Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:37:15

LOGOUT.hu

Sörtípusok erjesztési eljárás alapján:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14601) looser


looser
addikt

Ma voltam az Europark Intersparban és van 3 féle Hobgoblin sör. Tudom, nem csúcs, de a címke szürreális, mint a Bevog söreinél :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#14602) ROBERTOH


ROBERTOH
őstag

Kínai shopping :)

Kissler Zingibeer (ratebeer-en nincs ez fent, mert ez 5,3%-os)
St-Feuillien Grand Cru
Rothbeer White Space
Barbãr
Paljas IPA
MONYO Sour Rise
Het Anker Gouden Carolus Hopsinjoor

Kb a fele lejárat előtti, Belga sörmesteres papírral a nyakán: gondolom elpasszolták nekik olcsón. Remélem azért fogyaszthatóak ;)

ez a kedvenc aláírásom

(#14603) EmptyParadox


EmptyParadox
senior tag

Korábban volt szó a Söregyetemes miért ennyibe kerül előadásról.
Itt egy összefoglaló cikk róla.

[ Szerkesztve ]

(#14604) jsk válasza EmptyParadox (#14603) üzenetére


jsk
Topikgazda

Köszönjük szépen a linket :R

(#14605) looser válasza EmptyParadox (#14603) üzenetére


looser
addikt

Nekem elfogadható ez a magyarázat. Most már legalább lehet tudni, hol lehetne lefaragni :-)
Ez alatt nem a söripari dolgozók bérét értem, hanem a láncolatban rárakódó adókat és haszonkulcsokat. A többi a minőség rovására menne (eszközök, alapanyagok). Nekem továbbra is a legjobb ár/érték a Legendáé: kb. 100 Ft/dl az alapsör (Diesel, Vörös), kb. 200 Ft/dl a komolyabb söröké (Snake, Bitumen).

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#14606) somasz válasza looser (#14605) üzenetére


somasz
addikt

Az ár rendben van, az érték az baromi ingadozó, így pedig vakon kísérletezgetés az egész. Ha hoznának egy stabil közepest, akkor nem lenne baj velük.

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#14607) Jhonny06 válasza looser (#14605) üzenetére


Jhonny06
veterán

Az a baj, hogy hiába magyarázzák meg, attól még drága lesz. És az továbbra sem világos, hogy egy jobbnak titulált magyar imperial stout miért abban a kategóriában van, mint amiben egy felső kategóriás, import stout.

(#14608) looser válasza somasz (#14606) üzenetére


looser
addikt

somasz: többek között ezért sem megyek az Élesztőbe; nem tudom, csak tippelem, hogy simán csapra teszik a kísérleti, helyben főzött söröket. De ki lehet fogni jókat, ahhoz nem kell ismert csapat. Jó lenne, ha ezeket házisör árban adnák, név sem kellene hozzá :-)
De tényleg ingadozó a minőség. Az újabbak közül a First és a Fehér nyúl sem tudott semmi kiemelkedőt alkotni. Ebből a szempontból még Csakajó Gergő hozzáállása a legjobb, időnként lefőzet 1-1 batchet valahol, amit aztán lehet jó darabig inni megfelelő áron és szerintem még nem nagyon volt a Grabancokra (sem) panasz.

Jhonny06: igen, az sajnos, erről az elmúlt években sírtam már ide párszor :-)
Csak ismétlem magam, a "jó sör alapjog" meg a többi hangzatos szózat miatt kicsit szomorú vagyok, mert ha még tökéletesek is lennének, akkor is kiábrándítóan drágák ezzel a 2,5-3e Ft/L árral a kraftok.

Jó egyébként, hogy egy békésszentandrási tartotta az előadást, ők az egyik legrégebbiek és az ő áraik azért nincsenek is annyira elszállva, meg szerintem még a Rizmajer is ide sorolható. Legenda szerintem a jó közép, utána árban a többiek. Mondjuk Ogre bácsinál is nyaldossa az ezrest a korsó szimpla amerikai ale. Hát ez van.

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#14609) Dorian válasza looser (#14608) üzenetére


Dorian
félisten

Sztem drága a békésszentandrási. Rizmájer meg jó kocsmasört csinál jó áron, de semennyire nem egy liga a nevesebbekkel. A Legendával sem, pedig az a nevesebbek legalja, főleg a nagyon ingadozó termékpaletta miatt. Múltkor ittam vmi dupla IPA-jukat, az viszont nagyon ízlett.
A Fehér Nyúl imp. stoutja viszont sztem nagyon finom. Biztos nem egy liga a skandinávokkal, de amennyibe azok kerülnek, soha nem adok sörért.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#14610) Elektrosokk válasza b.kov (#14590) üzenetére


Elektrosokk
addikt

túl gyorsan elfogy sajnos, korábban én is lecsúsztam... most mentem reggel 9re. el is hoztam 4 pakkot :)

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#14611) Kergeboci válasza Dorian (#14609) üzenetére


Kergeboci
tag

"A Fehér Nyúl imp. stoutja viszont sztem nagyon finom. Biztos nem egy liga a skandinávokkal, de amennyibe azok kerülnek, soha nem adok sörért."

Igen, én is ezt mondtam, amíg meg nem kóstoltam egy minőségi darabot.

Os iusti meditabitur sapientiam et lingua eius loquetur iudicium - Az Igazság ajka bölcsességet kell hordozzon, és a nyelve ítéletet kell szóljon. -- http://egyatucatbol.blog.hu/ --

(#14612) b.kov válasza Elektrosokk (#14610) üzenetére


b.kov
senior tag

Hát ez elég szomorú, reggel nekem esélytelen sajnos. Esetleg lehet tudni, hogy meddig van ez az akció? Nekem elég lenne 1 doboz, megkóstolni őket. :)

(#14613) Elektrosokk válasza b.kov (#14612) üzenetére


Elektrosokk
addikt

Nekem korábban azt mondták az üzletben hogy addig tart az akció amíg el nem fogy a készlet.

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#14614) b.kov válasza Elektrosokk (#14613) üzenetére


b.kov
senior tag

Most voltam a Móriczon Lidl-ben, volt még egy csomó szerencsére. :)

(#14615) Elektrosokk válasza b.kov (#14614) üzenetére


Elektrosokk
addikt

szuper, örülök neki! :)

mondjuk korábban nem az akció napján mentem hanem hétvégén, és addigra kifogytak... majd írd meg hogy ízlett! :)

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#14616) b.kov válasza Elektrosokk (#14615) üzenetére


b.kov
senior tag

Rendben, viszont nem fogom egyszerre meginni őket, hanem szépen lassan, kiélvezem. :D

(#14617) jsk


jsk
Topikgazda

Omnipollo Brush

Sötétbarna, szinte fekete szín. Étcsokoládés, vaníliás aroma. Édeskés ízvilág, elsősorban a vanília jött át, némi étcsokoládé és kávé. A chili csípős íze nem érződik (lehet túl hideg volt), inkább egyfajta jóleső melegséget hozott magával. Ugyanakkor az utóízében túlságosan érezni az alkoholt. Emiatt nem éri el a korábban kóstolt Omnipollo imperial stoutjainak a szintjét.

[ Szerkesztve ]

(#14618) zoli03 válasza Elektrosokk (#14615) üzenetére


zoli03
őstag

Nálunk még az előző akcióból is maradt (lehet ki sem raktak újat), mintha azelőtt is láttam volna (nem tudom honnan szedték), szóval már hónapok óta van a boltban, gyakorlatilag állandó termék lett :) .

(#14619) Jhonny06


Jhonny06
veterán

Karácsony, első kör:

Põhjala ÖÖ Cassis 10,5%, Imperial Baltic Porter
To Øl Buxton Beastly Biscuit 10,9%, Barley Wine
Põhjala Pime ÖÖ 13,6%, Imperial Stout
To Øl Buxton Long Time No See 12,8%, Imperial Stout
De Molen Rasputin 10,4% Imperial Stout
Evil Twin No Hero 7% Stout
Mikkeller BLACK 16.1% Imperial Stout
Prairie Birthday Bomb! 13% Imperial Stout
Prairie Bomb! (Spaceship Earth Coffee) 13% Imperial Stout
Prairie Paradise 13% Imperial Stout
Brewdog Cocoa Psycho 10% Imperial Stout
Pöhjala ÖÖ Cassis Black Currant Baltic Porter 10.5%
Omnipollo Brush Imperial Stout 12%

(#14620) jsk válasza Jhonny06 (#14619) üzenetére


jsk
Topikgazda

A májad nem fog unatkozni :D

(#14621) realmadrid92


realmadrid92
tag

Csapon az Omnipollo Noa Pecan Mud Cake a Csakajósörben. :Y
Sokkal intenzívebb, csokisabb az illata mint az üvegesnek.

az üvegesből is van még nekik 8db készleten.

[ Szerkesztve ]

(#14622) looser


looser
addikt

Kis érdekesség :-)

Egyébként foglalt a domain.

[ Szerkesztve ]

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#14623) Daneeka válasza looser (#14608) üzenetére


Daneeka
senior tag

Lehet én emlékszem rosszul de a hopaholic pub előtti időkben simán lehetett alapozni ilyen 5-600ft per 5dl körüli grabancokkal, jelenleg ez egy ezres vagy több szokott lenni. (pl most a hopa ipa korsója egy ezres)

(#14624) ROBERTOH válasza looser (#14622) üzenetére


ROBERTOH
őstag

Már egy ideje ;)
Regisztrálva: 2010-08-13 23:00:12

ez a kedvenc aláírásom

(#14625) Dr.Zoo


Dr.Zoo
senior tag

Ha valaki értelmes/jó áras barnára vágyik, a Lidliben 219 a barna és a szőke Bud. :)

Nocsak, mit találtam (Grimbergen Noel).. Ennyit szvsz megér. :K

[ Szerkesztve ]

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#14626) Dilikutya


Dilikutya
félisten

Borsodi Nitrot kóstolta már valaki? Kicsit vicces az egyre több PR-cikk, ami iható sört sugall, míg ugye tudjuk jól, hogy a Borsodi saját sörei nem ilyenek, és a licenceltek is egyre rosszabbak. A Soproninál az Óvatos Duhaj kevésbé volt meglepő, mert ugyan a Klasszikus nem túl jó (bár csapolva néha egész tűrhető), de a Démon, az 1895 és a Kinizsi is korrekt sörök. De a Borsodi Világos egy fejfájós szutyok felmosóvíz.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#14627) Jhonny06


Jhonny06
veterán

Srácok, rájöttem, hogy nekem nem jön be a Noa. Baromi jó sör, ár-érték arányban nagyon sok mindent ver, de nekem túl "foody". Valahogy ahogy kijönnek benne a tejes-vaníliás ízek, nem tudom.. ahogy keveredik minden mással, baromi édes lesz. Sokszor ittam már, de valahogy nem. A Bourbon változat annyival jobb, hogy ott kicsit elnyomásra kerülnek ezek, de az meg más formában emeli ki az ízeket.

Lemondok.

[ Szerkesztve ]

(#14628) perempe


perempe
addikt

a Csempésben ittam egy korsó málnásat, szerintem a szarvasi volt. a Belle Vue meggysör is jobb.

* Brahms: 4. szimfónia *

(#14629) jookomak válasza Jhonny06 (#14627) üzenetére


jookomak
őstag

Én azt hiszem egyetértek veled. A noa kezd olyan lenni, mintha egy jó imperial stoutba beleborítottak volna egy cukrászdát. Nekem egy speedway stout, even more jesus, vagy egy hel & verdomenis jobban bejön.

(#14630) Dilikutya válasza perempe (#14628) üzenetére


Dilikutya
félisten

Pedig a Belle Vue a szirupos édességével egy baromi rossz, de legalább drága valami. Mifelénk a meggy savanyú gyümölcs, a sörnek is ezt kéne tükröznie. Akkor már inkább a Szentandrási Meggyes, vagy a Synthesis Meggyes.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#14631) ROBERTOH válasza Jhonny06 (#14627) üzenetére


ROBERTOH
őstag

Azt tudod, hogy ez szentségtörés? :)
Én még nem mertem megszólalni Noa ügyben, pedig amikor tavaly mindenki rohant a csakajóba venni, én is vettem két üveggel és nem jött be annyira. Tegyük hozzá, hogy előtte nem sok stout-ot ittam, ezért lehet hogy nem egyből azzal kellett volna kezdenem. Nekem nem nagyon emlékeztetett sörre. Ha nem tudom, hogy az, akkor inkább valami csoki likőr szerűségre tippeltem volna. Most már több stout-al a hátam mögött kíváncsi vagyok, hogy egy újabb Noa mennyire fog bejönni. Sajnos azt olvastam hogy elfogyott ami csapon volt a csakajóban. Remélem valahol még elcsípem..

ez a kedvenc aláírásom

(#14632) proci985 válasza jookomak (#14629) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

a noa tenyleg egy extremitas, annal edesebb mar csak a flying dog maple syrupja es a Lorelei volt, meg esetleg hasonlo szinten a dugges cocoa cacaoja. en imadom, de tud tul sok lenni.

az even more jesus pedig inkabb egy felturbozott stout, a kategorian belul az egyik legjobb meghozza.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#14633) looser


looser
addikt

Lefelé néző kutya a söröskorsó mellett

"Elsőre teljesen szürreális egy kocsma pincében a jógamatracon ücsörögni, miközben odakint zajlik az élet és szabályos időközönként megremeg az egész kóceráj, amikor elmegy egy 4-6-os. Aztán az sem vesz el a dolog furcsaságából, amikor kezedbe kapod a sörrel (aktuálisan a Hopfanatic Trance névre hallgató IPA-jával) töltött üvegpoharadat."

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#14634) jsk


jsk
Topikgazda

Újabb érdekes sörös esemény jövő májusban: Budapest Beer Week.

A magyarok mellett akik már biztosan jönnek:

Brewski
La Pirata
Edge
Jester King!
Malmö Brewing
Mikrofonbryggeriet
Poppels
Signature Brew
To Ol
Wild Beer

Folyamatosan jelentik be a fb-n, hogy milyen külföldi főzdék jönnek el.

(#14635) proci985 válasza jsk (#14634) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

sved-spanyol koprodukcio?

brewskinek jellemzoen akkor erik meg a sorei, ha szereted a gyumolcsosebb ipakat, edgenek szinten a gyumolcsos vonalon vannak erdekessegei, poppelsnek a sima DIPAja nagyon jo es jellemzoen a kiserletezo sorei is megerik az arukat (ertsd, ok tudnak ihato sourt fozni), wild beernek leginkabb sourjai vannak (jok), to ol meg jellemzoen dipa / imperial vonalon a csucson van de kostolas elott erdemes ranezni a ratebeerre mert a kisszerias cucaikbol van ami ihatatlan.

malmö es mikrofon sved mikrofozde viszonylatban is mikro, nem kostoltam oket.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#14636) Jhonny06


Jhonny06
veterán

Szereztem Tactical Nuclear Penguin-t, már nem tudom hány éve ki akartam próbálni. Most árulják 110ml-es változatban 10 fontért. Ez azért vállalhatóbb, mint anno a 330ml-es ára (az valami 15-20k között volt :F ). Kíváncsi vagyok. Mondjuk a 32%-ával ennek már nincs köze sörhöz. :D

(#14637) Dilikutya


Dilikutya
félisten

2999 lesz az Auchanban a 4x0,33+pohár Delirium Tremens, La Trappe és Bush Noel.
1999 a 4x0,44+pohár Guiness.
3699 2x0,66 Charlie Firpo + 2x0,33 Johnny Firpo.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#14638) jsk válasza proci985 (#14635) üzenetére


jsk
Topikgazda

Elsősorban azokat szeretném majd kóstolni, amelyeket nem lehet itt kapni, vagy még Európában is nehézkes, pl. a Jester King. Aki szereti a sour-okat, annak valószínűleg orgazmusa lesz a söreiktől.

(#14639) somasz válasza jsk (#14638) üzenetére


somasz
addikt

Drágán fogunk ritkákat és jókat inni remélhetőleg. Nem értem mondjuk, hogy miért limitálják a csapra tehető hordókat.

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#14640) jsk válasza somasz (#14639) üzenetére


jsk
Topikgazda

A drágában biztos vagyok. Főleg ennek fényében:
"Nem is feltétlenül új hazai kézművessör-rajongók szerzése a cél -azt egy más profilú fesztivál tudná hitelesen képviselni-, itt most elsősorban azokra a tájékozott fogyasztókra építünk, akik akár már évek óta követik az újhullámos sörfőzést és nem kell magyarázni, hogy az IPA az nem Indian Pale Ale. Természetesen ettől még remélem, hogy lesznek olyanok, akik itt találkoznak majd először ilyen minőségű főzetekkel és most kapnak életre szóló vérszemet a jó sörök világába.
Végül még annyit tennék hozzá, hogy tényleg nagy részben számítunk a külföldi rajongók megjelenésére, akik lehet, hogy a neves főzdék miatt jönnek majd Budapestre, de reményeink szerint megismerik majd a hazai színtér legjobbjait is, később ezzel megkönnyítve a nemzetközi piacra való betörésüket."

A "2 csap / főzde, 1 keg / csap lesz a felállás mindkét nap és ha elfogyott egy sör, az el van fogyva, nincs csere" limitet én sem értem, de elfogadom. Ugyanakkor a csak angolul történő kommunikáció kicsit unszimpatikus a számomra.

[ Szerkesztve ]

(#14641) ROBERTOH válasza jsk (#14640) üzenetére


ROBERTOH
őstag

"Ugyanakkor a csak angolul történő kommunikáció kicsit unszimpatikus a számomra."
Ezt én sem értem. Oké, hogy külföldieknek is szánják, de azért hadd ne kelljen már fordítgatni egy itthoni esemény leírását... Oda lehetne írni mindkét nyelven is...

[ Szerkesztve ]

ez a kedvenc aláírásom

(#14642) somasz válasza jsk (#14640) üzenetére


somasz
addikt

Nekem nincs bajom a csak angollal, amíg minőségi felhozatal lesz. Megértem, ha mindenki ezerrel foglalkozik a szervezéssel és nem fér bele, hogy ugyanazt még egyszer leírják. Majd idővel talán mindenkinek a kedvében tudnak járni.
Ugyanakkor nyilván bele kéne férnie, ha a nagy képet nézed. Mindegyik külföldi feszt weboldalán lehetett eddig nyelvet váltani.

Amíg olyanokat hoznak, mint a Jester King, addig én nem panaszkodnék személy szerint. Alvinne-t szeretném még nagyon, isteni volt a Boreftsen és az afterpartyn is.

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#14643) Jhonny06 válasza jsk (#14640) üzenetére


Jhonny06
veterán

Szimpatikus, de remélem, hogy akkor tényleg olyan szintű sörök is lesznek és nem a könnyen elérhető külföldiek.

(#14644) Nunder válasza Jhonny06 (#14636) üzenetére


Nunder
őstag

Ha eközött meg a Bismarck között kellene választani, akkor egyértelműen a pingvin. Baromi alkoholos, sűrű mint az állat, de szerintem még finom. Másodszorra sokkal jobban ízlett, akkor már jobban tudtam értékelni a stoutokat. A Bismarck már csak tömény alkohol, kevés köze van az IPA-hoz.

Azonban erre is készülj fel, hogy párszor neki kell futni, még ennek a kevésnek is :) Eredetihez sem véletlen adták a visszazárót. Társaságban remek, legutóbb két üveggel öntöttünk szét 18-an :D Lehet szörnyülködni, élvezkedni, szidni, ajnározni. Kinek mi a reakció.

“It's the job that's never started as takes longest to finish.” // blackbird3dworks.hu

(#14645) NoLF válasza Jhonny06 (#14636) üzenetére


NoLF
addikt

finom kis tokaji :)

bismarckhoz képest szerintem még vállalható, amaz már túl sok.

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#14646) proci985 válasza Jhonny06 (#14636) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

webshopjukbol?

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#14647) Jhonny06 válasza proci985 (#14646) üzenetére


Jhonny06
veterán

Aha, 4 nap alatt itt volt, nem tolják rosszul. :)

Nunder, NoLF: Egyre kíváncsibb vagyok. :)) A Bismarck-ot is kipróbálnám, de nem tudom, hogy még elérhető-e valahol. Vagy ha igen, akkor is brutális áron.

[ Szerkesztve ]

(#14648) jookomak válasza Jhonny06 (#14647) üzenetére


jookomak
őstag

Nemrég kóstoltam, én egy erősebb hardcore ipához tudnám hasonlítani. Bismarck kimaradt, de a pingvin nagyon jó élmény volt. Abszolút sörszerű még, nem olyan, mintha egy rövidet innál.

(#14649) Nunder válasza Jhonny06 (#14647) üzenetére


Nunder
őstag

Bismarck-ot Barcelonában ittam, Brewdog Pubban, 2 centet 8 euróért :D Volt még kb. fél üveg egy éve.

[ Szerkesztve ]

“It's the job that's never started as takes longest to finish.” // blackbird3dworks.hu

(#14650) b.kov válasza Dilikutya (#14637) üzenetére


b.kov
senior tag

Köszi, a Guinness-ért muszáj volt kimennem. :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.