Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:37:15

LOGOUT.hu

Sörtípusok erjesztési eljárás alapján:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14251) proci985 válasza ROBERTOH (#14249) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

a kek egy csoda.

a feherbol a triple hopped is.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#14252) Dilikutya válasza proci985 (#14251) üzenetére


Dilikutya
félisten

Szerintem én ittam kéket is, egyszer kaptunk Belgiumból, nagyon ízlett. Utána vettem pirosat, az annyira nem volt nagy szám. A fehér is isteni.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#14253) proci985 válasza Dilikutya (#14252) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

Belgaban jellemzoen van nekik. Meg itt a kozeli mindket boltban is.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#14254) somasz


somasz
addikt

Kraft feszt tapasztalatok:
Mad Scientist: Sao paolo, mango bay soft serve kurvajó, wild card túl sok.
Monyó: Dead Rabbit a lefolyóba való, tegnapi nap legrosszabbja, hibás. Kraft felfogással nem szabadott volna csapra verni.
Fehér Nyúl: Rafa sour IPA nagyon fasza
Reketye: Brain Dance tárkonyos sour nagyon érdekes és fasza.
Uradalmi Sztyepp érdekes.
Roth-hoptop: Habibi nagyon rossz white ipának sztem.
Hoptop Tropical swinger fasza
De Molen Heaven and Hell volt már jobb is
Mikkeller Spontan Williams, körtés semmi extra, de jó, csak drága
Harapunk Wingmanbe belenyaltam, nem rossz, de nem jött be.

Gose n roses, fruit run, peach ale még érdekel, remélem kijutok a hétvégén.

Zabáljcsak olyan szendvicset ad, hogy beszartok. Csípősbe lehet kérni kis extrát, az kiváló!

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#14255) ROBERTOH válasza Dilikutya (#14250) üzenetére


ROBERTOH
őstag

Ilyet is ittam a múltkor és ez sem jött be annyira. Lehet hogy nem kéne az ale-kat erőltetnem :)

ez a kedvenc aláírásom

(#14256) looser


looser
addikt

Ilyeneket szereztem be a Merkur nevű közértben:
Affenkönig Imperial ipa
Musenkind porter
Bevog Tak
Bevog Deetz
+ ismert helyiek :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#14257) jsk válasza somasz (#14254) üzenetére


jsk
Topikgazda

Az allergiám ellenére nem bírtam ki, így ma délután kimentem a Kraftra. A buszjárat ésszerűbb. Gyakrabban jár, kisebb buszok. Bár este már kicsik lesznek a 16 személyes buszok. Az elrendezés jobb mint nyár elején. Sörösök egy helyen, kajások egy helyen. Az árak mintha mérséklődtek volna (500/600 Ft a 2dl), 800 Ft-ra emlékszem korábbról:

Mad Scientist: Sao paolo (mate teás sör) - nagyon jó volt
Monyó: Dead Rabbit (dipa)- egyetértek, nem volt jó
Horizont: Hopmaster #2 (session ipa) - illata csodás, íze rossz
TuffBuzz: Ms. WorldWide (maracujás berlines weisse) - pazar
HopTop: Habibi (white ipa) - nem ízlett
Mikkeller Milk Stout (sweet stout) - nagyon jó lett volna, de túl meleg volt a keg, szinte már langyos

Főzdelátogatás Mad Scientist - A srác (azt hiszem Máté) nagyon jó fej volt, mindent elmagyarázott. Lesz legalább 4 "elborult" sörük megint. Az egyikből még kóstolót is kaptunk az erjesztőtartályból. Hála istennek elmozdulnak az ipa-dipa-sipa szentháromságtól. A kóstolt sört nagyon várom.

Most pedig gyógyszer-orrspray-ima :D

[ Szerkesztve ]

(#14258) somasz válasza jsk (#14257) üzenetére


somasz
addikt

Tudtam, hogy kihagytam valamit, a Ms. Worldwide isteni. Fél éve is ratyi volt a Hopmaster íze, most meg sem próbáltam.

[ Szerkesztve ]

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#14259) proci985


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

Brewdog Paradox Compass Box imperial stout

Ejfekete tultelitett test, mokka hab. Illatra porkolt malata es szolo. Izre porkolt malata, szolo / brandy, kave, csokolade, toffee.

Nagyon kulonleges alkalomra tartogattam egy ideje, vegul egy uveg jofajta champagne (szandekosan nem pezsgot irtam) helyett lett megbontva. A whiskey cask annyira nem jott at, de a teny, hogy valahol feluton van egy jo brandy es egy imperial kozott mindenert karpotol.

Nagyon ajanlott, komplexitasban hazon belul egy megfeleloen erett barrel aged Tokyo (18.2) hu parja, viszont nem annyira tolakodoan sok. Namost majdnem 15 euro / uvegert egy ideje erlelve itt bizony kb csodat vartam tole, es ezt a szintet hozta. Hazon belul az eredeti 18.2es Tokyo megfeleloen erlelve tudja ezt. Globalisan meg kb a Founders KBS es a Mikkeller Black.

Dugges / Stillwater Cocoa Cacao imperial stout

Fekete test mokka habbal. Porkolt malata illatra eperrel. Izre eper (gumicukros), porkolt malata, vanilia, nemi csokolade, kave.

Gyakorlatilag csokoladet irtak sor formaban, izre tenyleg egy Marabou Jordgubbar.

Nagyon ajanlott, marmint ha szeretsz csokoladen nyammogni.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#14260) Dorian


Dorian
félisten

Akartam menni erre a Kraft "fesztiválra", de letettem róla, ez kint van a picsába'. Szóval utazzak 1-1,5 órát oda, ugyanennyit vissza, hogy egy ocsmány gyárudvaron ihassak méreg drágán mért söröket? Ha legalább a belvárosban lenne. Vagy esetleg a helyszínhez illő mérsékelt árakon mérnék. De ez így...

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#14261) Jhonny06 válasza Dorian (#14260) üzenetére


Jhonny06
veterán

Én mondjuk nem érek rá, de igen, a helyszín finoman szólva fail..

(#14262) ROBERTOH válasza Jhonny06 (#14261) üzenetére


ROBERTOH
őstag

Nekem meg pont bejön az "indusztriál" környezet, meg hogy -amiért "kint van a picsába'" - nincs tömegnyomor. És mellesleg az összes sörfeszt közül -amihez eddig szerencsém volt Budapesten- itt a legszínvonalasabb a felhozatal.

ez a kedvenc aláírásom

(#14263) L4D1K válasza Dorian (#14260) üzenetére


L4D1K
őstag

Ehhez képest itt ülsz velem és fülig ér a szád XD

# ANTAL Tuning #

(#14264) looser válasza L4D1K (#14263) üzenetére


looser
addikt

Mert leitattad előtte, jól tippelek? :)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#14265) looser válasza looser (#14256) üzenetére


looser
addikt

Még kettővel egészült ki (Beerloversbe nem jutottam el, két nap semmire sem volt elég...):
Bevog Kramah IPA
BraufactuM Indra Wheat Ale

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#14266) Dorian válasza L4D1K (#14263) üzenetére


Dorian
félisten

Mert rábeszéltél (és ittam kávét is, így vége lett a hisztinek) ami tök jó, mint a végén a pohárért korsó akció. Most nem vagyok józan. ;]

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#14267) L4D1K válasza Dorian (#14266) üzenetére


L4D1K
őstag

Na igen, a végére az eléggé beütött :D

# ANTAL Tuning #

(#14268) ROBERTOH válasza ROBERTOH (#13918) üzenetére


ROBERTOH
őstag

Hétvégén megittam: borzalmas volt :) Még úgy sem ismertem fel az ízeket, hogy tudtam, hogy miből áll össze. Fogalmam sincs, hogy ez mire hasonlít, de se nem narancs, se nem gyömbér, se nem mézes :) Úgy tűnik, hogy anno kifogtam egy olyat, ami a címkén felsorolt ízvilágot hozta.

ez a kedvenc aláírásom

(#14269) NoLF


NoLF
addikt

Yumm!

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#14270) gergo5991


gergo5991
őstag

sziasztok, új kocsma nyillik nálunk (felvidék), következő 3 uj angol sör fog jönni, véleményeket kérnék ki ivott már ilyet és milyen.

London Pride
ESB
Fuller's, Porter,

Mostanában sok új sört kóstoltam, a legtöbbje durván mangós ízü volt vagy egyéb citrusfélékkel ízesített, nagyon nem jött be, ihatatlan volt, szóval itt se szeretnék most mellé nyúlni.

(#14271) kraftxld válasza gergo5991 (#14270) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Sztem szarok :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#14272) jsk válasza gergo5991 (#14270) üzenetére


jsk
Topikgazda

Mindhárom sör kiváló.

[ Szerkesztve ]

(#14273) looser válasza gergo5991 (#14270) üzenetére


looser
addikt

Szerintem is jók. Az angol sörök eddigi tapasztalataim szerint eléggé hasonlóak, nincs kiugró különbség, mármint a tradicionális darabok között, mint a Fullers (Wells, St Peters). A fentiek tök jó darabok ismerkedéshez, Premier Liga szurkolói kocsmákba pedig alap, mondjuk egy Bombardierrel karöltve :-) Ha üvegben lesz, akkor az ipa és golden ale söröket érdemes még megkóstolni.

Ja és szerintem az angol sörök palackjai a legszebbek :-)

Hajráhajrá!

[ Szerkesztve ]

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#14274) proci985 válasza gergo5991 (#14270) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

fuller'stol a past master szeria es foleg az imperial elegge jo, sima porterjuket nem tudom mennyire ittam.

ezek tradicionalis UK alek szoval a mangotol nem tartanek.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#14275) Batib


Batib
őstag

Mátol akcios a Sparban az Affligem Blonde 0.33 üveges. (200ft/palack) Van erről véleményetek? Nem járok a Sparba, de ha megéri akkor (pénteken olyan helyen leszek ahol van) beugrok.

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#14276) jsk válasza Batib (#14275) üzenetére


jsk
Topikgazda

Dubbel-t ittam tőlük. Az nem volt rossz. Szerintem egy belga 200 Ft/palack-ért mindig megéri.

(#14277) juliabrilke válasza Batib (#14275) üzenetére


juliabrilke
addikt

Nem kell csúcs belga sörre számítani, eredetileg nagyon túlárazott volt, szerintem most szórják ki a megmaradt készletet. :D 200Ft-ot simán ér egyébként üvegenként.

(#14278) Dilikutya válasza Batib (#14275) üzenetére


Dilikutya
félisten

Untappd trófeának és egyszeri kóstolásnak jó. Tavasszal ittam ilyet, nem volt rossz, ennyit meg is ér bőven.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#14279) ROBERTOH válasza Batib (#14275) üzenetére


ROBERTOH
őstag

Simán jó: link

ez a kedvenc aláírásom

(#14280) Batib


Batib
őstag

:R Köszi a válaszokat. Akkor utba ejtek egy Spart.

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#14281) Jhonny06 válasza jookomak (#14219) üzenetére


Jhonny06
veterán

Beerside-on van most Noa Bourbon. Csakajóba nem volt időm eljutni, de innen most rendeltem pár cuccot.

(#14282) jsk válasza Jhonny06 (#14281) üzenetére


jsk
Topikgazda

A Csakajóban ma nyitáskor volt még 2 üveggel. Egyet el is hoztam. Még jött hozzá:

Port Brewing SPA
AleSmith / Pizza Port Logical Choice
Evil Twin I Always Felt Closer to IPAs Than I Did to People
Hoppin' Frog Gangster Frog IPA
Hoppin' Frog Barrel Aged TORIS The Tyrant
Hoppin' Frog DORIS The Destroyer

Utóbbi 3 karácsonyra.

[ Szerkesztve ]

(#14283) Jhonny06 válasza jsk (#14282) üzenetére


Jhonny06
veterán

Szép adag. :) A Hoppin' Frog-tól még nem ittam semmit, de régóta böki a csőrömet.

Hozzám ezek jönnek:

Electric Nurse Dark Skull 10,7%, Imperial Coconut Stout
Omnipollo Noa Pecan Mud Cake Bourbon BA 11%, Imperial Stout
Omnipollo Hypnopompa Rum BA 11%, BA Imperial Stout (újra, megunhatatlan)
Põhjala Pime ÖÖ 13,6%, Imperial Stout
Tempest In The Dark We Live Dark Fruits Edition 9%, Black IPA
Põhjala Rukkivein 12,9%, BA Rye Wine
Tempest Mexicake 11% Imperial Stout

(#14284) jsk válasza Jhonny06 (#14283) üzenetére


jsk
Topikgazda

Ez is nagyon szép lista :R . Novemberben én is tervezek tőlük rendelni. Most is olyan Omnipollok jöttek nekik, hogy csak csorgatom a nyálam.

(#14285) ROBERTOH


ROBERTOH
őstag

Még nem számoltam be a hétvégi Kraft sörfesztiválon kóstolt sörökről, jöjjenek az akkori feljegyzéseim időrendi sorrendben:

Mad Scientist Sao Paulo Ice Tea:
mint ha narancslét (fantát) öntöttek volna világos sörbe; nem rossz, csak pont olyan, mint amit írtam :)

TuffBuzz - Ms. Worldwild:
előző édeskés sör után ez a savanyú nem nagyon csúszik. Jó anyag, de szerencse, hogy csak két decit vettem, különben egész este elücsörögnék vele. :) A búzasört nem éreztem rajta, a maracuja és a savanyúság ural mindent.

Mad Scientist CCP-550:
jó kis kávés porter; semmi extra, letisztult.

Uradalmi Sörmanufaktúra Sztyepp:
teljesen jó ipa, érdekes ízvilágot ad neki a homoktövis

Fehér Nyúl Stout:
semmi extra, ccp jobban bejött, mert az kávésabb volt

Összesítve: a kóstoltak közül a Worldwild, CCP és Sztyepp, amit szívesen megkóstolnék még; a Sao paolo nekem túl gyümölcsös, míg a Fehér nyúl túl egyszerű volt. Worldwild: sosem ittam korábban még savanyú sört, ez is közrejátszhatott, hogy kevésbé csúszott. Egyébként a maracujával elég jó páros. Kóstolnék még szívesen nem savanyított maracujás sört is, mert bejött az ízvilága. Homoktövis szintén teljesen jó, egy búzasörben is megnézném.

Mad Scientist-eseknél vettem még egy Sugar Daddy-t, jó lesz majd karácsonyra :)

Amit már nem sikerült megkóstolnom, pedig még érdekelt volna: Uradalmi IPArozs, DimboLab Red Currant Gose, Reczer ser T30, armando_otchoa Freaky Wheaty

ez a kedvenc aláírásom

(#14286) gergo5991


gergo5991
őstag

akit érdekel, itt van a tegnap esti kocsma megnyitó itallapja árral.
kép
Elég lightos volt ez a london pride sör, sokkal jobbra számítottam, íze nem volt túl erős, hambja azért sűrűbb volt az átlagos söröktől ami hamar el is tünt a tetejéről, kinézetre / állagra olyan volt mint a filmekben amit isznak az angolok, szóval az úgy stimmelt :D, a favorit még mindig a 8. a listán a postrizinske nezny barbar félbarna cseh sör, nagyon nagyon finom.

Legközelebbi lakalommal a Black Cab stout lesz megkóstolva :)

[ Szerkesztve ]

(#14287) looser válasza gergo5991 (#14286) üzenetére


looser
addikt

Látom vannak kalteneckerek is, szerintem vernek 1-2 kört ezekre a Fullers sörökre. Ha egyszer elmész Rozsnyóra (én még nem voltam, még csak 5 éve tervezem :-) ott eredetiben és feltehetőleg mindegyikből kapsz, jó eséllyel csapról is. Szóval ez az 1,8€ ár a Kalteneckerekre szerintem kellemesebb, mint a 2,8€ a Fullersekért. De a lényeg, hogy igen jó a választék!

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#14288) divot


divot
veterán

Most toltam le egy Gólem 100Hops-t - nekem bejön. Aljas egy dög, nem érezni benne a 10% alkoholt elsőre, ha valami buliban lennék, már a harmadikat innám szerintem, vesztemre.

(#14289) proci985 válasza divot (#14288) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

nekunk az omnipollo Nebuchadnezzar volt ilyen (avagy az elso dipa/iipa amit itt mindig lehetett kapni).

egyebkent 3 abbol fel uveg tomeny a miheztartas vegett.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#14290) divot válasza proci985 (#14289) üzenetére


divot
veterán

Mint amikor életem első belga sörözős bulijában egy Bush-t kértem a végén. :)

(#14291) proci985 válasza jsk (#14282) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

a hoppintol a borist kostoltam, az finom volt. tobbire kivancsi leszek.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#14292) Dorian válasza divot (#14288) üzenetére


Dorian
félisten

Én is ittam a Krafton, nekem is nagyon ízlett, nagyon összetett, komplex ízvilágú főzet, a százat én erős marketingnek érzem. Sztem mondjuk 20-ból is pont ilyen összetett sör jött volna ki.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#14293) jsk válasza proci985 (#14291) üzenetére


jsk
Topikgazda

Tervben van az is, de az gyakrabban szokott lenni, mint a társai, így inkább azok jöttek most. Karácsonykor eldől, hogy milyenek.

(#14294) divot


divot
veterán

Vettem az Aldiban Paulaner Octoberfest Bier-t. 6%-os, 399 forint kicsit vastag érte, de kipróbálni ér. Főleg ma, napos, nyárias időben kifefejeztten jól esik. Amúgy nem rossz sör, az a harapós, kenyérízű fajta, régies típus.

(#14295) looser


looser
addikt

Két savnya vendégsör a Legendában, egy Bressë nevű saison és egy Málnatolvaj nevű málnás búza, ami sem nem málnás, sem nem búza. Na majd egy kövér ipával és stouttal lecsapom 😊

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#14296) looser válasza looser (#14295) üzenetére


looser
addikt

Hát...szégyellem bevallani, mert hogy a Legenda a szívem csücske, de ez az Omnipollo Zodiac felülírja az estét. Nem tudom, a nyár teszi-e, de mindegyik Legenda sör savanya volt egy kicsit. A Zodiac viszont tökély 😊

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#14297) jsk válasza looser (#14296) üzenetére


jsk
Topikgazda

Most megnéztem, hogy a Legendától eddig négy sört ittam, de egyiktől sem voltam elragadtatva. Ahogy itt kivettem, az ő csúcsidőszakuk régebben volt. Újra kellene próbálnom a söreiket.

Az Omnipollo Zodiak nagyon jó sör. A külföldi főzdék közül nekem a kedvecem az Omnipollo. Ma is ittam tőlük egy Omnipollo Original Rocky Road Ice Cream imperial portert. Édesszájúak előnyben.

Illetve lefolyt még egy szerb Dogma Hoptopod ipa. Nagyon jó ivósör.

[ Szerkesztve ]

(#14298) Dorian válasza jsk (#14297) üzenetére


Dorian
félisten

"az ő csúcsidőszakuk régebben volt. Újra kellene próbálnom a söreiket"

Nem kéne. Az utóbbi hónapokban én csak az egyre nagyobb hanyatlást látom, ízlelem.

Mondjuk a Monyo is megérdemelne egy pár sallert a Kraftos poshadt ízű Halott Nyúlért. De lehet tényleg belefőztek vmi dögöt...

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#14299) somasz válasza Dorian (#14298) üzenetére


somasz
addikt

Le kellett volna húzni a lefolyón, mint a Boreftses hársfavirágos sörüket.

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#14300) Dr.Zoo válasza Dorian (#14298) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Én még leragadtam Legenda szintjén az Eretnek-nél, tudom, bérfőzés volt, de az akkori választékból, amit viszont Ők főztek, nem nagyon volt hibás... Emlékeim szerint. :)

Kár értük, jó ügynökök voltak... :(

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.