Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:37:15

LOGOUT.hu

Sörtípusok erjesztési eljárás alapján:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14801) perempe


perempe
addikt

halálközeli élmény a Kanizsai sör a szlovák (belépő szintű, 40 centes) Staropramen, Zlatý Bažant és Krušovice után.

* Brahms: 4. szimfónia *

(#14802) looser válasza qltsar (#14800) üzenetére


looser
addikt

Lágerben csak csehek, de az Ogre nekem is nagy kedvenc.

perempe: Urpiner 10-es nekem bejött, 50 cent körül van.

[ Szerkesztve ]

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#14803) perempe válasza looser (#14802) üzenetére


perempe
addikt

esetleg a hó végén tudok majd ott vásárolni. innen mit ajánlanál?[link] Lobkowicz-ről még hallani se hallottam.

* Brahms: 4. szimfónia *

(#14804) proci985 válasza jsk (#14794) üzenetére


proci985
MODERÁTOR

ja igazabol en is azt pedzegettem, ami itt elojott az ipak kapcsan

IPAbol nagyon nemzetkozi szinten sincs mozgas. tavaly betort a Veil de toluk iden nem lattam sort, a Lervig fozott iden szinten egy iszonyatosan jo DIPAt (Supersonic), de hat euro / fel liter aron boltbol az mar ugy kezd bor aron menni es azert ize. tetejeben az van, hogy ott a sculpin, a fatamorgana meg meg par amiket lehet is kapni, szoval jol hogy jonnek jo cuccok, de egyszeri fozetekkel nagyon nincs kisegitve az ember, foleg ha szimplan egy csuszos ivosor a cel.

imperial stoutot a bejaratott gyartok nagyon nem tudjak elszurni, de ott is megvan az a pont, amikor mar tulmegy a cucc es igazabol a hordotol csak rosszabb lesz.

belga vonalon a belgak eleg verhetetlenek, mondjuk az USA mikrofozdek kozul a ratebeer top soroket nem nagyon kostoltam. mondjuk ez is gyanus, hogy ha elkezdenek oket europaban (ahol a belgak is jobban beszerezhetoek) arulni, akkor valamennyit esne a pontszamuk.

barley winenel szoras van, lehet nagyon jo, es lehet olyan ize is mintha az ember felontott volna vizzel egy brandeyt.

mikroknal lattam erdekesebb cuccokat is, ugye a kölsch, a mjöd, a grisette és a berliner weisse. egyetlen baj, hogy ebből jó kb a dán mjöd lehet.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#14805) proci985


proci985
MODERÁTOR

Évértékelő, avagy visszanézve az évet a csúcsok, sorrend nélkül. Eredetileg egy rövid listát akartam, a vége az lett, hogy majdnem minden hétre jutott egy kiemelkedően jó sör, és tényleg csak az elit krémjét vettem elő. ami érdekes, hogy a szörnyű listát főzők fele a legjobbak között is bent volt. Kíséreltezés közben lehet igazán jó és igazán rossz sörökkel kijönni, vonnám le a tanulságot.

Szubjektív katasztrófák:
Brasserie de Silly Green Killer IPA - szétkomlózott belga ale, amennyire jó a pink killer annyira kiegyensúlyozatlan
Brewdog Chili Hammer IPA (spice / herb igazából) - Megszaladt a főzőmester keze és teletolta jalapenoval a jackhammert. ihatatlan.
Brewdog Nine To Five Wizard Weizenbock - Nem, ez nem weizenbock. Extrém kiegyensúlyozatlan.
Oslar Blues Hotbox coffee porter - vizes kihűlt kávé vaníliával, nem jó.
Tailgate Penaut Butter Milk Stout - Nagyon jó illata van, de ízre 3:1 arányban víz és kakaó. szörnyű.
To Öl Bee My Valentine Imperial Stout - Zselés cukor és csokoládé. Extrém kiegyensúlyozatlan.

Futottak még katasztrófák
Dreher Classic - Lager, víz és kukorica, életműdíj a szigetért
Hallo Ich Bin Mikkeller Berliner Weisse 0.1% - Non alcoholic, savas, kiegyensúlyozatlan és paradicsomos

Szubjektív csúcsok:
Amager Fru Frederiksen stout - részletgazdag kevésbé alkoholos stout, könnyű de komplex
Amager La Santa Muerte imperial stout - csokoládés-chillis skandináv imperial stout őrület
Avery Rumpkin spice / herb / pumpkin - avagy a stíluson belül is van remek sör
Balkezes Grey Joy IIPA - teás iipa, eszméletlenül lean
Ballast Point Sculpin IPA - avagy egy jó középutas gyümölcsös ipanak ilyennek kell lennie
Breasserie Dupont Avec Les Bons Voeux farmhouse - remek belga háztáji
Brewdog Jackhammer IPA - agyonkomlózott, mégis kerek és remek
Brewdog Paradox compass box imperial stout - Részletgazdag imperial whiskeyhordóban érlelve
Brewdog Tactical Nuclear Penguin eisbock - gyakorlatilag a paradox továbbgondolása, ízében hasonló bár ez már annyira nem sör
Brewdog Tokyo* (barrel aged) imperial stout - túl sok, sör formájában elmesélve
Chimay Blue belgian strong dark - az egyik legjobb belga, továbbra is
Dugges Sidamo Dimtu imperial stout - kávés vonalon az egyik legjobb
Edge / Brewfist Brass Knuckles american strong ale - félúton egy ipa, egy old ale és egy barley wine között. remek.
Evil Twin Even More Jesus imperial stout - amerikai, gyönyörű testtel és nagyon szép részletességgel
Evil Twin Imperial Biscotti Break imperial stout - Félúton az amerikai és a skandináv iskola között, nagyon részletes
Ewil Twin Mexican Biscotti Cake Break Imperial stout - nagyon amerikai, száraz-édes-chillis stout
Founders Breakfast stout imperial stout - a KBS kevésbé alkoholos variánsa
Founder Imperial stout - 10 féle maláta, kávé, csokoládé, amilyennek egy USA imperial stoutnak lennie kell
Founders KBS imperial stout- USA csúcs imperial, kerek, részletes, tökéletes
Gouden Carolus Cuvél Van de Keizer - Blauw belgian strong dark - a harmadik legjobb belga, továbbra is
Gouden Carolus Cuvée Van de Keizer - Whisky Infused belgian strong dark - a blauw variációja, igazából a hordó nem biztos, hogy javít rajta
Great Divide Oatmeat Yeti - egy picit karakteresebb yeti, pont annyival amennyivel kell
Lervig Supersonic DIPA - részletgazdag, túltelített és eszméletlenül csúszik
Mikkeller Black imperial stout - erőteljesen túltelített imperial stout
Mikkeller Nelson Sauvin Brut belgian strong - amikor a belga sör majdnem borba csap át
Mikkeller Vanilla Shake imperial stout - vaníliás, édes skandináv imperial
North Coast Brewing Barrel Aged Old Rasputin XIX (Wheat) imperial stout - komplex és még épp nem túlzás
Oscar Blues Ten Fidy imperial stout - kiegyensúlyozott, kerek, részletgazdag, sok kávéval
Omnipollo Fatamorgana DIPA - gyümölcsös nagyon túltelített ipa
Omnipollo Hypnopompa imperial stout- Még egy édes imperial, marshmellow és vaníliával megbolondítva
Omnipollo Lorelei imperial porter - a maple syrup visszavág, gyakorlatilag mákos bejgli sör formában
Omnipollo Nebuchadnezzar DIPA - a másik kvázi tökéletes gyümölcsös DIPA
Omnipollo Noa imperial stout - a csokoládés skandináv imperial stout archetatipusa, bár van akinek ez már túl édes
Omnipollo Selassie imperial stout - részletgazdag és kiegyensúlyozott
Oppigårds Thurbo Double DIPA - agyonkomlózott de mégis friss DIPA
Rochefort 10 quad - a másik legjobb belga, továbbra is
Rodenbach Alexander (2017) flanders red ale / sour redbrown - részletgazdag, friss és a 2016ossal ellentétben nincs pajtaszaga se
Stiegbergets Muddle IPA - remek gyümölcsös IPA
Tilquin Oude Gueze á L'Ancienne gueuze - remek gueuze
Tilquin Oude Quetsche á L'Ancienne gueuze - remek quetsche
Veil Amun IPA - extrém lean ipa

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#14806) looser válasza perempe (#14803) üzenetére


looser
addikt

Őszintén szólva mi a Komarno-i Billa-ban voltunk, ott részben más volt a választék. A Kelt egy Pilsnerre hajazó láger, de sajnos csak a keserűség van meg, maláta szinte semmi; a szlovák 10-es Kozel (ez lehet, hogy csak érzékcsalódás), de nekem jobban ízlett a magyarnál, Billában ebből is volt 11-es és 12-es is, meg talán Tmavé is. A Corgon 10-es kiábrándító vizes láger, de a Zlaty Bazant 10-es szerintem nem rossz. Érdemesebb lenne Tesco-ba menned, ott azért jóval nagyobb a választék és temérdek cseh sör is van, azokkal kevésbé lehet mellényúlni; jópárat tudnék és a többiek is tudnának ajánlani.
A linkelt oldalról látatlanban e kettőt javasolnám: Lobkovicz Ale, Saris Svetly 12.

[ Szerkesztve ]

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#14807) Dilikutya válasza qltsar (#14800) üzenetére


Dilikutya
félisten

Finom a Szentandrási Óarany is. Meg 2 éve találkoztam egy Lehman Világos nevűvel egy fesztiválon, és valami mesés volt. Olyan jó kenyeres, tökéletesen eltalált malátával, enyhén komlósan. A legjobb hazai pilsner pedig nekem továbbra is armando egyszeri Jožin z bažinja.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#14808) perempe válasza looser (#14806) üzenetére


perempe
addikt

:R

* Brahms: 4. szimfónia *

(#14809) qltsar válasza Dilikutya (#14807) üzenetére


qltsar
addikt

Az elegge elmebeteg volt :D.

Meg volt az Aperte-nek egy szuretlenje, az nagyon izlett. Elso fozet nagyon finom volt, aztan mar csak berohadttal talalkoztam :(.

(#14810) truefx


truefx
aktív tag

En azt nem birom elviselni, hogy ezek a feltorekvo fozdek meg egy normalis konzisztens minosegu sort nem tettek le az asztalra, egy biztos pontot nem tudok mondani ami magyar kraft, de maris elkezdodnek a kiserletezesek "egzotikus", meg "izgalmas" izekkel, uborka, meg koriander, satobbi. De minek? Majmoljak mar az USA fozdek szinvonalat eloszor, aztan utana johet a kreativkodas. Addig csak hipszter hulyegyerekek bohockodasa.

[ Szerkesztve ]

(#14811) Dilikutya válasza truefx (#14810) üzenetére


Dilikutya
félisten

A békésszentandrásiak már tudják garantálni a fix minőséget, évek óta nem találkoztam ízhibával. Igaz, nincs is havonta két új sörük, szerintem nem is minden évben, egyedül a karácsonyi sörük fix újdonság, de azok is hibátlanok, hogy ízlik-e, más kérdés, a tavalyi csokis-mentás nem jött be, de ez a mostani earl grey porter igen.

Szilveszterkor a szintén elrontott kecskeméti IPA mellé ittam egy Jam72-t, az sem volt jó. Az őszi ilyen-olyan ipák a Mad Scientist-től alapvetően nem voltak rosszak vagy ízhibásak, inkább csak unalmasak, amikor csak nézem az üveget, az elnevezést, a hozzávalókat, és próbálom felidézni, ez miben más, mint az előző kettő. És akkor októberben egy havertól érkezett egy házi szűretlen barna IPA, ami nem túlzok, szarrá alázta MS-ék szintén akkoriban kijött barna double ipáját.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#14812) proci985 válasza Dilikutya (#14811) üzenetére


proci985
MODERÁTOR

és próbálom felidézni, ez miben más, mint az előző kettő.
ez így van nemzetközi szinten is, pár gyártó szerintem ratebeer tickek miatt cserélgeti a neveket az iterációk között:).

Igazából itt két lehetőség van:
- minden éven csinálni ugyanazt, viszont elveszik az újdonság varázsa
- kísérletezni, viszont az néha masszív lyukrafutást jelent

A megoldás általában a bejáratottaknál is a kettő között van, a Brewdognak, a Foundersnek, a Mikkellernek, az Omnipollonak, a Stonenak mind van pár remek alapsöre 2-3 eur körül. Ezek jellemzően csak simán jók, ld a Punk / JackHammer, az All Day IPA, az American Dream, a Nebuchadnezzar és a Stone IPA.

Az idei kísérleti söreik közül mindtől ittam szörnyűt* is (Chili Hammer, Berliner Weisse 0,1, Green Zebra, Pineapple Gose, White Ghost), meg zseniálisat is (AB:24, DKML, Nelson Sauvin Brut, Lorelei, Xocoveza). Szóval tényleg, a legnagyobbakkal is megesik.

*ez itt változó, a chilihammernél egy alapvetően jó ipaalapot nyom össze a paprika, a többi meg a német weisse stílus totális félreértése kb.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#14813) Dr.Zoo válasza Dilikutya (#14811) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Meg lehet kérdezni, hogy a Haverod hogy főzte, a házi szüretlen IPA-t? :R
Még nem adtam fel, az itthon főzést... :D

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#14814) jookomak válasza proci985 (#14812) üzenetére


jookomak
őstag

Nem tudom mikor ittál Jackhammert utoljára, de nagyon nem az, mint pár éve volt.
qlstar sajnos utána világosított fel, mikor már kikértem, az eredeti sör megcsúfolása volt. Pedig egyik nagy-nagy kedvencem.
Ha már lager is téma, ne felejtsük el a hopfanatic splash-t sem. Én imádtam, árban is egész jó volt. A tökéletes ivósör.

(#14815) proci985 válasza jookomak (#14814) üzenetére


proci985
MODERÁTOR

belekóstoltam egy hete egy csapoltba az még normálisnak tűnt, de jobban érdekelt az AB:24 úgyhogy nekem az lett :B . dobozzal talán lassan egy éve ittam utoljára, viszont anno üvegesből ittam sokat, igaz annak már három éve.

a rye hammer nem volt jó

mi változott rajta?

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#14816) looser válasza Dr.Zoo (#14813) üzenetére


looser
addikt

Egy tavaszi főzésben benne lennék :-) Még nem vagyok százas, de 1-2 sört ittam mostanában (hűlnek az Aldis svéd ipák pár napja :-) szóval pár hónap múlva jó lehet :-)

jookomak: hát erre a Splah-re baromira nem emlékszem....pedig jó lenne. Nekem a Primátor 12-nél jobb láger nem kell, max. ha magyar :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#14817) perempe válasza looser (#14806) üzenetére


perempe
addikt

Wernesgrüner és Freiberger német sörökkel hasonlítottam össze a szlovákokat (Staropramen Smíchov, Zlatý Bažant 10, Krušovice 10), szerintem nem rosszabbak, csak másfélék.

a német sörök 60 centesek, míg a Szlovákiában kaphatók 40 centesek.

lenne még vmi ajánlható a szlovák kínálatból? lehet, hogy megcélzom Komáromot, mert oda egyébként is el akarok menni vmikor.

[ Szerkesztve ]

* Brahms: 4. szimfónia *

(#14818) zoli03


zoli03
őstag

Nem tudjátok, hogy honnan tudnék IPA poharat venni? Ezt néztem ki, de nincs raktáron. Máshol meg csak 6 db-os készletet találtam, vagy csak kegyetlen drágát (4-5e Ft).

(#14819) jsk válasza zoli03 (#14818) üzenetére


jsk
Topikgazda

Nem venném ezt a fajtát. Túl vékony a felső része. Nem nagyon használtam. Mindenesetre pont kedden került a kezembe, és mosogatás után törlés közben összeroppant.

Ahogy nézem szinte sehol nem kapható ipa pohár külön, csak 6-os kiszerelésben. Egyet találtam hirtelen, ha nem gond a címke rajta: [link]

Vagy vegyél Teku poharat. Ez a legtöbb sörfajtához bőven megfelel, az ipákhoz is.

Esetleg hagyományőrzésként vásárolj pintes vagy shaker poharat, pl.: [link]

(#14820) proci985 válasza jsk (#14819) üzenetére


proci985
MODERÁTOR

ez mondjuk nekem IPAsnak tunik, de pl brewdogban is a sima pintespoharban adjak az ipat.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#14821) zoli03 válasza jsk (#14819) üzenetére


zoli03
őstag

Köszönöm a válaszokat, nem gond, ha logós. Mindenképp IPA-s pohár kell, mert olyan még nincs a gyűjteményemben, egy Kecskemétist beszerzek.

[ Szerkesztve ]

(#14822) Dorian válasza zoli03 (#14821) üzenetére


Dorian
félisten

IPA-t kehelyből a legjobb inni, akkor érződnek igazán az illatok.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#14823) proci985 válasza Dorian (#14822) üzenetére


proci985
MODERÁTOR

jo akkor nem csak en vagyok igy a dologgal.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#14824) Dorian


Dorian
félisten

Én ilyenből iszom IPA-t:

Belgákat (de a Trappe-féle lapos kehelyből nem jó, az csak szép) nagyobb térfogatú kehelyből, pl.:

De én perverz módon a komplexebb, erősebb stoutokat is kehelyből szeretem, sima ale-nek, porternek jó a hosszúkás, lagernek, pilsnek a hagyopmányos korsó, búzának meg a klasszikus hosszú vékony búzasörös.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#14825) Dilikutya válasza Dorian (#14824) üzenetére


Dilikutya
félisten

Karácsonyra lett egy ilyen Noel kelyhem. Meg kéne kóstolni, milyen maga a sör. A Tremens nagy kedvenc, szerintem ez sem okoz csalódást.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#14826) proci985 válasza Dorian (#14824) üzenetére


proci985
MODERÁTOR

nekem kétféle kehely is van, egyik a szűkebb ipa / stout, a második a nagyobb belgás, ez kb a La trappe és deleriumja között van félúton (tehát jobban kiszélesedik a deleriumnál de felül vissza).

próbáltam felülre szélesedő pilseniből és pint pohátból is az ipákat, de a kehely jobban bejön a célra.

ill van lagerre korsóm fél liter / literes méretben (egyenesfalú), ill régről némi BMEs korsó is de azok már csak dísznek a polcon:) és van egy kwak stílusú literesem is, de az meg elég macerás használat szempontjából. ill némi vintage Kosta Boda dán söröskorsó stílusban (Tuborghoz hasonló csak 0.33as) füllel, jellemzően lagerezni bár belgázni is jó ha sokan vannak nálam.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#14827) Nunder


Nunder
őstag

Én azért megvédeném a Spigelau poharakat, mind az IPA-s mind a Stoutosat. Remek a fogásuk, emellett gyönyörűek is. A stoutosnak talán egy kicsit szűk a szája, de ettől eltekintve csak a vékony falba tudnék belekötni. Kihozza az illatokat mindkettő, és csinálnak valamit - főleg a stoutos - amit szinte egyik másik sem: annyira jó nézni, ahogy egy sűrű sör alulról felhabzik benne, hogy olyankor csak körbeálljuk és csodáljuk :) Szóval ha tudsz jó áron szerezni, én tuti vennék.

De Teku-ból is van kettő, azok a kedvenceim formára. Emellet még a tulipános is jó, valamint mikor a törzshelyre megyünk akkor a linkelt "magyar sörös" IPA-s pohárból iszunk, konkrétan Mad Scientis-es pohárból. Úgyhogy bármelyik jó, lényeg, hogy lötyöljed ezerrel :D

[ Szerkesztve ]

“It's the job that's never started as takes longest to finish.” // blackbird3dworks.hu

(#14828) Dorian válasza Dilikutya (#14825) üzenetére


Dorian
félisten

Én már be is pusztítottam mind a 4 Noel-sört, amit a kehely mellé adtak a csomagban :)
Azt kell mondjam, hogy a sima Deliriumnál is sokkal finomabb, igazán bejött.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#14830) jsk válasza ROBERTOH (#14829) üzenetére


jsk
Topikgazda

A füstös sörök nem az én világom, de a Nebuchadnezzar piszok jó.

(#14831) Dilikutya válasza jsk (#14830) üzenetére


Dilikutya
félisten

Kecskeméti Sörmesterek Szalonka. Tegyél vele egy próbát! :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#14832) ROBERTOH válasza jsk (#14830) üzenetére


ROBERTOH
őstag

Én is csak fokozatosan jutottam el az Urbock-ig, de mióta kóstoltam a kedvencem. Fastenbier-t viszont még nem ittam, be lehet ezt valahol szerezni?

Nebuchadnezzar-t már kóstoltam, és nagyon tetszett, most végre egy üveggel is ihatok belőle. Törpös sört is ittam már pár éve és emlékeim szerint jó volt. A másik kettőt most fogom először kóstolni, remélem jók lesznek.

ez a kedvenc aláírásom

(#14833) jookomak válasza Dilikutya (#14831) üzenetére


jookomak
őstag

Jaj ne. Nem elég, hogy füstös, még savanyú is. :D

Amúgy az Aecht-ek nekem se kedvenceim, de néha-néha érdekesség gyanánt egy-egy pohárral szívesen megiszom.

(#14834) Dilikutya válasza jookomak (#14833) üzenetére


Dilikutya
félisten

Nekem ízlett. A füst eleve savat csinál. Határozottan füstölt sonka íze volt, jókat ittam belőle nyáron, bár inkább kora estére ajánlom, részegen már nem annyira esik jól. :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#14835) NoLF válasza Dilikutya (#14834) üzenetére


NoLF
addikt

van, aki nyáron kora este még nem részeg? :D

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#14836) jookomak válasza NoLF (#14835) üzenetére


jookomak
őstag

Csak az amatőrök.
"Az alkoholista ugyanannyit iszik, mint mi, csak nem szimpatikus."

(#14837) looser válasza NoLF (#14835) üzenetére


looser
addikt

Van, aki még a reggeli részegségből józanodik :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#14838) ROBERTOH


ROBERTOH
őstag

Ma elfogyasztásra került a Mad Scientist / TuffBuzz Sugar Daddy (kicsit megcsúsztunk, mert karácsonyra volt betervezve ;) ):
tetszett, finom. Tekintve hogy 2027-ig lett volna jó, megnéztem volna, hogy az idő során mennyit változik. A kupak levétellel meg kellett szenvedni, nem gondoltam, hogy a viasz borítás lebontása ekkora szemeteléssel jár + nem szabványos a kupakja, csak a 3. sörnyitóval sikerült levenni :) Ár-érték arányban nem egy világbajnok, de az biztos hogy eddig a legjobbak között van azok közül, amit kóstoltam.

ez a kedvenc aláírásom

(#14839) proci985 válasza ROBERTOH (#14838) üzenetére


proci985
MODERÁTOR

ja, a kupakjat kicsit tulgondoltak, ennel mar csak Birra del Borgonal (viasz es borosdugo) lattam extremebb megoldast.

nekem magyaroktol a penge borisz talan egy fokkal jobban bejott, viszont jo latni, hogy van vallalhato magyar imperial, bar arban egy kicsit tenyleg magas volt, bar lattam mar ennel rosszabbat is.

en egy fel eve ittam a sajatom, akkor meg picit friss volt, de igazabol imperial stoutokat se szabad a vegtelensegig tartogatni, ugy 5 ev utan mar biztosan eltunnek a reszletek, viszont pl egy Tokyo* 2 ev korul a toppon van.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#14840) Nunder


Nunder
őstag

Tegnap másodikként sikerült megkóstolni Szegeden a Mad Scientist - Blurry Face NEIPA-t, és azt kell hogy mondjam eléggé jól sikerült. Kellemes a kortyérzete, nem annyira zavaros mint némelyik mai próbálkozás, jó az egyensúlya.

Mellé csúszott még az új BYM - Black Milk is, ami szerintem egy teljesen jól iható, kissé krémes Stout, innám akár minden nap.

Amit a nap végére hagytunk, az a Stone kollab Imperial Stoutja, a Neopolitan Dynamite. Nagyon érződik rajta az eper, amit nem is vártam, a vége kávés és csokis. Rendben volt nagyon, bár ha kicsit sűrűbb lett volna akkor lett volna az igazi.

“It's the job that's never started as takes longest to finish.” // blackbird3dworks.hu

(#14841) proci985


proci985
MODERÁTOR

Eskilstuna XI Imperial Stout Imperial stout

Fekete test barnas habbal. Csokolade, kave, vanilia, bogyok (tippre lingonberry vagy talan cloudberry), szivar, bor, tolgyfahordo, szen, hatterben nemi alkohol ahogy melegedik. Szaraz utoiz vaniliaval, csokoladeval es bogyokkal.

Eskilstuna fozde fennallasanak XI. evere fozott imperial stout, par hete jelent meg. Izre meg picit ernie kell, szvsz ezt egy-ket honappal kesobb kellett volna kiadni, addigra lett volna ideje osszeernie jobban. Igy se rossz, de a masodik uveget amit vettem meg tartogatni fogom egy ideig. Felreertes ne essek, igy is nagyon jo, de ezzel a komplexitassal egy picit jobban osszeerve a csucs imperialok kozott lenne a helye.

Ajanlott / Nagyon ajanlott. Ahogy nezem Eskilstuna ami a sved varosrol kapta a nevet meg nem volt emlitve a topikban, pedig jo cuccaik vannak nekik is.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#14842) looser


looser
addikt

Bitang jó söröket toltok, a nemjóját :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#14843) proci985


proci985
MODERÁTOR

Amager / (Port brewing) Wookiee Imperial stout

Zavaros zold szin feher kitarto habbal. Komlo, komlo, malata, grapefruit, olajos-szaraz utoizzel. Fel oraja probalom eldonteni, hogy akkor az utoizben az fureszpor vagy a centennial-amarillo-munchen-pilsner kombo es a szuretlen jegyek allnak egyutt.

2018/12 best before batch 1716, szoval elvileg ket honapos es friss (vagy tobb mint egy eves es akkor megmagyarazza, hogy mi tortent). Gyakorlatilag megoregedett, vagy a munchen-pilsner malata az otfele komloval (Herkules, Amarillo, Citra, Centennial, Sorachi) nem adja ki egyutt. Dolog gyanus, mert rossz Amagert meg nem ittam csak egysikut (Bastard Princess) illetve nem mukodo koncepciojut (Psychedelic Popcorn). Port Brewing pedig stiluson belul megint remek. Komplex ipa vonalon egyebkent remekel (amit a ratebeer 98/98 is utolag alatamaszt). Valoszinuleg vagy megoregedett, vagy nem volt megfeleloen tarolva. Egyik utolso uveget csiptem el a kozpontbol, szoval lehet egy ideje mar allt a raktaron.

Egy biztosan friss, csapolt peldanyt mindenkeppen kiprobalnek mert a potencial latszik benne, de ez igy ebben a formaban nem az igazi. Csak hogy lassatok, hogy a legjobbakkal is megesik.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#14844) mekker


mekker
őstag

Egyébként az értékelésekben miért jön elő sokszor az illat, mint központi elem? Ugyan vannak aromás sörök, de a többségre ez kevésbé jellemző - emiatt ez kicsit ilyen szöveges helykitöltőnek hat számomra. Ivás közben persze jobban előjön (ezért is terjednek a kehely-szerű poharak), de azt alapvetően már az íz részeként fogja feldolgozni az emberi agy.

Nem akarok megmondani semmit a kis sörtudásommal, inkább a vélemények érdekelnének a témában.

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#14845) proci985 válasza mekker (#14844) üzenetére


proci985
MODERÁTOR

nem feltetlenul.

van par sor, aminel konkretan az ember kinyitja az uveget/dobozt, es fel meterrol egyertelmuen erzodik az illata. pl a Brewdog Tokyonal a porkolt malata es afonya, Mikkeller Blacknal a brandy, a Lervig Supersonicnal a komlo es az Omnipollo Noanal a csokolade es a mogyoro (foleg csaprol).

ugyanugy, egy pilzeni vagy lager sornek nagyon sok illata nem lesz, hacsak nem az ember nem mossa ki az uvegeket egy buli utan es masnap kocsmaszag terjeng a kocsmaban. viszont pl stoutok, porterek, dipak es neha belgak (tehat jellemzoen felso/spontanerjesztesu sorok) eseteben megesik, hogy az illatuk is nagyon jo.

az illat egyebkent jellemzoen annyira nem eros. vannak kivetelek, de azt jellemzoen eroteljesen tultelitett sorok tudjak, ld a fenti lista.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#14846) jsk


jsk
Topikgazda

Pénteken sörkóstolón kaptunk az egyik tagtól egy bónuszsört: Snake Venom

67,5% alkoholfok. Persze csalnak, mert hozzáöntik az alkoholt. Mindenesetre kb. körömlakklemosó.

(#14847) 14adam


14adam
addikt

Sziasztok
Szokott valaki sortfozni? Felmerult par kerdesem, csinaltam egy oktoberfest jellegu sort meg egy szuretlen buza sort. Holnap kene palackoznom az oktoberfestet. Viszont nem tudom, hogy az aljan levo seprot felkavarjam vagy ne,csak a leulepedett soreleszto miatt kerdezem. Vagy probaljam meg megegyszer leszurni, hogy minel kevesebb sepro keruljon bele?
Ez a második fozesem.
Koszonom

(#14848) proci985 válasza jsk (#14846) üzenetére


proci985
MODERÁTOR

ratebeeren le is tiltottak emiatt az ertekeleseket:)

mindenesetre koszi, tudom, hogy mit nem akarok megprobalni.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#14849) Rotburg válasza 14adam (#14847) üzenetére


Rotburg
csendes tag

Szia!

Természetesen nincs szükséged a már leülepedett (részben elpusztult) élesztőre.
A lében bőven maradt annyi amennyi a szénsavasodáshoz szükséges.
Én átfejtem egy másik edénybe a palackozáshoz. Szűrni azért nem fogod tudni, inkább
próbáld róla átfejteni. Én a palackozó vödörben adom hozzá a palackozó cukrot, így minden
üvegben azonos lesz a mennyiség és jóval gyorsabb is a palackozás.

(#14850) Dorian


Dorian
félisten

Tegnap vettem a First-től (még nem ismertem őket) IPA-t, APA-t.
Gyenge, nagyon gyenge, híg...

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.