Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:37:15

LOGOUT.hu

Sörtípusok erjesztési eljárás alapján:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14451) Dilikutya válasza jsk (#14450) üzenetére


Dilikutya
félisten

Tavaly ilyenkor már volt Hop Harvest, pont havernak születésnapjára hoztunk az ünnepi hétvégére.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#14452) szilva01 válasza Dilikutya (#14445) üzenetére


szilva01
őstag

A bakot én is szeretem, de nekem még a hidegkomlós is ízlik. Mondjuk ehhez hozzátartozik, ha ezt iszom az jellemzően Füge udvar/kertben történik, ahol a többi választás a sima Dreher meg a korsóászok. Dehát még diák vagyok, jelenleg a Kőbányai fogyasztását is meg tudnám védeni bíróság előtt. ;]

(#14453) Dilikutya válasza szilva01 (#14452) üzenetére


Dilikutya
félisten

Fáj a fejem a Drehertől, hiába van amúgy kellemes íze a Hidegkomlósnak.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#14454) proci985 válasza Dilikutya (#14453) üzenetére


proci985
MODERÁTOR

nyaron 30 fokban ihato (vagy iden javult), nyaron 18 fokban borderline ihatatlan, viszont eroteljesen vizelethajto.

fejfajas lehet, en Szigeten vegeztem mereseket es nem biztos azert voltam levert.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#14455) proci985 válasza jsk (#14439) üzenetére


proci985
MODERÁTOR

egyebkent ez nem rossz dolog, foleg ha a magyarokkal egy arban mennek a balti / skandinav cuccok. a must kuld es a noa csaprol azert fegyverteny, a zodiakot is szoktam neha venni (csak 0,65os es IPAnak picit belga, belganak meg IPA).

a punk meg eleve nalam is 5 eve lassan az aranymerce.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#14456) proci985


proci985
MODERÁTOR

Omnipollo / J Wakefield Brush imperial stout

Ejfekete test barna habbal. Kave, vanilia, porkolt malata, porkolt mandula, megint vanilia, csokolade. Utoizben dominans vanilia, csokolade, chili. Szaraz a szajban, kb mintha az ember svajci etcsokoladet enne. Ahogy melegszik jon elo az alkohol es kozeledik utoizben egy csokoladelikorhoz. Es jon elo a jalapeno.

Wow, ez igy intenziv. Izre az Evil Twin Mexican Bizkotti Break hasonlo, csak ez valamennyire meg csuszik. Az Amager fele Santa Muerte sokkal edesebb (ez inkabb svajci 85-90%os csokikhoz hasonlit), az Innis & Gunn Mika's Choice pedig lenyegesen kevesbe intenziv. Ahogy Melegedik azon gondolkodok, hogy a kave vagy a csokolade mas a szokasoshoz kepest, mert a fozdere jellemzo jegyek egyertelmuen megvannak.

Nagyon ajanlott. Omnipollo imperial stout viszonylatban kb a szokasos minoseg.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#14457) looser


looser
addikt

FB Különleges sörök topicban ajánlották ezt a boltot: Drink online
Szlovákok, szállítanak ide, magyar nyelvű honlap, baráti árak (még nekem is :DDD )

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#14458) proci985


proci985
MODERÁTOR

Fuller's Imperial IPA IIPA barley wine

Zoldes-sotetbarnas test. Árpa, maláta, karamella, komló, vörös ribiszke, aszalt szőlő. Utóízben harap az árpa / maláta / komló elegy. Inkább kesernyés.

Elcimkezett sorok rovatunkban ma: A Fuller's limited IIPAja egy zsenialisan jo barley wine old style ale jegyekkel keseruen talalva, viszont IIPAkent ertelmezhetetlen. Mondjuk az eleve gyanus volt, hogy a dobozan "tovabb erik az uvegben" leiras volt, ami IPAknal jellemzoen max azt jelenti, hogy eltunik a komlo frissessege szoval idovel egyre gyengebb lesz. De tenyleg, hosszu leiras a cimken az imperial ipa stilusrol, majd az osszetevok a malted barleyvel kezdodik. :W:DDD Friss barley wineként meglepően egyben van ilyen fiatalon is.

Barley wineként nagyon ajánlott. Old style scottish aleként (eléggé karamelizált és meg van tolva fűszerekkel ahogy kell) szintén nagyon jó. Viszont ha alapvetően egy IIPAt akarsz akkor ez nem az, nekem is egy fél pohárnyi WTF kellett mire leesett, hogy nem egy kegyetlenül rossz IIPAt kortyolgatok éppen, hanem egy tényleg remek barley winet. Van annyira jó, mint az imperial stout limitedjük.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#14459) proci985 válasza jsk (#14437) üzenetére


proci985
MODERÁTOR

És akkor van a topiknak topikgazdája is :R :K

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#14460) Luser2000 válasza looser (#14457) üzenetére


Luser2000
addikt

"...A 2013. és 2014. évek fordulóján a kínálatunk zászlóshajójává a dán Mikkeller sörfőzde lett, a vándor sörfőzés úttörője. Néhány hónappal később kínálatunkat két további sörfőzde - a dán To Øl és az osztrák Bevog - termékeivel bővítettük..."
Engem meggyőztek. Köszi!

Apple iPhone 15pro, Apple Watch Ultra2, MacBook Air M2 13"

(#14461) jsk válasza proci985 (#14459) üzenetére


jsk
Topikgazda

Frissítettem is a Topic-összefoglalót :)

(#14457) looser: Én is ott láttam a héten. Tavaly még csak szlovák nyelvű volt az oldaluk. Bele is raktam az összefoglalóba a többi külföldi webáruház közé.

(#14462) mirci18 válasza Baaraanz (#14387) üzenetére


mirci18
addikt

És mennyire igaz.
Én egész évben nagyban röhögtem az összes ismerősömön aki nagyban büszkén reklámozta az interneten hogy Csíki sört iszik mekkora király.

Mondtam magamban dupla árat fizettek rá megérdemlitek.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#14463) looser válasza jsk (#14461) üzenetére


looser
addikt

Szuper lett, köszönjük szépen :R

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#14464) Dr.Zoo


Dr.Zoo
senior tag

Pár napig nem nézek, be, és lesz/lett Topikgazdánk, gratulálok, és köszönöm.. :DDD (nem mellesleg, 43 új hsz.. ;] )

Urak!

Itt a "rossz" idő, talán lesz egy kis időm. Ha van kedvetek még sört főzni, főzzünk.
Eddig 3-an vagyunk "versenyben", én a november elejét-végét céloznám be, középen van egy pár napos welness progink, a Mamával. :)

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#14465) ROBERTOH válasza Dr.Zoo (#14464) üzenetére


ROBERTOH
őstag

Nekem kedvem lenne, csak egyáltalán nem értek hozzá :D
Majd elmegyek főzde látogatásokra, meg átbújom a szakirodalmat, aztán talán jövőre én is mennék ;)

ez a kedvenc aláírásom

(#14466) looser válasza ROBERTOH (#14465) üzenetére


looser
addikt

Egyikünk sem :-D
Még receptben sincs megegyezés (Dr. Zoo, mintha említetted volna, hogy csinálsz egy mézsört?), de szerintem elsőre valami egyszerűt fogunk bármennyire is szárnyal a fantázia :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#14467) Dr.Zoo válasza ROBERTOH (#14465) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Itt (pár kivételtől eltekintve) hobbi home made sörfőzők vannak, ha van kedved, és időd, nagyon szívesen látlak. :) Semmi extrára nem kell számítani, vagy egy fűtetlen padlásterem, ami amolyan felnőttszobaként funkcionál, és a pókok lakják. Itt gondoltam főzni, egyrészt senkit nem zavarunk, hely van, kedv van, gyere!!! :K

(#14466) looser: jaja, azóta sem jutottam 2 kiló méznél többhöz, márpedig én erősebbre szeretném/szerettem volna főzni.. :)

Szerk.: nem mellesleg, igen szép és jó pálinkagyűjteményem is van, illetve most ismerkedek a cognac fajtákkal... ;]

[ Szerkesztve ]

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#14468) Dilikutya


Dilikutya
félisten

Mad Scientist Hell Dorado

Double black IPA. Hangzatos varázsszavak, annyi bizonyos. Még pénteken kóstoltam, az utolsó szép langyos napon, szabadban, élvezve az őszi nap sugarait a lehulló levelek alatt. Kellemes, keserű, karamelles, kávés, nekem ízlett.

Viszont a hétvége favoritja egy barátom LSR Disznó fantázianevű IPA-jának barna változata lett. A világost kóstoltam már, szerettem is, ugyanebből most lett barna is. Véletlen lett karamell malátájuk, és lefőztek egy adagot így is, ami előnyére vált a sörnek.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#14469) Gyuc válasza Dr.Zoo (#14467) üzenetére


Gyuc
aktív tag

Sziasztok!
Van mézem eladó házi,szüleim azzal foglalkoznak :D

(#14470) Dr.Zoo válasza Gyuc (#14469) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Sziasz!

Én 2200 / kg tudok, de kellene vagy 5-6 kiló a mézsörhöz.
Azért vaciláltam eddig, mert ennyi lóvét lehúzni a csapba,(ha valami beüt) kicsit luxus mostanság.. :)
És akkor még csak a méz árát néztem. :(

Valami ilyesmit főznék én is, csak sokkal több mézzel, kvázi erősebbet.

[ Szerkesztve ]

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#14471) Gyuc válasza Dr.Zoo (#14470) üzenetére


Gyuc
aktív tag

Attól függ milyen kell bele.Az akác bizony elég drága főleg ha házi..az náluk is 2500 de a vegyes virág 1800.Persze vannak más fajták is.Na de nem offolok :)

[ Szerkesztve ]

(#14472) jookomak válasza Gyuc (#14471) üzenetére


jookomak
őstag

Egyszer kóstoltam házi cseresznyemézet, valami isteni volt. Frankón érezni lehetett az ízén és az illatán a gyümölcsöt.

(#14473) jsk


jsk
Topikgazda

Hétvégi szalonnasütés a Rózsika-forrásnál Solymáron:

Cloudwater IPA Amarillo Citra
Clodwater-től egyelőre nem találkoztam rossz sörrel. Ez sem volt kivétel. Komlós, trópusi gyümölcsös illat. Édeskés, narancsos, citrusos ízvilág. Visszafogottan keserű.

To Øl Garden of Eden

Guavával, papayával, mangóval, passziógyümölccsel és sárgabarackkal főzött gyümölcsös ipa. Édeskés-savanykás gyümölcsös íz, a háttérben némi grapfruitos keserű ízzel. Nagyon kiegyensúlyozott. A sokféle gyümölcs harmonikus összképet alkot.

Mother Earth Boo Koo

Jó kis west coast ipa. Cituros, déli gyümölcsös illat. Komlós keserű íz, de megtartja a gyümölcsös jegyeket. Felfrissítette a sült kolbásztól-szalonnától megviselt ajkaimat :D

Vasárnap este pedig jött az egy ideje már tartogatott Omnipollo Noa Pecan Mud Cake - Bourbon

A Ratebeer-en ez lett a 3. 5 pontos söröm. Még jobb, mint az eredeti. Ugyanakkor arra azért kíváncsi lennék, hogy az Omnipollo mennyi aromát használ, ha használ? Nem venni észre, nem úgy mint a nemrég ivott AleSmith X Extra Pale Ale - Orange-nál. Ott a narancsaroma és az aszpartám erősen elnyomta a sör ízét.

[ Szerkesztve ]

(#14474) jsk


jsk
Topikgazda

A Csíki Sör venné meg a Heineken gyárait

Nemrég még a csőd került szóba velük kapcsolatban.

(#14475) Dilikutya válasza jsk (#14474) üzenetére


Dilikutya
félisten

Árháború? A Dreher és a Heineken évek óta 200-240 Ft... kezdem azt hinni, ezek szednek valamit.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#14476) jsk válasza Dilikutya (#14475) üzenetére


jsk
Topikgazda

Nagyjából csak a hazafias ill. a negatív kampányra költenek gyomorforgató módon. Ők is a magyar állam pénzcsapján függve szeretnének vállalkozni minden kockázat nélkül.

Helyette állítsanak elő olyan terméket, amiért megéri annyi pénzt kiadni, amennyit jelenleg kérnek. Pár éve 600 Ft-al indult Magyarországon, aztán ahogy nem vették úgy csökkent az ár. Nem értik meg, hogy ők is ugyanolyan nagyüzemit gyártanak, mint a Dreher és társai. A székelység esetükben semmilyen többletet nem ad.

(#14477) proci985 válasza Dilikutya (#14475) üzenetére


proci985
MODERÁTOR

meg megiscsak a kukoricadaraval olcsositott magyar piacrol beszelunk, ahol ez a topik fogyasztasi szokasok teruleten kb annyira reprezentativ, mintha a skylake X i9 topikbol indulnank ki.

jsk: lehet ertik ok, csak megint az a baj, hogy lehet abbol kiindulni, hogy aki dragat vesz az ugyis csak sznob lehet / mukodik a nemzeti szalaggal atkotott taktika, de ket baj van:
- a belga 10 eve nyitva, szoval aki tenyleg kulonleges sort akart inni es van ra affinitasa, annak vannak jobb megoldasok. igen, pl az elesztoben is probalkoztak a tokatlag sorok dragan trukkel egy idoben, de mi emiatt evek ota nem is jarunk oda mar
- a nemzeti szin szalag meg meger uvegenkent duplaannyit? itt most a "nemet tisztasagi szabalyok" altal letarolt piacra is gondolok.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#14478) Nunder válasza proci985 (#14477) üzenetére


Nunder
őstag

És jsk

Köszönöm, ilyen szépen megfogalmazott metaforákkal már rég találkoztam sörös témában :)

Egyébként meg szerintem akkor lőnék csak igazán lábon magukat, ha a hónapokig tartó pocskondiázás után, bármi közük is lenne a Heinekenhez...

[ Szerkesztve ]

“It's the job that's never started as takes longest to finish.” // blackbird3dworks.hu

(#14479) jsk válasza Nunder (#14478) üzenetére


jsk
Topikgazda

Ha valamelyik állami bank hozzájuk vág pár milliárdot, és megveszik a bezárandó üzemeket, akkor abból újabb fantasztikus kampány lehetne. Munkahelymentő cselekedetként lenne feltüntetve. Jól is el tudnák adni. Arra viszont kíváncsi lennék, hogy a megnövekedett kapacitással mit kezdenének. A mostani főzeteket sem tudják eladni, csak "1-et fizet 2-őt kap" akcióban.

(#14477) proci985: Piszkosul kíváncsi lennék arra, hogyan is áll pontosan a magyar sörpiac helyzete. Mennyire rentábilis egy magyar kraft sörfőzde? Mennyire tudjuk eltartani őket?

(#14480) Dorian: Remélem addig nem jutunk el.

[ Szerkesztve ]

(#14480) Dorian válasza jsk (#14479) üzenetére


Dorian
félisten

Ez pofon egyszerű. Majd NAV ellenőrzéseket kap az a kocsma, aki nem veszi be alap sörként. 10-20 ilyen, elterjed a híre, ennyi.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#14481) Nunder válasza Dorian (#14480) üzenetére


Nunder
őstag

Pontosan. A sörkóstolók innentől kezdve feketevágás számba mennek, és majd mindenki falba, föld alá rejti az import és hazai söreit. Untappd-et és társait betiltják, a szomi meg majd fülel, hogy mikor ciccen az üveg vagy a doboz és azonnal felnyom, ha nem a Kossuth rádió zümmögése mellett folyatod magadba a nemes székely nedűt. Csakajósör átneveződik Csíkijósörre, a kihalt kézműves romkocsmákat már csak elrettentő példának hozzák fel a propaganda filmek. :)

“It's the job that's never started as takes longest to finish.” // blackbird3dworks.hu

(#14482) looser válasza Nunder (#14481) üzenetére


looser
addikt

Ez eléggé lesújtó vízió :U
Reméljük, idáig nem jutunk el :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#14483) Dr.Zoo


Dr.Zoo
senior tag

Tisztelt Urak!

Melyik dátum a szimpibb? Nov. eleje, vagy nov. vége felé inkább?
Helyileg Göd Újtelepen lenne a sörfőzés, ha valaki akar Looser, és JSK kollégán kívül jelentkezni, ne tartsa magában. :)

Üdv:

Zoltán

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#14484) Gyuc


Gyuc
aktív tag

Sziasztok!
Kicsit had dicsekedjek,hazánk (Mór) szülötje és cimborám Szabó Tomi kezdi bontogatni szárnyait Angliában és megjelent az első söre a MOOR főzdénél.
[link]

(#14485) jsk válasza Dr.Zoo (#14483) üzenetére


jsk
Topikgazda

Nekem elvileg november 11. és 25. felelne meg.

(#14486) looser válasza Dr.Zoo (#14483) üzenetére


looser
addikt

Szia Zoli, nekem november vége lenne jobb, ha nem gond.

Gyuc: gratu, mindig jó ilyesmit olvasni :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#14487) Dr.Zoo válasza looser (#14486) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

(#14485) jsk és Looser!

November vége oké, ha JSK által javasolt 25.-e szombat megfelelő, akár fixálhatjuk is.

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#14488) csatacsita


csatacsita
tag

Sziasztok!
Most fedeztem fel ezt a fórumszösszenetet, zseniális!
Ki mit gondol a szalonnafröccs elnevezésű sörről? Csak nekem jött be nagyon, vagy van más beteg lélek is itt? :)

(#14489) jsk


jsk
Topikgazda

Hátha valakit érdekel:

Borefts (De Molen saját sörfesztiválja) After Party Budapest

November 17-én pénteken 15 órától az Élesztőben.

15 féle sör 10 féle főzdétől, amit a fesztiválról hoztak. 20 liter sörönként. Lehet majd 1 dl-t kérni. Az első amit már megírtak: Brew By Numbers 10/10 Coffee Porter - Imperial - Duromina

Rajtuk kívül tuti lesz MONYO Yummy Mummy hibiszkuszvirággal szervírozva.

18 órától élménybeszámoló a Monyo részéről a Boreftsről.

[ Szerkesztve ]

(#14490) perempe


perempe
addikt

melyik Krusovice az, ami szinte teljesen olyan, mint a Pilsner Urquell? ma ittam egy kis szlovák kocsmában Tornanádaska után egy hosszabb túra után. a szlovák árak is jóval barátságosabbak, gyakorlatilag pont felébe került a hazaihoz képest.

[ Szerkesztve ]

* Brahms: 4. szimfónia *

(#14491) gergo5991


gergo5991
őstag

sziasztok, budapesten naon jo csapolt sort merre talalhato? olyan 700ft ig max.. 2 napig vok pesten

(#14492) jsk válasza gergo5991 (#14491) üzenetére


jsk
Topikgazda

Max. 700 Ft-ig a cseh vonalat ajánlanám. Pl. a Hrabalt. Holnap meg a Bohémiát.

Vagy ha nem tekinted szentírásnak a 700 Ft/5 dl-t, akkor poharazni mehetsz a Jónásba, ahol elsősorban magyar kraftsör kapható. Vagy külföldi kraftsöröket ihatsz a Polyhistorban. Ott elő szokott fordulni, hogy 1-1 óráig pohár árban adnak korsót.

(#14493) looser válasza gergo5991 (#14491) üzenetére


looser
addikt

Legenda!
Ha a belvárosban jártok, akkor a Király utcában van egy remek pubjuk, 9 csap plusz üvegesek. Négyeshatos a Király utcáig, onnan a Lövölde tér felé elindultok a bal oldalon. 500-1000 Ft között vannak a sörök, ez korsó ár, de van pohár is.

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#14494) Luser2000


Luser2000
addikt

Pénteken Feleségemmel beugrottunk a First Craft Beer & BBQ nevű műintézménybe. Csinos kis bár, tele vendéggel (foglalni kell!), 19 működő csappal, egész jó üveges kínálattal. A személyzet nekünk jutott tagjai kifejezetten figyelmesek és kedvesek voltak. Egyetlen csalódás volt, hogy kaja nincs kb semmi, csak 3-4 hambi (és azokon van még mit fejleszteni). BBQ-nak se híre, se hamva. Illetve majd pár hét múlva lesz, ha minden jól alakul. (Pont emiatt esett a helyre a választás. Pffff....)

Két pazar sört ittam több nekifutással:

Põhjala Uus Maailm - a jelek szerint nekem ez sokkal jobban ízlett, mint a RB bejegyzőinek. Kiemelkedően friss, intenzív illatokkal és aromákkal telt főzet. Hozza az alkalmazott komlók stílusjegyeit, hozzá színben aranysárga harmóniákkal. Több pohár fogyasztása ajánlott! :)

Omnipollo Noa Pecan Mud Cake - erről lassan már mindannyian szereztünk saját élményeket, valóban klassz, jól összerakott desszert sör.

Apple iPhone 15pro, Apple Watch Ultra2, MacBook Air M2 13"

(#14495) Dilikutya válasza Luser2000 (#14494) üzenetére


Dilikutya
félisten

Egy pillanatig meglepődtem a pazar sörön, de aztán láttam, nem FIRST sör volt. Pénteken ittam tőlük négy félét, nem voltam elájulva.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#14496) somasz válasza Dilikutya (#14495) üzenetére


somasz
addikt

FISRT APA és IPA járt nálam dobozos verzióban. APA szerintem nagyon rossz, az első korty jó, utána mélyrepülés. A Soproni IPA szerintem jobb, sokkal lassabban vesztem el a kedvem a következő kortyhoz.
Az IPA kb. egy átlagos session IPA.
490-es ár kb. jó az IPA-nak, APA-nak bőven túlzó. Utóbbi csak hazai Csíki Sör ármércével viselhető. ;]

A kocsmájuk meg nekem nem volt szimpatikus, leülni nem volt hely, állni útban voltunk. A saját sörük, amit akartunk, kifogyott, helyette ízhibás ZIP's-et kértem/kaptam. Külföldi sörök skandinávba hajló árakon.

A nagy ijedtségre való tekintettel Hopaholicba fojtottuk bánatunk.

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#14497) jookomak válasza gergo5991 (#14491) üzenetére


jookomak
őstag

Ogre is teljesen vállalható áron van. [link]

(#14498) proci985 válasza Luser2000 (#14494) üzenetére


proci985
MODERÁTOR

hat jelenleg jot enni / jot inni kategoriaban a belga es a kraken van ahogy tudom Budapesten, bar a vegetarianus menu mindket helyen problemas. ertsd belgaban a kecskesajt sorozos-bulizos estehez kicsit nehez kaja, a kraken meg eleg olajos a vega pitevel. ami meg nagyon jo, az az olasz kajalda a moricz korter mellett, nyaron picit meleg de elsorangu pizzaik vannak es a sorkinalatukban is vannak erdekes dolgok (birra del borgo / birra nationale nincs, de elegedett voltam), cserebe van normalis vega pizzajuk. ami meg remek volt az az osztrak (stieglet csak ott lattam Budapesten, de volt talan Liefman is). legenda teljesen oke volt ar/ertekben, bar vilagot nem valt meg de nem is celja.

elvileg meg van egy argentin steakhouse, de az max talan kovetkezo alkalommal ha Budapesten leszek, allitolag vannak jo cuccaik.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#14499) jookomak válasza proci985 (#14498) üzenetére


jookomak
őstag

Ha a pampas-ra gondolsz, akkor elsőrangú. Ott ismerkedtem meg igazán a steakekkel, fantasztikus élményben volt részem minden alkalommal. Akkoriban még nem nagyon mentek a kézműves sörök, nem tudom ez változott-e ott. Kaja miatt aztán átszoktunk a pesterzsébeti buffaloba. Nagyon jó steakjük van, igaz sörfronton szintén nem erős.

Ha kézműves sör és kaja, akkor ott a bölcső, kandalló, vagy a duna plazanal a céltorony - valami elképesztő bbq ételekkel, sörökkel és kilátással. Rizmajerről azért nem nyilatkozom, mert mikor ott voltam, annyian voltak, hogy inkább átmentünk máshova.
Vagy ott vannak a csehek, ahol a sör és kaja kiválóan megfér egymás mellett. Pl czech-in-ben, hrabalban már kajáltam, jó volt. Vagy más kategória, de pl kaltenberg, vagy a mom-ban a paulaner. Illetve egyik személyes kis kedvencem, a scherdel bajor kolbászda és söröző a Batthyány téri piac mögött.
Street food kategóriában pedig különösen ajánlott a töltő. Teljesen házi készítésű kolbászos bucik, és mindig van a hűtőben pár kraft sör, pl dezső vére.

[ Szerkesztve ]

(#14500) proci985 válasza jookomak (#14499) üzenetére


proci985
MODERÁTOR

hoppa, koszi a tippeket!

jaja tobbiek Pampast mondtak, az eleg decensnek tunt elmondasok alapjan. mondjuk oda lehet foleg kajalni mennenk. csak az mar afolotti szintnek tunt, ahova negynapos szigetnyuzottan koszos trekkingcipoben es porosan beul az ember, bar a belgaba siman lementunk ugy minden even.

Bolcsorol baratok szinten nagyon pozitivan nyilatkoztak, szoval kovetkezore ha megyek mindenkepp megnezzuk.

Hrabalban csak sort ittam, viszont van egy cseh pecsen a belvarosban is, ott is nagyon jo a kaja es sorfronton kettot ismertem az etlapon.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.