Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:37:15

LOGOUT.hu

Sörtípusok erjesztési eljárás alapján:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14051) jookomak válasza Jhonny06 (#14050) üzenetére


jookomak
őstag

Nincs messze végül is a körúttól, de jó a kaja, kb Magyarország legismertebb kínai étterme: Wang mester
Bevallom ázsiaiban picit le vagyok maradva, pho-t tudok párat, meg echte japán (nem szusi) éttermet. Ami mellesleg 2 percre van a csakajósörtől. ;) Kaja után le lehet itatni Szent András könnyével. ;] :P
Viszont ha nem ázsiai, javaslom a tapas éttermeket. Ki lehet kérni többféle kaját, és egymáséból csipegetni.

[ Szerkesztve ]

(#14052) kraftxld válasza Jhonny06 (#14048) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Ma épp a legjobboldali Omnipollo-t toltam egy Hopfanatic - Bohemian alapozás után :D

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#14053) kraftxld válasza Jhonny06 (#14050) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Hétvégén voltunk a Planet Sushi-ban a Allee-ben, nagyon jó hely, kérésre adnak kést-kanalat villát is ha a pálcika téma nem megy.
A minőséghez képest az árak se voltak veszélyesek szerintem, magyar viszonylatban hibátlan sushi hely, és 4 főre volt borravalóval, itallal együtt 30e, aztán dugig lettünk. Sört nem ittam, mert mindhárom japán sört kóstoltam már amit ott mérnek :) A csapolt Dreher / Pilsner meg eléggé környezetidegen volt :D

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#14054) Dilikutya


Dilikutya
félisten

Dreher Mozaik Komlós kipróbálva: olyan, mint az Amerikai meg a két citrás közti Hidegkomlós. Van benne komló, de totál jellegtelen ez most. Tűző napra, Tisza partra a homokba elment. :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#14055) looser


looser
addikt

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#14056) EQMontoya válasza kraftxld (#14053) üzenetére


EQMontoya
veterán

Baszodalásan, itt voltál tőlem egy km-re, oszt' nem szólsz?
Konkrétan onnan rendeltem pénteken a vacsit.

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#14057) juliabrilke válasza looser (#14055) üzenetére


juliabrilke
addikt

Azt értem, hogy a férfinek ALE kell, de a hölgy mit szeretne? :DDD

(#14058) Jhonny06 válasza jookomak (#14051) üzenetére


Jhonny06
veterán

& kraftxld: Köszönöm :R

(#14059) kraftxld válasza EQMontoya (#14056) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Csak gyorsan elmentünk egy barátommal meg a feleségével kajálni, mentünk-jöttünk :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#14060) looser válasza juliabrilke (#14057) üzenetére


looser
addikt

Ő csak javasolja, hogy ha unod a bejáratott dolgokat, akkor próbálkozz valami újjal :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#14061) juliabrilke válasza looser (#14060) üzenetére


juliabrilke
addikt

Azért gondoltam, hogy mind a ketten ALE pártiak a képen és csak a véletlen műve ami látható.
Piszkos fantázia már megint, ejnye. :DDD

(#14062) jookomak


jookomak
őstag

-És te meg a pasid próbáltátok már a másik lyukat?
-Hülye vagy? Attól teherbe lehet esni!

(#14063) ROBERTOH


ROBERTOH
őstag

Jövő hét pénteken:
De Molen Tap Takeover

-- Sörök / Beers : --

1. Heaven & Hell - Stout - 11.9%
Imperial / Double with chocolate and coffee.

2. Mill & Wherry - 13.8%
Stout - Russian Imperial with rowanberry
(Special collab with Piwoteka from Poland!)

3. Bloed, Zweet & Tranen - 8.2%
Smoked Beer - Smoke, chocolate, roasted malts.

4. Tsarina Esra - 10.1%
Porter - Imperial / Double with chocolate and liquorice.

5. Frack & Frick - 10.6%
Stout - Imperial / Double with chocolate and caramel.
(Special collab with Brouwerij Kees from Netherlands)

6. Mout & Mocca - 10%
Stout - Russian Imperial with strong coffee and chocolate.

7. Bommen & Granaten - 11.9%
Barleywine wtih ripe fruits, cake.

8. Vuur & Vlam - 6.2%
American IPA with citrus and floral.

9. Hop & Liefde - 4.8%
American Pale Ale with Citrus, grassy and floral.

10. Hel & Verdoemenis - 10%
Stout - Russian Imperial with chocolate and coffee.

11. Hamer & Sikkel - 5.2%
English Porter with chocolate, coffee and oak.

12. Rasputin - 10.4%
Stout - Russian Imperial with lots of chocolate and coffee notes accompanied by plums.

13. Amarillo - 9.3%
IPA - Imperial / Double with citrus aroma and flavour.

14. Stad & Land - 5.2%
Red Ale with caramel and some red fruits.

15. Heksen & Trollen - 6.1%
Saison / Farmhouse Ale with lots of citrus in the taste, but with a bitter finish.

16. Op & Top - 4.5%
English Bitter - Very easy going, refreshing, hoppy and thirst quenching

ez a kedvenc aláírásom

(#14064) divot


divot
veterán

Aldiban 349 forint a Maltman, mivel ez kisüveg, így olyan, mint ha 469-ért vennéd a 0,33-ast.

IPA-t és APA-t vettem, utóbbiért még visszamegyek, mert az jobban ízlik ebben a remek időben.

(#14065) juliabrilke válasza divot (#14064) üzenetére


juliabrilke
addikt

Pont most néztem az Aldi újságját. :C
Mostanában nagyon rászoktak az ilyen sörökre, talán az árakon lehetne kicsit faragni még.

(#14066) divot válasza juliabrilke (#14065) üzenetére


divot
veterán

469-ért a 6%-os IPA szerintem teljesen kóser, mert amúgy meg kezdenek nagyon elszállt árak lenni, ahogy az minden gasztroforradalom idején lenni szokott.

(#14067) Dilikutya válasza ROBERTOH (#14063) üzenetére


Dilikutya
félisten

Teljesen véletlenül egyszerűbb, nyáron is iható sör nem lesz? Az ember fejreáll a kánikulában ezektől. :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#14068) ROBERTOH válasza Dilikutya (#14067) üzenetére


ROBERTOH
őstag

Nem én állítottam össze a kínálatot ;) Remélhetőleg most már 1dl-t is lehet majd kérni, különben tényleg nem sokat lehet megkóstolni (kidőlés nélkül).

ez a kedvenc aláírásom

(#14069) jsk


jsk
Topikgazda

Jött egy kis szállítmányom (kár, hogy nyaralni megyek, így csak 21-én tudom átvenni a pakkot :) ):

Cloudwater Spring Summer 2017 Session IPA Citra Ekuanot

Founders KBS (Kentucky Breakfast Stout)

Magic Rock Cryo Baby

Cloudwater NW DIPA Ekuanot

(#14070) Luser2000 válasza divot (#13952) üzenetére


Luser2000
addikt

Már megint kezdik a picsogást vagy mi?

nem értem, hogy három héttel ezelőtt már írt a zIndex erről, most megint előjött:
A Csíki Sör tulaja szerint a nagy sörcégek árháborút indítottak ellenük

Apple iPhone 15pro, Apple Watch Ultra2, MacBook Air M2 13"

(#14071) juliabrilke válasza Luser2000 (#14070) üzenetére


juliabrilke
addikt

Engem is nagyon zavarna, ha a dupla áron adott sörömet nem veszik az emberek. :D
Megpróbálhatnák, hátha olcsóbban többen vennék, mondjuk a minősége és íze egyáltalán nem indokol ilyen drága árat.

(#14072) divot válasza Luser2000 (#14070) üzenetére


divot
veterán

Azért olyan törvényt, hogy mindenki adja drágán a sörét, plusz magyar állampolgár csak Csíki sört vehet, talán még a Fidesz sem hoz. :)

Más: kiárusítás a Tescoban, sok sör 30%-kal olcsóbb. Pld. Monyo Flying Rabbit - 549 forint.

(#14073) looser válasza divot (#14072) üzenetére


looser
addikt

Hallelujah :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#14074) divot


divot
veterán

Szóval három, úgynevezett IPA-t vettem a Tescoban:

Óvatos duhaj - 209 forint
Tesco Ipa - 299 forint
Flying Rabbit - 549 forint

Azt kell mondanom, hogy ennyiért mindhárom sör a helyén van. Kár, hogy ezek akciós árak.

(#14075) realmadrid92


realmadrid92
tag

A sokat emlegetett bécsi beerlovers-nél vásárolt már vki 12-es westvleterent? Előre meg kell rendelni, vagy ha azt írja, mint jelenleg is, hogy készleten akkor elérhető a boltban is?

Illetve régebben ezt a sört kereskedelmi forgalomban tudtommal nem lehetett kapni, ez azóta változott? Úgy értem lehetséges, hogy ez nem pont ugyanaz, amit az apátságnál lehet kapni helyben?

(#14076) Jhonny06 válasza realmadrid92 (#14075) üzenetére


Jhonny06
veterán

Régen az volt, hogy csak akkor főzték a szerzetesek, amikor bevételre volt szükségük és alig lehetett kapni, de az utóbbi 1-2 évben sokkal inkább elérhetővé vált.

Én február - április között többször is voltam a BeerLovers-ben és mindig volt Westvleteren, már messze nem olyan nehéz beszerezni, mint anno. Illetve a legtöbb webshopból még most is hamar elfogy, innen valahogy kevésbé, gondolom nem ismerik az emberek annyira. De természetesen az apátságban főzik, nem más verzió.

[ Szerkesztve ]

(#14077) jookomak válasza Jhonny06 (#14076) üzenetére


jookomak
őstag

Én 2-3 éve vettem egy palackot egy fb hirdetés alapján, 5000 pengőért életem legdrágább söre volt, de nem a legjobb.

(#14078) Jhonny06 válasza jookomak (#14077) üzenetére


Jhonny06
veterán

Anno én is annyiért vettem.. :D Amúgy átváltva most se sokkal olcsóbb, a legtöbb helyen 3500-4000 körül van. Bánom, hogy kicsit kezdőként kóstoltam, azóta jóval durvább sörök is megfordultak nálam, egyszer kipróbálom újra mindenképp. Az biztos, hogy hasonló áron sokkal jobb söröket lehet kapni, legalább az én ízlésem szerint.

(#14079) Luser2000 válasza realmadrid92 (#14075) üzenetére


Luser2000
addikt

Legutóbb februárban vettem.
Előző nap néztem, volt weben. Másnap oda mentem, azt mondták elfogyot. Majd mikor lelkileg megsemmisültem, akkor egy hátsó traktus polcán találtak még egy csomót. Hármat hoztam haza. :)

--

Még kiszálazom majd pontosan az információt, de úgy tűnik, hogy a BL-t (is) működtető sztrák nagyker egyik igazgatója magyar. :)

[ Szerkesztve ]

Apple iPhone 15pro, Apple Watch Ultra2, MacBook Air M2 13"

(#14080) realmadrid92 válasza Jhonny06 (#14078) üzenetére


realmadrid92
tag

köszi,

Remélem hamarosan sikerül beszereznem, kb már csak ez hiányzik belga abt/quadrupel vonalon, ahogy néztem ratebeeren a top50-es lista elejét, a Rochefort10, St. Bernardus Abt 12, Struise Pannepøt, La Trappe Quadrupel mind nagy kedvencek, és ezek könnyen elérhetőek viszonylag jó áron itthon a westihez képest, én is ettől tartok amúgy, hogy nagyobb a hype körülötte és ár/érték arányban nem ér annyit.

Ha megkérdezhetem a szubjektív listádat, mik azok a sörök más vonalon (stout/ipa stb) amik legalább ekkora élményt adnak mint a fent említettek, és könnyen beszerezhetőek a korábban említett Csakajósör/Beerside/Beerlovers vonalon?

Ahogy olvastam az Omnipollo Noa körül legalább akkora a hype :) az pl jobban megéri ár/érték?

(#14081) LyonnaisFan1


LyonnaisFan1
őstag

Uraim (és hölgyek)

Kövezzetek meg, vagy törjetek kerékbe, de nekem nagyon adja a borsodi tüzes :C
Ez lett az új kedvenc borsodim. :D

As I sit here and slowly close my eyes. I take another deep breath. And feel the wind pass through my body. I'm the one in your soul. Reflecting inner light. Protect the ones who hold you. Cradling your inner child ((Godsmack - Serenity))

(#14082) Dilikutya válasza LyonnaisFan1 (#14081) üzenetére


Dilikutya
félisten

Foshányás. Iszonyat szar sör, én is kinevezhetném a kedvenc Borsodimnak, mert a többi is szar, ami Borsodi márkájú. Sőt, az is, amit egyszerűen csak Bőcsön főznek, mint a Staropramen.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#14083) jsk


jsk
Topikgazda

Kellemes kis meglepetés ért Balatonlellén tegnap. Elmentünk a családdal vacsorázni a RockBurgerbe, ahol végre rendes sört ihattam (Horizont IPA). Viszont a hűtőben megláttam egy üveg Liquid Cocainet. Sajnos kiderült, hogy az a tulaj sajátja, csak épp hűti. De írtó rendes volt, és hozott nekem a saját készletéből :-)

(#14084) EQMontoya válasza jsk (#14083) üzenetére


EQMontoya
veterán

A liquid cocaine elég kemény.
Mondjuk szerintem az tipikusan az a sör, amiből egyet iszol az este végén, mert nagyon intenzív, hamar eltelít.

Same rules apply!

(#14085) perempe válasza Dilikutya (#14082) üzenetére


perempe
addikt

engem a csapolt Soproni IPA se győzött meg, kétszer ittam. (a többi IPA jobb?) maradok a Pilsner Urquell-nél.

* Brahms: 4. szimfónia *

(#14086) Dorian válasza perempe (#14085) üzenetére


Dorian
félisten

Pedig a Soproni IPA áráért elég jó. Persze igen, a többi IPA sokkal jobb, csak persze sokkal drágább is.
Pilsner típusú sörből nagy meglepetés a Berliner Kindl. Neve alapján valami olcsószar bármilyenbrau kategóriába tenném, közben meg talán a legjobb pilsner. Madarasteszkóban 400 körül van, de többször akciózzák 200-ra, annyiért verhetetlen sztem.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#14087) jsk válasza EQMontoya (#14084) üzenetére


jsk
Topikgazda

Nem is a strandon iszom:-)
Esténként a központban van Bier-ka kocsi. Ott lehet szentandrási és fóti szortimentet kapni, de elég lehúzós áron.

(#14088) Dilikutya válasza Dorian (#14086) üzenetére


Dilikutya
félisten

Múlt héten ittam pont egy Berliner Kindl-t. Nekem annyira nem jött be, 200-ért vettem, annyiért jó volt, 400-ért már nem hoznám el így utólag belegondolva. Bár mindig is tudtam, hogy annyira nem rajongok a német lágerekért.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#14089) Dilikutya válasza perempe (#14085) üzenetére


Dilikutya
félisten

A többi IPA jobb. Ez 200-240 Ft, a többi 600+. Csodák nincsenek. Illetve mégis, mert eleve nagyon kevés a magyar nagyüzemi sör, ami jó, nincs benne kukorica, és még ízben is valami újat hoz a honi nagyüzemi választékban. Vagyis nem teljesen újat, mert a Dreher is próbálkozik a jobban komlózott sörökkel, csak ők az alaplágerüket komlózzák, a Soproni pedig egy kukoricamentes verziót, ráadásul felsőerjesztik - bár ez nem annyira jön ki az ízén.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#14090) Kergeboci


Kergeboci
tag

Szeptember 7-10.ig ismételten Kraft Sörfesztivál

a food truckok többes számából kicsit félve, hogy egyre felkapottabb lesz, plusz meg még reklámozom itt is meg ott is, aztán meg csak jönnek meg jönnek a népek.. ehh, mindegy :D.. :D jertek, sok jó ember kis helyen is :)

[ Szerkesztve ]

Os iusti meditabitur sapientiam et lingua eius loquetur iudicium - Az Igazság ajka bölcsességet kell hordozzon, és a nyelve ítéletet kell szóljon. -- http://egyatucatbol.blog.hu/ --

(#14091) szilva01


szilva01
őstag

Na, eleg sok ido utan, de azert irok valamit. A jam72 annyira nem jott be. A liquid cocain viszont igen. Lehet a jam72 tul hideg volt, ha lesz alkalmam kiprobalom meg egyszer. A liquid cocaine viszont nagyon tetszett, nem volt alkohol ize. A keseru mez is sokkal jobb volt mint az aszok, bar a keseruseget en csak az utolso par kortyon ereztem, amikor mar ~20 perce allt a 35 fokban. Tihanyban ittam meg egy Illuminatort a Kapucinus sorfozdetol, az is jo volt, a cimkeje meg baromi jol nez ki.:D Viszont a sor-cider hibrid az kegyetlen volt. Harom kortyot ittam, mindtol kirazott a hideg. :DDD Az illuminatorhoz ettem egy Husom markaju beef jerkey-t, az is jo volt, es nem is huztak le vele, a gyarto honlapjarol dragabban lehet rendelni. Nekem bejottek a "draga" sorok, ha lesz ra lehetosegem folytatom a kostolgatast.

Arra meg, hogy kezdo vagyok: hozzaertesben meg az sem, de majd lefotozom a sorosuveg gyujtemenyem, szerintem van mar 30-40 uveg, es nem Kobanyai a 70%-a. :P

[ Szerkesztve ]

(#14092) EQMontoya válasza szilva01 (#14091) üzenetére


EQMontoya
veterán

Az Illuminátor szerintem az egyik legjobb létező hoplager.

Same rules apply!

(#14093) looser


looser
addikt

Iskolasör

Tegnap megkóstoltam a folyékony kokaint és szuper volt. Nem érződött a magas alkohol, jobban elbújt valahogy, mint a HC ipánál. A Hopaholicban meg csapon volt az új smoked Grabanc, de olyan semmilyen volt, ráadásul kis savnya is belecsúszott. Mondjuk Schlenkerla Doppelbock után nem biztos, hogy érezni a füstölt ízt bármi másban :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#14094) ROBERTOH válasza looser (#14093) üzenetére


ROBERTOH
őstag

Talán az Urbock-ban, nálam az a nyerő ;)
Annyian írtátok már, hogy milyen jó a folyékony kokain, meg kéne már innom, ha már ott figyel egy ideje a hűtőben :)

ez a kedvenc aláírásom

(#14095) Luser2000


Luser2000
addikt

(Brit tudósok)

A sör jót tesz a kreativitásnak

Apple iPhone 15pro, Apple Watch Ultra2, MacBook Air M2 13"

(#14096) Jhonny06 válasza Luser2000 (#14095) üzenetére


Jhonny06
veterán

Illuminált állapotban mindig kreatívabb vagyok, ezt én is megmondtam volna neked.. :))

(#14097) Jhonny06 válasza realmadrid92 (#14080) üzenetére


Jhonny06
veterán

Az Omnipollo Noa az egyik legjobb ár/érték arányú sör jelenleg. A Beerlovers-ben múltkor még láttam Mikkeller Beer Geek Vanilla Shake-et, ez szintén ilyen. Általában van De Molen Rasputin is, ez még a Noa-nál is olcsóbb és szintén brutálisan jó, első körben ezek jutottak eszembe. Noa és Rasputin a Beerside-on is van.

Ha Beerside-ról rendelsz, akkor még ezeket érdemes megnézni:

[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

(#14098) Luser2000 válasza Jhonny06 (#14097) üzenetére


Luser2000
addikt

Rasputint lehet a hétvégén csapról kóstolni a Bálnában. (De Molen csapfoglalás).

Apple iPhone 15pro, Apple Watch Ultra2, MacBook Air M2 13"

(#14099) juliabrilke


juliabrilke
addikt

Most nézem, hogy Fehérváron van Liquid Cocaine csapon, ideje kipróbálni.
Árban milyen összegre lehet számítani kb. ennél a sörnél?

(#14100) looser válasza juliabrilke (#14099) üzenetére


looser
addikt

Csakajóban 700/900 0,25/0,33

Mindent tudok a rákászszakmáról...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.