Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:37:15

LOGOUT.hu

Sörtípusok erjesztési eljárás alapján:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15251) proci985


proci985
MODERÁTOR

Omnipollo / Brewdog I Wanna Be Your Dog imperial stout
(gyakorlatban) Omnipollo / Brewdog Noa Grain Whiskey Barrel Aged

Fekete test dus, imperial stout mercevel nagyon dus, mokka habbal. Illatra csokolade es mogyoro. Csokolade, kave, vanilia, mogyoro, porkolt malata, toffee, es grain/rye whiskey. Utoizre grain whiskey, kave, csokolade, malata, karamell, toffee. Olajos a szajban es az utoize egy ido utan csokolade/kave/karamell/vaniliabol atcsap grain whiskeybe.

es akkor a kapcsolodo zene rendhagyo modon, alafestonek (Iggy Pop/The stooges - I wanna be your dog). Ez itt gyakorlatilag a Noa egy evig whiskey hordoban tarolva es osszeerve. Kevesbe csokolades es edes mint az alapsore es izre a De Molen fele elso Noara hasonlit jobban. Jelenleg a Noat mar a Dugges fozi de tavaly ev elejen csereltek szoval idoben kb stimmel, hogy ez meg egy De Molen fele batch lehetett. Viszont a hatterben ott a whiskey ami ahogy melegedik sorkent egyre jobban kibontakozik (es nem hutottem tul).

Az alapsore zsenialis es az egy eves erleles miatt osszeert. A whiskey reszenel viszont egesz biztos vagyok benne, hogy ez bizony rye/grain lesz amit normal esetben az alkoholfok stabilizalasara (ertsd feltolasara) hasznalnak blendeknel. Kivetelek persze akadnak mint a Nikka Coffey Grain viszont az is eleg egydimenzios, arkategoriaban inkabb az elkeszitese miatt kulonleges es erdekes. Mondjuk ehhez tudni kell, hogy a Coffey Grain itthon megbecsult tagja a whiskeys szekrenynek es whiskey geek ismerosoknek ezt szoktam tolteni kiprobalni specialitaskent.

Nagyon ajanlott. Ha viszont meg nem kostoltad az alap Noat akkor a felarat nem feltetlenul eri meg, ugy inkabb ajanlanek pl egy Talisker 16ot (remek belepo whiskey Islay szigeterol) es egy Noat, kulon kulon. A sima Noanal szerintem egy hajszallal gyengebb, bar a whiskey tenyleg ad neki egy erdekes dimenziot. Orulok neki, hogy jott dobozosan, a masodik meg azt hiszem var egy ideig a szekrenyben.

---

Egyebkent ha valaki probalta a Paradox Graint es az I wanna be your dogot is, erdekes lenne egy osszehasonlitas, mert tippre ugyanazt a hordot hasznalhattak.

O/O Narangi IPA

Narancssarga test feher kozepes habbal. Komlo (citra/mozaic/columbus), komlo es komlo, lekerekitetten, kiegyensulyozottan es finoman.

A minimalizmus gyonyorkodtet, az O/Onal pedig kihoztak a gyumolcs nelkuli ipabol a maximumot.

Nagyon ajanlott, kb a Ballast Point Sculpinhoz hasonlithato gyumolcsok nelkul, skandinav minimalista stilusban.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#15252) divot


divot
veterán

400-ért adják mifelénk a Bigfoot 2222 IPA-t - vettem párat. Nem rossz, de úgy igazából nem is jó. Passz. Ennyiért oké lenne, de ez félár.

(#15253) Dorian válasza divot (#15252) üzenetére


Dorian
félisten

400-ért tökre megéri

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#15254) [CsuCsu]


[CsuCsu]
őstag

Na, helyi Brewdog valami modon hozzajutott par uveg Brasserie Cantillon lambic-hoz: Rose de Gambrinus, Gueuze 100% Lambic Bio. Fel is szivom oket hazafele menet ;]

(#15255) proci985 válasza [CsuCsu] (#15254) üzenetére


proci985
MODERÁTOR

a masodik nagyon jo viszont eleg savas, szoval csak akkor vedd meg ha szereted az oude gueuezeket

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#15256) ROBERTOH


ROBERTOH
őstag

Kiírták a Corvin sörfeszt összes sörét:

BrewDog:
Brewdog 5AM Saint 5%
BrewDog ELVIS JUICE 6,5%
Brewdog JET Black Heart 4.7 %
BrewDog Nine to Five Wizard 7,5%
Brewdog Off Duty Alien 6,5%
BrewDog PUNK IPA 5,6%
Brewdog Slot Machine 5,2%

ERDINGER Weissbräu Hefe
Erdinger Dunkel
Erdinger Urweisse

Bigface Arany APA
Bigface Amber ale

Bernard Prémium Lager
Bernard Dark Lager
Bernard Amber Lager

Yeast Side Sörfőzde:
Belga sörök:
Gallica Asterus búzasör 4.9%
Gallica IPA félbarna IPA 6%
Gallica Kriexus meggyes ale 8%
Gallica Opus félbarna ale 9.5%

Sümegi Sörfőzde
Bandipa
Ribizli
Gyömbér Lime
Sümegi Vadláger
Sötéét lovag
Vitézek vére
Nariander Búza
Meggy
Chilis Sör

Fóti Kézműves Sörfőzde:
Pils
OKtoberfest
Bitang Joe
Ale Capone IPA
Meggy

Etyeki Sörmanufaktúra:
Egyeki Meggyes
Belga Búza
Pale Ale
Etyek IPA

BigFoot Sörfőzde:
Alcatraz
Kasza Blanka

Pöhjala Uus Maailm Session IPA
Mikkeller Kopi Cofee IPA
Tempest Centennial IP Lager
Pohjala Must Kuld El Salvador Stout
Tempest Modern Helles Lager 30L

Cerna Hora velen
Cerna Hora Sklepni
Holba horska
Holba dark
Holba herbs
Permon winter ale

Szentandrási meggyes

Domján Világos
Elefánt Barna
Kereki Meggyes
Jubileum 25

FŰTŐHÁZ SÖRFŐZDE:
M63 BULLDOG 2018 Dublin Craft Beer Cup Winner
V43 Summer Ale
M61 Nohab
327-139 Stout
M40 Púpos Dunkelweizen

Csíki Sör:
Csíki Áfonya
Igazi Csíki krém Sör
Csíki szűrt / szűretlen

Fehér Nyúl Brewery:
APA, 5,5%
Lazy IPA, 4,2%
Szikra, espresso-tonik APA, 5,7%
IPA, 6,5%
Baristaut, kávés stout, 6,4%
Cranachan, málnás black IPA, 6,0%

London Porter
London Pride
Fullers IPA
Honey Dew

Primátor Magyarország

KUZIN Bar:
Party or Die District IPA
Party or Die Party Warmer ALE
Horizont Saisson Witbier
Horizont Gentle Bastard IPA
Horizont APA
Horizont Pilot Series #7 Coconut Stout

Uradalmi Sörmanufaktúra:
Blonde Ale
Intro (APA)
IPArozs (Rye IPA)
Misty (NEIPA)
Nero (Oatmeal Stout)

Kecskeméti Sörmanufaktúra
Ipa
Apa
Pils 12
Búza
Meggy
Stout
Malátaágyas sörpárlat

FŰTŐHÁZ SÖRFŐZDE:
V43 Summer ale
M61 Nohab IPA
M63 Bulldog
327-139 Stout
M40 Púpos Dunkelweizen

Krak'n Town:
Krak'n Rubynk IPA
Krak'n Steambeer
OK Brewery Cryogen IPA
Steamcraft Brewery
Mad Scientist Monkey Temple

Mókos Sörfőzde

Pilsner Urquell

Krusovice Világos
Krusovice Barna
Edelweiss
Mort Subite
Affligem
Soproni IPA

[ Szerkesztve ]

ez a kedvenc aláírásom

(#15257) jsk válasza ROBERTOH (#15256) üzenetére


jsk
Topikgazda

Lesz pár finomság. Azt hiszem bepótolom a Fehér Nyúl elmaradásaimat.

(#15258) [CsuCsu] válasza jsk (#15257) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

A magyar kinalat nem rossz, szivesen beneznek ha ott lennek.

(A Brewdog felhozatal szerintem egy poppet kommersz.)

[ Szerkesztve ]

(#15260) somasz válasza jsk (#15257) üzenetére


somasz
addikt

Kár, hogy nem lesz Rafa.

Ja, Főzdeparkosok sehol, ez így gyenge.

[ Szerkesztve ]

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#15261) ROBERTOH válasza somasz (#15260) üzenetére


ROBERTOH
őstag

Így se tudom, hogy hogy fognak elférni ennyien ;)

ez a kedvenc aláírásom

(#15262) somasz válasza ROBERTOH (#15261) üzenetére


somasz
addikt

A hely a legkevesebb. :)

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#15263) jsk válasza ROBERTOH (#15261) üzenetére


jsk
Topikgazda

Tavaly is elfértek. A Beerside kicsit csalódás. Ők intézhettek volna különlegesebb söröket is.

(#15264) Kergeboci válasza somasz (#15260) üzenetére


Kergeboci
tag

Ez mindig is ilyen kisüzemi és kommerszebb "feszt" volt, egy-két meglepetéssel (tavaly pl a beerside nem éppen olcsó, de különlegesebb cuccai //laphroaig hordóban érlelt stout, meg mindenféle soft service izé//).
Ahhoz képest idén több "craft" lesz kint, mint tavaly.

Lesz majd feszt a főzdeparkosoknak kettő is még az évben egy kicsit később (meg kb minden héten 4 bemutató sör addig is szétszórva a városban (bp))

[ Szerkesztve ]

Os iusti meditabitur sapientiam et lingua eius loquetur iudicium - Az Igazság ajka bölcsességet kell hordozzon, és a nyelve ítéletet kell szóljon. -- http://egyatucatbol.blog.hu/ --

(#15265) Dilikutya


Dilikutya
félisten

Annyira nem is gány a Borsodi Mester. Kicsit mintha ihatóbb lenne a Soproni Klasszikusnál, kukoricás felhangok nélkül. Olcsó(?) láger, az alap Borsodit lehugyozza, bár ezzel ugyebár nem tettük túl magasra a lécet. :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#15266) Dorian


Dorian
félisten

Dreher Pale Ale is tök jó ivósör.
Monyo meg akkor emberkedjen a piros plakátjaival, ha ők is 250/5dl árban tudnak jó ivósört adni.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#15267) looser válasza Dorian (#15266) üzenetére


looser
addikt

Hát bazz, ezt most látom...a pofám leszakad. Na nem az üzenet tartalmától, hanem mert ez a Brewdog stílusa is :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#15268) [CsuCsu] válasza Dorian (#15266) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Ez igy van. A Dreher is tudna jobbat, ha nem szamitana az ar. Mas celkozonsegnek gyart, olcso termek. Nem mindenki tud ivosort venni 600-700 Ft-bol.

Mondjuk en a Monyo-tol sem vagyok elajulva, csak azert, mert kraft. Nem ertem mit emberkednek, amikor a pale ale-juk 3.6 korul szuttyog az Untappd-en, a Dreher Pale Ale pedig 2.8 korul mozog. Ez azert nem jelent padlofelmosos kulonbseget a tapasztalataim szerint. Majd ha hozza a 4.0-t lehet kezdeni kemenykedni.

[ Szerkesztve ]

(#15270) tomazin válasza Dorian (#15266) üzenetére


tomazin
veterán

Ezt hol lehet megnezni?(plakatot)

(#15271) looser válasza tomazin (#15270) üzenetére


looser
addikt

Fizikailag a Jászberényi út elején az Élessaroktól nem messze, a Dreher gyárral szemben (valahol arrafelé van a Főzdepark is), itt pedig le van fotózva.

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#15272) tomazin válasza looser (#15271) üzenetére


tomazin
veterán

köszi
(mellesleg én még nem ittam olyan sört monyoéktól ami ízlett volna)

(#15273) looser válasza tomazin (#15272) üzenetére


looser
addikt

Schatzit és Belgian Trip-et ittam amire emlékszem, más nekem sem ugrik be.

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#15274) Dorian válasza tomazin (#15272) üzenetére


Dorian
félisten

Sztem a 3 legjobb magyar főzde közt vannak. Ott van pl. az örök kedvenc, a Flying Rabbit.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#15275) jookomak válasza Dorian (#15274) üzenetére


jookomak
őstag

Ha nem is kedvenc, de a nyuszi tényleg jó, plusz én kedvelem az american beauty-t is, de a legjobban a franky four finger ízlett tőlük. Többet vártam a boristól, és annyira nem is az én stílusom a barly wine, de az bejött.

looser!
Szombat, vasárnap corvin, ott legyél, különben nem kapsz rántott húst! Na jó, így sem, de legalább koccinthatunk. ;)

[ Szerkesztve ]

(#15276) looser válasza jookomak (#15275) üzenetére


looser
addikt

Hú basszus, holnap pont kinézek, de akkor lehet, hogy vasárnap is :-)
Szombat nem jó, családi ebéd után tüntetni megyek.

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#15277) mekker


mekker
őstag

Most írtátok ezt a 250-ért ivósörös dolgot. Ittam pár hónapja pár szlovák olcsósört (Bernard, Topvar, Krusovuce), és ilyen 50-70 cent között volt mind. Mitől ennyivel olcsóbbak (jövedéki adó stb)? Mert például egy Becherovkát is 5€ -ért hozzád dobnak, ami itthon közel duplája (bár cserébe ott a Zwackok drágábban kicsivel).

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#15278) Jhonny06


Jhonny06
veterán

A Dreher Pale Ale mennyire terjedt el eddig? Nagyon áruházakban lehet kapni?

(#15279) Dilikutya válasza Jhonny06 (#15278) üzenetére


Dilikutya
félisten

Én még csak kisebb helyeken találkoztam vele. Trafik, italbolt, bár az egyik kis Sparban is láttam már, szóval lehet, hogy oda már megérkezett rendesen.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#15281) [CsuCsu] válasza mekker (#15277) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Ado es az egyeb vallalkozasokat terhelo koltsegek gondolom. Es ok sorosebb nemzet is, meretgazdasagossag is lehet mogotte.

Ivosorrel en ugy vagyok egyebkent, hogy legyen benne sok komlo es gyumolcsos iz. Ez kabe be is hatarolja szamomra: NEIPA. Sajnos ilyenbol meg sokaig nem lesz olcso verzio. Mondjuk valoszinuleg akkor sem valtanek a rendszeres Cloudwater rendeleseimrol, ha lenne ;] Utobbi idoben nagy kedvenceimme valtak, ahogy az lathato az itteni balvanyimadatombol is.

[ Szerkesztve ]

(#15282) chatran válasza Jhonny06 (#15278) üzenetére


chatran
őstag

Én is Sparban vettem. Az új Borsodi elterjedt már, van már a multiknál?

(#15283) Jhonny06


Jhonny06
veterán

Csakajóban AleSmith Thai Speedway Stout csapon :)

(#15284) Dilikutya válasza chatran (#15282) üzenetére


Dilikutya
félisten

Én Intersparban vettem.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#15285) qltsar válasza Jhonny06 (#15278) üzenetére


qltsar
addikt

Dreher Pale Ale és Borsodi Mester is van Spar-ban. Első hatalmas kapufa: [link]

@jookomak: egy kicsi kis valami az egész, nem nagyon éri meg kimenni. Még kisebb lett mint múltkor, és még több ember van (érthetetlenül) a szűkösebb kínálatra, Gergő már ki sem jött.

[ Szerkesztve ]

(#15286) Dilikutya válasza qltsar (#15285) üzenetére


Dilikutya
félisten

Tegnap újra kóstoltam. Igazából nem rossz sör, de a MONYO nem tudja, minek hol a helye, ez a kampány kicsit félrement, hisz az American Beauty fél literét sose tudják majd 220-ért adni.
Ízre viszont szerintem jellegzetes Dreher kukorica nélkül, a Soproninak sokkal jobban sikerült elrugaszkodnia a saját ízvilágától, tekintve, hogy mégis csak felsőerjesztésű lenne. De ne legyünk telhetetlenek, vállalható, ennyiért azért más sem csinál sokkal jobbat.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#15287) Jhonny06 válasza qltsar (#15285) üzenetére


Jhonny06
veterán

Kapufa? A Monyo söre 3X annyiba kerül (ráadásul csak 0,33). :) Úgy nem nehéz jobbat csinálni. Megnézném, hogy bármelyik kézműves sörfőzde 250-ért kihoz egy sört.

(#15288) qltsar


qltsar
addikt

Félreértés ne essék, isten ments, hogy a Monyót védjem...ez egy reakció volt a Soproni IPA-ra a Dreher részéről, erre értettem a kapufát... :))

@Dilikutya: fura, szerintem pont van egy jellegzetes kukorica íze :DDD, valamint semmiféle ALE íze nincs, egy rohadt gyenge hopláger maximum, de nem tudom, hogy hogy adhatják ALE-ként el.

[ Szerkesztve ]

(#15289) jookomak válasza Jhonny06 (#15283) üzenetére


jookomak
őstag

Meg ne igyátok holnapig!

(#15290) divot


divot
veterán

Összekóstoltam a Duhaj IPA-t és a Dreher Ale-t - utóbbi nekem sokkal jobban bejön. Őszintébb. Nem rossz sör, ár értékben verhetetlen. Ki gondolta volna.

(#15291) proci985


proci985
MODERÁTOR

a Founders KBS 2018 is nagyon jo, bar a tobbi uvegnek meg picit ernie kene.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#15293) [CsuCsu]


[CsuCsu]
őstag

Verdant x Dry & Bitter: Hold Tight, Don't Fight - NE DIPA. Illat kajszibarack es keves ananasz. Ranezesre is barackle. Izre szinten kajszibarack, selymes hatasu, jo kortyolni. Alkoholfok nem erzodik szinte semennyire. Utoiz: kajszi. Borzasztoan jo cucc, nagyon ajanlott.

[ Szerkesztve ]

(#15295) Luser2000 válasza #68686080 (#15294) üzenetére


Luser2000
addikt

Mit találtál kedvencnek?

Apple iPhone 15pro, Apple Watch Ultra2, MacBook Air M2 13"

(#15297) Nunder válasza divot (#15290) üzenetére


Nunder
őstag

Érdekes, nálam a Dreher a fasorba' sincs a Duhajhoz képest. Egy gyenge hopláger szvsz. Nade ízlések és pofonok. :)

“It's the job that's never started as takes longest to finish.” // blackbird3dworks.hu

(#15298) [CsuCsu] válasza Nunder (#15297) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

A Duhaj IPA az egyik legjobb ar/ertek aranyu sor amit valaha ittam. Ennyi penzert nehez felulmulni, abnormalisan olcso.

Egyebkent meg merem kockaztatni, hogy a gyarto alig keres rajta, es csak a nepet szoktatja jelenleg a stilushoz, illetve csabitja a vasarlokat a konkurensektol. Miutan megismertek elegen, szerintem 299-ert is siman fogyni fog.

Off: megjott az aprilisi rendelesem. Melyikkel erdemes kezdeni? :D

[ Szerkesztve ]

(#15299) Dorian válasza [CsuCsu] (#15298) üzenetére


Dorian
félisten

Soproni ipa jó sör áráért, semmi kétség. De nekem van az ízében valami erőszakos. Dreher paleale ezzel szemben nem akar többet mutatni annál ami. De tegnap az ósünben felmerült bennem, hogy miért ezeket vegyem 250-260-ért amikor van 300-ért Lobkowitz ale?

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#15300) [CsuCsu] válasza Dorian (#15299) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

A Lobkowitz-ert en nem igazan vagyok oda, szerintem nem egy jo sor, hiaba cseh. Akkor mar inkabb rafizetek es legyen import Pilsner vagy valami jobb bajor nemet. Bar manapsag amilyen keveset iszok, inkabb a specialitasokra szanom az alkalmat.

Amikor en probaltam a Duhajt (meg amikor kijott) semmi eroszakos nem volt benne szamomra, bar volt egy picit off utoize. Viszont a minosege valoban valtozo a magyarorszagi barataim szerint, amibe a nem megfelelo tarolas is belejatszhat sok helyen.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.