Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:37:15

LOGOUT.hu

Sörtípusok erjesztési eljárás alapján:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4751) stangli


stangli
senior tag

Hmmm ez ám a csomagolás :D

(#4752) NoLF


NoLF
addikt

hétvégén ő járt nálam:

valami csodálat! érlelt, fahordós, pasztörizálatlan cukormentes barna, 5 % alkohollal, tiszta, nemes, rettentő jó! ausztriából jött, valahogy szereznem kell még...

egy ilyen is lecsúszott, ilyet sem ittam még. nagyon fini, jó kesernyés pilzeni típus :K

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#4753) ngabor2


ngabor2
nagyúr

Birra Moretti: valahogy nem jött be :U

(#4754) NoLF válasza ngabor2 (#4753) üzenetére


NoLF
addikt

aranyászok kategória. de van belőle normális is, csak azt itthon nem lehet kapni. kontár komlókutatón tesztelték, valamiféle bak. próbálnám...

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#4755) doc


doc
nagyúr

valaki tudna ajanlani valami jofajta kanadai/amerikai sort? az a baj hogy mar hatos csomagolast is nehez talalni, altalaban 12-esevel vannak, es ha szart veszek, ihatom egy darabig :D
ez egyebkent nem rossz:

(#4756) ThaBoss válasza doc (#4755) üzenetére


ThaBoss
senior tag

Kanadaiak közül a Molson Dry egész iható szerintem, 5,5%-os.
Ebből bátran vehetsz nagyobb tételt is (bár ízlések... - kinek mi ízlik)
Viszont feltétlenül ajánlom a 8-9%-os söröket is, vannak 7,5dl-ek, azokat kötelező megkóstolni (pl. La Fin Du Monde - 9%)

[ Szerkesztve ]

(#4757) doc válasza ThaBoss (#4756) üzenetére


doc
nagyúr

Molson dry-t lattam sokat, akkor azt megkostolom amint elfogy a meg hatralevo 4 uveg Keith's :D

amugy ha ez segit, a magyarok kozul a Dreher es a Borsodi szamomra ihatatlan, leginkabb a nemet buzasoroket szeretem (Erdinger, Paulaner, stb)

az erosebb soroket is megkostolom akkor, 8%-osbol meg csak olaszt ittam, nem volt rossz, bar nagyon furcsa volt hogy olyan eros alkoholize van :)

koszi a tippeket!

(#4758) ThaBoss válasza doc (#4757) üzenetére


ThaBoss
senior tag

Úgy jársz a legjobban, ha beülsz valahová és ott kérsz egy üvegeset...
Ha bejön, akkor mehetsz is vásárolni :))
Elvileg ott kint is vannak házi főzetek, csak meg kell találni a helyét :DDD
Azokat is érdemes kipróbálni!

Jó sörözést! ;)

(#4759) doc válasza ThaBoss (#4758) üzenetére


doc
nagyúr

de baromi draga :( egy sima 0.33-as uvegert elkernek 5-6 dollar + adot...
kell keresni valami olcso, hangulatos kocsmat :D

(#4760) ThaBoss válasza doc (#4759) üzenetére


ThaBoss
senior tag

Sajnos az árával nem voltam tisztában, de amit írtál az ilyesztő, még kinti viszonylatban is :(
Jó keresgélést, csak közben ki ne száradj :)

(#4761) doc válasza ThaBoss (#4760) üzenetére


doc
nagyúr

itt sajna minden ilyen draga :(
bar egy kis kocsmaban valoszinuleg olcsobb, ezek vendeglos/baras arak
a legolcsobb a szupermarketben, ott egy 950ml-es doboz kb. 5 CAD + ado

koszi a tanacsokat, majd beszamolok a tapasztalatokrol :)
hallottam valami piros/voros kanadai ale-rol, azt is kinyomozom...

(#4762) ThaBoss válasza doc (#4761) üzenetére


ThaBoss
senior tag

Szép árakkal fárasztanak odakint :F , nem semmi.
Esetleg ha jutottál valamire írhatsz róla a kanadai beszámolókhoz (Logout-ra) egy 3. részt :)

Esetleg nincs valaki ember a környéken aki mókust venne, mert ha be tudnál fogni párat a parkokban és el tudnád adni őket kilóra (vagy becserélni sörre)..., hamar összejönne egy kis sörpénz... :DDD
Nemrég jártam Örsön az Árkádban, és az ottani állatkereskedésben volt egy csíkosmókus, 20-25k-ért adták ;]

(#4763) doc válasza ThaBoss (#4762) üzenetére


doc
nagyúr

koszi a Molson Dry tippet, tegnap megkostoltam es bejon :)
kozben rajottem, hogy a repteren lehet egyesevel is venni soroket, szoval mintavetelezesre tokeletes lesz
este egy vendegloben kertem egy korsoval, 8CAD+ado volt (maga a nagyon finom olasz kaja meg 14, szoval eleg durva az arak aranya, lehet hogy valami extra ado van az alkoholon, nem tudom...), eleg huzos sacc 1800 ft egy koros sorert... a repteren a 0.35-os doboz csak 2.75 :D


a parom van megvadulva a csikos mokusert, Ajkan 15K-ert lattunk, teljesen be volt indulva hogy kell neki egy
csak nem tudnam hogyan lehetne hazahozni repulon :)

(#4764) ThaBoss válasza doc (#4763) üzenetére


ThaBoss
senior tag

Ne köszönd a tippet :) , örülök, hogy bejött :C
Akkor úgy néz ki, a reptéren kell tankolnod :))

Az én asszonykám is be van indulva egy mókusra, ha meglát egy képet a neten, egy hónapig nem lehet lelőni, mert ő olyat akar :N

Tegnap este leugrottam a szomszédos Plus-ba (ill. már félig Spar), és csoda, de beraktak egy söröshűtőt... Közelebbérve láttam, hogy alaposan kifosztották, de maradt még benne pár tétel. Mivel az üvegeset szeretem, így nem volt sok választásom, vittem egy Amstel-t...
Még jó hogy csak 1 üveggel, mert mikor megkóstoltam, eszembe jutott, hogy miért is nem veszek soha. :N Pocsék sör...

[ Szerkesztve ]

(#4765) doc válasza ThaBoss (#4764) üzenetére


doc
nagyúr

akkor ezt ne mutasd meg neki :D
multkor lottem (nem uuuugy!) mikozben tomtuk oket mogyoroval

(#4766) ThaBoss válasza doc (#4765) üzenetére


ThaBoss
senior tag

:DDD, még nem mutattam neki a kanadai beszámolód 2. részéből az állatos képeket, de 100% megőrülne :)

(#4767) dragonfx


dragonfx
veterán

minyá gurítunk még1 cotromos gössert.

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#4768) Eagl3 válasza dragonfx (#4767) üzenetére


Eagl3
veterán

A barátnőm iszik olyat, nem sok köze van a sörhöz.

Én most Brasserie -t iszom, esett hozzám kamionról egy kartonnal, 4,6% -os, 0,25l -es, Francia. Nem találok róla képet... amúgy jó ízű.

Bár nekem újabban nagy kedvencem a

(#4769) mephi666


mephi666
nagyúr

én most horvát sört iszok :) 2.5 literes üveggel kaptam ajándékba... nem rossz sör... kicsit édeskés az utóíze...

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#4770) doc válasza dragonfx (#4767) üzenetére


doc
nagyúr

azzal mar engem is kinaltak, de egyelore sikerult ellenallnom neki
nem volt nehez :P
Radlert ittam egyszer, ami nem volt rossz, de se nem sor, se nem limonade, szoval akkor mar legyen vagy egyik, vagy a masik

(#4771) mephi666 válasza doc (#4770) üzenetére


mephi666
nagyúr

radlert nem szeressem... attól még be sem lehet rúgni :DD talán 1.7%-os... megiszol belőle 5öt és akkor vagy ott, mintha egy finom dreher bak-ot innál... meg be is lehet csömörleni a keserédes citromos ízétől... úgy vagyok vele, mint boroknál mondjuk a sangriával... annak is van mindenféle íze meg gyenge is... :(

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#4772) Eagl3 válasza doc (#4770) üzenetére


Eagl3
veterán

A jó radler az finom.
De ez a citromos gösser borzasztó, arról nem is beszélve, hogy van benne vagy 1% alkohol, az ízében a sört szinte nem is érezni.
Mondjuk csajoknak jó, azok elszopogatják.

mephi666: egyszer nagyon jó radlert ittam az Osztrákoknál, ilyen tescós radlert még nem ittam.

[ Szerkesztve ]

(#4773) ngabor2 válasza Eagl3 (#4772) üzenetére


ngabor2
nagyúr

a "jó radler" szerkezetben nem érzed az önellentmondást? ;]

(#4774) Eagl3 válasza ngabor2 (#4773) üzenetére


Eagl3
veterán

Az én olvasatomban nem minden citromos sör radler.A radler az egy enyhén citromos de mégis sör ízű alkoholos ital. Persze lehet én tudom rosszul és minden citromos sört radlernak hívnak, ez esetben valóban van némi ellentmondás, de a tényen, miszerint a citromos gösser egy sörnek közel sem nevezhető lónyál, nem változtat. :D

(#4775) DelArco válasza doc (#4755) üzenetére


DelArco
aktív tag

Hu ez az üveg jól néz ki. Ha véletlen úgy döntesz hogy hozol haza pár üveg ilyen sört akkor egyet szívesen megvennék. :) Még nincs kanadai sör a gyűjteményemben.

Mostanában sopronit iszogatok. Plussz becsúszott egy arany ászok is. Egészen fura volt utánna meginni egy sopronit. Nagyon erős a különbség pedig azért a soproni se egy drága sör.

Youth hides the key to salvation

(#4776) doc válasza DelArco (#4775) üzenetére


doc
nagyúr

hat, meglatjuk majd hogy mennyi cuccom lesz
amugy tegnap vettem ugyanebbol a markabol pirosat is (bar ez a "nagyon feher" is eleg piros :D), majd beszamolok rola meg rakok fel egy kepet :)

(#4777) Xelo válasza Eagl3 (#4772) üzenetére


Xelo
addikt

csajoknak meg nekem :) én azért iszok meg valamit mert finom. attól mert gösser ne sört várj tőle hanem üdítőt, úgy meg üt. :)

(#4778) Eagl3


Eagl3
veterán

Egészségetekre! :)

(#4779) NoLF


NoLF
addikt

jóvót, hamar elfogyasztottam.

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#4780) mephi666


mephi666
nagyúr

péntek délutántól tegnap délutánig a fogyasztásom: az a 2l-es pan sör, amit linkeltem (2.5l-esnek hittem, mert 0.5l gratis felirat volt rajta... azthittem, hogy 2l+0.5, de sajnos nem), emellett 2 löwenbrau, 6-8doboz borsodi meg 2db literes borsodi strapa... közbeiktatott jégerekkel meg vodkákkal... rohadt meleg volt :B

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#4781) doc


doc
nagyúr

pusztitok... kulonosen a bal oldalon allo szepseget tessek megnezni ;)

az egyik soros hutopult (a sok kozul), itt az erosebb sorokkel (persze a 'szokasos' literes kiszerelesben, ezert lehet oket egyesevel is kapni :D)

[ Szerkesztve ]

(#4782) 14adam


14adam
addikt

Valaki halott már Szögedi sörröl?Szombaton ittam,és olyan Arany-ászok környékén van az íze. Szögedi sör

[ Szerkesztve ]

(#4783) vergilx


vergilx
őstag

CsakaSoproni :DDD

(#4784) NoLF válasza 14adam (#4782) üzenetére


NoLF
addikt

ritka már manapság az ilyen címke, ahol a lejárati időt jelölik a listából :))

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#4785) csimav


csimav
senior tag

Ittatok már Gösser citromos sört?
nekem kibaszottul ízlik.

Ha van Moneybrookers-ed, akkor irj rám, légyszives.

(#4786) andy83


andy83
aktív tag

Tuborg Green? Mit szóltok hozzá?
Nekem bejön! :K

facebook.com/SzeretekMozizni

(#4787) 14adam válasza andy83 (#4786) üzenetére


14adam
addikt

Nagyon finom.De próbáld ki a Tuborg Gold-ot,az mégjobb :)

(#4788) andy83 válasza 14adam (#4787) üzenetére


andy83
aktív tag

Olyat még nem láttam, de ha lesz lehetőségem, kipróbálom! :C

facebook.com/SzeretekMozizni

(#4789) NoLF válasza csimav (#4785) üzenetére


NoLF
addikt

sörnek nem nevezhető, kemikáliákkal, ízesítőkkel és édesítőszerrel telenyomott nyári frissítő, számomra emészthetetlen ízzel. natur citrone... aha :D

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#4790) NoLF


NoLF
addikt

me@warsteiner

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#4791) blazsey2 válasza NoLF (#4790) üzenetére


blazsey2
senior tag

Szép nagy doboz :C .Én most csak egy kis Heineken-t iszogatok :B

PSN ID:blazseydr

(#4792) blazsey2


blazsey2
senior tag

Ivott mát valaki Gösser Bock sört [link]Elég érdekes íze van.

[ Szerkesztve ]

PSN ID:blazseydr

(#4793) mephi666 válasza blazsey2 (#4792) üzenetére


mephi666
nagyúr

elmúlt 3napban ittam 4et... szerintem nem rossz... a dreher bak jobban ízlik, de ez sem rossz... előbb ettünk vendéglőben halászlét, kértem egy körtepáleszt meg 1 korsó csapolt sört... a pálesz rendben volt, de a csapolt sörüket majdnem visszavittem :( nem tudom mi volt az, de hogy nem dreher, az is biztos...

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#4794) blazsey2 válasza mephi666 (#4793) üzenetére


blazsey2
senior tag

Hát a pálinkákban nem lehet csalódni :K ,mondjuk én mint Beregi kötődésű a szilvát részesítem előnyben de minden Magyar pálinka finom.Én is csak kényszerből kóstóltam a Gössert mert Amstel Bock-ot nem kapni.

PSN ID:blazseydr

(#4795) mephi666 válasza blazsey2 (#4794) üzenetére


mephi666
nagyúr

amstel bock-ot régebben sokat ittam... aztán valamiért elcsábultam a dreher bak irányába :) mindkettő nagyon jó (mármint "olcsó" kategóriából), de a dreher íze valamiért nekem jobban tetszett...

a pálinka meg tényleg az az ital, ami ha tényleg normális anyagból van (tisztaszesz+aromás szörnyűségek kizárva), nagyon finom... kimondottan szeretem a tokaji aszútörkölyöket is... az utóízükben nagyon ottvan a kellemes mazsolaíz... :B de ittam múltkor birspálinkát... annak az illata és az íze is fenomenális volt... viszont ismerősömék házi paprikapálinkája olyan volt, hogy attól tüzet lehetett volna okádni, ha meggyújtom :DD saját pálesz volt és szintén saját termesztésű macskap*csepaprikát nyomatott bele... lenyelted, érezted, hogy a pálesz szétáradt a szervezetedben és azonnal elkezdett melegíteni, aztán vissza irányba elkezdett a paprika csípni... durva volt nagyon... úgy nyeltem rá a sört, mint kacsa a nokedlit :DD

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#4796) NoLF


NoLF
addikt

tegnap egy holsten premium, egy tuborg green, és egy kronenbourg 1664 blanc (igen, az egyetlen sör a világon ami 100% búzamalátából készül) volt a progi. az utolsó volt a korona, kétségtelen :)

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#4797) NoLF


NoLF
addikt

ma két delirium tremens, egy kwak, egy barna chimay és egy >nememlékszemanevérevazze< típusú belga búza vendégeskedett a belemben.

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#4798) F-ECT$


F-ECT$
titán

De rég írtam ide: tegnap 1 üveg Guinnesst ittam lefekvés előtt, és meglepődtem, hogy nem sokkal maradt el a csapolt ízétől.

Dive ever, work never.

(#4799) DelArco


DelArco
aktív tag

ehh teljesen el voltam tájolva sörárakban.
bementem a boltba minap és 1100at vagy mennyit fizettem 4 dobozos soproni 1985-ért...
no de ez legalább nem rossz sör.

plusz kaptam egy ilyet egyenesen Svájcból hamarosan meglékelem. ha a tartalomra is annyi energiát áldoztak mint az üveg kinézetére már jó kell hogy legyen :)

Youth hides the key to salvation

(#4800) NoLF válasza DelArco (#4799) üzenetére


NoLF
addikt

nem kell dobozost venni :N

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.