Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:37:15

LOGOUT.hu

Sörtípusok erjesztési eljárás alapján:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22847) looser


looser
addikt

Az Arany Korsó ipa egy remek sör, szerintem. Nem, nem ipa. Ez egy kellemsen malátás epa/eb. Tehát a név nem fedi a tartalmat, de ha nekem úgy hozzák ki egy pubban hogy ez egy english pale ale vagy english bitter, akkor szó nélkül elfogadom. Jól eltalált, ízhibáktól mentes sör.
Még a '90-es években érettségiztem s magyar irodalomból ugye mindig három lehetősége van az embernek, két specifikus és harmadikként egy nagyobb halmaz valamely elemét jellemzendő írás. Magam ez utóbbit választottam, a halmaz neve: Tetszőlegesen választott 20. századi próza elemzése. Pár hónappal előtte olvastam Mikszáthtól a Beszterce ostromát, ami nagyon tetszett, jópofa, csavaros, magával ragadó regény, még apám is elolvasta, aki főképp a híradástechnikai és egyéb műszaki lapokat és könyveket falta inkább. Ezt választottam s hát benéztem. A helyesírás és külalak ötös lett, a tartalom egyes, mivel a mű 1895-ben látott napvilágot. Ha Mikszáth hat évvel később adja ki, jobb lett volna pár tizeddel az érettségim, dehát nem. Valahogy így van ez a fenti sörrel; azt gondolom, a marketing miatt nevezték így, mert az ipa nevet már ismeri a nagyközönség, míg egy english pale ale vagy english bitter elnevezésen felhúzná a szemöldökét az egyszeri vásárló. Tehát nem rossz sör, sőt, szerintem kifejezetten jó, de nem ipa. Így tekintsetek rá, ha tehetitek :-)
:R

[ Szerkesztve ]

Mindent tudok a rákászszakmáról...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.