Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:37:15

LOGOUT.hu

Sörtípusok erjesztési eljárás alapján:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15451) Dorian válasza L4D1K (#15450) üzenetére


Dorian
félisten

Amikor én ittam még dög meleg volt. Érdekesek, de nekem, nem sokkal többek, mint egy jobb limonádé.

Most marahapöri főzés közben kibontom a Monyo - Döglött Nyulat, az jó nehéz.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#15452) Dorian válasza Dorian (#15451) üzenetére


Dorian
félisten

Háát. Legalább nem volt poshadt íze, mint a fesztiválos debütálásakor, de ez csak egy jó erős semmi-extra sör.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#15453) jsk válasza tomazin (#15448) üzenetére


jsk
Topikgazda

Cloudwater söröket nem kapsz itthon. Külföldről tudsz rendelni. Mindenesetre, ha friss, akkor nagyon megéri, mert pazar ipákat főznek. Viszont 2500-3500 Ft között jön ki egy 0,44es doboz.

(#15454) jsk válasza L4D1K (#15446) üzenetére


jsk
Topikgazda

A Thai verzió volt még fent a csapon? Az is nagyon jó, de az alapverzió még annál is jobb! Ha belefutsz valahol, akkor mindenképp próbáld ki.

(#15455) L4D1K válasza jsk (#15454) üzenetére


L4D1K
őstag

Most h írod, valóban a thai volt csapon. Biztos veszek még belőle.

# ANTAL Tuning #

(#15456) [CsuCsu]


[CsuCsu]
őstag

@jsk
Azert annyiba nem kerulnek, hacsak nem szamolsz ra szallitast. 6 font felett nincs IPA-juk, ami ugye 2100ft, es ami ennyibe kerul az jellemzoen irgalmatlanul meg van komlozva (mondjuk ezek is a legjobbak:D).

[ Szerkesztve ]

(#15457) tomazin válasza [CsuCsu] (#15456) üzenetére


tomazin
veterán

De gondolom csutortokre nem lesz itt nekem ilyen sehonnan..

(#15458) [CsuCsu] válasza tomazin (#15457) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Honestbrew szallit futarral kulfoldre. Van naluk par friss Cloudwater es Verdant (hasonlo szint). A Verdant Howl nagyon odaver.

[ Szerkesztve ]

(#15459) jsk válasza [CsuCsu] (#15456) üzenetére


jsk
Topikgazda

Természetesen szállítási költséggel értendő az ár. Sajnos nekünk mindig azzal kell számolni az árat. Olyan brit webáruházat még nem találtam (tán a BrewDog az egyetlen), amely szállított volna Magyarországra. A Honestbrew sem kivétel. Ide nem szállít. Ausztriába már igen, 32 fontért, ami kb. 12 000 Ft.

(#15460) mekker


mekker
őstag

Újrakóstoltam múltkor a Borsodi Mestert csapolva is. Így már egész kellemes olcsósörnek tűnt. Nemrég volt itt szó a Dreher Bakról, na azzal én is így vagyok. A dobozos valahogy csak lecsúszik, de a csapolt az nagyon bejön. Talán a pasztőrözéshez lehet köze, vagy csak simán a kocsma feeling+a csápolás tesz hozzá, fogalmam sincs. Az is lehet, hogy simán csak túlhűtik, bár sosem mentem még oda hőmérővel.

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#15461) NoLF válasza mekker (#15460) üzenetére


NoLF
addikt

hol találtál dobozos bakot?

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#15462) mekker válasza NoLF (#15461) üzenetére


mekker
őstag

Sparban biztosan van, de elég gyakori

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#15463) L4D1K válasza mekker (#15460) üzenetére


L4D1K
őstag

Dreher bak nálam akkor nyerte el a csúcs formáját, mikor az első Dreher feszten nitroval csapolták. Azóta is könyörgöm nekik, legyen már megint valahol.

# ANTAL Tuning #

(#15464) jsk


jsk
Topikgazda

Megvolt az első Beer Week eseményem. A Poppels csapfoglalás a Hopaholicban. Előre féltem az áraktól, kiindulva a Jónás tegnap esti rendezvényéből, ahol a Pyynikin finn főzde átlagos (untappd 3,2 pont) söreit árazták be durván 750/850/950/2 dl-re). Itt nem volt ilyen túlkapás. 800/900 Ft/2,5 dl-ért voltak a Poppels sörei. Ami mondhatni átlagos a Hopaholicban. Tartott egy kis beszédet a főzde egyik főzője, akit Rebák Tibor magyar fiatalember személyében köszönthettünk. A jegyeimet gyorsan, hatékonyan váltották be karszalagra. A 10% kedvezmény is járt. A legjobb sör a Poppels által főzött (de nem az ő sörük) All In DIPA volt.

Holnap kerül ki, hogy mik lesznek a kóstolónapokon a sörök. Elvileg teljesen mások lesznek, mint a csapfoglalásokon szereplő sörök.

(#15465) Jhonny06 válasza jsk (#15464) üzenetére


Jhonny06
veterán

Közben láttam, hogy az Omnipollo listáját csúnyán átszerkesztették, nem lesz többek között Hypnopompa sem, amiért mentem volna, csak néhány IPA/sour. Mondjuk volt valami brutál imperial stout, amit hoznak üvegesen, arra talán lecsapok.

[ Szerkesztve ]

(#15466) proci985 válasza jsk (#15464) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

tetejeben a Pyynikin "bpbw" untappeden se volt fent meg 9 korul szoval nem tudom mit ittam. elfogadhato volt.

a first tropic ipaja az oke volt, az imperial stoutuk szinten (es nem sporoltak az anyagon benne bar a teste ennek se volt tul terebelyes), a rizmajer dipaja epp elfogadhato volt, a rekettyes fruitbowlja meg azert az arert gyenge.

meglepetessor: soproni 1895 es a soproni ipa, utobbi ugyan nincs tulbonyolitva meg tultelitve de annal ittam mar negyszer dragabb de rosszabb magyar craft ipat. nem is egyet. mindezt ugy, hogy kb egy eves volt a doboz es fel eve le volt jarva. nem egy punk, de ar/ertekben egyertelmuen pozitiv meglepetes.

ja meg szereztem egy uveg grey joyt / liquid cocainet / freddy four fingert.

az a port brewing santa's little helper meg remelem tenyleg annyira jo lesz, mint irtatok.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#15467) jsk válasza Jhonny06 (#15465) üzenetére


jsk
Topikgazda

Elvileg lesz Hypnopompa. Másik három sör változott. Mondjuk azok közül kettő is érdekelt volna. Mindegy, azért benézek délután.

(#15468) NoLF válasza mekker (#15462) üzenetére


NoLF
addikt

na ennek utánajárok mert én még nem láttam dobozost pedig elég praktikus az a csomagolás :)

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#15469) Dr.Zoo válasza NoLF (#15468) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Madarasban is lehet kapni, Tesco-ban is láttam már, akkor szoktam venni, mikor 249/doboz..

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#15470) NoLF válasza Dr.Zoo (#15469) üzenetére


NoLF
addikt

wow. ideje nyitott szemmel járnom, avagy egyáltalán betenni a lábam a hasonszőrű egységekbe? bár amióta nem sörözöm igazán, nem is figyelem a polcokat... de a dreher bak gondolata mindig jó emlékeket idéz fel bennem, s néha el is fér egy a bendőben.

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#15471) ROBERTOH válasza NoLF (#15470) üzenetére


ROBERTOH
őstag

Osanban szokott lenni változó minőségű "kézműves" sör, ott érdemes néha szétnézni. Sparban elvétve: többnyire ismert belgák vannak. Ha igazán jó sörökre vágysz, azt többnyire nem ezeken a helyeken találod meg ;)

ez a kedvenc aláírásom

(#15472) Ereshkigal


Ereshkigal
őstag

Vettem egy üveg Rochefort 10-et, mert a világ szerint az jó. :D Az normális, hogy 5 mm-es élesztő darabok úszkálnak benne? :U

[ Szerkesztve ]

(#15473) NoLF válasza ROBERTOH (#15471) üzenetére


NoLF
addikt

hja nem, köszi, eléggé jártas vagyok a témában és nem járok auchaba vagy tescoba, csak a dobozos dreher bak megdobogtatta a szívem.

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#15474) Jhonny06 válasza Ereshkigal (#15472) üzenetére


Jhonny06
veterán

(#15475) Ereshkigal válasza Jhonny06 (#15474) üzenetére


Ereshkigal
őstag

De ez mitől van, rosszul tárolják?
Egyébként finom. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#15476) [CsuCsu] válasza Ereshkigal (#15475) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Tobb belgaban is szokott uszni eleszto, ugyanis szuretlenek es eros az eleszto ami bennuk van. Gyanitom az utolso cseppet is kitoltotted, igy az eleszto is beuszott a poharba. Uveges belganal az aljat erdemes az uvegben hagyni szerintem.

(#15477) proci985 válasza Ereshkigal (#15472) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

teljesen

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#15478) tomazin


tomazin
veterán

Fel 6ra ertunk a zsinagoga melle a k betus helyre (kozak, kozik, vmi ilyesmi), szegenyeknek semmi nem volt csapon, mert vartak,h megerkezzen a cucc..

(#15479) dragonfx


dragonfx
veterán

sziasztok.

pár hete kaptam rá a kézművves cseh belha fain sörökre.annyira másak,.finomak.lehet pár nem is annyira sör. de irto finom.
valami guru kéne nekem.vagy aki ért hozzá.

ez a lambik kriek kategória mit takar?
iloletve nálunk 3 fajta amit igazán legtöbb helyen lehet kapni boltba,vendéglátásba.
a lindemans, belle vue és a mort subite.

melyik a legnevesebb? leghírhedtebb?
ha állítani kéne sorrendet köztük ki hogy tenné?
melyik kommersz melyik elittebb?
nekem a belle vue ízlik leginkább.

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#15480) jsk válasza tomazin (#15478) üzenetére


jsk
Topikgazda

Kuzin bár. Délután négykor jelezték, hogy este 8-ra kerül a kezdés. Valószínűleg nem az ő hibájuk, de akkor is ne legyen már ilyen egy meghirdetett eseménynél.

dragonfx: Spontán erjesztésű meggyes sör a lambic kriek. Papíron a Lindemans a legjobb közülük, a Belle Vue a leggyengébb, de te azt idd, amely ízlik.

A fenti topic leírást érdemes átolvasnod, kezdetnek eligazít, hogy mi micsoda.

(#15481) [CsuCsu] válasza dragonfx (#15479) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

A felsorolt markak kozul mindnek vannak alacsonyabb es magasabb kategorias sorei, szoval ennyi info alapjan nehez allast foglalni, hogy mikor melyiket erdemes valasztani.

A legkommerszebb kategoriaban amugy szerintem is a Lindemans a legjobb. Amugy altalanosan keresd a Brasserie Cantillon markat, de azt nem igazan lehet hetkoznapi uzletekben vasarolni es nem is olcso.

(#15482) tomazin válasza jsk (#15480) üzenetére


tomazin
veterán

Ezt hol lattad? (Gondolom fb-n amit nem nezek)

Btw en nem haragudtam rajuk, sot sajnaltam oket,h minden csapot felszabaditottak.

[ Szerkesztve ]

(#15483) jsk válasza tomazin (#15482) üzenetére


jsk
Topikgazda

Igen, Facebook-on írták. Amiatt kaptam meg, mert fel voltam iratkozva, hogy ott leszek. Végül a Bölcsőbe mentem Omnipollo csapfoglalásra.

(#15484) dragonfx válasza jsk (#15480) üzenetére


dragonfx
veterán

nekem ízre így van.
belle vue lindemans hooeegarden mort subite.
ez utobbinak más az íze.
meggyes frambolic kriek lambic sörökről írtam.
milyen márkák vannak még.?
lindemans kapoható boltba a mannába 630.
mort subite 400 volt a sparba mult hten.

[ Szerkesztve ]

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#15485) Ereshkigal válasza dragonfx (#15484) üzenetére


Ereshkigal
őstag

dragonfx: A Mort Subite gyakran van leárazva. Most a Lidlben 399, de lehet, még a Sparban is annyi.

Ja, és köszi mindenkinek a rochefortos hozzászólásokat. :)

[ Szerkesztve ]

(#15486) dragonfx válasza Ereshkigal (#15485) üzenetére


dragonfx
veterán

lidl.be miota van????

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#15487) Ereshkigal válasza dragonfx (#15486) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Nem tudom, ritkán járok oda, de most van sok akció, így vettem pár 6-os pakkot, és láttam, hogy van Mort is.

Más. A Petrus sörök ennyire nehezen beszerezhetőek? Hetek óta nem kapni. Hogy pontosan mióta, azt nem tudom, nemrég kezdtem el végigkóstolni mindent, amit elvileg érdemes. :)

[ Szerkesztve ]

(#15488) looser


looser
addikt

Ja igen, jó, hogy említettétek, mától sokféle sör a Lidl-ben :-)

[ Szerkesztve ]

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#15489) Kergeboci


Kergeboci
tag

Eddig érdekes ez a BPBW, lehet ma (tudom,, tudom.. brewdog) kisebb szünetet kellene már tartani :D

Volt egy átlagos finn (Pyynikin, ami bejött a bogyós gyümis Cloudberry Saison meg az atom száraz Ruby Jazz Ale vörös ale)
Egy felejthető orosz ( Bakunin, talán a chilis/borsos Red Maniac ajánlott)
Egy maláta rajongó spanyol ( Post Scriptum, nem emelnék ki semmit)
A már régről ismert Poppels ( Godlen Ticket de jó volt!)
Aztán jött az Omnipollo tegnap és odacsapott a lazaságra. Itt jegyezném meg, volt valami, ami felmosó víznek (igen, túlzok) használta a Noa Pecan-t (részemről legalábbis). Aki nem kóstolta, annak ajánlott, bár legalább egy ember kell magad mellé hozzá:
Gimbagagompa

Os iusti meditabitur sapientiam et lingua eius loquetur iudicium - Az Igazság ajka bölcsességet kell hordozzon, és a nyelve ítéletet kell szóljon. -- http://egyatucatbol.blog.hu/ --

(#15490) Kergeboci válasza Kergeboci (#15489) üzenetére


Kergeboci
tag

Mondjuk a pontokat nézve, valaki vagy imádja vagy utálja :(((

Amúgy valaki végig nézte tegnap, hogy mivé fejlődött Gergő zabkásája? :)

Os iusti meditabitur sapientiam et lingua eius loquetur iudicium - Az Igazság ajka bölcsességet kell hordozzon, és a nyelve ítéletet kell szóljon. -- http://egyatucatbol.blog.hu/ --

(#15491) jsk válasza Kergeboci (#15489) üzenetére


jsk
Topikgazda

Gondolkodtam én is a Gimbagagompa-n, de egyedül voltam. Otthonra meg nem akartam megvenni túlárazva (ha jól emlékszem 3400 Ft volt?). Majd megrendelem a Beerside-ról.

Ma szerintem a Garden-en vagy Amager-en (közben ezt eltolták 18 órára, úgy hogy marad a Garden) keresztül eljutok a Brewdog-ig, aztán csütörtök-péntek szünet. Majd szombaton kóstolás ezerrel.

Lassan feltehetnek a sörlistát, hogy elkészülhessen a bakancslista.

[ Szerkesztve ]

(#15492) qltsar válasza Kergeboci (#15489) üzenetére


qltsar
addikt

Pagony kertben Brekerietek lesznek, számomra ez a mérvadóbb esemény mára :DDD: [link]

1. Brekeriet/ Brewski | Collabski | Sour Ale - brewed with raspberries, passionfruit and pineapple.

2. Cserniczky Botond/ Grabovszky Beertending | William Shakes Pear | Sour Ale - brewed with red williams pear, rosemary and lactose. /SOFT SERVE/

3. Brekeriet | Purple Rain | Berliner Weisse - brewed with blackcurrants and passionfruit.

4. Brekeriet | Wrapped in Red | Berliner Weisse - brewed with cherries, strawberries and raspberries.aspberries.

(#15493) ROBERTOH válasza qltsar (#15492) üzenetére


ROBERTOH
őstag

2.-at ittam Corvinon,nekem tetszett.

ez a kedvenc aláírásom

(#15494) tomazin


tomazin
veterán

Nem vagyok a suru barna soroknek a rajongoja (utalom), de valami csodalatos a moornak az old ale tipusu sore a krakenben. Ha van idotok, utba esik a rakoczi akkor ugorjatok be 1re. Alagsorban merik.

(#15495) [CsuCsu] válasza tomazin (#15494) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

A legtobb suru barna sor stout tipusu. Ez egy eros ale, tehat nem csodalkozom, hogy kulonbozo. Egyebkent melyik van kint toluk? A Fusion valami nagyszeru.

[ Szerkesztve ]

(#15496) tomazin válasza [CsuCsu] (#15495) üzenetére


tomazin
veterán

kicsit későn...freddy walker volt.

(#15497) looser


looser
addikt

Nekem nagyon ízlett a Crafty Brewing Irish Stout-ja. A Guinness-nél jóval ízletesebb stout. Ha viszont hasonló ízvilágban egy alsóerjesztésű is megteszi, akkor ott az Argus 16, ami szerencsére nem a strong, hanem egy erős barna láger, feleannyiért. Ma ránézek a 6-os angol pakkra :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#15498) Dorian válasza looser (#15497) üzenetére


Dorian
félisten

Nekem is nagyon ízlett. Sokkal jobban, mint az Argus 16.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#15499) dragonfx válasza looser (#15488) üzenetére


dragonfx
veterán

vettem jókat. :D

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#15500) proci985


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

Omnipollo Hilma IPA

Illatra komlo es oljban sult krumpli. Izre komlo, olajban sult kumpli, hatterben vanilia es tropusi gyumolcs.

Ez lenne a legendas "Vanilla Burger Bun Crispy Fries Imperial India Pale Ale", azaz a vanilias hamburger sultkrumplival ipa amirol eleg sok velemeny volt, hogy a sorforradalom talan tulment egy epeszu hataron.

Beer geekkent nagyon ajanlott, a Noahoz (aka "pecan mudcake") hasonloan kultikus, bar a Noa ketsegkivul joval extremebb, ez inkabb csak egy eleg erdekesen izesitett, egyebkent jol sikerult ipa. Altalaban ajanlott, bar az araert van jobb is.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.