Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:37:15

LOGOUT.hu

Sörtípusok erjesztési eljárás alapján:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15601) Dorian válasza Kergeboci (#15598) üzenetére


Dorian
félisten

"Soproni IPA bármelyik helyett"

Azért ez viccnek kicsit durva...

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#15602) Dorian


Dorian
félisten

Hopfan Trance, Monyo Am. Beauty, Harcos kiváló;
First IPA, Hazafi tök jó;
Tropical Sw nekem durván édes-gyümölcsös, de érdemes megkóstolni és nőket leitatni;
Heuréka, Maltmannok felejtősek;
A többit még nem ittam, de most mindenből vettem.

+ Az Auchan-ban is vannak nagyon jó vételek.

First ott egy százassal olcsóbb, Midnight Exp, esetleg Charlie Fripo, Lobkowicz ale, 1664 blanc, Erdinger Urweisse, Kaiserdom kellerbier, Hacker-Pschorr kellerbier, Fullers Golden Pride, Youngs duplacsoki.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#15603) NoLF válasza Dorian (#15602) üzenetére


NoLF
addikt

az én barátnőm ki nem állhatja a gyümölcsös, vagy gyümölcsízű söröket :N

más: mostani feszten a szabadság téren vannak értelmesebb pultok ahova mindenképp érdemes ellátogatni?

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#15604) Kergeboci válasza Dorian (#15602) üzenetére


Kergeboci
tag

Ízlések és pofonok.
A Hazafi még vállalható volt, a Harcos inkább gyógyszerkererű/ragasztó szagú lötty.
A First az belépett a Legenda minőségbe, nem jó értelemben.
Az új Tropical egyszerűen ihatatlan lett
A Hopfanaticok legeslegujabbakról kevésbé tudok nyilatkozni, Kiss Tomi teljesen elásta magát, mind a korábbi főzeteivel, mind az újrafőzött első szériával, vele nincs kedvem újra próbálkozni. Majd ha azt hallom vissza több helyről is, hogy lehet, majd akkor (egyenlőre nem nagyon jöttek ilyen hangok)

Ezek mellett a Soproni IPA számomra mennyei manna, vicc nélkül.

Most a spárba jöttek be új cuccok (dobozos és üveges kiszerelésben), melyek már a jobb színvonalat képviselték, csak ott meg az árcédula mutatott olyan számokat, ami után a legtöbb vásárló sarkon is fordul.

[ Szerkesztve ]

Os iusti meditabitur sapientiam et lingua eius loquetur iudicium - Az Igazság ajka bölcsességet kell hordozzon, és a nyelve ítéletet kell szóljon. -- http://egyatucatbol.blog.hu/ --

(#15605) Kergeboci válasza tomazin (#15600) üzenetére


Kergeboci
tag

Áhh, na őket nem vettem észre.

A Sörművek-et még nem kóstoltam. Az ismerősök értékelését nézve, lehet hogy nem is fogom. :DDD

[ Szerkesztve ]

Os iusti meditabitur sapientiam et lingua eius loquetur iudicium - Az Igazság ajka bölcsességet kell hordozzon, és a nyelve ítéletet kell szóljon. -- http://egyatucatbol.blog.hu/ --

(#15606) Ereshkigal válasza NoLF (#15603) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Jó neked. Az én feleségem csak ezeket issza meg, de neki pl. egy Lindemans Kriek már savanyú... a Mort Subite viszont bejön neki, inkább azzal itatom, mint Borsodival. :U

(#15607) proci985 válasza Kergeboci (#15598) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

(a sopronin kivul mindet bpbwn csaprol ittam)

a first ipa kb egy hajszallal jobb a soproni ipanal es kb hoz egy vallalhatoan kozepszeruem semmilyen tizenkettoegytucat ipa szintet*, szoval ennyiert elfogadhato.

igazabol ket baja van: a punk ipa ennel nem szokott sokkal dragabb lenni es az viszont tenyleg remek, a soproni IPA meg fele-harmadaron majdnem ugyanolyan jo.

a belgian cherryjuk atlag alatti es meg epp elfogadhato, a chocolate vanilla es a tropical viszont jo.

a soproni ipa egyebkent igy tokeletesen erzi az altagos kezmuves ipa vonalat es latatlanban ha valaki elemtolja, hogy ez valami uj feltorekvo craft fozde 5%os ipaja akkor valoszinuleg nem lett volna gyanus.

* itt arrol is lehet szo, hogy egy nils oscar vagy egy oppigårds ezt ot eve svedeknel pont ugyanennyiert ivosor szinten tudta es premiumkent ujdonsagkent eladva ez mar nem extra.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#15608) proci985


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

Collective Arts Radio The Mothership IIPA

Kozepesen zavaros zoldes test, dus feher habbal. Illatra komlo es nemi citrus. Izre komlo, citrus, mango, tropusi gyumolcs, barack es nemi cukor. Savanyu es nemileg edes. Az utoize komlosan csipos es mar-mar NEIPAkra emlekeztet.

Elvileg a helyi boltokban innentol folyamatosan lehet majd kapni, ami remek, mert izre valahol a Poppels DIPA / Ballast Point Sculpin / Omnipollo Nebuchadnezzar / Oppigårds Thurbo double negyes kozepen van. Szoval ha nem tudok donteni a Sculpin gyumolcsossege es a Thurbo double komloostorcsapasa kozoztt es a Nebuchadnezzart meg unom, a Poppelsnel meg kevesbe tomor testu sorre vagyok, akkor van meg egy hasonlo tudasu de megis mas IPA.

Nagyon ajanlott. Gyakorlatban szvsz egy hajszallal gyengebb a Sculpinnal/Nebnel / Poppelsnel / Thurbo doublenal, viszont ma meglattam, hogy van meg es az elobbiek + a Fatamorgana helyett vettem megint, mert megvan benne a potencial.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#15609) Dr.Zoo


Dr.Zoo
senior tag

Állandó termék lett, a Harcos, Heuréka, és a Hazafi. :)

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#15610) Elektrosokk válasza Kergeboci (#15604) üzenetére


Elektrosokk
addikt

én is nagyon sok soproni IPA-t veszek, amolyan alapsör lett nálam.

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#15611) looser


looser
addikt

Tanárnőből sörmester és főzdevezető

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#15612) jsk válasza Kergeboci (#15604) üzenetére


jsk
Topikgazda

Az üveges Tropical a nyomában sincs az első főzetnek. Sajnos. Ma jön a Summer Syndrome. Az emlékeim elég jók róla. Mindenesetre utána követi egy Golden Ticket. Biztos, ami biztos.

(#15613) divot


divot
veterán

Lidl:

A Bojler és a Harcos IPA nagyon egyforma, amúgy nem rossz. Ennyiért meg pláne, de ezt tudtuk eddig is.

A First IPA meg a Summer tényleg alig különbözik a Sopronitól, árban meg... Szóval ha valaki ilyet akar, akkor Soproni Duhaj egyértelműen.

A Harcos-Hazafi sorozatba jött egy kukoricás is - megkóstoltam, kézműves Coronita, odaadtam a barátnőmnek, neki ízlett.

A lényeg, hogy egy egész kellemes estét össze lehet hozni most a Lidl szortimentből óccsón.

(#15614) bb0t


bb0t
senior tag

Sziasztok!
Nem rég kaptam rá a sörökre, és mostanában tájékozódok, hogy mit hol érdemes kipróbálni.
Alapvetően nem szoktam sörözni, de néhány évvel ezelőtt Ausztriában jártam, és a salzburgi Stiegl nagyon megfogott.
Aztán mostanában elkezdtem nézni Winkler sörös csatornáját és rászoktam, hogy esténként kipróbálok valamilyen különleges sört.
A minap megvettem a Lidl EnglishAle sörválogatását, amiből már kettő üveg le is csúszott.
Tegnap pőedig vettem a Metro-ban egy belga sört, bár nem vagyok oda a belga sörökért: Piraat ->ettől whiskys jegyekre számítok.

Azt vettem észre, hogy inkább az angol ale-ek jönnek be jobban, és akkor itt jön a kérdés:
Tudtok ajánlani olyan sört, amit mindenképpen érdemes kipróbálni a mostani Lidl/Tesco/Auchan/Metro kínálatból? Esetleg netes rendelés is szóba jöhet.

+1: Csiky krémsört nem tudjátok hol lehet kapni?

[ Szerkesztve ]

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#15615) Dr.Zoo válasza divot (#15613) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Harcost iszom most is a teraszon, 249/palack ennyit nekem nagyon megér. A 299 már húzósabb ár, tekintve hogy 0.33 a palack.
Valahol ez a 250/ palack a reális ára szvsz, nyári ivósörnek kiváló.

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#15616) Dorian válasza Dr.Zoo (#15615) üzenetére


Dorian
félisten

Én jól rábsztam a Harcossal. Az első szériás nagyon finom volt, most, hogy újra van, vettem egy tálcányit (12?), de ez nem jó. Nem értek hozzá, hogy mi baja lehet, de nem frissek az ízek, talán a helytelen hosszas tárolás :W

Hazafi viszont ízre simán jobb a First APA-nál. Illatra pedig egyértelműen a First nyer.

A Tropical SW Club nekem tavaly csapról tök más volt. Az maradt meg bennem, hogy finom, de nekem túl édes volt, most pedig inkább amolyan sour-os beütésű double IPA.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#15617) ROBERTOH


ROBERTOH
őstag

Beszerző körútam eredménye:

Vaskakas Johnny B. Good
To Øl Mr. Blue 2018 Edition
BPBW 2018 West Coast New England IPA: erre nem találtam értékelést
Mad Scientist Vanguard
Mad Scientist / armando_otchoa Duplicator
Hatodik Íz & MadCat - Paranoid Spring Imperial Pilsner

ez a kedvenc aláírásom

(#15618) jsk válasza ROBERTOH (#15617) üzenetére


jsk
Topikgazda

Merre jártál?

(#15619) ROBERTOH válasza jsk (#15618) üzenetére


ROBERTOH
őstag

Beerselection boltjában

ez a kedvenc aláírásom

(#15620) Dorian válasza Dorian (#15616) üzenetére


Dorian
félisten

Sörművek Bojler IPA finom, ár/értékben pedig kiváló.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#15621) proci985 válasza ROBERTOH (#15617) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

vaskakast ha megbontos tudsz rola irni, hogy milyen volt uvegben?

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#15622) ROBERTOH válasza proci985 (#15621) üzenetére


ROBERTOH
őstag

Persze, bármelyikről szívesen írok, vagy lefotózom kiöntött verzióban; ezért is szoktam kiírni, hogy mit sikerült beszereznem, hátha valakit érdekel valamelyik ;)

ez a kedvenc aláírásom

(#15623) jsk


jsk
Topikgazda

Ma megkóstoltam a sokak szerint Noa verő Omnipollo Gimbagagompa-t.

Elsőre nem rossz, sőt jó, de ez nekem már túl sok. Olyan szinten keverednek benne az aromák (csoki, dió, kávé, étcsoki, rum, stb.), hogy már nem jön be.

Úgy hogy még nem tudom mit kezdek a második üveggel, de a közeljövőben nincs kedvem meginni.

(#15624) [CsuCsu] válasza jsk (#15623) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Azert a Noa-t manapsag mar nem nehez leverni. Kezdesnek ott a Bourbon Noa. Omnipollo-tol eltavolodva, szamomra a Prairie Bourbon Paradise es a 3 Floyds Dark Lord Spaceforce pedig mar teljesen mas kategoriat kepvisel az edeskesebb impy stout-ok kozul.

OFF: juniusi rendelesek.

[ Szerkesztve ]

(#15625) Ereshkigal válasza [CsuCsu] (#15624) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Kezdesnek ott a Bourbon Noa. Omnipollo-tol eltavolodva, szamomra a Prairie Bourbon Paradise es a 3 Floyds Dark Lord Spaceforce pedig mar teljesen mas kategoriat kepvisel az edeskesebb impy stout-ok kozul.

Ezek itthon beszerezhetőek?

(#15626) [CsuCsu] válasza Ereshkigal (#15625) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

A Dark Lord Spaceforce az mindenhol beszerezhetetlen kategoria, meg az USA-ban is. A Beavertown hozott egyetlen hordoval egy esemenyre, ahol fejenkent 1/3 pint-ot csapoltak. Ezek tipikusan azok a sorok, amiket kiprobal az ember ha szerencseje van es belejuk botlik, de tervezetten beszerezni eselytelen.

A Bourbon Paradise-t a Beergium-rol lehetett rendelni, de nagyon hamar elfogyott. Valoszinuleg csak jovo ev elejen lesz ujra, a Prairie evente csak egyszer adja ki. Ok szallitanak elvileg Magyarorszagra. Bourbon Noa most is van naluk, sok masik top sor mellett.

(#15627) proci985 válasza [CsuCsu] (#15624) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

hat a bourbon noa szerintem pont gyengebb az alapsorenel. mindkettot anno kostoltam a sajat kocsmajukban is, a simat csak uvegbol.

egyebkent fenntartom, hogy csak azert mert valamit meg beletolnak egy hordoba tovabb erni meg nem lesz feltetlenul jobb. erdekessegnek jo ha az ember unja az alapsort, lehet ramenni ratebeer tickekre illetve lehet sokkal dragabban adni.

plusz lehet ultralimitalt releaset kiadni belole, aztan nezni, hogy a ratebeer toplistan jo helyre kerul, hiszen az alapsor jo volt, ez meg csak most elerheto ketszeres aron, olyan nincs, hogy gyengebb (dehogynem).

ott ahol eleve szamolnak a hordoval (pl a cantillonnal is vagy imperialok kozott a brewdog paradox szeria) az megint egy masik helyzet.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#15628) Ereshkigal válasza [CsuCsu] (#15626) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Köszi, akkor ráér, nem kapkodom. :)

Én még csak most kezdtem el ismerkedni ezekkel a sörökkel.
Első körben ezeket kóstoltam:
Põhjala Must Kuld 7,8%, Porter
Dugges /Deer Bear Plum Spices
Tempest Red Eye Flight 7,4%, Porter
Omnipollo Original Rocky Road Ice Cream 10%, Imperial Peanut Porter
Omnipollo Gimbagagompa Coffee Vanilla Granola Stout 11%
Omnipollo Noa Pecan Mud Cake 11%, Imperial Stout

Ezek közül a Red Eye Flightból és a Noa-ból biztos fogok még venni majd valamikor.
A Must Kuldot nem tudom hova tenni. Finom volt, de az illata... volt benne valami poshadt káposztára emlékeztető, ami nagyon nem tetszett.

[ Szerkesztve ]

(#15629) proci985 válasza Ereshkigal (#15628) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

egyebkent a szokasos helyeken szoktak lenni jo imperialok es alapvetoen (foleg az elejen) felesleges ramenni a meregdraga special editionokra. altalaban szokott lenni egy alap imperial stout fozdeknel amikkel be lehet loni, hogy az embernek mennyire jon be az izvilag jellemzoen max 1000-2000/0.33uveg korul. teljesseg igenye nelkul

- amagertol barmi imperial stout vonalon
- brewdog cocoa psycho
- dieu du ciel imperial stout vonalon barmi (péché mortel es solstice d'hiver, 1500 korul ar/ertek bajnok)
- evil twin even more jesus
- founders imperial stout (vagy igazabol barmi)
- great divide yeti
- hoppin fog boris (csak ha talalsz ertelmes aron!)
- mikkeller beer geek szeria imperial stoutjai (1500 korul ar/ertek bajnok)
- nogne Ø barmi imperial stout vonalon
- omnipollo noa (vagy toluk imperial vonalon barmi)
- stone imperial stout

az ennel dragabb soroknel vagy az alkoholt, vagy a kulonlegesseget (pl barrel aged vagy egyeb limitalt szeria) esetleg ezek kevereket fizeted meg szoval nem feltetlenul ar/ertek bajnokok. pl remek az alesmith speedway stoutja, de alapvetoen draga mire ideer, nehez beszerezni es szubjektive nem tud tobbet egy dieu du ciel / mikkeller / nogne o / pohjalanal. a boris nem jobb a yetinel, de dragabb. a brewdog tokyoja egy elmeny, de a 10-15 euros uvegaran a 16,5 / 18,2% alkoholjaval tul sok, ugyanugy ahogy a paradox szeria is.

illetve a topikban egy ido utan latszik, hogy kb kinek hasonlo az izlese, mint neked.

must kuldbol en a colombiat kostoltam es imadtam. a rocky road finom (sajnos mar nem igazan lehet erre kapni), a noa nekem az egyik kedvencem. a gimbagagompa es a bear plum spices egyelore a hazi raktarban varja, hogy megkostolja oket. elobbibol pont ma hoztam el a szallitmanyt szoval penteken valoszinuleg megbontom.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#15630) [CsuCsu] válasza proci985 (#15627) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Nekem jobban izlik a Bourbon Noa. Ez szerintem izles kerdese, szamomra az alapverzio egy picit mar tul edes, a bourbon pedig kellokeppen ellensulyozza. Edes stout-okat mindig hordoval preferalom. Peldaul latom, hogy te kedveled a Rocky Road-ot, mikozben azt en mar nem birom meginni.

Egyebkent egyetertek a kommenteddel, sok sornel a limitacio generalja a hype-ot mikozben nem jobb az alapverzional. Lasd egyes Speedway Stout verziok...

[ Szerkesztve ]

(#15631) proci985 válasza [CsuCsu] (#15630) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

igy mondjuk ertheto, ha neked jobban bejon a bourbon Noa, az tenyleg kevesbe volt edes.

hu, akkor az Omnipollo Loreleit es a Flying Monkeys Acadian Groovejat keruld, avagy a juharszirupos front.

jaja, speedway stout variansokat lattam annyira neked nem jottek be, en az even more coco / pecan pie jesussal furodtem be. foleg a pecan pieval, az se volt rossz de az arat semmikepp nem erte meg. a coco az oke volt, de az alapsore jobb. aztan persze ott a founders breakfast stout / kbs / cbs harmas, ott a cbs talan hajszalnyival gyengebb, de a stout es a kentucky bourbon imperial stout varians is a kedvenceim kozott van es kb egyforman jok. cbsnel meg lehet az volt a bajom, hogy reszben nagyon frissen ittam, reszben kb ugy ultem neki, hogy ez elvileg jobb a KBSnel ami a kedvenc imperial stoutom, amibol az utolsot egy ev erleles utan ittam es a BA aranymercem, szoval eleg magasan volt az a lec.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#15632) -secret-


-secret-
Arcképgyáros

Abbaye de Vauclair Imperiale-t lehet kapni a Lidl-ben?

(#15633) Jofi81 válasza -secret- (#15632) üzenetére


Jofi81
őstag

Tegnap láttam.

(#15634) -secret- válasza Jofi81 (#15633) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Köszi, akkor küldöm az Asszonyt vásárolni. :D

[ Szerkesztve ]

(#15635) chatran válasza -secret- (#15634) üzenetére


chatran
őstag

Egyet vettem én is, a VB nyitómeccsén terveztem kibontani. De sajna beszoptam valami megfázásfélét, ami kicsinálta a szaglásom és az ízlelésem. :(
Van még bőven a 6 darabos kézműves pakkból, ezt a Winkler sajna nem tesztelte. Plusz láttam még jópárat az Ale csomagból is.

(#15636) Ereshkigal válasza proci985 (#15629) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Köszi az infót!

(#15637) tomazin


tomazin
veterán

akinek érdekes lehet
beerboxban ez a postrizinsky 120/doboz 0704-es lejárattal, karton esetén 100/db

(#15638) Daneeka


Daneeka
senior tag

Coming out: Nekem a legtöbb nagyobb stout nem okozott nagyobb élményt mint egy Dreher Bak ;]
A Noa-t amikor ittam az járt a fejembe, hogy na "ezt pont ki lehetne keverni Bailey's és Dreher Bak megfelelő arányából". Alesmith Speedway Thai "túl fűszeres, gejl, öblítsük IPA-val". Többire már nem emlékszem pedig ittam még pár nagyobb stoutot, (pl. Prairie BA Bible Belt) az egyetlen ami ízlett igazából az egy BD blabla King Imp Vietnám blabla volt.

(#15639) Jhonny06 válasza Daneeka (#15638) üzenetére


Jhonny06
veterán

Szerintem túl szélsőséges cuccokat próbáltál.. :D A King Imp ami ízlett, az pont elég lágy stout és nem mellesleg baromi jó. Valami ilyesmi vonalon kell nézelődni és akkor nem lesz probléma. :)) Oskar Blues Ten FIDY, Mikkeller Beer Geek vonal meg a Põhjala sörei is nagyon elterjedtek mostanában itthon.

(#15640) jsk válasza Jhonny06 (#15639) üzenetére


jsk
Topikgazda

Nem beszélve arról, hogy a Pöhjala sörei a többihez képest elég baráti áron kaphatóak.

(#15641) [CsuCsu] válasza jsk (#15640) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

A Pohjala Cellar Series valami boduletesen jo, es nem mellesleg kreativ. Tobbek kozott a Sajand-ot probaltam, es eldobtam az agyam ettol a porter-tol.

"A Rye Baltic Porter brewed to celebrate the first full century of Estonia’s independence. Barrel aged in cognac and bourbon barrels with oak cubes soaked in the most famous Estonian liquor - Vana Tallinn."

Az aruk pedig nagyon kedvezo a nyugati tarsaikhoz kepest ebben a kategoriaban.

[ Szerkesztve ]

(#15642) jsk válasza [CsuCsu] (#15641) üzenetére


jsk
Topikgazda

Egészen kiváló sör a Sajand. A Porridge Bullet, a Cowboy Breakfast, az Öö XO, a Rukkivein, és még sorolhatnám, mind kiváló. Csapolva az eredeti Must Kuld is pazar volt.

(#15643) looser


looser
addikt

Mától cseh sörfeszt a westend tetején.

Sörtervezési segédlet cseh sörfesztiválra - Vol. 6 (2018)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#15644) jsk


jsk
Topikgazda

Mai imp. stout fogás a Lervig 3 beans. Ajánlom mindenkinek aki szereti az édesebb vonalat a stoutoknál. Csokoládés, vaníliás ízvilág pazar tonkabab fűszerezéssel. Volt még szerdán 4-5 üveggel a Csakajóban, és az ára sem veszés. Ha jól emlékszem 1800 Ft volt. Hozzá képest 2500 Ft-ért vettem a Mad Scientist Giant stoutját (én vagyok a hüle). A Sugar Daddy óta nem jöttek ki jó stoutokkal, remélem most változik.

Holnap utazom Olaszországba. Sajnos ahová megyek kb. 1 bolt van, ahol van kraft, de az valahol a külvárosban van. A szieszta miatt is számomra alkalmatlan időpontokban van nyitva, és a tömegközlekedés sem budapesti sűrűségű. Még egy esélyem lesz, az Eataly, az gyalog a szállástól kb. 2 km, hátha ott belefutok pár Baladin remekbe.

(#15643) looser: Jövő hét szombaton vagy vasárnap meglesem. Kár hogy nincs pontos csaplista, de egy Ferdinand barna mindig jöhet.

[ Szerkesztve ]

(#15645) Dr.Zoo válasza Dorian (#15616) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Én tegnap vettem belőle a 2.-ik 12-es pakkot, nekem továbbra is tetszik.
249-ért simán rendben van, 299 -et nem ér. Én úgy vagyok vele, ha akciói lesz 249-ért, akkor veszem továbbra is.

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#15646) Dilikutya válasza jsk (#15644) üzenetére


Dilikutya
félisten

Sugar Daddy emlékeim szerint jó drága volt.

A tonkabab amúgy jó? Ittam a húsvéti békésszentandrási sörökből, a sima vörös finom, de a tonkababos verzió elég rossz volt. :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#15647) jsk válasza Dilikutya (#15646) üzenetére


jsk
Topikgazda

A Sugar Daddy 3000 Ft volt, de 6,5 dl. A mostani Giant 2500 Ft, és 0,33 dl.

A tonkabab íze nekem nagyon bejön. Sütibe és pudingba szoktuk tenni. Pazar ízt ad. Az általad említett sört nem ittam, így nem tudom mit alkottak vele. Ittam már tonkás milkshake ipát, abban nekem is furcsa volt. Ebben a stoutban viszont nagyon bejött.

(#15648) Kergeboci


Kergeboci
tag

Újabb tagokkal bővült tegnap az 5 pontosak listája:

Cigar City Brewing - Vanilla Hazelnut Marshal Zhukov's

Goose Island Beer Co. - Bourbon County Brand Stout (2016) 14.5%

Kicsit jobbra és a Föld középontja felé húz a fejem, nehéz lesz ezt a napot végig dolgozni :))
A cseh 4.5, 5.5%-ok után ez lett az alkohol napló végeredménye:
6%, 9.8%, 11.5%, 11.2%, 11%, 14.5%, 15%
nyilván az utolsó kettőre kifejezetten szükségem volt még :)

Os iusti meditabitur sapientiam et lingua eius loquetur iudicium - Az Igazság ajka bölcsességet kell hordozzon, és a nyelve ítéletet kell szóljon. -- http://egyatucatbol.blog.hu/ --

(#15649) proci985


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

A Mikkeller Beer Geek Brunch egy tokeletesen prezentalt tizorai fustolt kolbasszal es kaveval, sor formajaban. Nagyon ajanlott.

Az Omnipollo Gimbagagompanak meg ha a nagyon friss fozetet veszitek akkor hagyjatok osszeerni par hetig, a frissen fozott Noahoz hasonloan meg kicsit szerteszet van. Ugyanakkor eddig ez volt az egyik legnagyobb viszkozitasu es legjobban tultelitett sorom* es konkretan igy latszik ahogy mozog benne az anyag. A sved fozet biztosan nagyon friss itt meg a Noahoz hasonloan nem tudja kimutatni ami van benne. Meg igy is nagyon ajanlott, de a tobbi uveget meg tartogatom, benne van, hogy elveszi a "legjobb skandinav edes imperial" cimet a Mikkeller Beer Geek Vanilla / Omnipollo Noa parostol a szememben. Az alapsore egyebkent egesz biztosan a Noa az ize alapjan.

* Az aranymerce tovabbra is a Mikkeller Black amin konkretan egy disputalt vegyeszmernok baratommal az uvegen (!) keresztul azon flesseltunk, hogy ez mennyire tomeny es olajszeru a mozgasa.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#15650) [CsuCsu] válasza proci985 (#15649) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Szamomra a legtestesebb impy stout a Beavertown Heavy Lord w/Coconut volt. Az a cucc megallt a poharban, hepehupas pupos volt a teteje mint egy pudingnak. Egyebkent gyanitom, hogy egyenesen a hordobol csapoltak az erlelo raktarban, ez is kozrejatszhatott. A tobbi varians is hasonloan massziv volt. Illatra kokusz, izre kokusz, woodford whiskey, etcsokolade es vanilia. Utoiz kaves-kakaos. Szamomra ez a kokuszos kategoria etalonja, folyekony Bounty szelet, de annal jobb :D

A Mikkeller tenyleg vaskos stout-okat csinal, eddig a Black Hole es a Beer Geek Cocoa Shake volt meg, mindketto finom. Erlelodik most a legutobbi vasarlasbol 1-1 whiskey es brandy Mikkeller X, amikrol nagyon jokat hallottam. Szerintem veluk meg varok par honapot.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.