Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:37:15

LOGOUT.hu

Sörtípusok erjesztési eljárás alapján:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14351) jookomak válasza NoLF (#14350) üzenetére


jookomak
őstag

Természetesen ebből is van kicsit sárgább, kicsit savanyúbb, de a miénk. [link]
Valahogy ez volt az a sörfesztivál, amire sose jutottam ki. R.I.P főzdefeszt.

(#14352) looser válasza NoLF (#14350) üzenetére


looser
addikt

Nem, valóban, a müncheni már végetért, most csütörtökön e silány másolat kezdődött el :-)
Ráadásul gyalog voltunk és jó ötletnek tűnt, hogy a kettes metróval a Pillangó utcánál szálljunk le. Onnan mindössze 15 perc sétával már ott is voltunk a Kincsem parkban... Fogalmam sincs, miért nem csináltak közvetlen összeköttetést a metróval, mint ahogy a Duna Plázánál, állati praktikus lenne itt is. Mondjuk lehet, hogy más eszközzel egyszerűbb lett volna megközelíteni, ezt nem néztem :-)

Proci: jó lett volna a gyűjteménybe :-)

jookomak: hát igen, főképp a Palotanegyed, otthonról hozott rántott hússal... ;-)

[ Szerkesztve ]

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#14353) jookomak válasza looser (#14352) üzenetére


jookomak
őstag

Van egy alagút, ha a metrótól az örs felé indulsz, nem a stadion irányába, az közvetlen bevisz a kincsem parkba. ;)
Bár lehet, hogy most a rendezvény fizetős volta miatt le volt zárva. De úgy emlékszem versenynapokon így is megközelíthető. Illetve van egy "titkos" hátsó bejárat a cédrus piacnál az ún. jurassic parkon keresztül. Ez a pálya gyakorló része, legalábbis a helyiek így hívják, de ez főleg az új istállók megközelítéséhez jó.

(#14354) looser válasza jookomak (#14353) üzenetére


looser
addikt

Na ezeket műsoron kívül csekkolom! Szeretek sétálni és mostanában ötlött fel az a gondolat, hogy basszus, az otthon-munkahely-kocsma szentháromságon kívül nem megyek sehova, pedig itt vagyunk egy gyönyörű városban, aminek még temérdek mesélnivalója lenne. Ja, néha más kocsmákba is megyek :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#14355) ROBERTOH válasza jookomak (#14353) üzenetére


ROBERTOH
őstag

Már egy ideje le van zárva az alagút, gondolom azért, mert kicsit lepukkadt, na meg akkor oda is kéne személyzet... (jegyszedők+biztonságiak) Na meg utána meg kell kerülni a pályát szintén nem a legdesignosabb úton. Pénz kéne ezek rendbe tételéhez, azt meg nem sokat termel jelenleg a lóverseny, csak veszteséget..

ez a kedvenc aláírásom

(#14356) proci985


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

az uj founders barrel aged szeria elegge jol sikerult. dirty bastardot kostoltam a heten, nagyon egyben van.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#14357) proci985


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

Hantverksbryggeriet Baronen French Oak 2015

Sotetbarna test, minimalis mokka hab. Karamella, fuge, datolya, fahej, tolgy, dio szolo / pezsgo, porkolt malata.

Hantverksbryggeriet (svedul "a kezmuves fozde", baronen pedig "a baro") fozdetol eddig nem sikerult sort elcsipni, ez viszont nagyon jo. Elso kortyra kicsit eretlennek tunt, viszont ahogy melegszik ugy jon elo a komplexitasa. Fahejas-pezsgos-mazsolas-diosretes barley wine formaban? Nem latok benne hibat. Csak ne hutsd tul.

Nagyon ajanlott, kategorian belul es ugy altalaban is. Ahogy neztem csakajosorben van epp par uveggel, szoval ha szereted a stilust egy probat mindenkepp meger.

BrewDog Nine to Five Wizard
Borostyanos szin, kozepesen dus habbal. Mintha valaki keresztezett volna egy IPAt egy weizennel es egy belga duplaval, ami par kortynal bockra emlekeztet.

Finoman szolva is kiegyensulyozatlan, illetve megint eljott az az erzesem, hogy a mikrofozdek probalnak olyan teruleteken konkuralni, ahol a bejaratott fozdeknel van sokszaz eves tapasztalat, de a koltsegcsokkentes nem igazan volt az asztalon. Az innovacio meg neha bejon, de jellemzoen nem (itt most foleg a quad/abt - weisse vonalra gondolok).

A doboza egyebkent tenyleg nagyon szep, illetve a szine is gyonyoru.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#14358) ROBERTOH


ROBERTOH
őstag

Tegnap ittam egy:

Fuller's Honey Dew-ot:
eddig még nem ittam mézes sört, úgyhogy újdonság volt az egész. Hab: szinte nulla. Színre: valószínűleg a méztartalom miatt narancsosas sárgás a színe. Ízre virágméz lehet benne. Érdekes-szokatlan, de teljesen rendben van. Eléggé érezni rajta a mézt, jól ellensúlyozza az ale ízvilágát. A szám széle olyan lett tőle, mint mézestea ivás után :) Kuriózumként érdemes kipróbálni.

ez a kedvenc aláírásom

(#14359) jsk válasza ROBERTOH (#14358) üzenetére


jsk
Topikgazda

Anno nekem is ízlett. Viszont a feleségem nem bírta meginni. Emlékeim szerint elég erősen jelen van benne a méz.

(#14360) Dilikutya válasza ROBERTOH (#14358) üzenetére


Dilikutya
félisten

Éles kontrasztként kísérd le Csíki Mézessel...! Kb. egy árban vannak.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#14361) proci985 válasza ROBERTOH (#14358) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

jaja, az egy meglepo de jo sor.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#14362) ROBERTOH


ROBERTOH
őstag

Mai bevásárlás az újpesti kínai vegyesboltban (ezentúl már csak kínainak fogom hívni ;) ):

Orval: csak most látom, hogy kategórián belül a 2., ebbe bele nyúltam :)
Fóti Zwickl
MONYO Black Alligator
Mad Scientist Tokyo Lemonade
Floris Passion

ui.: volt 1db leértékelt Sugar Daddy: 2900Ft-ért, mivel nekem pihen egy a hűtőben, ezért ott hagytam ;)

ez a kedvenc aláírásom

(#14363) jsk


jsk
Topikgazda

Megjött a beerside-os csomagom:

(#14364) Nunder válasza ROBERTOH (#14362) üzenetére


Nunder
őstag

Orval mostanában - elmúlt 2 évben - szerintem silány árnyéka csak önmagának. Mindegy mikor palackozottat iszol, meg sem közelíti a régi minőséget. Ezzel nem csak én vagyok így, mellékíze van és sokkal vizesebb. Régen kedvenc belgám volt, ma már csak nosztalgiából iszunk néha. Pechünkre...

“It's the job that's never started as takes longest to finish.” // blackbird3dworks.hu

(#14365) Gyuc válasza Nunder (#14364) üzenetére


Gyuc
aktív tag

Azért még kotrónak jó az Orvál :)
Nyáron olaszban láttam,hogy 5€ volt egy üveg,de ami 2012-es volt az 13€...olyan jó évjárat,vagy parasztvakítás nem tudom :)

(#14366) Nunder válasza Gyuc (#14365) üzenetére


Nunder
őstag

Persze, nyilván nem vágnám ki az ablakon a 16-os rekeszt, de azért most már egyre nehezebben veszem rá magam, hogy vegyek belőle. Pláne ha van mellette egy Tripel Karmeliet :)

“It's the job that's never started as takes longest to finish.” // blackbird3dworks.hu

(#14367) jookomak válasza Gyuc (#14365) üzenetére


jookomak
őstag

Nem az évjárat volt benne a spéci, hanem pusztán annyi, hogy régi. Eszméletlen módon tud érni ez a sör. Ég és föld egy friss, és egy pár éves darab. De tényleg, mintha 2 különböző sört innál. Van olyan hely, ahol tartanak Orval-estet, és különböző korú darabokat kóstolnak. Utálom őket.

(#14368) ROBERTOH válasza jookomak (#14367) üzenetére


ROBERTOH
őstag

Ez 2017-es. Most akkor meddig nem érdemes hozzá nyúlni? Vagy mikor a legjobb? :)

ez a kedvenc aláírásom

(#14369) Dr.Zoo


Dr.Zoo
senior tag

Ahoj Poplacsek!

Vasárnap Vácon sikerült kóstolnom egy palack BEERFORT Dunkel Weizent.
Érdekes volt. Kicsit vizes, hab alig, az is eltűnt hamar.
Ízét nem tudtam hová tenni. Nekem nagyon nem begyere, bár lehet, hogy elszoktam a söröktől. Mostanában inkább a pálinka, és a cognac fogy. ;]

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#14370) jsk válasza Dr.Zoo (#14369) üzenetére


jsk
Topikgazda

A Sommer Ale mellett a Dunkel Weizen az egyik legrosszabb sörük szerintem. Viszont a Keller-ük az ízlett.

(#14371) jookomak válasza ROBERTOH (#14368) üzenetére


jookomak
őstag

Vegyél még ötöt, és rakd el őket. Évente nyiss ki egyet. A mostanit meg idd meg, ne gatyázz. Másképp hogy tudnád összehasonlítani? :)

(#14372) ROBERTOH válasza jookomak (#14371) üzenetére


ROBERTOH
őstag

Ez volt az utolsó darab a boltban ;)
Azt hittem, hogy van már tapasztalat abban, hogy mennyi idő után a legjobb.

ez a kedvenc aláírásom

(#14373) looser válasza jookomak (#14371) üzenetére


looser
addikt

Hát ez nekem is eszembe jutott, hogy milyen jó lenne most az első Grabancot, Angry beast-et, Tuck barát-ot, Bitterfly-t megkóstolni, már ha nem romlottak volna meg az elmúlt években (AB biztosan nem, meg az a következő bazi erős söre Tominak (Műegyetem rakparton volt a bemutató, 40 fok melegben), valószínűleg az sem). Na azokat is jó lenne az újabb permutációkkal összevetni :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#14374) ROBERTOH válasza looser (#14373) üzenetére


ROBERTOH
őstag

Nekem van egy első szériás bontatlan Angry Beast-em a szekrény tetején :) Majd valamikor egy aukciós házon keresztül elárvereztetem :)

ez a kedvenc aláírásom

(#14375) looser válasza ROBERTOH (#14374) üzenetére


looser
addikt

Vagy esetleg csere egy Wesvleteren-re :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#14376) ROBERTOH válasza looser (#14375) üzenetére


ROBERTOH
őstag

Igazán kecsegtetően hangzik, de anno "ereklye" célból vettem, ezért egyelőre nem szeretnék megválni tőle :)

ez a kedvenc aláírásom

(#14377) jookomak válasza ROBERTOH (#14376) üzenetére


jookomak
őstag

Idd meg! ;]
Ellenvélemény: Idd meg! ;]
Nem hinném amúgy, hogy több időt jót tenne neki. Főleg nem a szekrény tetején, akkor már inkább pince/kamra, kicsit hűvösebben. Értéke pedig valószínűleg sose lesz, úgyhogy erre kár brazírozni szerintem. Élvezd ki a pillanatot, küldd el a családot, dobj be egy dream theater albumot, és hadd szóljon. :)

(#14378) Nunder


Nunder
őstag

Hamár az "elrakunk" dolognál tartunk, nálam két éve pihen egy ilyen: BrewDog / Nøgne Ø / Mikkeller - Black Tokyo Horizon

30-on tervezem megpattintani, havernak is van egy ugyanilyen :) Ennek 2010 vége, 2011 eleje a kiadás dátuma, így alsó hangon 6 éves a cucc. Tehát jövő szeptemberben lesz 8,5 éves. Nem kicsit várom :)

Továbbá elraktam érni a kedvencből is kettőt: BrewDog - Paradox Heaven Hill Elvileg 2014 májusában jött ki, előtte 1 évet töltött a hordóban. Ezeket is szeretném legalább még egy 3-4 évig megtartani.

[ Szerkesztve ]

“It's the job that's never started as takes longest to finish.” // blackbird3dworks.hu

(#14379) Gyuc válasza Nunder (#14378) üzenetére


Gyuc
aktív tag

Jó kis sour lesz belőle :D és remélem nem SZ-el :D

(#14380) Nunder válasza Gyuc (#14379) üzenetére


Nunder
őstag

Fogalmazzunk úgy, hogy rettentően szomorú lennék, ha megromlana :) Bár az ilyen nehézsúlyú játékosok talán jobban bírják az éveket.

“It's the job that's never started as takes longest to finish.” // blackbird3dworks.hu

(#14381) ROBERTOH válasza jookomak (#14377) üzenetére


ROBERTOH
őstag

Bornak se tesz túl jót, ha sokáig tartogatják mégis eszméletlen sokat ér pl. egy 100 éves palack.

Egyébként milyen az ideális tárolási hőmérséklet megőrzés és nem fogyasztás szempontjából? Van ilyen egyáltalán?

ez a kedvenc aláírásom

(#14382) Gyuc válasza ROBERTOH (#14381) üzenetére


Gyuc
aktív tag

Sztem hasonló kondíciók kellenek mint a borhoz.
...vagy nem :D

(#14383) Dr.Zoo


Dr.Zoo
senior tag

Kicsit politikai szagú, ezért off-ba.
Elviszi a medve, a Csíki sört?

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#14384) Dilikutya válasza Dr.Zoo (#14383) üzenetére


Dilikutya
félisten

Drága. Mostanában láttam értékéhez közelítő áron 249 Ft + betétdíjért. Tavaly még 400 Ft-ot kértek egy üvegért, ami igen túlzó egy Heineken ízű és minőségű sörért boltban. Nyilvánvaló, hogy itthon az egész értékesítés Árpád apánk sávjaira és Erdélyre épült, legalábbis a hagyományos világos sörük esetében - bár ugye a tömegek pont ezt a fajta sört isszák, a barna rétegigény. A Székely Sört még nem kóstoltam (a barnát se), de kezdettől fogva elég lett volna mindet azzal a névvel forgalmazni, a névvita mellé a gyártó cég sóval bevetős betiltós meséje nagyon nem kellett volna. A Mézes viszont életem legrosszabb sörei között van. Kicsit átgondoltabban kellett volna terjeszkedni.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#14385) proci985 válasza Dilikutya (#14384) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

400 forint egy tokatlag pilzeniert sok, ha van rajta pantlika, ha nincs.

a mezes meg mar ott nem stimmel, hogy egy maibockot probaltak eladni osi hun sorkent.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#14386) Dr.Zoo válasza Dilikutya (#14384) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Egyetértek, nagyon ráfeküdtek erre a Székely témára, de nem jött be.
Ittam tőlük világos sört, semmi extra, drágán.
A Keszi ósan annó bevásárolt belőle, aztán (gondolom) bukóval szabadultak tőle, akciózva.
A barnát még nem kóstoltam, de lehet hogy nem is fogom...

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#14387) Baaraanz válasza Dr.Zoo (#14383) üzenetére


Baaraanz
tag

Csíki sör :)

I am little pieces / Pieces that were picked up on the way / Imprinted with a purpose / A purpose that's become quite clear today

(#14388) ROBERTOH


ROBERTOH
őstag

Mai termés. Melyik a kakukktojás? :)

ez a kedvenc aláírásom

(#14389) NoLF válasza ROBERTOH (#14388) üzenetére


NoLF
addikt

Marmint melyik nem? Vagy milyen ertelemben? Egy craft van, az a magyar mad scientist termeke. Amugy mind kulonbozo es mind mashonnan jon.

Ez is pl :)

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#14390) jsk válasza ROBERTOH (#14388) üzenetére


jsk
Topikgazda

Hol jutottal Helldorado-hoz?

(#14391) ROBERTOH válasza NoLF (#14389) üzenetére


ROBERTOH
őstag

Több értelemben is a Hell Dorado a kakukktojás ;)

jsk: tegnap volt a premierje a Laborban: link

ez a kedvenc aláírásom

(#14392) jsk válasza ROBERTOH (#14391) üzenetére


jsk
Topikgazda

Arról tudtam, de azt hittem, hogy csak keg-be töltötték, és üveges még nincs.

(#14393) ROBERTOH válasza jsk (#14392) üzenetére


ROBERTOH
őstag

Még október 4-én ezt írták a Mad Scientist facebook oldalán:

"Újdonságként pedig a Szimpla Kert és a Labor közreműködésével keg-only főzet helyett alpha batch palackok fognak megjelenni 'laboros' designnal, tehát hazavihető a kísérlet."

Ezért is mentem el ezen a nem túl jó időpontban (csütörtök este 7-től). Vagy korábbra kéne tenni, hogy meló után egyből be lehessen ugorni, vagy péntek-szombatra.

ez a kedvenc aláírásom

(#14394) Gyuc


Gyuc
aktív tag

(#14395) jsk válasza ROBERTOH (#14393) üzenetére


jsk
Topikgazda

Köszi az infót. Erről a hírről lemaradtam.

(#14396) NoLF válasza ROBERTOH (#14393) üzenetére


NoLF
addikt

ott voltam, de nem volt kedvem megkóstolni 1000Ft/dl áron... :(

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#14397) Dorian válasza NoLF (#14396) üzenetére


Dorian
félisten

:Y

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#14398) jsk válasza NoLF (#14396) üzenetére


jsk
Topikgazda

Most fordultam le a székről. Kicsit elszálltak. Első főzet ide, első főzet oda.

(#14399) ROBERTOH válasza NoLF (#14396) üzenetére


ROBERTOH
őstag

Valamit elnézhettél, mert 1300Ft volt egy nagy kémcsővel:


ui.: Egyedül a To Øl Liquid Confidence-et árulták 600Ft/dl-ért.

[ Szerkesztve ]

ez a kedvenc aláírásom

(#14400) proci985 válasza ROBERTOH (#14399) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

4 eur / deci meg stockholmban se gyakori. talan az Omnipolloban sikerult Noat innom csapon annyiert, de pl a Lagerjuk 4.4 eur / 4dlert ment ami stockholmi viszonylatban olcso (pl diakkocsma szint) / atlagos.

---

azt a Noat meg azota is emlegetjuk. az uveges se rossz belole (ertsd, nagyon ajanlott), de annak a hordonak ideje volt osszeerni es eletem egyik legjobb edes imperialja volt amit azota is benchmark sorkent emlegetunk es amihez a Mikkeller Nelson Sauvigon es a Gouden Carolus Bleuw volt egyedul kozel azon a heten (kategorian belul mindketto ratebeer top10es, az elso gyakorlatilag egy pezsgo a masodik pedig egy anizsos-medvecukros abt feluton a rochefort10 es a chimay blue kozott amit akkor mar masfel eve parkoltattam palackozas utan). meg iden nyaron meg a Mikkeller Black jott be melle elmenyszinten, melegen fogyasztva sziget fele a hajon, mert varosnezes X sziget X sor, meg mert az illetovel akivel kostoltuk sokkal magasabb a kivancsisagunk, mint a felelemerzetunk.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.