Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:37:15

LOGOUT.hu

Sörtípusok erjesztési eljárás alapján:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15801) zoli03 válasza #47205632 (#15798) üzenetére


zoli03
őstag

Annyira ne sajnáld. Itt a fórumon leszólták, én azért kipróbáltam. Nem volt rossz, de annyi pénzért jó se. Mondjuk nem bántam meg, mert legalább ki tudtam próbálni. Winklert inkább hagyjuk, régen sokkal jobb videói voltak. Mostanában kb 3 szót beszél a sör ízéről, aztán ennyi, a többi 5 perc meg mindenről szól, csak nem a lényegről.

(#15802) proci985


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

Captain Lawrence Cuvee de Castleton (vintage 2017) sour / wild

Feher hab zavaros lime testtel. Alma, vilagos szolo, citrus, narancs, fahordo, bör, szalma/istallo, funk, ecetsav. Olajos, de szaraz szajizzel zar. Ahogy melegedik ugy kozeledik egyre a feherborhoz / pezsgohoz a golden aletol.

Nagyon kiegyensulyozott es komplex. Az ecetsav jelen van, de nem probalja lemarni az ember gyomrat. Alapvetoen azt igeri, hogy az ember ujragondolja a sor fogalmat ezt fogyasztva, de a gyakorlatban a Mikkeller Nelson Sauvin (akarmelyik varians) ugyanezt talan valamennyivel jobban tudja, bar az inkabb ale ez meg inkabb sour.

Nagyon ajanlott, kb feluton egy sour/wild es egy feherbor kozott. Viszont a tobbi amerikai BA sourhoz hasonloan iszonyatosan tul van arazva, aranyaiban masfelszer dragabb a Nelson Sauvinhoz kepest, amit meg meg a tetejeben lehet is rendesen kapni.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#15803) looser


looser
addikt

Kaptam ajándékba egy dobozzal a "Belgium büszkeségei"-ből és hát kissé megrémültem. Nem kellett volna; a Leffe-ket, Hoegaarden-t ismertem, de a Borsodi gyártmányú Steffl - amitől tartottam - meglepően jó volt. Kevés kesernye, egészen malátás, simán csapolhatták volna a Hrabalban, nem tűnt volna fel.

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#15804) chatran válasza looser (#15803) üzenetére


chatran
őstag

Inkább Stella lesz az a steffl. A stefit a soproni gyártja és sosem volt belga, de osztrák sem, aminek be akarják állítani.

(#15805) looser válasza chatran (#15804) üzenetére


looser
addikt

Igen, Stella volt, csak eléggé hasonlít a nevük és nem az volt az egyetlen sör :-))
De a Borsodi gyártja ezt a Stella-t.

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#15806) marcipunk válasza looser (#15805) üzenetére


marcipunk
tag

Az akkor inkább a "Bőcs szégyenei" csomagba illene.

röff!

(#15807) looser válasza marcipunk (#15806) üzenetére


looser
addikt

Hát igen, amit pl. a világos Kozellel tettek. De ez határozottan jó. Szerintem.

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#15808) zoli03 válasza looser (#15807) üzenetére


zoli03
őstag

Amikor először kipróbáltam a Stellat, egészen ízlett. Aztán utána vettem később, annak teljesen más íze volt és nem jó értelemben. Szóval szerintem a Borsodi egyáltalán nem foglalkozik vele, hogy állandó minőségben gyártsa, így nálam kiesik.

(#15809) Kergeboci


Kergeboci
tag

Csak úgy bedobom, mit látnak szemeim untappden a Hopaholic csaplistáján:

Speedway Stout w/ Jamaica Blue Mountain Coffee

szólni előre, lenni nem olcsó löttyi :DDD

Os iusti meditabitur sapientiam et lingua eius loquetur iudicium - Az Igazság ajka bölcsességet kell hordozzon, és a nyelve ítéletet kell szóljon. -- http://egyatucatbol.blog.hu/ --

(#15810) Espla


Espla
aktív tag

(#15811) gzbotii válasza proci985 (#15786) üzenetére


gzbotii
veterán

Ha már Primator: hol találok boltban? Tesco, Auchan, Spar ellenőrizve - nincs. Ipoly utcai primaban volt egy időben, de már ott sincs. Pedig a buzajuk nagyon tetszik :(

Ja, meg sziasztok :)

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#15812) zoli03 válasza Espla (#15810) üzenetére


zoli03
őstag

Ezt a Szupermentásat láttam korábban. El már nem olvastam, mikor megláttam a sorrendet a táblázatban. Egy Borsodinak jobb a kedveltségi pontszáma, mint egy Krusovicének?

[ Szerkesztve ]

(#15813) mekker válasza gzbotii (#15811) üzenetére


mekker
őstag

Auchanok vagy Újbuda Center Beerbox.

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#15814) jsk


jsk
Topikgazda

Valaki ismer olyan brit webboltot (a Brewdog-on kívül), amely szállít Magyarországra? Amelyeket találtam, azok nem küldenek hozzánk semmit.

Ha valaki esetleg be akar társulni egy beerrepublic-os sörös beszerzésre augusztus 20-a környékén, akkor írjon privit. Legalább csökken a szállítási költség.

(#15815) [CsuCsu] válasza jsk (#15814) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

https://shop.ghostwhalelondon.com/pages/shipping-information

Ok rendszeresen aruljak a brit high-end soroket. £125 felett ingyen van.

[ Szerkesztve ]

(#15816) jsk válasza [CsuCsu] (#15815) üzenetére


jsk
Topikgazda

Köszönöm szépen :R

(#15817) jookomak válasza Kergeboci (#15809) üzenetére


jookomak
őstag

B@zme'
Egyrészt, hogy ilyen csoda van csapon, másrészt meg 1000/dl? Simán bekérném a 3 decit :D. Az egyik kávés speedway volt életem legjobb söre. Pont együtt ittuk.

(#15818) jsk válasza [CsuCsu] (#15815) üzenetére


jsk
Topikgazda

Regisztráltam, de a cím megadásánál ki is derült, hogy kb. Magyarország az egyetlen európai ország ahová nem szállítanak. :W Szokás szerint Romániába igen :)

(#15819) [CsuCsu] válasza jsk (#15818) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Hat nagyon sajnalom, ezt azert nem gondoltam volna. Szerintem megeri kuldeni nekik egy e-mailt es erdeklodni. Kis ceg jo fej tulajokkal, szerintem szivesen egyuttmukodnek.

(#15820) Dilikutya válasza looser (#15803) üzenetére


Dilikutya
félisten

Van még benne kukorica?

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#15821) jsk válasza [CsuCsu] (#15819) üzenetére


jsk
Topikgazda

Írok nekik a napokban, hátha meggondolják magukat.

(#15822) Kergeboci válasza jookomak (#15817) üzenetére


Kergeboci
tag

Emlekszem. Es emlekeim szerint, ezerszer jobb volt mint a Hawai verzio. De mar regen volt, ma megnezem, ut e meg akkorat

Os iusti meditabitur sapientiam et lingua eius loquetur iudicium - Az Igazság ajka bölcsességet kell hordozzon, és a nyelve ítéletet kell szóljon. -- http://egyatucatbol.blog.hu/ --

(#15823) #47205632


#47205632
törölt tag

Radlerből szerintetek melyik iható? Jó tudom egyik se, de mégis. :DDD

(#15824) Kergeboci válasza Kergeboci (#15822) üzenetére


Kergeboci
tag

Es ut. Mar nem eletem legjobbja, "csak" eletem legjobbjai egyike. Zsenialis ez az osszhang, az izek jateka, amit ad. Szeretem

Os iusti meditabitur sapientiam et lingua eius loquetur iudicium - Az Igazság ajka bölcsességet kell hordozzon, és a nyelve ítéletet kell szóljon. -- http://egyatucatbol.blog.hu/ --

(#15825) zoli03 válasza #47205632 (#15823) üzenetére


zoli03
őstag

Én próbáltam a grapefruitos Adelskronent, a málna-limeos Drehert meg valamilyen Sopronit. Nekem mindegyik ízlett, de ennyi pénzért inkább veszek sört, vagy valami üdítőt, az sokkal olcsóbb :) . Szerintem próbáld végig őket, árban nem drágák.

[ Szerkesztve ]

(#15826) #47205632 válasza zoli03 (#15825) üzenetére


#47205632
törölt tag

Soproni citromos 0.0 és Soproni lime menta 0.0 szoktam venni. A citromosokon kívül nem nagyon jött be még egyik se, bár csak párat próbáltam ki. Azt hittem van ezekből is valami elitebb cucc, de ezek szerint ez olyan "igyad" kategória. :DDD
Drágák sajnos, sörnek drága, üdítőnek drága (pláne mivel nincs 1.5 literes belőlük). Üdítőnél annyival jobb, hogy eleve csak feleannyi vackot iszik meg az ember (fele cukor és nincs idióta édesítőszer, vagyis de mintha a Dreherben lenne már sztívia :((( ), meg az üdítő részébe se kell annyi labortermék, mivel nem kell dominálnia az ízének.
Gondolom kisüzemben, kézművesben igazi gyümölcslé van bennük, nagyüzemben meg kinyert ízfokozó.

Nem bírom az alkoholt (sört se mert keserű) úgyhogy ilyeneket iszok. Bár rendes alkoholmentes sört még nem ittam sose. Pedig a sör egészséges. :DDD Bár vicces ezt olvasni mindenhol, mert kb. minden alkoholos italra elmondják ezt, amíg a mérték be van tartva, ennyi erővel minden egészséges, csak a mennyisége változó.
Eretnek vagyok, bort sem iszom, de ha mégis akkor édes rozé vagy vörös. Rövideket kerülöm messze, főleg a pálinka, vodka kategória, cider meg hasonlókat szintén, borzalmasan sok a szénsav meg ehh... Mojito koktélt viszont szeretem pl. Aldiban szokott lenni.
Gáz na, gáz. :DDD Milyen férfi ez. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#15827) jsk válasza #47205632 (#15826) üzenetére


jsk
Topikgazda

Vannak "elitebb" cuccok, de azok mind alkoholosak, és nem feltétlenül radlerek.

[ Szerkesztve ]

(#15828) [CsuCsu] válasza #47205632 (#15826) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Na, azert a rendes ciderben nincsen szensav.

Ebben a gyumolcsos kategoriaban, alacsony alkoholtartalommal es megfizetheto aron egyes berliner weisse-k jol mukodnek, de szerintem ezeket Magyarorszagon nemigazan lehet kapni vagy tularazottak hazai viszonyokhoz kepest (pl. Mikkeller 'Ich bin ein Berliner...' sorozata).

Amugy a legelitebb radler-szeru sor amit ittam a Siren x Hill Farmstead Limoncello IPA volt. Viszont ez egy dupla IPA, 9.1% alkohollal. Amit mondjuk nem erzel, ugyanis csuszik mint a limonade. Baromi veszelyes. A hatulutoje, hogy nehez beszerezni.

[ Szerkesztve ]

(#15829) jsk válasza [CsuCsu] (#15819) üzenetére


jsk
Topikgazda

Írtam nekik. Most válaszoltak. Módosították is a beállításokat. Mostantól elérhető Magyarország, mint szállítási hely :)

Minden tiszteletem az övék a gyors reagálásért.

(#15830) [CsuCsu]


[CsuCsu]
őstag

Gratulalok, valahogy ereztem, hogy menni fog ez!

Kis info roluk, es mikor erdemes rendelni. Nemcsak brit soroket arulnak, hanem a nemzetkozi high-end import sorokbol is ok az egyik legmegbizhatobb forras errefele. Koztuk olyan elmebajokkal, mint a Prairie Bourbon Paradise.
A dragabb webshopok koze tartoznak a UK-ban, aminek a legfobb oka, hogy kinosan ugyelnek a tarolasra. Mindent hutenek amit huteni erdemes, nincs riziko. IPA-t ha lehet csak toluk vagy a fozdetol kozvetlenul rendelek.

Altalaban kedden frissitenek, ma is felraktak ket erdekes darabot (Imperial Chocolate Puft, Follow the Worms Rum BA). Neha csutortokon is van uj adag. Erdemes ezeken a napokon nezni oket, ugyanis a ritkasagokat gyorsan elmarjak (lasd a kivalo DEYA IPA-k is elfogytak egy nap alatt). Viszont azt kell mondjam, az e heti felhozatal eleg gyenge az atlaghoz kepest, en varnek egy kicsit a rendelessel. Ha minden igaz, jovo heten lesz naluk egy nagyobb Lervig adag.

[ Szerkesztve ]

(#15831) #47205632 válasza [CsuCsu] (#15828) üzenetére


#47205632
törölt tag

Én azt a Strongbow izét ittam annak idején mikor megjelent, de gyanítom, hogy a felkapott reklámozottsága miatt egy kommersz szutyok lehet valójában. Az olyan volt, mint egy pezsgő+sör vagy nem is tudom, dobtam is ki.

Most egy Gösser naturcitrone-t vettem, ez azért egész korrekt és érezni, hogy sör az alapja. A Soproni citromon már nem igazán érezni, hogy az sörből van, az inkább limonádé sör ízesítéssel.

Van Veszprémben egy bolt, mivel a környéken lakom lehet majd egyszer benézek és veszek pár cuccot kóstolni. [link]
Vannak csokik is, te jó ég. Itt tízezreket el lehet szórni gyanítom. :(

[ Szerkesztve ]

(#15832) [CsuCsu] válasza #47205632 (#15831) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

A Strongbow-nak sok koze nincsen egy rendes ciderhez. Ugyanaz a kategoria, mint sorben az Arany Aszok.

Viszont sorrel ellentetben tenyleg jo cidert meg Angliaban is nehez szerezni, tobbnyire netrol kell rendelni, hacsak nem Londonban vagy a gyarto kozeleben laksz. Altalaban kisebb farmok csinaljak a jo darabokat.

[ Szerkesztve ]

(#15833) Dorian válasza [CsuCsu] (#15832) üzenetére


Dorian
félisten

"Még Angliaban is?"

A cider nem francia?

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#15834) jsk válasza [CsuCsu] (#15830) üzenetére


jsk
Topikgazda

Köszönöm szépen a tippeket. Jövő héten tervezek rendelni.

Egyébként szerintem a cider, a mead mehet on-ba, hamár az untappd-en és a ratebeer-en is szerepelnek a sörök mellett.

[ Szerkesztve ]

(#15835) Jhonny06 válasza Dorian (#15833) üzenetére


Jhonny06
veterán

Félig a franciákhoz, félig a britekhez köthető.

(#15836) NoLF válasza Dorian (#15833) üzenetére


NoLF
addikt

a cidre francia, a cider angol. odakint kóstoltam millióféle craft angol típust, a francia almaboroktól jelentősen különbözik.

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#15837) Dorian válasza NoLF (#15836) üzenetére


Dorian
félisten

Tehát akkor nem franciául, hanem angolul kell kiejteni?

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#15838) looser válasza Dorian (#15837) üzenetére


looser
addikt

A kiejtés mindegy, a lenyelés nem :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#15839) NoLF válasza Dorian (#15837) üzenetére


NoLF
addikt

a cidre-t franciául, a cidert angolul. bár nyilván hót' mindegy, mert a bevitel a fontos. gondolom ha franciáknál vagy akkor franciául beszélsz, és akkor cidre-t mondasz, de ha angolul beszélsz, akkor meg cider-t fogsz mondani, és tudni fogják, mire gondolsz.

a nagyüzemi cidereket ígyis-úgyis kerülni kell, hacsak nem hideg szénsavas alkoholtartalmú almalé fogyasztása a cél.

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#15840) Dorian válasza NoLF (#15839) üzenetére


Dorian
félisten

Ok.
Úgy értettem, h magyarul beszélve melyik kiejtéssel kell mondani de akkor megvan.
Franciás feleségem váltig állította h a cidert francia kiejtéssel kell, de akkor nem.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#15841) NoLF válasza Dorian (#15840) üzenetére


NoLF
addikt

nos, 7 éves angliai tartózkodásom alatt, amíg szinte végig vendéglátóztam akár full, akár mellékállásban, kiszolgáltam nagyságrendileg napi 200 embert (leegyszerűsítve kb 40.000 fő) akiknek vegyük úgy, a 30%-a kért tőlem cidert, egyszer sem mondta, hogy can I have a "szidrö" please. mondjuk be kell valljam, délnyugati részen való ottlétem alatt a can I have a "szájder" sem túl sokszor hangzott el :D

magyarul nehéz is lenne leírni, mit mondanak arrafelé (Bristol, brizzle akcentus) - egy ideig nekem is eltartott megérteni, mit akarnak.

hogy magyarul hogy kell mondani egy angol szót vagy egy francia szót, az szerintem már mindenkinek a belátására van bízva, mindenesetre az angol túristák elszaporodása miatt jelent meg itthon is a cider, ebből adódóan szerintem a "szájder" a legtalálóbb, talán.

[ Szerkesztve ]

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#15842) proci985 válasza [CsuCsu] (#15828) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

ich bin ein berliner... mikkellertol tularazott es meg a tetetejeben gyenge is. normalis dan berliner weisset meg nem ittam, szornyut mar a mikkellertol es a to oltol is. par esetben egy sour savassaga egy pilzeni komplexitasaval. a ballast pointtol ittam eddig egyet amibol innek meg egy uveggel.

az evil twin / omnipollo lemonade ipa is hasonlo mint egy radler, az is eletveszelyesen csuszik, csak epp egy hatoscsomag gösser araban merik (meg nehez beszerezn).

(#15834) jsk : mondjuk mead beszerzesehez sok sikert :DDD (marmint igy a boltbol 30 euros superstition az azert huzos, meg meg talan ket dan mikrofozdenel lattam, hogy foznek tradicionalis mezbort)

a szallitashoz viszont grat!

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#15843) ROBERTOH válasza proci985 (#15842) üzenetére


ROBERTOH
őstag

Én a To Øl Mr. Blue 2018 Edition-el fürödtem be: az eddigi legrosszabb savanyú söröm volt, igaz nem kóstoltam még túl sok ilyet..

ez a kedvenc aláírásom

(#15844) jsk válasza proci985 (#15842) üzenetére


jsk
Topikgazda

Meg lehet oldani a mead beszerzését. Magyarországon a Beerside-ról lehet rendelni B.Nektar Episode 13 15,5%, Bourbon BA Mead-et. Hollandiából a Beerrepublictól többfélét. Valamint a Cseh Mead Múzeum webboltjából is szállítanak Magyarországra.

(#15845) Nunder


Nunder
őstag

Ha volt már róla szó, akkor bocsánat, de jön esetleg valaki Bajára a BeerBQ-ra? Tavaly szuper volt, így idén is kimegyünk szombatra. Remek a felhozatal, szegedieket sajnos tönkreveri, és nincsenek idióta szappan, bőr meg mindenféle árusok, csak kaja meg pia, ahogy kell.

“It's the job that's never started as takes longest to finish.” // blackbird3dworks.hu

(#15846) proci985 válasza jsk (#15844) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

oke, tehat Magyarorszagon van egy fele (meg szerintem lattam superstitiont is csakajoban de lehet mar csak az uveget), webshopokban van 0-5, de van egy cseh hely ahol ez a specialitasuk es arulnak majdnem 30 felet. egyebkent sved allami monopoliumban is a ~3000 fajta sorbol van 2 mead (csak rendelesre).

persze, be lehet szerezni, viszont ahogy nezem a topikban is csak paran kostoltunk ilyet es en is csak veletlenul futottam bele csapon.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#15847) #47205632


#47205632
törölt tag

Starit ismeri valaki? Tapolcán van és arra gondoltam benéznék oda a veszprémi Gusto helyett. A gyümölcsösökön kívül mindegyikből vennék, aztán meglátom melyik ízlik. :DDD

(#15848) Dorian válasza #47205632 (#15847) üzenetére


Dorian
félisten

Szvsz felejtős

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#15849) #47205632 válasza Dorian (#15848) üzenetére


#47205632
törölt tag

Oh, akkor nagyon magas a mérce. :DDD

(#15850) Dilikutya válasza Dorian (#15848) üzenetére


Dilikutya
félisten

Lóf felejtős. Igaz, csak a White Horse-t ittam tőlük, de az egy zseniális búza. Ha arra jár, menjen csak be nyugodtan, nem lesz baja. Nem csak Mikkeller, To Öl meg a többi van...

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.