Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:37:15

LOGOUT.hu

Sörtípusok erjesztési eljárás alapján:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14201) proci985 válasza divot (#14199) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

jackhammert ill a hardcore ipat anno probaltad?

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#14202) looser


looser
addikt

Különleges Sörök FB csoportból lopva....

IPAs Are Giving You Man Boobs

"Not many people know this, but those hops in your favorite IPA are actually wonderful medicine for insomnia and menopause, thanks to their high phytoestrogen content. These same phytoestrogens, however, might be less desirable for men, as indicated by the common condition known among brewers as Brewer's Droop. Yes, you read that right: Hops are giving men man boobs."

Ehhe ;]

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#14203) jookomak válasza looser (#14202) üzenetére


jookomak
őstag

Kapcsolódó videó, ki mástól, mint Torrente-től. [link]

(#14204) looser válasza jookomak (#14203) üzenetére


looser
addikt

Ja, hát ha így tekintünk rá, akkor néhány igazán hardcore ipa elfogyasztása a legkellemesebb mellre gyúrás :-))

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#14205) NoLF


NoLF
addikt

Hosszu ido utan az elso, s jo hsszu ideg az utolso visit a bristoli Bredwdog barban, erre mit talalok? Gyulai kolbaszt raknak a special helyben sutott pizzara :)

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#14206) looser válasza NoLF (#14205) üzenetére


looser
addikt

Majd ha Soproni ipa lesz a vendégsör, akkor kezdj el aggódni :-)
Jó téged látni, nem sok életjelet adtál magadról az utóbbi időben.

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#14207) NoLF válasza looser (#14206) üzenetére


NoLF
addikt

Arra azt hiszem meg varhatunk egy jo darabig :D

Nem is hallottam meg rola, ihato amugy?

Sajnos az erzekenysegem miatt tenyleg mar csak unnepnapokon fogyasztok soritalt, igy nem lattam ertelmet hogy surun benezzek ide nyalat csorgatni :)

Hazakoltozom Magyarorszagra, ugyhogy elmentem a brewdogba meg utoljara es lenyomtam ezt-azt :K

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#14208) jsk válasza NoLF (#14207) üzenetére


jsk
Topikgazda

Az első főzet iható volt, de csak az ár/érték arány figyelembevételével. Tegnap ittam az új főzetből, de mintha változtattak volna rajta valamit, és nem előnyére.

(#14209) NoLF válasza jsk (#14208) üzenetére


NoLF
addikt

koszi. sebaj, egy probat majd biztosan meger. :R

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#14210) jsk válasza NoLF (#14209) üzenetére


jsk
Topikgazda

Mindenképp, de inkább a dobozosat keresd.

(#14211) jookomak válasza NoLF (#14209) üzenetére


jookomak
őstag

Csak végszükség esetén, a sima soproni helyett.
Elég volt a jóból idekinn, milliárdos lettél, és visszamész? :)
Kocsid eladó? ;]

(#14212) Dilikutya válasza jsk (#14210) üzenetére


Dilikutya
félisten

Fura, de nekem is jobban ízlik a dobozos, mint az üveges.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#14213) kraftxld válasza Dilikutya (#14212) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Szerintem is sokkal jobb a dobozos.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#14214) Jhonny06


Jhonny06
veterán

Csakajóba most érkezett Noa Bourbon változat.

(#14215) ROBERTOH válasza Jhonny06 (#14214) üzenetére


ROBERTOH
őstag

Mennyibe kerül? Valaki kóstolt már olyat?

ez a kedvenc aláírásom

(#14216) Dr.Zoo


Dr.Zoo
senior tag

Valakinek van infója a Lidli köv. 0.75-ös söréről?

Rosszat nem írnak róla, de semmi extra.

szerk.: most jut eszembe, hogy ebből már volt itt szó, az imperial verzióról.. :(
Emlékeim szerint nem volt tőle elájulva, aki megkóstolta.. :U

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#14217) juliabrilke válasza Dr.Zoo (#14216) üzenetére


juliabrilke
addikt

Felejthető sajnos, 0.33 imperial edition gyenge volt. :(

(#14218) Dilikutya


Dilikutya
félisten

Vettem egy fehér Chimay-t, tudnék még nyelni belőle. :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#14219) jookomak válasza Jhonny06 (#14214) üzenetére


jookomak
őstag

Valaki vegyen nekem egyet!!!! Még egy hét, mire odajutok, és félek, hogy elfogy addig.

(#14220) jsk


jsk
Topikgazda

Emlékeztetőül csütörtöktől vasárnapig III. Kraft sörfesztivál!

(#14221) looser válasza jsk (#14220) üzenetére


looser
addikt

Erre sajna nem tudok menni, de a Corvinra rákövetkező héten igen, s ha jól látom jookomak is itthon lesz, akkor összehozhatnánk valamit :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#14222) jookomak válasza looser (#14221) üzenetére


jookomak
őstag

Deja vu-m van...
Megint otthon, megint Corvin sörfeszt? :D Csak az idő legyen jó.

(#14223) jsk válasza jsk (#14220) üzenetére


jsk
Topikgazda

Ez most valószínűleg nekem is kimarad. Allergiás vagyok, de ennek ellenére elmentem a Mad Scientist Stardust sörének bemutatójára a Jónásba múlt hét csütörtökön. Szombatra jöttem helyre úgy ahogy. Emiatt most hanyagolom a kültéri programokat. Bár nagyon csábít.

(#14224) looser válasza jookomak (#14222) üzenetére


looser
addikt

Beza :-) Egy jó ingyen Pilsner határozottan jól esne :-D

(#14223) jsk: jövő hétre jobban leszel!

[ Szerkesztve ]

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#14225) Kergeboci válasza looser (#14221) üzenetére


Kergeboci
tag

Sajnálom, lesznek kint igazán érdekes darabok, plusz a hangulat már tavaly is megvolt
De akkor majd Corvinon :D

Os iusti meditabitur sapientiam et lingua eius loquetur iudicium - Az Igazság ajka bölcsességet kell hordozzon, és a nyelve ítéletet kell szóljon. -- http://egyatucatbol.blog.hu/ --

(#14226) Luser2000


Luser2000
addikt

Urak!

Mondjatok egy-két ivót Stockholmban, amit érdemes lehet útbaejteni.

(Ezekre gondoltam és ezzel a prioritással:
1) Mikkeller Stockholm
2) Omnipollos Hatt
3) BrewDog Bar
4) és BrewDog Bar Södermalm.
Szívesen vennék tanácsokat még).

Köszi, Balázs

Apple iPhone 15pro, Apple Watch Ultra2, MacBook Air M2 13"

(#14227) Jhonny06 válasza jookomak (#14219) üzenetére


Jhonny06
veterán

Van egy olyan sanda gyanúm, hogy már elfogyott, de beugrok megnézni este, ha lesz időm.

ROBERTOH: A sima Noa árából kiindulva gondolom 2k felett van. Nem próbáltam még. Az alkoholtartalom magasabb és gondolom intenzívebb az íze is, a sima Noa elég lágy.

[ Szerkesztve ]

(#14228) looser válasza Kergeboci (#14225) üzenetére


looser
addikt

SZUPERBOCIIII :-D

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#14229) proci985 válasza Luser2000 (#14226) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

1 Omnipollos hatt es menj koran mert tomeg van 5 utan.
Brewdog södermalm ott van tole egy kmre delre gyalog vagy egy metromegallora

mikkeller picit eszakabbra van de elvileg tobb a csapjuk (ott nem voltam). omnipollo jellemzoen valtozatosabb mint a brewdog södermalm de utobbi nagyobb.

ami erdekes lehet: ugy altalaban a nagy systembolagetek ha a hotelben tudsz tolni egy sort.

a belvarosban jellemzoen mindenhol vannak local brew sorok. a bishops arms (szinten södermalm kb 1kmre az omnipollotol) is jo, jellemzoen szinten 300fajta uveges soruk van es pl lattam mar naluk csapon inyencsegeket (Founders KBS tavasszal pl).

ja igen, ha ott vagy, akkor a Vasa museum kb a haromszogben van, azt erdemes megnezni, meg ott a Norrmalm es a parlament / kiralyi palota. ha tobb idod van a naturhistoriska egesznapos program, de hatalmas elmeny. Az 5-6 kiallitott kraken kozul az egyik ott van, van 3 komplett balnacsontvaz, egy tengeri tehen (!) meg egy komplett tyrannosaurus rex.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#14230) ROBERTOH válasza proci985 (#14229) üzenetére


ROBERTOH
őstag

Loch Ness-i szörny nincs kiállítva? :)
Bocs, csak rákerestem a krakenre, érdemes megnézni a képeket.

Erről nem is beszélve :)

[ Szerkesztve ]

ez a kedvenc aláírásom

(#14231) Dorian


Dorian
félisten

Bezzeg Mallorcan most sörkopon vagyok. Mindenhol van Esterella és San Miguel, valamint Esterella és San Miguel. És pár helyen Esterella és San Miguel...

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#14232) jookomak válasza Dorian (#14231) üzenetére


jookomak
őstag

Szegény embert az ág is húzza. :P
30 fokban elmegy az ha jéghideg. Vagy koktélozz. Esetleg Sangria.
Estrellát nem kóstoltad? Vagy mi a másik spanyol sör..ja megvan, San Miguel!

(#14233) somasz válasza Luser2000 (#14226) üzenetére


somasz
addikt

Akkurat

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#14234) Luser2000 válasza proci985 (#14229) üzenetére


Luser2000
addikt

Köszi Proci985! Utánanézek a javasolt helyeknek, készítek rá egy tervet. Szombattól hétfőig leszek, családdal, gyerekkel. :)

És köszi Somasz!

[ Szerkesztve ]

Apple iPhone 15pro, Apple Watch Ultra2, MacBook Air M2 13"

(#14235) proci985 válasza ROBERTOH (#14230) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

pedig tenyleg van ott egy orias tintahal / kraken. a vilagon egyszamjegyu van kiallitva.

bal oldalon ott a loch nessi szornyed egyebkent:) igen, a jobb oldali egy komplett tyrannosaurus rex, meg melle egy koponya.

egyebkent a kraken kulonleges volt, de a kiallitott kitomott erszenyes tigrisnel es a teljes tengeri tehen csontvaznal mondtam azt, hogy wow. meg volt egy 240millio eves dinoszaurusz csontvaz kint (kb harom meter hosszu beka). meg a szilas cet / kek balna / ambras cet (?) harmas az egyik teremben. meg az emeletnyi madar.

kb olyan, muzeumban, mint a Brewdog Tokyo Barrel Aged sorben.

Luser2000: ha a gyerekeket erdeklik az allatok akkor a naturhistoriska remek. a skansenhez talan mar hideg van picit.

ja igen: az omnipolloban csak pizza van, de az finom. gyerekekkel tenyleg probaljatok negyig odaerni, mert kb egy csakajosor meretu pici helyrol beszelunk.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#14236) ROBERTOH válasza proci985 (#14235) üzenetére


ROBERTOH
őstag

Kraken egy kitalált óriás polip, míg a kiállított "kraken" egy óriáskalmár lesz.

Loch Ness-i szörny szintén egy kitalált lény, nem tudom, hogy az általad linkelt képen milyen lény van :) Talán egy fantáziadús ember műanyagból legyártott egy loch ness-i szörny kitalációt -mivel csontvázat még nem találtak -,és még hiteles fotó vagy videó felvétel sem készült róla.

ez a kedvenc aláírásom

(#14237) proci985 válasza ROBERTOH (#14236) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

jaja, viszont ettol fuggetlenul ebbol par darab van osszesen kiallitva es valszeg ezek lehettek a mesebeli krakenek.

a "loch nessi szorny" ha megnezed jobban tippre egy plesiosaurus lehet, egyebkent valodi csontvaz.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#14238) jsk válasza proci985 (#14237) üzenetére


jsk
Topikgazda

Van egy 4 éves kisfiam, és egy 7 éves kislányom, emiatt szinte kívülről fújom a témát. Lassan paleontológusnak is elmehetnék. Így szerintem az egy Elasmosaurus :) (Ami egyébként tényleg a plezioszauruszok családjába tartozott). Jobban értek ehhez, mint a sörhöz :D

[ Szerkesztve ]

(#14239) jookomak válasza jsk (#14238) üzenetére


jookomak
őstag

Ezek szerint a dinoszaurusz imádat minden generációnál megvan. Én 7 éves voltam, mikor kijött az első Jurassic park, mondanom se kell, hogy minden dínós volt akkoriban. Dínós játék, matricásalbum, kiállítás, minden lófütty.

(#14240) Dilikutya válasza proci985 (#14237) üzenetére


Dilikutya
félisten

Nem is annyira mesebeli a kraken. Ha egy ókori, középkori ember élete első találkozása egy óriás kalmárral hasonló volt, mint itt a videóban, már meg is van a legendák alapja.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#14241) jsk válasza jookomak (#14239) üzenetére


jsk
Topikgazda

Nálunk ugyanez a helyzet. Szakkönyveink vannak a dinoszauruszokról, őshüllőkről (határozó kézikönyv, enciklopédia, stb.). Van kb. 60 figura. Sőt van paleontológus készlet is, ahol gipszből kellett nekik kikalapálniuk a dinó-csonvázakat. A vízben kikelő dinó-tojásról ne is beszéljünk. Továbbá kedvenc sorozatuk a Dino kalandok Andy-vel :) A Jurrassic Parkokat még nem nézhették meg, szigorúság van. :)

(#14242) Dr.Zoo válasza Dorian (#14231) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Üdv Délen! :D

Pár hete voltam Zakhyntoson, ott a Mythos és az Amstel váltogatta egymást. MEg időnként volt még Fix is. ;]

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#14243) proci985 válasza jsk (#14238) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

Hat, azon az emeleten en megint 10 evesnek ereztem magam, szoval lehet azert is mondtam :DDD.

Apropo, a Vasa museum mellett kozvetlenul ott van egy tengeri museum is (Aquaria Water museum) az egy oras program ha szeretnek vizi herkentyuket nezni. A Vasa olyan 2-3 ora (az az elsullyedt kozepkori hajo amit egyben kiemeltek es kiallitottak), a termeszetrajzi ilyen 4-5.

Ami meg a problema a termeszetrajzival hogy kicsit a kulvaros fele van, tehat tomegkozlekedni kell. Mondjuk ajanlott egyebkent is, terkepen pl az Omnipollo es a Brewdog hiaba van egymas mellett nagyon gyorsan jonnek fel a kilometerek ha az ember setalva varosnez (probaltuk). Viszont a stockholmi metrohalozat elegge szep, foleg par megallo a csempeivel.

Ja amit meg nem mondtam az a Nya Carnagiebryggeriet ami elvileg ott van Södermalm eszaki reszen, nekik is jo a soruk de a kocsmajukban meg nem voltam.

Pro tip: ugyelj az arakra ha nem akarsz meglepetest, pl a bishopsban az omnipollo imperialok uvegben 150 sek korul mennek, de egy sima kocsmaban egy ipa / quad is 80-100 korul lehet. masik oldalrol viszont az omnipolloban a sajat lagerjukbol 45 sek volt a 4 deci amikor legutobb ott jartam. imperialbol a 2 deci jellemzoen 80-100 megint.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#14244) divot


divot
veterán

Vasárnaptól Paulaner Octoberfest dobozos sör az Aldiban - 399 forint.

(#14245) Dilikutya válasza jsk (#14241) üzenetére


Dilikutya
félisten

9 évesen láttam moziban a Jurassic Park-ot, szerintem teljesen jó gyerekeknek is. Csak kicsit kevés szereplőt esznek meg. ;]

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#14246) Kergeboci válasza Kergeboci (#14225) üzenetére


Kergeboci
tag

Kraft feszt újdonságai

Plusz lesz kint a szerb Dogma, a skót Alechemy meg pluszban Mikkeller és De Molen sátrak is

kezd nem hiányozni a főzdefeszt

Os iusti meditabitur sapientiam et lingua eius loquetur iudicium - Az Igazság ajka bölcsességet kell hordozzon, és a nyelve ítéletet kell szóljon. -- http://egyatucatbol.blog.hu/ --

(#14247) jsk válasza Kergeboci (#14246) üzenetére


jsk
Topikgazda

A külföldiek egy sátorban lesznek. 8 csap / 16 féle sör váltogatva.

Plusz a Balkezes hoz egy kenyai kávén érlelt #4.1-est. Ha nekik ízlik, akkor csapra verik.

[ Szerkesztve ]

(#14248) kraftxld válasza Luser2000 (#14226) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Amsterdam-ban tud valaki jó sörös helyet?
Itt is a legtöbb helyen csak pár helyi van, a mai városi túrán ezt láttam, de majd holnap nézek be: [link]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#14249) ROBERTOH válasza Dilikutya (#14218) üzenetére


ROBERTOH
őstag

3 hónap után eljutottam én is odáig, hogy megigyam, de annyira nem aléltam el tőle :N Lehet hogy ez a fajta alapból nem való nekem :) Kicsit sokalltam a szénsavat és az ízvilág sem "hűha".

ez a kedvenc aláírásom

(#14250) Dilikutya válasza ROBERTOH (#14249) üzenetére


Dilikutya
félisten

Én nagyon szeretem a jóféle belga ale-eket. A lidlist belga pakkot is szürcsölgetem, de azért a Chimay nagyságrendekkel jobb. Tegnap meg Bernard-ot ittam, nekik is van egy ilyen belga típusú blonde ale-jük, az is finom.

Bernard Bohemian Ale 16°

Bár én alapvetően elALE'lok az ale-től. :)

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.