Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:37:15

LOGOUT.hu

Sörtípusok erjesztési eljárás alapján:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14151) jsk válasza realmadrid92 (#14150) üzenetére


jsk
Topikgazda

Különleges sörök kedvelői Facebook-csoportban egy srácon keresztül lehetett söröket rendelni Angliából. 3200 Ft volt.

(#14152) Luser2000


Luser2000
addikt

Tegnap kora este Pestszentlőrincről elzarándokoltam a "közeli" Újpestre a FIRST The Craft Beer Co. látványmicsodájába.

Benyomást szerezni jó volt, nekem csak az "itt is voltam" szintet hozta. A krimó szép, a főzde csillog-villog, a gyárudvar romos, most éppen építkeznek. Sötétben a kibotorkálás balesetveszélyes.
Vendéggel nem sokkal találkoztunk f7-9 között, talán olyan nyolcan-tizen fordulhattak meg akkor. Főzés éppen nem zajlott, pedig azt gondoltam, hogy a "félmilliárdos" beruházást csak három műszakos, megfeszített munkával lehet visszahozni (éppeszű idő alatt).

Három sört kóstoltam:
FIRST India Pale Ale - kifejezetten kellemes, itatja magát, hozza a stílusjegyeket, olcsó. JÓ SÖR.
FIRST American Pale Ale - az IPA után rossz folytatás volt, eleje és vége van valami, de üres a közepe. NEM JÓ SÖR.
FIRST Blueberry Ale - lányoknak való szörp, nagyon markáns feketeáfonya színnel, illattal és ízzel. JÓ SÖR.

Ennyi.

[ Szerkesztve ]

Apple iPhone 15pro, Apple Watch Ultra2, MacBook Air M2 13"

(#14153) jsk


jsk
Topikgazda

Tempest Mango Berlinner
Narancsszín, kicsi fehér hab. Trópusi aroma. Visszafogottan savanyú, mangós ízzel. Frissítő kis söröcske.

Cloudwater Spring Summer 2017 Session IPA Citra Ekuanot
Opálos arany szín, fehér hab. Narancsos, grapefruitos illat. Könnyed test, visszafogottan keserű, inkább a grapefruit fanyarságát éreztem. Finom.

(#14154) Dorian


Dorian
félisten

Legenda Brutal bitter:
Brutál, mert 8,5%-os és már be is rúgtam, de szvsz kicsit sem nem bitter.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#14155) jookomak válasza Dorian (#14154) üzenetére


jookomak
őstag

Jé, ez még létezik? Valamelyik korai verzió bejött, úgy emlékszem. Sőt, akkoriban talán az egyetlen jó Legenda sör volt. Na jó, a jokerface általában jól sikerült. Már amikor nem a brett-es verziót palackozták :D

(#14156) Dilikutya válasza Dorian (#14143) üzenetére


Dilikutya
félisten

Jók a Palóc sörök. Én még akkor ittam először, amikor simán csak Palóc Világos meg Ír vörös volt a nevük. Mindegyik ízlik, de legjobban a vörös tetszett.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#14157) Dorian válasza jookomak (#14155) üzenetére


Dorian
félisten

Azt hiszem egy darabig hanyagolom Legendáékat. Sajnos nagyon visszaestek a többi főzdétől. Volt egy új sörük, abból is kértem: Walpurgis Night. Na ez maximum is csak érdekes volt, de inkább nemjó, a füstös utóízen kívül semmi említésre méltó jellemzője nincs.. A szintén megvett Hableányt ezek tán már csak dühömben ittam.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#14158) divot válasza Dorian (#14157) üzenetére


divot
veterán

Így jártam én is - két éve minden hétvégén elmentem a Legendába sörért, aztán volt egy-két csalódás, szép lassan elfordultam tőlük. Valamelyik hétvégén megint elmentem és vettem a régi kedvenceimből, és nagy csalódás volt. Valahogy elment mellettük az idő, és nem tartottak vele. Kár.

(#14159) ROBERTOH


ROBERTOH
őstag

Bevásárlást tartottam az újpesti kínainál :)

Primátor India Pale Ale
Fóti Romanov
UGAR Brewery Éjjel
Békésszentandrási Szent András Könnye
Hedon Johnny Firpo
Mad Scientist Mango Bay

ui: volt több primátor is 400Ft alatt illetve volt még 3db liquid cocaine is ;)

[ Szerkesztve ]

ez a kedvenc aláírásom

(#14160) mephi666 válasza ROBERTOH (#14159) üzenetére


mephi666
nagyúr

szentandráson voltunk múlt héten 3 éjszakára (alig fél éves fiunk, asszony, anyós, én), kisbevásárlást tartottunk: 2üveg black rose (személyes kedvenc), 1üveg szilvás és 1 szőlős asszonynak (szőlőset eddig nem láttam náluk, kibontva olyan illata volt, mint a traubisoda-nak és ízre sem volt rossz) ...csapoltból meg nagyflakonba kértünk ogre-t, monarchista-t és málnás búzát... :K el is koptak pár nap alatt peca közben... meg mellé 1 tálca olcsó hb és a faluba is be kellett ugrani 15 doboz olcsóbb nedűért :D

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#14161) qltsar válasza Dilikutya (#14156) üzenetére


qltsar
addikt

Fuh...mi ketgebocival pont multkor pattintottunk egy Dunakanyar-t es egy Apank-at...haaaaaaaat fenyevekre vokt a jotol, szetmalatazott edes lotty volt mindketto :(. Lagereiket szerettem anno.

(#14162) looser


looser
addikt

Olcsóbb sörért lobbiznak főzdék a kormánynál

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#14163) b.kov


b.kov
senior tag

Sziasztok!
Egyik jóbarátomnak ma van a születésnapja, és találkozunk hétvégén.
Nagyon szereti a jó sört, de annyira azért nincs benne a témában, ahogy én sem. :)

Én arra gondoltam, hogy veszek neki egy pár üveg Guinesst. :D
Meg tudná mondani nekem valaki, hogy a WestEnd közelében merre tudnék venni?
Illetve ha arra nem is, akkor merre keressem?

ui.: Ha pedig mást ajánlanátok Guiness helyett, azt is szívesen meghallgatom. :)

(#14164) ROBERTOH válasza b.kov (#14163) üzenetére


ROBERTOH
őstag

Szia!

Kérdés, hogy mennyit szánnál rá? Hány üveggel szeretnél venni? Van-e valamilyen preferenciája (pl. búza sör vagy barna stb) vagy bármit megiszik?
Ahol elég nagy választék van jó sörökből, az a http://www.csakajosor.hu/, ez a Király utcától van pár perc sétára.
Ha van elég időd, akkor olvasgass vissza: sokan komplett listákat írtak be, hogy mit kóstoltak és az mennyire jött be. Ha már többen jóra értékeltek valamit, akkor érdemes lehet kipróbálni - már ha árulnak ;)

ez a kedvenc aláírásom

(#14165) b.kov válasza ROBERTOH (#14164) üzenetére


b.kov
senior tag

Köszi a választ!
Mivel nem csak ez lesz az ajándék része, így nem kell ilyen tízes csomagokra gondolni.
Meg nem is szoktunk annyira nagy dobra verni, általában 1-1 üveg (számunkra) jobb fajta tömény szokta ütni ilyenkor a markunkat. Csak gondoltam, fő a változatosság, a sört meg amúgy is szereti. :D

Szóval kb 2-3 üvegre gondoltam, darabjáért max egy ezres, de ha találok valami olcsóbbat, akkor lehet több üveg is. Szóval olyan 3 ezerért összesen. :)

Ezt az oldalt átfutom akkor, köszi szépen!

Szerk.: barna sört preferálja egyébként, de szeret mindenfélét

[ Szerkesztve ]

(#14166) Dilikutya válasza b.kov (#14163) üzenetére


Dilikutya
félisten

Guiness-t gyakorlatilag bárhol kapsz, üvegest, dobozost is. Én inkább szintén a lentebb jelzett helyre látogatnék el, ott segíteni is tudnak, ha van elképzelésed.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#14167) b.kov válasza Dilikutya (#14166) üzenetére


b.kov
senior tag

Rendben, köszönöm!
Lehet elnézek akkor oda. :)

(#14168) somasz válasza b.kov (#14167) üzenetére


somasz
addikt

Mond bent nyugodtan a Gergőnek, hogy "kezdőknek" való fejtágításhoz segítsen ajándékpakkot válogatni X értékben. Ha a barnább irányt kedveli, azt is mondhatod, de az édesebb, szárazabb, keserűbb, könnyebb, nehezebb jelzőkkel többet segíthetsz.

Így nem a hardcore sörök kerülnek bele, amivel be is fürödhetnél.

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#14169) b.kov válasza somasz (#14168) üzenetére


b.kov
senior tag

Nagyon köszi, hasznos infó! :D

(#14170) looser válasza b.kov (#14169) üzenetére


looser
addikt

A Westendtől pár villamosmegállónyira (Rákóczi térnél) van a Sörszalon, ahol csehek közül válogathatsz, adott pénzmagért kicsit több, de nemkevésbé rosszabb sörök repertoárjából :-)
Ha nem kocsival vagy, be is ülhetsz a mellette lévő Bohémia sörözőbe egy kis időutazásra :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#14171) b.kov válasza looser (#14170) üzenetére


b.kov
senior tag

Ez is jól néz ki, köszi. :D
Most azon gondolkodom, hogy lehet mégis többért vennék, viszont akkor valami összeállítást szeretnék, esetleg valami dobozban? Nagy kérés lenne ez olyan 5 ezer forintért? :)

(#14172) somasz válasza b.kov (#14171) üzenetére


somasz
addikt

Én nem dobozoznék, 5e-ért már lehet jókat válogatni kezdősörökből a csakajóban.

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#14173) ROBERTOH válasza b.kov (#14171) üzenetére


ROBERTOH
őstag

Csakajóban múltkor 6 sört vettem, és előszedtek valahonnan egy összehajthatós kartonpapír sörtartót, amibe 8 sört lehetett tenni ;)
Mad Scientist és Brauerei Heller sörökkel nem nagyon lehet melléfogni, előbbiből a Jam72-t írják a honlapon, hogy van, de ha mást fognál ki (pl. liquid cocaine), akkor azt se hagyd ott. Utóbbit pár napja láttam Újpest központban a Viszlay melletti kínai vegyesboltban. Olyan 900Ft körül szokott lenni. Utóbbi helyen is sok fajta kézműves sört árulnak.

ez a kedvenc aláírásom

(#14174) Dilikutya válasza b.kov (#14171) üzenetére


Dilikutya
félisten

Kecskeméti Sörmesterek Kolibri
Kecskeméti Sörmesterek Vörösbegy
Mad Scientist Jam72
Mad Scientist Burton Ale
Mad Scientist CCP-550
Mad Scientist Tokyo Lemonade
Mad Scientist Smooth Hoperator
Mad Scientist Mango Bay
MONYO Summer Syndrome
MONYO Flying Rabbit
MONYO Franky Fourfingers
MONYO Boris the Blade
Reketye Stuck In El Dorado
UGAR Brewery Flexman
Békésszentandrási Vári Nővérek '15
Békésszentandrási Bandibá
Békésszentandrási Szent András Könnye
Kecskeméti Sörmanufaktúra PILS12
Kecskeméti Sörmanufaktúra IPA

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#14175) b.kov válasza somasz (#14172) üzenetére


b.kov
senior tag

Na jól van, akkor meglátom még, mi lesz. :)

(#14176) b.kov válasza Dilikutya (#14174) üzenetére


b.kov
senior tag

Ú köszi, ez szép lista. :C

(#14177) Dilikutya válasza b.kov (#14176) üzenetére


Dilikutya
félisten

A Franky-t és Boris-t még nem ittam, de dicsérik, és ajándéknak is tökéletesek. A többi tesztelve idén, némelyik sokadjára, igen elégedett voltam velük. :) Nincsenek benne nagyon elvadult dolgok, mivel én is a sörízű söröket kedvelem, egy felismerhetetlenségig savanyított tejenzimes laktózos medvecukros füstölt sajtos fermentált rebarbarás tripla russian imperial stouttal nem tudok mit kezdeni. :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#14179) b.kov válasza jsk (#14178) üzenetére


b.kov
senior tag

Neked is köszönöm! : :R

(#14180) Nunder válasza somasz (#14168) üzenetére


Nunder
őstag

Ugyanarról a Gergőről beszélünk? :D

Eléggé hangulatfüggő, hogy mennyire lehet vele épkézláb kommunikációt folytatni, és az esetek nagy többségében inkább a totális közöny jellemező mintsem a vevői elégedettség.

“It's the job that's never started as takes longest to finish.” // blackbird3dworks.hu

(#14181) Jhonny06 válasza Nunder (#14180) üzenetére


Jhonny06
veterán

Én 100%-ig csak ezt tapasztaltam. Elvan a saját kis világában, aztán lesz ami lesz. Olyat még nem láttam, hogy valakinek lelkesen/segítőkészen magyarázta volna, hogy milyen sört válasszon.

De úgy a Csakajó működésére alapvetően jellemző ez a "leszarom" stílus. Mármint nem bunkón, csak tényleg olyan közönyös. Mondjuk ilyen forgalom mellett megtehetik gondolom. Pl. kiírják FB-ra nyitás előtt 1 órával, hogy hopp, ma nincs kedvünk kinyitni. És ezt rendszeresen eljátsszák. Vagy volt olyan, hogy odamentem valamit venni, ki volt téve a papír, FB-on vagy a honlapjukon pedig semmi.

[ Szerkesztve ]

(#14182) proci985 válasza Jhonny06 (#14181) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

Az eladonojuk mondjuk segitokesz meg ert is hozza.

Es tenyleg eleg jo felhozataluk van.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#14183) jsk válasza Jhonny06 (#14181) üzenetére


jsk
Topikgazda

Ezt tapasztaltam én is. Andival már könnyebb szót érteni. A probléma az, hogy a vásárlók 95%-a hozzáértő személy, aki a legtöbb esetben nem kérdez. A maradék 5% meg olyan nekik, mint aki az űrből jött. Nem értik, hogy nem tudja mit akar. Részükről mi az hogy nem tudja mi az IPA, DIPA, Saison, imerial stout, hellerbock, stb.

A nyitva tartással az esetükben még nem volt problémám, de én is láttam az FB-n, hogy néha-néha kiírják nem nyitnak. Ettől jobban felba**ott már a Hops Beer Bar, ahol szinte sosem nyitnak ki időben, vagy legalábbis akkor ha 17 óra utánra dumálok meg oda találkozót. Illetve most ugyanebbe futottam bele a Polyhistor Pub-ban.

(#14184) Dr.Zoo válasza b.kov (#14167) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

+1 Pardubicky Porter 700 Ft, szvsz kötelező darab.. :D
Nem mellesleg 0.5 literes, a belgák/kézművesek általában 0.33-ok.

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#14185) b.kov válasza Dr.Zoo (#14184) üzenetére


b.kov
senior tag

Na igen, szívesebben vennék 5 deciset. :)
Ezekről esetleg vélemény?

Pardubický Porter
Bohemia Regent Prezident
Konrad 14° speciál
Baronka Premium

(#14186) Dorian válasza Dilikutya (#14177) üzenetére


Dorian
félisten

Én mindkettőt, és a hazai liga tetején vannak, ajánlom. Bár elég komplexek, kezdő nem értékeli majd teljességükben, de ízleni fog neki.
+ még a Fóti Romanov

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#14187) somasz válasza Nunder (#14180) üzenetére


somasz
addikt

Én egyszer mentem így, egy éve, hogy segítsen összerakni egy kezdőpakkot, mert a kezdő sörökben nem vagyok jó. Olcsó-egyszerű belgák és csehek.
Segített.

Nyilván nem csúcsforgalomban kell menni, az nettó kibaszás velük. Lehet, hogy az is segített, hogy ismerik a fejem valamennyire és nem állt senki sorban.

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#14188) Dilikutya válasza b.kov (#14185) üzenetére


Dilikutya
félisten

Nem nyúlsz mellé szerintem. A Pivovar Nymburk sörök elég kellemesek. Hamisítatlan cseh ízvilág. Regent Prezident-et nem ittam még, a Porter nagyon finom, de a Baronka és a Konrad is jó sör.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#14189) b.kov válasza Dilikutya (#14188) üzenetére


b.kov
senior tag

Rendben, nagyon szépen köszönöm mindenkinek. :R
Ha már arra járok, én is kipróbálok valamit, a Porterre gondoltam. :)

(#14190) b.kov


b.kov
senior tag

Na meg volt életem első látogatása a Sörszalonba a Rákóczi téren. :C
Tetszetős hely, valószínűleg nem utoljára voltam ott. Árban nagyon korrektek szerintem, alig drágábbak, mint a nagy áruházakban.

Megvettem az ajándék 4 sört, a hölgy megdícsért, hogy jókat választottam. :D Mellesleg 10/10, nagyon rendes és segítőkész volt (még a táskámba is segített bepakolni).

Otthon pedig kipróbáltam a Portert. Nagyon-nagyon finom, valóban übereli az átlag boltban kapható "vetélytársait". Szóval úgy döntöttem, hogy havi 1-2 alkalommal ki szeretnék próbálni mindig valami újat. :)

(#14191) looser válasza b.kov (#14190) üzenetére


looser
addikt

Remek, gratulálok :-)

[ Szerkesztve ]

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#14192) Dilikutya válasza b.kov (#14190) üzenetére


Dilikutya
félisten

Jól teszed. :)

Én tegnap (sorrendben) ezeken mentem végig:

Mad Scientist Liquid Cocaine

Durván arcul csapó, frissítő komlóillat már rögtön kitöltéskor, és gusztusos, élénk narancs szín. Kellemes, erősen keserű, de talán a 30 fokos késő nyári délutánra nem ez való. Mindenesetre ízlett, jó, testes IPA, bár az alkoholt szerintem nem sikerült maradéktalanul elfedni.

MONYO Flying Rabbit

Ezt kár volt a Liquid Cocaine után inni. Rég meg akartam már kóstolni, de mivel komlózottságban, testességben az jóval komolyabb, az üveg feléig nem is nagyon éreztem az ízét. Utána már kezdett kialakulni, ízlett is.

Mad Scientist Monkey Temple

Vaníliás búza. Vaníliát nem éreztem (talán a két IPA komlóorgiája miatt), de búzaként sem jeleskedett.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#14193) b.kov válasza Dilikutya (#14192) üzenetére


b.kov
senior tag

Tök jó, hogy leírjátok ezeket amúgy, nem ismeretlenül kell belevetni magamat a dolgokba. :DD
Ezt a Liquid Cocaine-t láttam már többször is, ennyire jó? :)

(#14194) Dilikutya válasza b.kov (#14193) üzenetére


Dilikutya
félisten

Nekem ízlett. De tényleg nem nagyon érdemes mást inni mellé. :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#14195) ROBERTOH válasza Dilikutya (#14192) üzenetére


ROBERTOH
őstag

Szerintem pont fordított sorrendben kellett volna ezeket innod: a vaníliáson nagyon érződik a vanília és a búza is rendben van. A dupla ipa meg elég tömény ahhoz, hogy mindent elnyomjon :)

ez a kedvenc aláírásom

(#14196) Gyuc


Gyuc
aktív tag

Sziasztok!
Hétvégén kóstoltam a FIRST főzdétől az IPA-t.Azt kell mondjam teljesen jó sör és árban mindent visz az 500Ft/fél liter dobozos árral.
Nem tudom lehet-e írni hogy hol vannak,de bárki utána nézhet ahol a taproom van ott az értékesítés is. :D

(#14197) Gyuc válasza b.kov (#14193) üzenetére


Gyuc
aktív tag

Én nem voltam elájulva a Cocaintól,sztem erősen jön ízben az alkohol amit nem bírok annyira.
A Duke viszont nagyon finom és a klasszikus Smooth Hopperator is.

(#14198) b.kov


b.kov
senior tag

(#14194) Dilikutya
(#14197) Gyuc

Köszi nektek. :)
Azért ha találok valahol, biztosan kipróbálom.

(#14199) divot


divot
veterán

Sarki trafik bővítette az amúgy se gyöngusz kínálatát, úgy megkóstoltam a liquid cocaine-t, hát, nagyon nem az én söröm. Nem értem a dolgot, valami baromi nagy keserűség a végén, de az elején semmi, szóval lehet, hogy elszoktam a bonyolult söröktől a kedves kis IPA-kkal, de tényleg nem tudom ezt a sört hova tenni.

(#14200) looser


looser
addikt

Én az 1000 IBU-t szeretném újrakóstolni...

Mindent tudok a rákászszakmáról...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.