Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:37:15

LOGOUT.hu

Sörtípusok erjesztési eljárás alapján:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15052) proci985 válasza [CsuCsu] (#15045) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

beneztem, a sundae varianst ittam a hetvegen es nem az alapsort, utobbit viszont nem kostoltam. szerintem tetszeni fog.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#15053) jsk válasza mephi666 (#15047) üzenetére


jsk
Topikgazda

Volt nekik a Nyúlon innen és a Nyúlon túl, kétféle ízesítésű vörös ipa a megfogalmazásuk szerint.

(#15054) Dilikutya válasza jsk (#15053) üzenetére


Dilikutya
félisten

Ilyen néven most is van sörük, két vörös ale, az egyik valamivel fűszerezve is van. Húsvétra veszek is, a tavalyi is finom volt.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#15055) lorcsi válasza mephi666 (#15017) üzenetére


lorcsi
veterán

tegnap voltam, alig találtam meg..nem a sörös részhez tették
és már csak kettő volt
egyet gyorsan beletettem :)

(#15056) Elektrosokk válasza lorcsi (#15055) üzenetére


Elektrosokk
addikt

én is hoztam tegnap 4 pakkot, de barátnőm szóba is hozta hogy miért nem vettük meg vasárnap amikor együtt voltunk ott... már kint volt akkor is, ő észrevette én nem :DD

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#15057) divot


divot
veterán

Hamarosan jön a Dreher Pale Ale - kíváncsi vagyok, lesz-e benne kukorica...

(#15058) leslieke válasza mephi666 (#15017) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Ez egy jó csomag, tavaly is volt náluk, én akkor kóstoltam végig ezeket.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#15060) mephi666 válasza lorcsi (#15055) üzenetére


mephi666
nagyúr

kecskeméten én is kerestem hétfőn, aztán megláttam egy jól megrakott raklapot, amin még 4-esével leragasztott kartonokba voltak csomagolva :) kézzel téptem a ragasztószalagot, hogy hozzájuthassak :D ...egyelőre nem tudom megkóstolni, mert hétvégén beszedtem egy torokgyulladást és nem sokat éreznék az ízükből... jelenleg teljesen jó a kommersz argus (kukoricamentes 5%-os) és házi vegyespálinka a torkomra

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#15061) atthany


atthany
aktív tag

Aldi állandó kínálat: Warsteiner Prémium és Double Hopped 350 Ft

(#15062) Dorian válasza atthany (#15061) üzenetére


Dorian
félisten

Na, akkor holnap elmegyek az Andiba ;]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#15063) Elektrosokk válasza atthany (#15061) üzenetére


Elektrosokk
addikt

:R :R :R :))

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#15064) perempe válasza divot (#15057) üzenetére


perempe
addikt

kihagy6atlan magyar kellék...

* Brahms: 4. szimfónia *

(#15065) looser válasza Dorian (#15062) üzenetére


looser
addikt

Kérdés, hogy ennek Andi örülni fog-e :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#15066) Fecogame


Fecogame
veterán

Ezt a sört magyarországon hol lehet megvenni?

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#15067) mephi666


mephi666
nagyúr

tegnap állunk sparban a pénztárnál, beraktam pár doboz budweisert a kosárba korábban, ott tűnt fel, hogy: "dab 239" :B azokat szokták a kassza mellé tenni olcsón, ami hamarosan lejár: 03.21-et írnak rajta, berámoltam pár dobozzal abból is, nem fogják addig kihúzni...

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#15068) [CsuCsu] válasza mephi666 (#15067) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Azert en nem szivesen vasarolnek olyan sort, ami kozel all a lejarati datumhoz. Minel frissebb annal jobb, es attol hogy a szavatossagi idot meg nem lepte at, az allapota folyamatosan gyengult. (Kivetel: uvegben erlelheto impy stout-ok es lambic-ok.)

Egyszer volt alkalmam egy frissen fozott (1-2 napos), es egy 1 honapos IPA-t osszehasonlitani. Ugyanaz a termek, dobozosan. Eg es fold a kulonbseg. Lagerekre is megall ez ugyanez

[ Szerkesztve ]

(#15069) mephi666 válasza [CsuCsu] (#15068) üzenetére


mephi666
nagyúr

nem volt ezzel probléma, most végzem ki az utolsót :) ...meg ez azért import német sör: nem úgy adják meg a szavatosságot, hogy 03.22-én már ihatatlan lesz

eszembe jutott ide egy vicc:

"A versenyló a futam után be megy a kocsmába:
- Kérek egy vödör DAB sört!
Megissza, majd kér még egy vödör DAB sört. Miután végzett vele, azt mondja: megéheztem, kérek egy adag szénát! Mire a csapos rémülten:
- Abrak a dabra?"

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#15070) [CsuCsu] válasza mephi666 (#15069) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Persze, en sem ugy ertettem, hogy ihatatlan lenne. Viszont a megadott szavidok ezeken a sorokon tobb honaposak szoktak lenni, ami azt jelenti, hogy a fozes ota valoszinuleg jocskan csokkent a minosege.

Tapasztalatom szerint a komlozas es alkoholfok fuggvenye, hogy mennyire gyorsan romlik a sorok allapota a fozestol szamitva:

-Minel tobb alkohol, annal tartosabb,
-Minel tobb komlo, annal gyorsabban romlik.

Peldaul egy jol megkomlozott szuretlen IPA-ra ra sem lehet ismerni tobb hettel a fozes utan. Most is megyek haza husvetra, es rairtam a Brew Your Mind-ra, hogy apukam be tudna-e ugrani par doboz Money Cannon-ert. A valasz: addigra mar nem lesz jo, ezert nem szeretnenek eladni, keressem oket uj sorert par nappal az utazas elott. Pedig csak most foztek par hete.

Ugyanigy, ranezel egy one-off New England IPA friss kiadasara Untappd-en (a leggyorsabban romlo sortipus szerintem), es az idovel folyamatosan csokkennek a rating-ek. Peldaul ami kiadaskor 4.3 atlagon van, az siman lemaszik 2 honap alatt mondjuk 3.7-re, ahol megragad. Ami azt jelenti, hogy meg ihato (a 3.7 nem rossz), de sokat veszitett az eredeti elvezeti ertekebol a dobozban ucsorgestol.

[ Szerkesztve ]

(#15071) looser válasza [CsuCsu] (#15070) üzenetére


looser
addikt

A több komló gyorsabb romlást eredményez? Nem pont az antibakteriális hatása miat kezdték el alkalmazni a mindenféle füvek és gyógynövények helyett? Vagyis pont, hogy lassabban romlik tőle a sör.
Volt egy jó kis komlókkal foglalkozó sorozat a Sörbúváron, érdemes végigolvasgatni őket, nagyon jó írások.

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#15072) proci985 válasza [CsuCsu] (#15070) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

nem ettol / nem csak ettol fugg.

a legtartosabb sorok jellemzoen az uvegerlelesu geuze kategoriaba tartoznak a maguk jellemzoen 20 evevel, aztan jonnek az imperialok 5-10 ev kozott de 2-3 ev utan azoknak is esik a minoseguk. barley winet elvileg szinten lehet tartogatni, gyakorlatilag par gyarto (pl tom hardy) egyszeruen tul fiatalon adja ki oket.

jackhammerbol anno csinaltam tesztet egy talcaval es haromnegyed evvel kesobb is oke volt az utolso uveg, de a fatamorgana is finom par het utan is.

viszont ott volt a pseudoSue ami amikor megittam 5 honapos volt es konkretan a fureszport is fel veltem fedezni a hatterben.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#15073) boci001


boci001
csendes tag

Minimum 80 féle sör, korlátlan fogyasztás. Elővételben 3k a jegy, a helyszínen 4k. Ebben benne van egy saját sörkóstoló pohár.

(#15074) Dilikutya válasza looser (#15071) üzenetére


Dilikutya
félisten

Elvileg az egész IPA stílusnak ez volt az alapja, hogy jól megkomlózták, hogy kibírja Angliából Indiába a hajóutat.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#15075) [CsuCsu] válasza Dilikutya (#15074) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Nem arrol van szo, hogy a sor megromlana, meg csak kozel sem. A jellegebol veszit, ami ronthat az elvezeti erteken. Az IPA-nal a gyumolcsosseg esik ossze viszonylag gyorsan, a keseruseg megmarad. Igy ha a sor fo elvezeti erteket a gyumolcsos aroma adja, akkor sokat szamit, hogy mikor foztek. Pont ezert a New England IPA-k a legerzekenyebbek a tapasztalatom szerint.

A regi IPA-k amugy mas jelleguek voltak, mint a mostaniak, ugyanis a keseruseg volt a fo pont, a fenyos/gyumolcsos izvilag keresese meg a kanyarban sem volt. A hajoutat a hagyomanyos angol ale-knel magasabb alkoholfok, es a komlo keserusege miatt turte. A keseruseg ugyanis elrejti a sor hibait, igy ha romlik is a sor allapota, a keseruseg miatt kevesbe erzed.

Egyebkent az csak egy mitosz, hogy azert csinaltak ilyenre, hogy kibirja az Angliabol Indiaba utat: link.

(#15076) jsk


jsk
Topikgazda

Úgy néz ki, hogy nincs benne kukorica.

A címke némiképp ismerős:

[ Szerkesztve ]

(#15077) divot válasza jsk (#15076) üzenetére


divot
veterán

És milyen?

(#15078) jsk válasza divot (#15077) üzenetére


jsk
Topikgazda

Én még nem kóstoltam, hivatalosan még nem kapható. Ma kóstolják páran, kaptak 2 üveggel "tesztre".

(#15079) zoli03


zoli03
őstag

Lidlben megint lesznek a Harcos/Hazafi/Heuréka sörök 03.22-től.

(#15081) jsk válasza divot (#15077) üzenetére


jsk
Topikgazda

Ismerős fel is rakta untappd-re. Azt írja kellemes hopláger, ivós, de a soproni ipának jobb az íze.

(#15083) [CsuCsu] válasza #68686080 (#15082) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Szerintem azert huzzak le, mert tul van hype-olva es arazva annak ellenere, hogy csak egy mezei lager. Nem mondanam azt, hogy rossz, csak lehet olcsobban hasonlot vagy jobbat kapni.

(#15084) leslieke válasza zoli03 (#15079) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Köszi az infót! :K

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#15086) [CsuCsu] válasza #68686080 (#15085) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Otthoni arakkal es kinalattal sajnos nem vagyok tisztaban. UK-ban hasonlo arban a Camden Hells Lager es a Hofbrau Original (ez egy piciket dragabb mondjuk) szerintem veri az Asahi-t.

(#15088) [CsuCsu] válasza #68686080 (#15087) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Ott is lesz meg valtozas. Par ev mulva Magyarorszagon is terjedni fog szerintem az olcso minosegi sor. Ehhez az kell, hogy 1-2 kezmuves fozde megusse azt a kritikus meretet, ahol mar kepesek 1-2 tomegsort termelni alacsonyabb koltseggel.

Amugy itt en mar azert sem vennem a fentebb sorolt lagereket, mert ezeknel joval olcsobban beszerezheto minden sarkon a Punk IPA :DD

A HB-t pedig mindenkeppen ajanlom, az igazi nagyon adja! :B

[ Szerkesztve ]

(#15090) Dilikutya válasza #68686080 (#15089) üzenetére


Dilikutya
félisten

Én nem írnám le a helyedben.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#15091) jookomak válasza #68686080 (#15087) üzenetére


jookomak
őstag

Pilsner urquell, Krusovice, Staropramen búza, granat (sima és barna magyar gyártmány---nem jó). Ha már magyar közül kell választani, akkor kőbányai. Ha már szar, legalább ne fizessek érte sokat. Melegben betonozáshoz, strandon, jéghidegen pont jó az! :D
Vettem a napokban Mythost, csináltam mellé görögsalátát, meg kamugyrost, háááát...tengerparton ez is jobb volt.
Ha már Németországból tudsz hozatni sört, akkor Radeberger, Augustiner, búzából Weihenstephaner. De még a Paulanerre is azt mondom, hogy ha lagert kell inni, akkor jöhet bármilyen mennyiségben. Az a baj, hogy ezt a nagyüzemi átlagosan jó minőséget sajnos egyik hazai sörgyár sem tudja, vagy nem akarja megütni. Mindig is a Dreher volt a kirakatsör, de igazából egy ótvar. Nem értem, hogy miért nem csinálják meg legalább ezt az egyet rendesen, kukorica nélkül, ihatóra. Igazából csak egy kicsit kéne jobbnak lennie, és akkor azt mondanám, hogy jöhet bármikor, amikor csak egy sört innék, és épp nem különlegességre vágyom. Németeknél, osztrákoknál, cseheknél, szlovákoknál, de még a románoknál is működik ez a dolog. Itt nem. :U

[CsuCsu]: Jelen tendenciákat látva egyik kis főzde sem tudja itthoni (otthoni-szintén UK) viszonylatban kinőni magát. Saját főzde, saját pub, esetleg több pub, és kb eddig tart a fejlődés. Plusz egyik sem képes stabilan hozni legalább egy jó "alapsört". Ingadozik a minőség, vagy állandóan variálják a receptet, vagy szimplán alapból túl drága. De miért is lenne olcsóbb a magyar kézműves sör, mint a külföldi? Ugyanolyan külföldi alapanyagokból készül.

[ Szerkesztve ]

(#15092) looser válasza jookomak (#15091) üzenetére


looser
addikt

Nekem 300-ért a sógorék Zipfere legmegérősebb láger fronton :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#15093) lmno válasza jsk (#15076) üzenetére


lmno
őstag

Mikor várható boltokban?

(#15094) Dilikutya válasza jookomak (#15091) üzenetére


Dilikutya
félisten

Békésszentandráson azért az Ogre és az Óarany elég erős. Amit nem értek, hogy ha a Soproni tud ugyanabban az árban 1895-öt és Kinizsit főzni, miért nem lehet nagyobb tételben is ezeket nyomatni? Mindenhol csak az alap Klasszikus van, 1895 csak boltban van, Kinizsi meg csak kocsmákban volt felénk tavaly-tavalyelőtt, de eltűnt.
A Staropramen szűretlen búzája valahogy nem kóser nekem, többszöri mérés alapján azt mondom, attól fáj a fejem.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#15095) Dilikutya válasza lmno (#15093) üzenetére


Dilikutya
félisten

Ma már a Dreher is kitette a Facebook-ra, szerintem a héten, jövő héten már lehet keresni nagyobb helyeken.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#15096) [CsuCsu] válasza jookomak (#15091) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Azok a nemet sorok amiket felsoroltal azert eggyel magasabb arkategoria, mint amikrol beszeltunk. Annyiba kerulnek, mint a hetkoznapibb kezmuves sorok. A minoseguk nagyon jo, megerik az arukat, sokszor jobbak is mint az emlitett kezmuvesek.

A hazai sorgyarak amugy tudnak hozni ezt a minoseget, nem egy was-ist-das, a problema az ar. 200 Ft-bol nem lehet kihozni ezeket, a 500-800 Ft pedig mar nem nepsor otthon. Egyszeruen csoro a piac, az emlitett szomszedokhoz viszonyitva is. A szlovakoknak, cseheknek erettebb sorkulturajuk van, ahol hajlandoak fizetni a minosegert.

Hazai premium fozdeket nezve, szerintem a piacon lenne hely legalabb 1 kozepes meretu fozdenek, aminek a termekeit tudnak teriteni az aruhazak es boltok 350-400 Ft-os aron. Alap lager, ipa, esetleg egy gyengebb stout, mind 'sessionable'. Semmi durvulas. Ahogy en latom az a baj, hogy a tehetseges fozok nem celozzak a kozepet, mindenki dupla ipakat meg imperial stout-okat nyomat. Ezekbol nem lesz tomegsor, izles es ar miatt is. Es amig nincsen stabil alapsor, a kiszamithatatlan bevetel miatt egyik naprol a masikra valtoznak a dolgok. Meg kell szerezni par aruhazlanc tamogatasat, befektetoktol penzt kunyizni fozdere, es maris indulhat a hazai Punk IPA ekvivalens.

Olcsobbak pedig onmagukhoz viszonyitva lennenek, meretgazdasagossag miatt. A kisuzemi jelleg nagyon megnyonja az arat. Ha kepesek elinditani egy masszivan teritheto alapsort, ami ala erdemes kapacitast tenni, azt mar olcsobban is lehet arulni.

[ Szerkesztve ]

(#15099) Elektrosokk válasza looser (#15092) üzenetére


Elektrosokk
addikt

A Sparban néha előfordul a dobozos Zipfer 260-ért akciósan.

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#15100) Dilikutya válasza #68686080 (#15098) üzenetére


Dilikutya
félisten

Az IPA nagyon jó tud lenni. De tényleg elég sok van, mert könnyebb csinálni, és a sok komló az ízhibák egy részét is elfedi. Pl. a Mad Scientist ősszel hetente új ipával jött ki, de mind egyforma volt. Aztán jött a Blurry Face, ami szerintem egy zseniális, harapható, sűrű, olajos, gyümölcsös orgia. De sok porter és stout is készül, technológiailag olcsóbb egy felsőerjesztésű sör. De ittam már nagyon jó kézműves lágert. Armando Jozin Bazin-ja, Lehmann Világos, meg ugye a szentandrásiaktól az Ogre, az Óarany, a Monarchista. A Magyar Vándor érdekes, valami ale/láger hibridnek mondják, az nem tudom, hogy készül.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.