Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:37:15

LOGOUT.hu

Sörtípusok erjesztési eljárás alapján:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4151) NoLF válasza koxx (#4150) üzenetére


NoLF
addikt

a delirium noel a Kedvesem Mikulás ajándéka lesz majd, úgyhogy azzal még várni kell :)
a dupla bakra én is kíváncsi vagyok, de nem tudom, mikor lesz lehetőségem megkóstolni, mert innentől sűrű a progi. de lehet, hogy azért beleveszem a mai programba :)

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#4152) NoLF válasza NoLF (#4144) üzenetére


NoLF
addikt

ez a salvator nagyon fini, elég karakteres, erős pörkölt cucc. gondolkodós sör, de azért csúszik.

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#4153) (ÉN)közPONT válasza NoLF (#4149) üzenetére


(ÉN)közPONT
senior tag

ehh ott voltam 3 hete :) (TundT) ..persze nyakaltam mást is ott a kolbászsütőt érdemes meglátogatni a kőhídnál! :C

Rocker ... Gibson Les Paul Classic Custom 2008 Black

(#4154) NoLF


NoLF
addikt

mai beszerzőtúra eredménye a zuglói különleges sörök boltjából:

[link]

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#4155) DelArco


DelArco
aktív tag

Én nikekezdtem a téli időszámításnak és átálltam a hidegek miatt a búzasörökről a barnább sörökre.
És kiderült hogy a Leffe Dark még mindig jó söröcske. Télire asszem át is állok erre bár még kisérletezem hátha találok vmi jobbat.
Illetve találtam egy Bocq Christmas nevezetü sört az Intersparban. 550 pénz ha jól emlékszem. A címkéje elég hülyén néz ki de maga a sör nem rossz. Szép fekete színe van vagy lehet csak azért láttam feketének mert sörtét volt :) 8,1%-os de nem nagyon lehet érezni rajta nagyon könnyen lemegy kb. 1-2 perc alatt. Sztem kellemes.
Ugyanott lehet venni 0,75-ös kiszerelésben is csak az elég drága. Bár lehet majd veszek egyet mert nekem bejövős volt széepn el lehet iszogatni.

Nolf: iylen kisüveges Edelweiss-et keresek már mióta de még sehol nem láttam. Nálunk egyszerüen sehol nem lehet venni 0,33-as kiszerelésben..
ilyen ugye?: [link]

Youth hides the key to salvation

(#4156) NoLF válasza DelArco (#4155) üzenetére


NoLF
addikt

igen, ő az. ha jól emlékszem 300 körül van az ára a különleges sörök boltjában.

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#4157) (ÉN)közPONT


(ÉN)közPONT
senior tag

Ki tudja hol lehet kapni Tartan-t? és hasonló söröcskéket? :K

Rocker ... Gibson Les Paul Classic Custom 2008 Black

(#4158) NoLF válasza (ÉN)közPONT (#4157) üzenetére


NoLF
addikt

én passzolok.

aki budapesti, és pénteken ráérne, szeretettel várjuk a serpa caféban ([link]) egykét sörre, leszünk ott páran PHsok.

csapolt staropramen, barna staropramen és beck's, üveges stella, borostyán, bivaly, löwenweiss, löwenbrau, coronita.

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#4159) (ÉN)közPONT válasza NoLF (#4158) üzenetére


(ÉN)közPONT
senior tag

Hűűűdejóó! :C :C pénteken mikor?...és miről ismerik fel egymást akik még sose találkoztak ? :) család jöhet? vagy mindenki singli megy? magyarán lenne olyan aki viszi a nejét stb stb? vagy csak az én fejemben fordult meg most a gondolat..,hogy x korsó után jól jön a gps = asszony kabátot felad ,kézenfog,taxiba beültet,otthon segít kikerülni az oszlopokat,feljutni a lépcsőn 1 daraban :)

jah barnasör jöhet minden mennyiségben
http://www.leffe.com/index.html itt lép be a bárba és válasz a 4 féle sör fínom közül :R :C :DDD

hűűű 1x voltam belgiumban 98ban és akkor körbementem ők a stella-ra mondják azt mint mi a kőbányaira :D eszement választék van ............egyenes út a májchirrosisig :D (remélem jól írtam :) )

Jah 1 tipp már akinek van egy kis ideje! most jön a reklám :) Az EuroC InterS jában kapni egy csomo féle különlegesebb sőrt (10-15 féle ) 350-1000 Huf ig bezárólag..megpróbálok listát csinálni róla.

Rocker ... Gibson Les Paul Classic Custom 2008 Black

(#4160) NoLF válasza (ÉN)közPONT (#4159) üzenetére


NoLF
addikt

péntek 8ra van betervezve, természetesen hozod akit jónak látsz, de nem ártana tudni ma délutánra, mert asztalt kellene foglalnom, és már lehet hogy el is vagyok vele késve.

nagy berúgás nincs tervben, nekem másnap reggel korán suliba is kell mennem, de azért sörözgetünk beszélgetünk keveset.

majd szétnézek a sparban, de egyelőre nekem elég a különleges sörök boltja (14ker) meg a csakajosor.hu boltja, ahol előzetes telefonos egyeztetés után lehet vásárolni I-S-Z-O-N-Y-A-T-O-S söröket. :)

na kérlek jelezz, hogy jössz/jöttök-e :)

megismerni szerintem megismerjük egymást, max rám csörögsz mikor odaértek.

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#4161) DelArco


DelArco
aktív tag

sajna semmi olyan sörhöz nem jutottam hozzá a héten amilyet még nem ittam volna de azért ittam párat a régen megszokott típusokból.
Leffe Dark volt a belga sörözőben mert csak ilyen csapolt barnasörük volt. Bár ez is nagyon nagyon jó volt.
Aztán volt soproni meg soproni 1895 plussz egypár Edelweiss is.
De lassan be kéne szerezni pár különlegesebb sört is.

[ Szerkesztve ]

Youth hides the key to salvation

(#4162) (ÉN)közPONT válasza NoLF (#4160) üzenetére


(ÉN)közPONT
senior tag

Szia!
Sry de nem tudtunk elmenni pénteken :( 9 re értünk haza holt fáradtan...majd legközelebb!

Mindíg mondom a ráncok kisimításához nem a sefferre van szükség hanem a lottó5 re és utána 2 hónap pihenés / uszkálás
ITT:

http://www.godominicanrepublic.com/

Sör itt is akad...vajon a helyi főzetek milyenek? :F :R

Rocker ... Gibson Les Paul Classic Custom 2008 Black

(#4163) DelArco válasza DelArco (#4161) üzenetére


DelArco
aktív tag

hétvégén a már megszokott soproni 1895 volt sajátkészítésü hamburgerrel.
a hambi még kísérleti fázisban van de már alakul.
mindenesetre vacsorára ideális lehet :)

illetve mivel sok pénzem volt ezért belga sörözőbe mentünk ahol Leffe Dark és Leffe Blond volt terítéken.
Most a blond valahogy jobban esett de azért a dark is lecsűszott valahogy :)

Youth hides the key to salvation

(#4164) NoLF válasza (ÉN)közPONT (#4162) üzenetére


NoLF
addikt

semmi para, majd legközelebb. én csüt és pént dolgozom a helyen a héten, 7-11ig tuti ott vagyok.

és ma egy kis jutalom, vettem egy világos és egy barna leffét. jöjjenek hát.

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#4165) ngabor2


ngabor2
nagyúr

szégyen és gyalázat, mennyire elhanyagoltam kedvenc sörtopikomat :( no majd januártól asszem beállok a sörkóstolók közé, ha sikerül.

ez a webáruházas játék nagyon tetszik, lehet, hogy dörzsvásárló leszek :D

(#4166) Traxx


Traxx
őstag

Készülődjünk a Karácsonyra :C (powerpoint)

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#4167) (ÉN)közPONT


(ÉN)közPONT
senior tag

NoLF............oksa :DD

izé feltöltöttem a sörkészletet otthon 2 db 1.5 L Soproni+ 4db 0.5 Löwen.....hétvégéig kihúzom velük?
ON2: Miért jobb a sör az urulógusnál?

1. mert nem feltétlen kell kórházba menni érte hacsak nem vagy mazohista? :DD
2. ugye a söröd nem nyúkál vissza..és ált ugyanígy tesz a beszédet illetően :))
3. a sört a jóbarátaiddal is megoszthatod....az urulógust max az ellenségeiddel :DDD
4. nem kell jattolni neki
5. sokxor akcíós és ált nagyobb helyeken azonnal elérhető
6. többfle sör létezik és más élményt nyújt míg ugyan többféle urulógus is létezik de ugyanazt a szar élményt kapja az ember
7. 1 nap több sörrel is elbírsz!...több urulógussal? khm :DDD
8. a sört az esti filmnézés közben is fogyaszthatod sőt kifejezetten "kelléke" is lehet :)
9. ha a barátnőd ,feleséged is szereti a sört abból nemigen támad botrány :DDD
10. a sörre a nejed ált nem lesz féltékeny ................van nő nemű urulógus is! :DDD
11 a sört ruhában is fogyaszthatod
12 term gatya nélkül is....................autentikus módón a la nyáron dunapart jelleggel :)
13 bárhol is jársz a világban(lakott helyen :D ) sört 1 órán belül kapni fogsz!
14 ha sok rekesz sörösüveged van még pénzt is kapsz érte!
15 a sör kellemesebb módja a "tudat" "módósításnak" mint az urulógus ! :DDD

Rocker ... Gibson Les Paul Classic Custom 2008 Black

(#4168) NoLF válasza (ÉN)közPONT (#4167) üzenetére


NoLF
addikt

10 sör hétvégéig? talán menni fog.

[ Szerkesztve ]

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#4169) NoLF


NoLF
addikt

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#4170) shteer válasza Traxx (#4166) üzenetére


shteer
titán

:C

..szerintem jónak tűnik

(#4171) (ÉN)közPONT válasza NoLF (#4168) üzenetére


(ÉN)közPONT
senior tag

Ciki....szombat reggel 8.24 van és elfogyott a 4 dobozos löwen+a 2 1.5L es soproni (szerdától-péntekig) :DDD

mondjuk nem csak én ittam belőle....én úgy a 95% át termeltem be :D

Rocker ... Gibson Les Paul Classic Custom 2008 Black

(#4172) DelArco


DelArco
aktív tag

csak ajánlani tudom mindenkinek ezt a csakajosor.hu oldalt.
Egészen nagyon korrekt emberek vannak ott.
Barátnőm rendelt nekem egy üveg Edelweiss Snowfresh sört és odavitték neki a koliba ki se kellett tennie a lábát. Ezt nevezem.

A sör elég különös volt mert inkább a belga búzákra hasolított. Nekem bejött, az üvege meg nagyon kellett már a gyűjteményembe :D Párszor meg kéne még kóstolni azért mert ez a 3 deci sajnos túl hamar elfogy :(

Plussz kaptam egy Sör című könyvet ami ha jól tudom most jelent meg magyarul. Persze mondhatnánk hogy hüyleség mert a sört inni kell és nem olvasni róla de azért érdekes van benne írás a különféle sörfőzési módszerekről és sörtípusokról illetve egy halom kép és leírás az egyes nemzetek leghíresebb söreiről. .Net programozási könyv után egészen üditő olvasmány :)
Az egyetlen baj az ára ami egyelőre még egészen magas asszem talán 6K lehet. Ha vki tud angolul akkor úgy talán még olcsóbban meg lehet kapni.

[ Szerkesztve ]

Youth hides the key to salvation

(#4173) NoLF válasza DelArco (#4172) üzenetére


NoLF
addikt

én mondtam hogy jó az a csakajosor.hu :)
sörkönyvem nekem is van már 3 éve, a sörök enciklopédiája, 1200 sörfajta tesztjével együtt, olvasmányos kis cucc. kár hogy nem túl up to date, de azért elég sok minden benne van.

ja, és a lényeget elfelejtettem:

nagyon nagyon finom volt!

[ Szerkesztve ]

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#4174) DelArco válasza NoLF (#4173) üzenetére


DelArco
aktív tag

ezek a karácsonyos sörök jók lehetnek.
eddig csak a Bocq christmas-t ittam az egészen redben volt.
most egy ilyenre gyúrok remélem karácsonyra vagy szilveszterre összejön egy készlet.
[link]
bár még nincs belőve hogy miylen söröket akarok szilveszterre magam körül tudni de már most el kell kezdeni foglalkozni a kérdéssel :))

az én sörös könyvemben lényegesen kevesebb sör van szerintem. ikább csak az adott vidékre legjellemzőbb darabok.
ittis van közben neten is meglett: [link]

Youth hides the key to salvation

(#4175) NoLF válasza DelArco (#4174) üzenetére


NoLF
addikt

bocq christmast én is tervezek venni, az összes családtagomnak.
ezaz én könyvem.

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#4176) NoLF válasza NoLF (#4175) üzenetére


NoLF
addikt

inkább ez lesz a karácsonyi téma:

vörös zlaty

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#4177) shteer


shteer
titán

haverom kint van londonban, jön haza karácsonyra

milyen sört hozassak vele? :D

alapvetően a világost kedvelem, de ha van amit érdemes megkóstolni az angolabbik fajtából, akkor kipróbálnám :))

..szerintem jónak tűnik

(#4178) NoLF válasza shteer (#4177) üzenetére


NoLF
addikt

vannak finom ale-ek és bitterek, válogasson :)

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#4179) NoLF válasza NoLF (#4176) üzenetére


NoLF
addikt

és akkor most egy

vizsgák után jól esik :)

[ Szerkesztve ]

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#4180) DelArco válasza NoLF (#4176) üzenetére


DelArco
aktív tag

milyen a vörös zlaty? a sima nem rossz bár nem is kedvenc de nyáron néha jól jött.

vizsgák ilyenkor? nekem még csak most kezdődik majd :D bár az biztos hogy ha sikerülnek én is megiszok pár üveggel. meg még akkor ha esetleg nem sikerülnek. :)

most rendelünk majd egy kisebb csomagni sört a csakajosor.hu-ról meg talán karácsonyra befigyel egy 1 literes paulaner korsó ami már régóta kellene :)

angol sörök:
én talán csak a Bombardiert próbáltam aztis csak azért mert itthon is kapható. az akkor nem igazán jött be de biztosan vannak arrafelé jó sörök.

Youth hides the key to salvation

(#4181) NoLF válasza DelArco (#4180) üzenetére


NoLF
addikt

nekem nagyon ízlett a bombardier, ami csúcs és itthon is lehet kapni, az a john bull, nekem nagyon bejön. zlatyt majd csak szenteste kóstoljuk meg, már hűl :)
zlatyból nekem a 12es ízlik, ami itthon van (10es) az nem az igazi. kedvencem a barna zlaty, annál jobb barna lager kevés van :)

és igen, távoktatás, ez zh volt, de mivel félévközi jegy, ezért vizsgának is betudhatjuk, mind2 meglett, úgyhogy jee! :)

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#4182) Dilikutya


Dilikutya
félisten

Egy kis söralátét archívum :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#4183) DelArco válasza NoLF (#4181) üzenetére


DelArco
aktív tag

ezt a john bull-t még nem próbáltam de akkor hamarost sort kerítek rá. úgyis van itt Győrben egy John Bull pub nevezetü hely ott gondolom mérnek belőle :)

most viszont egy istenien finom Duvel akadt a horgomra épp azt iszogatom. még mindig az egyik legjobb sör amit valaha ittam.

Youth hides the key to salvation

(#4184) NoLF válasza DelArco (#4183) üzenetére


NoLF
addikt

nálunk itt pesten szinte minden nagyobb cba-ban lehet kapni, de lehet csak azért, mert a központban lakom, és sok itt a külföldi
csapolva nem ittam még itthon, pedig itt is van john bull pub :)

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#4185) doc


doc
nagyúr

nyami, tegnap talaltam a teXoban Hoegardent :DDD
ezek a belgak tudnak valamit...
Kilkenny is volt, nagyon gondolkodtam, de elsore ezt valasztottam, legkozelebb meg jon o is :)

(#4186) NoLF válasza doc (#4185) üzenetére


NoLF
addikt

ott mindig van hoegaarden, kilkenny, néha murphy's is. nyáron volt 1664 blanc is, azt is kóstold majd meg egyszer, ha a hoegaarden ízlet (ejtsd: hugárden)

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#4187) DelArco válasza NoLF (#4184) üzenetére


DelArco
aktív tag

a győriben ha jól emlékszem lehet csapolva is kapni csak eddig mindig guinnesst vagy erdingert ittam itt. [link]

Intersparban érdemes körbenézni sör után mert tegnap láttam egséz jó söröket.
Ami újdonság volt itt az a Corsendonk christmas sör. Lehetett kapni a 0,75-ös kiszerelést és egy iylen karácsonyi pakkot amiben 6 kis üveges corsendonk christmas volt + egy ajándék ehhez való pohár. A 0,75-s asszem 1500 pénz a kis karácsonyi pakk pedig 2700.

De régebbről van it Bocq christmas is kis illetve nagy üveges változatban is. Plussz Satan red,Duvel,Blanche de namur, St Benoit meg efféle sörök.

ja és a 1664 blanc tényleg nagyon finom sör érdemes kipróbálni.

[ Szerkesztve ]

Youth hides the key to salvation

(#4188) WonderCSabo


WonderCSabo
félisten

Csak most találtam rá erre a topikra. :) Mindenesetre egy világos Staropramen vagy egy Pilsner bármikor jöhet. :K

(#4189) DelArco


DelArco
aktív tag

ilyet kóstolt már valaki? [link]
nem tűnik rossznak igy első ránézésre és magyar sör.

Youth hides the key to salvation

(#4190) doc válasza NoLF (#4186) üzenetére


doc
nagyúr

lehet, eddig meg nem tunt fel, Leffere szoktam fokuszalni :D
meg kint Nemetorszagban nincs teXo, itthon meg ritkan vagyok, szoval valahogy meg mindig elsiklottam felette, bar lehet hogy nalunk Ajkan tenyleg nincs, ez a tapolcai aruhaz volt
a Murphy's es 1664blanc tippeket koszi, megkostolom oket!

(#4191) darnellsmith


darnellsmith
senior tag

sparba tegnap vettem egy corsendonk xmas 6os pakkot egy poharral, meg egy bocq-t mar megis lett kostolvam finom :K

Oakley Jawbone Retina burn black iridium eladó!

(#4192) DelArco válasza darnellsmith (#4191) üzenetére


DelArco
aktív tag

én is vettem egy corsendonk christmas pakkot remélem jó lesz! majd karácsonykor megiszogatom őket :))

Youth hides the key to salvation

(#4193) darnellsmith


darnellsmith
senior tag

sőt tegnap végre megkaptam a guinness-es poharamat is :C

Oakley Jawbone Retina burn black iridium eladó!

(#4194) (ÉN)közPONT


(ÉN)közPONT
senior tag

Bevásárló túra eredménye a mai napra :DDD 1 doboz Soproni + 2 doboz Amstel ...leginkább belső fogyasztásra ajánlott :C

Rocker ... Gibson Les Paul Classic Custom 2008 Black

(#4195) darnellsmith válasza (ÉN)közPONT (#4194) üzenetére


darnellsmith
senior tag

de lehet ha a hajadra öntöd akkor is vannak jótékony hatásai :U :DDD

Oakley Jawbone Retina burn black iridium eladó!

(#4196) jerry311


jerry311
nagyúr

Ittam ma egy ilyen "Guinness Draught" Ír prémium fekete sört.
Valahogy nem fogott meg. Viccett félretéve, ízre kb. olyan volt mint valamelyik nyári fesztivál olcsó vizezett söre. színe, habja is szép, csak az íze nem.
Ez nem a mindenki által magasztalt "naaagy" Guinness? Vagy csak nekem nem ízlik? :F

(#4197) NoLF válasza jerry311 (#4196) üzenetére


NoLF
addikt

meg kell szokni a stoutot. a palackozott pedig sosem lesz olyan mint ami a csapból folyik odakint...

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#4198) (ÉN)közPONT válasza darnellsmith (#4195) üzenetére


(ÉN)közPONT
senior tag

OFF:

:DDD :DDD

Ennyire nem súlyos a helyzet :DDD

Amúgy neked kéne inkább Bánfi hajszesz :D én ezen a téren hasonlatos vagyok az avatarra :D

ON: Ma veszek 2 doboz Heinekent...meg vmi jófajta stouot :R

Egészségedre !!! :C :DDD

Rocker ... Gibson Les Paul Classic Custom 2008 Black

(#4199) jerry311 válasza NoLF (#4197) üzenetére


jerry311
nagyúr

[gonosz]
Ha vizezett fesztiválsör ízre vágyom, akkor nyáron veszek csapolt "sört" 250-ért nem, üvegest/dobozost Guinness címkést 500-ért...
[/gonosz]

(#4200) NoLF válasza jerry311 (#4199) üzenetére


NoLF
addikt

értem én, nincs azzal gond, ha nem ízlik :) én csapoltat ittam elsőnek, angliában, mégsem ízlett. aztán próbálkoztam még párszor, és rájöttem, hogy ez jó :)

most voltam kicsit bevásárolni aszondja:

Baron Trenck (14es extrakt, 6os alkohol, világos)
Kozel Cerny (12es extrakt, 3,8as alkohol, fekete)
Starobrno Rezák (11es extrakt, 4es alkohol, félbarna)
Staropramen Gránát (x, 4,8as alkohol, félbarna)
Bernard Jantarovy Lezák (x, 4,7es alkohol, félbarna)
Krusovice Jubilejni Lezák (x, 4,7es alkohol, világos)

ma/holnap tesztelek :)

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.