Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:37:15

LOGOUT.hu

Sörtípusok erjesztési eljárás alapján:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14951) jsk


jsk
Topikgazda

Megérkezett a svéd/dán/amerikai szeretetcsomagom:

[ Szerkesztve ]

(#14952) proci985 válasza jsk (#14951) üzenetére


proci985
MODERÁTOR

first frontier, fatamorgana (idd frissen!), a kozepso fekete az mi?

az even more jesus es a cocoa cacao meg egymas ellenpontja kb, avagy a malatas amerikai imperial stout es a az extrem desszert cocoa cacao (onnan, ahonnan a Noa is jott).

nagyon szep pakk

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#14953) jsk válasza proci985 (#14952) üzenetére


jsk
Topikgazda

Omnipollo Amurga.

A To Ol a Final Frontier, azt még te javasoltad hónapokkal ezelőtt.

[ Szerkesztve ]

(#14954) proci985 válasza jsk (#14953) üzenetére


proci985
MODERÁTOR

tenyleg, osszekevertem az uvegeket. kivancsi vagyok mit fogsz ra mondani (meg a tobbire is) :K

egyebkent valoszinu, hogy ajanlottam, nagyon jo cucc, de erre legalabb masfel eve nem lattam sehol sajnos.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#14955) jsk válasza proci985 (#14954) üzenetére


jsk
Topikgazda

Ma jön még egy brutál pakk, az kerül haza. Ebből az adagból most csak az ipákat viszem haza. A stoutokat kicsit érlelem a munkahelyen.

Itt is sokáig csak a First Frontier volt elérhető. Most vettem észre, hogy van Final Frontier is. Sajnos nincs rajta a palackozás ideje (a lejárata 2019.08.). Remélem aránylag friss.

(#14956) looser


looser
addikt

Kerestem adster topictársat, 2,5 éves az utolsó posztja, de a blogja aktív, szerencsére. Olvasol még bennünket? :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#14957) Jhonny06 válasza looser (#14956) üzenetére


Jhonny06
veterán

Pont tegnap gondoltam rá, de korábban is sokszor eszembe jutott. :) Köszi a linket, egy ideje már megfeledkeztem sajnos a blogjáról, de jó jel, ha aktív.

[ Szerkesztve ]

(#14958) jsk válasza looser (#14956) üzenetére


jsk
Topikgazda

Aktív. A Különleges Sörök Kedvelői facebook-csoportban néha megosztja a blogjának legújabb írásait. Ezt az utolsót is a napokban osztotta meg.

(#14959) looser


looser
addikt

Jhonny06, jsk: na, ennek szívemből örülök. Az utóbbi időben (egy éve) hanyagoltam az összes blogot (csak sörösből van nyolc) a feedben, de most újra kedvet kaptam hozzá; adster írásaiban bár néha túlteng a pátosz, a jelzők tengere, ezt annak fogom fel, hogy úgy áll a témához, mint egy hősszerelmes, aki szerelme tárgyához nem tud másképp viszonyulni: nincs veled vagy nélküled, csak veled :-)
:R

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#14960) looser


looser
addikt

Ezt a boltot ismeritek?

HudiHudi

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#14961) jsk válasza looser (#14960) üzenetére


jsk
Topikgazda

Eddig leginkább nagyker voltak. Nem is tudtam, hogy lett kisker weboldaluk.

(#14962) looser válasza jsk (#14961) üzenetére


looser
addikt

Egész jó árak vannak.

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#14963) Dr.Zoo


Dr.Zoo
senior tag

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#14964) jsk


jsk
Topikgazda

Mai Csakajó beszerzés:

La Pirata Black Block Bourbon Aged
Dieu du Cieal Péché Mortel
Collective Arts Ransack the Universe

Továbbra is elmondható, hogy a webáruház, és a tényleges készlet nem fedi egymást. A webáruházon elfogyottnak jelzett sörökből 3-4 db is van a polcokon.

Angliai beszerzés:

Atom Beers Neutron Star
Electric Bear Exodus
Marble Beers Lost Your Marbles Cognac Oak Aged Blend
Marble Beers Portent of Usher
Marble Beers The Castle of Udolpho
Wylam Pleasures In the Darkness
Buxton Rain Shadow
Electric Bear Deliverance
North Brewing Hazelnut & Cacao

Stout-tal el vagyok látva egy ideig :)

(#14965) jsk válasza looser (#14962) üzenetére


jsk
Topikgazda

Olvasgatva az oldalukat azt találtam, hogy idén egy Brewdog bárt akarnak nyitni Budapesten. A cikk legvégén írják.

(#14966) Luser2000 válasza jsk (#14965) üzenetére


Luser2000
addikt

Ha ebben a tempóban haladnak az előkészületek, akkor Mikkellerék rájuk fognak verni ...
De pszt..... ;)

Apple iPhone 15pro, Apple Watch Ultra2, MacBook Air M2 13"

(#14967) looser válasza jsk (#14965) üzenetére


looser
addikt

Hú, az baromi szuper lenne!

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#14968) Jhonny06 válasza jsk (#14965) üzenetére


Jhonny06
veterán

Ez nagyon jó hír. :) Anno rajta volt a hivatalos listán is Budapest a Brewdog oldalán, de sajnos eltűnt, ennek már vagy 2-3 éve. Főleg, ha nem csak a kötelező sörök lesznek, hanem vendégek is, ütős lesz.

[ Szerkesztve ]

(#14969) Dilikutya


Dilikutya
félisten

Balatonszentgyörgyi Sörművek. Ismerős valakinek? Felénk a COOP-ban megjelent tőlük egy IPA és egy APA 0,33l/399Ft-ért.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#14970) looser


looser
addikt

Beer Week-et valaki betervezte? Én tuti nem megyek, de biztos vagyok benne, hogy oltári szuper lesz, még talán a sörmesterekkel is lehet találkozni :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#14971) jsk válasza looser (#14970) üzenetére


jsk
Topikgazda

Vettem két jegyet a szombati kóstolónapra. A feleségemmel megyek. Hátránya, hogy nem éri meg, mert piszok drágára jön ki a kóstolás. Valamint pénteken teljesen más sörök lesznek, mint szombaton. Előnye, hogy olyat kóstolhatok, amelyre valószínűleg nem lenne máshol lehetőségem. Egyébiránt olyan ez, mint egy koncert. Azt is megfizeted, habár már hallottad az összes számot. Itt legalább minden sör új szám lesz :)

Ugyanakkor egy hétig fog tartani, tudtommal lesznek csapfoglalások különböző pubokban. Ott is biztosan marhajó cuccokba lehet majd belefutni. Te fogod eldönteni, hogy mennyit szánsz rá.

Egyébként még így is kérdés, hogy a jegyárakból jön-e annyi pénz, hogy nullszaldós, vagy nyereséges legyen. Mindenesetre a magyar főzdék ingyen adják a sört a szervezőknek. Viszont a külföldieknek ugye még a repjegyét is fizetik, nem beszélve a többiről.

Mindenesetre a Jester Kingnél és a Magic Rocknál fogok nyitni :)

[ Szerkesztve ]

(#14972) looser válasza jsk (#14971) üzenetére


looser
addikt

Hú, hát én nagyon le vagyok maradva, egyik sem ismerős :-)
A pubolban való kóstolás is ingyenes lesz a jegyvásárlóknak? Illetve ez is új (nem olvastam végig az oldalt), hogy mindkét nap különböző sörök lesznek.

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#14973) ROBERTOH válasza jsk (#14971) üzenetére


ROBERTOH
őstag

"Hátránya, hogy nem éri meg, mert piszok drágára jön ki a kóstolás."
Az oldalukon azt írják, hogy: "Pálinkaházak korlátlan kóstolással és ír whisky" úgy már szerintem megéri

"Mindenesetre a Jester Kingnél és a Magic Rocknál fogok nyitni :)"
Sem a facebook eseménynél, sem az oldalukon nem írnak erről a két főzdéről. Honnan az infó hogy kint lesznek?

ez a kedvenc aláírásom

(#14974) looser válasza ROBERTOH (#14973) üzenetére


looser
addikt

Ez két esemény, amire te gondolsz, az az e heti Gellért szálló-béli Indoor Sörfeszt, amiről pedig előbb beszéltünk, az májusban lesz és Beer Week névre hallgat. Erre látogat ki jsk kolléga a nejével :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#14975) ROBERTOH válasza looser (#14974) üzenetére


ROBERTOH
őstag

Én kérek elnézést. Csak láttam hogy "szombat" és most szombatra gondoltam ;)

ez a kedvenc aláírásom

(#14976) divot válasza Dilikutya (#14969) üzenetére


divot
veterán

Vedd meg nyugodtan, szerintem.

Állítólag ők főzték a Lidl kézműves söröket, amiből a Harcos kifejezetten jó volt.

(#14977) jsk válasza looser (#14972) üzenetére


jsk
Topikgazda

A Magic Rock sörei eddig nagyon bejöttek. A Jester King nekem is új lesz, de nálam tájékozottabbak nagyon dícsérik. Ritka, hogy átjönnek Európába Texasból.

Azt nem tudom, hogy írják-e a weboldalon, mindenesetre nekem a szervezőkhöz közelállók mondták, hogy mindkét nap különböző sörök lesznek. Illetve minden sörből csak egy keg lesz. Ha az elfogy, akkor annyi, új sör kerül a csapra. Vagyis a kóstoló közben is észnél kell lenni. Elvileg előre megadják milyen sörök lesznek, így készülhet az ember egy sorrenddel.

A jegyvásárlóknak csak a kóstoló ill. az azt követő buli ingyenes. A hétközi csapfoglalásokon 10% kedvezményük van.

(#14978) somasz válasza jsk (#14977) üzenetére


somasz
addikt

Én úgy tudtam, ha elfogy a keg, akkor nem raknak másikat csapra és ezt nem is értettem.

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#14979) qltsar válasza jsk (#14971) üzenetére


qltsar
addikt

'Előnye, hogy olyat kóstolhatok, amelyre valószínűleg nem lenne máshol lehetőségem.'

Ismerősöm az egyik szervező, elég sokat beszélgettem vele a fesztivállal kapcsolatban. Biztos jó lesz nagyon sok embernek, viszont számomra ez speedrun...

Értem én, hogy korlátlan kóstolás, de az 5. imperial stout után tényleg kiérzed a hatodik csodáját? Nemtudom, de persze mások vagyunk, viszont ami még furcsa, hogy a session-ök nem korlátlan idejűek, kb. 6 óra, ha jól emélkszem.

Szóval, számomra ez "bergúni" irdatlan drága, a speedrun ivást meg nem értem...valamint abban sem vagyok biztos, hogy ezek a sörök nem lesznek beszerezhetőek, akár egy szervezett kóstoló keretében Budapesten, vagy akár a Csakajóban közvetlenül, valamint, hogy mindegyik újdonság lesz mindenkinek.

Természetesen szurkolok a srácoknak, hogy bejöjjön a dolog, hiszen ez egy színvonalas, először megrendezett fesztivál itt Magyarországon :)!

Mondjuk egy kiruccanás keretén belül lehet, hogy megnéznék egy ilyet: [link], 12.000 Ft, 200 sör...de ez USA-ban van, igaz kevesebb időt lehet eltölteni, de nem érzem, hogy ennyiért itt tartanánk itthon jelenleg még (sajnos :( ).

[ Szerkesztve ]

(#14980) jsk válasza qltsar (#14979) üzenetére


jsk
Topikgazda

Szerintem ez a fesztivál pont arról szól, hogy kóstolj, ne igyál. Ha inni akar az ember, akkor elmegy kocsmába, vagy Kraft/Indoor/Belga/stb. fesztiválra. Itt kérsz fél decit, megkóstolod, és iszod közben a vizet :). Azt ugyanakkor elfogadom, hogy untappd-függők gyülekezete lesz a kóstolók nagy része. Kóstol-csekkol. Lesz olyan is, aki 10 sör után lerészegedik.

Járok egy ideje kóstolókra. Árban azok is húzósak. Általában 9000 Ft/12-14 féle sör/1dl. (Ez a fesztivál bevallottan kicsit inkább a külföldieknek szól. Nekik még olcsó is. Nekünk drága.) A kóstolókon ivott sörök 90-95%-val azóta sem találkoztam sehol. A Csakajóban pláne nem. Egy évben 4-5 alkalommal jön valami szállítmány nekik. Külföldről tudnék rendelni, de ahhoz is plusz ember kell, hogy a szállítási költségen kevesebbet bukjak.

Mindenesetre remélem, hogy jó sikerül, és a végén nem fogom megbánni a ráköltött pénzt.

[ Szerkesztve ]

(#14981) Jhonny06 válasza jsk (#14971) üzenetére


Jhonny06
veterán

Hát nem tudom, nekem a kínálatból nem az jön le, hogy olyan sok különleges sör lenne ott. Legalább a pontos söröket felsorolhatták volna, de a jobb márkák közül így is rengeteget be lehet szerezni és gondolom ők is azokat hozzák, amiket más cégek importálnak és eljutnak ide is (de ne legyen igazam).

Amúgy qltsar kollégával értek egyet, már korábban is írtam, hogy brutális a napijegy ára, ennyiért 2X jobban bevásárolsz bárhol és szépen lassan iszogatsz. Ez arról szól, hogy kifizeted a brutális jegyárat és próbálsz minél többet megkóstolni, de a 3-4. imperial stout után már teljesen szét vagy esve és nem érzed a különbséget.

Nem tudom miért nem lehetett valami olyan rendszert kialakítani, mint a többi sörfesztiválon. Mármint nyilván így többet kaszálnak, de nem túl fogyasztóbarát.

[ Szerkesztve ]

(#14982) jsk válasza Jhonny06 (#14981) üzenetére


jsk
Topikgazda

Itt amiatt drágák a jegyárak, mert abból fizetik ki a külföldi főzdék itt tartózkodását. Nem csak a sörük jön ide, hanem ők maguk is. Így nem csak a sört fizeti ki a szervező, hanem a repülőjegyektől kezdve a szállásig mindent.

Ha meg úgy fogjuk fel, hogy 3-4 sör után már nem érzel semmit (ha fél decit iszol, akkor az szerintem nem úgy van), akkor úgy nincs értelme semmilyen kóstolónak sem a bortól kezdve a whiskey-ig.

(#14983) Jhonny06 válasza jsk (#14982) üzenetére


Jhonny06
veterán

Nem kell ahhoz sörönként 2-3 dl-t inni, hogy ne érezz semmit a negyedik után, ez már 0,5 dl-nél is bőven előjön. Az meg már főleg nem éri meg a mennyiség miatt.

[ Szerkesztve ]

(#14984) jsk


jsk
Topikgazda

Érdekes hírek a sörvilágból:

Horizont ipa-t forgalmaz a Carlsberg

Dávid és Góliát harc: A Stone Brewing beperelte a Millercoors nagyüzemi sörmogult. Mivel az a Keystone nevű sörét simán átnevezte Stone-nak. Arra hivatkoznak, hogy úgy is mindenki Stone-nak hívja. Persze a kraft főzde nem szeretné, ha az emberek neki tulajdonítanák ezt az amerikai borsodit.

[ Szerkesztve ]

(#14985) proci985 válasza jsk (#14984) üzenetére


proci985
MODERÁTOR

a multi nem feltetlenul rossz. jellemzoen a nagy multik (gondolok itt pl egy Carlsberg / Löwenbrau / Guinessre / Pilsner) kategorian belul vakteszten nem vagyok biztos, hogy sokkal gyengebbek lennenek egy craft fozdenel. lager vonalon eleve nincsenek csodak, stout vonalon meg a guiness az egyik legjobb ar/ertek aranyu sor (ertsd a Founders Breakfast stout talan van dupla olyan jo, de egy atlag craft stoutot siman hoz).

nekem egyebkent van egy elmeletem, hogy a dan / sved craft erejeben benne van, hogy a komlo imadja az eghajlatot, es a helyi nagyuzemi sorok is teljesen jok.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#14986) jsk válasza proci985 (#14985) üzenetére


jsk
Topikgazda

Hát lager vonalon tényleg nincsenek csodák. Nem is való a kraftnak, nem is nagyon főznek. Maradok a cseheknél. Nagyot tévedni nem lehet náluk.

Közben hazaértem, vacsorázom, jön a feleségem egy fél pohár sörrel. A hétvégére betettem a Paradox Heaven Hill-t a hűtőbe reggel. Erre pont azt bontotta fel... :((( :D

(#14987) proci985 válasza jsk (#14986) üzenetére


proci985
MODERÁTOR

ja tenyleg nem, cseheket/nemeteket/danokat eleg kevesen uberelik.

:DDD jo izlese van :K milyen a paradox?

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#14988) jsk válasza proci985 (#14987) üzenetére


jsk
Topikgazda

Nagyon finom volt, de az általam kóstolt imperial stoutok közül nem ez a legjobb. Pl. A Kentucky Breakfast Stout, a Barrel Aged T.O.R.I.S. the Tyrant, a Speedway Stout is jobban ízlett, és még rajtuk kívül is egy-kettő.

(#14989) proci985 válasza jsk (#14988) üzenetére


proci985
MODERÁTOR

koszi :R

ja, a masik paradox amit kostoltam nekem is picit sok volt. mondjuk ha a KBSt emlegeted akkor az mar nem rossz.

btw, holnap elvileg bejon egy nagyobb szallitmany CBS... kivancsi leszek.

A speedway stoutom meg ott all Budapesten, mire megiszom addigra mar egy eve. nem sietem el.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#14990) Dilikutya válasza proci985 (#14985) üzenetére


Dilikutya
félisten

Azért felsőerjesztésben sem minden csoda, ott is csak az élesztővel, komlóval, malátával lehet játszani. Én megnéznék egy jó kenyeres pilzenit citra komlóval 10%-ra főzve.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#14991) proci985


proci985
MODERÁTOR

na az esti program founders cbs lesz ha vegzek a vizzel

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#14992) jsk válasza proci985 (#14991) üzenetére


jsk
Topikgazda

A napokban mondta róla egy srác, hogy "Sok jobbat még nem ittam." Úgy hogy egészségedre!

(#14993) proci985


proci985
MODERÁTOR

Founders CBS (Canadian Breakfast Stout) imperial stout

Fekete test mokka habbal. Kave, csokolade, bourbon, kokusz, tolgyfa, juharszirup a hatterben. Illatra juharszirup kave bourbon.

KBS szerintem picit jobb. Ahhoz hasonloan ne hutsd tul, hidegen csak bourbonize van es szetesik. Ahogy melegedik viszont osszeall. A tobbi uveget meg tartogatom, lehet arrol is van szo.

Nagyon ajanlott, de tenyleg 14-16 fok kell neki. A KBS picit jobb meg ugye relativ, az talan a legjobb imperial stout amit eddig ittam.

jsk: jo cucc. KBS jobb, de a KBS megiscsak a legjobb imperial stout amit ittam.

Clown Shoes The Stranger IPA / hefeweizen

Ipahoz kepest sok, buzasorhoz kepest nagyon keves hab. Komlo es buza, buza es komlo.

Furcsa, de ezzel a nevvel igazabol mit vartam.

Ajanlott, kiserletezokedvueknek nagyon ajanlott.

Ballast Point Sour Wench - Blackberry berliner weisse sour?

Izre egesz biztos voltam benne, hogy ez itt feketeszeder dzsem kozepesen edes-savanyuan talalva.

Legalabb olyan jo, mint a Mikkeller Spontanblackberryje es nem marja le az ember gyomrat. Viszont a berliner weisse stilusban nem vagyok biztos, ez jobban hasonlit izre egy belgian sour / geuzere (egesz biztosan van benne cukor).

Nagyon ajanlott.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#14994) jsk válasza proci985 (#14993) üzenetére


jsk
Topikgazda

Jól hangzik a CBS. Hátha még jön valamikor az EU-ba.

(#14995) proci985


proci985
MODERÁTOR

3 Fonteinen Oude Geuze (Cuvée Armand & Gaston) Lambic Style - Gueuze

Vorosesnarancs test irdatlan mennyisegu feher habbal. Alma, voros gyumolcs, sav, nemi brett.

Konkretan kilotte a kupakot amikor probaltam lehuzni annyira szensavas.

Nagyon ajanlott. Ratebeer top#1 stiluson belul, ezt a szintet hozza is. Zsenialis.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#14996) qltsar válasza proci985 (#14995) üzenetére


qltsar
addikt

Aztaaa!!! Ebbol a sima 2015-ot kostoltam, nagyon finom volt, ha nem a legjobb.

Ezt honnet sikerult beszerezni?

Egeszsegedre :)!

(#14997) proci985 válasza qltsar (#14996) üzenetére


proci985
MODERÁTOR

helyi monopolium behozott par uveggel es lecsaptam egyre (svedeknel vagyok) :) season 16-17 blend 21 volt, elvileg mezzel, gyakorlatilag azt pont nem ereztem rajta.

hat, Cantillon, Boon Geuze, Tilquin, Lindemans, Oud Beersel, (Rodenbach) top soroket hasonloak kozul mar jellemzoen ittam, ez tenyleg nagyon jo volt.

koszonom! :).

topikon belul is neztem, hogy meg nem ivott toluk senki semmit, szoval ezert is irtam be, hogy ez bizony nagyon jo, ha talalna valaki.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#14998) qltsar válasza proci985 (#14997) üzenetére


qltsar
addikt

Ha szereted a savat ajánlom a Timmermans Limited Edition 2013 Kriek-jét, életem legsavanyúbb söre. Sokáig egy Dugges Black Currant vezetett nálam.

Systembolaget-ben ahol voltam, nem láttam túl sok savat, csak néhány alapot, talán volt egy Oude Boon, meg elhoztam egy Stone Berliner Weisse-t: [link]

[ Szerkesztve ]

(#14999) divot


divot
veterán

Nocsak...

[link]

(#15000) looser


looser
addikt

Vettem egy Greyjoyt, egy Belgian Trip-et és egy Angry Beastet, utóbbira állati kíváncsi vagyok, mennyire változott vagy én mennyire változtam :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.