Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:37:15

LOGOUT.hu

Sörtípusok erjesztési eljárás alapján:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15851) jsk


jsk
Topikgazda

Életemben először sikerült nyernem Facebook játékon (nem mintha gyakran játszanék :).

(#15852) #47205632 válasza Dilikutya (#15850) üzenetére


#47205632
törölt tag

Ja az elvileg szűretlen csoda, kíváncsi vagyok rá milyen, még sose ittam.

(#15853) mekker válasza #47205632 (#15823) üzenetére


mekker
őstag

Barna kozel + Piroska

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#15854) looser válasza Dilikutya (#15850) üzenetére


looser
addikt

A túlárazott gyümölcsös izéik kb. mint a nagyipariak, bár sok éve ittam utoljára. A búza viszont tényleg jó, amikor először ittam, egy hófehér, sűrű folyadékot kaptam az Élesztőben; akkor verték csapra a kicsikét.

Dorothy, szerintem nyugodtan kóstold végig őket, simán lehet, hogy találsz köztük kedvedre valót. De gyümölcsösben nagyon jók a belgák, ők gyümölcságyra teszik a söreiket. A Mort Subite és Hoegaarden Rosé már sok helyen elérhető, de a Lindemans és Floris sörök is sokfelé kaphatóak és alacsony az alkoholtartalmuk.

jsk: gratu :-)

[ Szerkesztve ]

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#15855) proci985 válasza looser (#15854) üzenetére


proci985
MODERÁTOR

Liefmansnak is van egy uj roséja ami gyakorlatilag egy 3.8as grisette cukorral / session kriek. nekem kicsit edes volt, de csaladban tobben imadjak.

viszont belgakkal ovatosnak kell lenni, Lindemansnak vannak konnyu nyari sorei es van az oude kriek / geuze szeriaja ami a Cantillonhoz hasonloan borderline ecetsav. mondjuk a Liefmans Goudeband BA is felig atmegy vorosborba, ket csaladtagot is kiakasztottam vele hetvegen, hogy ez miez.

jsk: grat! megvan a sor grillezni a nyarra? :DDD

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#15856) jsk válasza proci985 (#15855) üzenetére


jsk
Topikgazda

Hát 15 üveggel elosztogattam (apa, barát, kolléga, és kapott egyet hazafelé menet egy hajléktalan is :) ).

(#15857) #47205632


#47205632
törölt tag

Ma kipróbáltam a 0.0 Gösser Naturzitronet is (eddig a 2%-osat szoktam venni), hát ez egyértelműen gyengébb. Alig van hab, az is eltűnik rögtön, erősebb a citrompótló íz, söríz gyengébb. Gyanítom, hogy az alkoholmentes söreiket erjesztés leállítással készítik és ezért tartalmatlan az egész.
Előnye az, hogy nem ver ki a meleg miután megittam. Mert bizony én megiszom a fél liter 2%-ost és utána elönt a melegség, szóval hűsítőnek nem jó, de az sokkal finomabb. De hát én gyönge vagyok, na. :DDD

(#15858) marcipunk válasza #47205632 (#15857) üzenetére


marcipunk
tag

Aldiban van Warsteiner Grapefruit.
Finom.

röff!

(#15859) Dilikutya válasza #47205632 (#15857) üzenetére


Dilikutya
félisten

Pénteki napom:

Staropramen
Staropramen barna
Soproni IPA
HB világos
Soproni 1895
Sörárium IPA
Mad Scientist Margarita
Mad Scientist Limerick
Mad Scientist NZQ1100
Mad Scientist nem emlékszem
Meg még a végére 4 Soproni IPA
És a legvégére egy fél üveg 3 Months, haverral megfelezve

Másnap kicsit fájt a fejem, és az ebéd sem esett jól őszintén, de ezt leszámítva semmi bajom se volt. :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#15860) zoli03


zoli03
őstag

Valakinek ízlett itt a Stella Artois, gondoltam adok neki még egy esélyt. Még mindig van benne kukorica. Az első pár kortynak olyan íze volt, mint a csemegekukoricának :) . Később már nem lehetett annyira kiérezni, bár néha azért elég erőteljesen lehetett megcsapott. Végülis nem volt olyan rossz, mert szeretem a csemegekukoricát, csak sörben furcsa volt ennyire érezni :) .

[ Szerkesztve ]

(#15861) proci985


proci985
MODERÁTOR

a rodenbach charactere rouge 2018 kapott egy rendes fozest, legalabbis iden nyaron ugy nez ki lehet kapni folyamatosan erre.

azt hiszem megvan az uj nyari szabadsagos tokeletes sorom, avagy a sour red/brown komplexitasa a hordoval es cseresznyevel es szederrel ugy, hogy kozben siman eladja magat egy csuszos krieknek. az alexandernel egy fokkal jobb 30+ fokban, az picit nehezebb hordora es kevesbe csuszos ugy, hogy az a ketto kozul a gyengebb. mindezt ugy, hogy nem valik tul sokka a melegben, mint a Liefmans Goudeband BA.

lehet megint be kene ugrani ket uvegert.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#15863) jsk válasza ROBERTOH (#15862) üzenetére


jsk
Topikgazda

Jó vedelést :)

(#15864) proci985 válasza ROBERTOH (#15862) üzenetére


proci985
MODERÁTOR

a la trappe nem is tudtam foz bockot.

30+ fokban mondjuk ezek nem csusznak, viszont finomak. a trapistak es a het anker mind remek (a tobbit meg nem kostoltam)

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#15865) #47205632


#47205632
törölt tag

[link]
Nem értem miért nem lehet részletesen leírni mi is van a csomagokban...

Úgyhogy ezeket nézegetem. [link]
De valahogy nem jó az összhang nekem, egy sima lager, egy sima ale, egy IPA, egy búza, jöhet egy szűretlen meg egy sötét sör. Nem akarnék semmi extrát kóstolni, jelenleg az alap sörre lennék kíváncsi, hogy mi milyen. Ezekben a csomagokban meg van minden más is. Lehet többet ér, ha egyesével válogatom össze.

(#15866) EmptyParadox válasza proci985 (#15861) üzenetére


EmptyParadox
senior tag

Rodenbach Vintage-hez volt szerencséje valakinek?

[ Szerkesztve ]

(#15867) ROBERTOH válasza jsk (#15863) üzenetére


ROBERTOH
őstag

Köszi :) Már kifogyott a készletem és elvonási tüneteim voltak, ezért kellett a shopping :)

proci985:
én se tudtam, csak nézegettem a kínálatot, és akkor találtam rá. Tekintve, hogy 5. a ratebeer listáján, nem lehet túl rossz; na majd kiderül ha megittam ;) Reczer és Primátor nem volt a listámon, csak előbbi cimkéjére emlékeztem, utóbbiból meg még nem ittam rosszat, ezért ezek is bekerültek a kosárba. Engem nem zavar a meleg, bármilyen sört elfogyasztok

Dorothy: én a helyedben inkább összeválogatnám a csomagot

ez a kedvenc aláírásom

(#15868) proci985 válasza #47205632 (#15865) üzenetére


proci985
MODERÁTOR

akkor:

Dieu du Ciel Péché Mortel 1600
brewdog punk 1200 (jesszusom de draga)
gouden carolus tripel 950 (belgian strong ale); ha angol kell akkor fuller's van hasonlo aron (la trappe, st bernardus trippel, westmalle is kb ugyanolyan jo, jellemzoen minosegben ugyanaz a kategoria)
schneider weisse mein aventinus 900, ez mondjuk weissenbock, a meine hopfenweisse sima buza es ugyanannyiba kerul

szuretlen az ugy eleg nehezen definialhato kategoriakent. helyette en egy nehez apatsagit ajanlanek ha az a cel, hogy megalljon benne a kanal, pl a chimay bleue 1100ert kb az egyik legjobb sor ugy altalaban a piacon.

arban kb annyibol jonnel ki, mint az elso csomag, ebben pedig ugyan nincs magyar, de cserebe mindegyik nagyon jo. ha masik boltnak mas a kinalata es azt preferalnad pl posta miatt akkor tudok segiteni abban is.

ami dragabb, az a dieu du ciel, de az ennyi penzert is az egyik legjobb ar/ertek aranyu imperial stout a piacon. a tobbi kb a magyar kezmuvesekkel van egy arban, viszont minosegben jobb.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#15869) tuki2200 válasza #47205632 (#15857) üzenetére


tuki2200
senior tag

Nem emlekszel van benne glukoz? Sajnos olyan betegseget diagnosztizaltak nalam a multheten, hogy eletem vegeig le kell mondanom az alkoholrol es elsosorban a sörről.. egyelore meg nem vagyok jarokepes, hogy vegig nezzem a boltokat, hogy mibol allnak ezek a mentesek

[ Szerkesztve ]

(#15870) philoxenia válasza zoli03 (#15860) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Tescoban vettem barna Kozelt most 199, eredeti cseh gyártmány.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#15871) proci985 válasza EmptyParadox (#15866) üzenetére


proci985
MODERÁTOR

kb az is hasonlo, mint az Alexander '17 es 18s evjarata (a '16os nagyon dominansan brettonos volt), picit talan eltero hangsulyokkal.

tuki2200: mikkellernek vannak glutenmentes sore (pl ezek meg lagerbol az american dream). kicsit dragak de kostoltam mind es mind finom. elneztem, sry, köszi philoxenia.

ROBERTOH: igen, elegge elol vannak, nem veletlenul :)

mondjuk erre nem kapni csak 24es gyujtoben Rochefort 10et, aminek az szokott a vege lenni, hogy utobbi evekben a Sziget alatt a belgaban mindig az volt az "udvozoljuk Budapesten" sorom. ugy is isteni volt, de azert a Delerium Red es a Kastell Rouge azert egesz mas tempoban csuszott.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#15872) philoxenia válasza tuki2200 (#15869) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Milyen betegség? (ha nem titok)

Proci: nem glutén, glükóz...

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#15873) #47205632 válasza tuki2200 (#15869) üzenetére


#47205632
törölt tag

Glükóz? Vagyis cukor? Cukor van a citromosokban mindben. A sima alkoholmentesbe nem tudom, olyat még nem vettem. De elvileg nem kéne lennie bennük, a sör nem cukros ital, mint pl. a bor ahol a száraz borban is van 3-4g/l maradék cukor, mert az élesztő előbb elpusztul az alkoholtól, minthogy átalakítsa az összeset (vagy leállítják az erjedést).
Bevallom egyébként, hogy bor és üdítőital ipari technikum a végzettségem, de utálom. Miért végeztem el az egy hosszú történet. Jobb volt, mint végzettség nélkül tengődni.

[ Szerkesztve ]

(#15874) zoli03 válasza philoxenia (#15870) üzenetére


zoli03
őstag

Akkor azt megnézem majd, kíváncsi vagyok, köszi az infót.

(#15875) tuki2200 válasza #47205632 (#15873) üzenetére


tuki2200
senior tag

Koszi :)

(#15876) #47205632 válasza proci985 (#15868) üzenetére


#47205632
törölt tag

Izé, jobban örülnék neki, ha 5 decisek lennének meg ha 500-750 közé esne az ára. Tudom, hogy ez már le fog venni a minőségéből, de azért arra jó, hogy bemutatkozzon mindegyik stílus és ne ferdítve. Mégse egy Kőbányai szint... Első négy oldal ami szóba jöhet, persze ezek jó része 3 decis. Búza nincs is 5 decis.

[ Szerkesztve ]

(#15877) proci985 válasza #47205632 (#15876) üzenetére


proci985
MODERÁTOR

stout annyiert nincs hasznalhato (hacsak nem talalsz egy samuel adams imperial stoutot).

buzabol gyakorlatilag a weihenstephaner / Schneider / Franziskaner / Paulaner vonalrol barmit vehetsz, a mikrofozdek max elmenyben lesznek kozel, arban nem. Paulaner biztosan kaphato Magyarországon. fellitereskent.

a brewdog punk ipa 0.33 itt kb 650 huf azert neztem az arara. a packbol indultam ki egyebkent, avagy annyi penzbol mit tudsz kihozni ami jo.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#15878) #47205632 válasza proci985 (#15877) üzenetére


#47205632
törölt tag

Jó hát én ennyire nem vágom, meg ráadásul keverni is kell, mert egy ismerősömnek is veszek és oda olcsó világos egyszerű lager szerűek kellenek.
Szóval alapjaiban Szent András főzdéből kerestem.
Napkincs világos búzának, Ogre, Mutti világosnak és Magyar vándor mint hibrid. Ezek jók lesznek neki, meg nekem is.

Aztán innen jöttek amik nekem kellenek más típusokból.
Szent András Fekete mint bak, Bigfoot Alcatraz mint barna, Firts-nek az Irish red ale mint vörös (fingom sincs ez mi). Aztán Monyo Flying Rabbit ez APA vagy AIPA vagy micsoda elvileg és Summer Syndrome pale ale. Meg egy Bipolar Bear, csak mert menő volt a marketing szövege.
Ez nagyjából lefed egy részt. Persze van még ezer féle, meg keverékek, meg újgenerációsok.... Már ez is 10 rongy, ha mindenből venni akarnék akkor a 40 üvegnél járnék. Pedig volt még egy csomó citrusos meg sárgadinnyés karakterű ami érdekelt volna meg jó pár ütősebb karakteresebb sör is, de sok árban... Majd máskor.
Ennyi elég lesz kezdésnek, próbának, érdeklődés, tudásbővítés stb. arra jó. Az olcsóak közül válogattam és így is drága lett. Legközelebb már a világosakat/lager/egyszerű meg az ajándékot kihagyom és abba már jóval több különlegesség belefér majd a 10 ezerbe.

[ Szerkesztve ]

(#15879) proci985 válasza #47205632 (#15878) üzenetére


proci985
MODERÁTOR

ezert mondom, hogy nezd ugy, hogy itt a prohardveren vagy.ahogy pl egy hardcore cpus/gpus/huteses topikban, ugyanugy egy IT szakmailag sehogy nem kapocsolodo topikban is lesznek azok, akik vegigprobaltak egy csomo mindent.a sor sokkal szubjektivabb. pl ha visszanezel pl hordozott imperial vonalon vannak elteresek.

akkor a kerdes: megis mit akarsz megkostolni? mi a cel, mit keresel?

pl ha engem kerdezel akkor a gyumolcsos vonalon en a lindemans framboise fele indulnek, aztan az alapjan, hogy mit szeretnek benne mennek tovabb.

magyarok kozott is vannak gyumolcsos sorok, de a szentandrasi buzas-malnas cuccarol a mai napig nem tudom eldonteni, hogy jo vagy nem.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#15880) #47205632 válasza proci985 (#15879) üzenetére


#47205632
törölt tag

Fogalmam sincs mit keresek. :DDD Én eddig Soproni, Borsodi, Dreher, Kozel stb... és társai vonalból ittam csak szóval itthoni nagyüzemi moslékot, amit egy átlag Coop vagy CBA kirak a polcaira. Meg egy barnát ezek közül, meg a 3 komlós meg a hidegkomlós Drehert talán. Aztán abba is hagytam, mert kajakra egyforma sör íze volt mindegyiknek, nem tudtam volna megmondani azt se, hogy barna sört iszok. Vagy velem van a baj vagy ennyire szarok ezek, mert az komoly probléma, ha mindet egyformának érezni.

Ezért most a kisüzemi valamit érő dolgok között nézelődök, belépőszint is már gondolom brutálisan magasabb színvonalon van, mint a nagyüzemiek itthon. Nem tudom mit szeretek, ezért vettem mindenféléből, addig amíg a pénztárca engedte. Majd máskor meg másfélékből. Aztán majd meglátom melyik vonal ízlik.
Soha nem ittam még ale-t, érdekel milyen a testesebb élesztős íze. Nem ittam normális barnát. Se sokkomlós IPA-t, valószínű nem fog ízelni, de megnézem. Vettem bele pár sima egyszerű lagert is, hogy egyáltalán legyen mihez viszonyítani. Persze nehéz, mert ezek csak elkészítési módok, ezen belül minden főzde ezerféle variációt csinálhat és nagyon eltérőek lehetnek a végeredmények.

(#15881) ROBERTOH válasza #47205632 (#15880) üzenetére


ROBERTOH
őstag

A sör olyan mint a zene: sok stílus van, azon belül sok "előadó" (gyártó). Valamelyik jobb/rosszabb. És gyártónak is lehetnek jobb és rosszabb termékei is. Egy előadóból még nem érdemes egy stílust megítélni. Valaki egy stílust szeret, valaki többet valaki pedig sokat. Hogy te melyik közé tartozol, csak akkor derülhet ki, ha több stílusból több "előadót" is kipróbáltál ;) Ahogy a zenénél, itt sem szabad senki véleményét "szentírásnak" venni, mivel mindenkinek más az ízlése. Arról nem is beszélve, hogy ugyanannak a sörnek különböző főzetei is változó végeredményt adhatnak. Régen pl. nagy kedvencem volt a köleses sör, mára pedig sikerült nagyon elrontaniuk. Sajnos a kedvenc búza söröm (1664 Blanc) is efelé halad. Sok zenekarral is ez a helyzet: első albumukkal befutottak, de utána nem sikerült azt a színvonalat megismételniük. No elég a zenei párhuzammal :)

ez a kedvenc aláírásom

(#15882) chatran válasza #47205632 (#15880) üzenetére


chatran
őstag

Ha olcsó és viszonylag jó hazai nagyüzemi söröket keresel akkor ajánlom a két Pécsi sört, a szűretlent meg a lager változatot. Ezen kívül egész jó még a Borsodi mester.

De ha igazán olcsó iható söröket keresel akkor érdemes ellátogatnod a Penny-be. Ott kapható az ár/érték bajnok Rychtar 11, 169 Ft-ért. Nincs benne kukorica, teljesen vállalható ivósör. Ennyi pénzért még moslék stefit, kőbányit, borsodit stb sem kapni, kivéve ha akciózzák.
A Pennyben van még Lobkowicz ale, ami szintén ajánlott. Ennek az ára is 200 Ft alatti.

(#15883) #47205632 válasza ROBERTOH (#15881) üzenetére


#47205632
törölt tag

Igen, először többet akartam minden fajtából épp ezért, de 40 üvegnél jártam már és úgy meg már brutális az ára, több részletben kell majd megoldani úgyhogy elsőre kevesebbet vettem. És még ennyi üveg sem fedné le a magyar kisüzemieket se.

Itt van a számla amúgy, ezeket vettem a Beer Shop Budapestnél.
Bipolar Bear : 795
Summer Syndrome : 790
Flying Rabbit : 759
Irish Red Ale : 640
Alcatraz : 690
Mutti : 609
Fekete : 649
Ogre : 590
Magyar Vándor : 619
Napkincs : 619

(#15884) [CsuCsu] válasza #47205632 (#15883) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Sajnos mar keson kapcsolodok be mivel uzleti uton voltam, de ugy gondolom, talan hasznat tudnad venni par tanacsnak a sorrel valo ismerkedes teren a jovoben. Ezeket a szemelyes tapasztalataimra alapozom, igy az egyetertes opcionalis. Eloszor is par alapvetes:

1. Sort nem kategorizalunk szin alapjan. Ez egy magyar szokas ami a kozelmult torteneteben keves elerheto sortipus (gyakrolatilag lager es bak) miatt alakult ki. Tobb nagyon is eltero sortipusnak hasonlo szine van, ugyanis az elterest olyan valtozok okozzak amik nem befolyasoljak a szint. Peldaul a sor akkor lesz sotet, ha megporkolik a malatat, ami tobb tipusnal is megtortenik.

2. Az uveg merete egy kulturalis dolog. Mivel kulonbozo tipusok kulonbozo kulturakhoz kotodnek, egyes soroket nem lehet 0.5l kiszerelesben kapni. A kezmuves vonal a 0.33/0.375 meretet adoptalta, amit jellemzoen a belgak hasznalnak az erosebb soreik miatt. A 0.5l a nemeteknel es a hagyomanyos angol ale-knel terjedt el. Tehat nem erdemes valasztasi kriteriumnak megadni a meretet, mert ezzel nagyon bekorlatozod magad. Egyebkent erosebb sorokbol a 0.5l mar sok szemelyes velemenyem szerint.

3. A kulonbozo sortipusoknak jellemzoen kulonbozo ara van az eltero eloallitasi koltsegek miatt. Az arszint amit megadtal feljebb peldaul nem eleg egy jobb stout-hoz vagy belga lambic-hoz. Minden tipusnal mashol van a jo ar/ertek arany emiatt.

Ha az a celod, hogy megismerkedj a sorok vilagaval, en mashogy kozelitenem meg a dolgokat. Elso kornek nem kell tobb minden tipusbol es altipusbol, ehelyett erdemes a fo iranyvonalak reprezentativ soreibol vasarolni egyet-egyet. Ezek olyan minosegi sorok, amig magukban hordoznak mindent, amit az adott stilusnak tudnia kell. Nem feltetlenul a stilus csucsa (ami altalaban szubjektiv es beszerezhetetlen), csak jo iparosmunka ahonnan el lehet indulni. Ezek kell szolgaljanak benchmark-kent, amik alapjan meg tudod allapitani, melyik iranyba szeretnel tovabb terjeszkedni az izlesed alapjan.

Az 'elsonek jo lesz az olcso' strategiaval emiatt en vigyaznek, mert azok a sorok legtobb esetben nem testesitik meg a sortipust amit kepviselni hivatottak. Igy ha nem izlik, nem lehet eldonteni, hogy a tipus a rossz vagy a sor. Tobb baratom is azert nem kedvelte korabban az IPA-t mert csak hulladekot ivott elotte. Ezert az elso alkalmat egy befektetesnek kell tekinteni, mert akkor kesobb mar tudod, minek hol van a helye.

Sajnos a sorok amiket megrendeltel velemenyem szerint nem, vagy csak korlatozottan alkalmasak erre a feladatra. A magyar fozdek 1-2 esettol eltekintve (pl BYM IPA-i) nem kepesek benchmark-kent elfogadhato sort kesziteni.

En az alabbi tipusokkal javasolnam a kezdest, ami egy szemelyes lista, szoval szivesen vennem mas forumtagok velemenyet is:

IPA
Pale Ale
Imperial Stout
Belga apatsagi
Belga Kriek lambic
Saison
Lager/pils
Szuretlen buza
Bock

Ezek kozul a tobbseg beszerezheto 1000 alatt reprezentativ szinvonalon, a kivetel a lambic es az imperial stout, az apatsagi hatareset. De IPA-t leszamitva mind kulfoldi fozes. IPA is, ha nem futsz bele egy BYM fozesbe. Szivesen adok tanacsot egy kesobbi rendeleshez.

Az angol ale-ket szandekosan lehagytam a lista-rol, mert szerintem uvegben rossz az osszes egytol egyig. Nem uveges terjesztesre talaltak ki oket, es otthonra amugy is a legalja jut el (tobbnyire TESCO-s alsopolcos soroket arulnak otthon a kezmuves sorboltok...).

[ Szerkesztve ]

(#15885) #47205632 válasza [CsuCsu] (#15884) üzenetére


#47205632
törölt tag

Kosz az infót. Ezt a kommentet palackozni kéne es meginni, annyira minőségi. :DDD
A mostani vásárlást az ajándék része amúgy is elvitte, amelle nem férne be semmi értelmes sor árban. Mondjuk ugy, hogy dobaltam magamnak melle par dolgot, hogy ne legyen sok a posta dij aranya. Nem baj, szart nem vettem azért, ez a legfontosabb igazabol. Következőnek majd mar az írásod alapján fogok valogatni. Nem fogok semmit levonni belőle természetesen, ha valamelyik nem ízlik, azt csak akkor mondom rá bármire is ha tobbfelet is ittam mar belőle es egyik sem ízlett.

[ Szerkesztve ]

(#15886) Dilikutya válasza [CsuCsu] (#15884) üzenetére


Dilikutya
félisten

Szerintem teljesen jó söröket rendelt, azokból már lehet tanulni. Jellemzően a Monyo, Békésszentandrás megbízható, jó minőség, utóbbinak is inkább ízesítési baklövése van néha, a tonkababos idei húsvéti sörük nekem kimondhatatlanul nem ízlett, de ugyanezen vörös sör alapverziója teljesen rendben volt.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#15887) [CsuCsu] válasza Dilikutya (#15886) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Ezek a sorok nem 'rosszak', egy magyar nagyiparihoz kepest mindenkeppen egy magasabb szintet kepviselnek. Viszont nem eleg jok ahhoz, hogy reprezentaljak a stilust amit kepviselni hivatottak (es sokszor emiatt tul is vannak arazva szvsz).

A Mutti-ra meg azt mondom, hogy soval elmegy a lager kepviselojenek, csak hat nem eppen egy hagyomanyos lager. De peldaul ott a Napkincs, ami szerintem nagyon messze van egy igazi jo nemet buzatol (pl Weihenstephaner Hefeweissbier), mikozben semmivel nem olcsobb, es ha erre alapoznek, en nem kedvelnem a buzat. A Flying Rabbit pedig egy elegge harmatos IPA, amit pl a BYM barmelyik fozete a porban hagy.

Egyebkent ez mind a sajat velemenyem, de a Monyo minosege elegge ingadozo. A Bekesszentandrasi pedig egy teljesen atlagos sor, amit a nemetek jobban tudnak kabe az osszes alap kategoriaban amit foznek, hasonlo vagy olcsobb arakon.

Persze akinek kizarolag a nagyipari magyar a viszonyitasi alap, mindegyik felsorolt sor elvezetesnek bizonyulhat, csak tanulashoz nem ajanlanam oket.

[ Szerkesztve ]

(#15888) đe$|re válasza #47205632 (#15885) üzenetére


đe$|re
senior tag

Szia!

Én is beszállnék a tanácsadók közé.

Búzasör:
- Paulaner
- Franziskaner Natur és Dunkel
- Kapuziner Dunkel
- Hacker-Pschorr - Veszprémben az Intersparban biztos, hogy van.
- Primator Weizenbier (cseh) - ezt, ha teheted mindenképpen kóstold meg.
- Blanche DeNamur
- Hoegaarden - csapról szerintem durván itatja magát :DDD

[ Szerkesztve ]

(#15889) proci985 válasza [CsuCsu] (#15887) üzenetére


proci985
MODERÁTOR

Kb igy.

A magyar kezmuves ipak joresze mondjuk a soproni ipat se kepes megfogni minosegben, ami meg igen, azt meg jellemzoen sokkal jobb sorok araban adjak.

Vannak jo sorok, barati kornek demozni itt skandinavoknal hoztam egy Grey Joy / Liquid Cocaine / Franky Four Fingers harmast, de ezek is mind ezer folott vannak. a Franky meg kb a legdragabb magyar kisuzemi a Boris mellett es a Boris ar/ertekben nem volt jo annak ellenere, hogy talan a legjobb magyar fozesu sor amit ittam. meg limitalt es sorszamozott, de attol sorkent meg nem lesz jobb.

buzasorbol kizarolag nemetet szabad venni, meg esetleg belgat. minden mas jellemzoen dragabb es gyengebb.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#15890) Ereshkigal


Ereshkigal
őstag

Üdv!

Pár random kérdés:
To Øl sörök közül mi az, amit mindenképp érdemes megkóstolni?
Tempest Mexicake-ről és Tempest Mango Berlinnerről vélemény?

(#15891) [CsuCsu] válasza Ereshkigal (#15890) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Szia!

Ez egy eleg altalanos kerdes. To Ol-nak rengeteg sore van, koztuk sok kivalo es ritka sz*r is. A Maelk-ek jok szoktak lenni peldaul, de akad koztuk borzalmas is. Sok verziot foznek.

Mexicake-t meg nem kostoltam, de Untappd 4.1 alapjan valoszinuleg nem losz melle vele ha a te stilusod. A Mango-t szinten nem kostoltam, de a 3.6 rating alapjan egy atlagos berliner weisse-nak tunik. Berlinerek mindig alacsony pontokat kapnak, de ha szereted ezt a stilust nincs akadalya, hogy izleni fog.

Huvelykujjszabalykent azt javasolnam, hogy ha nem ismersz egy sort, menj fel Untappd-re/Ratebeer-re es nezd meg mit irnak rola es az ertekeleseket. En Untappd-et hasznalom fokent, 4.0 felett barmit elfogadok, alatta tipusfuggo.

[ Szerkesztve ]

(#15892) jsk válasza Ereshkigal (#15890) üzenetére


jsk
Topikgazda

To Øl-nak rengetek söre van. Azok közül (12 féle) amelyeket ittam, az alábbiakat ajánlom:

Kaffe & Mælk (+egyéb verziói)
Final Frontier DIPA
Dangerously Close To Stupid
Black Ball
esetleg még a Mr. Brown, By Udder Means, First Frontier IPA.

A Mexicake-ből a Virgin Oak verziót ittam. Finom volt. Az alap is valószínűleg hasonlóan ízletes. A csilipaprika is érezhető.

(#15893) proci985 válasza Ereshkigal (#15890) üzenetére


proci985
MODERÁTOR

Final Frontier + Maelk szeria.

sajnos egyik se egyszeruen elerheto

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#15894) [CsuCsu] válasza proci985 (#15893) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

A To Ol webshop 1000DKK felett ingyen szallit gyakorlatilag az egesz EU-ba UPS-szel, koztuk Magyarorszagra is. Hatalmas a valasztek sajat es vendeg sorokbol. A Maelk-eket kulon csomagban is aruljak.

[ Szerkesztve ]

(#15895) Ereshkigal


Ereshkigal
őstag

Köszi mindenkinek a hozzászólást. Gondoltam, hogy túl általános lesz, de mivel még egyiket sem kóstoltam, meg érdeklődő vagyok, így bármi jó lehet. Egyébként ezek jönnek be leginkább: dubbel, quadrupel, bock, porter, stout, wit.

1000 korona kicsit sok nekem egyszerre. :B
De egy ilyen Mælk csomag lehet befigyel majd.

[ Szerkesztve ]

(#15896) jsk válasza Ereshkigal (#15895) üzenetére


jsk
Topikgazda

Nézz körül a Beerside-nál. 15 000 Ft felett ingyen jön házhoz.

Van nekik többféle Tempest sörük is.

[ Szerkesztve ]

(#15897) looser


looser
addikt

A fentebbi beszélgetés kapcsán merült fel bennem; a Ratebeer Style pontszáma a palack/doboz külsejére vonatkozik, vagy az adott stílusban kapott értékelése?

[ Szerkesztve ]

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#15898) jsk válasza looser (#15897) üzenetére


jsk
Topikgazda

Az adott sör fajtán belüli pontszáma.

(#15899) Dr.Zoo válasza #47205632 (#15885) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Még nem olvastam mástól, így ismerkedve a sörökkel, egy könnyed, nyári szüretlen búzát ajánlanék:

[link]Hoegaarden.

Esetleg egy ízesített búzát.

Kronenburg Blanc.[link]

[ Szerkesztve ]

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#15900) #47205632 válasza Dr.Zoo (#15899) üzenetére


#47205632
törölt tag

Most a Bipolar Beart tolom utána meg a First Irish red ale jön. Többet nem merek hátha fejre állok. :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.