshi (#101360) üzenetére


Out
addikt

Simán törölheti a steam, majd hivatkoznak valamire. Nálam már előfordult párszor ilyen, de mivel arra sem emlékeztem, hogy honnan volt meg a játék, nem foglalkoztam azzal, hogy leszedte a Steam a fiókomról.

Commodore Plus/4 --- Személyi számítógép beépített profi szoftverrel

(#101362) #65537792 válasza Joshi (#101360) üzenetére


#65537792
törölt tag

Konzolokszervizénél vettem meg tegnap. A kulcsot ma kaptam meg. Mert volt egy kis zavar.
Messengeren beszéltem egy ott dolgozóval. Fel sem vetette, hogy jaj bocsi elárazás volt.

Viszont most már nem rendelhető. :DDD

(#101363) wjbhbdux válasza Joshi (#101360) üzenetére


wjbhbdux
veterán

A kiadó kérheti hogy érvénytelenítsék a kulcsodat, akkor egy ilyen jellegű értesítést fog adni a kliens:

/s

(#101364) warcat válasza Joshi (#101360) üzenetére


warcat
veterán

Felettem ott a kép, megtehetik, itt egy kicsivel nagyobb is az esély rá, mivel nem akciós ár illetve % volt elrontva, hanem az alapár, példa:

6000 forintos vizforraló akciósan most csak 600 Ft

vízforraló: 600 Ft

Az előbbinél neked vásárlóként nem kötelező tájékozódnod, hogy miért ekkora az akció rá, joggal hiheted, hogy vevőcsalogatás,reklám/marketing stb.

A második esetben viszont nehezen tartható az álláspont,hogy nem hibás volt az ára (életszerűtlen az alapár) és a hibás árazásnál jogosultak törölni.

Más kérdés, hogy már leléptél a pénztártól a termékeddel.
Utólag rádterhelni a "helyes" vételárat kifejezetten tilos, azzal nem is próbálkoztak.

Elképzelhető, hogy olyasmivel próbálkoznak, hogy ha nem írsz nekik külön, azt rámutató magatartásnak veszik, hogy beleegyezel a visszatérítésbe, és ezzel a vásárlás előtti helyzet visszaállításába, ami a Steam kulcs visszavonásával fejeződik be.

Mindenképpen érdekeltek nagyon a dologban, mert ha a 16k a helyes alapár, nekik 11.2k körül kell fizetniük a kiadó felé, tehát ~10 000 forintot buknak minden kulcson.

EA: It's in the crate!

(#101365) Joshi válasza warcat (#101364) üzenetére


Joshi
titán

Viszont tudtommal van olyan fogyasztói szabály, hogy amennyiért ki van téve a termék annyiért oda is kell adni a vevőnek. Mivel ez egy .hu oldal, így szerintem a Muve.hu-ra is vonatkozik. Mind1 meglátjuk mi lesz. Mindenesetre én nem hagyom annyiban ha törlik.

(#101366) Vertigo18 válasza wjbhbdux (#101363) üzenetére


Vertigo18
addikt

Viszont, ahogy te is írtad, ebben a példában a kiadó kérte, hogy érvénytelenítsenek bizonyos kulcsokat... Fogja kérni a kiadó, ha őket nem éri kár? A viszonteladó benyeli a különbözetet, ők úgyis a kiadóval előre megbeszélt összeget kell, hogy fizessék a kiadó felé...

A viszonteladó viszont nem tud töröltetni a Steamről. Vagy rosszul tudom?

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#101367) s7evcsenko


s7evcsenko
addikt

Meg tudom nézni valamol a steam fiókomon, hogy egy adott játékot milyen kulccsal aktiváltam be?

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#101368) Joshi válasza Vertigo18 (#101366) üzenetére


Joshi
titán

Szerintem egy webshop nem tud ilyet tenni. Nem véletlen hogy többen már meg sem kapták a kulcsot holott levonták nekik a lóvét. Ott majd visszautalják a vételárat.

(#101369) warcat válasza Joshi (#101365) üzenetére


warcat
veterán

Kivéve, ha egyértelműen hibás az ár, és ezért írtam, hogy problémásabb ez a helyzet, mert volt semmi akció feltüntetve, csak alapár, ami nagyon-nagyon alacsony a máshol található árhoz képest.

Fogyasztóvédelemmel vagy homáron keresztül kell rákérdezni, hogy is van pontosan ez szabályozva, de azért nem olyan egyszerű, hogy ha 10 000 forint a BMW ára a webshopban akkor már nincs mit tenni és át kell adni a slusszkulcsot :)

EA: It's in the crate!

(#101370) Joshi válasza warcat (#101369) üzenetére


Joshi
titán

Nyilván nem kell átadni hiszen voltak akik már nem kapták meg, de mi megkaptuk. Elírás így jártak, legközelebb figyeljenek oda.

(#101371) warcat válasza Joshi (#101370) üzenetére


warcat
veterán

Persze, de valószínű bepróbálkoznak, mert csupán 100 darab elkelt,kiadott kulcs esetén is 1 millió forint a bukta kapásból, és mekkora az esély rá, hogy valaki perelni fog 1655 forintos vásárlás miatt, amit vissza is kapott közben? :)

De inkább menjetek játszani, 1-2 hét átfutása minimum szokott lenni ennek ,addig gondolom már unalomba is fulladhat bőven a rallyzás :)

[ Szerkesztve ]

EA: It's in the crate!

(#101372) Executioner válasza Joshi (#101370) üzenetére


Executioner
tag

Úgy látom te nagyon szereted más f@szával verni a csalánt. Pontosan tudtad, hogy rossz ár van kiírva és pont ez volt az oka hogy megvetted a terméket.
Legközelebb ha a főnököd bejelenti, hogy nem kapsz fizetést mert valaki hibázott a munkahelyeden akkor is ezen a véleményen leszel?

[ Szerkesztve ]

Exec

(#101373) Joshi válasza warcat (#101371) üzenetére


Joshi
titán

"és mekkora az esély rá, hogy valaki perelni fog 1655 forintos vásárlás miatt, amit vissza is kapott közben?"
100% az esélye a személyemben. :C :DD Nem hagyom annyiban hiszen ez életem nagy, ha nem a legnagyobb nyeresége. ;] :))

(#101374) Joshi válasza Executioner (#101372) üzenetére


Joshi
titán

Ácsi, szépen beszélj. :(( :(((

Amúgy meg pont Black Friday alkalmával mondod/mondjátok ezt, hogy ez nem lehet akció? :Y :F Ne már. :O Én elsőre azt hittem hogy ez egy akció, eleve az egyik fórumban linkelték be és onnan tudok róla. Az már egy másik fórumban merült fel, hogy ez csak egy elírás lehetett. Szóval vegyél vissza kis barátom. :K

(#101375) eami válasza Executioner (#101372) üzenetére


eami
Topikgazda

légy szíves finomabban... :(

egyébként két másik helyen is ennyibe került ezzel egyidőben, szóval nekem inkább tűnik úgy hogy nem a viszont eladók hibáztak, hanem valami központi probléma lehetett.

vásárlói oldalról nézve viszont nem igazán van alapja annak, hogy töröljenek utólag egy olyan rendelést ami teljesült.

(#101376) Executioner válasza eami (#101375) üzenetére


Executioner
tag

Elnézést de sajnos kicsúszott!
Azért ennyi minden magyar boltnál mert a muve-n keresztül kapják a kulcsot. A CDgalaxis, a konzolokszervize meg a konzolvilág is. Nem tudom hogy van e több. Ha a muve rendszerében hiba van akkor az a hiba jelenik meg mindenhol!

Peace

Exec

(#101377) Joshi válasza Executioner (#101376) üzenetére


Joshi
titán

"Ha a muve rendszerében hiba van akkor az a hiba jelenik meg mindenhol!"
És miért gondolod hogy ezzel a hibával a vevőnek foglalkoznia kell? Hidd el hogy nem kell. Ha egy weboldal hibázik akkor annak a következményeit neki kell viselni nem a vevőnek. És ez így van rendjén.

Még egyszer hangsúlyozom, hogy egy áruházban is úgy működik, hogy ha ki van rakva egy elírt ár, akkor kötelesek annyiért odaadni a vevőnek.

Jó hogy nem megkeresem a Muve.hu weboldalt azzal, hogy sajnálom a rossz összeget inkább elállok a vételtől. :DDD Hülye lennék ilyet tenni.

(#101378) phenomHUN válasza Joshi (#101377) üzenetére


phenomHUN
aktív tag

Felesleges tovább szaporítani 100 plusz kommentben.
Ha visszavonják a kulcsokat, ~2 héten belül észreveszed, és ha addig nem kapod vissza muvetól a vételárat, akkor verheted az asztalt. Egyéb esetben, főleg így előre semmi értelme.

(#101379) s7evcsenko válasza Joshi (#101377) üzenetére


s7evcsenko
addikt

Egyáltalán nem kötelesek odaadni a kiírt áron, ez tévedés. :(

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#101380) Joshi válasza phenomHUN (#101378) üzenetére


Joshi
titán

Én csak azt hittem hogy konkrét szabályok vannak erre, de úgy látszik senki nem tudja biztosra. Azért köszi mindenkinek a választ. :R

(#101381) Executioner válasza Joshi (#101377) üzenetére


Executioner
tag

Nem kell vele foglalkoznod!
Viselik is! Nem kellemes töröltetni egy kazal kulcsot meg azt a sok aprót visszautalni hidd el.

Hiába hangsúlyozod ha nem érted. Van ilyen szabály az áruházakban ahol fizikailag ott a termék a polcon. Webáruházakra ez nem vonatkozik! Tájékozódj egy kicsit.

Részemről itt a vége!

:R

Exec

(#101383) Joshi válasza pingtest (#101382) üzenetére


Joshi
titán

Ennyi.

(#101384) Lackki válasza pingtest (#101382) üzenetére


Lackki
senior tag

akkor ezzel hiszti off

Privátot hamarabb észreveszem

(#101385) Joshi válasza Lackki (#101384) üzenetére


Joshi
titán

Kár hogy vannak olyan emberek akik bizton állítanak valamit, aztán meg nem is úgy van. De hát ezzel nem nagyon lehet mit kezdeni.

(#101386) ayo válasza Lackki (#101384) üzenetére


ayo
addikt

vagy újrakezdés egy X. topikban ;]

http://jateknaplo.blog.hu

(#101387) pingtest


pingtest
tag

Írtam nekik emailt, válaszoltak is. Nem fogják visszavonni a kulcsokat.

Steam: http://steamcommunity.com/id/bbikass/

(#101388) Winnie The P válasza s7evcsenko (#101379) üzenetére


Winnie The P
őstag

De bizony köteles!

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#101389) ollie válasza Joshi (#101365) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Az csak fizikai vásárlásokra vonatkozik, tehát ha bemész egy fizikai boltba, és kosárba teszed a terméket. Webshopoknál kifejezetten meg van engedve, hogy híbás ár után visszavonja az üzlet a vásárlást.

***

(#101390) ollie válasza Joshi (#101377) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

"Ha egy weboldal hibázik akkor annak a következményeit neki kell viselni nem a vevőnek. És ez így van rendjén."

Nem nincs így. Egyrészt a venni felé nincs következmény, másrészt egy ilyen következmény percek alatt tönkretesz egy átlagos céget. Nehogy már rendben legyen, hogy egy cég tönkremegy azért, mert akarsz spórolni 10 ezer forintot.

***

(#101391) Joshi válasza ollie (#101389) üzenetére


Joshi
titán

Ha linkelsz egy erre vonatkozó szabályt/leírást, akkor elhiszem.

Egyébként pedig ez ott bonyolódik, hogy egy Digitális játéknál kulcsot veszel, amit egy teljesen más helyen aktiválhatsz. Ha a folyamat legálisan végig ment, akkor már nagyon nehéz visszacsinálni. De ugye időközben meg is kaptuk a választ, szóval erre tényleg kár időt és energiát pazarolni.

(#101392) Joshi válasza ollie (#101390) üzenetére


Joshi
titán

Hogy a francba ne lenne így. Ne hülyéskedj. Ha én hibázok a munkahelyemen azért meg kapom a jutalmamat, ez mindenhol így van. Ha én hibázok azért nem hibáztathatok másokat. A vevő az szent, legalább is jobb helyeken. És most is teljes mellszélességgel mondom, hogy ez így van rendjén.
Ott volt a link hogy megvásárolhatom? Tudtam fizetni? Megkaptam amiért fizettem? Tudtam aktiválni amiért fizettem? Mindre a válasz: IGEN. :K

(#101393) Redneck válasza Joshi (#101391) üzenetére


Redneck
veterán

Ezért van az, hogy az automatikus visszaigazoló e-mail, nem minősül ajánlattételnek. Ha manuálisan visszaigazolják a megrendelést, kiállítják (és rendezed) a számlát, onnantól él az üzlet. Ez a jogszabály.

Jelen esetben ettől még fennáll a tévedés esélye. Ha törlik a kulcsot, vagy benyeli a kereskedő es ad másik kulcsot, vagy visszaadja a pénzt, bár ezesetben perelhetsz vagy mehetsz a békéltető testülethez. Kérdés érdemes-e.

Legközelebb biztos jobban figyelnek ha ezen sokat buknak. ;)

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#101394) eami válasza ollie (#101389) üzenetére


eami
Topikgazda

úgy van, hogy ha teljesült a szerződés akkor utána egyik oldal sem ugrálhat. esetemben ez 2x is teljesült. megrendeltem, fizettem, megkaptam. Innentől az eladónak nincs semmi joga vissza vonni a kulcsot. Próbálkozni persze lehet, de jogi vonalon egyáltalán nem állja meg a helyét.

De nem is biztos hogy érdemes beleszállni a vásárlókba, mert ha nagyon sokan vették így meg a játékot, akkor könnyen lehet hogy a steam supportot is elárasztják a panaszok. Volt már rá példa hogy a steam tette helyre a kiadót/developert és végül visszarakták a játékot mindenkinek.

SZERK: ha valakinek offnak tűnne ez a téma, az azért gondoljon bele, hogy a steam store az egyik legdrágább steames játék bolt. KB minden más olcsóbb, és mindig benne van a pakliba egy ilyen. Ez kifejezetten jó példa, mert nem valami sokad rangú indie csapat gagyi játéka, ahol a fejlesztők szívatták meg a népet utólag (erre rengeteg példa volt már).

[ Szerkesztve ]

(#101395) Joshi válasza eami (#101394) üzenetére


Joshi
titán

Egyébként arra gondoltam, hogy itt vitázunk ezen az eseten, aztán lehet hogy nem is volt véletlen ez az elírás a Muve.hu részéről. Tulajdonképpen lehetett ez is egy vevőcsalogató húzás a részükről. Nálam bejött, mert én nem ismertem ezt az oldalt de most már megjegyeztem. :D Pár millió egy ilyen forgalom mellett szerintem aprópénz. ;]

(#101393) Redneck én a kulcsot is meg kaptam és aktiválni is tudtam. Viszont volt olyan aki már nem kapta meg a kulcsot.
Nekem azért gyanús ez az egész sztori, mert én se az nap aktiváltam a kulcsot. Kizárt hogy napok múlva eszméltek fel hogy baj van. Na mind1, engem már nem érdekel hiszen meg van a játék. Igaz előtte is meg volt csak a demo verzió. ;]

[ Szerkesztve ]

(#101396) Jinxb1rd


Jinxb1rd
addikt

Steam sale mikorra várható? :F

We are only Stardust...

(#101397) s7evcsenko válasza Jinxb1rd (#101396) üzenetére


s7evcsenko
addikt

Nemsokára. ;)

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#101398) Jinxb1rd válasza s7evcsenko (#101397) üzenetére


Jinxb1rd
addikt

26, aaaaargghhhhhh

We are only Stardust...

(#101399) Golden9


Golden9
addikt

Ingyenes lett a Deathgarden™: BLOODHARVEST.

[ Szeretkezve ]

(#101400) Lackki válasza Golden9 (#101399) üzenetére


Lackki
senior tag

0player volt:D nem lehetett kb jatszani

Privátot hamarabb észreveszem

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Steam topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.